18:00 31/01/2025Ըստ ՎԿ-ի՝ 2024 թվականին Հայաստանում արձանագրվել է 8 % տնտեսական ակտիվության աճՀՀ Վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2024 թվականի ՀՀ սոցիալ-տնտեսական ցուցանիշները։ Ըստ ՎԿ-ի հրապարակած վիճակագրության՝ 2024 թվականի հունվար-դեկտեմբերին տնտեսական ակտիվության աճը կազմել է 8 %, իսկ...
15:12 31/01/2025Հայտարարագրի լրացման ժամկետը երկարացվեց մինչև նոյեմբերի 1-ը«Բանկային գաղտնիքը սրբազան կով չէ, որևէ բանկային գաղտնիք չկա, որ պետությանը հասանելի չի կարող լինել»,- ասուլիսում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա նաև հայտարարեց, որ հայտարարագրերի լրացման ժամկետը...
15:08 31/01/2025Բիբլոս Բանկ Արմենիան արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Premium Value Proposition» մրցանակինԲիբլոս Բանկ Արմենիան արժանացել է Mastercard-ի մրցանակին՝ պրեմիում դասի առաջարկներում գերազանցության համար։ Հունվարի 17-ին՝ Mastercard-ի հատուկ միջոցառմանը, Բանկը լավագույնն է ճանաչվել «Excellence in...
08:59 31/01/2025Հունվարի 31-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 31-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.5 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.020 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
15:17 30/01/2025«Մուլտի տրանսպորտ» ՍՊԸ-ն Կոտայքի մարզի երթուղային ցանցի համար կներմուծի 32 միկրոավտոբուսԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող հարցերի թվում որոշում ընդունեց «Մուլտի տրանսպորտ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից Կոտայքի մարզի միասնական երթուղային ցանցի սպասարկման...
14:45 30/01/2025«ԳԱԶ-ՊՐՈՊԱՆ»-ը տուգանվել է մոտ 16 մլն դրամովՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանի որոշման համաձայն ընդհանուր առմամբ 15 միլիոն 964 180 ՀՀ դրամի չափով տուգանք է նշանակվել Երևանում և ՀՀ մարզերում հեղուկացված...
13:00 30/01/202552 պետական մարմնից հետ կվերցվի 423 միավոր տրանսպորտային միջոց«Նախագծով նախատեսվում է 52 պետական մարմնից հետ վերցնել 423 միավոր տրանսպորտային միջոց և ամրացնել Պետական գույքի կառավարման կոմիտեին»,-կառավարության նիստում հայտնեց Տարածքային կառավարման և...
10:41 30/01/2025Կառավարությունն այսօր թույլ կտա մինչև հունիսի 1-ը Սևանա լճից 314 տոննա սիգ որսալԿառավարությունն այսօրվա նիստում կընդունի «2025 թվականի ընթացքում Սևանա լճում ձկան և խեցգետնի արդյունագործական որսի չափաքանակները և ժամկետները, արդյունագործական որսի կազմակերպման պայմաններն ու...
09:24 30/01/2025Հունվարի 30-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 30-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.66 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.066 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
18:42 29/01/2025«Արդշինբանկ լուծարվող բանկ» ԲԲԸ-ն լուծարված է, գործունեությունը` դադարած․ ԿԲԿենտրոնական բանկը հաղորդագրություն է տարածել ՝ «Արդշինբանկ լուծարվող բանկ» ԲԲԸ լուծարվող բանկը լուծարված և գործունեությունը դադարած համարելու մասին, որում նշված է․ «Հիմք ընդունելով ՀՀ սնանկության...
16:25 29/01/2025Սա պարզապես կարող է լինել տնտեսական առումով ինքնասպանություն, իսկ քաղաքական առումով՝ մեկուսացում. Թաթուլ ՄանասերյանԱյն բանից հետո, երբ Հայաստանի կառավարությունը հավանություն տվեց ԵՄ-ին անդամակցելու նպատակով քաղաքացիական նախաձեռնությամբ օրենքի նախագծին՝ ՌԴ-ից կոշտ հայտարարություններ հնչեցին ՀՀ գործող...
