12:09 25/11/2022Դավիթ Բաբայան. Նրանք, ովքեր շահագործում և կողոպտում են հայրենիքը, հակահերոս ենԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Շատ կարևոր է ապրել ու ստեղծագործել հայրենիքում, քո երկրում, հատկապես օրհասական ժամանակաշրջանում։ Հենց այսպիսի իրավիճակում է...
12:51 24/11/2022Արտահերթ նիստով ԱԱԾ-ին կամ այլ անձանց տրվում է իրավունք ոչնչացնել հսկայական արխիվներ. Գեղամ Մանուկյան«Մինչև հիմա օրենքով ԱԱԾ-ին թույլ էր տրվում միայն գաղտնազերծել ԱԱԾ արխիվում եղած գաղտնի փաստաթղթերը, հիմա առաջարկվող փոփոխությամբ՝ ոչ թե առաջարկում են գաղտնազերծել ու դրանից հետո ոչնչացնել, այլ հստակ...
16:31 23/11/2022Ըստ էկոնոմիկայի նախարարության՝ լաստանավի գործարկման ձգձգումն այժմ էլ պայմանավորված է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցներովՆերկայումս Վերին Լարսի հետ կապված իրավիճակը կայուն է։ Այս մասին Panorama.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։ Panorama.am-ը պարբերաբար անդրադառնում է վրաց-ռուսական...
18:00 22/11/2022Կլիմայի փոփոխության ազդարարող նշաններն ու ազդեցությունները դառնում են ավելի դրամատիկ. ԶեկույցՋերմային ալիքները, երաշտը և ավերիչ ջրհեղեղներն ազդել են միլիոնավոր մարդկանց վրա և արժեցել միլիարդավոր դոլարներ։
10:15 22/11/2022Ռուսաստանը Թուրքիային կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել Սիրիային և Իրաքին հարվածներից հետոՄոսկվան կոչ է անում Անկարային զսպվածություն դրսևորել Սիրիայի տարածքին հասցված հարվածներից հետո, և չպետք է թույլ տալ, որ լարվածությունը սրվի: Սիրիայի հարցով ՌԴ նախագահի հատուկ բանագնաց Ալեքսանդր...
14:26 21/11/2022Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնի համերգները կղեկավարեն դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը և Ջորջ ՓեհլիվանյանըՀոբելյանական փառատոնի շրջանակներում կներկայացվի 5 համերգ։
13:43 21/11/2022Արմեն Աշոտյանի անունից գլխավոր դատախազին ներկայացվել է հաղորդում հանցագործության մասին.Տիգրան ԱթանեսյանՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Այսօր Արմեն Աշոտյանի անունից գլխավոր դատախազին ներկայացվել է հաղորդում հանցագործության մասին, կապված 16.11.2022թ. ՀՀ-ից նրա ելքը ապօրինի...
09:55 21/11/2022ՄԱԳԱՏԷ-ն հայտարարել է, որ Իրանում միջուկային զենք ստեղծելու վերաբերյալ տվյալներ չկանԱտոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունը (ՄԱԳԱՏԷ) չի կարծում, որ Իրանը պետք է ճանաչվի միջուկային տերություն, երկրում միջուկային զենքի ստեղծման մասին տեղեկություն չկա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս...
13:45 19/11/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Վերջին օրերի զարգացումները խոսում են այն մասին, որ կան լավ և վատ նորություններՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման ու երկու երկրների միջև այսպես կոչված խաղաղության պայմանագրի...
10:02 19/11/2022Արմեն Աշոտյան. Հիշեք, որ BBC-ի լրագրողի հարցն անգամ չզարմացրեց ՓաշինյանինՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների արտաքին հանձնոժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
16:29 18/11/2022Ռոբերտ Հայրապետյան. Հաշվի առնելով բալետի ռոմանտիկ վիճակները՝ գուցե քրեական քաղաքականություն փոխվի«Իրականում 2018-ի այսպես կոչած հեղափոխությունը կարող է անվանվել անպատժելիության հեղափոխություն, քանի որ հասարակությանն այդ ընթացքում հրամցվում էր, որ ազատորեն կարող ես անել ամեն բան, որի համար...
10:09 18/11/2022Տիգրան Աբրահամյան. Պետք է կրճատել այլ ոլորտներում նախատեսված հավելյալ հատկացումները, պարգևավճարները և լուրջ գումարներ ուղղել Զինված ուժերինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Զինված ուժերում ատեստավորման գործընթաց սկսելու և դրա հիմքով հավելավճարներ տրամադրելու վերաբերյալ տարբեր առիթներով խոսել եմ։ Այս...
