19:26 04/05/2022Այն ամենը, ինչ դուք երբևէ ցանկացել եք իմանալ Glovo-ի մասինԻ՞նչ կարող եք պատվիրել։ Ինչպիս՞ն են Glovo-ի և խանութների հարաբերությունները: Իսկ առաքիչնե՞րը: Ինչպե՞ս է աշխատում ալգորիթմը: Ի՞նչ է Glovo-ն կոնկրետ: Glovo-ն հավելված է, որը կապում է երեք սյուներ՝...
13:29 04/05/2022Հայաստանում թանկացումներ են. որքանով են բարձրացել առաջին անհրաժեշտության պարենային մթերքների գները2022թ. ապրիլին 2021թ. ապրիլի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 14.3%, իսկ 2022թ. մարտի համեմատ՝ 4.0% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
12:57 04/05/2022Սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը կազմել է 8.4%Հայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. ապրիլը 2021թ. ապրիլի նկատմամբ) կազմել է 8.4%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 2.3%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
09:21 04/05/2022Դոլարի, ռուբլու, եվրոյի փոխարժեքն՝ այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 448.47 դրամ՝ մայիսի 2-ի համեմատ արժևորվելով 3.50 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
08:15 04/05/2022Twitter-ը հնարավոր է որոշ օգտատերերի համար վճարովի դառնա. հայտարարել է Իլոն ՄասկըTwitter-ը կարող է վճարովի դառնալ ընկերությունների և պետական օգտատերերի համար, իր միկրոբլոգում գրել է SpaceX ընկերության հիմնադիր ու Tesla ընկերության սեփականատեր Իլոն Մասկը: «Twitter-ը միշտ անվճար...
17:30 03/05/20222022թ. մարտին 12-ամսյա գնաճն ավելացել է և կազմել 7.4%. Մարտին ԳալստյանՀրավիրված մամուլի ասուլիսում ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը, ներկայացնելով 2022թ. մայիսի 3-ի նիստում ՀՀ գլխավոր դրամատան խորհրդի որոշումը, հայտնեց, որ անփոփոխ է թողնվել վերաֆինանսավորման 9.25%...
16:38 03/05/2022Դոլարն ու եվրոն արժևորվել ենՄայիսի 3-ին, Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված փոխարժեքների համաձայն, ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն արժևորվել է 1.14 դրամով և 450.79 դրամ։ ՀՀ կենտրոնական բանկից տեղեկանում ենք, որ այսօր բացի դոլարից...
16:15 03/05/2022ԿԲ նախագահը խոսում է դրամի ամրապնդման մասին«Ցանկացած երևույթի մասին խոսելուց, կամ կանխատեսելուց առաջ պետք է հղում անենք հիմնարար հարցերին, թե ինչո՞վ է պայմանավորված արտարժույթի փոխարժեքի վարքագիծը»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ...
12:14 03/05/2022Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն անփոփոխ է թողնվել՝ 9.25 տոկոսՄայիսի 3-ի նիստում ՀՀ ԿԲ խորհուրդը որոշեց վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը թողնել անփոփոխ՝ սահմանելով 9.25%: Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրվող լոմբարդային ռեպոյի...
11:10 03/05/2022Հունվար-մարտին ավելի քան 134 հազար ռուս է եկել ՀայաստանՈւկրաինայում Ռուսաստանի հատուկ գործողությունների հետևանքով կտրուկ ավելացել է Հայաստան եկած ռուսների թիվը։ Ռուսաստանի հրապարակած պաշտոնական վիճակագրության համաձայն, նախորդ տարվա առաջին եռամսյակի...
08:40 03/05/2022«Ազատություն». Կառավարությունը չի հստակեցնում՝ ինչպես է դարձել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի սեփականատեր«Ազատություն» ռադիոկայանն անդրադարձել է հարցին, թե ինչպես է Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը դարձել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի 15%-ի սեփականատեր։ Հարցի վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի...
