10:45 16/12/2020Եվրոպական խորհրդարանում ստեղծվել է «Լեռնային Ղարաբաղի հետ բարեկամության և համերաշխության խումբ»Եվրոպական խորհրդարանում ստեղծվել է «Լեռնային Ղարաբաղի հետ բարեկամության և համերաշխության խումբ»։ Միջկուսակցական խմբի ստեղծումը նախաձեռնել են Եվրախորհրդարանի անդամներ Ֆրանսուա Ալֆոնսին (Ֆրանսիա),...
09:18 16/12/2020Նախկինում Ալիևը Թուրքիայի ղեկավարներին անվանել է «ստախոս, խաբեբա և դավաճան». ՍասունյանԱնցյալ շաբաթ Բաքվում անցկացված հաղթական շքերթի ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն իր երախտագիտությունը հայտնեց արարողությանը ներկա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին: Տասնյակ հազարավոր...
14:20 15/12/2020Թշնամու հարձակումները լինելու են շարունակական, քանի դեռ նա իր վերջնական նպատակին չի հասել. Թևան ՊողոսյանՔաղաքագետ Թևան Պողոսյանը վստահ է, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև եռակողմ ստորագրված հայտարարությունը չի նշանակում, որ Ադրբեջանը նոր ագրեսիա չի սանձազերծի։ Նրա խոսքով, թշնամու հարձակումները...
12:10 15/12/2020ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան․Ադրբեջանի գործողություններում ցինիզմի և կեղծավորության մակարդակը ներկայումս աշխարհում դիսֆունկցիոնալությունների բացահայտ արտացոլումն է․․․Աշխարհ, որում Ադրբեջանն առաջարկում է մարդասիրական նախաձեռնություն՝ հարևանի դեմ մահացու պատերազմ սանձազերծելով:
10:41 15/12/2020Բեգլարյան. Ադրբեջանում դեռ պահվում են հայ գերիներ, առկա են անհետ կորած բազմաթիվ ռազմագերիներ ու քաղաքացիական անձինքԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեր 44 գերեվարված հայրենակիցներին բարի վերադարձ Հայրենիք: Թող ոչ ոք այլևս չտեսնի այն, ինչ տեսել են նրանք ու իրենց...
09:00 15/12/2020Գնանկման համար դոլար պետք է ներարկվի շուկա, որին ԿԲ-ն չի գնում2020 թվականի ավարտին Հայաստանի շուկայում արձանագրվում է առաջին սպառման ապրանքների գների աճ: Թանկացել են շաքարի, ալյուրի, ձեթի, կարագի, ձվի արժեքները: Բանջարեղենի ապրանքախմբում էլ 2020թ.
19:58 14/12/2020Ոտքի կանգնեք, դարձեք կարգին պետություն, տնտեսություն զարգացրեք , բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն․ Վ․ ՄանուկյանՉկա տարբերակ, որ Նիկոլը մնա։ Այս մասին արժանապատվության երթի ընթացքում ասաց ընդդիմադիր կուսակցությունների առաջադրած վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։ «Ինքը շատ բան չի տեսնում, ինքն այնքան բան...
14:22 14/12/2020Պետական կառավարման մարմինների աշխատանքի թերությունները խնդիրները կարող են ավելի խորացնել. ԹաթոյանՀայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Սյունիք կատարած այցից հետո գրառում է արել Հայաստանի Սյունիքի մարզի սահմանային գյուղերի բնակիչների ֆիզիկական ու հոգեկան անձեռնմխելիության և...
13:27 14/12/2020Թուրքիային սպառնում է ԱՄՆ-ի և ԵՄ պատժամիջոցները՝ զենքի նկատմամբԹուրքիային սպառնում է ԱՄՆ-ի և Եվրոպական երկրների պատժամիջոցները՝ զենքի նկատմամբ․ ներկայումս քննարկումները շարունակվում են։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ուրբաթ օրը հայտարարեց, որ եթե ԱՄՆ-ը...
