16:59 04/11/2022«Մաթեմատիկական մոդելների կառուցման արդյունքում առաջարկվում է նվազագույն աշխատավարձը 68-ից բարձրացնել 75 հազ դրամ»«Նախագծով նախատեսվում է, որ 2023 թ հունվարի 1-ից ՀՀ-ում նվազագույն աշխատավարձի չափը բարձրացվելու է՝ հաշվի առնելով ներկայիս սոցիալ-տնտեսական վիճակը»,-ԱԺ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական...
16:07 04/11/2022Բյուջեի քննարկումները՝ դատարկ ու կիսադատարկ դահլիճումԱզգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում այս օրերին քննարկում են հաջորդ տարվա բյուջեի նախագիծը։ Քննարկումները հիմնականում անցնում են դատրկ ու կիսադատարկ դահլիճներում։ Օրինակ, ԱԺ...
14:06 04/11/2022122 մլրդ դոլար արժութային պահուստներով Իրանը տարածաշրջանում զբաղեցնում է երրորդ տեղըԱրժույթի միջազգային հիմնադրամը (ԱՄՀ) վերջերս հրապարակած զեկույցում հայտարարել է, որ 122 մլրդ դոլար արժութային պահուստներով, Իրանը երրորդն է Արևմտյան Ասիայում, Հյուսիսային Աֆրիկայում և Կենտրոնական...
13:45 04/11/2022Գնաճային ֆոնը և հարկային եկամուտները հնարավորություն տվեցին բարձրացնել թոշակները. Նարեկ Մկրտչյան«Պարոն Նախարարն ասաց, որ 2023 թ.-ին միջին փաստացի կենսաթոշակը հասնելու է 50 հազար դրամի, սա նշանակում է, որ բոլոր անկանխիկ գործարք անող կենսաթոշակառուների թոշակն էլ ավելանալու է ևս 5000...
11:59 04/11/2022Փորձ է արվել Հայաստան ներմուծել չհայտարարագրված շարժիչային յուղՊետական եկամուտների կոմիտեի Հարավային մաքսատուն-վարչությունը, մշտապես իրականացնելով պայքար Ագարակ պետական սահմանի անցման կետով Հայաստանի Հանրապետություն ապօրինի ներմուծվող ապրանքներ հայտնաբերելու...
10:41 04/11/2022Ահազանգ. Հայկական դրամի աննախադեպ արժևորումը լուրջ հարվածի տակ է դրել ՏՏ ոլորտի արտահանող ընկերություններին և ստարտափներինԱռաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը դիմել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարություն, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն և ՀՀ կառավարություն։ «Կից նկարում դեպի ԱՄՆ և...
10:20 04/11/2022ԵՄ-ն ցանկանում է Ուկրաինային փոխանցել Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի ակտիվներըԵվրամիությունը ցանկանում է դիտարկել Ռուսաստանի Բանկի սառեցված ակտիվները Ուկրաինայի վերականգնման համար օգտագործելու հնարավորությունը, գրում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ Գործակալության...
09:00 04/11/2022Դոլարը փոքր-ինչ թանկացել էՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.65 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.33 դրամով։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ դոլարի առքի...
18:15 03/11/2022Թույլատրվել է «Փեթակ» ՍՊԸ գործունեությունըՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի հանձնարարագրի հիման վրա Տեսչական մարմնի մասնագետներն ընթացիկ տարվա հոկտեմբեր ամսին «Փեթակ» ՍՊ ընկերության...
14:18 03/11/2022Չեմ ժխտում, որ տարեվերջին կունենանք աղքատության ավելի բարձր ցուցանիշ. Քերոբյան«Համաձայն չեմ այն պնդման հետ, որ ՀՀ քաղաքացին ամեն օր ավելի վատ է ապրում»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։ Ըստ նրա՝ եթե վերցնեն միջին քաղաքացուն, ապա...
12:50 03/11/2022Տնտեսագետ. Կապիտալ ծախսերը թերակատարվել են 37.2 տոկոսովՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «2022 թվականի 9 ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերը թերակատարվել են 13,4 տոկոսով։ Ընթացիկ ծախսերը թերակատարվել են 8,6 տոկոսով, իսկ կապիտալ ծախսերը՝ 37,2...
