15:04 14/03/2022Ռուս միլիարդատեր Ռոման Տրոցենկոն սկանդալի կենտրոնում է հայտնվել Ռուսաստանում ու մեղադրվում բիզնես խլելու մեջՌուս միլիարդատեր Ռոման Տրոցենկոն սկանդալի կենտրոնում է հայտնվել Ռուսաստանում. նրա անունը շրջանառվում է քիմիական արդյունաբերության ոլորտում հայտնի խոշոր ձեռնարկությունը խլելու գործընթացի մեջ։...
13:56 14/03/2022Գյուղատնտես. Ջերմաստիճանի կտրուկ անկումը կնվազեցնի բերքի հնարավոր վնասներըՎերջին օրերին ջերմաստիճանի կտրուկ անկում գրանցվեց։ Գիշեր հանրապետության ողջ տարածքում գրանցվում է զրոյից ցածր ջերմաստիճան։ Անցած գիշեր Շիրակում, Լոռիում, Արագածոտնում ջերմաստիճանը հասել է -14-ի,...
12:46 14/03/2022Ուկրաինայում արգելել են անշարժ գույքի առք ու վաճառքըՈւկրաինայի արդարադատության նախարարության ղեկավար Դենիս Մալյուսկան խոստովանել է, որ երկրի իշխանությունները անհնարին են դարձրել անշարժ գույքի վաճառքն ու գնումը՝ «Ուկրաինա-24» հեռուստաալիքի եթերում...
12:11 14/03/2022Մասկը հայտարարել է, որ SpaceX-ը բախվել է զգալի գնաճային ճնշմանԱմերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ իր SpaceX և Tesla ընկերությունները բախվում են գնաճային ճնշումների հումքի և լոգիստիկայի ոլորտում: Այս մասին նա գրել է իր Twitter-ում։ «Tesla-ն և...
13:52 13/03/2022Պարենի գները թանկանում են. Գեղամ Գևորգյան«Հայաստանում չկա որևէ ապրանքի դեֆիցիտ։ Տեղի է ունենում այն պրոցեսը, ինչ տեղի էր ունենում կորոնավիրուսի ժամանակ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ...
19:20 12/03/2022«Թեղուտ» ՓԲԸ-ն ու ռուսական կապիտալ ունեցող այլ ընկերությունների ճակագիրը Հայաստանում2022թ. մարտի 14-ից կդադարեցվի Թեղուտի լեռնահանքային համալիրի հանքաքարի արդյունահանումն ու վերամշակումը: Ինչպես հայտնում են «Թեղուտ» ՓԲԸ-ից՝ պատճառը մասշտաբային պլանային-կանխարգելիչ վերանորոգման...
17:52 12/03/2022Հայաստանում գրանցվում են օտարերկրյա ձեռնարկություններ.«ՄԻՐ 24»Օտարերկրյա ընկերությունները ավելի պատրաստակամ են դարձել Հայաստանում բիզնես բացելու հարցում և խոսքը հիմնականում վերաբերում է ՏՏ ընկերություններին: Այդ մասին ռեպորտաժ է պատրաստել «ՄԻՐ 24»...
17:37 12/03/2022Թուրքիան գնահատել է պատժամիջոցների պայմաններում Ռուսաստանի հետ համագործակցության հեռանկարներըԹուրքիան չի գնա հակառուսական պատժամիջոցների: Անկարան լավ հնարավորություններ ունի Մոսկվայի համար դեպի աշխարհ յուրօրինակ պատուհան դառնալու: «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք հայտնի վերլուծաբան Մեհմեդ...
10:20 12/03/2022Գյուղատնտես. Հացի դեֆիցիտ չի լինելուԽիստ տուժելու են մեր երկրի անասնապահության և թռչնաբուծության ոլորտները։
09:23 12/03/2022Կառավարությունից հայտնում են՝ նվազագույն պարենային զամբյուղում ներառված ապրանքների մասով կանխատեսվող դեֆիցիտ չկաՀայաստանի փոխվարչապետի աթոռը զբաղեցնող Համբարձում Մաթևոսյանը վստահեցնում է՝ Հայաստանում ներկայում նվազագույն պարենային զամբյուղում ներառված ապրանքների մասով կանխատեսվող դեֆիցիտ չկա։ Հիշեցնենք, որ...
