12:40 11/12/2020Բացառվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարողանա մի քանի ամիս ևս պաշտոնավարել. Տոնոյան«Մեր պայքարն ընթացքի մեջ է, և ես առավել քան վստահ եմ, որ մենք այս գործում հաջողելու ենք։ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը չունի որևէ այլընտրանք»,- այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ԱԺ...
11:21 11/12/2020Սպասվում են աղմկոտ ձերբակալություններ. Արթուր ՂազինյանՀԾՔ-ն քրեական գործ է հարուցել Նիկոլ Փաշինյանի և մի խումբ այլ բարձրաստիճան անձանց նկատմամբ:
22:47 10/12/2020«Իրավական ուղի». Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաների մասնակիցներին ուղարկում են զորակոչի ծանուցագրեր«Իրավական ուղին» պատրաստակամություն է հայտնում անվճար իրավաբանական օգնություն տրամադրել նշված հանգամանքներում զորակոչի ծանուցագիր ստացած անձանց։
21:40 10/12/2020Թուրքիայի նախագահը փառաբանել է Օսմանյան կայսրությունում Հայոց Ցեղսապանությունը և 1918թ-ի Բաքվի ջարդերը. ԹաթոյանՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանը ֆեյսբուքի իր էջում հայտարարություն է տարածել Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահների հայատյաց ելույթների վերաբերյալ: «Այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին Ադրբեջանի մայրաքաղաքում ընթացող...
14:25 10/12/2020Սեյրան Օհանյան. Եթե այս իշխանությունն իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված է բնակչության ֆիզիկական գոյությունըՊաշտպանության նախկին նախարար, Արցախի հերոս, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության պետականության, հասարակության և անհատի անվտանգության ապահովման,...
14:21 10/12/2020Մնում է Նիկոլին հեռացնել այն ճանապարհով, որով նա եկել է.Սենոր ՀասրաթյանԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
11:37 10/12/2020Լավրով․Մեզ մեղադրում են ԼՂ-ում միջամտելու մեջ, իբր Թուրքիայի հետ պայմանավորվել ենք այս տարածաշրջանի բաժանման շուրջԼավրովը անվանել է վերջին 15 տարվա ընթացքում Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության գլխավոր իրադարձությունը
10:31 10/12/2020Ցեղասպանությունը ոճրագործություններից ամենասարսափելին է. ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հանդես է եկել խոսքով՝ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջազգային օրվա կապակցությամբ: Այս մասին գրում է Ամերիկայի Ձայնը։ «Ցեղասպանությունը...
00:45 10/12/2020ՄԻՊ. Ադրբեջանցիները մեր հասարակությունում տարածում են ներքին թշնամանքՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Քիչ առաջ ավարտեցինք հայկական կողմի գերիների սոցիալական ցանցերի օգտահաշիվների գաղտնաբառերին ադրբեջանցիների ապօրինի տիրանալու ու այդ էջերը...
00:38 10/12/2020Վազգեն Մանուկյան. Ադրբեջանի և Թուրքիայի համար Սյունիքն ավելի կարևոր է, քան Ղարաբաղը«Այս պահին ունենք պարտված պատերազմ, հսկայական տարածքների կորուստ, հազարավոր զոհվածներ, վիրավորներ, անհետ կորածներ, փախստականներ, նյութական կորուստներ»,- մի քանի լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ...
11:51 09/12/2020Խստագույնս դատապարտելի է Ադրբեջանի զինվորականների կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի դրսևորման դեպքերը․ ՀՀ ԱԳ նախարարՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանին։
10:25 09/12/2020Շաբաթվա վերջում նախատեսվում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների այցը Բաքու և Երևան. ԱՄՆ պետքարտուղարությունՄենք շարունակում ենք շեշտել, որ այդ երկարատև հակամարտությունը չունի ռազմական լուծում:
10:17 09/12/2020Դրական զարգացումներ՝ կորոնավիրուսի դեմ համաշխարհային պայքարումԲրիտանիան այսօ սկսել է Pfizer և BioNTech ընկերությունների մշակված COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի մասշտաբայինպատվաստումները բնակչության շրջանում՝ դառնալով առաջինը արևմտյան երկրների շարքում: Այս մասին...
18:03 08/12/2020Մենք օրական կորցնում ենք 40 մլն դոլար, իսկ իշխանությունը ճշմարտությունն ասելու կամք չունի. Մելքումյան«Այս ժամանակի ամենակարևոր հարցը հետևյալն է՝ պատերա՞զմ, թե՞՝ խաղաղություն։ Իհարկե խաղաղություն, բայց ի՞նչ գնով՝ դառը պարտությա՞ն, հազարավոր զոհերի՞, հասարակության գահավիժմա՞ն, մեր բոլորի հոգեբանության...
