14:56 02/10/2015Հայաստանը պատրաստվում է մտնել ԵԱՏՄ դեղի շուկա«Հայաստանի առողջապահական ոլորտը դինամիկ կերպով զարգանում է: Վերջին հինգ տարվա ընթացքում այն աճել է գրեթե կիսով չափ, հիմնականում արտադրողականության և արդյունավետության հաշվին: Տարեկան միջին աճը...
11:53 02/10/2015ՌԴ-ն Սիրիայում ցամաքային գործողությունների չի գնա. արաբագետՄեծ տերությունները գիտակցում են, որ սիրիական հանգուցալուծման բանալին պետք է փնտրել հենց Սիրիայում:
16:18 01/10/2015Խորհուրդ կտայի հավատալ «Դելոյթ ընդ Տուշ»-ին, քանի որ նրանք մասնագիտորեն են մոտենում հարցին. Կարեն ՃշմարիտյանՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե այն ընտանիքները, որոնք ամսական կսպառեն 250 կվ-ից ավելի էլեկտրաէներգիա,...
18:13 30/09/2015Ադրբեջանը անպատասխանատու և ուխտադրուժ խաղացող էՀայ-ադրբեջանական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում վերջերս տիրող լարվածությունը աճի միտում է գրանցում: Զինադադարի պայմանագրի կնքումից ի վեր սահմանային միջադեպեր բազմիցս գրանցվել են, սակայն...
10:15 30/09/2015Աջակցենք Ֆրանցիսկոս պապի թեկնածության առաջադրմանը Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի համար. ՍասունյանՄի քանի շաբաթ առաջ Կանադայի խորհրդարանի նախկին պատգամավոր Սարգիս Ասատրյանը տեղեկացրեց ինձ, որ իր խնդրանքով խորհրդարանական Ջուդի Սգրոն Ֆրանցիսկոս պապին առաջադրել էր 2016 թ.
00:59 30/09/2015Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 70-րդ նստաշրջանում (տեսանյութ)Ադրբեջանի՝ նման ագրեսիվ քաղաքականության շարունակվելու դեպքում Հայաստանը կիրականացնի անհրաժեշտ իրավական և ռազմաքաղաքական քայլերը՝ ապահովելու ՀՀ և ԼՂՀ անվտանգությունն ու խաղաղ զարգացումը:
11:15 29/09/2015Հայաստանը հավակնոտ ծրագիր է պլանավորել ՄԱԿ-ին տրամադրվելիք խաղաղապահ ստորաբաժանումների պատրաստման համար. Դավիթ ՏոնոյանԴավիթ Տոնոյանը Panorama.am-ի խնդրանքով մեկնաբանել է ՄԱԿ-ի առաքելություններին մասնագիտացված ստորաբաժանումներ տրամադրելու վերաբերյալ ՀՀ նախագահի հայտարարությունը
13:30 28/09/2015Պուտինն ակտիվորեն զբաղվում է Սիրիայի ճակատագրովՍիրիան Ռուսաստանի համար երկրորդ «Հարավսլավիա» կարող է դառնալ:
11:29 26/09/2015Կայացել է Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպումը«Բոլորին ամեն ինչում մեղադրում են, ձևացնում են, թե կարգավորում են ուզում, բայց իրականում՝ հակառակն են անում»:
10:06 25/09/2015Նալբանդյան. Այս սադրանքը Ադրբեջանի արձագանքն է միջնորդների արդյունավետ բանակցությունների ակնկալիքին«Այս սադրանքը Ադրբեջանի արձագանքն է միջնորդների արդյունավետ բանակցությունների ակնկալիքին»
13:30 24/09/2015Ռոյսը և Էնգելը կոչ են անում ԱՄՆ-ին և ԵԱՀԿ-ին հրաժարվել Ադրբեջանի նկատմամբ կեղծ հավասարությունիցԵրկու ավագ օրենսդիրները կոնգրեսական նամակ-ստորագրահավաք են սկսել ուղղված Ջեյմս Ուորլիքին։
12:16 23/09/2015Գինի արտադրող ընկերությունները խաղողի մթերման հետ կապված խնդիրներ ունեն. Վազգեն Սաֆարյան«Խնդիրը կապված է ֆինանսական միջոցների բացակայության հետ»:
10:42 21/09/2015Մտորումներ Հայաստանի անկախության 24-րդ տարեդարձի առթիվ. Հարութ ՍասունյանՊետք է ավելի արդյունավետ մեխանիզմ ստեղծել Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի բոլոր 10 միլիոն հայերի ջանքերը համադրելու համար:
12:00 19/09/2015«Armenia EXPO -2015». Նոր շուկաներ ու նոր գործընկերներ ձեռք բերելու լայն հնարավորությունՆոր շուկաներ ու նոր գործընկերներ ձեռք բերելու լայն հնարավորություն:
