19:00 17/06/2023«Ոսկե ծիրան». Միջազգային լիամետրաժ մրցույթի ժյուրիում է ֆրանսուհի Կլեր ՍիմոնըՆրա «Զվարճանքներ» և «Ամեն գնով» ֆիլմերը դարձել են ֆրանսիական վավերագրական կինոյի հեղափոխության մի մասը։
17:50 17/06/2023Հայաստանում Եվրոպական հնագիտության օրերը շարունակվում ենՀայաստանում Եվրոպական հնագիտության օրեր են. այս կապակցությամբ ՀՀ տարբեր հնագիտական վայրերում, արգելոց-թանգարաններում, հնագիտական ուսումնասիրությամբ զբաղվող համապատասխան կազմակերպություններում հունիսի...
12:51 17/06/2023Երերույքի պահպանության հայ-ֆրանսիական հնագիտական ծրագիրն արժանացել է «Եվրոպա Նոստրայի» հեղինակավոր մրցանակիԵրերույքի վաղ քրիստոնեական և միջնադարյան համալիրի պահպանության հայ-ֆրանսիական հնագիտական ծրագիրն արժանացել է Եվրոպական ժառանգության՝ «Եվրոպա Նոստրայի» 2023 թվականի հեղինակավոր մրցանակի՝ Եվրոպայում...
12:20 17/06/2023Հայկական ֆիլմերը՝ Ժնևի արևելյան ֆիլմերի միջազգային 18-րդ փառատոնումՀունիսի 12-18-ն անցկացվում է Ժնևի արևելյան ֆիլմերի միջազգային 18-րդ փառատոնը: Փառատոնը ֆրանսախոս Շվեյցարիայի խոշորագույն մշակութային միջոցառումներից է, որն ամեն տարվա հունիսին, մեկ շաբաթվա ընթացքում,...
10:25 17/06/2023Ռուսական արվեստի թագարանը այցելուներին այսօրվանից ներկայանում է նորացված մշտական ցուցադրությամբԿոսմետիկ վերանորոգումից և լուսավորության արդիականացումից հետո Ռուսական արվեստի թագարանը այցելուներին այսօրվանից ներկայանում է նորացված մշտական ցուցադրությամբ։ Թանգարանից հայտնում են, որ...
09:51 17/06/2023Չարխչյան. Ղուկաս Չուբարյանի աշխատանքի անվան փոփոխությունը համարում եմ կոպիտ միջամտություն«Գոնե ինձ համար անհասկանալի պատճառներով քանդակը կոչել են «Սուրբ եղիցի անուն քո», մինչդեռ հեղինակը այն անվանել է «Լույս իջնի վրադ»»։
18:28 16/06/2023Երևանի Մանկական այգում տեղադրվել է Ղուկաս Չուբարյանի «Սուրբ լինի անունը Քո» քանդակըԵրևանի Մանկական այգում տեղի է ունեցել Ղուկաս Չուբարյանի «Սուրբ լինի անունը Քո» քանդակի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Մեծանուն արվեստագետի, հայ անվանի...
18:00 16/06/2023«Ոսկե ծիրան». «Լանդշաֆտ» ֆիլմում դերակատարներն իրենց ճանապարհն են անցնում Սևանա լճից մինչև Սոթքի ոսկու հանքավայրը«Ոսկե ծիրան» Երևանի 20-րդ միջազգային փառատոնի տարածաշրջանային մրցույթի մեկնարկը կտրվի Դանիել Քյոթերի գերմանա-հայկական «Լանդշաֆտ» ֆիլմով, որի պրեմիերան կայացել է Նիոնի միջազգային կինոփառատոնում: Այս...
17:06 16/06/2023Ալ Պաչինոն 83 տարեկանում հայր է դարձել, նա որդի է ունեցելՀոլիվուդյան հայտնի դերասան Ալ Պաչինոն հայր է դարձել 83 տարեկանում: Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով TMZ պորտալին։ «Ես հաստատում եմ, որ Ալ Պաչինոն և Նուր Ալֆալլահը որդի են ունեցել և...
16:57 16/06/2023Աշխարհահռչակ թավջութակահար Հաուսերը Երևանում էԽորվաթ աշխարհահռչակ թավջութակահար HAUSER-ը (Ստեփան Հաուսեր) հունիսի 17-ին ելույթ կունենա Երևանում։ Երաժիշտի մենահամերգը կկայանա «ՀԱՅԱ» փառատոնի շրջանակում։ Այսօր ասուլիսում «ՀԱՅԱ» ամենամյա փառատոնի...
