16:20 14/06/2022ԿԲ-ն ՀՆԱ-ի իր կանխատեսած 1.6 % աճը վերանայել է՝ հասցնելով 4.9 %-ի. Մարտին Գալստյան«Այս տարվա համար ՀՆԱ-ի աճը նախկինում մեր կանխատեսած 1.6 %-ից վերանայվել է 4.9 %-ի, ինչին նպաստել են արդյունաբերության ճյուղի, շինարարության և ծառայությունների ցուցանիշների վերանայումը»,-հրավիրված...
13:31 14/06/2022«Հենակետ». Հայաստանը շրջապատող տարածաշրջանում տեղի ունեցող կարևոր իրադարձությունները«Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի երկու ներկայացուցիչներ, որոնք զբաղվում էին աթս-երի, հրթիռների և արբանյակների մշակմամբ, օրերս զոհվել են ավտովթարի հետևանքով»։
09:56 14/06/2022Սոս Հակոբյան. Սա երկի՞ր է, թե Дом 2«Հայրենիք» կուսակցության խոսնակ Սոս Հակոբյանը, արձագանքելով Տաթևիկ Ռևազյանի պաշտոնից հեռանալու մասին լուրին, արձագանքում է.
14:05 13/06/2022Վարդան Բալյան. Հետաքննության տվյալներով բանդայի հետքերը հասնում էին Գերմանիա, ԹուրքիաՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Վիշապաքաղի հաղթական միջանկյալ արդյունքների մասին Այս տարի մայիսին Ֆրանսիայի Նանտ քաղաքում ադրբեջանցի ընդդիմադիր բլոգեր, քաղաքական էմիգրանտ Մոհամմադ...
09:21 13/06/2022Ստեփան Դանիելյան. Տրամաբանական է թվում, որ Ադրբեջանի պահանջով է Ավետիքը կալանավորվելՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Փարուխի հանձնումն ու Ավետիք Չալաբյանի կալանավորումը Ավետիք Չալաբյանի մեղադրանքն այնքան անհեթեթ է ու անիմաստ նրան կալանքի տակ պահելը, որ առաջանում է հարց, որն է...
17:23 11/06/2022Սևանա լճում դեռ ծաղկած հատվածներ չկան, բայց սպասվում է․․․Համացանցում Սևանա լճի «ծաղկման» մասին լուրը հայտնվելուց հետո , մասնագետները նմուշներ են վերցրել լճի ափամերձ հատվածներից՝ պարզելու այս տարի սկսվել են արդյո՞ք էվտրոֆացման պրոցեսները, թե՝ ոչ։ ՀՀ ԳԱԱ...
14:21 11/06/2022Հանրապետությունում արտադրական դժբախտ պատահարներից տուժել է 21 մարդԱշխատանքի անվտանգության նորմերի խախտման հետևանքով 2021 թվականին արձանագրվել է 21 արտադրական դժբախտ պատահար: 2020-ի համեմատ` պատահարների թիը նվազել է 3-ով։ Վիճակագրական կոմիտեից Panorama.am-ին...
13:00 11/06/2022«Ծանր վիրավորանքի» հոդվածից հրաժարվելը ոչ թե կառավարության մեծահոգությունն է, այլ հարկադրված քայլ. Թաթոյան«Այս հոդվածն ընդունվեց միայն քաղաքական որոշմամբ ու ընթացակարգային կոպիտ խախտումներով. այս կերպ Քրեական օրենսգիրքը ծառայեցվեց մեկ` «ՔՊ» կուսակցության քաղաքական շահերին»:
09:09 11/06/2022Խոակին Կապառոս. Բոլոր հինգ զգայարաններով կենտրոնացած ենք այս հանդիպման վրաԱյսօր կկայանա Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի երրորդ տուրի Ուկրաինա-Հայաստան հանդիպումը։ Այն կմեկնարկի Երևանի ժամանակով ժամը 17։00-ին։
11:30 10/06/2022Դուք Ղազախստանի համար ՀԱՊԿ-ի մեխանիզմներն աշխատեցնո՞ղ եք, բայց Հայաստանի սահմանների համար՝ ո՞չ. Արամ Վարդևանյան«Հայաստանում ունենք հերթական միջազգային պատվիրակությունը և, ինչպես պայմանավորվել էինք, նման միջազգային հանդիպումների ժամանակ լսելի ենք դարձնելու Հայաստանի քաղաքական ճգնաժամը, որպեսի բոլորը իմանան, թե...
