11:57 17/06/2022ՏԿԵ նախարարը սուբվենցիաների պետության մասնաբաժնի փոխարեն հրապարակեց նաև համայնքների ներդրումների գումարները«Նախագծով առաջարկվում է համաֆինանսավորմամբ մարզպետարաններին տրամադրել 268.5 մլն դրամ՝ սուբվենցիոն ծրագրերի համար գումար հատկացնելու ակնկալիքով»,-կառավարության նիստում հայտնեց Տարածքային կառավարման և...
11:35 17/06/2022Տարադրամի փոխարժեքն այսօրՀՀ բանկերում ժամը 11:00-ի դրությամբ դոլարի միջին առքը կազմել է 418.12 դրամ՝ մեկ օրում արժեզրկվելով 3.89 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը կազմում է 425 դրամ, վաճառքի դեպքում...
10:36 17/06/2022Ամերիկացիները սկսել են խուճապի մատնվել և զանգվածաբար դիմել պարենային օգնության համարԲարձր գնաճի և բենզինի գների պատճառով ամերիկացիները սկսել են խուճապի մատնվել և զանգվածաբար դիմել պարենային օգնության համար՝ միաժամանակ հրաժարվելով մեքենաներից, ասվում է The Washington Times-ի...
09:48 17/06/2022Ուկրաինան, Վրաստանը և Մոլդովան ԵՄ-ի թեկնածուների կարգավիճակ կստանան մի շարք պայմաններովԵվրահանձնաժողովը (ԵՀ) այսօր՝ հունիսի 17-ին, նախատեսում է առաջարկել Ուկրաինային, Վրաստանին և Մոլդովային ԵՄ-ին անդամակցելու թեկնածու երկրների կարգավիճակ տրամադրել: Ըստ «Կոմերսանտ»-ի՝ այդ մասին հայտնում...
08:15 17/06/2022Coca-Cola-ն հայտարարել է Ռուսաստանում արտադրության և վաճառքի դադարեցման մասինԳազավորված ըմպելիքների ամերիկյան արտադրող Coca-Cola-ի դիստրիբյուտորը՝ Coca-Cola Hellenic Bottle Company-ն (Coca-Cola HBC) հայտարարել է Ռուսաստանում խմիչքների արտադրության և վաճառքի դադարեցման մասին։...
18:36 16/06/2022Հարավային Կովկասում առաջին անգամ երկու տարածքներ ստացել են կենսոլորտային արգելոցի կարգավիճակՎրաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ երկու տարածքներ ստացել են կենսոլորտային արգելոցի կարգավիճակ։ Վրաստանի կառավարության կողմից ներկայացրած այս անվանակարգը, արժանացել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հավանությանը։ «Ալիք...
17:23 16/06/2022Ռուսաստանում արևածաղկի ձեթի արտադրությունը հասել է ռեկորդային բարձր մակարդակիԱպրիլին Ռուսաստանը արևածաղկի ձեթի արտադրությունն ավելացրել և հասցրել է ռեկորդային՝ 738 հազար տոննայի, իսկ նախկին առավելագույնը՝ 700 հազար տոննա, եղել էր 2020 թվականի դեկտեմբերին։ Լուրը հայտնում է...
16:59 16/06/2022ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները՝ կանխիկ դոլարին ՀՀ քաղաքացիների հասանելիության սահմանափակման պատճառՎերջին օրերին ՀՀ բանկերը քաղաքացիներին դոլարով փոխանցված գրումարները բացառապես դրամով են տալիս, կամ եթե նույնիսկ դոլարով էլ են տալիս, ապա որոշակի կոմիսիաներ են պահում, այսինքը՝ տվյալ պահին բանկում...
12:19 16/06/2022Կազմակերպությունները պատրաստ են հուլիսի 1-ից 300 հազար դրամը գերազանցող անկանխիկ գործարքներին. Հովհաննես Խաչատրյան«ֆինանսական կազմակերպություններն այսօր արդեն պատրաստ են ապահովել այն բոլոր տնտեսվարող սուբյեկտներին, որոնք օրենքի իմաստով պետք է պոստերմինալներ ունենան, կամ իրենց ՀԴՄ սարքերի վրա ակտիվացնեն քարտերով...
12:14 16/06/2022Ռուսաստանում դոլարի և եվրոյի շրջանառությունը չի արգելվիԿենտրոնական բանկը չի նախատեսում սառեցնել կամ բռնագրավել ռուսաստանցիների արտարժութային ավանդները
10:41 16/06/2022Անպաշտպան ոսկիՈսկու մեջ ներդրող բորսայական ֆոնդերի ընդհանուր ակտիվները նվազել են մինչև երեք ամսվա նվազագույն ցուցանիշի՝ հասնելով 3,26 հազար տոննայի։ Մետաղի արժեքը շատ մոտ է 1800 դոլարի մեկ տրոյական ունցիայի դիմաց:...
