15:04 14/03/2022Ռուս միլիարդատեր Ռոման Տրոցենկոն սկանդալի կենտրոնում է հայտնվել Ռուսաստանում ու մեղադրվում բիզնես խլելու մեջՌուս միլիարդատեր Ռոման Տրոցենկոն սկանդալի կենտրոնում է հայտնվել Ռուսաստանում. նրա անունը շրջանառվում է քիմիական արդյունաբերության ոլորտում հայտնի խոշոր ձեռնարկությունը խլելու գործընթացի մեջ։...
13:56 14/03/2022Գյուղատնտես. Ջերմաստիճանի կտրուկ անկումը կնվազեցնի բերքի հնարավոր վնասներըՎերջին օրերին ջերմաստիճանի կտրուկ անկում գրանցվեց։ Գիշեր հանրապետության ողջ տարածքում գրանցվում է զրոյից ցածր ջերմաստիճան։ Անցած գիշեր Շիրակում, Լոռիում, Արագածոտնում ջերմաստիճանը հասել է -14-ի,...
12:46 14/03/2022Ուկրաինայում արգելել են անշարժ գույքի առք ու վաճառքըՈւկրաինայի արդարադատության նախարարության ղեկավար Դենիս Մալյուսկան խոստովանել է, որ երկրի իշխանությունները անհնարին են դարձրել անշարժ գույքի վաճառքն ու գնումը՝ «Ուկրաինա-24» հեռուստաալիքի եթերում...
12:11 14/03/2022Մասկը հայտարարել է, որ SpaceX-ը բախվել է զգալի գնաճային ճնշմանԱմերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ իր SpaceX և Tesla ընկերությունները բախվում են գնաճային ճնշումների հումքի և լոգիստիկայի ոլորտում: Այս մասին նա գրել է իր Twitter-ում։ «Tesla-ն և...
13:52 13/03/2022Պարենի գները թանկանում են. Գեղամ Գևորգյան«Հայաստանում չկա որևէ ապրանքի դեֆիցիտ։ Տեղի է ունենում այն պրոցեսը, ինչ տեղի էր ունենում կորոնավիրուսի ժամանակ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ...
19:20 12/03/2022«Թեղուտ» ՓԲԸ-ն ու ռուսական կապիտալ ունեցող այլ ընկերությունների ճակագիրը Հայաստանում2022թ. մարտի 14-ից կդադարեցվի Թեղուտի լեռնահանքային համալիրի հանքաքարի արդյունահանումն ու վերամշակումը: Ինչպես հայտնում են «Թեղուտ» ՓԲԸ-ից՝ պատճառը մասշտաբային պլանային-կանխարգելիչ վերանորոգման...
17:52 12/03/2022Հայաստանում գրանցվում են օտարերկրյա ձեռնարկություններ.«ՄԻՐ 24»Օտարերկրյա ընկերությունները ավելի պատրաստակամ են դարձել Հայաստանում բիզնես բացելու հարցում և խոսքը հիմնականում վերաբերում է ՏՏ ընկերություններին: Այդ մասին ռեպորտաժ է պատրաստել «ՄԻՐ 24»...
17:37 12/03/2022Թուրքիան գնահատել է պատժամիջոցների պայմաններում Ռուսաստանի հետ համագործակցության հեռանկարներըԹուրքիան չի գնա հակառուսական պատժամիջոցների: Անկարան լավ հնարավորություններ ունի Մոսկվայի համար դեպի աշխարհ յուրօրինակ պատուհան դառնալու: «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք հայտնի վերլուծաբան Մեհմեդ...
10:20 12/03/2022Գյուղատնտես. Հացի դեֆիցիտ չի լինելուԽիստ տուժելու են մեր երկրի անասնապահության և թռչնաբուծության ոլորտները։
09:23 12/03/2022Կառավարությունից հայտնում են՝ նվազագույն պարենային զամբյուղում ներառված ապրանքների մասով կանխատեսվող դեֆիցիտ չկաՀայաստանի փոխվարչապետի աթոռը զբաղեցնող Համբարձում Մաթևոսյանը վստահեցնում է՝ Հայաստանում ներկայում նվազագույն պարենային զամբյուղում ներառված ապրանքների մասով կանխատեսվող դեֆիցիտ չկա։ Հիշեցնենք, որ...
