16:10 06/08/2024Հաստատուն քայլերով մտնում ենք անշարժ գույքի շուկայի ճգնաժամի և կոլապսի մեջ. Կարապետ ՀովհաննիսյանՀայաստանի անշարժ գույքի շուկայում լճացում է։ Նույնիսկ պաշտոնական տվյալներով առքուվաճառքի թվերը նվազել են, ի՞նչն է պատճառը։ Վերնշյալ հարցի և շուկայի խնդիրների շուրջ Panorama.am-ը զրուցեց անշարժ...
12:17 06/08/20242024 թվականին ամենացածր աշխատավարձ ստացել են Գեղարքունիքի և Շիրակի մարզերումՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած 2024 թվականի հունվար-հունիսի Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական վիճակի մասին տեղեկագրից պարզվում է, որ միջին ամսական աշխատավարձը կազմել է 276 889 դրամ, որից պետական...
12:07 06/08/2024Խիստ մտահոգիչ է բանջարեղենի և մրգի շուկայում արձանագրված գնաճ. ՏնտեսագետԽիստ մտահոգիչ է հուլիսին բանջարեղենի և մրգի շուկայում արձանագրված գնաճ: Նշում է տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը՝ արձագանքելով Հայաստանի վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալներին։ «23,7 տոկոս աղքատություն...
09:45 06/08/2024Օգոստոսի 6-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 6-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.2 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ ավելամալով 0.013 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
16:49 05/08/2024Առաջարկել էի ռադիոակտիվ թափոնների հարցը քննարկել ՌԴ-ի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի հետ. Էդվարդ Արզումանյան2030 թվականից հետո տարածաշրջանում ինչպիսի՞ն կլինի էլեկտրաէներգիայի պահանջարկը, Մեծամորի ատոմակայանի փակելուց հետո, մեզ արդյո՞ք պետք է նոր ատամային բլոկ կառուցել։ Վերոնշյալ հարցերի շուրջ...
16:14 05/08/2024Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնը համալրվել է բժշկական եզակի սարքավորումներովՀայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնը համալրվել է գերժամանակակից սարքավորումներով, որոնք կենտրոնի բժիշկներին հնարավորություն են տալիս արագ և անվտանգ կատարել տարբեր հետազոտություններ։ Հայ-ամերիկյան...
15:15 05/08/2024«Վերին Լարս»-ի անցակետում ավելի քան 1100 հայկական բեռնատար է կուտակվելՌուս-վրացական սահմանին «Վերին Լարս» անցակետի հերթում մոտ 1100 հայկական բեռնատար է կուտակվել։ Ըստ Հյուսիսային Օսիայի Ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնի (TsODD) կայքի՝ սպասող բեռնատարների...
14:48 05/08/2024Հուլիսին Թուրքիայում գնաճը 71,6%-ից իջել է 61,78%Թուրքիայում վերջին ամսում տարեկան գնաճը կտրուկ նվազել է գրեթե 10 տոկոսային կետով՝ հուլիսին հասնելով 61,78%։ Վիճակագրությունը ներկայացնում է TÜİK վիճակագրական ծառայությունը, ինչին անդրադարձել է...
13:02 05/08/2024«Գլոբբինգ»-ը տուգանվել է 53 մլն դրամով անբարեխիղճ մրցակցության համարՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը պատասխանատվության միջոց է կիրառել «Գլոբալ Շիփփինգ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության նկատմամբ՝ հասարակության մոլորեցման դրսևորումներով անբարեխիղճ...
09:19 05/08/2024Օգոստոսի 5-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոյինը և ռուբլունը աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 5-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.007 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
11:55 04/08/2024Օգոստոսի 4-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 4-ին ժամը 11:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.041 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:21 03/08/2024Ի՞նչ արժեն դպրոցական հագուստն ու կոշիկը Հայաստանում ու ԱՊՀ այլ երկրներումԱռջևում ուսումնական նոր տարինն է ու դպրոց գնալու հետ կապված ծախսերը։ Սեպտեմբերին ընդառաջ МИР 24-ը պարզել է՝ ի՞նչ արժեն դպրոցական հագուստն ու կոշիկը Հայաստանում ու ԱՊՀ այլ երկրներում։ Ղազախստանում...
