12:40 11/12/2020Բացառվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարողանա մի քանի ամիս ևս պաշտոնավարել. Տոնոյան«Մեր պայքարն ընթացքի մեջ է, և ես առավել քան վստահ եմ, որ մենք այս գործում հաջողելու ենք։ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը չունի որևէ այլընտրանք»,- այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ԱԺ...
11:21 11/12/2020Սպասվում են աղմկոտ ձերբակալություններ. Արթուր ՂազինյանՀԾՔ-ն քրեական գործ է հարուցել Նիկոլ Փաշինյանի և մի խումբ այլ բարձրաստիճան անձանց նկատմամբ:
22:47 10/12/2020«Իրավական ուղի». Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաների մասնակիցներին ուղարկում են զորակոչի ծանուցագրեր«Իրավական ուղին» պատրաստակամություն է հայտնում անվճար իրավաբանական օգնություն տրամադրել նշված հանգամանքներում զորակոչի ծանուցագիր ստացած անձանց։
21:40 10/12/2020Թուրքիայի նախագահը փառաբանել է Օսմանյան կայսրությունում Հայոց Ցեղսապանությունը և 1918թ-ի Բաքվի ջարդերը. ԹաթոյանՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանը ֆեյսբուքի իր էջում հայտարարություն է տարածել Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահների հայատյաց ելույթների վերաբերյալ: «Այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին Ադրբեջանի մայրաքաղաքում ընթացող...
14:25 10/12/2020Սեյրան Օհանյան. Եթե այս իշխանությունն իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված է բնակչության ֆիզիկական գոյությունըՊաշտպանության նախկին նախարար, Արցախի հերոս, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության պետականության, հասարակության և անհատի անվտանգության ապահովման,...
14:21 10/12/2020Մնում է Նիկոլին հեռացնել այն ճանապարհով, որով նա եկել է.Սենոր ՀասրաթյանԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
11:37 10/12/2020Լավրով․Մեզ մեղադրում են ԼՂ-ում միջամտելու մեջ, իբր Թուրքիայի հետ պայմանավորվել ենք այս տարածաշրջանի բաժանման շուրջԼավրովը անվանել է վերջին 15 տարվա ընթացքում Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության գլխավոր իրադարձությունը
10:31 10/12/2020Ցեղասպանությունը ոճրագործություններից ամենասարսափելին է. ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հանդես է եկել խոսքով՝ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջազգային օրվա կապակցությամբ: Այս մասին գրում է Ամերիկայի Ձայնը։ «Ցեղասպանությունը...
00:45 10/12/2020ՄԻՊ. Ադրբեջանցիները մեր հասարակությունում տարածում են ներքին թշնամանքՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Քիչ առաջ ավարտեցինք հայկական կողմի գերիների սոցիալական ցանցերի օգտահաշիվների գաղտնաբառերին ադրբեջանցիների ապօրինի տիրանալու ու այդ էջերը...
00:38 10/12/2020Վազգեն Մանուկյան. Ադրբեջանի և Թուրքիայի համար Սյունիքն ավելի կարևոր է, քան Ղարաբաղը«Այս պահին ունենք պարտված պատերազմ, հսկայական տարածքների կորուստ, հազարավոր զոհվածներ, վիրավորներ, անհետ կորածներ, փախստականներ, նյութական կորուստներ»,- մի քանի լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ...
11:51 09/12/2020Խստագույնս դատապարտելի է Ադրբեջանի զինվորականների կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի դրսևորման դեպքերը․ ՀՀ ԱԳ նախարարՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանին։
10:25 09/12/2020Շաբաթվա վերջում նախատեսվում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների այցը Բաքու և Երևան. ԱՄՆ պետքարտուղարությունՄենք շարունակում ենք շեշտել, որ այդ երկարատև հակամարտությունը չունի ռազմական լուծում:
10:17 09/12/2020Դրական զարգացումներ՝ կորոնավիրուսի դեմ համաշխարհային պայքարումԲրիտանիան այսօ սկսել է Pfizer և BioNTech ընկերությունների մշակված COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի մասշտաբայինպատվաստումները բնակչության շրջանում՝ դառնալով առաջինը արևմտյան երկրների շարքում: Այս մասին...
18:03 08/12/2020Մենք օրական կորցնում ենք 40 մլն դոլար, իսկ իշխանությունը ճշմարտությունն ասելու կամք չունի. Մելքումյան«Այս ժամանակի ամենակարևոր հարցը հետևյալն է՝ պատերա՞զմ, թե՞՝ խաղաղություն։ Իհարկե խաղաղություն, բայց ի՞նչ գնով՝ դառը պարտությա՞ն, հազարավոր զոհերի՞, հասարակության գահավիժմա՞ն, մեր բոլորի հոգեբանության...
14:56 08/12/2020Երբ դավաճանը տանից էՀայաստանի 884 849 հպա՜րտ քաղաքացիներ․․․ դուք ձեր կատարած ընտրությունից գո՞հ եք։ Էնքան ուժ ունե՞ք, որ մինչև վերջ նայեք, թե ոնց է թուրքը դանակով մորթում հայ ծերունուն։ Ո՞վ տվեց թուրքին այդ իրավունքը,...
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
12:40 08/12/2020Արամ Առաջինը Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում հրաժարական տալՄեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Առաջին կաթողիկոսը կոչով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին: Արամ Առաջինը մասնավորապես նշել է, որ ներկա ճգնաժամային պայմաններում կոչ է ուղղում Փաշինյանին՝ հրաժարավել վարչապետի պաշտոնից՝...

