17:12 10/08/2020Ամենաիրական մաչոն` Անտոնիո Բանդերասը 60 տարեկան էԱյսօր իր 60-րդ տարեդարձն է նշում Հոլիվուդի ամենափայլուն աստղերից մեկը՝ Անտոնիո Բանդերասը։ «Ռիա Նովոստի»-ն գրել է, թե ինչու հայտնի դերասանը չդարձավ ֆուտբոլային աստղ, ինչպես նա ատանձնեց լատին-ամերիկյան...
12:00 10/08/2020Երկու փաստաբանների բացակայությամբ շարունակվում է Դավիթ Սանասարյանի գործով դատավարությունըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է ՊՎԾ՝ լիազորությունները ժամանակավորապես կասեցված պետ Դավիթ Սանասարյանի և ՊՎԾ նախկին աշխատակիցների գործով դատաքննությունը։ Նիստը նախագահում է...
10:28 08/08/2020Մահացել է «Ոսկե գլոբուս»-ի կազմակերպիչ Լորենցո Սորիան69 տարեկան հասակում մահացել է Հոլիվուդի Արտաքին մամուլի ասոցիացիայի (HFPA) նախագահ Լորենցո Սրոիան, ով նաև պատասխանատու էր կինոնկարի և հեռուստատեսության ոլորտում նվաճումների համար ֆիլմերի հեղինակներին...
15:03 07/08/2020Վիեննայի օպերան Պլասիդո Դոմինգոյին պարգևատրել է արվեստում ունեցած ներդրման համարՎիեննայի օպերան, որը, ինչպես շատ այլ թատրոններ, չչեղարկեց Պլասիդո Դոմինգոյի ներկայացումները` նրա կողմից սեռական ոտնձգությունների սկանդալի պատճառով, անվանի երաժիշտին պարգևատրել է արվեստում ունեցած...
15:41 05/08/2020Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը կձայնագրի և կտեսագրի Բեթհովենի բոլոր սիմֆոնիաներըՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը ձեռնարկել է աննախադեպ մասշտաբի ծրագիր։ Նվագախումբը «Ուխտագնացություն դեպի Բեթհովեն» փառատոնի շրջանակում կձայնագրի և կտեսագրի հանճարեղ կոմպոզիտոր Լյուդվիգ վան...
13:40 05/08/2020Էրմիտաժը սկսել է խմբային էքսկուրսիաներ անցկացնելԷրմիտաժը սկսել է խմբային շրջայցեր իրականացնել Ձմեռային պալատի և Գլխավոր շտաբի շենքի մոտ: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու» -ն՝ վկայակոչելով թանգարանի տնօրեն Միխայիլ Պիոտրովսկուն: Նրա խոսքով՝...
11:36 05/08/2020Հայ ճարտարապետների ամառային կինոթատրոնը՝ Մոսկվայի «Гараж» ժամանակակից արվեստի կենտրոնումՃարտարապետ Կարեն Բալյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղադրել է հայ ճարտարապետներ Աշոտ Սնխչյանի ու Արմինե Սնխչյանի ամառային կինոթատրոնի լուսանկարները։ «Աշոտ Սնխչյանի ու Արմինե Սնխչյանի ամառային կինոթատրոնը...
19:31 04/08/2020Մահացել է դերասան Ռենի Սանտոնին82 տարեկան հասակում մահացել է ամերիկացի դերասան Ռենի Սանտոնին: Դերասանի մահը վրա է հասեl Լոս Անջելեսում հյուրընկալության ժամանակ, փոխանցում է kulturomania.ru-ն։ Ըստ աղբյուրի, մահվան պատճառը դերասանի...
15:02 04/08/2020Լեոնարդո ԴիԿապրիոն «Apple»- ի հետ համատեղ արտադրության պայմանագիր է ստորագրելՀոլիվուդյան դերասան Լեոնարդո ԴիԿապրիոյի կողմից հիմնադրված «Appian Way Productions»-ը սկսում է համագործակցել «Apple»- ի հետ` համատեղ ֆիլմեր և հեռուստասերիալներ արտադրելու համար, փոխանցում է...
10:48 04/08/2020Հայոց Ցեղասպանության մասին «Խոստումը» ֆիլմն այսուհետ հասանելի կլինի Netflix-ումԱմերիկյան Նեթֆլիքս (Netflix) ընկերությունը «Խոստումը» հոլիվուդյան ֆիլմը հեռարձակելու հեղինակային իրավունք է ձեռք բերել: Դրա մասին իր պաշտոնական թվիթերյան էջում գրառում է արել ֆիլմի պրոդյուսեր Էրիկ...
