11:27 30/09/2021Այսօր և վաղը երեկոյան Հանրապետության հրապարակում կհնչեն Հայկոյի երգերըԱյսօր և վաղը երեկոյան, ժամը 20։00-22։00, Հանրապետության հրապարակում կհնչեն Հայկոյի երգերը։ Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։ Հիշեցնենք, որ երեկ 47 տարեկան հասակում կորոնավիրուսի...
09:09 30/09/2021Արցախյան գորգարվեստ. կայացել է 5-րդ հանրապետական մրցույթըՀատկապես ներկա իրավիճակում, արցախյան մշակույթը իր բոլոր դրսևորումներով հատուկ ուշադրության է արժանանում: Գորգարվեստը՝ այդ համատեքստում հատուկ հոգածության կարիք ունի այն առումով, որ այն պարբերաբար նաև...
08:59 30/09/2021Գյումրիում կբացվի Հայկական ազգային խորհրդանշանների թանգարանՄիաժամանակ տեղի կունենա պատմա-ճարտարապետական «Ակումբ 1887»-ի պաշտոնական բացումը։
20:28 29/09/2021Երգիչ Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա վաղըԵրգիչ Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 30-ին։ Այս մասին հայտնում է դերասանուհի և հաղորդավարուհի Նազենի Հովհաննիսյանը։ «Մեր ընկեր Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի...
19:02 29/09/2021Մեր բոլորիս սիրելի Հայկոյի անժամանակ մահով մեր ժամանակակից երգարվեստը, անկասկած մեծ կորուստ ունեցավ․ Ռոբերտ ՔոչարյանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցությունն է հայտնել երգիչ Հայկոյի մահվան կապակցությամբ։ «Խոր ցավով ու մեծ ափսոսանքով տեղեկացա ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի (Հայկ Հակոբյան)...
18:22 29/09/2021«Արմենիա» փառատոն. Մեկ ամիս՝ 17 համերգԱյսօր կմեկնարկի Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 16-րդ համերգաշրջանը։ Մեկնարկը կտրվի «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնով, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 29-ը։
18:11 29/09/2021Վախճանվել է վաստակաշատ երաժիշտ, մանկավարժ Գուրգեն Սարգսյանը83 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է վաստակաշատ երաժիշտ, մանկավարժ, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Գուրգեն (Ջոնիկ) Ավագի Սարգսյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կրթության,...
17:17 29/09/2021Դու միշտ մեր սրտերում կլինես. «Եվրատեսիլ»-ի էջի գրառումը՝ Հայկոյի մասին«Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթի «Թվիթեր»-ում ի հիշատակ ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի գրառում է արված և ներկայացված «Եվրատեսիլ»-ում նրա կատարումից մի հատված: «Ցավում ենք լսել...
15:00 29/09/2021«Ճանապարհդ թող հանգիստ լինի դեպի Վերև....». ընկերները ՀայկոյինԻնչպես արդեն Panorama.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ 48 տարեկան հասակում, կյանքից վաղաժամ հեռացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, կոմպոզիտոր Հայկ Հակոբյանը՝ Հայկոն։ Երաժիշտի մոտ ախտորոշվել էր...
14:54 29/09/2021Ֆրանսահայ տենոր Ռուբեն Էլբակյանը պարգևատրվել է Ոսկե մեդալովՖրանսահայ հանրահայտ օպերային երգիչ, տենոր Ռուբեն Էլբակյանը պարգևատրվել է Ֆրանսիայի Հումանիտար Գրան Պրի հիմնադրամի (The Grand Prix Humanitaire De France) 2021 թվականի Ոսկե մեդալով: Հանդիսավոր...
14:43 29/09/2021Բախի «Չարչարանքներ ըստ Մատթեոսի» ստեղծագործությունը երկար դադարից հետո կհնչի ՀայաստանումԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը կներկայացնի բացառիկ համերգ, որի ընթացքում կհնչի Յոհան Սեբաստիան Բախի հանճարեղ «Չարչարանքներ ըստ Մատթեոսի» ստեղծագործությունը, որը տևական ժամանակ Հայաստանում չի...