19:30 02/08/2024Նախարարությո՞ւնը, որ սխալ է ղեկավարում, սխալ որոշումներ ընդունում, նոր ատոմային բլոկով էլ 0-ի վրա է. Էդվարդ ԱրզումանյանԿառավարության վերջին նիստում որոշում ընդունվեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության ենթակայության տակ ստեղծել «Ատոմային նոր էներգաբլոկի կառուցում» փակ բաժնետիրական ընկերությունը,...
16:10 02/08/2024Հարկային թերհավաքագրման պատճառով հնարավոր է կառավարությունը գնա բյուջետային ծախսերի կրճատման. Նաիրի ՍարգսյանՊԵԿ-ի հրապարակած վիճակագրական ցուցանիշներից պարզ է դառնում, որ պետական բյուջեի հարկային մուտքերի մասով էականորեն թերակատարում է գրանցվել։ Բյուջեով նախատեսված էր կես տարում հավաքագրել 1 տրիլիոն...
11:48 02/08/2024Շարժա-Երևան չվերթով եկած քաղաքացու ուղեբեռում մոտ 250 գրամ ադամանդ են հայտնաբերելՊԵԿ Էլեկտրոնային առևտրի և օդային տրանսպորտով իրականացվող փոխադրումների վարչությունում հայտնաբերվել է մաքսային կանոնների խախտման նոր դեպք։ Օրերս «Զվարթնոց» օդանավակայանի ուղևորների ժամանման սրահի...
10:14 02/08/2024Հուլիսին հացահատիկն էժանացել է, բուսական յուղը, միսն ու շաքարը՝ թանկացելՊարենային ապրանքների համաշխարհային հենանիշային գներն, արդեն երկրորդ ամիսն անընդմեջ, մեծ առումով անփոփոխ են մնացել հուլիսին, իսկ բուսական յուղերի, մսի և շաքարի միջազգային գնանշումների աճը փոխհատուցվել...
09:17 02/08/2024Օգոստոսի 2-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 2-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.051 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:26 01/08/2024Պետական աջակցության բացակայությունը շինարարության ոլորտում հնարավոր խնդիրների կարող է հանգեցնել. Գուրգեն ԳրիգորյանԿառավարությունը, Երևանի ՏԻՄ-ը, հանրային ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունները վերջին շրջանում իրավանորմատիվային դաշտի այնպիսի փոփոխություններ են կատարել, որնք էականորեն խոչընդոտում են...
13:16 01/08/2024Խաղող մթերողներին կտրամադրվի մինչև 50 %-ի չափով բյուջետային երաշխիք«Որոշման ընդունումը պայմանավորված է Գյուղատնտեսական հումքի մթերումների նպատակով տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման ծրագրի պայմանները բարելավելու և տնտեսավարողների կողմից 2024 թվականի...

15:45 09/10/2019Физик Стивен Хсу «WCIT-2019» в Ереване рассказал, какую проблему решает искусственное оплодотворение«Будущее будет очень интересным», – отметил Стивен Хсу.
13:49 09/10/2019Ивон Чу : Горжусь проведением в Армении «WCIT-2019»«Я горжусь проведением в Армении Всемирного конгресса по информационным технологиям», – сказала сегодня на пресс-конференции президент Всемирного альянса информационных технологий и услуг (WITSA)...
13:07 09/10/2019Карен Варданян рассказал, почему Барак Обама не участвует в проводимом в Армении «WCIT-2019»Бывший президент США Барак Обама не принял участие во Всемирном конгрессе по информационным технологиям – «WCIT-2019» только по причине графика.
20:27 08/10/2019В Ереване состоялась презентация перевода книги Алексиса Оганяна «Без разрешения»«Когда делишься со своим творением с миром, ты должен предположить, что изначально всем будет наплевать на это.
