11:57 17/06/2022ՏԿԵ նախարարը սուբվենցիաների պետության մասնաբաժնի փոխարեն հրապարակեց նաև համայնքների ներդրումների գումարները«Նախագծով առաջարկվում է համաֆինանսավորմամբ մարզպետարաններին տրամադրել 268.5 մլն դրամ՝ սուբվենցիոն ծրագրերի համար գումար հատկացնելու ակնկալիքով»,-կառավարության նիստում հայտնեց Տարածքային կառավարման և...
11:35 17/06/2022Տարադրամի փոխարժեքն այսօրՀՀ բանկերում ժամը 11:00-ի դրությամբ դոլարի միջին առքը կազմել է 418.12 դրամ՝ մեկ օրում արժեզրկվելով 3.89 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը կազմում է 425 դրամ, վաճառքի դեպքում...
10:36 17/06/2022Ամերիկացիները սկսել են խուճապի մատնվել և զանգվածաբար դիմել պարենային օգնության համարԲարձր գնաճի և բենզինի գների պատճառով ամերիկացիները սկսել են խուճապի մատնվել և զանգվածաբար դիմել պարենային օգնության համար՝ միաժամանակ հրաժարվելով մեքենաներից, ասվում է The Washington Times-ի...
09:48 17/06/2022Ուկրաինան, Վրաստանը և Մոլդովան ԵՄ-ի թեկնածուների կարգավիճակ կստանան մի շարք պայմաններովԵվրահանձնաժողովը (ԵՀ) այսօր՝ հունիսի 17-ին, նախատեսում է առաջարկել Ուկրաինային, Վրաստանին և Մոլդովային ԵՄ-ին անդամակցելու թեկնածու երկրների կարգավիճակ տրամադրել: Ըստ «Կոմերսանտ»-ի՝ այդ մասին հայտնում...
08:15 17/06/2022Coca-Cola-ն հայտարարել է Ռուսաստանում արտադրության և վաճառքի դադարեցման մասինԳազավորված ըմպելիքների ամերիկյան արտադրող Coca-Cola-ի դիստրիբյուտորը՝ Coca-Cola Hellenic Bottle Company-ն (Coca-Cola HBC) հայտարարել է Ռուսաստանում խմիչքների արտադրության և վաճառքի դադարեցման մասին։...
18:36 16/06/2022Հարավային Կովկասում առաջին անգամ երկու տարածքներ ստացել են կենսոլորտային արգելոցի կարգավիճակՎրաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ երկու տարածքներ ստացել են կենսոլորտային արգելոցի կարգավիճակ։ Վրաստանի կառավարության կողմից ներկայացրած այս անվանակարգը, արժանացել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հավանությանը։ «Ալիք...
17:23 16/06/2022Ռուսաստանում արևածաղկի ձեթի արտադրությունը հասել է ռեկորդային բարձր մակարդակիԱպրիլին Ռուսաստանը արևածաղկի ձեթի արտադրությունն ավելացրել և հասցրել է ռեկորդային՝ 738 հազար տոննայի, իսկ նախկին առավելագույնը՝ 700 հազար տոննա, եղել էր 2020 թվականի դեկտեմբերին։ Լուրը հայտնում է...
16:59 16/06/2022ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները՝ կանխիկ դոլարին ՀՀ քաղաքացիների հասանելիության սահմանափակման պատճառՎերջին օրերին ՀՀ բանկերը քաղաքացիներին դոլարով փոխանցված գրումարները բացառապես դրամով են տալիս, կամ եթե նույնիսկ դոլարով էլ են տալիս, ապա որոշակի կոմիսիաներ են պահում, այսինքը՝ տվյալ պահին բանկում...
12:19 16/06/2022Կազմակերպությունները պատրաստ են հուլիսի 1-ից 300 հազար դրամը գերազանցող անկանխիկ գործարքներին. Հովհաննես Խաչատրյան«ֆինանսական կազմակերպություններն այսօր արդեն պատրաստ են ապահովել այն բոլոր տնտեսվարող սուբյեկտներին, որոնք օրենքի իմաստով պետք է պոստերմինալներ ունենան, կամ իրենց ՀԴՄ սարքերի վրա ակտիվացնեն քարտերով...