16:55 09/06/2022Իշխանությունն ասում է՝ ժողովո՛ւրդ, դու մի մտածի, մենք բոլորը կանենք և բոլորս կլինենք չաղ ու բախտավոր. Արման Աբովյան«Մեզ անընդհատ փորձում են համոզել, որ ինչ-որ մեկը մեր տեղը որոշել է և այլևս փոխելու հանրավորություն չկա, թե իշխանությունները ստիպված ինչ-որ քայլեր են անում, կամ մյուս կողմից էլ մեզ փորձում են համոզել,...
13:35 09/06/2022Ա. Ավանեսյանի տեսնելով՝ բռունցքով ցուցարարի գլխին ոստիկանի հարվածները վարչարարություն են«Պատգամավորական մանդատը որևէ անձի թույլ չի տալիս դրսևորել խուլիգանական վարքագիծ»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ անդրադառնալով «Հայաստան»...
09:09 09/06/2022Պետք է ապահովել կենսաանվտանգության լաբորատորիաների գործունեության թափանցիկ և հաշվետու հետաքննությունը. ԶոհրաբյանԱյս առիթով փաստաբանը հարցումներ է կատարել ՀՀ առողջապահության նախարարությանը
10:00 08/06/202210 անձի կալանավորում և խափանման այլ միջոցներ՝ «զանգվածային անկարգությունների դեպքով հարուցված քրեական գործով»ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում շարունակվում է 2022թ. հունիսի 3-ին քաղաքական ընդդիմության «Դիմադրություն» շարժման կողմից Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցում...
19:03 07/06/2022Ամեն անգամ, երբ Տիգրան Հակոբյանը խոսում է թալանից, հիշում եմ իրա թալանած 145 միլիոն դրամը․ Տիգրան ՔոչարյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը, 2013 թվականի հոդվածի հրապարակումը հիշեցնելով, գրում է․ «Ամեն անգամ, երբ Տիգրան Հակոբյանը խոսում է թալանից, հիշում եմ իրա թալանած 145 միլիոն...
10:35 07/06/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը մեկնել է Թուրքիա՝ դիտելու համատեղ զորավարժություններըԱդրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն աշխատանքային այցով մեկնել է Թուրքիա, որտեղ դիտելու է «Էֆես-2022» զորավարժությունները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին երեքշաբթի հայտնել այդ երկրի ՊՆ...
13:27 06/06/2022Մամիկոն Ասլանյանի գործն արդեն դատարանում էՎանաձորի ՏԻՄ համամասնական ընտրություններում առավել մեծ թվով ձայներ ստացած «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքի ընտրացուցակը գլխավորող Մամիկոն Ասլանյանի և մյուսների գործն արդեն դատարանում է։ Այն մակագրվել է...
09:40 06/06/2022Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինա կուղարկի առաջին հեռահար հրթիռներըՄեծ Բրիտանիան իր առաջին հեռահար հրթիռներն է ուղարկում Ուկրաինա։ BBC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարը, նշելով, որ դա իր երկիրն անում է՝ չնայած Ռուսաստանի...
18:24 04/06/2022Եթե ամեն ինչ ճիշտ արվի, ապա ամենադժվար իրավիճակներում կարող ենք արդյունավետ դիմակայել բոլոր մարտահրավերներին. Բաբայան«Արցախն ու Հայաստանը դրա համար ունեն բոլոր հնարավորությունները»:
14:58 04/06/2022Նիկոլի իշխանության ամեն մի օրը շատ թանկ է նստելու իր համար․ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան2018-ին Հայաստանում նիկոլական տեսակն էր ակտիվ, այսօր՝ ազգային։ Հանրության երկու այս շերտերի միջև գոյություն ունեցող տարբերությունը վիթխարի է։ Այս մասին Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Հրանտ...

14:09 04/11/2019Armenia’s Pashinyan rules out conspiracies in Artsakh settlementArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan ruled put conspiracies in the settlement of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) conflict while addressing the developments in the peace process over the past one...
13:19 02/11/2019KIN International film festival to feature 65 films from 13 countries this yearThe 16th edition of “KIN” Women’s International Film Festival will open in Yerevan, Armenia on November 11.
