10:45 16/12/2020Եվրոպական խորհրդարանում ստեղծվել է «Լեռնային Ղարաբաղի հետ բարեկամության և համերաշխության խումբ»Եվրոպական խորհրդարանում ստեղծվել է «Լեռնային Ղարաբաղի հետ բարեկամության և համերաշխության խումբ»։ Միջկուսակցական խմբի ստեղծումը նախաձեռնել են Եվրախորհրդարանի անդամներ Ֆրանսուա Ալֆոնսին (Ֆրանսիա),...
09:18 16/12/2020Նախկինում Ալիևը Թուրքիայի ղեկավարներին անվանել է «ստախոս, խաբեբա և դավաճան». ՍասունյանԱնցյալ շաբաթ Բաքվում անցկացված հաղթական շքերթի ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն իր երախտագիտությունը հայտնեց արարողությանը ներկա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին: Տասնյակ հազարավոր...
14:20 15/12/2020Թշնամու հարձակումները լինելու են շարունակական, քանի դեռ նա իր վերջնական նպատակին չի հասել. Թևան ՊողոսյանՔաղաքագետ Թևան Պողոսյանը վստահ է, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև եռակողմ ստորագրված հայտարարությունը չի նշանակում, որ Ադրբեջանը նոր ագրեսիա չի սանձազերծի։ Նրա խոսքով, թշնամու հարձակումները...
12:10 15/12/2020ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան․Ադրբեջանի գործողություններում ցինիզմի և կեղծավորության մակարդակը ներկայումս աշխարհում դիսֆունկցիոնալությունների բացահայտ արտացոլումն է․․․Աշխարհ, որում Ադրբեջանն առաջարկում է մարդասիրական նախաձեռնություն՝ հարևանի դեմ մահացու պատերազմ սանձազերծելով:
10:41 15/12/2020Բեգլարյան. Ադրբեջանում դեռ պահվում են հայ գերիներ, առկա են անհետ կորած բազմաթիվ ռազմագերիներ ու քաղաքացիական անձինքԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեր 44 գերեվարված հայրենակիցներին բարի վերադարձ Հայրենիք: Թող ոչ ոք այլևս չտեսնի այն, ինչ տեսել են նրանք ու իրենց...
09:00 15/12/2020Գնանկման համար դոլար պետք է ներարկվի շուկա, որին ԿԲ-ն չի գնում2020 թվականի ավարտին Հայաստանի շուկայում արձանագրվում է առաջին սպառման ապրանքների գների աճ: Թանկացել են շաքարի, ալյուրի, ձեթի, կարագի, ձվի արժեքները: Բանջարեղենի ապրանքախմբում էլ 2020թ.
19:58 14/12/2020Ոտքի կանգնեք, դարձեք կարգին պետություն, տնտեսություն զարգացրեք , բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն․ Վ․ ՄանուկյանՉկա տարբերակ, որ Նիկոլը մնա։ Այս մասին արժանապատվության երթի ընթացքում ասաց ընդդիմադիր կուսակցությունների առաջադրած վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։ «Ինքը շատ բան չի տեսնում, ինքն այնքան բան...
14:22 14/12/2020Պետական կառավարման մարմինների աշխատանքի թերությունները խնդիրները կարող են ավելի խորացնել. ԹաթոյանՀայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Սյունիք կատարած այցից հետո գրառում է արել Հայաստանի Սյունիքի մարզի սահմանային գյուղերի բնակիչների ֆիզիկական ու հոգեկան անձեռնմխելիության և...
13:27 14/12/2020Թուրքիային սպառնում է ԱՄՆ-ի և ԵՄ պատժամիջոցները՝ զենքի նկատմամբԹուրքիային սպառնում է ԱՄՆ-ի և Եվրոպական երկրների պատժամիջոցները՝ զենքի նկատմամբ․ ներկայումս քննարկումները շարունակվում են։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ուրբաթ օրը հայտարարեց, որ եթե ԱՄՆ-ը...
11:16 14/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. Սյունիքի մարզի հետ կապված խնդիրները դեռ առջևում ենԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Բոլորիս ճաշակով մի բան կա՝ ՀԱՅՐԵՆԻՔ։ Երբ նիկոլն այսօր ասաց, որ Զանգելանի ու Կուբաթլուի հատվածում պետք է...