13:14 03/08/2020Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է երաժիշտ-կատարողների հետԳագիկ Ծառուկյանը, շարունակելով տաբեր սոցիալական խմբերի հետ հանդիպումների շարքը, օրերս հանդիպել է երաժիշտ-կատարողների հետ՝ վերջիններիս խնդրանքով։ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, «Բարգավաճ Հայաստան»...
13:25 30/07/2020Հնդկաստանի դատարանը որոշել է Բաբրի մզկիթի տարածքը վերածել հինդու տաճարիՀնդկաստանում դատարանը որոշում է կայացրել 16-րդ դարի մզկիթի տեղը վերածել հինդու տաճարի: Փաստորեն, տարածքի տաճարի վերափոխումը կսկսվի արարողությամբ, որին կմասնակցի Հնդկաստանի վարչապետը: Այս մասին գրում...
20:14 28/07/2020«Ատելությունը մեր մեջ է» Սերգեյ Սարկիսովի վավերագրական ֆիլմն արժանացել է Էմմի մրցանակի«Ненависть среди нас» կամ «Ատելությունը մեր մեջ է» Սերգեյ Սարկիսովի վավերագրական ֆիլմն արժանացել է Էմմի մրցանակի՝ «Առանձնահատուկ ռեժիսուրա, հատուկ հեռուստահաղորդում» կատեգորիայում։ Այս մասին...
19:56 28/07/2020Ամբողջ ժողովուրդը ոտքի կկանգնի, և ձեզ կասի՝ կա՛նգ առեք, հերիք է․Սամվել Մուրադյան«Էս գիտե՞ք՝ որտեղից է գալիս, որ ամեն ասպարեզում ձախողված մարդիկ գնում, դառնում են նախարարի խորհրդական»,- «Ազգ»-ի հետ զրույցում, խոսելով հանրակրթության պետական առարկայական չափորոշիչների և օրինակելի...
18:03 27/07/2020Ստամբուլում Սբ․ Սոֆիայի տաճարին առնվող պատմական նմուշների ցուցադրման համար թանգարան կբացվիՕրեր առաջ մզկիթի վերածված Սբ․ Սոֆիայի տաճարի մի շարք պատմական նշանակության իրերի ցուցադրման համար Ստամբուլում թանգարան կբացվի։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Նշվում է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ...
15:41 27/07/2020«Յոթը սարի ետևում …» մրցույթ փառատոնը միտված է մշակութային ժառանգության պահպանությանը«Հովհաննես Թումանյանի թանգարան» ՊՈԱԿ-ը և «Պատմամշակութային արգելոց թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը և «ԱրխեոԱրտ և ԼԱԲ» ՀԿ-ն նախաձեռնել են «Յոթը սարի ետևում…»...
13:27 27/07/2020«Արմմոնո» փառատոնն այս տարի նվիրվելու է Հրանտ Մաթևոսյանի 85-ամյակին«Ոչ մեկը պատկերացում չուներ, թե ինչպես պետք է անցկացվի փառատոնը, բայց գտանք տարբերակը՝ ներկայացումները կլինեն բացօթյա և առցանց եղանակով»,- այսօր հայտնեց «Արմմոնո» փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանը:...
18:54 25/07/2020Վիսոցկու որդին գնահատել է հոր գործունեությունը40 տարի առաջ այս օրը (1980թ. հուլիսի 25) մահացել է ռուս նշանավոր երգիչ-կատարող, պոետ և երգահան, դերասան Վլադիմիր Վիսոցկին։ Դերասան Նիկիտա Վիսոցկին «Զվեզդա» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է,...
13:26 25/07/20202020-ի առաջին կիսամյակում աճուրդային տների ընդհանուր վաճառքը նվազել է 49 տոկոսովՇուկայի հետազոտությամբ զբաղվող ArtTactic- ի ընկերության ուսումնասիրության համաձայն, աճուրդային տների վաճառքի ծավալը 2020 թ.

15:15 30/11/2013Армяно-российский фильм «Охотник» получил приз международного фестиваляНа 39-м Международном фестивале короткометражных фильмов (Festival Internacional de Filmets de Badalona) армяно-российский короткометражный фильм «Охотник» (The Hunter) получил приз в номинации...
13:13 30/11/2013Он никогда не боялся быть смешным… Ушел из жизни актер Юрий ЯковлевЭто был актер, которому, как никому другому, удавалась фраза: «Царь. Очень приятно, царь!»
11:03 30/11/2013В Киеве стартует финал «Детского Евровидения-2013». Армению представляет Моника АванесянСегодня в Киеве состоится конкурс «Детское Евровидение –2013», на котором представительница Армении Моника Аванесян выступит под номером 3.