08:00 03/05/2022Նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել iPhone 15-ի մասինՈւոլ սթրիթի վերլուծաբաններն այն կարծքին են, որ Apple ընկերությունը կտեղադրի իր սեփական 5G մոդեմը iPhone 15-ում։ Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն հղում անելով MyDrivers լրատվական պորտալին։ Նշվում է,...
17:51 02/05/2022Այսօրվա դրությամբ դիտարկվող 4 ջրամբարներում ավելի քիչ ջուր կա քան նախորդ տարի. Լևոն Ազիզյան«Այսօրվա դրությամբ Ախուրյանի ջրամբարում ջրի ծավալը 68 մլն խ/մ-ով ավելի է քան նախորդ տարի, իսկ մնացած 4 խոշոր ջրամբարներում պակաս են նախորդ տարվա մակարդակից»,-ԱԺ Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման...
17:25 02/05/2022ՔՊ-ականները 3 պատգամավորով հանձնաժողովի նիստ են գումարում և քննարկում նախագծին չվերաբերող հարցերՏարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովն այսօր աշխատանքը սկսեց ՔՊ երեք պատգամավորով: «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գևորգյանի փոխարեն նիստը...
16:41 02/05/2022ՄՊՀ-ի որոշմամբ «Վեգա Ուորլդ» ՍՊԸ-ի նկատմամբ տուգանք է կիրառվել անբարեխիղճ մրցակցության համարՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը հասարակության մոլորեցման դրսևորմամբ անբարեխիղճ մրցակցության համար «Վեգա Ուորլդ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության նկատմամբ 2022 թվականի ապրիլի 26-ի թիվ...
11:08 02/05/2022ԵՄ-ն ամռանը կդադարեցնի ածուխի ներկրումը Ռուսաստանից. Գերմանիայի կանցլերԵվրամիությունը ամռանը կդադարեցնի ռուսական ածուխի ներկրումը, իսկ մինչև տարեվերջ կհրաժարվի ռուսական նավթից։ Այս մասին երկուշաբթի օրը «The Indian Express»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Գերմանիայի...
15:50 30/04/2022Ապրիլին ռուսներն առավել շատ նախընտրել են հանգստանալ ՀայաստանումOneTwoTrip ճամփորդությունների պլանավորման ծառայությունն ամփոփել է, թե ապրիլ ամսվա ընթացքում որտեղ են առավել շատ հյուրանողներ ամրագրել իր հաճախորդները։ «Գազետա.ռու»-ն գրում է, առաջին...
13:03 30/04/2022Եվրոն հայտնվել է «ծուղակում»՝ ԱՄՆ-ի կողմից ՌԴ-ի դեմ նախաձեռնած պատժամիջոցների պատճառովՆերկայիս մակրոտնտեսական միջավայրում եվրոն, ամենայն հավանականությամբ, մեծ հարված կстана ԱՄՆ-ի դրամավարկային քաղաքականության խստացման և Ռուսաստանի Դաշնության էներգակիրների ներմուծումից Եվրոպայի...
12:11 30/04/2022Բիթքոյնը երկրորդ երկրում է դարձել ազգային արժույթԱշխարհի ամենաաղքատ երկրներից մեկը՝ Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետությունը (ԿԱՀ) բիթքոյնը դարձրել է իր պաշտոնական արժույթը: Այդ մասին հայտնում է The Verge լրատվական պորտալը։ ԿԱՀ-ի իշխանությունները...
12:05 30/04/2022Ապրիլի 30-ի դրությամբ ՀՀ բանկերը ԱՄՆ մեկ դոլարը գնում են 442 դրամով և վաճառում առավելագույնը 457 դրամովՀՀ բանկերում ապրիլի 30-ին դոլարի փոխարժեքն հասել է ռեկորդային ցածր մակարդակի: Բանկերը քաղաքացիներից և իրավաբանական անձանցից դոլարը գնում են 442 դրամով և վաճառում առավելագույնը 457 դրամով:...

10:04 08/04/2010IMF and Greek authorities to meetInspectors from the International Monetary Fund will meet Greece's finance minister to find ways to speed up fiscal reforms, as the debt-plagued country continues to grapple with volatile borrowing...