19:02 11/03/2022Այսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու․ Արթուր ԹովմասյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Արթուր Թովմասյանը։ «Ցորենը թանկացավ 20-30 դրամով.
16:38 11/03/2022Կեղծ փողեր հայտնաբերելիս բանկերն առավել հաճախ են դիմում իրավապահներինԱնցած տարվա ընթացքում հարուցվել է տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների 1114 քրեական գործ, ինչը 1,31 անգամ կամ 270-ով ավել է 2020թ.-ի համեմատ: Նախորդ տարի դատարան է ուղարկվել...
13:49 11/03/2022Իսպանիայի ԱԳ նախարար. ԵՄ-ն ամեն ինչ կանի Ռուսաստանի «տնտեսական կոլապսի» համարԵվրամիությունը կձեռնարկի բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով Ռուսաստանի «տնտեսական կոլապսին» հասնելու համար։ Այս հայտարարությունն ուրբաթ օրն արել է Իսպանիայի...
13:34 11/03/2022ԱԺ-ում քննարկում են լցակայաններում թերլցումները վերացնելու օրենսդրական մեխանիզմները«Էկոնոմիկայի նախարարությունն առաջարկում է բոլոր գազալցակայանների և բենզալցակայանների աշտարակներում տեղադրել սարքեր՝ կվերահսկելու համար այն պարամետրերը, որոնք թույլ կտան պարզելու, թե, մեղմ ասած,...
12:38 11/03/2022Իրանի Ազգային նավթային ընկերությունը պատրաստակամությունն է հայտնել մատակարարել անհրաժեշտ նավթըԻրանի ազգային նավթային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտարարել է ԻԻՀ պատրաստակամությունը առավելագույն քանակությամբ նավթ մատակարարելու մասին, գրում է ParsToday-ը։ Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժումից և...
09:12 11/03/2022Ռուսաստանը ժամանակավորապես արգելում է հացահատիկային մշակաբույսերի արտահանումը ԵԱՏՄ երկրներՄաքսային ենթահանձնաժողովը հավանություն է տվել Ռուսաստանից ԵԱՏՄ երկրներ հացահատիկի հացահատիկային մշակաբույսերի արտահանման ժամանակավոր արգելք մտցնելու որոշմանը: Արգելքը կգործի մինչև 2022 թվականի...
17:06 10/03/2022Շեյխ Մոհամմեդ բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումն այցելել է «Դուբայ էքսպո-2020»-ում Հայաստանի տաղավարԱՄԷ փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ Շեյխ Մոհամմեդ բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումն այցելել է «Դուբայ էքսպո-2020» ցուցահանդեսի հայկական տաղավար: էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և...
14:55 10/03/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրացնում է ՀՀ դրամով ավանդների տոկոսադրույքներըԱկցիայի շրջանակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրացնում է ֆիզիկական անձանց՝ ՀՀ դրամով «Շահավետ» և «Պրոգրես» ավանդների տոկոսադրույքները: Ավանդների առավելագույն տոկոսային եկամտաբերությունը հասնում է...
13:03 10/03/2022Կարեն Վրթանեսյան. Երբեմն ամենալավ կրիպտոարժույթները լոբին է, բրինձը, շաքարավազը, տուշոնկանՏեղեկավտական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.

17:41 16/06/2009NKR President discusses development of tourism in the republicOn 15 June President of the Nagorno Karabagh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation on the development of tourism in the republic, the central information department of the NKR...
20:26 15/06/200957 branches join VTB Bank Armenia on-line systemVTB Bank Armenia, with the largest number of branches in Armenia (78), is successfully implementing an on-line program in the country, Bank’s Press Service reported.
20:20 15/06/2009Gas supply from Georgia to be haltedThe official message of Georgian gas-transport company says, gas supply to Armenia will be halted on June 16-21 because of some reconstruction activities on Kazakh-Saguramo sector.
12:23 13/06/2009CENTRAL BANK PRESIDENT TO ATTEND WORLD MONETARY FUND NETHERLANDS GROUPThe President of Armenian Central Bank Arthur Javadyan and the manager of finance department Arthur Nakhshiukyan left for Bessichi, Montenegro to attend World Monetary Fund/Netherlands group meeting,...
18:03 12/06/2009President Serzh Sargsyan receives Chairman of “Russian Railways” Vladimir YakuninPresident Serzh Sargsyan today received the Chairman of the “Russian Railways” OJSC, the concession manager of the Armenian railway system Vladimir Yakunin, President’s Press Office reported.
