12:30 09/07/2015Մ. Սարյանի տուն-թանգարանի հիմնանորոգման երկրորդ փուլը ֆինանսավորվել է. Տնօրեն«Երևի սեպտեմբերից կսկսվի Սարյանի ապրած տան մասի վերանորոգումը»:
11:47 09/07/2015Քաղաքացիական գործընթացն ավարտվեց, կիսատ-պռատ բոլորը շահեցին. Տիգրան Քոչարյան«Չէի ասի, շարժումը վերջացել է, սակայն այն գնում է մարման. դրա վրա իրենց ազդեցությունն ունեն և եղանակային պայմանները, և արձակուրդները»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց տեղեկատվական...
15:35 08/07/2015«Արմեն» ճամբարը պետք է նախադեպ դառնա ապօրինաբար հայկական համայնքից խլված գույքը հետ ստանալու գործում«Արմեն» ճամբարը պետք է նախադեպ դառնա ապօրինաբար հայկական համայնքից խլված գույքը հետ ստանալու գործում
15:09 08/07/2015Երբեք այս խնդրին կողքից չենք նայել.Նարեկ Սարգսյանը՝ 33-րդ թաղամասի բնակիչների բողոքի մասինՆարեկ Սարգսյանը՝ 33-րդ թաղամասի բնակիչների բողոքի մասին
09:15 08/07/2015«Կիլիկիա» առագաստանավն այս ամսվա վերջին դուրս կգա Սևանա լիճ«Տարիներ շարունակ կանգնած ենք նույն խնդրի առաջ՝ «Կիլիկիան» պատսպարելու տեղ չունենք»:
15:16 07/07/2015«Թողեք հանգիստ ապրեմ էլի». Սյունիքի մարզպետի օգնականը բերման է ենթարկվելՍյունիքի մարզպետի օգնականը բերման է ենթարկվել
09:15 07/07/2015Նաիրիտցիները կրկին հավաքվելու են կառավարության մոտ«Մենք անհանգստանում ենք՝ հեթական անգամ հիմար վիճակում չհայտնվելու համար»:
14:27 06/07/2015Դեսպան Ռեիսի. Հայաստանի՝ ԵԱՏՄ-ին միանալու հանգամանքն Իրանի կողմից դրական է ընկալվում«Իրանցի գործարարները կարող են օգտվել ԵԱՏՄ-ի անդամ Հայաստանի ընձեռած հնարավորություններից»,-այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում՝ նշել է Հայաստանում Իրանի դեսպան...
13:37 06/07/2015ՀՀ ԶՈւ ռազմաօդային ուժերն ունեն բավական տեխնիկա մեր տարածքն անառիկ պահելու համար. Արմեն Ափիկյան«Հայաստանի ԶՈւ ռազմաօդային ուժերի ձևավորման, կայացման ճանապարհը լի է եղել խնդիրներով, դժվարություններով, բայցևայնպես այսօր ունենք ռազմաօդային ուժեր, որոնք կարողանում են ցանկացած տրված առաջադրանք,...
13:25 06/07/2015Բաղրամյան պողոտան դարձավ երթևեկելի (Տեսանյութ, լուսանկարներ)Ոստիկանության պաշտոնյան ասաց, որ նրանք իրենց շատ լավ են պահել՝ որպես Հայաստանի արժանապատիվ քաղաքացիներ. «Մեր եղբայրները, մեր քույրերը ազատ են արձակվելու»
09:15 06/07/2015Հայաստանը՝ աստղագիտական գերտերություն և տարածաշրջանային աստղագիտական կենտրոն. Հայկ Հարությունյան«Հայկական աստղագիտությունը մեծ հետաքրքրություն է ներկայացնում աշխարհում, ամեն տարի տարբեր երկրներից իրենց ֆինանսավորմամբ հրավիրում հայ մասնագետների»:
14:05 04/07/2015Ապրեսյան. Բաղրամյանի ակցիաները չեն ազդի զբոսաշրջիկների թվի վրա«Շատ խաղաղ, սոցիալական պահանջ ունեցող ցույց է, որի ժամանակ վախի մթնոլորտ կամ անհանգստացնող որևէ երևույթ չի պարունակում»:
13:42 04/07/2015Բաղրամյան պողոտա. «Մենք չենք ուզում ավելորդ լարվածություն» (Տեսանյութ)«Օրենքը թույլ էր տալիս անմիջապես բացել երթևեկությունը, ու որևէ մեկը չէր կարող մեզ մեղադրել, բայց մենք չենք գնում այդ քայլին, քանի որ մեր ժողովուրդն է: Մենք չենք ուզում ավելորդ լարվածություն»,-...