14:08 29/09/2021Ազգային պատկերասրահը նախաձեռնում է «Նվիրատուներ և նվիրատվություններ» լայնածավալ նախագիծըՀայաստանի ազգային պատկերասրահի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում մեկդարյան պատմություն ունեցող թանգարանը շարունակում է իրականացնել մի շարք նախագծեր, որոնք միտված են...
14:00 29/09/2021Մահացել է Սերգեյ Փարաջանովի որդին՝ Սուրեն Փարաջանովը63 տարեկանում Կիևում մահացել է տաղանդավոր կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի որդին՝ Սուրեն Փարաջանովը: Այս մասին տեղեկացնում է Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի ֆեյսբուքյան էջը: Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանը...
12:46 29/09/2021Մահացել է ՀայկոնԱյսօր մահացել է հայտնի երգիչ, երգահան, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկոն։ Տարածված լուրը հաստատեցին Երևանի պետական բժշկական համալսարանից։ Նրա մոտ ախտորոշվել էր կորոնավիրուս։ Ավելի վաղ՝ սեպտեմբերի 22-ին...
11:40 29/09/2021«Օսկար»-ն արդեն այն չի. ՄիխալկովՌուս հայտնի կինոռեժիսոր Նիկիտա Միխալկովն անվստահություն է հայտնել «Օսկար» մրցանակին: Նրա կարծիքով, ռուսական ֆիլմերը մոտ ապագայում չեն կարողանա մրցանակ ստանալ քաղաքականացված լինելու պատճառով: Այս...
11:33 29/09/2021Արհեստական բանականությունն աշխարհի ամենահայտնի կտավներից մեկը կեղծ է ճանաչելԱրհեստական բանականությունը 91.78 տոկոս հավանականությամբ աշխարհում ամենահայտնի նկարներից մեկը՝ նիդերլանդացի հայտնի նկարիչ Պիտեր Պաուլ Ռուբենսի «Սամսոնը և Դելիլան», որի բնօրինակը, ինչպես համարվում է,...
09:07 29/09/2021Ստանիսլավսկու անվան թատրոնը կմասնակցի «Թատերական Լոռի» միջազգային փառատոնինԵրևանի Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը Ժ․ Բ․ Մոլյերի «Սկապենի արարքները» ներկայացմամբ կմասնակցի «Թատերական Լոռի» 26-րդ միջազգային թատերական փառատոնին։ Այս մասին հայտնում են...
20:15 28/09/202163 տարեկան հասակում մահացել է երգիչ Նիկոլայ ԱրությունովըԵրգիչ և ռադիոհաղորդավար Նիկոլայ Արությունովը մահացել է 63 տարեկան հասակում։ Այս մասին РБК-ին հայտնել է երաժշտի որդու ներկայացուցիչը, գրում է ria.ru-ն։ Մահվան պատճառը չի նշվում: Արությունովը բլյուզի...
16:53 28/09/2021Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» ֆիլմը կներկայացվի «Օսկարի»Հայկական ազգային կինոակադեմիայի՝ սեպտեմբերի 27-ին տեղի ունեցած նիստում կայացած փակ քվեարկությամբ Ամերիկյան կինոակադեմիայի «Օսկար» ամենամյա մրցանակաբաշխության «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ»...
15:00 28/09/2021Հին եգիպտական մումիաների դեմքերը վերականգնվել ենLive Science գիտական պորտալում հրապարակվել է մի հոդված, որը պատմում է Հին Եգիպտոսում մոտ երկու հազար տարի առաջ ապրող երեք տղամարդկանց արտաքին տեսքի հաջող վերականգնման առաջին դեպքի մասին: Դեմքերը...

11:11 16/10/2010Eurovision Junior 2010: Vladimir Arzumanyan to perform the tenthArmenian Representative to “Eurovision Junior 2010” Vladimir Arzumanyan is the tenth to perform, “Eurovision Junior 2010” website reported.
13:17 15/10/2010Armenian award-winning human stories on US public TVTwo top Armenian documentaries – both award-winning human stories – will be shown on public television (PBS) in the US over the next two Sundays.
11:34 15/10/2010Liza Minelli cancels her performancesLiza Minnelli is cancelling seven upcoming performances because she has bronchial pneumonia. In a statement released through her publicist Thursday, the entertainer said she was ordered by her...
