12:00 22/09/2022Իրավիճակը վատթարացել է. Եվրոպայում սպասվում է երկարատև և խորը ռեցեսիաԳերմանական «Deutsche Bank»-ի տնտեսագետները հայտարարել են, որ Եվրոպայում մեղմ ռեցեսիայի իրենց նախորդ կանխատեսումն այլևս ուժի մեջ չէ, քանի որ հուլիսից էներգետիկ ճգնաժամը զգալիորեն խորացել է: Այս մասին...
11:25 22/09/2022Կառավարությունը հանրային շահ ճանաչեց Արագածոտնի և Շիրակի գյուղացիների 33 հողակտորը«Նախագծով առաջարկում ենք Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային-Ծրագիր 3-ի շրջանակներում իրականացնել մի շարք հողամասերի գերակա շահ ճանաչելու գործընթաց»,-կառավարության նսիտում հայտնեց ՏԿԵ...
10:55 22/09/2022Կառավարությունն այսօր 732 մլն դրամով կվաճառի «Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիր» ՓԲԸ-ի 100 % բաժնետոմսերըԿառավարությունն այսօրվա նիստում նախագծերի չզեկուցվող փաթեթով որոշում կընդունի մասնավորեցնել «Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիր» ՓԲԸ-ի 100 % պետական սեփականություն հանդիսացող բաժնետոմսերը: Նախագծի...
08:25 22/09/2022Բանկերում դոլարի միջին առքը 419.12 դրամ է, եվրոյինը՝ 414.35 դրամՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին առքը կազմում է 419.12 դրամ՝ սեպտեմբերի 20-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.05 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 420...
16:06 21/09/2022Իրանն առաջիկայում օրական 9 մլն խմ ռուսական գազ կգնի. մատակարարումը կիրականացվի Ադրբեջանի տարածքովԻրանն առաջիկայում կարող է իր կարիքների համար Ռուսաստանից օրական մոտ 9 միլիոն խորանարդ մետր գազ գնել։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Իրանի նավթի նախարարությանը։ Մատակարարումները...
08:50 21/09/2022Հայաստանի բանկերն ինքնուրույն կլուծեն «Միր» քարտերի սպասարկման հարցը. ՀՀ ԿԲՀայաստանի առևտրային բանկերն ինքնուրույն որոշումներ կկայացնեն ռուսական «Միր» վճարային համակարգի քարտերի սպասարկման վերաբերյալ՝ կապված Ռուսաստանի Դաշնության դեմ պատժամիջոցների հետ։ Այս մասին Հանրային...
20:28 20/09/2022Հայ-ադրբեջանական հակամարտությունը լուրջ ռիսկեր է ստեղծում Վրաստանի համար․Գոբրոնիձեայ-ադրբեջանական սահմանի վերջին օրերի լարվածությունը, որ, կարծես, լայնամասշտաբ պատերազմի նախանշաններ է ցույց տալիս, միջազգային հանրության ուշադրությանն արժանացավ այնքանով, որ, ըստ տրված...
19:25 20/09/2022«Վիրտուալ ԱՀԿ». նոր ծառայություն՝ Վիվա-ՄՏՍ-ի բիզնես փաթեթումՎիվա-ՄՏՍ-ն իր բիզնես-հաճախորդներին ներկայացնում է հեռախոսային նոր՝ «Վիրտուալ ավտոմատ կայան», ծառայությունը: Այս մասին տեղեկացնում են ընկերությունից։ «Այն հրաշալի հնարավորություն է...
16:37 20/09/2022ԵՄ խորհուրդը հաստատել է Ուկրաինայի 5 միլիարդ եվրոյի վարկըԵՄ խորհուրդը երեքշաբթի պաշտոնապես հաստատել է Ուկրաինային 5 մլրդ եվրոյի մակրոֆինանսական վարկ տրամադրելու որոշումը։ Այդ մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը: «Խորհուրդն այսօր շտապ հավանություն է տվել...
13:44 20/09/2022Մենք իրոք շատ ցավում ենք զինվորականների և խաղաղ բնակչության շրջանում հայ ժողովրդի կորստի համար. Դմիտրի Վոլվաչ«Կցանկանայ իմ խոսքը սկսել ողջ հայ ժողովրդին ուղղված ցավակցությամբ, վերջերս հայ-դրբեջանական սահմանին տեղի ունեցածի կապակցությամբ: Մենք իրոք շատ ցավում ենք այն կորուստների համար, որը հայ ժողովուրդը...
