11:37 08/07/2022Արսեն Բաբայան. Խոշոր տրամաչափով Երևանից ընդամենը 100 կիլոմետր«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Խորհրդարանական վերջին ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում ընկերներիս հետ այցելեցինք Տավուշի մարզի Ազատամուտ համայնք: Այդ...
15:32 06/07/2022ՔՊ-ական պատգամավորի համար հասկանալի չէ, թե ով էր ղեկավարում 44-օրյա պատերազմըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Մելքոնյանի համար հասկանալի չի, թե 44-օրյա պատերազմի ժամանակ ով էր ղեկավարում պատերազմը: «Մենք 44-օրյա...
18:21 05/07/2022Վարդան Բալյան. Հուլիսի 1-ից Ադրբեջանը փակել է ցամաքային սահմանը Թուրքիայի հետՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Հուլիսի 1-ին լրահոսում տեղեկատվություն տարածվեց, որ Վիեննայում Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչները պայմանավորվել են հնարավոր ամենասեղմ ժամկետներում...
09:10 04/07/2022Տիմոշենկոն անընդունելի է անվանել Ռուսաստանի հետ ցանկացած խաղաղ համաձայնագրի կնքումըՈւկրաինայի կառավարության նախկին ղեկավար (2007-2010) Յուլիա Տիմոշենկոն Կիևի համար անընդունելի է համարում Մոսկվայի հետ խաղաղ համաձայնագրի կնքումը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Սա անընդունելի է Ուկրաինայի համար:...
16:20 01/07/2022Ինչ գցեց ՀՀԿ-ն Փաշինյանի գրպանըԻնչքան էլ փաշինյանականներն ասեն, թե՝ Արցախի հանձնել, գցել էին «էն խեղճ մարդու» գրպանը, իրենց ամեն խոսքով ու գործով դա հերքում են։ Էլ հրավառ սեր թուրքերի նկատմամբ, էլ վաղեմի երազանք, թե՝ թող մեր...
13:32 01/07/2022Արմեն Պետրոսյան. Թուրքիան երկու «հաճախորդներից» ընտրեց ԱրևմուտքինԱրավագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «Բավականին տևական սակարկություններից հետո Թուրքիան չարգելափակեց ՆԱՏՕ-ին Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցության գործընթացը։ Ի՞նչ է այս հանգամանքը նշանակում, և ի՞նչ...
11:20 01/07/2022Ջուլհակյանը Սաղաթելյանի՝ ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնից հեռացնելու որոշման հիմքում դրեց Դեմիրճյան փողոցում բախումներ հրահրելու մեղադրանքըԱԺ-ն առանց ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների պատգամավորների սկսեց ՔՊ-ական պատգամավորների նախաձեռնած ԱԺ արտահերթ նստաշրջանը, որի օրակարգում «Քաղաքացիական պայմանագիր»...
10:27 01/07/2022Լեհաստանի իշխանությունները չեղյալ կհայտարարեն ուկրաինացի փախստականների նպաստներըԼեհաստանի իշխանությունները կչեղարկեն Ուկրաինայից փախստականների համար սահմանված նպաստների վճարումը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Լեհաստանի ներքին գործերի փոխնախարար Պավել Շեֆերնակերը։...
18:14 30/06/2022«Փաշինյանի իշխանությունը Հայաստանում երաշխավորում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը»«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է․ «Որքան էլ որ տարօրինակ թվա, բայց Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը Հայաստանում երաշխավորում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը: Բացատրեմ...
11:41 30/06/2022Մինչև 2025թ տնտեսության 7 % աճն ապահովելու համար կառավարությունը կավելացնի կապիտալ ծախսերի ծավալը«ՀՀ 2023-2025 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը ներկայացնում է կառավարության հաջորդ երեք տարվա հարկաբյուջետային քաղաքականությունը և ծախսային քաղաքականության...
09:56 30/06/2022Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցելու պատրաստակամության մասինՎրաստանը պատրաստ է սերտորեն համագործակցել ՆԱՏՕ-ի հետ՝ պաշտպանելու խաղաղությունն ու կայունությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին չորեքշաբթի օրը Twitter-ում գրել է հանրապետության վարչապետ Իրակլի...