11:44 03/11/2022Քերոբյան. Լարսի անցակետում հերթերի պատճառով հայ արտահանողները մեծ վնասներ են կրում«Աշխատում ենք, որպեսզի հնարավորինս արագ վերականգնվի Վերին Լարսի անցակետի թողունակությունը և ապահովենք հայկական բեռների հնարավորինս արագ անցումը»,- 2023 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանն ասաց...
11:23 03/11/2022Այս տարվա ութ ամիսներին Հայաստանից ԵԱՏՄ երկրներ արտահանումն աճել է 2 անգամ. ՔերոբյանԵԱՏՄ երկրների հետ Հայաստանի արտաքին առևտրաշրջանառությունը հունվար-օգոստոսին աճել է 74.1%-ով։
11:23 03/11/2022Տավուշի մարզի 3 ծրագրի համար բյուջեից 354 մլն դրամ է հատկացվել, իսկ Լոռու մարզի 6 ծրագրին՝ 179 մլն դրամ«Նախագծով նախատեսվում է սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակներում 728 մլն դրամ տրամադրել 9 համայքի 14 ծրագրի համար»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը՝ զեկուցելով համայնքների...
11:05 03/11/2022Գործադիրն այսօր 16.5 մլրդ դրամի մաքսատուրքից ազատման արտոնություն կտա «Մուլտի տաբակ» ՍՊԸ-ինԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող հարցերի թվում «Մուլտի տաբակ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը 16.5 մլրդ դրամի մաքսատուրքից ազատման արտոնություն կտա: Նախագծում ասվում է, որ...
09:01 03/11/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.29 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.56 դրամով։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ դոլարի առքի...
18:44 02/11/2022Դադարեցվել է «ՍԻՓԻԷՍ ՕԻԼ» ՍՊԸ ավտոբենզալցակայանի և Լոռիում գործող մեկ գազալցակայանի գործունեությունըՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից իրականացված վերահսկողական գործառույթների շրջանակում Աղբյուր Սերոբ 52/7 հասցեում իրականացվել է հրդեհային անվտանգության...
16:56 02/11/2022Պատրա՞ստ է արդյոք Հայաստանը եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրմանըԵկամուտները հայտարարագրելը 2024 թվականից պարտադիր կդառնա Հայաստանի բոլոր քաղաքացիների համար։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։ Միաժամանակ նա նշեց, որ «սկզբնական շրջանում...
16:07 02/11/2022ՔՊ-ական պատգամավորները և ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը խանդով են վերաբերվում ԿԲ-ի ավտոպարկի թարմացմանը«ԱԺ ավտոտնտեսությունն ունի համալրման խնդիր, քանի որ առկա 46 ավտոմեքենայից 4-ը ներկայացված է օտարման, 20-ից ավել ավտոմեքենայի օգտակար ծառայության ժամկետը սպառված է»,-ՀՀ 2023թ.
15:47 02/11/2022Ակբա բանկը Հայաստանում առաջինը ներկայացնում է նոր իննովացիոն լուծումԱկբա բանկը Հայաստանում առաջինը ներկայացնում է նոր իննովացիոն լուծում, որը NFC հնարավորությամբ անդրոիդ հեռախոսը վերածում է անկանխիկ վճարումներ ընդունող POS տերմինալի։ Բանկի Acba SoftPOS հավելվածը...

16:47 22/05/2012VivaCell-MTS continues implementation of universities support programVivaCell-MTS, “Mobile TeleSystems” OJSC, gladly announces its support to a leading technical school of the country.
11:32 22/05/2012Facebook shares fell 11 percentFacebook Inc's underwhelming debut on Wall Street increases the pressure on the social networking giant to deliver stellar growth - a novel situation for Chief Executive Mark Zuckerberg, who has...
16:22 19/05/2012Tatev Ropeway open to visitors“Tatev” ropeway administration informs that the ropeway is open to host guests. “The ropeway is in excellent conditions and welcomes visitors,” Tigran Ghazaryan, director of Tatev ropeway said. The...