12:14 16/06/2022Ռուսաստանում դոլարի և եվրոյի շրջանառությունը չի արգելվիԿենտրոնական բանկը չի նախատեսում սառեցնել կամ բռնագրավել ռուսաստանցիների արտարժութային ավանդները
10:41 16/06/2022Անպաշտպան ոսկիՈսկու մեջ ներդրող բորսայական ֆոնդերի ընդհանուր ակտիվները նվազել են մինչև երեք ամսվա նվազագույն ցուցանիշի՝ հասնելով 3,26 հազար տոննայի։ Մետաղի արժեքը շատ մոտ է 1800 դոլարի մեկ տրոյական ունցիայի դիմաց:...
10:05 16/06/2022Հայկական շոկոլադի և պաղպաղակի արտադրությունը զգալի նվազել էՀայաստանում շոկոլադի և հրուշակեղենի արտադրությունը զգալի նվազել է։ Այդ մասին են վկայում վիճակագրական տվյալները։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2022 թվականի...
08:54 16/06/2022Փորձագետը քիչ հավանական է համարում «Հյուսիսային հոսք-2»-ի գործարկումըԷներգետիկայի և ֆինանսների ինստիտուտի ավագ փորձագետ Սերգեյ Կոնդրատևը Pravda.ru-ին տված հարցազրույցում խոսել է «Հյուսիսային հոսք 2» գազատարի հետագա ճակատագրի մասին։ Կոնդրատևը հիշեցրել է, որ այս պահին...
08:35 16/06/2022Դոլարը սկսել է թանկանալՎերջին օրերին հայաստանյան բանկերում դոլարի փոխարժեքը դրամի նկատմամբ կտրուկ աճել է: Մասնավորապես, այսօր ժամը 08:20-ի դրությամբ 1 դոլարի միջին առքը հասել է 423.24 դրամի, իսկ վաճառքի դեպքում ամենացածր...
18:23 15/06/2022Գործադիրը մոռացել է, որ ճանապարհների կառուցման օբյեկտիվ խոչընդոտները հաղթահարելու համար գոյություն ունեն նախագծման և փորձաքննության փուլեր«Ես չգիտեմ, թե ինչից է տպավորությունը, որ էս երկրում ամենաքիչը Տարածքային կառավարման նախարարությունը և շինարարաներն են ուզում, որ ճանապարհները որակով լինեն: Այն ամենևին այդպես չէ»,-կառավարության հետ...
13:40 15/06/2022ՀՀ դրամը ՌԴ ռուբլու նկատմամբ գտնվում է իրական արժեզրկված վիճակում. Մարտին Գալստյան«Հայաստանից Եվրոպա արտահանելու դեպքում շատ կարևոր է դիտարկել, որ եվրոպական արժույթը մոտ 20 %-ով արժեզրկվել է ոչ միայն ՀՀ դրամի, այլ նաև ԱՄՆ դոլարի նկատմամբ»,-ԱԺ-ում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին...
13:15 15/06/2022ՌԴ-ում պահանջում են ավելացնել հացի սուբսիդավորման չափը, իսկ ՀՀ-ում այն չի էլ սուբսիդավորվումՌԴ-ի հացի արտադրության սուբսիդավորման ծրագիրը, որն ընդունվել է 2022 թվականի մարտին, չի համապատասխանում ճգնաժամի նոր դրսևորումներին, ինչը հանգեցրել է ձեռնարկությունների բոլոր ծախսերի կտրուկ աճին:...
12:43 15/06/2022Հավանական է, որ տարեվերջին կունենանք ՀՆԱ-ի 59 %-ը չգերազանցող պարտք. Տիգրան Խաչատրյան«Մենք նախատեսում էինք այս տարեվերջին ունենալ ՀՆԱ-պետական պարտք մոտ 60.2 %, բայց, եթե փոխաչժեքի շեղումը բավականաչափ մեծ լինի մեր նախատեսած սկզբնական փոխարժեքային ենթադրություններից, ապա հավանական է,...
12:31 15/06/2022Իրանը պատրաստ է համաշխարհային շուկային նավթ և գազ մատակարարելԻԻՀ նավթի նախարարը հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է համաշխարհային շուկային մատակարարել նավթ և գազ, գրում է ParsToday-ը։ Նշվում է, որ երեքշաբթի օրը, Թուրքմենստանի նավթի և գազի հարցերով փոխվարչապետ...