14:04 29/11/2013Дни русского слова пройдут в АрменииС 3 по 7 декабря в Ереване под высоким патронатом президента Республики Армении пройдут VI Дни русского слова в Армении-2013 «Русским языком мы с будущим слиты».
18:41 28/11/2013В Вильнюсе проводится Неделя армянского киноВ Вильнюсе проводится Неделя армянского кино, организованная посольством РА в Литве и Союзом кинематографистов Литвы при содействии министерства культуры Армении.
18:20 27/11/2013В Армении впервые с сольным концертом выступит известный скрипач Максим ВенгеровВ Армении впервые с сольным концертом выступит всемирно известный скрипач и дирижер Максим Венгеров.
10:14 26/11/2013Представляющая Армению певица Моника Аванесян выступит на «Детском Евровидении-2013» под номером 3На детском песенном конкурсе «Евровидение-2013», который пройдет 30 ноября, представительница Армении Моника Аванесян выступит с песней «Шоко фабрика» под номером три.
13:00 25/11/2013Выставки работ Ованеса Айвазовского и Теодора Аксентовича пройдут в Польше и АрменииМинистр культуры Армении Асмик Погосян 23 ноября отбыла с визитом в Польшу для участия в юбилейных мероприятиях, посвященных 80-летию известного польского музыканта армянского происхождения Кшиштофа...
18:56 22/11/2013Минкультуры Армении планирует организовать ряд мероприятий в преддверии 100-й годовщины Геноцида армянОдним из ключевых направлений культурной политики на 2014 год будет создание инфраструктур, направленных на сохранение памятников.
16:42 22/11/2013Президент Армении Серж Саргсян посетил музей литературы и искусства им. Егише ЧаренцаПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня посетил музей литературы и искусства имени Егише Чаренца, где посмотрел новую экспозицию музея, сообщает пресс-служба главы государства.
19:43 19/11/2013В Национальной галерее Армении открывается уникальная выставка армянского коврового искусстваВ Национальной галерее Армении в рамках программы по популяризации армянского коврового искусства 23 ноября откроется выставка коллекции ковров Мушега и Микаела Мартиросянов-Чалоянов.
17:21 18/11/2013Акоп Казанчян единогласно переизбран главой Союза театральных деятелей АрменииНа 15-м съезде Союза театральных деятелей Армении (СТДА) на пост председателя Союза переизбран Акоп Казанчян.
13:00 18/11/2013В Ереване открылся 15-ый съезд Союза театральных деятелей АрменииНемногим ранее в Ереване стартовал 15-ый съезд Союза театральных деятелей Армении, который открыл глава Союза Акоп Казанчян.
16:25 16/11/2013В Армении открываются дни израильской культурыС сегодняшнего дня в Армении открываются дни израильской культуры. В рамках рабочей программы «О сотрудничестве между правительством Республики Армения и правительством Государства Израиль на...
14:12 16/11/2013Премьер Армении Т.Саркисян принял народного артиста России Б.ЭйфманаПремьер-министр Армении Тигран Саркисян принял народного артиста РФ Бориса Эйфмана. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении. Согласно информации, глава правительства приветствовал...
12:43 15/11/2013В Ереване состоится мировая премьера произведения израильского композитора Анны Сегал. «Песни души», рожденные музыкой Саят-НовыСегодня, 15 ноября, в ереванском концертном зале «Арам Хачатурян» с концертом выступит Государственный филармонический оркестр Армении под руководством главного дирижера Берлинского симфонического...
09:39 13/11/2013Триптих Фрэнсиса Бэкона продан за рекордную сумму – 142 млн долларовРабота британского художника Фрэнсиса Бэкона "Три наброска к портрету Люсьена Фрейда" была продана на аукционе Christie's за рекордную сумму в 142 млн долларов, пишет русская служба BBC.
16:04 11/11/2013В Ереване прошел концерт оркестра под управлением В.Спивакова. Маэстро подарил Армении оригинал письма А.Хачатуряна10-го ноября в переполненном концертном зале Арама Хачатуряна состоялся концерт Национального филармонического оркестра России под управлением художественного руководителя и главного дирижера...
14:21 11/11/2013Президент Армении Серж Саргсян принял всемирно известного дирижера Владимира СпиваковаПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня принял всемирно известного дирижера, скрипача, художественного руководителя и главного дирижёра Национального филармонического оркестра России Владимира...
16:41 09/11/2013По случаю 45-летия со дня основания музея-заповедника «Эребуни» в Армении состоится научная конференцияИсторико-археологическому музею-заповеднику «Эребуни» исполняется 45 лет: по этому случаю в декабре текущего года состоится научная конференция, на которой будет представлен пройденный путь...