09:23 14/12/2020Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հակամարտությունը հանգեցրել է ռուսական ազդեցության ուժեղացմանը․ Ալեքսանդր Վերշբոու«Ելնելով Ջո Բայդենի փորձից՝ ես հավատում եմ, որ նա կհասկանա Հարավային Կովկասում ԱՄՆ-ի ավելի մեծ ներգրավվածության ռազմավարական նշանակությունը»,- այս մասին Վրաստանի առաջին ալիքին տված հարցազրույցում...
14:19 13/12/2020Բաքվի այս գործողություններն առավել հրամայական են դարձնում Արցախի տարածքների դեօկուպացիան. ՀՀ ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել Արցախում հրադադարի ռեժիմի խախտման վերաբերյալ: «Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, օգտվելով այն փաստից, որ Արցախի Հանրապետության տվյալ հատվածում խաղաղապահ...
20:12 12/12/2020Տիգրան Աբրահամյանը՝ Փաշինյանին. Խոսիր տեսնենք, թե էլ ի՞նչ ես խոստացել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը պարտաճանաչորեն իրականացրեց նոյեմբերի 9-ի խայտառակ հայտարարության բոլոր կետերը՝ մեկը մյուսի հետևից հանձնելով Արցախի...
18:44 12/12/2020Էլինար Վարդանյան. Բազմաթիվ հարցեր մնում են անպատասխանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանի հոդվածը. ««Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» դրամահավաք-արշավի...
12:10 12/12/2020Արտակ Թովմասյան. Հայաստանում այս իշխանավարության ամեն մի ժամը բերելու է նորանոր խայտառակ ձախողումների«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի ղեկավար Արտակ Թովմասյանը, որ հանդես էր եկել նոր թիմ ձևավորելու նախաձեռնությամբ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
10:10 12/12/2020Ավետիք Իշխանյանը՝ ոստիկանապետին. Բարի եղեք, Արամ Մանուկյանի կիսանդրին ապամոնտաժեքԹե չէ՝ ամոթ է, խայտառակություն։
22:17 11/12/2020ՀՅԴ Բյուրոն խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի և Թուրքիայի ղեկավարների հայտարարություններըև հրավիրում միջազգային հանրության ուշադրությունը
18:24 11/12/2020Վերջնական կարգավիճակը պետք է որոշվի Արցախի բնակչության անմիջական կամարտահայտմամբ. Էդվարդ ՆալբանդյանԱյսօր «Սպուտնիկ» ռադիոկայանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ ղարաբաղյան հակամարտության հարցի շուրջ կլոր սեղան-քննարկում: Տեսակապին մասնակցել են ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար (2008-2018) Էդվարդ Նալբանդյանը, ՌԴ...

10:20 03/06/2016Большинство немцев поддержали резолюцию о признании Геноцида армян – Deutsche WelleПри этом 91 процент опрошенных считают, что Турции как партнеру нельзя доверять, надежным партнером эту страну назвали только 7 процентов респондентов.
14:09 02/06/2016Международное рейтинговое агентство «Moody's» сохранило свой негативный прогноз по банковской системе АзербайджанаКроме того, подчеркивается, что растущие расходы по кредитам, скорее всего, приведут к дальнейшему снижению рентабельности и капитализации банков.
16:08 01/06/2016Эксперт: Для противодействия репрессивной политике властей Азербайджана необходимо ввести санкцииПо мнению многих критиков, молодые люди были арестованы в связи с делом о граффити на постаменте памятника бывшему президенту страны Гейдару Алиеву.
14:20 31/05/2016«The Standard»: В ближайшие годы Армения займет прочное место среди наиболее привлекательных туристических направлений мираПрирода щедро наделила Армению великолепной красотой. Местные жители называют свою страну местом, где Бог спустился с небес, говорится в статье.
13:47 30/05/2016Эксперт: В Азербайджане для заключения диссидентов в тюрьму сочиняются предлоги с примесью восточной хитрости-глупостиЧингиз Гусейнов пишет, что арест и осуждение Исмайловой были примитивными, но «с примесью восточных хитростей-глупостей, давно практикуемых судебной системой Азербайджана».
