13:56 28/09/2021007 գործակալները՝ Մադամ Տյուսոյի թանգարանումԼոնդոնի Մադամ Տյուսոյի թանգարանում «Մահանալու ժամանակը չկա» նոր ֆիլմի թողարկման կապակցությամբ ցուցադրվել են Ջեյմս Բոնդին մարմնավորած բոլոր վեց դերասանների մոմե կերպարները: Եվրանյուզը գրում է, որ...
11:25 28/09/2021Ջոլի և The Weeknd զույգը միասին ճաշել է ռեստորանումՊապարացիները հոլիվուդյան դերասանուհի Անջելինա Ջոլիին լուսանկարել են հայտնի երգիչ The Weeknd-ի (իսկական անունը՝ Աբել Տեսֆայե) հետ ժամադրության ժամանակ: Համապատասխան լուսանկարները հայտնվել են...
09:19 28/09/2021Եվգենի Կիսինը հայաստանյան համերգին հանդես է գալիս նոր ծրագրով«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 28-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կկայանա աշխարհահռչակ դաշնակահար, Հայաստանի մեծ բարեկամ Եվգենի Կիսինի...
17:17 27/09/2021«Անավարտ հիշողություններ» վավերագրական ֆիլմը հանվել էր փառատոնի ծրագրից ադրբեջանցիների սպառնալիքների պատճառով. «Հայկ» կինոստուդիաԱՊՀ երկրների «Եվրասիա. DOC-2021» վավերագրական ֆիլմերի 6-րդ փառատոնի շրջանակներում Մինսկի «Բելառուս» կինոթատրոնում հոկտեմբերի 1-ին կցուցադրվի «Փաստավավերագրական ֆիլմերի «Հայկ» կինոստուդիա» ՊՈԱԿ-ի...
15:12 27/09/202117-րդ դարի հայ նկարչի աշխատանքները 150 տարի անց կրկին Վինձոր ամրոցում ենՎինձոր ամրոցի այցելուներն այսւհետ կտեսնեն 17-րդ դարի հայ նկարիչ Մարկոսի երկու կտավները, որոնք վերջերս են վերականգնվել։ asbarez.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է The Windsor Express- ը: Նկարները...
11:57 27/09/2021Եվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը՝ ճարտարապետական գլուխգործոց ԵրերույքիցԵվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը տրվել է Երերույքի տաճարի տարածքում «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի և դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի՝ հոգևոր-դասական երաժշտության համերգով: ԿԳՄՍ նախարարության...
11:28 27/09/2021Ֆոտոպատմության ցուցադրություն՝ ի նվիրումն Արցախյան պատերազմի մասնակիցներիՖոտոպատմության հեղինակն է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից Միքայել Նազարենկոն:
20:00 25/09/2021Կամերային երաժշտության կենտրոնը համերգով կնշի Կոմիտաս վարդապետի ծննդյան օրըԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը համերգ կնվիրի Կոմիտաս Վարդապետի ծննդյան 152-ամյակին: Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 19:00 գյուղ Արուճի Սուրբ...
19:51 25/09/2021Սերգեյ Սարկիսովը գրող Մաքսիմ Գորկու սիրուհու մասին պատմող սերիալ կնկարահանիՌուսաստանաբնակ միլիարդատեր, ռեժիսոր Սերգեյ Սարկիսովը և «БЛИЦ ФИЛЬМ» կինոստուդիան ֆիլմն են նկարահանում գրող Մաքսիմ Գորկու սիրուհու մասին: Բարոնուհի Մարիա Բուդբերգի մասին լրտեսական շարքը մշակման...
