13:10 21/12/2020Մահացել է «Ну, погоди!» ֆիլմի ստեղծողներից Ալեքսանդր ԿուրլյանդսկինՄահացել է գրող, դրամատուրգ, սցենարիստ և գրքերի հեղինակ Ալեքսանդր Կուրլյանդսկին: Այս մասին գրում է Ria-ն։ Կուրլյանդսկին նաև «Ну, погоди!» ֆիլմի ստեղծողներից մեկն էր։ Նա 82 տարեկան էր: Հարազատները չեն...
12:04 21/12/2020Արցախի երեխաների համար՝ միավորվում են ավելի քան 50 ֆրանսիացի ու միջազգային արվեստագետներՖրանսիացի ու միջազգային ավելի քան 50 արվեստագետներ համախմբվել են՝ հանուն Արցախի երեխաների օգնության։ Բարեգործական համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 26-27-ի կեսգիշերին, Երևանի ժամանակով՝ 00.00-ին,...
14:56 20/12/2020Եռաբլուրում կատարվածից հետո պետք է որ կորցնեինք խոսելու ունակությունը, բայց դիմանալու ենք. Հասմիկ ՊապյանՕպերային երգչուհի, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հասմիկ Պապյանը նշանակվել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի օպերային ստուդիայի գեղարվեստական ղեկավար: Հասմիկ Պապյանը գրում է.
09:30 19/12/2020«Երևանյան հեռանկարների» շրջանակում Երևանում ելույթ կունենան Իզաբել Ֆաուստը և Ալեքսանդր Մելնիկովը«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի 21-րդ համերգային շրջանի վերջին երկու համերգները տեղի կունենան դեկտեմբերի 28-ին և դեկտեմբերի 29-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Փառատոնի...
19:44 18/12/2020«Մարդիկ։ Գազաններ։ Հանգամանքներ» պիեսը՝ ռուսական թատրոնի բեմումԿ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը շարունակում է իր աշխատանքները։ Դեկտեմբերի 24-ին հանրության դատին են հանձնելու ամերիկացի դրամատուրգ Դոն Նիգրոյի «Մարդիկ։ Գազաններ։ Հանգամանքներ։»...
11:20 18/12/2020Երևանի պետական կամերային երգչախմբի տարեվերջյան համերգում կհնչի Կոմիտաս, Կանաչյան, ՄենդելսոնԴեկտեմբերի 25-ին կկայանա Երևանի պետական կամերային երգչախմբի տարեվերջյան համերգը: Երևանի պետական կամերային երգչախումբն առաջին անգամ հանդես կգա խմբավար Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ: Համերգը...
10:20 18/12/2020ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ցանկում է ներառվել «Սուրբ Թադեոս առաքյալի վանքի ուխտագնացությունը» հայտըՀայաստանի և Իրանի կողմից համատեղ ներկայացված հայտ
10:08 18/12/2020«Սուսերով պար» և «Երկրաշարժ» ֆիլմերը ցուցադրվելու են Լատինական Ամերիկայում«Սուսերով պար» և «Երկրաշարժ» ֆիլմերը, որոնք ֆինանսական աջակցություն են ստացել Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի կողմից, չորս ֆիլմերի հետ միասին գնվել են Լատինական Ամերիկայում ցուցադրությունների համար:...
20:47 17/12/2020Վահրամ Դումանյանն ընդունել է թատրոնների տնօրեններինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն այսօր հանդիպել է նախարարության ենթակայությամբ գործող թատրոնների տնօրենների հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև նախարարի տեղակալ Արա...
20:47 16/12/2020Մենք չունենք պետականություն, չունենք պետություն․ Լուիզա Ղամբարյան«Յուրաքանչյուրն իր խղճի պահանջով պետք է ներկայանա այստեղ , ի՞նչ կոչ անել։ Այստեղ ազգային արժանապատվության պահպանության երթ է»,- «Արժանապատվության երթի» ընթացքում ասաց դերասանուհի Լուիզա Ղամբարյանը ։...