12:58 04/07/2015Սանասարյան. Անցնելու ենք վճռական քայլերի (տեսանյութ)Այսօր մենք սկսելու ենք շարժման վճռական փուլը: Այս մասին հայտարարեց քաղաքացիական ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը, ով այսօր կեսօրին լրագրողներին Բաղրամյան պողոտա էր հրավիրել` «Բաղրամյան պողոտայի բարիկադների...
13:09 03/07/2015Զաքարյանները պնդում են, որ Սուրիկ Խաչատրյանի եղբոր մեղադրանքը պետք է խստացվի«Օդանավակայանում դիմավորեցինք, ոչ մեկիս հետ չէր շփվում, դարձել է ինքնամփոփ, ծանր հոգեբանական վիճակում է, տեսողությունը 0 է, ոչինչ չի տեսնում»:
11:45 03/07/2015Քաղտեխնոլոգ. Պայքարող սերունդ ունենք«Էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման դեմ բողոքող երիտասարդները ինչ-որ չափով հաջողության հասան, քանի որ քաղաքականացված չէին, ինչպես նաև քաղաքական դաշտի նկատմամբ վստահություն չկար: Նրանց ուժն իրենց...
14:14 02/07/2015ՀԾԿՀ-ն հիմնազուրկ է համարում Կովալչուկի հնչեցրած դիրքորոշումը«Անընդունելի ենք համարում սեփական բացթողումներին և թերացումներին էլ ավելի ուշադրություն դարձնելու փոխարեն՝ դրանց արդարացման պատճառ փնտրելու փորձը»:
10:06 02/07/2015Ոստիկանությունը ցուցարարների ողջամտության վրա է թողնել Բաղրամյան պողոտայի բացումը. Վ. ՕսիպյանԲաղրամյան պողոտայի բացումը ոստիկանները թողնում են ցուցարաների ողջամտության վրա: Այս մասին լրագրողներին ասաց Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը: «Ապօրինի փակվել է Բաղրամյան պողոտան, ոստիկանությունը...

13:07 09/04/2012Валентина Матвиенко: Быстрое решение карабахского конфликта невозможно«Россия предпринимает все необходимые усилия для того, чтобы найти решение нагорно-карабахской проблемы.
11:30 09/04/2012С.Лавров: Справедливое решение карабахского конфликта может быть принято на базе трех принципов«Хочу четко и со всей определенностью подтвердить, что никаких изменений в позиции России по содействию нагорно-карабахскому урегулированию не произошло»
14:27 07/04/2012Азербайджан слишком далек от Европы и продолжит оставаться для всех цистерной нефтиЭтого не скрывают и европейские политические деятели и аналитики, отмечая, что Азербайджан всего лишь является одним из звеньев, обеспечивающих энергетическую безопасность Европы.
14:18 07/04/2012К.Ачемян: Сведения о раздаче взяток на самом деле безосновательныВ созванной по случаю Дня материнства и красоты пресс-конференции, в которой были обсуждены и политические развития событий, приняли участие депутаты парламентских фракций «Наследие», Республиканской...
14:06 06/04/2012Азербайджанский писатель: Сложно побороть армян, от мала до велика верящих, что Карабах – их земля«Мы все время говорим об армянском коварстве, предательстве и двуличии. Но знаете ли вы, как много предателей и двуличных людей среди азербайджанцев?».
18:00 05/04/2012Республиканская партия Армении предлагает свой проект проведения достойных выборов«Идея сама по себе хороша. Однако жаль, что по причине недолжной подготовленности соглашение в итоге подписали лишь четыре из девяти политических партий, участвующих в выборах».