11:21 29/06/2022Գևորգ Դանիելյան. Եթե ղեկավարվում եք հայտարարություն կոչվածով, ապա ղեկավարվեք ճշգրիտԻրավաբանության դոկտոր, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը, անդրադառնալով Աղավնոյի ու Բերձորի մասին Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարությանը, գրում է.
11:03 29/06/2022ՊԵԿ-ը պատրաստ է անկանխիկ գործառնությունների մասով պատշաճ վերահսկողություն իրականացնելՊԵԿ-ն «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքի շրջանակում իրականացնելու է պարզեցված վարչարարություն։
19:40 28/06/2022Վերջնարդյունքում վճռվելու է՝ Հայաստա՞նը, թե՞ Ադրբեջանն է շարունակելու իր հետագա գոյությունը․ Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Քանի դեռ մենք՝ որպես պետություն և ազգ, ինքներս մեզ համար չենք արձանագրել, որ գոյություն չունի առանձին վերցրած Բերձորի խնդիր, առանձին վերցրած Արցախի հիմնահարց կամ...
18:37 28/06/2022Այն, ինչ արեց դատավոր Բիշարյանը՝ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր ընտրվելու համար էր․ Մինասյան«Ակնհայտ էր, որ հատկապես երկվա դատական նիստի ընթացքում դատավոր Բիշարյանի կողմից ցուցաբերած վարքագիծն, ինչպես նաև դատախազների ցանկություններին հլու-հնազանդ ենթարկվելու նրա մոտեցումները կանխատեսելի էին...
13:35 28/06/2022Մեզ պետք է դիմադրություն թշնամու և Նիկոլի օրակարգին. Իշխան Սաղաթելյան«Հուլիսի 1-ին՝ ժամը 19:30-ին, հանրահավաք Ֆրանսիայի հրապարակում»։
12:50 28/06/2022Ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցում կա երկու կարծիք. Ալեն ՍիմոնյանՄոտ օրերին կքննարկեն ընդդիմադիր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցը։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ «Կքննարկենք խմբակցությունով, նաև վարչությունով՝...
10:00 28/06/2022Արսեն Բաբայան.Վստահ եմ, որ նույնիսկ Ալենն է այս ստից հիմա աչքերը չռել«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Իհարկե չեմ հետևում գերագույն ստախոսի սուսուլիսին: Անկեղծ ասած խորապես թքած ունեմ իր արտահայտած մտքերի...
18:10 27/06/2022Կկարողանանք, արդյո՞ք, վերագտնել մեզ և կատարել այն, ինչ կատարել ենք 29 տարի առաջ․ Սենոր ՀասրաթյանԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
09:41 27/06/2022Դամասկոսի միջազգային օդանավակայանը վերաբացվել էՍիրիայի փոխադրության նախարարությունը հայտարարել է, որ Դամասկոսի միջազգային օդակայանը, իսրայելական հրթիռակոծությունից հետո, նորոգվել է և սկսել է արդեն գործել։ «Գանձասարի» հաղորդմամբ, նախարարը դիտել է,...

12:44 24/12/2020Г.Манукян: В здании правительства Армении сидит невменяемый человек, который не в состоянии решить ни один политический вопросКак уже сообщал сайт Panorama.am, с раннего утра четверга, 24 декабря, перед зданием правительства Армении проходят акции протеста с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра...
14:07 23/12/2020Сурен Саркисян: Это цена, которую придется заплатить Армении, если она хочет нормализовать армяно-турецкие отношенияЭксперт по международным вопросам Сурен Саркисян пишет: «В правящей элите много говорят о необходимости нормализации отношений с Турцией.
13:01 23/12/2020Григорий Мартиросян: Ущерб от войны сопоставим с объемом ВВП Арцаха за несколько летУрон, причиненный экономике непризнанной Нагорно-Карабахской республики в ходе последнего вооруженного конфликта между Арменией и Азербайджаном, сопоставим с объемом ее ВВП за несколько лет, заявил в...
10:34 23/12/2020Защитник прав человека: Крайне беспокоит то, что официальные лица и политические круги способствуют углублению нетерпимостиЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян считает крайне тревожным углубление нетерпимости и рост напряженности в стране, чему способствуют представители власти и различные общественные и...
17:03 22/12/2020Вазген Манукян: Теперь это снова война, война за наше будущее«Сегодня мои друзья попросили меня представить здесь, какую программу следует реализовать после формирования нового правительства.