19:33 25/09/2021Ժողովրդական արվեստների թանգարանն Եվրոպական ժառանգության օրերին կմիանա միջոցառումների հատուկ ծրագրովԱյցելուները հնարավորություն կունենան դիտելունաև թանգարանի ժամանակավոր ցուցասրահում օրերս բացված պրիմիտիվիստ գեղանկարիչների նկարների «Հայաստան. լույսն իմ մեջ» խորագրով ցուցահանդեսը:
18:02 25/09/2021Տավուշի բերդի պեղումները կշարունակվեն նաև հաջորդ տարիՊեղումների արդյունքում հայտնաբերված հնագիտական գտածոները ուսումնասիրությունից և վերականգնումից հետո կհանձնվեն Բերդի երկրագիտական թանգարանին՝ ցուցադրությունը համալրելու նպատակով։
16:09 25/09/2021Օսկարակիր պրոդյուսերը ստորագրեց Կինոյի տան «Բուխարու սրահ»-ի լեգենդար պատինԼեգենդար պատի վրա հավերժացած են Վիլյամ Սարոյանի, Արամ Խաչատրյանի, Վիմ Վենդերսի, Արմեն Ջիգարխանյանի, Էմիր Կուստուրիցայի և այլոց ստորագրությունները:
12:15 25/09/2021Գառնիում սեպտեմբերի 26-ին ազգային փոքրամասնությունները կներկայացնեն իրենց համայնքների պատմությունը, պարերը, խոհանոցը«Եվրոպական ժառանգության օրեր»
11:51 25/09/2021Հայտնի կինոօպերատոր Լևոն Աթոյանցի հոգեհանգստյան արարողությունը՝ սեպտեմբերի 26-ինԱնվանի կինոօպերատոր, Հայաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միության անդամ Լևոն Աթոյանցի հոգեհանգստյան արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 17։30-ից, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Սուրբ...
20:08 24/09/2021«Ոսկե ծիրանի» հանդիսատեսը կվայելի ֆրանսիական կինոյի իսկական հրավառությունԵրևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը շարունակում է սերտ համագործակցությունը ՀՀ-ում արտասահմանյան դեսպանությունների, հյուպատոսությունների ու միջազգային կազմակերպությունների հետ: Այս մասին...
19:20 24/09/2021Ալեքսանդր Սպենդիարյան-150. «Հայ դասական սիմֆոնիկ երաժշտության հիմնադիրը»«Եվրոպական ժառանգության օրերի» և միջթանգարանային համագործակցության շրջանակում սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 14:00-ին, Հայաստանի ազգային գրադարանի մեծ ցուցասրահում կբացվի Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան...
17:55 24/09/2021Մոնիկա Բելուչին խաղացել է Աթենքի թատրոնի բեմումԱթենքի «Հերոդես Ատտիկոսի Օդեոն» թատրոնում ցուցադրվել է ֆրանսիացի ռեժիսոր Թոմ Վոլֆի «Մարիա Կալաս. Նամակներ և հուշեր» բեմադրությունը՝ Մոնիկա Բելուչիի մասնակցությամբ: Այս մասին գրում է «tatler.ru»-ն։...
16:07 24/09/2021«Վարդագույն քաղաք» թվային ինստալյացիան կկայանա ԳԱԿ Քանդակների պարտեզումսեպտեմբերի 25-ին, ժամը 21։00-ին
14:35 24/09/2021Ալեն Դելոն. Արհեստական երիտասարդությունից ավելի հիմար բան չկաՖրանսիացի հանրահայտ դերասան Ալեն Դելոնը միշտ չափազանց բացասաբար է վերաբերվել պլաստիկ վիրահատություններին: Նույնիսկ 90-ականներին լավագույն պլաստիկ վիրաբույժները 60-ամյա դերասանին առաջարկել էին...
14:17 24/09/2021«Իսկ թե ինչպես ծնունդ առավ «Դիմակահանդես»-ը, բառերով դժվար է արտահայտել...»Ա.Խաչատրյանի «Դիմակահանդես» 2 գործողությամբ բալետը կներկայացվի սեպտեմբերի 24-ին և 25-ին։

19:28 21/11/2016Фильм «Доброе утро» Анны Аревшатян удостоился приза на кинофестивале «Гранат» в Торонто«Доброе утро» – первый полнометражный фильм молодого режиссера. Съемки проходили в Армении, в Раздане.
12:01 21/11/2016Певица Ариана Гранде стала «Артистом года» по версии премии American Music AwardsПомимо певицы, на звание «Артиста года» были номинированы Мак Миллер, Джастин Бибер, Рианна, The Weeknd, Селена Гомез и хип-хоп исполнитель Дрейк.
10:21 19/11/2016Армянская певица Марианна Лима вернулась с победой с конкурсов «Vienna stars 2016» и «Prague stars 2016»Члену Союза композиторов Армении, композитору Нарине Зарифян со стороны оргкомитета венского конкурса вручен международный диплом – за лучшее джазовое произведение.
