12:04 21/06/2022Դոլարը գահավիժում էՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 11:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 408.59 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 4.78 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
08:00 21/06/2022Մոսկվայի բորսան հունիսի 27-ից առևտուր կիրականացնի հայկական դրամովՄոսկվայի բորսան հունիսի 27-ին արտարժույթի շուկայում կսկսի հայկական դրամի, ուզբեկական սումի և հարավաֆրիկյան ռենդով առևտուր իրականացնել։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Նոր...
19:18 20/06/2022Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքըՍույն թվականի մայիսի 30-ին մի խումբ հասարակական կազմակերպությունների կողմից Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին ուղղված նամակին ի պատասխան ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են․ «Նախագահ...
18:55 20/06/2022Վրաստանում ցորենի ներկրումը նախորդ տարվա համեմատությամբ 90 տոկոսով նվազել է2022 թվականի մայիսին Վրաստանը գնել է ընդամենը 2 743 տոննա՝ 1 072 միլիոն դոլար արժողությամբ ցորեն։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ, տեղեկությունը տարածում է Վրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունը...
18:44 20/06/2022Դոլարի փոխարժեքի տատանումն ազդել է կարագի մանրածախ իրացման գների վրա․ ՄՊՀ-ի ուսումնասիրությունըՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը ներկայացնում է դոլարի փոխարժեքի և ինվոյսային արժեքների դինամիկան, ինչպես նաև դրանց ազդեցությունը կարագի մանրածախ իրացման գների վրա։ Ըստ այդմ ՝ 2021 թվականի...
16:35 20/06/2022Ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը հասավ «Danone»-ինՖրանսիական «Danone» պարենային ընկերությունը, նախնական տվյալներով, պատրաստվում է կրճատել իր արտադրանքը՝ ծախսերը նվազեցնելու համար։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով Danone-ի թոփ...
15:01 20/06/2022Թուրքիայում հասունանում է արժութային ճգնաժամԹուրքական մամուլն անդրադարձել է լիրայի արժեզրկմանը՝ հայտնելով, որ հունիսի 20-ին գրանցվել է անցած տարվա դեկտեմբերից ի վեր լիրայի անկման ամենաբարձր ցուցանիշը (1 ԱՄՆ դոլար = 17.37 թուրքական լիրա), գրում...
13:03 20/06/2022Գազի համաշխարհային գներն առաջիկա հինգ տարիներին բարձր կլինեն, հայտարարել են ԳերմանիայումԳերմանիայում և ամբողջ աշխարհում գազի և էլեկտրաէներգիայի գները մի քանի տարի բարձր կմնան, «Süddeutsche Zeitung» թերթին տված հարցազրույցում նման կարծիք է հայտնել RWE գերմանական խոշորագույն էներգետիկ...
09:00 20/06/2022Հայկական գուլպաների արտադրությունը նվազել էՀայաստանում 2022 թվականի չորս ամիսներին գուլպեղենի արտադրությունը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 20.9%-ով և կազմել 5 336.8 հազար զույգ։ 2021թ-ի հունվար-ապրիլին հանրապետությունում...
18:23 18/06/2022Այս տարի ծիրանի բերքը շատ քիչ էԳյուղատնտեսության ոլորտի փորձագետ Հրաչ Բերբերյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ հնարավոր է բերքը շատ քիչ քանակությամբ արտահավի կամ ընդհանրապես չարտահավի։ «Տեսեք շուկայում 500-600 դրամից պակաս...
18:00 18/06/2022Ծիրանի բերքը շատ քիչ էԱյս տարի ծիրանի բերքը շատ քիչ է։ Գյուղատնտեսության ոլորտի փորձագետ Հրաչ Բերբերյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց՝ հնարավոր է բերքը շատ քիչ քանակությամբ արտահավի կամ ընդհանրապես չարտահավի։ «Տեսեք...
16:51 18/06/2022Իրանի նախագահը հանձնարարել է 72 ուղևորի համար հայրենական ինքնաթիռ նախագծելԻրանական արտադրողը 72 մարդու համար նախատեսված մարդատար ինքնաթիռ կստեղծի։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան հանձնարարականը տվել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին։ «Իրանական արտադրողը արտադրում է տարբեր...
16:16 18/06/2022Ղազախստանը մինչև օգոստոսի 31-ը սահմանափակել է երկրից արևածաղկի ձեթի արտահանումըՂազախստանի Հանրապետության իշխանությունները սահմանափակում են մտցրել արևածաղկի ձեթի արտահանման համար, որը կտևի 2022 թվականի հունիսի 18-ից օգոստոսի 31-ը։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ երկրի ֆինանսների...
16:00 18/06/2022Ակբա Լիզինգ. ձեռքբերումների ճանապարհով18 տարի առաջ Հայաստանում հիմնադրվեց մասնագիտացված առաջին լիզինգային ընկերությունը՝ Ակբա Լիզինգը։ Լիզինգի աշխատակազմը սկզբում միայն Ակբա բանկի աշխատակիցներն էին, հետագայում կազմը ընդլայնվեց ու...
20:23 17/06/2022Գյուղացին մնաց փչացող բերքի հետ մեն մենակ․ ՖերմերՖերմեր Հարություն Մնացականյանը գրում է․ «Հայակական գյուղմթերքի շուկայի ու արտահանման մասին կարելի է մեկ բառով բնութագրել` պոռնո։ Այն որ մեր երկրից, կարելի է ասել, ոչ թե արտահանում է կատարվում այլ...
15:44 17/06/2022Եվրագոտում գնաճը մայիսին հասել է ռեկորդային 8,1%-իՍպառողական գները մայիսին եվրագոտում տարեկան կտրվածքով աճել են 8,1%-ով, գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Եվրոպական միության վիճակագրական ծառայությանը։ Ըստ վիճակագրական ծառայության վերջնական...