14:33 19/05/2012IAEA chief Yukiya Amano to arrive in IranInternational Atomic Energy Agency (IAEA) chief Yukiya Amano plans a visit to Iran on May 21, Iranian news agency FARS quotes Iran's permanent representative to IAEA Ali Asgar Soltanier as saying in...
18:14 17/05/2012Armenian Minister of Agriculture visiting IsraelArmenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan is paying a visit to Israel. His delegation will attend the 18th international agricultural Agritech expo in Tel Aviv Friday, Agriculture Ministry’s...
13:30 16/05/2012Iran and IAEA reach agreementIran and International Atomic Energy Agency recorded advancement in their talks, Iranian news agency MEHR quotes Iranian Ambassador to IAEA Ali Asgar Soltanie as saying.
15:50 15/05/2012Agriculture Minister Sergo Karapetyan to visit IsraelAt the invitation of Israeli Minister of Agriculture Orit Noked, a delegation led by Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan will pay a visit to Israel on May 16-19, Agriculture Ministry’s...
14:14 10/05/2012Iran unveils ‘vast’ crude oil reserve in Caspian SeaIran discovered “vast” crude oil reserves in the Caspian Sea, Iranian MEHR news agency said. Iranian Oil Minister Rostam Ghasemi is reported to unveil details concerning discovery. Recently Iran has...
16:03 08/05/2012Orange Bonus Points customers can get Internet bundlesFrom now on Orange Every Month and Let’s Talk services subscribers (save the subscribers of Simple tariff plan) can get not only on-net and off-net minutes and SMS bundles with their bonus points,...
09:04 08/05/2012Clinton presses India on cutting Iran oilU.S. Secretary of State Hillary Clinton on Monday applauded India's efforts to reduce its imports of Iranian oil but urged it to cut them further to keep pressure on Tehran over its nuclear program,...
17:12 04/05/2012Orange customer to participate in opening match of UEFA EURO 2012TMToday Orange summarized the results of UEFA EURO 2012TM SMS quiz. The 6 customers having the best scores got their prizes today at Orange Flagship store. The main prize is a trip for two to opening...
16:00 04/05/2012Transitions Online: Azerbaijani government diverted money allocated for social projects to organize the Eurovision Song ContestThe biggest problem faced by the people in the village of Kemerli in the northwest of Azerbaijan is the water.
13:50 03/05/2012Ara Nranyan: Armenia needs a new kind of economyArmenia needs a new kind of economy, ARF parliamentary faction member Ara Nranyan told a meeting with businessmen initiated by ARF Supreme Body.
17:14 28/04/2012PM Tigran Sargsyan receives Microsoft General Manager Veronika PrikrylovaPrime Minister Tigran Sargsyan received Veronika Prikrylova, Microsoft General Manager for Market Development in Central and Eastern Europe, government’s press office reported.
14:02 26/04/2012More countries leaving NabuccoHungarian company MOL is leaving Nabucco project, “Vzgliad” report says. The pipeline, called Nabucco, would carry gas from the Caspian region to the European Union through Hungary, bypassing...
10:29 25/04/2012VivaCell-MTS presents draw for postpaid subscribersVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that by using VivaCell-MTS services the individually paying postpaid subscribers can participate in a special draw and win...
17:55 23/04/2012VivaCell-MTS: Draw for postpaid subscribersVivaCell-MTS, a subsidiary of Mobile TeleSystems OJSC, is glad to announce that by using VivaCell-MTS services the individually paying postpaid subscribers can participate in a special draw and win a...
17:14 21/04/2012EU to review oil embargo decision on IranThe European Union may review its decision to impose oil embargo on Iran, news agency MEHR said. A senior EU official said on Friday EU member states agreed to review the embargo plan because of...
13:00 20/04/2012Orange Kino available againFrom today all Orange voice subscribers will have the possibility to invite one of their friends to cinema each Friday, by paying for one ticket only, Orange Armenia press office said.
11:32 20/04/2012Armenia’s leading telecommunications operator undertakes sponsorship of ‘Operation Nemesis’ performanceVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, gladly announces its support to the theatrical art and the cooperation with the “Bohem” non-governmental cultural organization.