15:40 10/02/2025ԶՊՄԿ-ն հրաժարվում է «Ինգո Արմենիա»-ի ծառայություններիցԶանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը հրաժարվում է բժշկական ապահովագրություն իրականացնող «Ինգո Արմենիա» ընկերության ծառայություններից։ Պատճառը ընկերության կողմից կոմբինատի պահանջները կատարել...
13:35 10/02/2025Հաշվետվությունները ժամանակին չներկայացնելու համար կառավարությունը տույժը 50 հազար դրամից հասցնում է 3 միլիոնի«Օրինագծով նախատեսվում է ֆինանսական հաշվետվություններն օրենքով սահմանված կարգով և ժամկետներում չհրապարակելու համար պատժամիջոցները բարձրացնել այն տրամաբանությամբ, որպեսզի նրանց հանրագումարային չափը...
12:53 10/02/2025ՀՀ բանկերում կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարիչների ներդրումների դիմաց պարգևավճարները պետք է փոքր լինեն. Արթուր Խաչատրյան«Պարտադիր կենսաթոշակային ֆոնդի կառավարման տարեկան պարգևավճարի չափի միջին կշռված արժեքը չպետք է գերազանցի տվյալ կենսաթոշակային Ֆոնիդ ակտիվենրի շուկայական արժեքի 1.5 %-ը»,-ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և...
09:15 10/02/2025Փետրվարի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 10-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.86 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
19:40 07/02/2025Ամերիաբանկը և Մատենադարանը ստորագրել են հուշագիր «Մատյանների տունդարձը» ծրագրի շրջանակումԱմերիաբանկն ու Մատենադարանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր «Մատյանների տունդարձը» ծրագրի շրջանակում: Հուշագրի կնքմամբ Ամերիաբանկը դարձավ մասնավոր հատվածի առաջին կազմակերպությունը...
15:40 07/02/2025ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի եղբորն ուղղված ծափահարությունը դուր չեկավ ՔՊ-ական Բաբկեն Թունյանին«Քանի որ կառավարությունը որպես խոշորների դեմ պայքարելու միջոց որդեգրել է մանին նեղելը՝ խոշորը գտել է դրա լուծումը։ Նա ասում է.
14:11 07/02/2025Սոթքում փոքր խանութպանն նոր կարգավորմամբ այլևս իրավունք չունի միկրոձեռնարկատիրության ռեժիմով հարկվել. Հակոբ Ավագյան«Օրենքի փոփոխությունը, որը հունվարի 1-ից ուժի մեջ է մտել և մեր փոքր ու միջին ձեռնարկատիրությունը ներկայացնում է, շրջանառության հարկի տրամաբանության խախտումն է»,- ԱԺ-ում հրավիրված քննարկումերի ժամանակ...
10:50 07/02/2025Միանգամից երկու նոր առաջարկ Կոնվերս Բանկի Mastercard քարտապաններինԿոնվերս Բանկն իր Mastercard քարտապաններին առաջարկում է միանալ Mastercard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի և Apple ապրանքանիշի համատեղ արշավին, 31.01.25 - 16.02.25թթ.
09:20 07/02/2025Փետրվարի 7-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 7-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.75 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.032 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
19:20 06/02/2025Ռուսական գազը Թուրքիայի տարածքով մատակարարվում է ՍլովակիայինՍլովակիայի ազգային գազամատակարարման ընկերությունը (SPP) հայտնել է, որ Սլովակիան ռուսական գազ է ստանում Թուրքիայի տարածքով, այն բանից հետո, երբ Ուկրաինան դադարեցրել է իր տարաքծով ռուսական գազի հոսքը։...
17:22 06/02/2025Երբ համեմատում ենք ոլորտում Հայաստանի հարկային քաղաքականությունն այլ երկրների հետ, մենք պարտվում ենք. Արտավազդ Մինասյան«Մենք միությունով առաջարկել ենք համահարթ մոտեցումը՝ 10 %-ով նվազեցնել եկամտահարկը բոլորի՝ ՏՏ-ի և հեռահաղորդակցման ոլորտում»,-ասուլիսում հայտնեց ԱՏՁՄ (Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների...