14:06 16/12/2020Human Rights Watch. Ադրբեջանի հարձակումը Ղազանչեցոց եկեղեցու վրա հնարավոր ռազմական հանցագործություն էՀանցավոր դիտավորությամբ կատարված պատերազմի օրենքների լուրջ խախտումները՝ դիտավորյալ կամ անխոհեմաբար, ռազմական հանցագործություններ են:
09:00 16/12/2020«Ուխտագնացություն դեպի Բեթհովեն». Սիմֆոնիկ և կամերային համերգներԴեկտեմբերի 16-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է «Ուխտագնացություն դեպի Բեթհովեն» փառատոնի մեկնարկային համերգը։ Փառատոնի հասարակայնության հետ կապերի և մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Ռոզա...
09:13 15/12/2020Հայաստանում բացվել է գրաֆիկայի ամենամեծ ցուցադրությունըԴասականի և ժամանակակցի եզակի երկխոսությամբ
14:39 14/12/2020ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հայտարարությունը՝ ԼՂ-ում մշակութային արժեքների պահպանության և անկախ տեխնիկական առաքելության ստեղծման մասինՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Զինված բախումների արդյունքում մշակութային արժեքների պաշտպանության կոմիտեն հայտարարություն է ընդունել՝ Լեռնային Ղարաբաղում և նրա շուրջ մշակութային արժեքների պահպանության և անկախ տեխնիկական...
13:34 14/12/2020«100 դուռ» լուսանկարչական բարեգործական ցուցահանդեսՑուցահանդեսը նաև հնարավորություն կտա ևս մեկ անգամ անցնել, շրջել կորսված հողերի եկեղեցիների շեմերով:
10:48 14/12/2020«ՌեԱնիմանիա» միջազգային կինոփառատոնը կներկայացնի ինքնատիպ առցանց աշխատարաններԿինոփառատոնն այս տարի կանցկացվի դեկտեմբերի 15-29-ը՝ առցանց եղանակով:
10:27 14/12/2020COVID-19 պատվաստանյութերի առաջին խմբաքանակը ժամանել է ԿանադաPfizer և BioNTech-ի կորոնավիրուսային պատվաստանյութերի առաջին խմբաքանակը ժամանել է Կանադա: Այս մասին թվիթերում հայտնել է Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն: «Pfizer-BioNTech COVID-19 պատվաստանյութերի...
09:08 14/12/2020Բենքսին Բրիստոլում տան արժեքը 16 անգամ ավելացրել էՓողոցային անհայտ նկարիչ Բենքսին, ոգեշնչված կորոնավիրուսային համաճարակից, վերջերս Բրիստոլում տան պատերից մեկի վրա նկարել է փռշտացող պառավ կնոջ: news.ru-ն գրում է, որ երկհարկանի տան տերերը այն աճուրդի...

10:56 17/03/2015Паломничество в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян. Откроется выставка «100 дверей»В преддверии 100-й годовщины Геноцида армян режиссер Хачик Егоян инициировал и реализует фотопроект «100 дверей».
17:01 16/03/2015Концерт российской певицы Ирины Аллегровой в Ереване вновь откладываетсяЕреванский концерт российской певицы Ирины Аллегровой состоится не 6 апреля, как сообщалось ранее, а 23 мая.
18:45 14/03/2015В Санкт-Петербурге установят памятник великому армянскому композитору КомитасуРабочая группая комитета по градостроительству и архитектуре Санкт-Петербурга одобрила художественное оформление памятника выдающемуся деятелю армянской музыкальной культуры – Комитасу.
20:50 13/03/2015Международный кинофестиваль «Золотой абрикос» в этом году сделал акцент на теме Геноцида армянВ ходе международного кинофестиваля «Золотой абрикос» в Ереване большое внимание будет уделяться тематике Геноцида армян в Османской империи 1915г.
13:22 13/03/2015Группа Genealogy представила песню Don't Deny для Евровидения-2015: клип уже собрал свыше 150 тыс. просмотровПредставляющая Армению на «Евровидении-2015» группа Genealogy 12 марта представила песню Don't Deny («Не отрицай»), с которой выступит на международном музыкальном конкурсе.