20:54 18/11/2016«Лучшее еще впереди»: президент Армении поздравил Театр им. Акопа Пароняна с 75-летиемРяду сотрудников театра присуждены государственные награды. В частности, директор театра Карапет Шахбазян награжден медалью Мовсеса Хоренаци.
20:30 18/11/2016Украинский профессор С. Кульчицкий: Армяне не только спасали в первую очередь свою книжную культуру, но и делились ею с другими народамиГлавой Союза армян Украины Виленом Шатворяном было инициировано проведение ряда мероприятий, посвященных 400-летию книгопечатания в Украине.
10:45 17/11/2016В Национальной галерее Армении пройдет выставка «Графика русских и советских художников XVIII-XX вв.»Выставка включает 226 работ из свыше 500 произведений русской графики XVIII-XX вв. и коллекции акварелей и рисунков советских художников, хранящихся в собрании НГА.
10:24 15/11/2016Итальянская актриса Орнелла Мути переехала в Москву за «королем сетевого маркетинга» – СМИИтальянская актриса Орнелла Мути переехала в Москву, где приобрела трехкомнатную квартиру в доме рядом с храмом Христа Спасителя.
19:00 11/11/2016Армен Джигарханян: Влияние государства на театр имеет место«Театр не может сам себя кормить, ни один переполненный зал не может кормить театр».
10:05 11/11/2016Скончался канадский певец, поэт и композитор Леонард КоэнПричина смерти не уточняется. Прощание с певцом состоится в Лос-Анджелесе.
13:59 10/11/2016Судьбой особняка известного армянского мецената Микаэла Арамянца в Ахтале займется правительство Армении«Особняк в действительности может стать очень привлекательным туристическим направлением. Считаю, что мы должны отреагировать на ситуацию», – сказал Карен Карапетян.
13:36 10/11/2016Состоящий из одного предложения роман получил приз Голдсмитского университетаВ романе рассказывается об инженере по имени Маркус Конуэй, который ненадолго воскрес из мертвых.
10:34 10/11/2016Произведения Арама Хачатуряна и Ашота Бабаяна прозвучат в Мариинском театреНа сцене будет Симфонический оркестр Мариинского театра (дирижер – Николай Хондзинский).
20:50 09/11/2016В Ереване состоится концерт известного польского Хора Кракова«Пожалуй, для армян День независимости имеет то же значение, что и для польского народа».
19:07 09/11/2016Песня на слова Папы Римского Франциска примет участие в фестивале в Сан-Ремо«Я счастлив и горд тем, что смог положить на музыку столь глубокий текст, который несет послание мира и объединения», – заявил 42-летний музыкант.
19:37 08/11/2016«Арцах придает мне силу и мощь»: Наринэ Абгарян пишет книгу об Апрельской войне в КарабахеПопулярная писательница, победительница престижной российской литературной премии «Ясная Поляна» в 2016г. Наринэ Абгарян прибыла с визитом в Нагорно-Карабахскую Республику.
16:47 08/11/2016Президент Армении стал первым гостем капитально отремонтированного Дома-музея Мартироса СарьянаДом-музей Мартироса Сарьяна приведен в соответствие со всеми современными стандартами.
14:29 08/11/2016В Доме-музее Мартироса Сарьяна состоится концерт в рамках проекта «Музыкальная палитра Еревана»По словам В. Арцруни, в рамках проекта «Музыкальная палитра Еревана» будут представлены музыка в стиле фолк, инструментальная музыка, джаз и авторская музыка.
16:50 07/11/2016Выставку Айвазовского в московской Третьяковской галерее посетили почти полмиллиона человекТретьяковская галерея откроет дополнительные продажи билетов на выставку Айвазовского.
14:30 07/11/2016В Москве состоится премьера документального фильма Стаса Намина «Древние храмы Армении»«Наши храмы – это страницы нашей славы, наших страданий, наших трудностей, говорящие свидетели пережитых нами трагедий», – говорит Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин II.
12:02 05/11/2016Президент Армении поздравил композитора Ерванда Ерканяна с 65-летним юбилеем«Ваши произведения глубоко армянские, берут начало из истоков армянской музыки Комитаса», – отметил Серж Саргсян.