11:06 14/10/2010Angelina Jolie’s film banned in Bi/HMinister of culture and sport of the Bosnia/Herzegovina Federation cancelled permit issued for shooting of Angelina Jolie’s film in Sarajevo.
16:52 12/10/2010Joe Cocker to perform concert in ArmeniaFor the first time the world-famous English rock/blues musician, composer Joe Cocker will perform a single concert in the Armenian capital of Yerevan.
14:43 11/10/2010Antalya Mayor says Turkish Culture Minister's behavior shamefulKusturica came, said tough words and left, this is how Antalya’s mayor described Serbian movie-maker Emir Kusturica’s visit to Turkey where he arrived in the frames of Antalya Golden Orange Film...
14:02 11/10/2010The Simpsons-different and controversial: Banksy creates animation sequenceHomer, Marge, Bart, Lisa and Maggie, the Springfield residents of “The Simpsons” cartoon series appear on screens on October 21 but before having shocked the world with graffiti artist Banksy’s...
11:54 11/10/2010Kusturica quits Antalya film festival after supporting genocide towards MuslimsThe move comes ater several groups in Turkey protested Kusturica saying that he supported genocide towards Muslims by Serbians in Bosnia.
13:38 09/10/2010Swiss museum to display soap made from BerlusconiA Swiss museum will display a bar of soap which an artist claims to have made out of fat belonging to Italian Prime Minister Silvio Berlusconi, foreign media reported.
11:05 09/10/2010German city of Dusseldorf to host “Eurovision 2011”On May 14, 2011 the final of International Song Contest “Eurovision 2011” will take place in multifunctional entertainment complex “Esprit-Arena” in western German Dusseldorf.
14:19 08/10/2010New York hosts Armenian-Turkish joint concertNew York hosted an Armenian-Turkish joint concert – a classical music evening, organized by the Turkish consulate in New York.
17:02 07/10/2010Peru's Vargas Llosa wins Nobel Prize for Literature 2010Peruvian-born writer and one-time presidential candidate Mario Vargas Llosa, who has chronicled struggles for power, won the 2010 Nobel Prize for literature, the awarding committee said on Thursday,...
13:07 07/10/2010KOHAR enchants the Lebanese audienceKOHAR Symphony Orchestra and Choir, internationally acclaimed for its performances in cities around the world, performed in Lebanon after an eight-year interval.
12:25 07/10/2010Avdey Ter-Oganyan’s paintings banned in Louvre by Russian governmentFour paintings by the artist Avdey Ter-Oganyan were selected for the exhibit of modern Russian art “Russian Counterpoint,” which will be opened in the Louvre on October 14 within the framework of the...
17:09 05/10/2010Armenia committed to Francophonie valuesArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian received Tuesday Bernard Cerquiglini, Rector of the University Agency of Francophonie (Agence Universitaire de la Francophonie) (AUF), MFA reported.
13:19 04/10/2010President Serzh Sargsyan congratulates Armen Jigarkhanian on his 75th birthday anniversaryPresident Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to the USSR People's Artist, laureate of state awards Armen Jigarkhanian on the occasion of his 75th birthday anniversary, President’s press...
11:46 04/10/2010Armen Dzhigarkhanyan turns 75: Russian President congratulated himPopular Soviet and Russian actor Armen Dzhigarkhanyan turns 75 on Sunday, with President Dmitry Medvedev extending his congratulations to this effect earlier in the day.
15:29 02/10/2010"To See Ani" documentary on medieval Armenian capitalAZD Production has launched the production of “To See Ani” documentary, an emotive story based on documentary materials and dedicated to the medieval and exclusively fascinating Armenian capital.
16:00 01/10/2010"Golden Apricot" has new Honored PresidentLevon Sargsyan, the President of “Pyunik” Charity Fund, has been appointed as new Honored President of “Golden Apricot” Yerevan International film Festival, the Director of the festival Harutyun...
17:02 30/09/2010“Crystal Apricot” instead of “Golden Apricot”: Malatia festival changed award nameThe name of newly founded Turkish festival award is currently changed into “Crystal Apricot” in the aftermath of the negotiations held between “Golden Apricot” film festival organizers and...