18:09 01/07/2015Բուդաղյանին մեղադրելով, նրանք ուզում են արդարացնել Զարզանդի ու Տիգրանի գործողությունները. ԱլումյանՀայկ Ալումյանի պաշտպանական ճառը կհրապարակվի հուլիսի 14-ին
13:16 01/07/2015Իսկանդարյան. Չեն լինում հասարակական շարժումներ, առանց լիդերի ու հիերարխիայի«Գաղափարների, տեքստերի, կարգախոսների, օրակարգի, մեթոդիկայի, տեխնոլոգիայի պակաս, հերարխիայի և լիդերության բացակայություն: Չեն լինում հասարակական շարժումներ, որոնք առանց լիդերի ու հիերարխիայի կարողանան...
11:11 01/07/2015Արմեն Պետրոսյան. ԻՊ-ի գործունեությունը Մերձավոր Արևելքում կարևոր գործոն և ազդեցության լրջագույն լծակ էԻՊ-ի գործունեությունը երկարաժամկետ հեռանկարում հղի է լրջագույն վտանգավոր հետևանքներով, թե Եվրոպայի, թե Ռուսաստանի, Չինաստանի, գուցե նաև՝ Հնդկաստանի համար:
18:31 30/06/2015Ե. Զախարյան. Հայաստանի էներգետիկ համակարգի հզորությունների կազմը բավականին հնացած է«Այսօր Հայաստանի էներգետիկ համակարգի ընդհանուր դրվածքային հզորությունը կազմում է 3200 մեգավատ, որից հասանելի է շուրջ 2670-ը, արտադրվում է շուրջ 7,7 միլիարդ կիլովատ/ժամ էլեկտրաէներգիա»
15:06 30/06/2015Ավետիսյանների ողբերգական սպանության գործով դատավճիռը կկայացվի Հայաստանի Հանրապետության անունից. Գլխավոր դատախազությունՀՀ և ՌԴ դատախազությունների միջև երկարատև բանակցություններից հետո որոշում է կայացվել հունվարի 12-ին Գյումրիում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ ՌԴ իրավապահների կողմից հարուցված քրեական գործի...
15:36 29/06/2015Ստելլան հաղթել է մահը պորտալարային արյան օգնությամբ19-ամյա Ստելլայի նոր կյանք նորամուտը բազմաթիվ դժվարությունների միջով է եղել. երկու տարի առաջ, երբ ավարտում էր դպրոցը, նրա մոտ հայտնաբերվեց արյան սուր լեյկոզ
14:47 29/06/2015Կատարվածը ցավալի իրադարձությունն էր. Ֆրանսիայի դեսպանը՝ հայ զինծառայողի մահվան մասին«Մեր դիրքորոշումը հստակ ու պարզ է. պետք է ջանքեր գործադրել խուսափելու բռնության ցանկացած դրսևորումից, ցանկացած շեղումից նման գործընթացներում»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց...
13:45 29/06/2015Ցանկանում ենք, որ խնդիրը երկխոսության ճանապարհով հնարավորինս արագ լուծվի. ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան«Խոսքը վերաբերում է Հայաստանի ներքին կյանքին, և մեր սովորությունների մեջ չի մտնում օտար և ինքնիշխան պետության ներքին քաղաքականության վերաբերյալ մեկնաբանություններ տալ»,-այսօր լրագրողների հետ...
10:32 29/06/2015Թուրքագետ. Թուրքիան պատրաստվում է գործի դնել ռազմական ուժերը՝ Սիրիայում անվտանգության գոտի ստեղծելու համարԱնկարայում Սիրիայի հարցով բարձր մակարդակով անցկացված վեց անվտանգության խորհրդաժողովների արդյունքում որոշվել է ինքնուրույն գործողությունների իրականացումը:
23:40 28/06/2015Վարչապետի հայտարարությունը. Կոչ եմ անում զերծ մնալ հակասահմանադրական գործողություններից և չսրել իրավիճակըԿոչ եմ անում զերծ մնալ հակասահմանադրական գործողություններից և չսրել իրավիճակը
12:23 27/06/2015ՊՆ. Ադրբեջանի ԶՈՒ նման գործելակերպը հղի է իրադրության կտրուկ ապակայունացման վտանգով«Կոչ ենք անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված սադրիչ քայլերից»:
12:02 26/06/2015xxxxx«Լավ կլինի, որ վարչապետը նախ սեփական անձի նկատմամբ կիրառի Սահմանադրությունը»«Ոչ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել ի պատասխան Հովիկ Աբրահամյանի ելույթի: «Հունիսի 25-ի կառավարության նիստի ժամանակ Հովիկ Աբրահամյանը, անդրադառնալով այս օրերին...