12:20 17/11/2022Տիգրան Աբրահամյան. Զինծառայողների ատեստավորման մասին օրինագիծն ունի բազմաթիվ ռիսկեր«Զինծառայողների ատեստավորման մասին օրինագիծն ունի բազմաթիվ ռիսկեր»,-ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը՝ խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում անդրադառնալով ԱԺ-ում անցած...
09:40 17/11/2022Ադրբեջանն աստիճանաբար բարձրացնում է լարվածության աստիճանը. Աբրահամյան«Իսկ ի՞նչ է անում ստեղծված իրադրության պայմաններում Հայաստանի իշխանությունը՝ դատարկաբանություն, խոստումներ, անիմաստ ծախսեր և ոչինչ չտվող պլանավորումներ»։
10:21 16/11/2022Չալաբյան. Առանցքային է, որ Սենատի բանաձևում առկա դիրքորոշումը որդեգրի նաև Հայաստանի կառավարությունըՔաղաքական-հասարակական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Երեկ Ֆրանսիայի Խորհրդարանի վերին պալատը՝ Սենատը, կարևոր հայանպաստ բանաձև է ընդունել, դատապարտելով ադրբեջանական ագրեսիան Հայաստանի նկատմամբ,...
12:00 15/11/2022«Պաշտպան հայրենյանց» ծրագրի ներդրմամբ «Ես եմ» ծրագիրը կդադարեցվի. Պապիկյան«Պայմանագրային զինվորական ծառայության գրավչությունն ու շահագրգռվածությունը բարձրացնելու նպատակով առաջարկվում է ներդնել շարքային և սպայական կազմերի պարտադիր զինվորական ծառայությունից պայմանագրային...
12:17 14/11/2022Մենք պետք է պատրաստ լինենք բոլոր առումներով, որ Ադրբեջանը կարող է ցանկացած սցենարի գնալ.Արմեն Խաչատրյան«Ատեստավորվելուց հետո աշխատավարձը, որը կստանա պայմանագրայինն առանց մարտական գործողությունների մասնակցելու՝ հանգիստ ռեժիմում, կլինի 315 հազար դրամի կարգի»,-ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ հայտնեց ՔՊ-ական...
10:44 14/11/2022Ադրբեջանի սադրանքները զուտ կարգապահական կամ ինքնագործունեությունից բխող գործողություններ չեն. Աբրահամյան«Կա հստակ ձեռագիր, կա պլանավորում և ադրբեջանցիներն այդ գծի մեջ են գործում»։
14:37 12/11/2022«Չեմ լսել մի լուրջ հիմնավորում, որը հիմք է արտաքին հետախուզական ծառայության ստեղծման անհրաժեշտության»ԱԱԾ նախկին պետ Միքայել Համբարձումյանն այն կարծիքն է, որ արտաքին հետախուզական ծառայության ստեղծման անհրաժեշտություն չկա։ Լրագրողների հետ զրույցում նա նշեց, որ չի կարող ասել, թե լրացուցիչ ինչ կարող է...
13:26 09/11/2022Անմահացած Իլյա Հակոբյան… «Ուզում եմ մի օր անպայման հասնեմ Շուշի, այնտեղ իմ եղբոր արյունն է թափված»Անմահացավ հաղթանակի հույսը սրտում

12:33 24/02/2021Марукян Пашиняну: Как долго еще мы будем искать истину?Глава фракции НС «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян, отвечая на заявление Никола Пашиняна о том, что ракета «Искандера» не взорвалась, написал: «Как долго еще мы будем искать истину?
16:16 23/02/2021Политолог: Во время войны именно благодаря Ара Сагателяну в украинской прессе появились проармянские публикацииГруппа граждан, политологов, представителей неправительственных организаций проводят акцию перед зданием СНБ, выражая свою поддержку арестованному сотрудниками СНБ бывшему руководителю аппарата НС...
12:48 23/02/2021Амбиции Турции в региональных процессах явно возросли – глава МИД АрменииВ Национальном Собрании стартовало заседание Постоянной комиссии по вопросам региональной и евразийской интеграции, в котором принимает участие министр иностранных дел Армении Ара Айвазян.
09:54 23/02/2021Микаел Минасян: Есть риск, что экономика Армении окажется у порога дефолтаБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян пишет: "Есть риск, что экономика Армении окажется у...