12:59 17/06/2022Կառավարության հերթական 4.2 մլրդ դրամ հատկացումը՝ ճանապարհաշինության համար«Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է 2020 թվականին սկսված և 2021 թվականին չավարտված ճանապարհների հիմնանորագման աշխատանքների նապատակով գումար հատկացնելով»,-կառավարության նիստում...
12:37 17/06/2022Որևէ պաշտոնյայի կաշա՞ռք են տվել, ատկա՞տ են տվել. Փաշինյան«Պետք է հստակ լծակներ դրվեն, որովհետև՝ միլիարդներ ենք դրել ճանապարհաշինության մեջ, հետո էլ պարզվում է, որ որակով չեն արել, մենք էլ ժամանակը կորցնում ենք, նրանք վերականգնում են, մենք նորից նույն...
12:29 17/06/2022«Մտահոգիչները» 2021թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունում«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի կատարման» հաշվետվությունը՝ նպատակ ունենալով պարզել, թե ՀՀ կառավարությունն ինչպիսի՞...
12:08 17/06/2022Վարդան Արամյան. Հետ քաշել շուկայում դոլարի գնման հետևանքով հայտնված դրամը«Դրամի արժևորումը լավ է սպառողների համար»-,նման կարծիք է հայտնել ֆինանսների նախկին նախարար, տնտեսագետ Վարդան Արամյանը 5-րդ ալիք հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։ Նա խոսել է դրամի...

17:25 15/10/2010Armenian PM hosted Iranian Energy MinisterPrime Minister of Armenia Tigran Sargsyan received today the energy Minister of Islamic Republic of Iran Madjid Namdju and the delegation headed by him, Government’s information and public relations...
16:54 15/10/2010Sevak Beglaryan appointed as member of Artsakh Republic State CommissionOn 15 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan signed a decree appointing Sevak Beglaryan as a member of the Artsakh Republic State Commission on regulating public services and...
12:19 15/10/2010U.S. owes $1.2 billion to UNThe United States owes $1.2 billion (750 million pounds) to the United Nations, more than a quarter of the payments owed the world body by all member states, a senior U.N.
16:49 14/10/2010"Orange Armenia" to discuss company’s innovative project for 2011“Orange Armenia” will discuss the company’s innovative project for 2011 today, France Telecom Deputy CEO for Innovation Ives Tirode told reporters in Yerevan today.
13:37 14/10/2010Gas supply to Armenia resumedRussian gas supply to Armenia through Georgia’s territory resumed Thursday morning, Georgian media said.
13:23 14/10/2010Armenian-Iranian business forum due in Yerevan October 15Armenian-Iranian business forum is due in Yerevan October 15 to observe the extension and development of the Armenian-Iranian trade economic relations as well as the investment opportunities in...
13:09 14/10/201035,4% of Adjara’s tourists were ArmeniansThe autonomous Republic of Adjara hosted 831 578 tourists during January-September of the current year.
12:11 14/10/2010Zaman. Armenian-Iranian ties of great significance for TurkeyThe upgrading of the Armenian-Iranian ties and the expansion of the cooperation spheres are widely targeted by the Turkish media.
18:02 13/10/2010Sony unveils Google-powered internet TVsThe eagerly awaited Sony Internet TV powered by Google TV is due to arrive in stores in the US on October 16, at a much lower price than originally rumored, The Independent informs.
14:54 13/10/2010National mechanisms for prevention of tortures tackled in Yerevan conferenceArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan participated today at the international workshop held in “Ani Plaza” hotel dedicated to the issues on creation of effective network of national mechanisms for...
13:29 13/10/2010Euromoney names Kudrin best Finance Minister in 2010The Euromoney magazine has named Russia’s Finance Minister Alexei Kudrin the best Finance Minister in 2010.
11:25 13/10/2010China world’s largest energy consumerThe head of the International Energy Agency (IEA) reiterated on Tuesday that China consumes more energy than any country in the world.
16:36 12/10/2010The Financial Times: World facing global food crisisFears of a global food crisis swept the world’s commodity markets as prices for staples such as corn, rice and wheat spiralled after the US government warned of “dramatically” lower supplies.
11:49 12/10/2010A trio of economists shares Nobel PrizeA trio of economics scholars - a British-Cypriot and two Americans, including one nominated by President Barack Obama to the US Federal Reserve board, won the Nobel Prize in economics Monday.
17:51 11/10/2010Slovenia's President, Armenian PM discuss perspectives of economic developmentAs part of his official visit to Armenia the President of Slovenia had a meeting with the Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan today.
16:01 11/10/2010"Artsakh" district being built in StepanakertOn 11 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited construction site of the "Artsakh" dwelling district being built in capital Stepanakert and inspected on site the carried out...
10:47 11/10/2010Russian gas supply to Armenia ceasedRussian gas supply to Armenia is ceased today until October 14. Georgia ceased the gas flow to implement reconstruction activities in Kazakh-Saguramo gas pipe line. Gas supply in the market will not...
12:53 09/10/2010Issues related to IT sphere development discussed at Artsakh President'sOn 9 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan met a group of members of the Union of Information Technologies and Telecommunication enterprises.
13:45 08/10/2010Perspectives of "Gasprombank" capital increase discussedArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan received today President of the Management Board of “Gasprombank” public corporation Andrey Akimov.
12:04 08/10/2010Central Bank President traveled to USAPresident of Armenian Central Bank Arthur Javadyan traveled to Washington to attend International Monetary Fund and World Bank group leaders’ 2010 annual meeting on October 8-10, CB press service...