21:01 12/03/2015Известный пианист Ричард Клайдерман выступит с концертами в ЕреванеВсемирно известный французский пианист, аранжировщик, исполнитель классической и этнической музыки Ричард (Ришар) Клайдерман 13 и 14 марта выступит с концертами в Ереване.
20:00 11/03/2015Музей-институт Геноцида армян издал перевод на армянский язык книги Авроры Мардиганян «Растерзанная Армения»Музей-институт Геноцида армян в Ереване издал армянский перевод книги Авроры Мардиганян «Растерзанная Армения».
17:32 10/03/2015Польшу на музыкальном конкурсе «Евровидение 2015» представит певица в инвалидной коляске – Моника КушинскаяПольшу на музыкальном конкурсе «Евровидение 2015» будет представлять певица Моника Кушинская, которая после аварии 2006 года передвигается в инвалидной коляске.
20:12 09/03/2015Версаль присоединяется к войне американских музеев против любителей селфиВ Версальском дворце во Франции запретили так называемые моноподы или штативы для селфи – специальные приспособления для съемки самого себя на мобильные устройства.
17:04 09/03/2015Президент Украины П. Порошенко назвал культуру оружием в борьбе с врагами и агрессиейПрезидент Украины Петр Порошенко сегодня на церемонии вручения Шевченковских премий в Киеве назвал культуру оружием в борьбе с врагами.
13:36 09/03/2015В Париже открыт мемориал, посвященный армянским женщинам - жертвам Геноцида армянПо инициативе Французско-армянского союза «La Croix Bleue des Arméniens» 8 марта в рамках мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, и в связи с Международным женским днем было посажено...
17:32 07/03/2015В Риме открылась выставка, посвященная 100-й годовщине Геноцида армянВ центральном выставочном зале знаменитого музейного комплекса итальянского ренессанса Витториано состоялась официальная церемония открытия выставки «Армения: народ Ковчега».
14:19 07/03/2015Первая леди Армении Рита Саргсян устроила праздник для женщин по случаю 8 мартаПо случаю отмечаемого 8 марта Международного женского дня сегодня, в 18:00, в Национальном академическом театре оперы и балета имени А.
20:21 06/03/2015Ирина Аллегрова извиняется перед публикой за отмену концерта в Ереване и просит сохранить билетыКонцерт народной артистки России Ирины Аллегровой, который должен был состояться сегодня в Ереване, перенесен на месяц.
16:36 06/03/2015Скандал вокруг представителя Германии на «Евровидении-2015»: в ходе отборочного тура ведущая проигнорировала жюриГерманию на музыкальном конкурсе «Евровидение-2015» представит 24-летняя певица Анн Софи с песней Black Smoke, однако в СМИ разгорелся крупный скандал в связи с ее избранием.
20:24 03/03/2015Новая песня группы System Of A Down посвящена 100-й годовщине Геноцида армянУже готова новая песня всемирно известной руппы System Of A Down «Сурб лернер» («Святые горы»). Произведение посвящено 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи 1915 г. Автор текста песни –...
15:27 03/03/2015Президент Армении принял участие в юбилейных мероприятиях, посвященных 150-летию художника Фаноса ТерлемезянаПрезидент Армении Серж Саргсян посетил сегодня Ереванский государственный художественный колледж им.
17:36 02/03/2015Финляндия отправит на «Евровидение-2015» панк-группу, участники которой – музыканты с синдромом Дауна и аутизмомНа музыкальный конкурс «Евровидение-2015» от Финляндии отправится панк-группа, участники которой страдают синдромом Дауна и аутизмом.
13:49 02/03/2015Леонардо ДиКаприо сыграет маньяка с 24 личностямиЛеонардо ДиКаприо вновь подобрал себе экстравагантную и сложную роль: на этот раз он сыграет реального преступника Билли Миллигана, страдавшего сильнейшим расстройством личности.
20:42 26/02/2015Группировка «Исламское государство» опубликовала видео с уничтожением древних реликвий из музеев ИракаРадикальная группировка «Исламское государство» (ИГ) опубликовала видео, на котором боевики уничтожают древние артефакты в музее города Мосул на севере Ирака.