19:00 17/06/2023«Ոսկե ծիրան». Միջազգային լիամետրաժ մրցույթի ժյուրիում է ֆրանսուհի Կլեր ՍիմոնըՆրա «Զվարճանքներ» և «Ամեն գնով» ֆիլմերը դարձել են ֆրանսիական վավերագրական կինոյի հեղափոխության մի մասը։
17:50 17/06/2023Հայաստանում Եվրոպական հնագիտության օրերը շարունակվում ենՀայաստանում Եվրոպական հնագիտության օրեր են. այս կապակցությամբ ՀՀ տարբեր հնագիտական վայրերում, արգելոց-թանգարաններում, հնագիտական ուսումնասիրությամբ զբաղվող համապատասխան կազմակերպություններում հունիսի...
12:51 17/06/2023Երերույքի պահպանության հայ-ֆրանսիական հնագիտական ծրագիրն արժանացել է «Եվրոպա Նոստրայի» հեղինակավոր մրցանակիԵրերույքի վաղ քրիստոնեական և միջնադարյան համալիրի պահպանության հայ-ֆրանսիական հնագիտական ծրագիրն արժանացել է Եվրոպական ժառանգության՝ «Եվրոպա Նոստրայի» 2023 թվականի հեղինակավոր մրցանակի՝ Եվրոպայում...
12:20 17/06/2023Հայկական ֆիլմերը՝ Ժնևի արևելյան ֆիլմերի միջազգային 18-րդ փառատոնումՀունիսի 12-18-ն անցկացվում է Ժնևի արևելյան ֆիլմերի միջազգային 18-րդ փառատոնը: Փառատոնը ֆրանսախոս Շվեյցարիայի խոշորագույն մշակութային միջոցառումներից է, որն ամեն տարվա հունիսին, մեկ շաբաթվա ընթացքում,...
10:25 17/06/2023Ռուսական արվեստի թագարանը այցելուներին այսօրվանից ներկայանում է նորացված մշտական ցուցադրությամբԿոսմետիկ վերանորոգումից և լուսավորության արդիականացումից հետո Ռուսական արվեստի թագարանը այցելուներին այսօրվանից ներկայանում է նորացված մշտական ցուցադրությամբ։ Թանգարանից հայտնում են, որ...
09:51 17/06/2023Չարխչյան. Ղուկաս Չուբարյանի աշխատանքի անվան փոփոխությունը համարում եմ կոպիտ միջամտություն«Գոնե ինձ համար անհասկանալի պատճառներով քանդակը կոչել են «Սուրբ եղիցի անուն քո», մինչդեռ հեղինակը այն անվանել է «Լույս իջնի վրադ»»։
18:28 16/06/2023Երևանի Մանկական այգում տեղադրվել է Ղուկաս Չուբարյանի «Սուրբ լինի անունը Քո» քանդակըԵրևանի Մանկական այգում տեղի է ունեցել Ղուկաս Չուբարյանի «Սուրբ լինի անունը Քո» քանդակի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Մեծանուն արվեստագետի, հայ անվանի...
18:00 16/06/2023«Ոսկե ծիրան». «Լանդշաֆտ» ֆիլմում դերակատարներն իրենց ճանապարհն են անցնում Սևանա լճից մինչև Սոթքի ոսկու հանքավայրը«Ոսկե ծիրան» Երևանի 20-րդ միջազգային փառատոնի տարածաշրջանային մրցույթի մեկնարկը կտրվի Դանիել Քյոթերի գերմանա-հայկական «Լանդշաֆտ» ֆիլմով, որի պրեմիերան կայացել է Նիոնի միջազգային կինոփառատոնում: Այս...
17:06 16/06/2023Ալ Պաչինոն 83 տարեկանում հայր է դարձել, նա որդի է ունեցելՀոլիվուդյան հայտնի դերասան Ալ Պաչինոն հայր է դարձել 83 տարեկանում: Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով TMZ պորտալին։ «Ես հաստատում եմ, որ Ալ Պաչինոն և Նուր Ալֆալլահը որդի են ունեցել և...
