13:42 15/09/2015Սերժ Սարգսյան. Մենք բավարարված ենք ՀԱՊԿ-ի զարգացման ընթացքով«Մենք բավարարված ենք ՀԱՊԿ-ի զարգացման ընթացքով...»
12:35 14/09/2015Մարտիրոսյանը՝ «Ոչ»-ի շարժման մասին. Անհասկանալի է, թե ինչին են դեմ (տեսանյութ)Կառավարման խորհրդարանական համակարգը չափազանց դրական արդյունք է ունենալու: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման համոզմունք հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության և պետական-իրավական մշտական հանձնաժողովի անդամ...
12:25 14/09/2015Հայաստանում նվազել են հացի, ալյուրի, մակարոնեղենի արտադրության ծավալներըԱյս տարվա յոթ ամիսներին ավելացել է միայն ձավարեղենի արտադրությունը:
10:15 12/09/2015Իլհամ Ալիևը տանուլ է տալիս «Եվրոպական խաղերում»Միլիոնների հասնող ծախսեր, եվրոպական խաղերից սկսած Մադրիդի «Ատլետիկոյի» մարզաշապիկներից վերջացրած, և արդյունքը ինչ՝ ՈՉԻՆՉ։
11:32 11/09/2015Նալբանդյան. Տասնյակ հազարավոր հայեր՝ Մերձավոր Արևելքի այլ ժողովուրդների հետ միասին ստիպված բռնել են գաղթի ճամփան«Անհապաղ կերպով պետք է մշակվեն մեխանիզմներ՝ զրկելու համար ահաբեկիչներին միջոցներից, ֆինանսական աղբյուրներից»:
16:12 10/09/2015Սահմանադրության նախագիծ. Պետությու՞ն, թե հանրային իշխանությունՊետությու՞ն, թե հանրային իշխանություն
12:55 10/09/2015Ազգային ժողովը ավելի շատ օրենք է ընդունել արտահերթ նիստերում, քան հերթական. Մոնիտորինգ«Այս նստաշրջանում ևս պահպանվել են նախորդ նստաշրջաններին հատուկ ոչ լավ ավանդույթները»:
17:53 09/09/2015Ժաննետա Բեդյան. Ջրանցքում հայտնաբերված ոտքը բժշկական թափոն էր ու պետք է ոչնչացվերԱռողջապահական պետական տեսչությունում այսօր հարուցվել է վարչական վարույթ՝ Արտաշատի բժշկական կենտրոնի բժշկի կողմից հիվանդին անդամահատված ոտքը տրամադրելու փաստի առթիվ
13:30 09/09/2015Նախորդ տարվա համեմատ այս տարի կարկուտի հասցրած վնասները կրկնակի նվազել են«Մի շարք խոշոր տնտեսություններում ցանցերով պաշտպանության գործընթացը սկսվել է»:
15:21 08/09/2015Դպրոցներում վաճառում են արգելված սնունդ՝ չիփսեր ու գազավորված ըմպելիք«Այս խայտառակ պատասխանի վերաբերյալ մենք խնդրելու ենք պարզաբանում»
12:11 08/09/2015Պտղաբուծության համար տարին հաջող էր, բանջարաբուծության համար՝ անբարենպաստ. Հրաչ Բերբերյան«Առաջին խոչընդոտը ստեղծեցին բանկերը, որոնք վարկեր տրամադրեցին մայիսից սկսած...»:
13:00 07/09/2015Ի՞նչ են անում ԵՄ երկրները փախստականներին օգնելու համարԻ՞նչ են անում ԵՄ երկրները փախստականներին օգնելու համար:
15:04 04/09/2015Նախագահը հրավիրել է կառավարության արտահերթ նիստ«Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել և վարել է ՀՀ կառավարության պայմանական նիստ, որի ժամանակ նախարարները ներկայացրել են...