14:24 12/06/2009WORLD BANK EXTENDS 670-700 MILLION FINANCING UNDER NEW PARTNERSHIP STRATEGYThe World Bank Board of Directors today discussed a new Country Partnership Strategy (CPS) with Armenia, which provides the framework guiding the World Bank's assistance to Armenia for 2009-2012,...
13:37 12/06/2009MINISTERIAL DELEGATION TO ATTEND TRACECA SITTINGThe Transport and Communication Ministerial delegation chaired by the Minister Gurgen Sargsyan leaves for Kyrgyzstan on 15-16 June to attend Transport Corridor Europe Caucasus Asia (TRACECA) in...
12:27 10/06/2009BAKO SAHAKYAN HELD SECURITY COUNCIL MEETINGThe President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan held on 9 June NKR Security Council meeting.
15:47 09/06/2009MINISTER AND “ORANGE ARMENIA” MANAGER TO MEET EVERY WEEKThe Armenian Minister of Transport and Communication Gurgen Sargsyan and the manager of “Orange Armenia” Company Bruno Doutois have an agreement to meet every week to discuss what has been done...
16:18 08/06/2009VARDAN AYVAZYAN SAYS HE IS DISAPPOINTED OF ARMENIA’S STRATEGIC PARTNERThe chairman of the National Assembly economic affairs committee Vardan Ayvazyan says he has some disappointments from the strategic partner of Armenia – Russia.
13:25 08/06/2009GOVERNMENTAL DELEGATION TO LEAVE FOR MOSCOWThe governmental delegation chaired by the Prime Minister Tigran Sargsyan leaves for Moscow tomorrow early in the morning to attend the Eurasian economic partnership inter-state 23rd sitting,...
15:50 04/06/2009COMPANY TO BE FOUNDED TO WORK ON IRAN-ARMENIA RAILROAD CONSTRUCTIONAn enterprises working on the construction of Iran-Armenia railroad is to be founded, Shevqet Shaidulin, the general manager of “South-Caucasus Railroads” Company said in a press conference.
13:01 04/06/2009SAINT PETERSBURG INTERNATIONAL ECONOMIC FORUM TO BE LAUNCHED TODAYSaint Petersburg International Economic Forum gets under way today. The forum is focused on discussing the modern principles of the world development, new approaches of launching international...
16:37 02/06/2009PRESIDENT SERZH SARGSYAN HOSTED FAMOUS BUSINESSMANThe President of Armenia Serzh Sargsyan received today famous Argentinean-Armenian businessman, the president of “American International Airports” Eduardo Ernekian, President’s Cabinet reports.
18:06 29/05/20096th Inter-bank Chess Tournament becomes traditional6th Inter-bank Chess Tournament was launched in Yerevan, May 28 on the occasion of the Day of the First Republic of Armenia and the Children’s Protection Day.
16:32 29/05/2009Government of Armenia takes unprecedented decisionDuring today’s parliamentary hearings in his report over the budget 2008 execution, RA Prime Minister Tigran Sargsyan declared about an unprecedented decision the authorities have taken because of...
12:14 26/05/2009“ЕВРОСЕТЬ” STOPS PURCHASING IN ARMENIAFamous Russian company purchasing cell phones “Evroset” leaves the CIS countries. Leaving some Baltic countries, Uzbekistan and Azerbaijan, the directors’ board made a decision to close their...
12:45 25/05/2009OLYMPIC GAMES 2014: ARMENIAN HOTEL TO BE BUILT IN SOCHIArmenia takes part in the hotel building construction in Sochi for the Winter Olympic Games-2014. According to some online publications Armenia will be granted a territory to build a hotel which will...
12:12 25/05/2009“ARMENIA: CONFRONTING UNIVERSAL DISEASE” ECONOMIC FORUM TO BE LAUNCHED IN YEREVAN“Policy Forum Armenia” international organization took the initiative to organize an economic forum on “Armenia: confronting the universal disease”, the mission of which is to discuss the impact of...
11:10 25/05/2009ARF DEPUTY SAYS GOVERNMENT TO IMPLEMENT COMPLEX OF ANTI-CRISIS PROJECTS“Our party is against that the Government provides financial support to different companies trying to contribute to the development of that company during the crisis,” Ara Nranyan, ARF member, told...