16:34 16/06/2023Ժնևի միջազգային փառատոնում հայ կինոյի 100-ամյակը կնշվի «Հայկական օրվա» շրջանակումՀունիսի 12-18-ն անցկացվում է Ժնևի արևելյան ֆիլմերի միջազգային 18-րդ փառատոնը: Փառատոնը ֆրանսախոս Շվեյցարիայի խոշորագույն մշակութային միջոցառումներից է, որն ամեն տարվա հունիսին, մեկ շաբաթվա ընթացքում,...
16:20 16/06/2023Շվարցենեգերը բացատրել է, թե ինչու չի առաջադրվելու ԱՄՆ նախագահի պաշտոնումՀոլիվուդյան մարտաֆիլմերի աստղ Առնոլդ Շվարցենեգերը խոստովանել է, որ կցանկանար պայքարել 2024 թվականին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի համար, սակայն սահմանադրությունն իրեն դա թույլ չի տալիս։ Այս մասին հայտնում է...
13:00 16/06/2023Վահագն Պապյանը կղեկավարի Վերդիի «Տրավիատա» օպերային ներկայացումըԱ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում հունիսի 21-ին տեղի կունենա Վերդիի լավագույն ստեղծագործություններից մեկը՝ «Տրավիատա» երեք գործողությամբ օպերան
10:31 16/06/2023«Ոսկե ծիրան»-ի պատվավոր հյուրերն են «Ոսկե արմավենու» ճյուղի կրկնակի դափնեկիրներ Ժան-Պիեռ և Լյուկ Դարդեն եղբայրները«Ոսկե ծիրան» Երևանի 20-րդ միջազգային փառատոնի պատվավոր հյուրերն են Կաննի կինոփառատոնի Ոսկե արմավենու ճյուղի կրկնակի դափնեկիրներ, եվրոպական կինոյի կենդանի լեգենդներ՝ Ժան-Պիեռ և Լյուկ Դարդեն...
11:27 15/06/2023Բեյոնսեի պատճառով Շվեդիայում գների աճ է գրանցվելԱմերիկացի հայտնի երգչուհի Բեյոնսեին մեղադրում են Շվեդիայում գների բարձրացման համար։ Բանն այն է, որ անցած ամիս երգչուհին համերգային շրջագայությամբ եղել է Ստոկհոլմում։ BBC-ն գրում է, որ դրա հետևանքով...
09:44 15/06/2023Ադրբեջանցիները ավերել են Հալիվորի կամուրջըՀամաձայն 7 տողանի արձանագրության` կառուցվել է 1835թ.:
08:40 15/06/2023Արցախի՝ արդեն 200 օր շրջափակման մասին ահազանգելու նպատակով Փարիզի հայտնի համերգասրահում կկայանա մշակութային երեկոՖրանսիացի շուրջ երկու տասնյակ մտավորականներ, գրողներ և արվեստի գործիչներ կդառնան աշխարհից մեկուսացված արցախահայության խոսնակները։
20:30 14/06/2023Խաչատրյանի անվան 19-րդ միջազգային մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Արինա ԱնտոնոսյանըՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը ներկա է եղել Խաչատրյանի անվան 19-րդ միջազգային մրցույթի փակման գալա համերգին: Համերգի ընթացքում հայտարարվել են մրցանակակիրների անունները: Այս մասին տեղեկացնում...
18:51 14/06/2023Տեղի կունենա «Հայատյացություն» գրքի շնորհանդեսը2023թ. hունիսի 16-ին՝ ժամը 19:00-ին DoubleTree by Hilton Yerevan հյուրանոցում՝ Ադրբեջանի հարցերով փորձագետ Գառնիկ Դավթյանի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա «Հաատյացությունը Ադրբեջանի պետական...
16:22 14/06/2023«Ոսկե ծիրան»-ը կմեկնարկի Ջեսիկա Վուդվորթի «Լուկա» ֆիլմովԵրևանի «Ոսկե ծիրան» հոբելյանական 20-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 9-16-ը։

14:50 29/12/2017Sergey Smbatyan’s first concert in 2018 will take place in Crans-MontanaThe Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra Sergey Smbatyan’s first concert in 2018 will take place on January 1.
13:05 29/12/2017RAA releases new volumes of the series featuring historical Armenian heritage“Around 5 or 6 Armenians currently live in Salmast, Iran, while the adjacent villages have been totally stripped of the Armenian population.
