12:01 05/11/2018Խորհրդարան կանցնեն ՔՊ-ն, ԲՀԿ-ն և ՀՀԿ-ն. Կարեն ՔոչարյանԲանախոսը շեշտեց, որ մինչև երեկ կարծում էր՝ առաջիկա ընտրությունների ժամանակ խնդիր չի ունենա նաև «Լույս» դաշինքը։
11:30 05/11/2018Հայաստանը չի կարողանա պահպանել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնըՆոյեմբերի 8-ին Աստանայում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրների հանդիպումը, որի ժամանակ, ի թիվս այլ հարցերի, երկրները քննարկելու են ՀԱՊԿ նոր գլխավոր...
14:00 03/11/2018Հրադադարի պահպանման ռեժիմն այս շաբաթ ավելի շատ է խախտվելՀոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում տարբեր...
12:31 03/11/2018Հայտարարություն․ Համանախագահները տեղեկություններ են ստացել Փաշինյանի ու Ալիևի միջև ուղիղ կապի մասինԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը, Ստեֆան Վիսկոնտին և Էնդրյու Շոֆերը` ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ միասին հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 2-ը այցելել էին...
12:20 03/11/2018Աբովյան 5-ի հետքերով. «Ցուցաբերել են խայտառակ կողմնակալություն»Մի զավեշտալի իրավիճակ է ստեղծվել Աբովյան 5 հասցեում կատարվող շինարարության հետ կապված։ Նման գնահատական է հնչեցրել Երևանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Արման Աբովյանը։ Հիշեցնենք,...
11:45 02/11/2018Ուզում ենք, որ պետությունն ընկալվի որպես բաժնետեր. ՋանջուղազյանՆախարարի աշտոնակատարն ուշադրություն հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ պետական բյուջեի եկամուտների 94 տոկոսը հարկային եկամուտներն են։
12:08 01/11/2018Freedom House. Հայաստանը համացանցի առումով ազատ երկիր էԱմենամեծ առաջընթացն են գրացել Հայաստանը և Գամբիան։
11:04 01/11/2018Բուքիքիո․ Հայաստանն ունի լավագույն սահմանադրություններից մեկը, բայց քաղաքացիները բավարարված չէին«Խնդիրն այն էր, որ նրանք, ովքեր իշխանության էին, չտեղայնացրեցին նոր սահմանադրության արժեքներն ու այն դիտարկեցին որպես տակտիկական գործիք՝ պահպանելու իրենց իշխանությունը»
10:14 31/10/2018Համաշխարհային տերությունները շահարկում են սաուդցի լրագրողի սպանությունը սեփական շահերի համար. ՍասունյանՍաուդյան Արաբիայի հայտնի լրագրող Ջամալ Խաշոգջիի սարսափելի սպանությունը շահարկվում է որոշ երկրների ղեկավարների կողմից իրենց քաղաքական և տնտեսական շահերի համար՝ անտեսելով հանցագործության նողկալի...
13:48 30/10/2018Ոչինչ տեղի չի ունեցել, գլոբալ խնդիրները դեռևս մնացել են. Բագրատ Ասատրյան«Տնտեսության ակտիվությունը դանդաղում է․ քաղաքակա՞ն, թե՞ տնտեսական պատճառներ»։
12:04 30/10/2018Տրանսպորտի պատճառով բյուրականցիները կանգնած են աշխատանքը կորցնելու վտանգի առաջԱրագածոտնի մարզի Բյուրական համայնքի բնակիչները մտահոգված են։ Նրանց տեղեկացրել են, որ նոյեմբերի 1-ից Երևան-Բյուրական երթուղու՝ ժամը 19։55-ին նախատեսված չվերթը չի լինելու։ Վերջին տարիներին...
14:52 29/10/2018ԱՄՆ-ն իր պաշտոնյանին ՀՀ գործուղելով՝ որևէ կերպ կամ ոչ ամբողջությամբ բավարարում չի ստացել. Ոսկանյան«Հայաստանից ակնկալիքները ԱՄՆ քաղաքական ուղեծրում չպետք է մեծ լինեն, քանի որ Հայաստան-Իրան հարաբերությունները մեզ համար կենսական կարևորություն ունեն, հետևաբար որևէ խելամիտ պետություն չի կարող...