13:45 29/01/2025Բաբկեն Պիպոյան. Քաղաքապետարանը դարձել է ակցիա անող, ինչի՞ հաշվին եք սա անում«Մենք համակարգեր ենք ավիրում, դրա լավագույն դրսևորումներից մեկն էլ Տիգրան Ավինյանի հայտարարությունն է, երբ բառիս բուն իմաստով մեծամասնություն չունեցող ուժն առանց ավագանու որոշման հայտարարում է...
13:06 29/01/2025Ադրբեջանական գազի խոշորագույն սպառողն Իտալիան է, Ադրբեջանն սպառազինություն է գնում Իտալիայից. «Գեղարդ»«2024 թվականին Ադրբեջանը արտահանել է 25,2 միլիարդ խմ գազ, ինչը նախորդ տարվա համեմատ աճել է 5,8%-ով, որից 12,9 միլիարդ խմ-ը մատակարարվել է Եվրոպա»,-ասված է Ադրբեջանի էներգետիկ քաղաքականության...
09:04 29/01/2025Հունվարի 29-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 29-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.77 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.008 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
13:02 28/01/2025Հունվարի 28-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 28-ին ժամը 09։15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.77 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.096 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
20:09 27/01/2025Թուրքիան փորձում է փոխարինել Ռուսաստանին ԵՄ-ի գազի շուկայումԹուրքիան վերսկսել է բանակցությունները Եվրամիության (ԵՄ) հետ էներգետիկ հաբ դառնալու հարցով: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին փոխանցել է ամերիկյան հեղինակավոր «Politico» լրատվամիջոցը: Այս քայլը...
17:51 27/01/2025էլեկտրոնային ստորագրության համար գանձած գումարները պետք է հետ վերադարձվեն. ԿամենդատյանՏնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը գրում է. «45 մլրդ դրամ: Է-կենգի կողմից էլեկտրոնային ստորագրության ակտիվացման ամենամյա 3000 դրամ վճարը այլեւս չի գանձվելու։ Մոտ 15 տարի շարունակ այդ մտացածին վճարով...
17:41 27/01/2025Նախկինում Կիրանցում 38 հեկտար աշնանացան է արվել, այժմ՝ 7 հեկտար. Ոսկան Սարգսյան«Այսօր՝ հունվարի 27-ին Իջևան համայնքի ավագանին 15 կողմ, 3 դեմ քվեներով որոշել է հավանություն տալ Տավուշի մարզի Տավուշ-2 միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերում...
17:25 27/01/2025Ծխախոտ արտադրող և ներմուծող երեք ընկերություն Հայաստանի 1000 խոշոր հարկատուների առաջին տասնյակում ենՊետական եկամուտների կոմիտեն պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2024 թ. հունվար-դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ...
16:41 27/01/2025ARARAT թանգարանը՝ 5-րդ անգամ World Travel Awards-ի մրցանակակիրARARAT թանգարանը շարունակում է պահպանել իր առաջատար դիրքերը և արդեն 5-րդ անգամ արժանանում է «World Travel Awards» բարձրագույն մրցանակի։ Մրցելով աշխարհի տասնյակ երկրների թանգարանների և այցելուների...

18:52 26/09/2018Profitable deposit on the occasion of Converse Bank’s 25th anniversaryConverse Bank is launching a new deposit “Converse 25” on the occasion of the Bank's 25th anniversary.
14:36 26/09/2018Business Armenia makes new investment deals in LebanonLead by CEO Armen Avak Avakian, the Business Armenia team was on an outreach mission to Lebanon from 22 to 26 September.
