15:40 10/02/2025ԶՊՄԿ-ն հրաժարվում է «Ինգո Արմենիա»-ի ծառայություններիցԶանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը հրաժարվում է բժշկական ապահովագրություն իրականացնող «Ինգո Արմենիա» ընկերության ծառայություններից։ Պատճառը ընկերության կողմից կոմբինատի պահանջները կատարել...
13:35 10/02/2025Հաշվետվությունները ժամանակին չներկայացնելու համար կառավարությունը տույժը 50 հազար դրամից հասցնում է 3 միլիոնի«Օրինագծով նախատեսվում է ֆինանսական հաշվետվություններն օրենքով սահմանված կարգով և ժամկետներում չհրապարակելու համար պատժամիջոցները բարձրացնել այն տրամաբանությամբ, որպեսզի նրանց հանրագումարային չափը...
12:53 10/02/2025ՀՀ բանկերում կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարիչների ներդրումների դիմաց պարգևավճարները պետք է փոքր լինեն. Արթուր Խաչատրյան«Պարտադիր կենսաթոշակային ֆոնդի կառավարման տարեկան պարգևավճարի չափի միջին կշռված արժեքը չպետք է գերազանցի տվյալ կենսաթոշակային Ֆոնիդ ակտիվենրի շուկայական արժեքի 1.5 %-ը»,-ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և...
09:15 10/02/2025Փետրվարի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 10-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.86 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
19:40 07/02/2025Ամերիաբանկը և Մատենադարանը ստորագրել են հուշագիր «Մատյանների տունդարձը» ծրագրի շրջանակումԱմերիաբանկն ու Մատենադարանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր «Մատյանների տունդարձը» ծրագրի շրջանակում: Հուշագրի կնքմամբ Ամերիաբանկը դարձավ մասնավոր հատվածի առաջին կազմակերպությունը...
15:40 07/02/2025ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի եղբորն ուղղված ծափահարությունը դուր չեկավ ՔՊ-ական Բաբկեն Թունյանին«Քանի որ կառավարությունը որպես խոշորների դեմ պայքարելու միջոց որդեգրել է մանին նեղելը՝ խոշորը գտել է դրա լուծումը։ Նա ասում է.
14:11 07/02/2025Սոթքում փոքր խանութպանն նոր կարգավորմամբ այլևս իրավունք չունի միկրոձեռնարկատիրության ռեժիմով հարկվել. Հակոբ Ավագյան«Օրենքի փոփոխությունը, որը հունվարի 1-ից ուժի մեջ է մտել և մեր փոքր ու միջին ձեռնարկատիրությունը ներկայացնում է, շրջանառության հարկի տրամաբանության խախտումն է»,- ԱԺ-ում հրավիրված քննարկումերի ժամանակ...
10:50 07/02/2025Միանգամից երկու նոր առաջարկ Կոնվերս Բանկի Mastercard քարտապաններինԿոնվերս Բանկն իր Mastercard քարտապաններին առաջարկում է միանալ Mastercard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի և Apple ապրանքանիշի համատեղ արշավին, 31.01.25 - 16.02.25թթ.
09:20 07/02/2025Փետրվարի 7-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 7-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.75 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.032 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
19:20 06/02/2025Ռուսական գազը Թուրքիայի տարածքով մատակարարվում է ՍլովակիայինՍլովակիայի ազգային գազամատակարարման ընկերությունը (SPP) հայտնել է, որ Սլովակիան ռուսական գազ է ստանում Թուրքիայի տարածքով, այն բանից հետո, երբ Ուկրաինան դադարեցրել է իր տարաքծով ռուսական գազի հոսքը։...
17:22 06/02/2025Երբ համեմատում ենք ոլորտում Հայաստանի հարկային քաղաքականությունն այլ երկրների հետ, մենք պարտվում ենք. Արտավազդ Մինասյան«Մենք միությունով առաջարկել ենք համահարթ մոտեցումը՝ 10 %-ով նվազեցնել եկամտահարկը բոլորի՝ ՏՏ-ի և հեռահաղորդակցման ոլորտում»,-ասուլիսում հայտնեց ԱՏՁՄ (Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների...