11:13 15/06/2022IKEA-ն պատրաստվում է հեռանալ ՌուսաստանիցՄիջազգային IKEA ընկերությունը, հավանաբար, պատրաստվում է Ռուսաստանից «հանգիստ» hեռանալուն, կարծում են aif.ru-ի զրուցակիցները։ Ըստ աղբյուրի՝ IKEA Industry Tikhvin-ի և IKEA Industry Vyatka-ի...

10:50 08/10/2010U.S. to call up Egypt not to engage in business with IranThe United States has called up on Egypt not to engage in business with Iran after the two nations agreed to allow direct flights for the first time in the last 30 years, reports said on Thursday.
18:49 07/10/2010Slovenia's President to visit ArmeniaYerevan will host Armenian-Slovenian business forum on October 11, in the frames of the Slovenian President Danilo Turk’s official visit to Armenia.
14:30 07/10/2010Gas supply to Armenia to be haltedGas supply to Armenia from Russia will be stopped temporarily on October 11, due to the planned reconstruction works on North-South central gas pipeline.
13:40 07/10/2010Minimum salary to increase in ArmeniaThe Government approved today the draft law on making amendments and supplements to the RA law on “Minimum Salary”.
11:15 07/10/2010Russian PM attended Investment Forum “Russia Calling”With Russia’s investment potential in focus at VTB Capital International Investment Forum 'Russia Calling', Prime Minister Putin and Presidential aide Arkady Dvorkovich spoke about building a better...
17:08 06/10/2010Finance Minister: Armenia’s state budget to have social orientationThe state budget of 2011 will have social orientation. The Minister of Finance Tigran Davtyan told the reporters Wednesday that compared with 2010 certain fields would be disposed more money in...
15:11 06/10/2010CIS industry rate grew in ArmeniaAccording to CIS statistical service the industry rate grew by 9% during recent 8 months compared with the same period of the previous year.
13:55 06/10/2010Products made in Artsakh presented in MarseilleArmenian pavilion demonstrated goods produced in Artsakh at International Fair held in the French city of Marseille.
17:03 05/10/2010Bako Sahakyan visited construction objects in ArtsakhOn 5 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited several construction objects of Stepanakert, Artsakh President’s information department reported.
11:23 05/10/2010President Serzh Sargsyan hailed ADB activities in ArmeniaOn October 4, President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan hosted the members of Asian Development Bank board of directors.
16:51 04/10/2010Artsakh President visits some objects in StepanakertOn 3 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited some objects in the capital and its vicinities.
14:20 04/10/2010Upper Lars checkpoint open“Upper Lars checkpoint between Georgia and Russia is open. Upper Lars checkpoint has opened and movement of vehicles resumed,” Armenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan told Panorama.am....
14:12 04/10/2010Upper Lars checkpoint closed due to technical problems: Georgian FMGeorgian authorities have not made any oral or written commands on closing Upper Lars checkpoint. The closure of the checkpoint during the recent days was due to technical problems, Georgian Foreign...
13:21 04/10/2010Iranian website: Turkish officials support Iran in words onlyTurkish authorities like to declare that Turkey won’t follow unilateral economic sanctions against Iran, but, in fact, Turkish companies cease their activities in Iran; hence Turkish authorities...
12:11 02/10/2010Artsakh President hosts Armenian officialsOn 1 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received a delegation of the commission regulating public services of the Republic of Armenia led by head of the structure Robert...
17:27 29/09/2010US freezes economic cooperation with Azerbaijan?Idleness is what the American-Azerbaijani economic committee has been doing recently. The holding of the joint sitting of the committee continues to remain indefinite, chairman of the committee from...
16:33 29/09/2010“Complete nonsense” – Armavia is not on saleIt is complete nonsense, the media reports do not correspond to reality, spokeswoman for Armavia Air Company Nana Avetisova told panorama.am commenting upon the reports about Armavia’s sale.
15:29 29/09/2010President visits Grand Candy Company; Grand Candy turns 10President Serzh Sargsyan today visited the Grand Candy Company on the occasion of the 10th anniversary of company’s establishment.
11:37 29/09/2010Brazil’s bank workers to begin unlimited nationwide strikeBrazil's bank workers will begin an unlimited nationwide strike from Wednesday after voting on Tuesday night to reject an inflation-based 4.3 percent salary increase, a union leader said.
15:21 28/09/2010Iranian website: Iranian-Armenian ties strengthened due to energy projectsArmenia and Iran implement joint energy projects, which strengthen the bilateral ties between the two states, Iranian “iras.ir” reported.