12:58 20/09/2022Ո՞ւմ գրպանն են գնում Արտաշատում հայտարարված տենդերների գումարներըՕրինակ, օգոստոսի 29-ին Արտաշատում 21 շենքերի տանիքները փոխելու համար հայտարարված մրցույթում «հաղթել է» խեցեգործությամբ զբաղվող ընկերությունը՝ «Ավետիս խեցի» ՍՊԸ-ն։
09:00 20/09/2022Ածխի վառարաններ և փայտագողեր. Եվրոպան պատրաստվում է ձմռանըՁմռան մոտենալուն զուգահեռ եվրոպացիներն ավելի ու ավելի են հուսահատվում, մի շարք շրջաններում արդեն վառելափայտի պակաս կա, նկատվում են նաև դրանց գողության դեպքեր, գրում է Washington Post-ը։ «Մեծ...
16:34 19/09/2022ԵՄ-ում հացի գինը կտրուկ թանկացել էԵՄ-ում հացը երբեք այնքան թանկ չի եղել, որքան 2022 թվականի աշնանը: Այս մասին հայտնել է Եվրոպական «Եվրոստատ» վիճակագրական գործակալությունը, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Նշվում է, որ...
12:46 19/09/2022Ֆրանսիայում հնարավոր են համարել ձմռանը էլեկտրաէներգիայի տեղային անջատումներըՖրանսիան չի անջատի գազը տնային տնտեսությունների համար էլեկտրաէներգիայի պակասի դեպքում, բայց հնարավոր է անջատել էլեկտրաէներգիան, եթե ձմեռը շատ ցուրտ լինի: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասի ասել է...
12:22 19/09/2022Փաշինյան. Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը կարևոր դեր ունի«Չնայած Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ սանձազերծված ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված բարդ իրավիճակին՝ մենք այնուամենայնիվ որոշեցինք չհետաձգել այսօր ծրագրված...
10:30 19/09/2022Գերմանացի քաղաքական գործիչ Տրիտինը կոչ է արել սահմանափակումներ մտցնել Թուրքիայի նկատմամբ«Ալյանս 90/Կանաչներ» կուսակցության առաջնորդներից մեկը և Գերմանիայի շրջակա միջավայրի և միջուկային անվտանգության նախկին նախարար Յուրգեն Տրիտինն առաջարկել է սահմանափակումներ մտցնել Թուրքիայի նկատմամբ՝...
19:30 17/09/2022Գաուտամ Ադանին աշխարհի երկրորդ ամենահարուստ մարդն է՝ անցնելով Ջեֆ ԲեզոսինՀնդիկ մուլտիմիլիարդատեր Գաուտամ Ադանին աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց Bloomberg Billionaires Index-ում առաջ է անցել Ջեֆ Բեզոսից և զբաղեցրել երկրորդ տեղը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնում է...
18:30 17/09/2022Եգիպտոսի իշխանությունները հայտարարել են Սուեզի ջրանցքի վճարների 15%-ով բարձրացման մասինՍուեզի ջրանցքի վարչության ղեկավար Ուսամա Ռաբիան ասել է, որ Եգիպտոսի իշխանությունները 2023 թվականից 15%-ով կբարձրացնեն բոլոր տեսակի նավերի անցման վճարը այդ ջրանցքով, որը կապում է Միջերկրական ծովը...
18:01 17/09/2022Bloomberg. Թանկարժեք քարերի շուկան թանկացել է հակառուսական պատժամիջոցների պատճառովՌուսական ALROSA հանքարդյունաբերական ընկերության դեմ պատժամիջոցները հանգեցրել նրան, որ ադամանդի համաշխարհային շուկան բաժանվել է երկու մասի։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝...
17:55 17/09/2022Եվրոպան պատրաստում է հոսանքազրկման ծրագիր՝ կանխելու «ձմեռային քաոսը»Եվրոպան պատրաստում է հոսանքազրկման ծրագիր՝ կանխելու «ձմեռային քաոսը» և էլեկտրաէներգիայի անվերահսկելի անջատումները։ Bloomberg-ի հրապարակմանն անդրադարձել է «Գազետա ռու»-ն։ Նշվում է, որ ֆրանսիական ցանցի...

15:39 04/05/2017Глава Минфина Армении: Инвестиции сами по себе привлекаться не станутЕсли мы будем сидеть в своих кабинетах, иностранные инвесторы не будут знать о тех или иных предпринимаемых шагах. Посему, нужно постоянно находиться в контакте, сказал Вардан Арамян.