16:42 06/02/2025Ահազանգ, հազարավորները լքել են ՏՏ ոլորտը. Սարգիս ԿարապետյանՍա վերջին 25 տարվա ընթացքում պատմական աննախադեպ անկում է
15:51 06/02/2025Fitch-ը վերահաստատել է Ակբա բանկին շնորհած «BB-» վարկանիշըՄիջազգային հեղինակավոր Fitch վարկանիշային գործակալությունը (Fitch Ratings) վերահաստատել է Ակբա բանկին շնորհած «Երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի» (Long-Term Issuer Default Rating») «BB-»...
13:29 06/02/2025Տնտեսվարողներն այլևս կապահովեն միավորի կամ բեռների շարժի հետագծելիությունը՝ բաշխման ամբողջ շղթայով«2018-ին ԵԱՏՄ-ի նոր համաձայնագրով ՀՀ-ն և անդամ մյուս երկրները պարտավորվել են նույնականացման միջոցներով ապրանքների դրոշմավորման նոր համակարգ ներդնել.
13:15 06/02/2025Վարկառուի համար ստեղծվում է մի իրավիճակ, որ ավելի ձեռնտու է ոչ թե վարկը մարել, այլ դեպոնացնել միջոցները. Մհեր Գրիգորյան«2019-2024 թթ. ջերմատնային տնտեսությունների աջակցության ծրագրերի շրջանակում հաստատվել է 56 հեկտար ջերմատուն հիմնելու հայտ, որից միայն ջերմատնային տնտեսությունների զարգացման աջակցության ծրագրով 2024...
12:36 06/02/2025Գործադուլը ԶՊՄԿ-ի արհմիության և հանքարդյունաբերական համալիրի ղեկավարության տիրույթում գտնվող հարց է. Գևորգ Պապոյան«Բնականաբար մտահոգված ենք, որովհետեև եթե Հայաստանի էկոնոմիկայի առաջատարը մեկ շաբաթ չի աշխատում, այն ազդելու է տնտեսական ցուցանիշների և հարկերի հավաքագրման վրա»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում...
20:55 05/02/2025ԶՊՄԿ տնօրինությունը մերժել է 120-150 հազար դրամով աշխատավարձերը բարձրացնելու գործադուլավորների առաջարկըԵրկու ժամից ավելի շարունակված բանակցությունները Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ղեկավարության և արդեն վեցերորդ օրը գործադուլ անող աշխատակիցների միջև այսօր էլ ավարտվեցին անարդյունք։ Ինչպես և...
19:17 05/02/2025Շարունակվում է գյուղատնտեսության ազատ անկումը․ Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել, որում ասվում է․ «Տնտեսական աճի արտաքին գործոնն էապես նվազում է 1․ 2024 թվականի...
17:17 05/02/2025«Ստեփան Գիշյան» հիմնադրամը մեկնարկել է 2025թ. դրամաշնորհային հայտերի ընդունումը«Ստեփան Գիշյան» բարեգործական հիմնադրամը դրամաշնորհային մրցույթ է հայտարարում իրավաբանական անձանց համար: Բարեգործական հիմնադրամը մեկնարկել է օնլայն դիմում հայտերի ընդունման գործընթացը, որը կտևի մինչև...
13:54 05/02/2025Ձայնագրությունները կան, կհանեմ. Հայկ Սարգսյանը սպառնում է ՔՊ-ական իր գործընկերներին«Բուքմեյքերականներին բերել ենք, որ գերշահույթներ են ստանում, ասում եմ՝ ավել հարկենք, ասում եք՝ ավել քննարկենք, հետ քաշեք...

20:36 21/09/2020Мировые цены на нефть обрушились – на фоне связанных с COVID-19 опасенийПадение мировых цен на нефть ускорилось на фоне опасений вокруг возможной второй волны коронавируса.
14:48 18/09/2020М. Мелкумян: Это вопрос быстрого реагирования политического большинстваПарламентарий сообщил, что с данным вопросом обратился к председателю КГД, настаивая на возможности предоставления промежуточного решения вопроса.
14:38 18/09/2020Банк ВТБ (Армения) предлагает выгодные условия для выкупа кредитов под залог имущества из других финансовых организаций РАКредит можно рефинансировать по номинальной ставке 14% годовых, со сроком погашения от 1-го до 10 лет на сумму от 800 тыс. драмов до 50 млн. драмов.
17:39 16/09/2020Акция виноградарей из села Шаумян: В годы президентства Роберта Кочаряна цены на закупку винограда втрое повысилисьОдин из участников акции подчеркнул, что премьер-министр РА Никол Пашинян должен решить этот вопрос, поскольку именно эти люди два года назад поддержали его.
