16:20 14/06/2022ԿԲ-ն ՀՆԱ-ի իր կանխատեսած 1.6 % աճը վերանայել է՝ հասցնելով 4.9 %-ի. Մարտին Գալստյան«Այս տարվա համար ՀՆԱ-ի աճը նախկինում մեր կանխատեսած 1.6 %-ից վերանայվել է 4.9 %-ի, ինչին նպաստել են արդյունաբերության ճյուղի, շինարարության և ծառայությունների ցուցանիշների վերանայումը»,-հրավիրված...
13:31 14/06/2022«Հենակետ». Հայաստանը շրջապատող տարածաշրջանում տեղի ունեցող կարևոր իրադարձությունները«Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի երկու ներկայացուցիչներ, որոնք զբաղվում էին աթս-երի, հրթիռների և արբանյակների մշակմամբ, օրերս զոհվել են ավտովթարի հետևանքով»։
09:56 14/06/2022Սոս Հակոբյան. Սա երկի՞ր է, թե Дом 2«Հայրենիք» կուսակցության խոսնակ Սոս Հակոբյանը, արձագանքելով Տաթևիկ Ռևազյանի պաշտոնից հեռանալու մասին լուրին, արձագանքում է.
14:05 13/06/2022Վարդան Բալյան. Հետաքննության տվյալներով բանդայի հետքերը հասնում էին Գերմանիա, ԹուրքիաՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Վիշապաքաղի հաղթական միջանկյալ արդյունքների մասին Այս տարի մայիսին Ֆրանսիայի Նանտ քաղաքում ադրբեջանցի ընդդիմադիր բլոգեր, քաղաքական էմիգրանտ Մոհամմադ...
09:21 13/06/2022Ստեփան Դանիելյան. Տրամաբանական է թվում, որ Ադրբեջանի պահանջով է Ավետիքը կալանավորվելՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Փարուխի հանձնումն ու Ավետիք Չալաբյանի կալանավորումը Ավետիք Չալաբյանի մեղադրանքն այնքան անհեթեթ է ու անիմաստ նրան կալանքի տակ պահելը, որ առաջանում է հարց, որն է...
17:23 11/06/2022Սևանա լճում դեռ ծաղկած հատվածներ չկան, բայց սպասվում է․․․Համացանցում Սևանա լճի «ծաղկման» մասին լուրը հայտնվելուց հետո , մասնագետները նմուշներ են վերցրել լճի ափամերձ հատվածներից՝ պարզելու այս տարի սկսվել են արդյո՞ք էվտրոֆացման պրոցեսները, թե՝ ոչ։ ՀՀ ԳԱԱ...
14:21 11/06/2022Հանրապետությունում արտադրական դժբախտ պատահարներից տուժել է 21 մարդԱշխատանքի անվտանգության նորմերի խախտման հետևանքով 2021 թվականին արձանագրվել է 21 արտադրական դժբախտ պատահար: 2020-ի համեմատ` պատահարների թիը նվազել է 3-ով։ Վիճակագրական կոմիտեից Panorama.am-ին...
13:00 11/06/2022«Ծանր վիրավորանքի» հոդվածից հրաժարվելը ոչ թե կառավարության մեծահոգությունն է, այլ հարկադրված քայլ. Թաթոյան«Այս հոդվածն ընդունվեց միայն քաղաքական որոշմամբ ու ընթացակարգային կոպիտ խախտումներով. այս կերպ Քրեական օրենսգիրքը ծառայեցվեց մեկ` «ՔՊ» կուսակցության քաղաքական շահերին»:
09:09 11/06/2022Խոակին Կապառոս. Բոլոր հինգ զգայարաններով կենտրոնացած ենք այս հանդիպման վրաԱյսօր կկայանա Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի երրորդ տուրի Ուկրաինա-Հայաստան հանդիպումը։ Այն կմեկնարկի Երևանի ժամանակով ժամը 17։00-ին։
11:30 10/06/2022Դուք Ղազախստանի համար ՀԱՊԿ-ի մեխանիզմներն աշխատեցնո՞ղ եք, բայց Հայաստանի սահմանների համար՝ ո՞չ. Արամ Վարդևանյան«Հայաստանում ունենք հերթական միջազգային պատվիրակությունը և, ինչպես պայմանավորվել էինք, նման միջազգային հանդիպումների ժամանակ լսելի ենք դարձնելու Հայաստանի քաղաքական ճգնաժամը, որպեսի բոլորը իմանան, թե...