13:31 26/09/2018Envoy: EU is Armenia's biggest export marketThe European Union is Armenia’s biggest export market, Head of the EU delegation to Armenia, Ambassador Piotr Świtalski told reporters in a media briefing on Wednesday.
15:34 24/09/2018Armenia’s bread production on the declineBread production volumes kept dropping in Armenia over the past few months, according to the latest figures released by the National Statistical Committee.
10:35 23/09/2018President Armen Sarkissian took part in the Summit of Minds in ChamonixPresident of Armenia Armen Sarkissian, who is paying working visit to France, took part on September 22 in the annual Summit of Minds in Chamonix.
18:20 22/09/2018Diamond and jewelry production growing in ArmeniaThe volumes of diamond and jewelry production have grown in Armenia, according to the data release by the country’s National Statistical Service (NSS).
17:54 22/09/2018China calls off trade talks with USChina has called off planned trade talks with the US and is unlikely to sit down with Washington until after the mid-term elections, Bloomberg agency reported, According to the source, Beijing has...
14:23 21/09/2018Armenia's economic activity index grows by 7.7%According to the data released by Armenia's National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia increased by 7.7 % in January-August 2018 to compare with the same period...
17:21 19/09/2018Ural Airlines to operate direct Yerevan-Anapa flightsRussian carrier Ural Airlines set to launch direct scheduled flights from Anapa to Yerevan, the air company reported in a press statement, according to Kommersant report.
16:00 18/09/2018Yerevan to host Energy Week 2018 in NovemberThe Armenian capital of Yerevan will host Energy Week Armenia 2018 high profile international event from 14 to 16 November, the Ministry of Energy Infrastructures and Natural Resources said in a...
13:24 18/09/2018Armenia’s tablet production sees strong growth in seven monthsTablet production grew strongly in Armenia in the first seven months of 2018, the latest statistics show.
18:29 17/09/2018Gyumri branch of Converse bank reopened officiallyThe official reopening ceremony of Converse Bank’s Gyumri branch took place on September 15. As the Bank reported in a release, it was attended by guests from Shirak regional administration, local...
15:11 17/09/2018Armenia’s SRC reacts to Panorama.am report over CCM breaches in petrol stationThe State Revenue Committee (SRC) of Armenia has issued comments on a Panorama.am report published on 13 September calling attention to the failure of a petrol station in a Yerevan district to...
10:34 14/09/2018Artsakh FM hosts delegation from CaliforniaMinister of Foreign Affairs of the Republic of (Nagorno-Karabakh Republic) Masis Mayilyan received on Thursday, 13 September, the delegation of the US State of California, comprising California State...
20:45 13/09/2018Germany takes high security measures ahead of Erdogan tripExtensive security measures will be taken during the visit of Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan to Germany which is slated for September 28-29, Ermenihaber reported.
15:03 13/09/2018EU extends Russia sanctions until March 2019The European Union has extended by six months sanctions against senior Russian officials, lawmakers and military officers accused of meddling in Ukraine, the AP reports.
14:44 13/09/2018Kocharyan says ready to unveil his real income, its sourcesArmenia’s second President Robert Kocharyan said he is ready to reveal the exact numbers and sources of his income in an exclusive interview to Mediamax, as he dismisses reports about possessing $4...
12:17 11/09/2018Converse Bank sponsors Yerevan International Music FestivalConverse Bank is the general sponsor of the 12th Annual Yerevan International Music Festival that kicked off on September 10.
11:18 11/09/2018Armenian, Georgian PMs tour Yerevan Brandy CompanyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday hosted an official dinner in honor of Georgia’s Prime Minister Mamuka Bakhtadze who was in Armenia on an official visit.
12:36 10/09/2018Syrian PM visits Armenian pavilion at Damascus int'l fairAt the opening of the 60th Damascus International Fair, Prime Minister of Syria Imad Khamis visited the Armenian pavilion to be welcomed by Armenian Ambassador to Syria Arshak Poladian, Business...