22:45 29/11/2023Քենդալ Ջեները տեկիլայի շնորհիվ հայտնվել է Forbes-ի վարկածով 30-ից մինչև 30 տարեկանների ցուցակումՔիմ Քարդաշյանի կրտսեր քույրը՝ մոդել և գործարար Քենդալ Ջենները դարձել է Forbes ամսագրի նոր համարի դեմքը։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ լուսանկարը հայտնվել է Instagram-ում։ Քենդալ Ջեններն արդեն երկու...
14:55 29/11/2023Միխայիլ Բոյարսկին սրտի կաթվածից հետո դեռ հիվանդանոցում էԹատրոնի և կինոյի խորհրդային և ռուսական դերասան, երգիչ և հեռուստահաղորդավար Միխայիլ Բոյարսկու վիճակը, որը սրտի կաթված է տարել, գնահատվում է կայուն, նա դեռ մնում է հիվանդանոցում: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
12:40 29/11/2023Սունակը չեղարկել է Հունաստանի վարչապետի հետ հանդիպումըՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ռիշի Սունակը չեղարկել էր երեքշաբթի օրը նախատեսված հանդիպումը Հունաստանի կառավարության ղեկավար Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ։ The Guardian-ը գրում է, որ Սունակը հանդիպումը չեղարկել է...
17:26 28/11/2023ԳԱԿ-ում կբացվի Սահակ Պողոսյանի «Խուլի Տունը» ցուցադրությունըԱյս ցուցադրությունը լսելու, այլ ոչ թե զուտ ականջ դնելու մասին է
11:04 28/11/2023Ադրբեջանցիները Շուշիի ևս մեկ գերեզմանատուն են վնասելԱդրբեջանը հոկտեմբերի 5-ից նոյեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում Շուշիում հերթական գերեզմանատունն է վնասել։ Այս մասին կրկին ահազանգում է Կովկասյան ժառանգության պաշտպանության («Caucasus Heritage...
10:39 28/11/2023Հորդանանում ամրոցի պեղումների ժամանակ հայերեն արձանագրություններ են հայտնաբերվելՀրավիրվել են հայ մասնագետներ
10:25 28/11/2023Ականջօղեր, գանգ, ոսկորներ՝ «Մեծամոր»-ի պեղումներիցԿԳՄՍՆ «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ում մեկնարկել է բացառիկ հնագիտական աշխատանք։ Շենքային պայմաններում բացվել է 2022 թ․ «Մեծամոր»...
09:55 28/11/2023Թբիլիսիի միջազգային կինոփառատոնում Հայաստանը ներկայանում է դասական և ժամանակակից ֆիլմերի ծրագրովՄեկնարկել է Թբիլիսիի 24-րդ միջազգային կինոփառատոնը, որին պաշտոնապես հրավիրված է նաև Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը: Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնից հայտնում են, որ մեկ շաբաթ տևողությամբ մշակութային...
22:57 27/11/2023Շնորհակալ եմ, որ կողքիս են, որ միշտ գրկաբաց են ընդունում ինձ.ՍիրուշոԵրգչուհի Սիրոշոն, գրում է: «Այս տեսահոլովակում ինձ հետ միասին աշխատել են հայեր, ովքեր Ամերիկայում կարողացել են մեծ հաջողությունների հասնել և դառնալ լավագույնն իրենց ոլորտում: Շնորհակալ եմ, որ կողքիս...
17:30 27/11/2023Ֆիլհարմոնիկի ֆլեշմոբը. անսպասելի նախատոնական անակնկալ՝ երևանցիներինՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, երեկ երեկոյան հաճելի անակնկալ մատուցեց «Դալմա Գարդեն Մոլի» այցելուներին.
17:15 27/11/2023Հայկական գորգագործության դասընթաց՝ Վարշավայի թագավորական ամրոց-թանգարանումՎարշավայի թագավորական ամրոցի գորգերի սրահում տեղի է ունեցել «Հայկական գորգագործության վարպետաց դասեր Լեհաստանում» կրթամշակութային ծրագրի բացման պաշտոնական արարողությունը: Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ...