15:06 05/04/2012Г.Меликян: РПА выступила с идеей создания группы, занимающейся контролем избирательных процессов«Республиканская партия Армении (РПА) в лице председателя Национального Собрания уже выступила с такой инициативой, на основе чего должна быть создана группа, занимающаяся контролем избирательных...
19:38 04/04/2012Невразумительные заявления и комментарии стали ремеслом для экс-главы МИД Армении В. ОсканянаВ свою очередь комментируя слова В. Осканяна, Э. Шармазанов отметил сперва плюрализм оценок, которых удостаивались прежние заявления экс-министра.
17:30 04/04/2012Молчание международного сообщества на провокационную речь И. Алиева в «Евронест» весьма странноВыступление президента Азербайджана Ильхама Алиева на пленарном заседании второй сессии Парламентской Ассамблеи «Евронест» не подобает главе государства
16:44 03/04/2012Н. Зограбян: Речь президента Азербайджана была оценена как явление, нарушающее все грани корректностиМы призываем руководство„Евронест” быть последовательными и не позволить выступать тем деятелям, которые прямым образом пропагандируют насилие и ненависть».
17:30 02/04/2012Н.Зограбян о попытке Э.Мамедъярова исказить факты: «Горбатого могила исправит»Выступление Мамедъярова, посвященное Нагорном Карабаху, было озвучено в том случае, когда обсуждаемая в комиссии резолюция касалась исключительно дальнейшего развития демократии.
15:22 02/04/2012«Предвыборные разборки» в Гюмри с участием криминальных авторитетов – правда? Полиция Армении заявила о факте хулиганстваНа уточняющий вопрос корреспондента Panorama.am, действительно ли в ходе инцидента звучала стрельба, в Полиции подтвердили: по их сведениям, выстрелы имели место.
15:27 31/03/2012Глава Полиции Еревана Н. Назарян: Активистам в сквере Маштоца «будет дан соответствующий ответ»«Полагаю, что они не пойдут на такой шаг, поскольку понимают. И омбудсмен к ним обращался, и мы объясняли, что их действия будут незаконными»
14:00 31/03/2012Утечка скандального доклада. Проживающие во Франции турки представляют угрозу общественной безопасности страныТурецкая община Франции, «в некоторых случаях получая финансовую поддержку от других стран, представляет угрозу для всех граждан Франции, в частности, имеющих армянское происхождение».
10:56 31/03/2012Госдепартамент США продолжает уверенно поддерживать усилия Армении и Турции в вопросе нормализации отношенийПресс-служба госдепартамента США распространила сообщение относительно обсужденного в ходе брифинга 30 марта вопроса о дальнейшем процессе армяно-турецких отношений.
17:26 30/03/2012Д. Бабаян: Заявление МИД Азербайджана о выборах в НКР – неуважение к демократическим ценностямЛюбое проявление демократии и построения государственности в Нагорно-Карабахской Республике воспринимается азербайджанской стороной агрессивно.
16:00 30/03/2012А. Закарян: Реализация права целого народа никогда не может рассматриваться как провокацияЕсли Азербайджан рассматривает реализацию законных прав в современном мире как провокацию, то он сталкивается с проблемой со всем миром.
14:58 29/03/2012Пусть лучше Азербайджан ответит за свои дестабилизирующие действия. С. Асратян в ответ на критику парада в НКРНагорно-Карабахская Республика является сторонницей мира и готова сохранять его своими силами, которые будут продемонстрированы на военном параде 9 мая.
13:40 28/03/2012Г. Меликян: Международное сообщество отныне не воспринимает всерьез заявления Азербайджана и ТурцииДепутат фракции РПА Гагик Меликян назвал прозвучавшие на ядерном саммите в Сеуле заявления Азербайджана относительно безопасности Армянской атомной станции продолжением предумышленной политики Баку и...
11:19 28/03/2012Президент Армении с официальным визитом отбыл в СингапурПрограмма визита президента Армении в Сингапур стартовала сегодня утром. Первым местом визита президента стал Ботанический сад Сингапура.