19:02 11/03/2022Այսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու․ Արթուր ԹովմասյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Արթուր Թովմասյանը։ «Ցորենը թանկացավ 20-30 դրամով.
16:38 11/03/2022Կեղծ փողեր հայտնաբերելիս բանկերն առավել հաճախ են դիմում իրավապահներինԱնցած տարվա ընթացքում հարուցվել է տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների 1114 քրեական գործ, ինչը 1,31 անգամ կամ 270-ով ավել է 2020թ.-ի համեմատ: Նախորդ տարի դատարան է ուղարկվել...
13:49 11/03/2022Իսպանիայի ԱԳ նախարար. ԵՄ-ն ամեն ինչ կանի Ռուսաստանի «տնտեսական կոլապսի» համարԵվրամիությունը կձեռնարկի բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով Ռուսաստանի «տնտեսական կոլապսին» հասնելու համար։ Այս հայտարարությունն ուրբաթ օրն արել է Իսպանիայի...
13:34 11/03/2022ԱԺ-ում քննարկում են լցակայաններում թերլցումները վերացնելու օրենսդրական մեխանիզմները«Էկոնոմիկայի նախարարությունն առաջարկում է բոլոր գազալցակայանների և բենզալցակայանների աշտարակներում տեղադրել սարքեր՝ կվերահսկելու համար այն պարամետրերը, որոնք թույլ կտան պարզելու, թե, մեղմ ասած,...
12:38 11/03/2022Իրանի Ազգային նավթային ընկերությունը պատրաստակամությունն է հայտնել մատակարարել անհրաժեշտ նավթըԻրանի ազգային նավթային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտարարել է ԻԻՀ պատրաստակամությունը առավելագույն քանակությամբ նավթ մատակարարելու մասին, գրում է ParsToday-ը։ Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժումից և...
09:12 11/03/2022Ռուսաստանը ժամանակավորապես արգելում է հացահատիկային մշակաբույսերի արտահանումը ԵԱՏՄ երկրներՄաքսային ենթահանձնաժողովը հավանություն է տվել Ռուսաստանից ԵԱՏՄ երկրներ հացահատիկի հացահատիկային մշակաբույսերի արտահանման ժամանակավոր արգելք մտցնելու որոշմանը: Արգելքը կգործի մինչև 2022 թվականի...
17:06 10/03/2022Շեյխ Մոհամմեդ բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումն այցելել է «Դուբայ էքսպո-2020»-ում Հայաստանի տաղավարԱՄԷ փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ Շեյխ Մոհամմեդ բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումն այցելել է «Դուբայ էքսպո-2020» ցուցահանդեսի հայկական տաղավար: էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և...
14:55 10/03/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրացնում է ՀՀ դրամով ավանդների տոկոսադրույքներըԱկցիայի շրջանակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրացնում է ֆիզիկական անձանց՝ ՀՀ դրամով «Շահավետ» և «Պրոգրես» ավանդների տոկոսադրույքները: Ավանդների առավելագույն տոկոսային եկամտաբերությունը հասնում է...
13:03 10/03/2022Կարեն Վրթանեսյան. Երբեմն ամենալավ կրիպտոարժույթները լոբին է, բրինձը, շաքարավազը, տուշոնկանՏեղեկավտական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.

17:50 01/11/2016Британия выделит £1,9 млрд. на усиление киберобороны«Наша новая стратегия… позволит нам предпринять еще более значительные шаги для того, чтобы защитить себя в киберпространстве и нанести ответный удар, когда нас атакуют».
17:42 01/11/2016Премьер Армении Карен Карапетян налаживает торгово-экономическое сотрудничество с ГрециейПремьер Карапетян отметил важность последовательного развития дружественных армяно-греческих отношений...
17:31 01/11/2016Глава МИД Армении обсудил с вице-президентом Индонезии развитие экономического сотрудничестваВ ходе встречи собеседники подчеркнули важность активизации политического диалога между Арменией и Индонезией, сотрудничества разных ведомств...