10:52 28/12/2017History Museum of Armenia presents its replenished collectionThe numismatic collections of the History Museum of Armenia have been replenished with 300 units this year.
20:40 26/12/2017Yerevan hosts world famous pianist Evgeny KissinThe 18th Yerevan Perspectives International Music Festival will conclude with the biggest cultural event – the exceptional recital of world famous pianist Evgeny Kissin.
14:55 26/12/2017Mario Stefano Pietrodarchi performed in YerevanWorld famous Italian accordion and bandoneon player Mario Stefano Pietrodarchi, who is the most anticipated musician among the Armenian connoisseurs of the music, performed on Monday with the State...
14:34 26/12/2017Armenian President visits Hovhannes Tumanyan House Scientific-Cultural Center in TbilisiOn the margins of his official visit to Georgia, accompanied by First Lady Rita Sargsyan, President Serzh Sargsyan later on Monday visited Hovhannes Tumanyan House Scientific-Cultural Center, press...
13:06 25/12/2017Exhibition featuring Artsakh rug weaving art opened at NAI Shushi CenterNaregatsi Art Institute (NAI) Shushi Center unveiled the exhibition of carpets woven in the frames of the "Artsakh Young and Child Carpet Makers" Project, the Union reported in a release.
19:31 23/12/2017Garni and Zvartnots museum-reserves open for Christmas, New Year holidaysGarni and Zvartnots historical-cultural museum-reserves will be open daily as usual for Christmas and New Year holidays, the Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum...
12:25 23/12/2017Pietrodarchi promises concert of surprises to Armenian audienceFamous accordion and bandoneon player Mario Stefano Pietrodarchi, who is on a visit to Yerevan, Armenia, will perform with the State Youth Orchestra of Armenia (SYOA) at Aram Khachaturian Concert...
19:56 21/12/2017Famous bandoneon player Mario Stefano Pietrodarchi to perform in ArmeniaFamous accordion and bandoneon player Mario Stefano Pietrodarchi, who is the most anticipated musician among the Armenian connoisseurs of the music, has arrived in Yerevan.
13:48 21/12/2017Armenia on Fodor’s Go List 2018Armenia is included in the list of top ten traveling destinations for 2018 compiled by Fodor's, the world's largest publisher of travel and tourism information.
19:27 16/12/2017SOAD statue to be placed in Lake SevanSculptor Hayk Tokmajyan is working on a concrete statute of System of Down (SOAD), an Armenian-American heavy metal band, which is planned to be placed in Lake Sevan, beneath the water.
14:51 15/12/2017“Three Comrades” by Erich Maria Remarque published in ArmenianOne of the masterpieces of world literature “Three Comrades” by Erich Maria Remarque has been translated into Armenia and published by Edit Print Publishing House., the novel was translated from...
19:35 14/12/2017Alexander Spendiaryan House-Museum introduces Virtual Orchestra for visitorsAlexander Spendiaryan house museum announced today new “My Orchestra” program. At the presentation held on Thursday, the director of the museum Marine Otaryan told reporters, the novelty is an...
18:02 12/12/2017Summing up the 5th Khachaturian International FestivalOn December 11, the 5th Khachaturian International Festival summed up. The closing ceremony of the festival was just as impressive, as the start. The Gala concert was live streamed on the world's...
14:00 11/12/2017Armenian tenor Liparit Avetisyan nominated as Breakthrough Artist in UK OperaNominations have been released for the prestigious 18th Annual WhatsOnStage Awards with the soloist of the Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet Liparit Avetisyan nominated for the...
13:39 07/12/2017Verdi's Requiem to commemorate Genocide victimsThe Armenian State Philharmonic Orchestra and the Ministry of Culture are offering a performance of Giuseppe Verdi's Requiem by a unique group of musicians.
18:45 06/12/2017Exhibition hosted by photographer Gagik Gasparyan opens in YerevanA photo exhibition hosted by photographer Gagik Gasparyan opened in Yerevan on Wednesday. The exhibition titled “Memory Loft” features some 50 photos of the author summing up entire decades. The...
15:07 06/12/2017UNESCO recognizes Armenian Kochari dance as Intangible Cultural Heritage of HumanityThe United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) has included the Armenian Kochari traditional group dance in its list of intangible cultural heritage at the twelfth...
11:53 06/12/2017President attends concert on Armenia National Academic Choir 80th anniversaryArmenian President Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan attended on Tuesday a concert dedicated to Armenia National Academic Choir’s 80th anniversary, which was held at the National Academic Opera...