16:42 06/02/2025Ահազանգ, հազարավորները լքել են ՏՏ ոլորտը. Սարգիս ԿարապետյանՍա վերջին 25 տարվա ընթացքում պատմական աննախադեպ անկում է
15:51 06/02/2025Fitch-ը վերահաստատել է Ակբա բանկին շնորհած «BB-» վարկանիշըՄիջազգային հեղինակավոր Fitch վարկանիշային գործակալությունը (Fitch Ratings) վերահաստատել է Ակբա բանկին շնորհած «Երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի» (Long-Term Issuer Default Rating») «BB-»...
13:29 06/02/2025Տնտեսվարողներն այլևս կապահովեն միավորի կամ բեռների շարժի հետագծելիությունը՝ բաշխման ամբողջ շղթայով«2018-ին ԵԱՏՄ-ի նոր համաձայնագրով ՀՀ-ն և անդամ մյուս երկրները պարտավորվել են նույնականացման միջոցներով ապրանքների դրոշմավորման նոր համակարգ ներդնել.
13:15 06/02/2025Վարկառուի համար ստեղծվում է մի իրավիճակ, որ ավելի ձեռնտու է ոչ թե վարկը մարել, այլ դեպոնացնել միջոցները. Մհեր Գրիգորյան«2019-2024 թթ. ջերմատնային տնտեսությունների աջակցության ծրագրերի շրջանակում հաստատվել է 56 հեկտար ջերմատուն հիմնելու հայտ, որից միայն ջերմատնային տնտեսությունների զարգացման աջակցության ծրագրով 2024...
12:36 06/02/2025Գործադուլը ԶՊՄԿ-ի արհմիության և հանքարդյունաբերական համալիրի ղեկավարության տիրույթում գտնվող հարց է. Գևորգ Պապոյան«Բնականաբար մտահոգված ենք, որովհետեև եթե Հայաստանի էկոնոմիկայի առաջատարը մեկ շաբաթ չի աշխատում, այն ազդելու է տնտեսական ցուցանիշների և հարկերի հավաքագրման վրա»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում...
20:55 05/02/2025ԶՊՄԿ տնօրինությունը մերժել է 120-150 հազար դրամով աշխատավարձերը բարձրացնելու գործադուլավորների առաջարկըԵրկու ժամից ավելի շարունակված բանակցությունները Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ղեկավարության և արդեն վեցերորդ օրը գործադուլ անող աշխատակիցների միջև այսօր էլ ավարտվեցին անարդյունք։ Ինչպես և...
19:17 05/02/2025Շարունակվում է գյուղատնտեսության ազատ անկումը․ Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել, որում ասվում է․ «Տնտեսական աճի արտաքին գործոնն էապես նվազում է 1․ 2024 թվականի...
17:17 05/02/2025«Ստեփան Գիշյան» հիմնադրամը մեկնարկել է 2025թ. դրամաշնորհային հայտերի ընդունումը«Ստեփան Գիշյան» բարեգործական հիմնադրամը դրամաշնորհային մրցույթ է հայտարարում իրավաբանական անձանց համար: Բարեգործական հիմնադրամը մեկնարկել է օնլայն դիմում հայտերի ընդունման գործընթացը, որը կտևի մինչև...
13:54 05/02/2025Ձայնագրությունները կան, կհանեմ. Հայկ Սարգսյանը սպառնում է ՔՊ-ական իր գործընկերներին«Բուքմեյքերականներին բերել ենք, որ գերշահույթներ են ստանում, ասում եմ՝ ավել հարկենք, ասում եք՝ ավել քննարկենք, հետ քաշեք...

17:41 02/11/2018Nearly 170 million drams to be made available to communities in capital investmentThe Government will provide 167.954 million drams to regional administrations in Aragatsotn, Ararat, Armavir, Lori, Gegharkunik, Vayots Dzor and Shirak marzes in addition to the grants already...