11:16 14/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. Սյունիքի մարզի հետ կապված խնդիրները դեռ առջևում ենԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Բոլորիս ճաշակով մի բան կա՝ ՀԱՅՐԵՆԻՔ։ Երբ նիկոլն այսօր ասաց, որ Զանգելանի ու Կուբաթլուի հատվածում պետք է...
09:23 14/12/2020Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հակամարտությունը հանգեցրել է ռուսական ազդեցության ուժեղացմանը․ Ալեքսանդր Վերշբոու«Ելնելով Ջո Բայդենի փորձից՝ ես հավատում եմ, որ նա կհասկանա Հարավային Կովկասում ԱՄՆ-ի ավելի մեծ ներգրավվածության ռազմավարական նշանակությունը»,- այս մասին Վրաստանի առաջին ալիքին տված հարցազրույցում...
14:19 13/12/2020Բաքվի այս գործողություններն առավել հրամայական են դարձնում Արցախի տարածքների դեօկուպացիան. ՀՀ ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել Արցախում հրադադարի ռեժիմի խախտման վերաբերյալ: «Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, օգտվելով այն փաստից, որ Արցախի Հանրապետության տվյալ հատվածում խաղաղապահ...
20:12 12/12/2020Տիգրան Աբրահամյանը՝ Փաշինյանին. Խոսիր տեսնենք, թե էլ ի՞նչ ես խոստացել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը պարտաճանաչորեն իրականացրեց նոյեմբերի 9-ի խայտառակ հայտարարության բոլոր կետերը՝ մեկը մյուսի հետևից հանձնելով Արցախի...
18:44 12/12/2020Էլինար Վարդանյան. Բազմաթիվ հարցեր մնում են անպատասխանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանի հոդվածը. ««Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» դրամահավաք-արշավի...
12:10 12/12/2020Արտակ Թովմասյան. Հայաստանում այս իշխանավարության ամեն մի ժամը բերելու է նորանոր խայտառակ ձախողումների«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի ղեկավար Արտակ Թովմասյանը, որ հանդես էր եկել նոր թիմ ձևավորելու նախաձեռնությամբ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
10:10 12/12/2020Ավետիք Իշխանյանը՝ ոստիկանապետին. Բարի եղեք, Արամ Մանուկյանի կիսանդրին ապամոնտաժեքԹե չէ՝ ամոթ է, խայտառակություն։
22:17 11/12/2020ՀՅԴ Բյուրոն խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի և Թուրքիայի ղեկավարների հայտարարություններըև հրավիրում միջազգային հանրության ուշադրությունը
18:24 11/12/2020Վերջնական կարգավիճակը պետք է որոշվի Արցախի բնակչության անմիջական կամարտահայտմամբ. Էդվարդ ՆալբանդյանԱյսօր «Սպուտնիկ» ռադիոկայանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ ղարաբաղյան հակամարտության հարցի շուրջ կլոր սեղան-քննարկում: Տեսակապին մասնակցել են ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար (2008-2018) Էդվարդ Նալբանդյանը, ՌԴ...

16:00 22/02/2014It is ex-employee of National Security Ministry of Azerbaijan who transferred classified material to IsmailovaAzerbaijani journalist Khadija Ismailova confessed that the material that she posted in Facebook which deals with the recruitment of opposition figures by Azerbaijani Special Forces was transferred...
09:30 22/02/2014Will Turkey become the new Pakistan?Some critics appear to fear that the country has assumed an outlook most incongruous with the legacy of Atatürk.
18:38 21/02/2014Mashable.com: Azerbaijani special services use spyware to monitor computersFour cyber sleuths claim to have found evidence of "untraceable," government-grade surveillance software in use in 21 countries, including Azerbaijan, with dubious practices in human rights and...