11:52 26/06/2015Փաստաբանը ներկայացրել է էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման որոշման կասեցման տարբերակներըԵրևանի Բաղրամյան պողոտան հավերժ չի կարող փակ լինել, պետք է ստեղծված իրավիճակից ելքեր գնել
13:27 25/06/2015Նալբանդյան. Ակնհայտ է, որ ադրբեջանական նավթադոլարների օգտագործումը սրտխառնոց է սկսել առաջացնել«Օրեցօր վատթարացող, ազատ անկման մեջ գտնվող միջազգային վարկանիշը Ադրբեջանը փորձում է փրկել տարբեր միջազգային հարթակներում: Ապարդյուն է: Ադրբեջանը փորձում է արդարացնել իր ավտորիտար վարչակարգը և մարդու...
11:23 25/06/2015Կառավարության նիստից. Սակագնի բարձրացումը՝ որպես օբյեկտիվ իրականության պահանջ (լրացված)Սակագնի բարձրացումը՝ որպես օբյեկտիվ իրականության պահանջ
14:12 24/06/2015Մարդ, ով 10 ժամից ավելի կանգնած է Բաղրամյան պողոտայում, PR-ի խնդիր չունի. Թևան Պողոսյան«Վստահ եմ, բոլորն են այդպես, իհարկե չի բացառվում, որ մեկ կամ երկու հոգի այդ նպատակով են ակցիային մասնակցում»:
12:29 24/06/2015ԲՀԿ-ն փոխել է կարծիքը. Սահմանադրական բարեփոխումները իշխանությունների վերարտադրվելու հարց չեն լուծումՍահմանադրական բարեփոխումները իշխանությունների վերարտադրվելու հարց չեն լուծում:
12:20 24/06/2015Սպասելիքները գալիս են նրանից, թե ինչքան ճիշտ են ծրագրավորված գործողությունները. Թ. Պողոսյան«Ամբողջ գիշեր Բաղրամյան պողոտայում եմ եղել, պետք է ասեմ, որ իսկապես փայլուն երիտասարդություն ունենք»:
10:55 23/06/2015«Քաշքշում էին ինձ ու հարվածում էին առանց խնայելու». Պատմում է լրագրողըՊարանոցի, ձեռքերի և նաև դեմքի հատվածում վնասվածքներ է ստացել և քիչ հետո գնալու է բուժզննման:

15:14 27/03/2012Дезинформация от главы Азербайджана на саммите в Сеуле не удивила президента Армении: клевета, ставшая нормойНаходящийся с визитом в Республике Корея (Южная Корея) президент Армении Серж Саргсян в ходе Саммита по ядерной безопасности в Сеуле обратился к озвученной здесь президентом Азербайджана Ильхамом...
16:56 26/03/2012«МГ ОБСЕ играет большую роль в невозобновлении широкомасштабных боевых действий»Депутат парламента РА, член Республиканской партии Армении Карине Ачемян заявила, что за прошедшие 20 лет посредники провели огромную работу.
15:32 26/03/2012Степан Сафарян в другом лагере оппозиции Армении видит «уровень ниже плинтуса»Предложение лидера партии «Наследие» о выдвижения в каждом избирательном округе единого кандидата от оппозиции было продиктовано интересами электората: Раффи Ованнисян оказался выше и сделал этот шаг...
10:18 26/03/2012Эдвард Налбандян: Причина отсутствия перелома в карабахском урегулировании в деструктивной позиции одной из сторонВ связи с 20-летием деятельности Минской группы ОБСЕ министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян выступил с заявлением, подчеркнув, что причина того, что до сегодняшнего дня не удалось...
