22:45 29/11/2023Քենդալ Ջեները տեկիլայի շնորհիվ հայտնվել է Forbes-ի վարկածով 30-ից մինչև 30 տարեկանների ցուցակումՔիմ Քարդաշյանի կրտսեր քույրը՝ մոդել և գործարար Քենդալ Ջենները դարձել է Forbes ամսագրի նոր համարի դեմքը։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ լուսանկարը հայտնվել է Instagram-ում։ Քենդալ Ջեններն արդեն երկու...
14:55 29/11/2023Միխայիլ Բոյարսկին սրտի կաթվածից հետո դեռ հիվանդանոցում էԹատրոնի և կինոյի խորհրդային և ռուսական դերասան, երգիչ և հեռուստահաղորդավար Միխայիլ Բոյարսկու վիճակը, որը սրտի կաթված է տարել, գնահատվում է կայուն, նա դեռ մնում է հիվանդանոցում: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
12:40 29/11/2023Սունակը չեղարկել է Հունաստանի վարչապետի հետ հանդիպումըՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ռիշի Սունակը չեղարկել էր երեքշաբթի օրը նախատեսված հանդիպումը Հունաստանի կառավարության ղեկավար Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ։ The Guardian-ը գրում է, որ Սունակը հանդիպումը չեղարկել է...
17:26 28/11/2023ԳԱԿ-ում կբացվի Սահակ Պողոսյանի «Խուլի Տունը» ցուցադրությունըԱյս ցուցադրությունը լսելու, այլ ոչ թե զուտ ականջ դնելու մասին է
11:04 28/11/2023Ադրբեջանցիները Շուշիի ևս մեկ գերեզմանատուն են վնասելԱդրբեջանը հոկտեմբերի 5-ից նոյեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում Շուշիում հերթական գերեզմանատունն է վնասել։ Այս մասին կրկին ահազանգում է Կովկասյան ժառանգության պաշտպանության («Caucasus Heritage...
10:39 28/11/2023Հորդանանում ամրոցի պեղումների ժամանակ հայերեն արձանագրություններ են հայտնաբերվելՀրավիրվել են հայ մասնագետներ
10:25 28/11/2023Ականջօղեր, գանգ, ոսկորներ՝ «Մեծամոր»-ի պեղումներիցԿԳՄՍՆ «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ում մեկնարկել է բացառիկ հնագիտական աշխատանք։ Շենքային պայմաններում բացվել է 2022 թ․ «Մեծամոր»...
09:55 28/11/2023Թբիլիսիի միջազգային կինոփառատոնում Հայաստանը ներկայանում է դասական և ժամանակակից ֆիլմերի ծրագրովՄեկնարկել է Թբիլիսիի 24-րդ միջազգային կինոփառատոնը, որին պաշտոնապես հրավիրված է նաև Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը: Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնից հայտնում են, որ մեկ շաբաթ տևողությամբ մշակութային...
22:57 27/11/2023Շնորհակալ եմ, որ կողքիս են, որ միշտ գրկաբաց են ընդունում ինձ.ՍիրուշոԵրգչուհի Սիրոշոն, գրում է: «Այս տեսահոլովակում ինձ հետ միասին աշխատել են հայեր, ովքեր Ամերիկայում կարողացել են մեծ հաջողությունների հասնել և դառնալ լավագույնն իրենց ոլորտում: Շնորհակալ եմ, որ կողքիս...
17:30 27/11/2023Ֆիլհարմոնիկի ֆլեշմոբը. անսպասելի նախատոնական անակնկալ՝ երևանցիներինՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, երեկ երեկոյան հաճելի անակնկալ մատուցեց «Դալմա Գարդեն Մոլի» այցելուներին.
17:15 27/11/2023Հայկական գորգագործության դասընթաց՝ Վարշավայի թագավորական ամրոց-թանգարանումՎարշավայի թագավորական ամրոցի գորգերի սրահում տեղի է ունեցել «Հայկական գորգագործության վարպետաց դասեր Լեհաստանում» կրթամշակութային ծրագրի բացման պաշտոնական արարողությունը: Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ...
15:21 27/11/2023Թբիլիսիում բացվել է Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակԹբիլիսիի Դիմիտրի Ուզնաձե 93 հասցեում բացվել է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակը։ Այս հասցեում 1906-1922 թվականներին ապրել է աշխարհահռչակ կոմպոզիտորը։ Ողջույնի խոսքով...
13:53 27/11/2023ԿԳՄՍՆ «Ակունք» համույթից գումար է պահանջում«2015 թվականի պայմանագիր է եղել, շահել են, գումար է տրվել «Ակունքին», տարազներ են կարվել։ Նախարարությանը ներկայացվել են հաշվետվություններ, փաստաթղթեր։ ԿԳՄՍ նախարարությունը հայց է ներկայացրել դատարան,...
21:19 26/11/2023«Մանկական Եվրատեսիլ»-ում Հայաստանը զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականըՄրցույթին մասնակցեց 16 երկիր
19:21 26/11/2023Մեկնարկել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2023»-ըՆիցցայում մեկնարկել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2023» երգի միջազգային մրցույթը։ Մրցույթին մասնակցում է 16 երկիր՝ Իսպանիա, Մալթա, Ուկրաինա, Իռլանդիա, Միացյալ Թագավորություն, Հյուսիսային Մակեդոնիա, Էստոնիա,...
19:30 25/11/2023«Իմ երևակայության Խաչատրյանը»՝ Հայաստանից և Արցախից շուրջ 39 արհեստագործ վարպետների ձեռագործ աշխատանքներումԱրամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում նոյեմբերի 27-ին տեղի կունենա «Իմ երևակայության Խաչատրյանը» խորագրով ցուցահանդես-մրցույթ՝ նվիրված մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակին։ ՀՀ մարզերի, Երևանի և...