15:52 02/11/2018Soon: VivaCell-MTS’ new mobile network and higher quality of servicesVivaCell-MTS is starting large-scale works for technical refurbishing and modernization of its mobile network, which in the future will allow the subscribers of the Company to use the variety of...
13:38 02/11/2018Acting finance minister: Taxpayers should view state as ‘partner’Finance chiefs are considering the possibility of cutting down the number of tax regimes and excluding the institute of exceptions in Armenia to simplify the complicated taxation system in the...
12:16 01/11/2018New power plant to be built in YerevanThe Armenian government unanimously adopted a decision to build a new 250 MW gas-fired combined cycle power plant in Yerevan, Armenia, at Thursday’s meeting.
19:23 31/10/2018Armenia improves its position in Doing Business by 6 pointsArmenia improves its position in Doing Business by 6 points, so it ranks 41st in World Bank’s Doing Business rating, while it ranked 47th last year, World Bank Country Manager for Armenia Sylvie...
17:08 30/10/2018None of the Russian dangerous cottage cheese was imported to ArmeniaFood safety inspectorate, per the request of Panorama.am, found out that only one type of Russian cottage cheese product, among the products that were announced as dangerous for consumer’s health,...
15:01 30/10/2018Economic problems persist in Armenia after revolution, expert saysArmenia’s economic activity rate has been on the decline starting from the beginning of this year, but the rate is lower now from the same period last year, economist Bagrat Asatryan told reporters...
19:27 29/10/2018“iPhone XR” Smartphone Preorder from VivaCell-MTS“iPhone XR” smartphone is already available at VivaCell-MTS service centers for preorder, the company reported in a press release.
12:32 26/10/2018Artsakh on its way to self-sufficiency as sown areas keep growing in countryWhile the sown areas keep decreasing in Armenia annually, they are on the rise in Artsakh, with agriculture chiefs planning to achieve self-sufficiency in fruits and vegetables and leave no unsown...
12:26 23/10/2018Where are bread eaters? Bread production keeps dropping in ArmeniaBread and flour production volumes continue dropping in Armenia, according to the latest figures released by the National Statistical Committee.
18:37 22/10/2018World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are increasing, Gazeta.ru reports.
18:51 20/10/2018Cheese, yoghurt, sour scream production levels increase in ArmeniaAccording to data provided by the National Statistics Service (NSS), 14, 280.5 tons of cheese were produced in Armenia during January-August 2018 which is 9 % more compared to the previous year.
17:04 20/10/2018Armenia among Georgia’s top three export destinationsArmenia is among the three top export destinations of Georgia after Azerbaijan and Russia, according to the data of first nine months of the ongoing years by Georgia’s national statistical service.
10:54 20/10/2018Mineral water production levels decrease in Armenia22,911.3 liters of mineral water have been produced in Armenia during January-August 2018, the National Statistic Service reported.
20:25 18/10/2018Armenian corners to open in the cities of the United StatesNumber of US cities will have Armenian corners that will give away information about Armenia, Business Armenia reported.
19:08 18/10/2018New edition of Super Davit educational e-game launched in Yerevan“Luse” Rehabilitation center for children with disabilities hosted today the official launching event of “Super David Fire” educational e-game, which was developed in the frames of cooperation...
15:43 18/10/2018Armenian government ratifies investment liberalization deal with JapanThe Armenian government on Thursday approved a bill on ratifying the agreement with Japan on liberalizing, promoting and protecting investments.
13:17 18/10/2018Francophonie summit guests impressed by Armenian wine, brandy, Pashinyan saysHigh-level guests at the 17th Summit of La Francophonie in Yerevan were greatly impressed by Armenian wine and brandy, acting Prime Minister Nikol Pashinyan said at today’s Cabinet meeting.
10:29 18/10/2018Armenia sees robust growth in ice cream, curd output in eight monthsIce cream and curd production grew significantly in Armenia during the first eight months of this year, according to the latest figures released by the National Statistical Committee.
11:58 17/10/2018Venezuela drops US dollar, will use euro for international transactionsVenezuela is abandoning the US dollar, with all future transactions on the Venezuelan exchange market to be made in euro, RT reports, citing Tareck El Aissami, the country's Vice President for...