13:56 28/09/2021007 գործակալները՝ Մադամ Տյուսոյի թանգարանումԼոնդոնի Մադամ Տյուսոյի թանգարանում «Մահանալու ժամանակը չկա» նոր ֆիլմի թողարկման կապակցությամբ ցուցադրվել են Ջեյմս Բոնդին մարմնավորած բոլոր վեց դերասանների մոմե կերպարները: Եվրանյուզը գրում է, որ...
11:25 28/09/2021Ջոլի և The Weeknd զույգը միասին ճաշել է ռեստորանումՊապարացիները հոլիվուդյան դերասանուհի Անջելինա Ջոլիին լուսանկարել են հայտնի երգիչ The Weeknd-ի (իսկական անունը՝ Աբել Տեսֆայե) հետ ժամադրության ժամանակ: Համապատասխան լուսանկարները հայտնվել են...
09:19 28/09/2021Եվգենի Կիսինը հայաստանյան համերգին հանդես է գալիս նոր ծրագրով«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 28-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կկայանա աշխարհահռչակ դաշնակահար, Հայաստանի մեծ բարեկամ Եվգենի Կիսինի...
17:17 27/09/2021«Անավարտ հիշողություններ» վավերագրական ֆիլմը հանվել էր փառատոնի ծրագրից ադրբեջանցիների սպառնալիքների պատճառով. «Հայկ» կինոստուդիաԱՊՀ երկրների «Եվրասիա. DOC-2021» վավերագրական ֆիլմերի 6-րդ փառատոնի շրջանակներում Մինսկի «Բելառուս» կինոթատրոնում հոկտեմբերի 1-ին կցուցադրվի «Փաստավավերագրական ֆիլմերի «Հայկ» կինոստուդիա» ՊՈԱԿ-ի...
15:12 27/09/202117-րդ դարի հայ նկարչի աշխատանքները 150 տարի անց կրկին Վինձոր ամրոցում ենՎինձոր ամրոցի այցելուներն այսւհետ կտեսնեն 17-րդ դարի հայ նկարիչ Մարկոսի երկու կտավները, որոնք վերջերս են վերականգնվել։ asbarez.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է The Windsor Express- ը: Նկարները...
11:57 27/09/2021Եվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը՝ ճարտարապետական գլուխգործոց ԵրերույքիցԵվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը տրվել է Երերույքի տաճարի տարածքում «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի և դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի՝ հոգևոր-դասական երաժշտության համերգով: ԿԳՄՍ նախարարության...
11:28 27/09/2021Ֆոտոպատմության ցուցադրություն՝ ի նվիրումն Արցախյան պատերազմի մասնակիցներիՖոտոպատմության հեղինակն է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից Միքայել Նազարենկոն:
20:00 25/09/2021Կամերային երաժշտության կենտրոնը համերգով կնշի Կոմիտաս վարդապետի ծննդյան օրըԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը համերգ կնվիրի Կոմիտաս Վարդապետի ծննդյան 152-ամյակին: Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 19:00 գյուղ Արուճի Սուրբ...
19:51 25/09/2021Սերգեյ Սարկիսովը գրող Մաքսիմ Գորկու սիրուհու մասին պատմող սերիալ կնկարահանիՌուսաստանաբնակ միլիարդատեր, ռեժիսոր Սերգեյ Սարկիսովը և «БЛИЦ ФИЛЬМ» կինոստուդիան ֆիլմն են նկարահանում գրող Մաքսիմ Գորկու սիրուհու մասին: Բարոնուհի Մարիա Բուդբերգի մասին լրտեսական շարքը մշակման...