12:00 04/09/2015Ա. Հովհաննիսյան. Ոչ մի սադրանք անպատասխան չի մնալուԵրեկ երեկոյան կրկին հակառակորդը հայ-ադրբեջանական, ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով ինտենսիվ կերպով շարունակվել է կրակել. ապա` պատասխան կրակոցներով լռեցվել
11:07 03/09/2015Հովհաննիսյան. Հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակն այժմ համեմատաբար հանգիստ է«Զինծառայողներ չեն տուժել, վիրավորվել է երկու քաղաքացիական անձ, նրանք հիվանդանոցում են, իրենց մասին տեղեկություններ տալու իրավասություն չունեմ»
09:00 03/09/2015Ինձ համար մեծ պատիվ է Հայաստանում լինելը. դարի մեծագույն դիրիժորներից Զուբին ՄեթաԵս հայկական համայնքի հետ շատ փոքր շփում եմ ունեցել, իմ հայրը Իվան Ղալամյանի մոտ է սովորել Նյու Յորքում
12:41 02/09/2015Սևանի հատակից հայտնաբերվել է տասնյակ հազարավոր տարվա վաղեմություն ունեցող զուբրի ոսկորՄեծ և փոքր Սևանների մեջտեղում` մոտ 6-7 մետր խորության վրա, հայտնաբերվել է ոսկոր, որը, ամենայն հավանականությամբ զուբրի (բիզոն) ոսկոր է, տասնյակ հազարավոր տարվա վաղեմություն ունի: Լրագրողների հետ...
11:13 02/09/2015Մարուքյան. Սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի 2-րդ գլխում արձանագրվել է ակնհայտ հետընթաց«Օրինակ` ֆիզիկական և հոգեկան անձեռնմխելիության իրավունքի և դրա սահմանափակման հնարավորության նախատեսմամբ»
11:07 01/09/2015Պաշտպանության նախարարը դպրոց էր եկել որպես առաջին դասարանցու ծնող (տեսանյութ)«Առաջին զինատեսակը, որին պետք է տիրապետեն մեր առաջին դասարանցիները, այբուբենն է»
11:33 31/08/2015Ադրբեջանցիներն առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ գնելու համար հասնում են ԻրանՏնտեսական հարցերով ադրբեջանցի փորձագետների կանխատեսմամբ՝ այս գործընթացն ավելի կվատթարացնի Ադրբեջանի տնտեսության վիճակը:

15:23 10/10/2012Мониторинг ОБСЕ на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана прошел без ЧПСегодня, согласно договоренности с властями Нагорно-Карабахской Республики, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана на аскеранском направлении.
17:29 09/10/2012«Policymic.com»: Армения имеет выгодное стратегическое положение и стала асом в геополитикеИздание Policymic.com опубликовало материал «Отношения США с Арменией. Лицом к лицу с врагами Ближнего Востока: Америка владеет секретным оружием» за подписью Дэниела Гайнора. «Для большей части...
14:37 09/10/2012Итоговое заявление участников международной конференции «Коренные народы кавказско-каспийского региона» в ЕреванеПо итогам конференции принято решение об образовании постоянно действующего рабочего органа (совета) по проблемам коренных народов кавказско-каспийского региона.
16:33 08/10/2012Партия «Республика» однозначно не поддержит на выборах кандидатуру экс-президента Армении Роберта КочарянаАнализируя ситуацию, С. Абрамян отметил: «Политическая логика диктует, что наилучшая кандидатура на предстоящих президентских выборах – это кандидатура действующего главы государства С. Саргсяна».
12:47 08/10/2012Турки продолжают использовать территорию развалин древнейшей армянской столицы Ани как пастбищаНачальник управления культуры и туризма провинции Карс Хакан Доганай время от времени встречается с жителем прилегающего села Оджаклы, объясняя им историко-культурную значимость развалин Ани.
18:04 06/10/2012Eurasia Review: Р. Сафаров стал антигероем и ничтожеством в глазах провластных СМИ АзербайджанаАзербайджанский преступник Рамиль Сафаров стал антигероем также на родине. Об этом пишет издание «Eurasia Review». Издание отмечает: «Когда президент Азербайджана Ильхам Алиев помиловал Рамиля...