10:00 26/10/2018«Ստարտ-ափ» կուսակցություններն ու պոպուլիզմը՝ աշխարհում և ՀայաստանումՎերջին տասնամյակում հասուն ժողովրդավարական երկրներում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքները ցույց են տալիս, որ ավանդական կուսակցությունների գրանցած արդյունքները շարունակաբար վատթարանում են, և մեծ...
19:15 24/10/2018Սեպտեմբերին տնտեսության աճը գրեթե զրոյական է, բայց ճիշտ չէ ասել՝ տնտեսության վիճակը վատ է. Մեսրոպ ԱռաքելյանՀՀ վիճակագրական կոմիտեն հոկտեմբերի 22-ին հրապարակեց 2018 թվականի հունվար-սեպտեմբերի մակրոտնտեսական ցուցանիշները, որոնք, մեղմ ասած, այնքան էլ հուսադրող չեն: Վիճակագրության համաձայն՝ 2018 թվականի...
10:46 24/10/2018Էրդողանի հետ կապված մեկ այլ խոշոր կոռուպցիոն սկանդալ՝ այս անգամ Միացյալ ՆահանգներումՈչ մի շաբաթ չի անցնում առանց ևս մեկ խոշոր սկանդալի բացահայտման Ադրբեջանում կամ Թուրքիայում: Վերջին նման սկանդալը բացահայտվել է Ստոկհոլմի Ազատության կենտրոնի հոդվածում, թուրք վտարանդի գրող Աբդուլլահ...
14:04 23/10/2018Քաղաքագետ. Նիկոլը պարտք մնաց ՀՀԿ-ինՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը կարծում է, որ ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունները տապալելով ՀՀԿ-ն ծառայություն մատուցեց Նիկոլ Փաշինյանին: Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
16:00 20/10/2018Հայաստանը Վրաստանից խոշոր արտահանողների եռյակում էՎրաստանի համար առավել մեծ արտահանման շուկան Ադրբեջանն է, ապա Ռուսաստանը, եռյակում ընդգրկված է նաև Հայաստանը։ Վրաստանի ազգային վիճակագրությունն ամփոփել է այս տարվա առաջին ինն ամիսների ընթացքում...
11:20 20/10/2018Սուրենյան. Հոկտեմբերի երրորդ տասնօրյակում Հայաստանում ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցում չի կանխատեսվումՀոկտեմբերի երկրորդ տասնօրյակը Հայաստանում աչքի ընկավ այս սեզոնի համար ոչ բնորոշ բարձր ջերմային ֆոնով և չոր եղանակով: ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանի խոսքով,...
20:30 19/10/2018Հայաստանում հանքային ջրերի արտադրությունը նվազել էՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ այս տարվա հունվար-օգոստոսին Հայաստանում արտադրվել է 22 մլն 911.3 հազար լիտր հանքային ջուր: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ արտադրության...

11:42 06/05/2013IWPR: Журналистика в Азербайджане похожа на минное поле«Наша профессия как бомба, прикрепленная к телу, которая может в любой момент взорваться и убить тебя».
12:50 05/05/2013Hurriyet Daily News опубликовал мрачный прогноз лидера Республиканской народной партии Турции: Над Эрдоганом сгущаются тучиСогласно заявлению, глава правительства пытается превратить Турцию в авторитарное государство.
10:36 05/05/2013Размещенные в ереванском административном районе Ачапняк избирательные участки №6/34 и №6/35 недоступны для инвалидовВ отличие от состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, сегодня, 5 мая, в день выборов в Совет старейшин Еревана, избирательные участки № 6/34 и №6/35, размещенные в школе № 22...
15:00 04/05/2013«EurasiaNet»: Оппозиционеров и журналистов в Азербайджане обливает грязью порносайтСайт, созданный около месяца назад, не содержит информации о владельцах.
13:36 04/05/2013Иранский сайт: Своей политикой Турция провоцирует некоторые группировки на сепаратистские действия в Иране«Недавно даже в Турцию были приглашены представители группировок, преследующих антииранские сепаратистские цели».
12:48 04/05/2013Официальный Баку тормозит инициативы, направленные на разряжение ситуации в зоне карабахского конфликта. Комментарий эксперта«Военное и политическое руководство Азербайджана неверно оценивает военный потенциал сторон и последствия возможного возобновления военных действий».