19:33 25/09/2021Ժողովրդական արվեստների թանգարանն Եվրոպական ժառանգության օրերին կմիանա միջոցառումների հատուկ ծրագրովԱյցելուները հնարավորություն կունենան դիտելունաև թանգարանի ժամանակավոր ցուցասրահում օրերս բացված պրիմիտիվիստ գեղանկարիչների նկարների «Հայաստան. լույսն իմ մեջ» խորագրով ցուցահանդեսը:
18:02 25/09/2021Տավուշի բերդի պեղումները կշարունակվեն նաև հաջորդ տարիՊեղումների արդյունքում հայտնաբերված հնագիտական գտածոները ուսումնասիրությունից և վերականգնումից հետո կհանձնվեն Բերդի երկրագիտական թանգարանին՝ ցուցադրությունը համալրելու նպատակով։
16:09 25/09/2021Օսկարակիր պրոդյուսերը ստորագրեց Կինոյի տան «Բուխարու սրահ»-ի լեգենդար պատինԼեգենդար պատի վրա հավերժացած են Վիլյամ Սարոյանի, Արամ Խաչատրյանի, Վիմ Վենդերսի, Արմեն Ջիգարխանյանի, Էմիր Կուստուրիցայի և այլոց ստորագրությունները:
12:15 25/09/2021Գառնիում սեպտեմբերի 26-ին ազգային փոքրամասնությունները կներկայացնեն իրենց համայնքների պատմությունը, պարերը, խոհանոցը«Եվրոպական ժառանգության օրեր»
11:51 25/09/2021Հայտնի կինոօպերատոր Լևոն Աթոյանցի հոգեհանգստյան արարողությունը՝ սեպտեմբերի 26-ինԱնվանի կինոօպերատոր, Հայաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միության անդամ Լևոն Աթոյանցի հոգեհանգստյան արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 17։30-ից, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Սուրբ...
20:08 24/09/2021«Ոսկե ծիրանի» հանդիսատեսը կվայելի ֆրանսիական կինոյի իսկական հրավառությունԵրևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը շարունակում է սերտ համագործակցությունը ՀՀ-ում արտասահմանյան դեսպանությունների, հյուպատոսությունների ու միջազգային կազմակերպությունների հետ: Այս մասին...
19:20 24/09/2021Ալեքսանդր Սպենդիարյան-150. «Հայ դասական սիմֆոնիկ երաժշտության հիմնադիրը»«Եվրոպական ժառանգության օրերի» և միջթանգարանային համագործակցության շրջանակում սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 14:00-ին, Հայաստանի ազգային գրադարանի մեծ ցուցասրահում կբացվի Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան...
17:55 24/09/2021Մոնիկա Բելուչին խաղացել է Աթենքի թատրոնի բեմումԱթենքի «Հերոդես Ատտիկոսի Օդեոն» թատրոնում ցուցադրվել է ֆրանսիացի ռեժիսոր Թոմ Վոլֆի «Մարիա Կալաս. Նամակներ և հուշեր» բեմադրությունը՝ Մոնիկա Բելուչիի մասնակցությամբ: Այս մասին գրում է «tatler.ru»-ն։...
16:07 24/09/2021«Վարդագույն քաղաք» թվային ինստալյացիան կկայանա ԳԱԿ Քանդակների պարտեզումսեպտեմբերի 25-ին, ժամը 21։00-ին
14:35 24/09/2021Ալեն Դելոն. Արհեստական երիտասարդությունից ավելի հիմար բան չկաՖրանսիացի հանրահայտ դերասան Ալեն Դելոնը միշտ չափազանց բացասաբար է վերաբերվել պլաստիկ վիրահատություններին: Նույնիսկ 90-ականներին լավագույն պլաստիկ վիրաբույժները 60-ամյա դերասանին առաջարկել էին...
14:17 24/09/2021«Իսկ թե ինչպես ծնունդ առավ «Դիմակահանդես»-ը, բառերով դժվար է արտահայտել...»Ա.Խաչատրյանի «Դիմակահանդես» 2 գործողությամբ բալետը կներկայացվի սեպտեմբերի 24-ին և 25-ին։

11:54 28/09/2010German musician to break world record giving concerts in 8 countries in 24 hoursA German musician who wanted to break a world record and promote his new CD gave concerts in eight countries this weekend -- all in 24 hours.
15:24 25/09/2010"Bambir" rock band of Armenia wins third prize in EuroVoice–2010”Bambir” rock band of Armenia won the third prize for its “That’s fine with us, ”EuroVoice–2010" European Music Contest held in the Olympic Stadium in Athens, Greece, September 23-24.