11:03 28/05/2016«Азадлыг»: Президент Азербайджана Ильхам Алиев получил звание «Человек года» по своему же заказу«Власти Азербайджана возложили свою надежду на не воспринимаемое никем всерьез издание “The Business Year”. Они заказывают награды, они же радуются и ищут утешения в них», – пишет газета.
13:32 27/05/2016СМИ: Власти Азербайджана освобождают политзаключенных, чтобы сохранить свои амбициозные энергетические и инфраструктурные проектыИзвестная журналистка-расследователь Хадиджа Исмайлова уверена, что власти Азербайджана освободили ее, так как ее заключение обернулось проблемами для правительства.
10:12 26/05/2016СМИ: Анонимный опрос среди жителей Азербайджана покажет, что они поддерживают расписавших памятник Гейдару Алиеву блогеровВласти Азербайджана создали национальный культ Гейдара Алиева и наказывают всех тех, кто не хочет быть причастен к этому, заявил Ульви Гасанлы.
19:05 25/05/2016«Left Foot Forward»: Большинство населения Азербайджана страдает от нищеты, а власти тратят огромные суммы на свой лоббинг за рубежомВ материале отмечаются 8 «худших преступников», лоббирующих интересы Азербайджана в Лондоне.
11:41 24/05/2016Итальянские СМИ: По жителям прифронтовых сел в НКР азербайджанцы стреляли кассетными бомбами израильского производстваДля некоторых карабахский конфликт – забытая война, для других – замороженный конфликт. Есть и такое мнение, что это война «чужими руками» между Турцией и Россией, пишет журналист Роберто Траван.
14:18 23/05/2016Экономика Азербайджана: неутешительные прогнозы МВФ, от которых отмахнулись азербайджанские власти, сбываютсяАзербайджанская газета «Эхо.аз», в свою очередь, обращается к теме трудоустройства молодежи в Азербайджане.
11:51 21/05/2016BuzzFeed: Празднование 90-летия Елизаветы II спонсировали такие авторитарные режимы, как АзербайджанАллан Хогарт отметил, что азербайджанские власти почти каждую неделю арестовывают журналистов и блогеров, подвергают пыткам заключенных ...
13:26 20/05/2016Против главы шиитских исламистов Азербайджана Талеха Багирова выдвинуты новые обвинения в убийстве и других тяжких преступленияхКак пояснил адвокат Джавад Джавадов информагентству «Туран», Т. Багиров обвиняется в убийстве и ранении сотрудников полиции во время спецоперации в Нардаране 26 ноября 2015 года.
17:46 19/05/2016Эксперты: Нефтегазовая инфраструктура Азербайджана, Грузии и Турции подвергается риску терактов со стороны ИГМинистры обороны Азербайджана, Грузии, Турции договорились о проведении совместных учений по защите трубопроводов.
16:08 18/05/2016Министерство спорта Азербайджана: Нашим спортсменам придется отказаться от мельдония, который они ранее принималиПо ее словам, от положительного допинг-анализа никто из спортсменов не застрахован.
18:30 17/05/2016В Азербайджане за короткое время число религиозных фанатиков увеличилось минимум в 2 разаКроме того, когда заводят дело об экстремизме, автоматически открывают дело и об участии в террористических формированиях, хотя зачастую нет тому доказательств, считает Э. Османов.
13:39 17/05/2016Глава НПО: Обнищание населения в Азербайджане может привести к увеличению детской преступности и случаям торговли людьмиЭкономический кризис в Азербайджане может привести к увеличению детской преступности, заявила исполнительный директор организации «Надежное будущее» Кямаля Ашумова.
13:52 16/05/2016Эксперт: В Азербайджане увеличение уровня бедности неминуемо«Единственная доступная для малоимущего населения Азербайджана продукция - это сельхозпродукты и хлеб», – отметил Н.Агаев.
14:17 14/05/2016Иваны, не помнящие родства: политический эксперт рассказал о синдроме идолопоклонства в Азербайджане и о «гейдаризации» страныДругим вопросом, на который Р. Юнус пытается найти ответ, является вопрос о том, как же произошло, что пришедшая из России идеология большевиков в Азербайджане прижилась лучше, чем в самой Москве?
16:12 13/05/2016Арис Казинян: Ереван – единственная из столиц мира, которая после 8 веков пребывания в составе мусульманских государств осталась христианским городомОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в заключительной главе книги «Ереван: С крестом или на кресте».