15:02 25/11/2023Ֆրանսիայում բացվել է հայ գրքի 18-րդ ամենամյա տոնավաճառ-ցուցահանդեսը«Մշակույթը՝ դիմակայության ասպարեզ» խորագիրը կրող ցուցահանդեսում ներկայացված է 1200 անուն հայալեզու
14:42 25/11/2023Էդվարդ Միլիտոնյանն երրորդ անգամ ընտրվում է Գրողների միության նախագահԿայացավ Հայաստանի գրողների միության 20-րդ համագումարը: Օրակարգում էր նաև Գրողների միության նախագահի ընտրության հարցը։ Միակ թեկնածուն ՀԳՄ ներկայիս նախագահ Էդվարդ Միլիտոնյանը էր։ Քվեարկության...

12:27 10/04/201930 pianists from 12 countries to take part in 15th Khachaturian Int'l CompetitionA total of 30 musicians from 12 countries will take part in the opening of the 15th Khachaturian International Competition in Yerevan on June 6, the birthday of great Armenian composer Aram...
16:02 09/04/2019Madonna to perform at Eurovision Song Contest in IsraelPop superstar Madonna will make a guest appearance at the Eurovision Song Contest in Israel next month, Reuters reports, citing her representatives.
14:51 09/04/2019Meet new U.S. ambassador to ArmeniaThe U.S. Embassy in Armenia has released a video introducing Ambassador Lynne Tracy. It tells about the priorities of the newly-appointed U.S. envoy. The ambassador said she is most excited to see...
11:43 09/04/2019Armenian Theater Workers’ Union implementing unique international projectThe Armenian Theater Workers’ Union in collaboration with the EU Delegation to Armenia is implementing an international theater project aimed at bringing together actors from Armenia and eight EU...
19:28 08/04/2019The Cafesjian Center for the Arts and Beeline present Art Studio Exhibition in the scope of the Dilijan Arts FestivalWithin the scope of the events dedicated to the 10th Anniversary of the Cafesjian Center for the Arts (CCA), the Center presented the exhibition Art Studio realized with the support of Beeline in the...
16:17 06/04/2019Graphic works by Carzou and Jansem on display at the Modern Art Museum of YerevanThe Modern Art Museum of Yerevan opened an installation entitled “The Masters of the XX Century Graphic Art” showcasing artworks from Vardges Boyajyan’s personal collection.
16:42 05/04/2019Vag Papian to chair jury for 15th Khachaturian International CompetitionThe jury chairman of the 15th Khachaturian International Competition set to take place on June 6-14 in Yerevan will be renowned pianist Vag Papian, "Aram Khachaturian Competition” Cultural Foundation...
13:05 05/04/201914-year-old Armenian pianist give a solo recital at the Elena Cobb Star Prize FestivalEva Gevorgyan, 14-year-old Armenian prodigy will give a solo recital at the Elena Cobb Star Prize Festival at the Royal Albert Hall, the festival webpage reported.
19:21 04/04/2019Famous film director Giorgi Danelia dies at 88Giorgi Danelia, Georgian-Russian film director and screenwriter, who was named a People's Artist of the USSR in 1989, died at the age of 88 after long illness.
15:24 04/04/2019Yerevan Opera Theater’s ex-chief says his dismissal is not politically motivatedFormer Director General of the Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet named after Alexander Spendiaryan, Constantine Orbelian believes his dismissal is not politically motivated, he...
12:34 04/04/2019Armenia’s Sergey Smbatyan, London Symphony Orchestra make joint recordingsThese days Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra Sergey Smbatyan was in Great Britain, where he participated in a recording with the London Symphony...
11:17 04/04/2019Britney Spears checks into mental health facilityBritney Spears has checked into a psychiatric facility after suffering from emotional distress, a source confirms to Variety.
12:33 03/04/2019Armenia’s Srbuk to open Second Semi-Final of Eurovision 2019Armenia’s Srbuk will open the Second Semi-Final of the Eurovision Song Contest 2019 scheduled for 16 May, Panorama.am learned from the official website of the contest.
19:48 02/04/2019Lusine Makaryan: The story of a debut on Italian and Armenian opera stagesSinger at the Opera and Ballet National Academic Theatre after Al. Spendiaryan Lusine Makaryan started herprofessional career on the Italian stage then came to the motherland to perform in Armenia....
14:54 02/04/2019National Gallery of Armenia to exhibit artworks of 16-18th-century Italian artistsThe National Gallery of Armenia will host an exhibition titled “The Form of the Colour: From Renaissance to Rococo” from 4 April to June 15.
13:25 02/04/2019Armenian orchestra to perform Mahler's Symphony No. 9 on April 6The Armenian State Symphony Orchestra, led by conductor Sergey Smbatyan, will present Symphony No. 9, a world masterpiece by Gustav Mahler, to classical music lovers in Armenia. The concert is...
10:50 02/04/2019Leonardo Da Vinci’s $450M painting of Jesus Christ missing: reportA painting of Jesus Christ attributed to Leonardo Da Vinci, that became the most expensive painting ever sold when it was purchased in 2017 for $450 million by a close ally of the Crown Prince of...
20:20 01/04/2019Rapper Nipsey Hussle killed in shooting outside his L.A. storeThe Grammy-nominated rapper Nipsey Hussle was killed in a shooting outside his clothing store in Los Angeles on Sunday afternoon, NBC news reported, adding ywo other men were shot, and a suspect...
19:23 01/04/2019March-Flash Mob featuring famous monuments of Francophone countries held in YerevanWithin the framework of Francophonie events, the Service for Protection of Historical Environment and Cultural Museum-reservations NCSO along with volunteers, students of French college marched in...