17:08 16/09/2020Премьер Армении принял члена совета директоров компании Lydian Canada VenturesВ ходе встречи собеседники обсудили связанные с ситуацией вокруг Амулсарского проекта вопросы.
14:33 16/09/2020«У меня два сына ранены на войне, как мне содержать их семьи?» Акция виноградарей из села ШаумянЖители села Шаумян Араратской области Армении 16 сентября перекрыли трассу Ереван – Ерасх. Они недовольны низкими ценами на закупку урожая винограда. Стоимость снизилась на 50 драмов, сейчас за 1 кг...
09:54 14/09/2020В МВД России предложили ввести авансовый платеж для мигрантовПосле регистрации в системе нужно будет в электронном виде заполнить заявление о включении в реестр работодателей, привлекающих иностранную рабочую силу (РРПИРС).
19:39 11/09/2020Эксперт ООН: Не менее 176 млн человек по всему миру могут обнищать из-за пандемии коронавирусаНе менее 176 млн человек по всему миру могут обнищать из-за пандемии коронавируса, если правительства не уделят внимание вопросам соцзащиты населения.
19:12 11/09/2020Из-за COVID-19 в ЕАЭС продлены сроки временного ввоза автомобилейСовет Евразийской экономической комиссии на заседании 11 сентября продлил для физических лиц сроки временного нахождения автомобилей и других транспортных средств на таможенной территории...
15:32 11/09/2020Эдмон Марукян: В ЗАО «Газпром Армения» масштабные увольненияРуководитель фракции «Просвещенная Армения» Национального Собрания Эдмон Марукян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Дорогие граждане, Сообщаю, что вчера в полдень я обратился к...
14:47 11/09/2020Банк ВТБ (Армения) предлагает студенческие кредиты на улучшенных условияхЭффективная годовая процентная ставка по кредиту составляет 6.17%-7.33%.
20:23 10/09/2020В Ереване подвергнуты приводу члены инициативы «Нет кредитному грабежу»«Никол Пашинян, ты нарушаешь принципы революции, призываю тебя выйти и ответить на наши вопросы», – отметил один из участников.
13:58 10/09/2020Растаможка подорожает – подорожают на 20% и товары широкого потребления: акция в ЕреванеСегодня, как и каждый четверг, в день заседаний кабмина, перед зданием правительства Армении в Ереване собрались граждане, чтобы озвучить свои проблемы.
11:25 10/09/2020Котировки нефти возобновили снижение в четвергКотировки нефти возобновили снижение в четверг после публикации данных Американского института нефти (API) о неожиданном увеличении запасов топлив в США на 3 млн баррелей на прошлой неделе.
20:11 09/09/2020Зампредседателя КГД Армении: Можем констатировать, что проблема не решенаШ. Нерсисян подчеркнула, что цены повысятся приблизительно в 1.5-2 раза, о повышении в 6 раз и речи быть не может.
19:16 09/09/2020Зарплата около 1300 сотрудников «Айпост» выросла примерно на 25%Глава правительства также поручил представить детальный проект по выгодному управлению недвижимостью организации.
14:03 09/09/2020Основатель компаний Tesla и SpaceX Илон Маск лишился места в пятерке богатейших людей мираОснователь компаний Tesla и SpaceX Илон Маск лишился места в пятерке богатейших людей мира после того, как потерял за сутки 16,3 миллиарда долларов, пишет агентство Блумберг со ссылкой на...
12:00 09/09/2020Армен Минасян: Статистический комитет Армении прибегнул к легкому фокусничествуПолитолог Армен Минасян на своей странице в социальной сети Facebook коснулся опубликованных Статистическим комитетом Республики Армения статистических данных: «Статкомитет РА нам и вам сообщил...
18:56 08/09/2020Меркель: Решение по «Северному потоку-2» в связи с ситуацией вокруг Навального пока не принятоСлова канцлера со ссылкой на многочисленные источники из числа участников заседания фракции приводит агентство dpa.
17:29 08/09/2020Названа причина отставки главы юрдепартамента правительства БританииРечь идет о шестом высокопоставленном государственном служащем британского правительства, который подал в отставку из-за растущей напряженности в отношениях с премьером Борисом Джонсоном.