16:55 09/06/2022Իշխանությունն ասում է՝ ժողովո՛ւրդ, դու մի մտածի, մենք բոլորը կանենք և բոլորս կլինենք չաղ ու բախտավոր. Արման Աբովյան«Մեզ անընդհատ փորձում են համոզել, որ ինչ-որ մեկը մեր տեղը որոշել է և այլևս փոխելու հանրավորություն չկա, թե իշխանությունները ստիպված ինչ-որ քայլեր են անում, կամ մյուս կողմից էլ մեզ փորձում են համոզել,...
13:35 09/06/2022Ա. Ավանեսյանի տեսնելով՝ բռունցքով ցուցարարի գլխին ոստիկանի հարվածները վարչարարություն են«Պատգամավորական մանդատը որևէ անձի թույլ չի տալիս դրսևորել խուլիգանական վարքագիծ»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ անդրադառնալով «Հայաստան»...
09:09 09/06/2022Պետք է ապահովել կենսաանվտանգության լաբորատորիաների գործունեության թափանցիկ և հաշվետու հետաքննությունը. ԶոհրաբյանԱյս առիթով փաստաբանը հարցումներ է կատարել ՀՀ առողջապահության նախարարությանը
10:00 08/06/202210 անձի կալանավորում և խափանման այլ միջոցներ՝ «զանգվածային անկարգությունների դեպքով հարուցված քրեական գործով»ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում շարունակվում է 2022թ. հունիսի 3-ին քաղաքական ընդդիմության «Դիմադրություն» շարժման կողմից Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցում...
19:03 07/06/2022Ամեն անգամ, երբ Տիգրան Հակոբյանը խոսում է թալանից, հիշում եմ իրա թալանած 145 միլիոն դրամը․ Տիգրան ՔոչարյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը, 2013 թվականի հոդվածի հրապարակումը հիշեցնելով, գրում է․ «Ամեն անգամ, երբ Տիգրան Հակոբյանը խոսում է թալանից, հիշում եմ իրա թալանած 145 միլիոն...
10:35 07/06/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը մեկնել է Թուրքիա՝ դիտելու համատեղ զորավարժություններըԱդրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն աշխատանքային այցով մեկնել է Թուրքիա, որտեղ դիտելու է «Էֆես-2022» զորավարժությունները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին երեքշաբթի հայտնել այդ երկրի ՊՆ...
13:27 06/06/2022Մամիկոն Ասլանյանի գործն արդեն դատարանում էՎանաձորի ՏԻՄ համամասնական ընտրություններում առավել մեծ թվով ձայներ ստացած «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքի ընտրացուցակը գլխավորող Մամիկոն Ասլանյանի և մյուսների գործն արդեն դատարանում է։ Այն մակագրվել է...
09:40 06/06/2022Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինա կուղարկի առաջին հեռահար հրթիռներըՄեծ Բրիտանիան իր առաջին հեռահար հրթիռներն է ուղարկում Ուկրաինա։ BBC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարը, նշելով, որ դա իր երկիրն անում է՝ չնայած Ռուսաստանի...
18:24 04/06/2022Եթե ամեն ինչ ճիշտ արվի, ապա ամենադժվար իրավիճակներում կարող ենք արդյունավետ դիմակայել բոլոր մարտահրավերներին. Բաբայան«Արցախն ու Հայաստանը դրա համար ունեն բոլոր հնարավորությունները»:
14:58 04/06/2022Նիկոլի իշխանության ամեն մի օրը շատ թանկ է նստելու իր համար․ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան2018-ին Հայաստանում նիկոլական տեսակն էր ակտիվ, այսօր՝ ազգային։ Հանրության երկու այս շերտերի միջև գոյություն ունեցող տարբերությունը վիթխարի է։ Այս մասին Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Հրանտ...

11:34 11/12/2020Артур Казинян: Ожидаются громкие арестыУчредитель партии «Единая Армения» Артур Казинян пишет: «Специальная следственная служба возбудила уголовное дело в отношении Никола Пашиняна и группы других высокопоставленных лиц.
11:09 11/12/2020«Мы даже не доходим до уровня глупой кукушки: хотим пожертвовать последней и единственной Родиной»Председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян пишет: «Великие армянские интеллектуалы часто в своих литературных произведениях представляли недостатки или преимущества армянского народа.
10:55 11/12/2020Жительница Аxавно: Кажется, они делают все возможное, чтобы заставить нас покинуть наш домСъемочная группа «Civilnet» побывала в селе Ахавно Кашатагского района, пообщалась с семьями, не собирающимися покидать свои дома.
18:03 10/12/2020Абрамян: Политическая власть Армении делает прямо противоположное, лишая нас возможности защищатьсяУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, ссылаясь на заявления Алиева, озвученные во время военного парада в Баку, пишет: «Алиев не сказал ничего нового,...