15:31 03/05/2013CPJ: С начала 2013 года в мире были убиты 17 журналистовБазирующийся в Нью-Йорке Комитет по защите журналистов (CPJ) опубликовал ежегодный «Индекс безнаказанности», который определяет процентное соотношение числа нераскрытых убийств журналистов к...
14:00 03/05/2013Секретарь фракции ППА Наира Зограбян считает вполне вероятным создание поствыборного альянса с другими политическими силами«Подведение итогов агитационной кампании мы считаем довольно эффективным, поскольку нам удалось направить ереванцам те мессиджи, которые мы хотели.
13:27 03/05/2013Политолог: Не исключено, что после выборов в Совет старейшин Еревана ППА и АНК сформируют коалициюНе исключено, что в результате выборов в Совет старейшин Еревана партия «Процветающая Армения»(ППА) и Армянский национальный конгресс (АНК) сформируют коалицию.
13:12 03/05/2013Кто блокирует строительство железной дороги Баку-Тбилиси-Карс. Анализирует Станислав Тарасов«Пока же реальность в том, что в силу разных причин Грузия и Азербайджан утеряли контроль над своими бывшими территориями, и что процесс распада их государственности еще только начинается».
09:46 02/05/2013Freedom House: Армения – в списке стран, зафиксировавших самый значительный прогресс в рейтинге свободы прессыПоказатель Азербайджана снизился на два пункта, что связано с насилием в отношении журналистов, а также законодательными изменениями, ограничивающими доступность информации.
13:18 01/05/2013Комиссия по религиозной свободе США: «Азербайджан – единственный член СЕ, цензурирующий религиозную и другую литературу»Ситуация с религиозными свободами там ухудшилась за последние годы: были закрыты религиозные организации, по отношению к ним были применены аресты и штрафы.
12:35 01/05/2013Армянскую церковь Святого Ованнеса в Турции превратят в студенческое общежитиеЦерковь без разрешения мэрии превращается в общежитие для получающих исламское религиозное образование студентов.
15:00 30/04/2013Мониторинг СМИ: При освещении агиткампании к выборам в Совет старейшин Еревана дискриминационного подхода не зафиксированоПо словам Бориса Навасардяна, на этот раз телеканалы «Армения» и «Шант» не были включены в мониторинг...
11:31 30/04/2013Прошло 22 года с начала операции «Кольцо»: Свидетели о зверствах и депортации мирного армянского населения«Удалось выяснить, что в эти отряды ОМОН входили главным образом азербайджанцы-беженцы из Армении, курс их подготовки был небольшой – дней 20, в течение которого их учили пользоваться оружием».
14:43 29/04/2013Раффи Ованнисян: Я не был готов к отправлению сотен телеграмм с соболезнованиями после 9 апреля«Мы все стоим перед дилеммой. „Новая Армения” – это только предложение, но и требование народа», – заявил на сегодняшней пресс-конференции участник состоявшихся 18 февраля президентских выборов в...
11:32 29/04/2013«Voskanapat.info» показал, как Азербайджан пытается фальсифицировать историю ВОВ, приписываая себе воинский подвиг дагестанцевПреднамеренная ложь, в результате которой делается попытка «объединить» под названием «азербайджанская» две разные дивизии, - грязный пиар государства, рекламирующего себя в качестве «толерантного».
13:42 27/04/2013Турки превращали армянские церкви в кинотеатры для показа порнофильмов. Вспоминает Закария МилданоглуКорреспондент издающейся в Турции армянской газеты «Акос», архитектор по специальности Закария Милданоглу в эфире передачи «Твое слово» рассказал о несчастиях, произошедших с его семьей в 1915 году.
12:11 27/04/2013«EurasiaNet»: Азербайджан оказывается в военно-политическом цугцванге, эффективно сдерживающем возобновление войныАрмения в случае нападения Азербайджана на Карабах сможет использовать территорию последнего для совершения практически «безнаказанных» ракетных ударов по объектам нефтяной инфраструктуры противника.
11:30 27/04/2013GALLUP: Тарона Маргаряна видят на посту мэра Еревана 57,6% респондентовЧто касается вопроса о том, какой из столичных административных районов является лучшим, то таковыми, по мнению респондентов, являются административные районы Аван и Кентрон.