16:52 01/11/2016Давид Арутюнян: Сокращение финансирования не отразится на эффективности реализации запланированных программ«Выделяемых из государственного бюджета средств ни при одном правительстве и ни в одной стране мира не бывает достаточно».
15:50 01/11/2016Названы лидеры среди коммерческих банков Армении по объему выплаченных налоговБанк ВТБ (Армения) вошел в число лидеров банковского сектора Армении, выплатив за 9 месяцев 2016 года в госбюджет около 2.8 млрд. драмов РА.
12:50 01/11/2016Армен Геворкян: Ассигнования из бюджетных средств аппарату президента Армении сократилисьПроектом государственного бюджета Армении на 2017 год аппарату президента РА планируется выделить 4 млрд. 522 млн. 944 тыс. драмов.
11:37 01/11/2016ЗАО «Газпром Армения» представит в КРОУ заявку о пересмотре тарифа на природный газЗАО «Газпром Армения» намерена обратиться в Комиссию по регулированию общественных услуг Армении с заявкой по пересмотру действующих тарифов на природный газ для армянских потребителей.
10:02 01/11/2016Мировые цены на нефть во вторник перешли к коррекционному ростуУтром стоимость январских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,66%, до 48,93 доллара за баррель.
20:30 31/10/2016«Кинуть своего – это чисто в наших правилах»: СМИ о возможности повышения Азербайджаном цен на газ для ТурцииОдним из факторов дальнейшего падения курса маната эксперт рассматривает вывод из обращения части облигаций SOCAR.
20:22 31/10/2016«Живете вы роскошно, весьма шикарно»: оппозиционер Арам Манукян подсчитал расходы Центробанка АрменииЦБ имеет 31 служебный автомобиль, 820 сотрудников и выплачивает 600 тыс. драмов средней заработной платы. На общем фоне бедственного положения страны нельзя делать подобных вещей.
17:50 31/10/2016Армен Ерицян: Армении нужны 5 тыс. противоградовых станций для защиты фермерских хозяйствИх приобретение, по словам министра, связано с большими суммами.
17:02 31/10/2016Виген Саркисян: В 2017 году не планируется большого увеличения бюджета Минобороны Армении«Но у нас планируется серьезное внутреннее перераспределение средств», – сказал глава Минобороны Армении.
16:33 31/10/2016В Армении объявлены результаты розыгрыша по акции «Летим на Мальдивы»В итоговом розыгрыше призов приняли участие 100 самых активных держателей карт Cirrus®/Maestro®, MasterCard Standard® и Gold MasterCard® Банка ВТБ (Армения).
16:08 31/10/2016Глава Минфина Армении: Невозможно сразу начать осуществлять импорт в крупных масштабахЖурналисты спросили министра Вардана Арамяна, появились ли после недавнего заявления премьер-министра Карена Карапетяна предприниматели, которые начали импортировать бензин или сахар.
14:27 31/10/2016Грант Багратян намерен бороться за изменение представленных в проекте госбюджета Армении на 2017 год цифрВ постоянных комиссиях Национального Собрания Армении проходят обсуждения проекта государственного бюджета РА на 2017 год.
13:41 31/10/2016Глава Минфина Армении: У правительства есть политическая воля для борьбы с теневым сектором в экономикеПредстоит серьезная работа в вопросе борьбы с теневым сектором в экономике, заявил Вардан Арамян при обсуждении проекта госбюджета.
12:45 31/10/2016Глава Минфина Армении: В основу проекта госбюджета на 2017 год положены 4 основных принципа«Важно не создавать неуместного, дополнительного бремени для хозяйствующих субъектов», – подчеркнул он.
11:40 31/10/2016Премьер Армении: Мы не будем душить экономику, но проявим строгостьКак отметил Карен Карапетян, правительство Армении планирует обеспечить в 2017 году рост ВВП на уровне 3,2%.
09:24 31/10/2016Мировые цены на нефть в понедельник опускаютсяУтром стоимость декабрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,43%, до 50,46 доллара за баррель.
18:30 29/10/2016Премьер Карен Карапетян: Мы хотим, чтобы участие Диаспоры в экономической жизни Армении было более активным и целевымПравительственная программа Армении предусматривает осуществление оперативных реформ с привлечением потенциала всего армянского народа.