15:21 27/11/2023Թբիլիսիում բացվել է Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակԹբիլիսիի Դիմիտրի Ուզնաձե 93 հասցեում բացվել է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակը։ Այս հասցեում 1906-1922 թվականներին ապրել է աշխարհահռչակ կոմպոզիտորը։ Ողջույնի խոսքով...
13:53 27/11/2023ԿԳՄՍՆ «Ակունք» համույթից գումար է պահանջում«2015 թվականի պայմանագիր է եղել, շահել են, գումար է տրվել «Ակունքին», տարազներ են կարվել։ Նախարարությանը ներկայացվել են հաշվետվություններ, փաստաթղթեր։ ԿԳՄՍ նախարարությունը հայց է ներկայացրել դատարան,...
21:19 26/11/2023«Մանկական Եվրատեսիլ»-ում Հայաստանը զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականըՄրցույթին մասնակցեց 16 երկիր
19:21 26/11/2023Մեկնարկել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2023»-ըՆիցցայում մեկնարկել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2023» երգի միջազգային մրցույթը։ Մրցույթին մասնակցում է 16 երկիր՝ Իսպանիա, Մալթա, Ուկրաինա, Իռլանդիա, Միացյալ Թագավորություն, Հյուսիսային Մակեդոնիա, Էստոնիա,...
19:30 25/11/2023«Իմ երևակայության Խաչատրյանը»՝ Հայաստանից և Արցախից շուրջ 39 արհեստագործ վարպետների ձեռագործ աշխատանքներումԱրամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում նոյեմբերի 27-ին տեղի կունենա «Իմ երևակայության Խաչատրյանը» խորագրով ցուցահանդես-մրցույթ՝ նվիրված մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակին։ ՀՀ մարզերի, Երևանի և...
15:02 25/11/2023Ֆրանսիայում բացվել է հայ գրքի 18-րդ ամենամյա տոնավաճառ-ցուցահանդեսը«Մշակույթը՝ դիմակայության ասպարեզ» խորագիրը կրող ցուցահանդեսում ներկայացված է 1200 անուն հայալեզու
14:42 25/11/2023Էդվարդ Միլիտոնյանն երրորդ անգամ ընտրվում է Գրողների միության նախագահԿայացավ Հայաստանի գրողների միության 20-րդ համագումարը: Օրակարգում էր նաև Գրողների միության նախագահի ընտրության հարցը։ Միակ թեկնածուն ՀԳՄ ներկայիս նախագահ Էդվարդ Միլիտոնյանը էր։ Քվեարկության...

13:25 17/03/2021Голландские документалисты хотят снять фильм об АрцахеНаходящиеся в эти дни в Армении голландские документалисты, которые прибыли снимать фильм об Арцахе и на этом этапе заняты исследованием материала, выразили желание встретиться с кинорежиссером,...
12:00 17/03/2021Спайк Ли возглавит жюри Каннского кинофестиваляАмериканский кинорежиссер Спайк Ли, который в прошлом году должен был возглавить жюри Каннского кинофестиваля, сохранит этот пост и в этом году.
10:00 17/03/2021Юбилейный концерт, посвященный 100-летию Арно Бабаджаняна18 марта в 19:30 в Концертном зале Арама Хачатуряна Государственный симфонический оркестр Армении выступит с концертом, посвященным 100-летнему юбилею Арно Бабаджаняна.
17:48 15/03/2021Памятник известному клоуну-миму Леониду Енгибарову открыли в ЕреванеВ сквере имени Леонида Енгибаряна (Енгибарова) возле ереванского цирка сегодня открылся памятник известному клоуну-миму.
16:18 15/03/2021«Клоун с осенью в сердце»: 15 марта – день рождения Леонида Енгибарова«Не понимаю, ничего не понимаю, не понимаю ваших законов, вашей морали, вашей любви, взрослые!» В Москве 15 марта 1935 года родился советский артист цирка, клоун-мим, выступавший в амплуа «грустный...
15:21 15/03/2021В Царицыне прозвучала музыка солнечных гор Армении18 февраля прошла онлайн-трансляция второго в текущем сезоне концерта цикла «Посольские вечера в Царицыне» — «Джаз солнечных гор».