13:22 12/05/2016«Туран»: То ли Ильхам Алиев действительно уверовал в оглашаемые им постулаты, то ли он осознанно преувеличивает значение событий и личностейРечь Алиева «на официальном приеме по случаю 93-й годовщины со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева и 71-й годовщины Победы над фашизмом» не была адекватной, пишет СМИ.
18:32 11/05/2016Российские СМИ: Нагорный Карабах внес весомый вклад в борьбу советского народа против гитлеровских оккупантовНа войну было призвано более 30% населения тогда еще Нагорно-Карабахской Автономной области.
12:31 11/05/2016Азербайджан занял второе место в мире по гендерному дисбалансу«А пока дисбаланс будет увеличиваться, и в Азербайджане возникнет дефицит невест», - пишет сайт.
14:33 10/05/2016Светская львица Лейла Алиева и ее дорогая недвижимость в Лондоне: «Mail on Sunday» о дочери президента АзербайджанаВ обращении подчеркивается, что подобная бизнес-деятельность главы государства, его супруги и детей противоречит законодательству Азербайджана.
15:04 09/05/2016World Policy: Отрицающий Геноцид армян президент Турции Р.Т. Эрдоган поддерживает убийство азербайджанцами армянских мирных жителейКак подчеркивает автор материала, многие опасаются, что турецкое правительство намерено разделаться с курдами, также как и с армянами сто лет назад.
12:20 07/05/2016Эксперт: Вслед за Арменией независимость НКР признают многие страны в мире, в том числе Россия и США«После того как в начале апреля Азербайджан при поддержке Турции нарушил режим перемирия, реальность изменилась, тезис изменился: война есть, признания нет», – отметил эксперт.
14:25 06/05/2016Организация «Репортеры без границ» включила Ильхама Алиева и Реджепа Тайипа Эрдогана в ТОП-12 мировых лидеров-врагов СМИОтносительно Азербайджана организация отмечает, что в стране 7 журналистов находятся в тюрьме, а независимых телекомпаний вовсе нет.
11:46 06/05/2016Эксперт: Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов привлек в состав ВС турецкий спецназ и агентуру «Исламского государства»Крайняя жестокость азербайджанской стороны в отношении мирного армянского населения очень напоминает ежедневные преступления джихадистов в Сирии и Ираке.
14:25 05/05/2016Обзор СМИ: Международное признание Нагорно-Карабахской Республики предотвратит агрессию АзербайджанаПризнание Арменией независимости Нагорно-Карабахской Республики (НКР) приведет к тому, что в переговорный процесс включатся и представители этой республики, пишет «The Kiev Times».
14:53 04/05/2016Арис Казинян: Восседающий на коне архиепископ Нерсес сам принимал парад армянского ополчения, идущего освобождать землю от мусульманского игаОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
13:31 03/05/2016Мировые СМИ: Армянская сторона не закрывает двери для переговорного процессаОтносительно мотивации обострения карабахского конфликта эксперты выдвигают несколько версий.
16:35 02/05/2016Турция закатила истерику Германии и потребовала от Бундестага не принимать резолюции по Геноциду армян: ультиматум послаРанее глава фракции СДПГ в Бундестаге Томас Опперман (Thomas Oppermann) в интервью газете Tagesspiegel обещал, что германский парламент 2 июня примет резолюцию по Геноциду армян.
12:03 02/05/2016Сенатор США: Агрессия Азербайджана только укрепляет аргументы Нагорно-Карабахской Республики о независимом государствеМежду тем, сайт израильского издания «Haaretz» пишет, что Азербайджан за четыре года приобрел у Израиля оружия на $5 млрд.
13:10 30/04/2016«Meydan TV» опубликовал карту принадлежащего клану Алиевых имущества по всему мируНа карте подробно представлено находящееся в разных уголках планеты и Азербайджана имущество.
11:37 30/04/2016IREX: Азербайджан подкупает иностранных журналистов, чтобы в международных СМИ не публиковались о нем критические статьиБольшинство информационных агентств страны находится под контролем правительства.
13:31 29/04/2016Эксперт: Власти Азербайджана начинают говорить о глобальном армянском заговоре, когда речь заходит о ситуации с правами человека«Насколько долго проправительственные писаки Азербайджана будут еще использовать тему “международного армянского заговора”, предстоит увидеть», - подчеркивает «Eurasia.net».
12:41 28/04/2016Амаль Клуни назвала «смешными» нападки властей Азербайджана«Неужели нужно обязательно быть армянином, чтобы защищать поданный против Азербайджана в суд иск?» - сказала она.
12:36 27/04/2016Азербайджанский экономист: Через несколько лет в мире появится альтернатива нефти, и Азербайджану придется искать новые источники доходаПадение цен на нефть и девальвация маната вынуждают потуже затянуть пояса, а кризис обнажает проблемы, которые накапливаются в общественной жизни и экономике Азербайджана.
21:07 26/04/2016Институт европейских омбудсменов осудил совершенные азербайджанскими военными зверства в НКРОрганизация также коснулась неприемлемости посягательств на населенные пункты и гражданские объекты, в особенности, школы, детские сады...
15:39 26/04/2016OCCRP: Азербайджан и Турция, подкупая конгрессменов, пытаются вмешаться в политику США и одурачить американскую общественностьПо ее словам, в условиях подавления независимой прессы и осаждения оппозиции, жизнь в стране больше ассоциируется с фильмом и книгой «Голодные игры».