12:11 22/02/2021Сурен Парсян: Поражение, потеря территорий – также результат неправильной социально-экономической политикиВ течение многих лет, как при прежних, так и при нынешних властях Армении, общественность жаловалась на социальную несправедливость и нездоровую атмосферу в Армении, где богатые становятся еще...
10:50 22/02/2021Ваагн Мхоян: Подтвердим, что по очевидному политическому случаю соцсеть Facebook раскрывает личные данные пользователяБлогер Ваагн Мхоян пишет: «Здесь (ссылка в комментариях) адвокат говорит одну очень примечательную вещь.
17:48 21/02/2021Грант Мелик-Шахназарян: Таким способом власти в Армении добиваются нейтрализации лучших специалистов по вопросу Арцаха«Более чем убежден, что связанное с фейком дело, в рамках которого были задержаны Ара Сагателян и Карен Бекарян, – повод для нейтрализации лучших специалистов по вопросу Арцаха», – сказал в беседе с...
16:04 20/02/2021Ванецян: Как мы сдали село Шош, если оно до сих пор находится под контролем Армении?«Село Шош - единственное село Шушинского района, которое осталось под контролем Армении», - заявил в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер партии...
15:50 20/02/2021Ванецян: У Карена Бекаряна и Ара Сагателяна столько смелости, чтобы открыто выражать свое мнение«Эти власти действуют вне всякой логики», сказал в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер партии «Айреник» («Родина») генерал-майор Артур Ванецян,...
10:40 19/02/2021Сейран Оганян: 20 февраля к площади СвободыБывший министр обороны РА, герой Арцаха Сейран Оганян призывает всех 20 февраля в 15:00 быть на площади Свободы.
16:45 18/02/2021Новые нормы строительства зданий, устойчивых к землетрясениям«В 2018 году возникла необходимость в изменении действующих норм проектирования в сейсмических районах», - сказал сегодня на пресс-конференции декан факультета строительства Национального...
14:31 18/02/2021Закарян-Пашиняну: Ты хотя бы понимаешь, что между тобой и алиевым очень мало разницы?Бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Никол, я не знаю, к какой нации ты принадлежишь, но ты убедил, что не являешься армянином.
13:23 18/02/2021Кто в Армении получит бесплатную вакцину от коронавируса? Ответила глава Минздрава«В рамках госзаказа вакцинацию от коронавируса могут пройти включенные в группу риска граждане. Этот список уже утвержден», – заявила сегодня в беседе с журналистами в правительстве Армении министр...
11:41 18/02/2021Жители Сюника бьют тревогу: ВС Азербайджана вели стрельбу и во время сельскохозяйственных работВизит рабочей группы под руководством Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Армения Армана Татояна в город Капан, села Неркин Ханд, Шикаох, Срашен Сюникской области, совершенный 16...
11:11 18/02/2021Азербайджанцы совершают особые злодеяния по отношению к памятникам, посвященным Арцахской войнеГНКО «Государственная служба охраны исторической среды» Республики Арцах (НКР) на своей странице в соцсети Facebook – Artsakh Monuments – сообщает: «Судя по результатам нашего мониторинга и...
12:47 17/02/2021МИД РА сопредседателям Минской группы ОБСЕ: Последствия применения силы нельзя рассматривать как разрешение конфликта16 февраля министр иностранных дел Ара Айвазян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Стефаном Висконти (Франция), Эндрю Шофером (США) и личным представителем...
16:00 16/02/2021Педагог: Чтобы иметь безопасную и процветающую Армению, 20 февраля собираемся на площади СвободыПедагог Манушак Степанян обеспокоена судьбой сегодняшнего и завтрашнего поколения. Она убеждена, что армянский народ силен, когда он един. «Учитывая нынешнюю ситуацию, я очень обеспокоена судьбой...
15:02 16/02/2021Скоординированной работы по сбору фактов о последствиях войны не ведется – Ара ЗограбянПредседатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян на пресс-конференции во вторник, 16 февраля, заявил о важности скоординированной работы по сбору фактов касательно последствий развязанной...
23:29 15/02/2021Серж Саргсян: Выбросьте из головы, что бы мы отдали, вы думайте о том, что бы мы имелиТретий Президент Республики Армения Серж Саргсян дал интервью телеканалу "Армнюз" обращаясь к вопросам переговорного процесса по урегулированию Нагорно-Карабахского конфликта, дипломатическим и...