16:57 16/06/2023Աշխարհահռչակ թավջութակահար Հաուսերը Երևանում էԽորվաթ աշխարհահռչակ թավջութակահար HAUSER-ը (Ստեփան Հաուսեր) հունիսի 17-ին ելույթ կունենա Երևանում։ Երաժիշտի մենահամերգը կկայանա «ՀԱՅԱ» փառատոնի շրջանակում։ Այսօր ասուլիսում «ՀԱՅԱ» ամենամյա փառատոնի...
16:34 16/06/2023Ժնևի միջազգային փառատոնում հայ կինոյի 100-ամյակը կնշվի «Հայկական օրվա» շրջանակումՀունիսի 12-18-ն անցկացվում է Ժնևի արևելյան ֆիլմերի միջազգային 18-րդ փառատոնը: Փառատոնը ֆրանսախոս Շվեյցարիայի խոշորագույն մշակութային միջոցառումներից է, որն ամեն տարվա հունիսին, մեկ շաբաթվա ընթացքում,...
16:20 16/06/2023Շվարցենեգերը բացատրել է, թե ինչու չի առաջադրվելու ԱՄՆ նախագահի պաշտոնումՀոլիվուդյան մարտաֆիլմերի աստղ Առնոլդ Շվարցենեգերը խոստովանել է, որ կցանկանար պայքարել 2024 թվականին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի համար, սակայն սահմանադրությունն իրեն դա թույլ չի տալիս։ Այս մասին հայտնում է...
13:00 16/06/2023Վահագն Պապյանը կղեկավարի Վերդիի «Տրավիատա» օպերային ներկայացումըԱ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում հունիսի 21-ին տեղի կունենա Վերդիի լավագույն ստեղծագործություններից մեկը՝ «Տրավիատա» երեք գործողությամբ օպերան
10:31 16/06/2023«Ոսկե ծիրան»-ի պատվավոր հյուրերն են «Ոսկե արմավենու» ճյուղի կրկնակի դափնեկիրներ Ժան-Պիեռ և Լյուկ Դարդեն եղբայրները«Ոսկե ծիրան» Երևանի 20-րդ միջազգային փառատոնի պատվավոր հյուրերն են Կաննի կինոփառատոնի Ոսկե արմավենու ճյուղի կրկնակի դափնեկիրներ, եվրոպական կինոյի կենդանի լեգենդներ՝ Ժան-Պիեռ և Լյուկ Դարդեն...
11:27 15/06/2023Բեյոնսեի պատճառով Շվեդիայում գների աճ է գրանցվելԱմերիկացի հայտնի երգչուհի Բեյոնսեին մեղադրում են Շվեդիայում գների բարձրացման համար։ Բանն այն է, որ անցած ամիս երգչուհին համերգային շրջագայությամբ եղել է Ստոկհոլմում։ BBC-ն գրում է, որ դրա հետևանքով...
09:44 15/06/2023Ադրբեջանցիները ավերել են Հալիվորի կամուրջըՀամաձայն 7 տողանի արձանագրության` կառուցվել է 1835թ.:
08:40 15/06/2023Արցախի՝ արդեն 200 օր շրջափակման մասին ահազանգելու նպատակով Փարիզի հայտնի համերգասրահում կկայանա մշակութային երեկոՖրանսիացի շուրջ երկու տասնյակ մտավորականներ, գրողներ և արվեստի գործիչներ կդառնան աշխարհից մեկուսացված արցախահայության խոսնակները։
20:30 14/06/2023Խաչատրյանի անվան 19-րդ միջազգային մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Արինա ԱնտոնոսյանըՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը ներկա է եղել Խաչատրյանի անվան 19-րդ միջազգային մրցույթի փակման գալա համերգին: Համերգի ընթացքում հայտարարվել են մրցանակակիրների անունները: Այս մասին տեղեկացնում...
18:51 14/06/2023Տեղի կունենա «Հայատյացություն» գրքի շնորհանդեսը2023թ. hունիսի 16-ին՝ ժամը 19:00-ին DoubleTree by Hilton Yerevan հյուրանոցում՝ Ադրբեջանի հարցերով փորձագետ Գառնիկ Դավթյանի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա «Հաատյացությունը Ադրբեջանի պետական...