10:07 15/03/2021Национальная библиотека Испании четыре года скрывала кражу трактата Галилео ГалилеяНациональная библиотека Испании в течение четырех лет умалчивала о краже трактата итальянского астронома Галилео Галилея, со ссылкой на El Pais передает Культуромания.ru.
19:00 13/03/2021Christie’s выставит на торги две картины ПикассоВ Лондоне на торги выставят два портрета кисти Пабло Пикассо. Торги проведет аукционный дом Christie’s 23 марта, передает Культуромания.ru. Одним из лотов станет полотно «Лежащая обнаженная в колье...
14:45 13/03/2021Названы лауреаты кинопремии «Сезар»12 марта состоялась 46-ая церемония вручения кинопремии «Сезар». Мероприятие прошло в концертном зале «Олимпия» в Париже. Об этом пишет kulturomania.ru. Лучшим фильмом признана картина «Счастливо...
09:51 13/03/2021Актриса разделась догола на кинопремии «Сезар» – в знак протеста в связи с мерами по COVID-19Актриса Корин Масьеро разделась на сцене во время вручения наград кинопремии "Сезар" в знак протеста против закрытия в связи с пандемией коронавируса учреждений культуры во Франции.
19:05 12/03/2021Нора Мартиросян: Я пыталась снять неполитический фильм, показать факт существования АрцахаСегодня в кинотеатре «Москва» в Ереване состоялась армянская премьера фильма режиссера Норы Мартиросян «Если ветер утихнет» / «Si Le Vent Tombe» («Should the Wind Fall»), который включен в список...
14:05 12/03/2021Братья Андреасян передали права на последний фильм Mars Media Entertainment из-за долговРоссийские продюсеры, братья Сарик и Гевонд Андреасяны отдали права на последний фильм «Кома» компании «Марс Медиа Энтертейнмент» из-за долгов.
18:27 11/03/2021На месте древней столицы Арташат обрушилась урартская кирпичная стенаВо время осмотра монумента «Древняя столица Арташат» общины Лусарат сотрудники ГНКО «Служба по охране» сообщили, что из-за проливных дождей местами обрушилась урартская кирпичная крепостная стена.
15:59 10/03/2021Юная пианистка Ева Геворгян Евгением Кисиным избрана стипендиатом фортепианного фестиваля в РуреПроживающая в России юная пианистка Ева Геворгян – участница различных международных конкурсов и лауреат многочисленных премий – пианистом-виртуозом Евгением Кисиным избрана стипендиатом...
13:39 09/03/2021Папа Римский Франциск в иракском Мосуле посетил разрушенную армянскую церковьВ воскресенье, 7 марта, в третий день апостольского визита в Ирак, Папа Римский Франциск отправился на самолёте в Эрбиль.
10:24 09/03/2021Обзор ватиканского издания ACI STAMPA – о показе арцахских рукописей Матенадарана«Нагорный Карабах – выставка, проливающая свет на армянское происхождение последнего». Ведущее информационное агентство Ватикана озаглавило так статью, в которой коротко коснулось ереванской...
14:01 08/03/2021Книга Ремарка «Ночь в Лиссабоне» в армянском переводеИздательство «Эдит Принт» и книжный магазин «Наири» предлагают начать весенние каникулы с презентации очередного шедевра Ремарка.
13:39 08/03/2021В США застрелили рэпера Chucky TrillАмериканского рэпера Chucky Trill (Кори Детидж) застрелили в его собственной машине на автомагистрали в штате Джорджия, со ссылкой на Mirror сообщает РИА НОВОСТИ.
13:00 06/03/2021Дэвид Гилмор – голос и гитара Pink Floyd – отмечает сегодня 75-летие6 марта исполняется 75 лет британскому гитаристу и вокалисту, участнику легендарной Pink Floyd Дэвиду Гилмору.
20:35 05/03/2021Армения не примет участия в конкурсе «Евровидение» в 2021 годуАрмения не примет участия в конкурсе "Евровидение" в 2021 году, сообщает Общественное телевидение республики.