14:56 08/12/2020Երբ դավաճանը տանից էՀայաստանի 884 849 հպա՜րտ քաղաքացիներ․․․ դուք ձեր կատարած ընտրությունից գո՞հ եք։ Էնքան ուժ ունե՞ք, որ մինչև վերջ նայեք, թե ոնց է թուրքը դանակով մորթում հայ ծերունուն։ Ո՞վ տվեց թուրքին այդ իրավունքը,...
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
12:40 08/12/2020Արամ Առաջինը Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում հրաժարական տալՄեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Առաջին կաթողիկոսը կոչով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին: Արամ Առաջինը մասնավորապես նշել է, որ ներկա ճգնաժամային պայմաններում կոչ է ուղղում Փաշինյանին՝ հրաժարավել վարչապետի պաշտոնից՝...

09:35 10/02/2014The Snowden Files: How to turn another hero into a villainOnce upon a time, when the tale of a political scandal found its way into print, the nation's literati would jostle to get their hands on it.
13:53 08/02/2014Merkel scolds Erdogan over Genocide denialGerman Chancellor Angela Merkel scolded Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan over Turkey’s continued denial of the Armenian Genocide and urged the Turkish leader to “face its history,” Asbarez...
09:39 08/02/2014Taliban talks: What is Afghanistan’s Hamid Karzai really up to?Whatever one’s judgment of sartorially immaculate crypto-American puppet Afghan President Hamid Karzai, he’s not a fool.
18:30 07/02/2014Turan: Many people whose rights are violated in Azerbaijan intend to ask Armenia for asylum“The Azerbaijani authorities keep a strange silence about the unprecedented escape of the whole family of Azerbaijanis to Armenia,” Azerbaijani News Agency reports noting that 39-year-old Azerbaijani...
09:26 07/02/2014‘Corruption lessons from a broad range of experts’Demonstrating hypocrisy characteristic of a declining empire, the EU is railing against corruption while its own accounts are approaching 20 consecutive years of failing their audit...
19:17 06/02/2014Survey: Azerbaijanis have no idea why January 20 is considered a mourning day in their countryAzerbaijani portal “Xeberle.com” conducted a survey among the residents of the Azerbaijani city of Sumgait.
09:35 06/02/2014Sub-continental drift: Strategic reasons India, US are heading down different pathsNo, it is not just because of the Indian diplomat Devyani Khobragade’s arrest in New York on 12 December, 2013.
09:25 05/02/2014Tunisia: A success story?Three years to the day since the ex-president Zine al-Abidine Ben Ali fled Tunisia, the country is doing much better than others that witnessed an Arab awakening in 2011.
18:38 04/02/2014Katy Pearce: Azerbaijani authorities use social media to suppress dissentIn Azerbaijan the opposition as well as the government uses social media to have an influence on the society of the country.
09:39 04/02/2014Thailand’s political crisis: Time up for Thaksin?Thai political movements have been characterized in recent times by color affiliations.
09:37 03/02/2014Keep on truckin': Turkey and Al Qaeda in SyriaIn view of Turkey’s possible meddling in the “civil” war in neighboring Syria, news about a Turkish truck headed for the Syrian border appears rather uncomfortable for the ruling government in Ankara.
09:48 01/02/2014Final settlement to Palestinian issue?Over the 46 years since 1967 the Israeli authorities demolished 27,000 Palestinian homes on the West Bank.
09:44 31/01/2014US, EU meddling in Ukraine battleIn the heat of recent exchanges and deaths of protesters in Ukraine, many have lost sight of the insidious role key players in Washington and certain EU countries are playing.
14:21 30/01/2014NKR Defense Army: We respect peace, but prepare for war with great responsibilitySenor Hasratyan said that Azerbaijan continues to violate the ceasefire at various sections of the Line of Contact of Karabakh and Azeri troops.
09:44 30/01/2014NSA scandal: Germans hold out for ‘change they can believe in’Germany is always able to make a good case for its views on the international stage.
19:08 29/01/2014Haqqin.az: In Azerbaijan Wahhabis penetrate into army, police and state machineryThe head of Azerbaijani “Caucasus Muslims Office” Allahshukur Pashazadeh made a sensational statement announcing that while some officials in Azerbaijan work in a civil service and get a salary form...
09:32 29/01/2014Ukrainian ultras: New challenge to WestProtests in Ukraine, turning more violent day by day, are rapidly spreading from Kiev to the most populous and traditionally trouble-free industrial regions.
09:29 28/01/2014Davos groupthink dangerously out of touchThe Annual Plutocrats Ski Week ended at Davos last weekend. Once again opinions were dangerously uniform.
09:31 27/01/2014Day of reckoning for ‘Kickcanistan’?The West risks disaster, having persistently kicked the fiscal can down the road.
11:57 25/01/2014Armenian, Azeri foreign ministers meet in ParisThe foreign ministers of Armenia and Azerbaijan, Edward Nalbandian and Elmar Mammadyarov, met in Paris on Friday to continue negotiations on the resolution of the Karabakh conflict.