20:20 18/09/2015ԱԺ նախագահի մասին ընդդիմադիրների դժգոհությունն առաջացրած դրույթը հանվել է Սահմանադրության նախագծիցՆախագծի ընդդիմախոսների, հատկապես ՀԱԿ-ի դժգոհությունն էր առաջացրել, և նրանք հայտարարում էին, թե փորձ է արվում ստեղծել Ազգային ժողովի գերհզոր նախագահ
10:27 18/09/2015ԼՂ հակամարտություն. «Մոսկվան անելու է անհրաժեշտը»«Մոսկվան այդ գործընթացի պատասխանատու մասնակից է»:
18:07 17/09/2015Վահան Մարտիրոսյանի նկատմամբ սեպտեմբերի 9-ին հետախուզում է հայտարարվել. Սոնա Տռուզյան«Ներազգային ազատագրական շարժում» նախաձեռնության ղեկավար Վահան Մարտիրոսյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել սույն թվականի սեպտեմբերի 9-ին: Նա մեղադրվում է խոշոր չափի հափշտակություն կատարելու մեջ:...
11:25 17/09/2015ՀԷՑ-ը վաճառելու մասին որոշումն արժանացավ ՀՀ կառավարության հավանությանըՀանձնարարվեց ուսումնասիրել ընկերությունների միջև կնքվող օտարման պայմանագիրը և տալ եզրակացություն:
10:00 16/09/2015ՄԱԿ-ը դեկտեմբերի 9-ին կոգեկոչի բոլոր ցեղասպանությունների զոհերին. ՍասունյանԶավեշտալի է, որ Թուրքիան ցեղասպանության բանաձևի համահեղինակներից մեկն էր...
16:45 15/09/2015Սերժ Սարգսյան. ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ռազմական համագործակցության զարգացման գործում պատեհաժամ է հավաքական օդուժի ստեղծումըՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը (տեսանյութ)

12:06 20/10/2012Генрих Свазян: Азербайджанские историки объявляли «алуанцами» армянских авторов и князей«Работа К. Алиева написана на основе готовых выводов. Из источников он выбирает то, что может приспособить к своей точке зрения, делает неверные комментарии, “исправляет ошибки” античных авторов».
19:00 19/10/2012В «АрменТел» обвиняют ГКЗЭК Армении в необъективности и грозят судомВ ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) не согласны с решением Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении о наложении значительного штрафа.
15:32 19/10/2012ГКЗЭК Армении разобралась с жалобами граждан на почтовые услуги и железнодорожный транспорт. Что стало с «Айпост» и ЮКЖД …Госкомиссия по защите экономической конкуренции Армении, как ранее и заявляла, сегодня обнародовала решение о привлечении к ответственности ЗАО «Айпост» и «Южно-Кавказская железная дорога».
17:26 18/10/2012Американский конгрессмен: Торжественный прием Сафарова стал доказательством степени ненависти Азербайджана к армянамИздание «Asbarez.com» опубликовало статью американского конгрессмена Адама Шиффа под заглавием «Настало время вновь сосредоточить внимание на Арцахе».
15:10 18/10/2012EurasiaNet: Армения может нанести удар по нефтяным объектам Азербайджана, а потери Еревана от военных действий будут меньше«Так что, ударить по объектам нефтяной инфраструктуры Азербайджана Армения может. Но станет ли это делать?».
20:11 17/10/2012Политика ксенофобии Азербайджана является прямой угрозой для народа Нагорного Карабаха. Речь президента Армении на съезде ЕНПАрмения не видит иной альтернативы мирному урегулированию карабахского конфликта на основе компромиссов и в формате Минской группы ОБСЕ.