12:43 04/05/2017Премьер Армении представил новую политику по предоставлению государственных субсидий предприятиямПремьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня на заседании правительства дал ряд поручений касательно государственного содействия в приоритетных отраслях экономики.
10:23 04/05/2017Стоимость нефти снижается в четверг утромСтоимость июльских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent опускалась на 0,16% – до 50,71 доллара за баррель.
19:06 03/05/2017Глава Минтранса доложил президенту Армении о структурных реформах в ведомстве и реализуемых проектахНа встрече речь шла о мероприятиях, нацеленных на стимулирование развития сферы информационных технологий.
18:43 03/05/2017Премьеру Армении представлены предложения по привлечению инвестиций для развития курортного города ДжермукПремьер Карапетян поручил активизировать процесс разработки программ развития имеющих туристический потенциал общин.
17:34 03/05/2017На совещании у премьера Армении Карена Карапетяна обсуждены вопросы формирования инвестиционных фондовГлава правительства поручил продолжить активную работу с партнерскими странами и структурами, конкретизировав механизмы деятельности совместных инвестиционных фондов.
11:41 03/05/2017Цены на нефть растут в ходе торгов в средуКонтракт на нефть Brent с поставкой в июле на лондонской бирже ICE Futures к 09:00 по ереванскому времени поднялся на $0,36 (0,71%) – до $50,82 за баррель.
15:32 02/05/2017Банк ВТБ (Армения) предлагает держателям карт осуществлять денежные переводы из России через социальные сетиБлагодаря новым возможностям как отправитель перевода, так и получатель сэкономят свое время и ресурсы.
15:17 02/05/2017Посол Франции: Одним из приоритетов в процессе нормализации армяно-турецких отношений должно стать развитие торгово-экономических связейВстреча инвесторов Армении и Турции прошла в Ереване.
13:20 02/05/2017Армения и Иран подписали протокол об обмене таможенной статистической информациейС 27 по 29 апреля с рабочим визитом в Тегеране находилась возглавляемая председателем Комитета государственных доходов при правительстве Армении Варданом Арутюняном делегация.
10:02 02/05/2017Мировые цены на нефть продолжают снижаться во вторникГосударства ОПЕК проведут 25 мая очередную встречу, где будут обсуждать возможность продления соглашения о сокращении добычи.
15:03 01/05/2017Президент Серж Саргсян присутствовал на праздничном мероприятии чествования армянских трудящихсяПрезидент Республики наградил главного технолога ООО «Гранд Кенди» Серёжу Овакимяна медалью «За трудовые заслуги».
13:45 01/05/2017Президент Венеуэлы Н.Мадуро объявил о повышении зарплат на 60% – на фоне критики и протестов оппозицииНа 1 мая в Венесуэле намечены новые акции противников и сторонников Мадуро.
11:02 01/05/2017Эксперт: Доля бедного класса в Азербайджане увеличилась до 70-75% от всего населенияВ первом квартале текущего года дефицит государственного бюджета Азербайджана составил 321,2 млн. манатов.
19:00 29/04/2017«Ваш счёт, Лондон»: Великобритания заплатит финансовым институтам ЕС после Brexit«Финансовое урегулирование должно гарантировать, что ЕС и Великобритания уважают обязательства, которые покрывают весь период членства страны в объединении», – сказано в документе.
17:37 29/04/2017А. Асатрян: К 2020г. планируется изменение демографической ситуации и привлечение на рынок труда Армении молодых матерейПо словам министра, согласно наблюдениям, повысился средний возраст вступления в брак и рождения первого ребенка.
17:10 29/04/2017В правительстве Армении обсуждены вопросы развития сферы строительстваВ совещании участвовали представители заинтересованных государственных ведомств и компаний-застройщиков.
16:44 29/04/2017«Готов субсидировать»: премьер Армении Карен Карапетян обсудил вопросы создания мобильных скотобоенЧастный сектор уже инвестировано 25 млн. драмов в данный проект, а от правительства ожидается привлечение кредитных средств на сумму 75 млн. драмов.
17:44 28/04/2017Премьер Карен Карапетян: Сотрудничество Армении и Ливана может охватывать множество сфер«Армения может представлять интерес для ливанского бизнеса не только с точки зрения своего рынка, но и выхода на рынки ЕАЭС и Ирана», – отметил Карен Карапетян.
14:30 28/04/2017Премьер Карен Карапетян назвал успешным проведение «Недели аргентинского вина» в АрменииПремьер Карапетян отметил, что Армения готова расширить повестку дня сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.