16:05 22/12/2020«Людям противно произносить имя Никол»: митинг с требованием отставки Пашиняна в Ереване15.13 Член группы «Альтернативные проекты» Элинар Варданян обратилась сегодня к депутатам Национального Собрания Армении от фракции правящего блока «Мой шаг» во время митинга с требованием отставки...
13:56 22/12/2020Карен Вртанесян: Советские внутренние административные границы не являются правовым основанием«Советские границы не являются правовым основанием, даже если бы были правовым основанием, там, опять же, есть множество спорных вопросов», – заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am эксперт по...
10:49 22/12/2020Ара Сагателян: Никол Пашинян не подает в отставку с поста премьера Армении из-за своих страховНикол Пашинян руководствуется только своими личными страхами – и как просто человек, и как человек, занимающий должность премьер-министра Армении, заявил «ФактИнфо» бывший руководитель аппарата...
20:20 21/12/2020В результате жалобы властей Facebook на 24 часа заблокировала аккаунт Микаела Минасяна и удалила его запись в поддержку отца ПаргеваВ результате жалоб властей Армении социальная сеть Facebook на 24 часа заблокировала аккаунт экс-посла Республики Армения при Святом Престоле Микаела Минасяна и удалила его последнюю запись в...
14:42 21/12/2020Спрятавшийся в лесу и найденный вчера живым Давид первым делом попросил у матери мандарины и свою гитаруНаходящийся сейчас в Степанакертской больнице Давид Саакян, который в течение 70 дней числился в списках пропавших без вести, в телефонном разговоре со своей мамой первым делом попросил мандарины и...
11:29 21/12/2020Абрамян: Сотрудники полиции, вы поддерживаете разрушение безопасности Арцаха, Сюника и АрменииУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Те сотрудники полиции, которые сегодня обеспечивали и будут обеспечивать процесс подавления Пашиняном могущие...
11:15 21/12/2020Варагян: Половина из 60 гектаров самой большой естественной платановой рощи на всем Кавказе перешла к АзербайджануЛидер экологического движения «Зеленое будущее» Ваагн Варагян пишет: «Половина из 60 гектаров самой большой естественной рощи восточного платана на Кавказе перешла к Азербайджану.
19:57 19/12/2020Бекарян: Этот позорный документ никоим образом не содержит оснований для всего, что происходит сейчас в Сюнике«Это правительство днем раньше должно уйти, потому что от него нет никаких ожиданий», - сегодня во время митинга Движения за спасение Родины заявил журналистам политолог Карен Бекарян.
19:45 19/12/2020Рубен Меликян: Это был первый в истории случай, когда вход в Ераблур был закрыт для главы государства«Это была политическая акция, она была очевидна и была направлена на то, чтобы показать, что Пашинян пользуется доверием большого числа людей», - заявил журналистам соучредитель общественной...
18:43 19/12/2020Артур Ванецян: Власти Армении никак не могут противостоять турецкой вседозволенности«Если демаркация и разграничение новых границ проводится согласно карте СССР, как заявил Никол Пашинян, то после Сюника турки перейдут к Араратской, Вайоц Дзорской и Тавушской областям», - во время...
17:39 19/12/2020Вазген Манукян: То, что все переговоры провалились, было либо большим невежеством, либо большим предательствомПо словам единого кандидата в премьер-министры Вазгена Манукяна, сегодня печальный день, потому что нет горящих глаз молодежи.
11:43 19/12/2020Микаел Минасян: Шествие Никола – это попытка превратить свое личное предательство в коллективную подлостьБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Сегодня самый...
10:17 19/12/2020Заявление СНБ Арцаха ситуации не созвучно – Тигран АбрамянУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Республики Арцах (НКР) Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Пока азербайджанская...
15:45 18/12/2020Сейран Оганян: Мы могли бы успешно выйти из всего этого, если бы…Бывший министр обороны Армении, герой Арцаха Сейран Оганян убежден: война могла бы и не начаться, если бы власти Республики Армения не потерпели бы провала во внешней политике, в дипломатии.
14:22 18/12/2020Артур Казинян - Онику Гаспаряну: Верните вооруженные силы к границеУчредитель партии «Единая Армения», адвокат Артур Казинян в своей публикации в соцсети Facebook обратился к начальнику Генштаба ВС Армении Онику Гаспаряну, напомнив: «Господин генерал, вы не имеете...