10:05 16/06/2022Հայկական շոկոլադի և պաղպաղակի արտադրությունը զգալի նվազել էՀայաստանում շոկոլադի և հրուշակեղենի արտադրությունը զգալի նվազել է։ Այդ մասին են վկայում վիճակագրական տվյալները։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2022 թվականի...
08:54 16/06/2022Փորձագետը քիչ հավանական է համարում «Հյուսիսային հոսք-2»-ի գործարկումըԷներգետիկայի և ֆինանսների ինստիտուտի ավագ փորձագետ Սերգեյ Կոնդրատևը Pravda.ru-ին տված հարցազրույցում խոսել է «Հյուսիսային հոսք 2» գազատարի հետագա ճակատագրի մասին։ Կոնդրատևը հիշեցրել է, որ այս պահին...
08:35 16/06/2022Դոլարը սկսել է թանկանալՎերջին օրերին հայաստանյան բանկերում դոլարի փոխարժեքը դրամի նկատմամբ կտրուկ աճել է: Մասնավորապես, այսօր ժամը 08:20-ի դրությամբ 1 դոլարի միջին առքը հասել է 423.24 դրամի, իսկ վաճառքի դեպքում ամենացածր...
18:23 15/06/2022Գործադիրը մոռացել է, որ ճանապարհների կառուցման օբյեկտիվ խոչընդոտները հաղթահարելու համար գոյություն ունեն նախագծման և փորձաքննության փուլեր«Ես չգիտեմ, թե ինչից է տպավորությունը, որ էս երկրում ամենաքիչը Տարածքային կառավարման նախարարությունը և շինարարաներն են ուզում, որ ճանապարհները որակով լինեն: Այն ամենևին այդպես չէ»,-կառավարության հետ...
13:40 15/06/2022ՀՀ դրամը ՌԴ ռուբլու նկատմամբ գտնվում է իրական արժեզրկված վիճակում. Մարտին Գալստյան«Հայաստանից Եվրոպա արտահանելու դեպքում շատ կարևոր է դիտարկել, որ եվրոպական արժույթը մոտ 20 %-ով արժեզրկվել է ոչ միայն ՀՀ դրամի, այլ նաև ԱՄՆ դոլարի նկատմամբ»,-ԱԺ-ում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին...
13:15 15/06/2022ՌԴ-ում պահանջում են ավելացնել հացի սուբսիդավորման չափը, իսկ ՀՀ-ում այն չի էլ սուբսիդավորվումՌԴ-ի հացի արտադրության սուբսիդավորման ծրագիրը, որն ընդունվել է 2022 թվականի մարտին, չի համապատասխանում ճգնաժամի նոր դրսևորումներին, ինչը հանգեցրել է ձեռնարկությունների բոլոր ծախսերի կտրուկ աճին:...
12:43 15/06/2022Հավանական է, որ տարեվերջին կունենանք ՀՆԱ-ի 59 %-ը չգերազանցող պարտք. Տիգրան Խաչատրյան«Մենք նախատեսում էինք այս տարեվերջին ունենալ ՀՆԱ-պետական պարտք մոտ 60.2 %, բայց, եթե փոխաչժեքի շեղումը բավականաչափ մեծ լինի մեր նախատեսած սկզբնական փոխարժեքային ենթադրություններից, ապա հավանական է,...
12:31 15/06/2022Իրանը պատրաստ է համաշխարհային շուկային նավթ և գազ մատակարարելԻԻՀ նավթի նախարարը հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է համաշխարհային շուկային մատակարարել նավթ և գազ, գրում է ParsToday-ը։ Նշվում է, որ երեքշաբթի օրը, Թուրքմենստանի նավթի և գազի հարցերով փոխվարչապետ...
11:13 15/06/2022IKEA-ն պատրաստվում է հեռանալ ՌուսաստանիցՄիջազգային IKEA ընկերությունը, հավանաբար, պատրաստվում է Ռուսաստանից «հանգիստ» hեռանալուն, կարծում են aif.ru-ի զրուցակիցները։ Ըստ աղբյուրի՝ IKEA Industry Tikhvin-ի և IKEA Industry Vyatka-ի...

13:09 27/01/2017Банк ВТБ (Армения) предлагает премиальным клиентам ювелирные карты из драгоценных металлов и камнейКарта работает на платежной платформе Visa Infinite и включает пакет услуг, предлагаемый данной платежной системой и Банком ВТБ (Армения).
11:41 27/01/2017В Азербайджане предлагают «потуже затянуть пояса»: рецессия охватила все сферы экономики, начался процесс «утечки мозгов»Иностранные инвесторы опасаются долгосрочных вложений в экономику страны из-за нестабильности и отсутствия гарантий.