13:28 25/09/2010Shvydkoy: We believe that compromise is victory, and in this highly explosive situation compromise means lifeThe former Ministers of Culture of Russia, Armenia and Azerbaijan did not overestimate their abilities while initiating the Armenian-Azerbaijani cultural dialogue in 2007, former Minister of Culture...
16:54 24/09/2010HIGH FEST 8th International Performing Arts Festival starts on October 1The HIGH FEST 8th International Performing Arts Festival will be held between October 1 and 8 in Yerevan, Chairman of the Festival Arthur Ghukasyan told a news conference.
16:39 24/09/2010Vladimir Spivakov delighted with Armenian musicians performing in CIS Youth Symphony OrchestraPresident Serzh Sargsyan received today the world-known conductor, violinist Vladimir Spivakov, who is in Armenia within the framework of a concert program of the CIS Youth Symphony Orchestra.
13:54 24/09/2010U.S. Embassy in Armenia presents “West Side Story”The U.S. Embassy is pleased to showcase the American musical film "West Side Story" on September 25-26 in Armenia. The screenings will take place at the Moscow Movie Theater in Yerevan on September...
12:20 24/09/2010CIS Youth Symphony Orchestra conducted by Vladimir Spivakov to perform concert in YerevanCIS Youth Symphony Orchestra conducted by Vladimir Spivakov, People’s Artist of the USSR, artistic director and conductor of the National Philharmonic Orchestra of Russia and Moscow Virtuosi Chamber...
12:18 24/09/2010Egypt hosts Days of Armenian CultureDays of Armenian Culture kicked off in Cairo, capital city of Egypt, under the aegis of Minister of Culture of Egypt Farouk Hosni, MFA press office reported.
15:50 21/09/2010Armenian photographer wins in international photo contestOn September 21 the Armenian photographer Ashot Poghosyan took the first prize in “Moments of Peace” photo contest in the category of “People” for his photo “Minute of Dream”.
13:11 21/09/2010“In search of God” by Ruben SuvariThe series of pictures with the title “In search of God” of Ruben Suvari will be demonstrated in Saryan Park on September 22, 23, 24 at 12:00.
13:40 20/09/2010"Native of Eurasia" wins first prize in 19th Kinoshock-2010 Open Film FestivalThe 19th Kinoshock-2010 Open Film Festival of CIS countries and the Baltic closed on September 19 in Anapa.
12:24 20/09/2010Susan Boyle, Triple World Record-Breaker, in new Guinness World Records 2011 BookSusan Boyle has been presented with three Guinness World Records - cementing her status as of one of music’s biggest singing sensations.
12:27 18/09/2010George Michael tears to be unjailedGeorge Michael's legal team are set to launch an appeal requesting he is released from prison today.
11:14 18/09/2010Rostov-on-Don to host Armenian jazzmenRostov-on-Don marks City Day and jazz festival will be held in these days, Russian Itar-Tass reported.
10:59 16/09/2010“Hrant Dink” award holder evoked Armenian Genocide“Hrant Dink” award nominees have been qualified on 15 September; those having great contribution to the human rights defense in Turkey and abroad got the prize.
10:11 16/09/2010Placido Domingo named Latin Grammy person of 2010Spanish tenor Placido Domingo has been named the Latin Grammys person of the year for 2010. The three-time Latin Grammy and nine-time Grammy award-winning opera singer will be honoured at a tribute...
13:31 15/09/2010"Hrant Dink" international award ceremony due tonight in IstanbulThe second international award ceremony of “Hrant Dink Foundation” is due in Istanbul late Wednesday evening, on the birthday of the former editor of “Agos”, publicist Hrant Dink, Panorama.am...
12:11 15/09/2010President Obama to release children’s bookPresident Obama, already a best-selling author, is releasing a children's book. Entitled "Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters," the book is a tribute to 13 inspirational Americans, including...
13:47 14/09/2010Comic art exhibition to open in Yerevan todayComic art exhibition of 9 comix artists will open in Narekatsi Arts Center, Yerevan, Tuesday, the organizer of the exhibition, member of the Union for Development of Comic Art in Armenia, Irina Mryan...