16:23 10/12/2020Вазген Манукян: Для Азербайджана и Турции Сюник важнее, чем Карабах«На данный момент у нас проигранная война, потеря огромных территорий, тысячи погибших, раненых, пропавших без вести, беженцев, материальные потери», - сказал на встрече с несколькими представителями...
15:27 10/12/2020Сейран Оганян: Если эта власть со своим лидером не уйдет как можно скорее, независимость Республики Армения окажется под угрозойБывший министр обороны, Герой Арцаха генерал-полковник Сейран Оганян пишет: «Являющиеся гарантом по обеспечению безопасности государственности Республики Армения, Республики Арцах, общества и...
14:33 10/12/2020Варужан Гегамян: «Ильхам Алиев заявил, что Ереван, Зангезур и Севан являются историческими азербайджанскими землями»Тюрколог, азербайджановед Варужан Гегамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «И.Алиев на проходящем в эти минуты "Параде Победы" заявил: "Азербайджан был оккупирован около 30 лет ...
13:23 10/12/2020Лавров: Нас обвиняют во вмешательстве в Нагорном Карабахе, якобы мы договорились с Турцией о дележе этого регионаГлава МИД РФ Сергей Лавров заявил, что страны Запада выдумают на ровном месте еще немало поводов, чтобы обвинить Россию во вмешательстве.
10:18 10/12/2020Генсек ООН: Геноцид — это самое гнусное из преступлений9 декабря отмечался Международный день памяти жертв преступления геноцида, чествования их достоинства и предупреждения этого преступления.
16:05 09/12/2020Гарник Исагулян: Команда Никола Пашиняна до революции получила 48 млн долларовЯ многократно заявлял о том, что до революции многие ее участники – Никол Пашинян, Анна Акопян, Лилит Манунц, Армен Григорян, Гарегин Чукасзян, Ася Хачатрян, Арсен Харатян, Грануш Харатян и другие –...
12:33 09/12/2020Осквернено армянское кладбище на оказавшейся подконтрольной Азербайджану территорииАлександр Коц – военный корреспондент российской «Комсомольской правды» – освещал 44-дневную войну, развязанную 27 сентября тройственным союзом Азербайджана, Турции и международных террористов против...
18:27 08/12/2020Абрамян: Что еще должно свалиться нам на голову, чтобы мы протрезвели, осознали, что произошло вокруг нас?Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Вы кричали: наш Арцах, Газанчецоц, Дадиванк, Шушинский танк, фестиваль вина в Тоге, дворец Мелика Егана,...
17:53 08/12/2020Национальное собрание направило послание к международному сообществу по вопросу о возвращении армянских пленныхФракция "Просвещенная Армения" НС РА предлагает принять послание НС о возвращении пленных, а также тел погибших.
15:29 08/12/2020Адвокат Лусине Саакян: Это очередные шаги Никола«Даже если некоторые граждане создают конфликт, это делается с особой целью», - заявила сегодня в беседе с журналистами адвокат Лусине Саакян во время акции неповиновения с требованием отставки...
14:33 08/12/2020Католикос Великого дома Киликийского Арам I призвал Пашиняна подать в отставку с поста премьера АрменииОдин из главных иерархов Армянской Апостольской церкви – католикос Великого дома Киликийского Арам I – призвал Никола Пашиняна уйти в отставку с поста премьер-министра Армении.
14:15 08/12/2020Католикос Гарегин II: Встретились с Пашиняном и настоятельно призвали его сложить полномочия премьера АрменииВерховный патриарх и католикос всех армян – Его Святейшество Гарегин Второй – выступил с посланием в связи с внутриполитической ситуацией в Армении: «После катастрофы войны мы проживаем тяжелые дни,...
11:32 08/12/2020Тигран Абрамян: Пашинян должен уйти, в противном случае, если это продлится долго, уйдем все мы, но уже из страныУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Простой человеческий вопрос ко всем, кто все еще колеблется: уйти Пашиняну (с поста премьер-министра...
11:50 07/12/2020Тигран Абрамян: Горестно, что мы продолжаем испытывать вражду друг к другуУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Не сомневайтесь, что люди, на разных площадках позволяющие себе неуважительно относиться к нашим...
13:45 05/12/2020Политолог о В.Манукяне: Еще есть люди, для которых ценностью является государство, а не властьПолитолог Ален Гевондян на своей странице в Facebook коснулся выдвижения оппозиционными силами на пост премьер-министра переходного правительства кандидатуры Вазгена Манукяна и звучащих в этой связи...
13:08 05/12/2020Арпине Ованнисян: «Осознание собственного ничтожества – вот как бы я назвала утреннее послание»Экс-вице-спикер Национального Собрания Армении, экс-министр юстиции Арпине Ованнисян на своей странице в Facebook обратилась ко вчерашнему интервью второго президента Роберта Кочаряна и утреннего...