13:35 31/10/2019Pashinyan: U.S. House’s recognition of Armenian Genocide culminated years of processThe recognition of the Armenian Genocide by the U.S. House of Representatives on Tuesday is an important step towards the international recognition of the genocide and will certainly give a new...
11:58 30/10/2019Pashinyan salutes US Congress historic vote recognizing Armenian GenocidePrime Minister Nikol Pashinyan has lauded the US Congress historic vote recognizing the Armenian Genocide.
11:24 30/10/2019‘Never again’: Joe Biden welcomes US House’s recognition of Armenian GenocideUS Presidential candidate Joe Biden has welcomed the House’s passage of a historic resolution recognizing the 1915 Armenian Genocide on Tuesday.
15:40 29/10/2019Expert: If Turkey succeeds in Syria, Azerbaijan will try its chance at ArtsakhThe Turkish military operation in Syria inspired certain political, expert and media circles in Azerbaijan, who hinted that the next in line is Artsakh, an expert on Azerbaijan Anzhela Elibegova told...
10:51 28/10/2019Turkish historian receives award for research on Armenian GenocideTurkish historian Taner Akcam, one of the leading authorities on the Armenian Genocide, received a Lifetime Achievement Award in recognition of his steadfast devotion to uncovering the truth behind...
17:50 25/10/2019We have not been detracting from the peace process in any way – Zohrab MnatsakanyanArmenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan gave interview to to BBC HardTalk’s Stephen Sackur. Panorama.am present the interview in its entirety, as released by the press service of the ministry...
11:44 25/10/2019Artsakh official: Azerbaijan preparing its population for war, not for peaceThe recent statement of the OSCE Minsk Group co-chairs failed to refer to some of the important facts for Armenia, including Azerbaijan’s subversive attack attempt and employment of an unmanned...
10:45 24/10/2019Pashinyan: Sochi agreements on Syria also refer to Armenian community’s securityThe Russia-Turkey agreement reached in Sochi on Syria also touched upon issues related to the security of the Armenian community, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a Facebook post.
13:28 23/10/2019Five famous Armenian singers declare their incomeFive renowned Armenian singers, including Iveta Mukuchyan, Arsen Safaryan, Silva Hakobyan, Albert Simonyan (Tata) and Arman Hovhannisyan, are among numerous other singers to have submitted income...
12:55 23/10/2019One of the best comments on Armenian authorities’ pay riseThe report of Hetq.am investigative publication on the confidential decision to almost double the salaries of Armenian ministers and their deputies has stirred heated debate on social media.
10:55 21/10/2019Daily Sabah: Kurdish forces exploited Armenian church as headquarters in northern SyriaThe PKK-affiliated People's Protection Units (YPG) "recklessly" used an Armenian church as headquarters in the recently liberated town of Tal Abyad during Turkey's Operation Peace Spring, footage...
11:27 17/10/2019Armenian PM meets with mothers of fallen soldiersArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan met on Thursday morning with the mothers of the fallen servicemen.
12:40 16/10/2019Wounded Armenian police officer in stable conditionThe Armenian police officer who was wounded in Yerevan’s Liberty Square on Tuesday night is in stable condition, a neurosurgeon at the Saint Gregory the Illuminator Medical Center, Alexander Varosyan...
10:32 15/10/2019Trump hits Turkey with sanctions, calls for ceasefireUS President Donald Trump on Monday imposed sanctions on Turkey over Ankara's military operation in northeast Syria, and called for an immediate ceasefire, Al Jazeera reported.
11:37 14/10/2019Armenia’s National Assembly among world’s most beautiful parliament buildingsThe Independent has ranked the building of the Armenian National Assembly among the world’s 10 most beautiful seats of legislative assemblies.
17:36 12/10/2019The Armenian Patriarchate concerned with ongoing wars and chaos in the Middle EastThe Armenian Patriarchate of Constantinople has issued a statement about the ongoing military operation launched by Turkey in Northern Syria.
17:00 12/10/2019“Master of the duduk” Jivan Gasparyan marks birthday anniversaryPeople’s Artist of Armenia, world known musician and composer Jivan Gasparyan who is internationally renowned "master of the duduk," marks today the 91st anniversary of birthday.
10:20 12/10/2019Turkey’s century-long complexesIt is difficult to understand Turkey and the Turks. Years after years and centuries after centuries the complex of being alien to where they live has not left them. To an extend that they remained...