10:56 27/01/2017Давид Локян: Создание экономической зоны в Сюнике станет серьезным стимулом для развития армяно-иранских торгово-экономических отношенийМы предоставляем Ирану также лучший механизм – возможность экспорта товаров в страны ЕАЭС, освобождая при этом от налога на добавочную стоимость и других таможенных пошлин, отметил он.
10:09 27/01/2017Мировые цены на нефть в пятницу незначительно снижаютсяУтром стоимость мартовских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,20% – до 56,14 доллара за баррель.
20:37 26/01/2017Арсен Казарян: В правительстве Армении постоянно ищут альтернативу Верхнему Ларсу, и один из вариантов – это Южная Осетия«Строящийся транспортный коридор "Север – Юг" также поспособствует как грузоперевозкам, так и восстановлению роли Армении в регионе в качестве транспортного перекрестка».
20:31 26/01/2017С. Караян: Привлечение в Армению российских инвестиций на $300 млн. вполне реалистичноМинистр напомнил, что данный вопрос обсуждался в ходе недавнего официального визита премьер-министра Армении Карена Карапетяна в Москву.
18:25 26/01/2017Глава Комитета госдоходов предоставил Николу Пашиняну всю информацию об импорте бананов в АрмениюСтороны выразили готовность к обеспечению публичности данного процесса.
17:40 26/01/2017ГУГА Армении обсуждает с авиакомпанией Blue Panorama варианты осуществления новых рейсов в ЕвропуОн отметил также, что 1 декабря 2016 года Совет ЕС утвердил мандат, который позволяет Еврокомиссии вести переговоры с Арменией по соглашению о всеобъемлющем воздушном сообщении (транспорте).
17:24 26/01/2017Премьер Карен Карапетян: Хочу, чтобы бизнесмены из Китая чувствовали себя в Армении комфортноПремьер указал, что правительство Армении заинтересовано в привлечении иностранных инвестиций.
17:09 26/01/2017ГУГА Армении: Никакого демпинга российские авиакомпании не осуществляют, а «Победа» довольна полетами в ГюмриВ настоящее время в Армении налицо несправедливая, неравная конкуренция, я бы сказал, криминальная.
16:30 26/01/2017Премьер Карен Карапетян выяснил, что же все-таки мешало гражданам Армении лететь прямыми рейсами в Канаду и Сингапур«Выходит, это служило нам помехой. Отлично», – отпарировал глава правительства.
16:22 26/01/2017Самвел Карапетян – среди «королей» российской недвижимости по версии журнала ForbesРоссийская версия известного журнала Forbes опубликовала обновленный рейтинг самых богатых владельцев коммерческой недвижимости на территории России.
14:40 26/01/2017Премьер Армении поручил обсудить с Грузией и Россией вопрос организации транспортных перевозок по альтернативным дороге Степанцминда-Ларс маршрутамСегодня, 26 января, по состоянию на 10:00, автодорога Степанцминда – Ларс была открыта только для легковых автомобилей – при применении колесных цепей противоскольжения.
14:18 26/01/2017«Муниципальный сканер»: Родственники Ильхама Алиева скупают недвижимость в Карловых ВарахУчастники проекта также подготовили интерактивную карту, на которой обозначены имущества, принадлежащие как азербайджанским, так и другим чиновникам постсоветского пространства.
14:05 26/01/2017В Армении будет разработан широкий пакет туристических услуг для граждан РоссииПремьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня на заседании правительства дал поручения, направленные на стимулирование развития сферы туризма в республике.
13:40 26/01/2017Минсельхоз Армении обсудит с иностранными поставщиками условия покупки сельхозтехники – поручение премьераКроме того, поручено в рамках концепции обратиться к эффективности применения противоградовых пушек и сетей.
12:41 26/01/2017Карен Карапетян поручил обсудить мероприятия, необходимые для улучшения бизнес-среды в Армении«До 20 февраля представить данные предложения на утверждение правительства Армении», – сказал Карен Карапетян.
12:23 26/01/2017Премьер Армении поручил обеспечить участие российского капитала в свободной экономической зоне в МегриКарен Карапетян дал ряд поручений, связанных с его с официальным визитом в Российскую Федерацию.
10:43 26/01/2017Мировые цены на нефть растут на удешевлении доллара к мировым валютамУтром стоимость мартовских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,85% – до 55,55 доллара за баррель.
21:05 25/01/2017Радио «Свобода»: Власти Азербайджана могут окончательно прекратить выплачивать пособие переселенцамВ свою очередь «Минвал.аз» сообщает, что переселенцам, на которых оформлены земля или недвижимость, отныне также не будут платить пособие.