15:11 21/02/2014Ian Bremmer: Smaller powers will more often have to choose between Russia and EuropeInterview with Dr. Ian Bremmer, president and founder of Eurasia Group and the author of Every Nation for Itself: Winners and Losers in a G-Zero World
09:32 21/02/2014Protect Syria: Will Samantha Power's words fool us again?The problem with this narrative is that the ‘innocents’ whom Power and others call to protect, never end up better off.
15:54 20/02/2014Twitter users honored memory of Gurgen Margaryan by spreading #Justice4Margaryan hashtag activelySince yesterday, the users of Twitter micro blog, using the hashtag #Justice4Margaryan, honor memory of Armenian officer Gurgen Margaryan who was murdered by Azerbaijani Ramil Safarov 10 years ago.
09:23 20/02/2014Is Japan’s Shinzo Abe pivoting to the past?Shinzo Abe has placed himself at the helm of countries that seek to counter China’s rise, as Tokyo’s right-wing leadership looks intent to ramp up its aggressive nationalistic stance with US support.
09:35 19/02/2014US missile shield: ‘Russian Bear sleeping with one eye open’Washington’s explanation that its strengthening missile shield in Europe is being built to guard against the Iranian nuclear threat is no more believable than it was 10 years ago.
19:02 18/02/2014Austrian company packs ‘‘back-offs’’ of CBA head into ‘‘Stephansplatz’’ logo bagsIn Vienna, the prosecutor, during the trial on corruption scandal, which arose between Central Bank of Azerbaijan and the Austrian company OeBS, which was engaged in Azerbaijani manat printing,...
09:33 18/02/2014Palestinian mother of 7, bombings survivor, documents Israeli war crimesA Palestinian women’s organization has published a book with details of the deaths of children and women in 89 Palestinian families.
16:47 17/02/2014Human rights activist: 83 women were killed at home last year in Azerbaijan, 98 committed suicideRights activists in Azerbaijan say the government has yet to live up to its promises to protect women from domestic violence, writes Aytan Farhadova in an article published on the site of IWPR.
09:32 17/02/2014Afghanistan: The USSR left, the US wants to stayThe USSR was officially out of Afghanistan. It was a unilateral withdrawal – even as Daddy Bush, then US President, wanted to keep weaponizing those Afghan “freedom fighters.”
14:51 15/02/2014Belarusian media: Israeli ambassador in Minsk, Baku resident Yosef Shagal is involved in anti-Armenian scandalIsraeli ambassador to Belarus Yosef Shagal, who was born in Baku, in recent years, has been involved in several international scandals, Belarus news portal Khartia’97 reports.
09:24 15/02/2014Protests paranoia: Why Erdogan wants to perfect Turkey’s nanny stateOver the past years, internet freedom has been a contentious topic in Turkey. The popular video-sharing website YouTube has been banned for long swathes of time in recent years.
09:23 14/02/2014EU immigration: Don’t target the immigrants, blame turbo-capitalismWhat’s going on – why has EU immigration become such a big issue?
17:17 13/02/2014Azerbaijan: A country on brink of break upAzerbaijan is considered to be and is recognized as a “failed state”.
16:45 13/02/2014EurasiaNet on linguistic authoritarianism: Azerbaijani authorities banned naming children AtaturkThe Azerbaijani government has decided that citizens cannot name their children after Mustafa Kemal Atatürk, the founding father of the Turkish Republic, or after their favorite fruits and objects,...
09:36 13/02/2014Foreign investors ditching France for RussiaShort-term traders may be fleeing emerging markets, but long-term investors are endorsing a new world order.
09:28 12/02/2014British neo-McCarthyism or why UK media coverage falls shortGiven that only 1 percent or so of the Snowden revelations have actually been released to the wider public, we’ll be hoping Sir David comes on again to give us his insights.
09:28 11/02/2014Erdogan vs Gulenists: Drawing Turkey away from independent foreign policyAt first glance, the Turkish scandals that emerged in December 2013 appear to be cases of ordinary corruption, but under the surface a power struggle is unfolding.