14:14 06/10/2012Координационный совет генеральных прокуроров государств – участников СНГ занялся вопросом героя-убийцы Рамиля СафароваМ. Саркисян заявил, что Координационный совет генеральных прокуроров государств – участников СНГ не может должным образом не отреагировать на действия Азербайджана.
15:21 05/10/2012Генрих Свазян: Античные авторы четко зафиксировали принадлежность Арцаха (Карабаха) и Утика Армении«Будучи неотъемлемой частью Армянского мира, население Утика и Арцаха еще в 301 году приняло христианство и продолжало активно участвовать во внутренней и внешней политической жизни Армении».
00:01 05/10/2012Представитель Венгрии с трибуны ПАСЕ попросил у Армении и армянского народа прощения«Венгерское правительство не рассмотрело этот вопрос достаточно тщательно и не получило от азербайджанской стороны гарантий, что Сафаров не будет выпущен на свободу»
23:41 04/10/2012Дело Сафарова подтвердило невозможность существования Нагорного Карабаха в составе Азербайджана. Речь Н. Зограбян в ПАСЕДело Сафарова подтвердило невозможность существования Нагорного Карабаха в составе Азербайджана
15:42 04/10/2012Евросуд вынес очередной вердикт против правительства Армении (дело Г. Вирабяна)… Краткая история решений за 2012г.Сразу по вступлении приговора в силу правительство обязано будет выплатить истцу моральную компенсацию в размере 25 тыс. евро и еще 6 тыс. евро на судебные издержки (всего 31 тыс. евро).
20:15 03/10/2012Правительство Армении считает нецелесообразным принятие сейчас законопроекта о признании НКРЕще 4 сентября с.г. секретарь парламентской фракции партии «Наследие» Заруи Постанджян ввела в обращение в Национальном Собрании Армении проект закона РА «О признании Нагорно-Карабахской Республики»....
14:24 03/10/2012Глава МИД Ирана: Израиль с 200 ядерными бомбами стал головной болью для США«Не присоединившись к договору о нераспространении ядерного оружия, Израиль стал основным источником нестабильности в регионе и головной болью для Соединенных Штатов.
15:07 02/10/2012Омбудсмен Армении в свою очередь прекращает шумиху вокруг Кодекса РА об административных правонарушенияхО шумихе О. Кочарян говорил не случайно: в социальных сетях даже была озвучена мысль, мол, изменения ограничивают право граждан на свободное передвижение.
18:09 01/10/2012Фракция ППА бойкотирует работу парламента Армении и грозит жалобами в международные организации«В данных обстоятельствах у нас один вывод: все это политический заказ против ППА», – заявила Н. Зограбян и призвала другие фракции не участвовать в данном голосовании.
15:20 01/10/2012После целого ряда заявлений глава ПАСЕ Жан-Клод Миньон решил заняться примирением Армении с Венгрией«Как это возможно, чтобы одна страна-член приостанавливала отношения с другой? Вы должны вступить в переговоры», – сказал он, не комментируя при этом закрытие Турцией границы с Арменией.
11:22 01/10/2012Эрдоган: Турция продолжит утверждать на своей позиции по карабахскому вопросуКак сообщает турецкий информационный сайт «Sondakika», премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган, касаясь на очередном заседании правящей Партии справедливости и развития карабахской проблемы,...
16:40 29/09/2012Оптимизм С. Мелконяна. Вандалы не отбили желания работать, и восстановленная скульптура Фрунзика вернется на местоАнализируя произошедшее, скульптор, несмотря ни на что, был настроен оптимистично и заявил, что все это является лишь случайностью, а не преднамеренным действием.
13:50 29/09/2012Гражданские активисты помогли Полиции Армении установить место кровавого пира в Хосровском заповеднике«Свидетели М. Сухудян и Е. Нерсисян помогли установить конкретное место происшествия, где до сих пор чувствуется вонь, обнаружить голову безоарского козла, внутренние органы животного…»