14:12 24/03/2012Егине Бишарян рассказала об оскорбившем С. Абраамян «номере», о выдвижении «Бензин Рубо» и…«Рассмотрите всех кандидатов, найдите все возможные проблемы и поставьте их на одну плоскость, потом спрашивайте».
17:00 23/03/2012Г. Джангирян направил властям Армении «мессидж» относительно скандального закона о режиме ЧПОппозиционер полагает, что в предвыборной суматохе обычно все проходит незамеченным, поскольку «внимание общественности и политических сил в этот период притуплено».
11:10 23/03/2012Армянская делегация отправится в Баку в полном составеАрмянская делегация примет участие в предстоящем 2-4 апреля в Баку пленарном заседании Парламентской Ассамблеи (ПА) «Евронест» в полном составе.
16:08 22/03/2012Выдвижение против собственного желания принято из-за «позорных действий АНК». Интервью с Рубеном Айрапетяном«Некоторые узнали о том, что Аргамыч на втором месте, после обнародования списка. Я же знал об этом как минимум за 20 дней».
20:41 21/03/2012С. Никоян: Парламент Армении не отказывался признавать геноцид понтийских греков и ассирийцев в Османской империиПарламент Армении априори не может иметь негативного отношения к законопроекту или резолюции, осуждающему геноцид, тем более если речь идет об Османской империи.
16:44 21/03/2012Посол США в Армении Дж. Хефферн оптимистично настроен в вопросе парламентских выборов в странеПосол США в Армении Джон Хефферн поделился сегодня в беседе с корреспондентом Panorama своими впечатлениями относительно предвыборных процессов в Армении.
14:47 20/03/2012Провокации Азербайджана – ответ ЗападуСколько еще невинных людей должно погибнуть, чтобы международное сообщество поняло, что необходимо «потянуть Азербайджан за уши»?
19:00 19/03/2012Депутат парламента Армении Анаит Бахшян поспешила заверить, что довольна своим местом в списке партии «Наследие»Она заявила корреспонденту Panorama.am, что общественности желательно было бы обратить внимание на куда более важное обстоятельство – 10-е место данного списка.
17:11 19/03/2012С. Сафарян: Партия «Наследие» не принимала решения об изменении пропорционального спискаКомментируя в беседе с корреспондентом Panorama.am распространенную ранее информацию о том, что, возможно, партия «Наследие» пересмотрит пропорциональный избирательный список, руководитель фракции...
15:20 19/03/2012Карине Акопян объясняет свой выход из состава партии «Наследие» проявлением принципиальностиДля К. Акопян остается непонятной логика того, что секретарь правления партии оказывается на последнем месте в избирательном списке партии.
14:58 17/03/2012Нынешняя конфигурация арцахского фронта – основной фактор предотвращения войныНашей стороне удается сдерживать азербайджанскую сторону, сдерживать с равномерным противодействием.
16:50 16/03/2012Э. Налбандян: Прогресс отсутствует, поскольку Азербайджан отходит от договоренностей«Каждый раз, когда мы достигали каких-либо согласий, Азербайджана приходил на встречи и саммиты, говорил «да, я могу согласиться, но у меня есть десять изменений», то есть отходил от договоренности»
20:08 15/03/2012Госминистр Турции Э. Багыш прокомментировал отказ Армении участвовать в «Евровидении 2012»Эгемен Багыш: «Мы бы предпочли, чтобы Армения отказалась не от "Евровидения", а от Нагорного Карабахa»
19:50 15/03/2012Анаит Бахшян о бездействующих инструментах в законодательном и исполнительном органах власти«В течение 2011 года было проведено всего одно заседание, и то по инициативе детского фонда ООН», - проинформировала А.Бахшян.
19:40 15/03/2012Партия «Свободные демократы» готовится к завтрашнему съезду. Приглашены все, кроме коалиционных сил АрменииВопрос о повестке так раздосадовал представителя партии «Свободные демократы», что он потребовал «проявить уважение».
17:31 15/03/2012В Минобороны Армении прокомментировали сообщение о ранении азербайджанского солдата«Министерство обороны Республики Армения многократно предупреждало Минобороны Азербайджана, что любое действие против армянских военнослужащих не останется безнаказанным»