18:52 07/04/2010Hamadoun Touré: Sphere of telecommunication in Armenia registered serious advanceArmenian President Serzh Sargsyan received today the Secretary General of the International Telecommunication Union (ITU), Hamadoun Touré.
17:48 07/04/2010ITU Secretary General says Armenia third in the region in terms of mobile coverageArmenia is third in the region in terms of mobile coverage, after Russia and Ukraine, the Secretary General of the International Telecommunication Union (ITU), Hamadoun Touré, told a round-table...
14:13 07/04/2010Daimler, Nissan and Renault announce three-way tie-upGerman carmaker Daimler is to give Renault and Nissan a 3.1% stake in its business as part of a global tie-up of the brands, it has been announced, according to BBC.
15:47 06/04/2010NA deputy to resubmit initiative on paying luxury feeNational Assembly deputy Viktor Dallaqyan’s initiative on “supporting vulnerable society group in case gas price is increased” has been rejected by the executive body.
11:18 06/04/2010Bako Sahakyan convoked a consultationOn 5 April President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a consultation dedicated to the issues of rational utilization of financial means allocated from the state budget, Artsakh...
11:22 05/04/2010Armenia qualified 4th country in CISVolume of Armenia’s industrial products has been increased by 9,4% during the first two months of the current year compared with the previous year.
11:14 05/04/2010U.S. best and worst companies nominatedHarris Interactive held poll with about 30 thousand people to find out the best and the worst US companies.
15:05 02/04/2010Secretary General of International Telecommunication Union to visit ArmeniaSecretary General of the International Telecommunication Union (ITU) Hamadoun Touré is due to pay an official visit to Armenia April 6-7.
11:09 02/04/2010CIS Finance Ministers to set up mutual financial supportRussian Finance Minister Alexei Kudrin urged his colleagues from the Commonwealth of Independent States on Thursday to step up mutual financial support.
16:36 01/04/2010IMF gave a green light to Armenia for implementation of all programsThe International Monetary Fund (IMF) has approved the report of the Armenian government, PM Tigran Sargsyan told a press conference today.
13:45 01/04/2010Armenian Finance Minister leaves for MoscowArmenian Minister of Finance Tigran Davtyan is due to participate in the 4th sitting of the Permanent Conference of the CIS Finance Ministers in Moscow today.
13:31 30/03/2010MONT to reduce figure of pirated products in ArmeniaFresh studies of “Microsoft” in Armenia recorded 97% of software pirated products in the local market.
13:10 30/03/2010IMF approves $73.6 million disbursement for ArmeniaThe Executive Board of the International Monetary Fund (IMF) yesterday completed the third review of Armenia’s economic performance under a program supported by a Stand-By Arrangement (SBA).
12:51 30/03/2010MONT Company office opens in ArmeniaMONT Company office has been opened in Yerevan today. MONT has been in Yerevan since January 11, 2010. “The opening of Yerevan office is part of business development global strategy,” the Chief...
16:40 29/03/2010Yerevan to host exhibition-fair of Turkmen productionThe governmental delegation of Turkmenistan is due to visit Yerevan April 7-10 to attend the second sitting of Armenia-Turkmenistan intergovernmental committee, turkmenistan.ru reported.
14:12 26/03/2010Germany rejects Erdogan's offerTurkish PM Recep Tayyip Erdogan’s offer on opening Turkish schools in Germany was strictly slammed by the country’s political elite representatives.
12:57 26/03/2010'Microsoft Armenia' schedules round table discussion“Microsoft Armenia” has scheduled a round table discussion on “Inter-compatibility in Management Information System” March 29.
10:25 26/03/2010Germany and France agreed on rescuing GreeceGreece would get the majority of any financial aid package from its partners in the eurozone, according to a draft document circulated at an EU meeting of heads of government.
10:16 26/03/2010Russia and Ukraine to discuss new gas supply dealRussia and Ukraine edged toward compromise over a gas supply deal during a visit by Ukraine's new Prime Minister, Mykola Azarov, to Moscow on Thursday, foreign media reported.