18:44 08/10/2019Алексис Оганян и Серж Танкян анонсировали о создании онлайн-платформы «Highconnect»Известный американский предприниматель, один из основателей портала Reddit и соучредитель Initialized Capital Алексис Оганян в рамках Всемирного конгресса по информационным технологиям – «WCIT-2019»...
16:41 08/10/2019Алексис Оганян: У находящейся в окружении сложных соседей Армении на этот раз есть шанс«Так горжусь, что нахожусь в Армении – на этот раз для участия в Конгрессе», – заявил в беседе с журналистами известный американский предприниматель, один из основателей портала Reddit и соучредитель...
12:41 08/10/2019Алексис Оганян: Не могу сдержать радости, когда вижу, как дети в Армении учатся шахматамАлексис Оганян прибыл в Армению 7 октября. Известный американский предприниматель армянского происхождения – один из почетных гостей «WCIT-2019».
20:15 07/10/2019Дональд Трамп пообещал разрушить экономику ТурцииПрезидент США Дональд Трамп пообещал разрушить экономику Турции в том случае, если ее власти сделают что-то, что ему покажется непозволительным.
18:44 07/10/2019А. Геворкян: Если правительство продолжит работу в таком стиле, то в Армению перестанут поступать инвестиции«Если правительство нашей страны и правосудие продолжат работать в таком стиле, в страну перестанут поступать инвестиции», – после судебного заседания в беседе с журналистами отметил бывший...
16:20 07/10/2019Представитель Бангладеш: Делегация покинет Армению, вооружившись «большим опытом» для организации WCITПосле Еревана следующий Всемирный конгресс по информационным технологиям (World Congress on Information Technology) пройдет в 2021 году в Бангладеш, откуда в Армению прибыла делегация в составе 42...
16:05 07/10/2019Тигран Авинян рассказал о переговорах Армении с YouTubeТема WCIT-2019 – «Сила децентрализации. ожидания и опасность».
15:43 07/10/2019Ивон Чу в Ереване: «Мы не должны бояться новых технологий»«Многообещающим», – так ответила Ивон Чу на вопрос корреспондента Panorama.am, каким видит будущее человечества в контексте развития искусственного интеллекта.
15:13 07/10/2019Ричард Кларк на WCIT-2019 в Ереване: Будущее уже наступилоРичард Кларк отметил, что по поручению Била Клинтона проводил встречи с ведущими представителями IT-сферы – Биллом Гейтсом, Ларри Эллисоном, чтобы понять, каким будет кибер-будущее.
10:53 07/10/2019Премьер Армении: Для нас большая честь и удовольствие принимать WCITТема WCIT-2019 – «Сила децентрализации. ожидания и опасность».
10:21 07/10/2019Всемирный конгресс по информационным технологиям – WCIT-2019 – в ЕреванеНа открытии конгресса выступят премьер-министр Армении Никол Пашинян, президент Всемирного альянса информационных технологий и услуг Ивон Чу ...
12:19 05/10/2019Рост пассажирских авиаперевозок между Арменией и Грузией превысил 160%Авиационные власти двух стран намерены продолжать сотрудничество.
12:12 05/10/2019Что это, «социальная реклама»?В армянском сегменте соцсетей активно обсуждают установленный на улице в Ереване рекламный щит.
19:19 04/10/2019В КГД Армении объяснили, чем обусловлены скопления машин на северных таможенных пунктахКГД Армении уверяет, что в таможенных пунктах задействован весь потенциал – для максимально оперативного осуществления таможенного оформления.
15:06 04/10/2019Министр экономики: Ожидается, что в 2019 году экономический рост в Армении может превысить уровень в 7%Ожидается, что в 2019 году экономический рост в Армении может превысить уровень в 7%. Об этом в беседе с журналистами заявил министр экономики РА Тигран Хачатрян. По его словам, правительство РА...
18:21 03/10/2019Цифровая платформа all.me готова оказать содействие в повышении транзитного потенциала ЕАЭС«Мы готовы оказать содействие в успешном внедрении нашей системы и в повышении транзитного потенциала ЕАЭС», – об этом в ходе панельной сессии «Цифровые финансовые технологии – новые возможности...