16:22 14/06/2023«Ոսկե ծիրան»-ը կմեկնարկի Ջեսիկա Վուդվորթի «Լուկա» ֆիլմովԵրևանի «Ոսկե ծիրան» հոբելյանական 20-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 9-16-ը։

10:41 20/05/2020«Если вы строите театр в 21 веке»: работы по строительству нового здания театра «Амазгаин» продолжаются«Работа идет полным ходом. Работают быстро и качественно», – говорит А. Навасардян.
11:12 19/05/2020ЮНЕСКО: Более 13% музеев в мире могут не открыться после пандемииПандемия коронавируса грозит серьезными последствиями для музеев, которые были вынуждены закрыть свои двери для посетителей и остались без дохода.
10:08 19/05/2020С сегодняшнего дня в Армении открываются музеи-заповедникиИз ГНКО сообщают, что вход в заповедники посетителям разрешен только в масках и перчатках, необходимо избегать скоплений возле касс.
09:56 19/05/2020В селе Балхо Ахалкалакского района найден хачкарОн был обнаружен двумя 14-летними девочками на окраине села.
18:03 18/05/2020Ушел из жизни французский актер кино и театра Мишель ПикколиЗа свою карьеру он сыграл более чем в двухстах художественных картинах, неоднократно был удостоен главной французской кинопремии "Сезар".
14:14 18/05/2020Умер актёр из «Лица со шрамом» Джино СильваАмериканский актёр Джино Сильва скончался на 73-м году жизни, сообщает RT со ссылкой на The Hollywood Reporter.
11:05 18/05/2020Названа самая известная песня в истории «Евровидения»После выступления на конкурсе ABBA возглавила все чарты Великобритании и некоторых других стран.
10:14 18/05/2020Международный день музеев: в Армении и Арцахе пройдет ряд онлайн-мероприятийЕжегодно 18 мая музейные работники всего мира отмечают свой профессиональный праздник — Международный день музеев (International Museum Day).
10:15 16/05/2020Европа зажигает свет. Шоу Евровидение-2020 16 мая будет транслироваться в прямом эфире 46 странамиВ этот день должен был состояться финал конкурса песни "Евровидение 2020" в Роттердаме.
19:23 15/05/2020Умер известный итальянский пианист Эцио Боссо«Каждый раз надо играть, как и дышать, как будто в первый и в последний раз», – говорил он.
14:45 15/05/2020Михаил Пиотровский: Пандемия показала несостоятельность критериев эффективности музеевПо словам Пиотровского, специалисты уже давно указывали на несостоятельность принятых критериев.
13:25 15/05/2020Национальная библиотека Армении: Потери архивных материалов не произошлоНациональная библиотека Армении выступила с заявлением в связи с недавним инцидентом, когда некоторые устройства были обнаружены в задымленном состоянии.
12:56 13/05/2020Музеи Ватикана откроются для посещения 18 маяВ музеях Ватикана появятся термосканеры для измерения температуры посетителей, гости должны будут носить защитные маски.
15:21 11/05/2020Проведение Каннского фестиваля в этом году окончательно отменили из-за коронавирусаВ начале июня организаторы объявят список фильмов, которые будут демонстрироваться на осенних фестивалях в семи других городах.
15:15 11/05/2020Родион Нахапетов рассказал, что чуть не сгорел заживо на съемочной площадкеОн недавно зарегистрировался в социальных сетях и теперь с удовольствием общается с публикой, рассказывая о семье, творчестве и своем богатом кинематографическом опыте.
12:49 11/05/2020Искусствовед рассказала об исчезнувших работах Сарьяна и ЗардарянаВ издании добавили, что решение о проведении Венецианского кинофестиваля в этом году будет принято в конце мая.
11:21 08/05/2020Найдены утерянные работы Мартироса Сарьяна и Оганеса ЗардарянаПредварительное следствие продолжается.
10:02 08/05/2020Барак Обама и Леди Гага примут участие в онлайн-выпускномТрансляция выпускного запланирована на 6 июня в 22:00 мск, ее можно будет посмотреть на YouTube.
10:09 06/05/2020Сиднейский кинофестиваль в этом году проведут онлайнФестиваль пройдет с 10 по 21 июня.