15:35 17/10/2012Eurasianet анализирует возможности властей Азербайджана манипулировать «зеленым налогом» в споре с British PetroleumИздание отмечает: несмотря на различные природоохранные меры, предпринимавшиеся в последнее десятилетие, Азербайджан редко удостаивается похвалы на международной арене за состояние окружающей среды.
14:00 17/10/2012Подсудимый по факту взрыва воздушных шаров в Ереване приговорен к одному году тюрьмыНемногим ранее в суде общей юрисдикции Кентрон и Норк-Мараш в ходе судебного разбирательства дела по факту взрыва воздушных шаров 4 мая с.г.
13:23 17/10/2012Гагик Макарян: При составлении проекта бюджета 2013 года власти Армении не проявили смелостиПроект бюджета на 2013 год является повторением предыдущего. Об этом на сегодняшней встрече с журналистами заявил председатель Республиканского союза работодателей Гагик Макарян, добавив. «На мой...
16:32 16/10/2012Турция наращивает число «проблемных соседей». Почему инцидент с посадкой армянского самолета обеспокоил турецкую оппозицию…Глава оппозиционной в Турции Партии националистического движения Д. Бахчели выступил с критикой действий властей по принудительной посадке и досмотру грузов самолетов соседних государств.
18:49 15/10/2012Президент Армении готов поощрять любую инициативу по сплочению Диаспоры в преддверии 100-летия Геноцида армянПрезидент РА Серж Саргсян сегодня принял участие во Втором очередном съезде международного союза общественных организаций «Всемирный армянский конгресс», созванном в Национальной академии наук...
15:55 15/10/2012С. Маркедонов: Армении новые победы не нужны, а у Азербайджана нет ресурсов на блицкригПо его словам, не исключено, что азербайджанский лидер пытался донести точку зрения, согласно которой скандал с помилованием Рамиля Сафарова не означает отказа Баку от переговорного процесса.
14:30 15/10/2012«Air Armenia»: Договоренность о посадке самолета была достигнута с турецкими властями на минувшей неделеСовершивший посадку в Турции самолет принадлежит компании «Air Armenia». Исполнительный директор компании «Air Armenia» Арсен Аветисян в беседе с журналистом Panorama.am отметил, что компания...
15:28 13/10/2012Президент НКР обсудил с Ара Абрамяном возможности осуществления различных программ в республике13 октября президент НКР Бако Саакян встретился с делегацией Союза армян России во главе с руководителем организации Ара Абрамяном.
12:52 13/10/2012Генрих Свазян: Экономически и политически Утик и Арцах были более развиты, чем Алуанское марзпанствоПолучив новое название, Утик и Арцах, тем не менее, оставались армянскими областями, активно участвуя в хозяйственной, политической и культурной жизни Армении.
16:18 12/10/2012День, посвященный армянскому футболисту Генриху Мхитаряну. Почетный гражданин Еревана в центре внимания СМИSports.ru представляет список 10 лучших футболистов Европы на данный момент, не считая Месси и Криштиану Роналду. И на 4-й позиции этого списка оказался именно Генрих Мхитарян.
15:30 12/10/2012Цена на газ устроит и Армению, и Россию. Обещания министра транспорта РФ Максима Соколова«Мы эффективно продвигаемся в рамках данного вопроса и, уверен, что как всегда достигнем договоренностей, которые удовлетворят все стороны».
17:43 11/10/2012«Herald online»: Армения и армяне стали жертвой грязной пропаганды правительства АзербайджанаИздание «Herald online» опубликовало статью об армяно-азербайджанских отношениях, в которой говорится: «Азербайджан – страна, которая, несмотря на отсутствие общины на западе США и экономических...
15:05 11/10/2012Шумиха вокруг «дела Осканяна» – результат геополитических разборок США и России вокруг Армении. Анализирует А. Манучарян«Вопрос выдвижения кандидатуры Вардана Осканяна на президентских выборах в феврале 2013г. надо адресовать послу США или России».
15:58 10/10/2012«Если Вардан Осканян видит себя кандидатом в президенты, тогда – Аминь!» Заявления экс-главы МИД Армении анализирует А. ГегамянА. Гегамян выразил уверенность, что экс-министр, безусловно, в своих архивах хранит не только документы...