16:25 14/08/2023Վթարի հետևանքով տուժածներից երկուսը Գյումրիից տեղափոխվել են ԵրևանՎթարի հետևանքով Գյումրու բժշկական կենտրոնից երկու տուժած տեղափոխել է Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, ևս մեկը` «Աստղիկ» ԲԿ: «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում գտնվող տուժածներից մեկն...
13:43 14/08/2023Հայաստանում կարմրուկի դեպքերի թիվը մեկ շաբաթում ավելացել է 11-ովՀայաստանում կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը մեկ շաբաթում ավելացել է 11-ով: Այսպիսով, կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 384-ի: ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և...
12:11 14/08/2023Ժամկետանց երշիկ, բաստուրմա՝ «Արև» սուպերմարկետումՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի՝ Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի պաշտոնական էջին քաղաքացին հաղորդագրություն էր թողել այն մասին, որ Երևանի Չեխովի 52 հասցեում գործող «Արև» սուպերմարկետում վաճառվում...
10:35 14/08/2023Շիրակում ողբերգական վթարի հետևանքով վնասվածնքեր ստացած չորս քաղաքացու վիճակը ծանր էՇիրակի մարզում այսօր գիշերը տեղի ունեցած վթարի հետևանքով Գյումրու բժշկական կենտրոն տեղափոխված 6 տուժածներից 5-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանցից 4-ի առողջական վիճակը ծանր է, մեկինը`...
11:41 12/08/2023Հայաաստանում ավելացել են երեխաների մահվան դեպքերըԱյս տարվա առաջին վեց ամիսների ընթացքում գրանցվել է մինչև մեկ տարեկան երեխաների մահվան 126 դեպք։ Հայաստանի վիճակագրական կոմիտեի փոխանցմամբ, անցած տարվա նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է 0-1...
16:15 11/08/2023Աշխարհում COVID-19-ով հիվանդացությունը մեկ ամսում աճել է 80 տոկոսով․ ԱՀԿԱշխարհում COVID-19 հիվանդացությունը մեկ ամսում աճել է 80 տոկոսով: Այս մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ամենշաբաթյա համաճարակաբանական ամփոփագրում, փոխանցում է «Ռիա...
12:55 11/08/2023Անպտղության հաղթահարման համար կհատկացվի 500 մլն դրամՀՀ կառավարությունն առողջապահության նախարարությանը 500 մլն դրամ լրացուցիչ միջոցներ կտրամադրի վերարտադրողական առողջության ծրագրի համար։ Որոշումն ընդունվեց կառավարության այսօրվա նիստում։ Առողջապահության...
17:08 10/08/2023ԱՀԿ-ն հայտարարել է COVID-19-ի նոր տարբերակի ակտիվ տարածման մասինԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամի նոր ենթատեսակը՝ «Էրիս»-ը (EG.5.1), ակտիվորեն տարածվում է ամբողջ աշխարհում։ Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը, փոխանցում է «Ռիա...
12:59 10/08/2023Օրական քանի՞ քայլը կարող է օգտակար լինել առողջությանը. Գիտնականների ուսումնասիրության նոր արդյունքըԵրկար ժամանակ համարվում էր, որ օրական 10.000 քայլն այն կախարդական թիվն է, որն անհրաժեշտ է լավ մարզավիճակում և առողջ լինելու համար։ BBC-ի փոխանցմամբ, նոր ուսումնասիրությունը ցույց է տալիս՝ 5000-ից էլ...
10:06 10/08/2023Երևանի ու մի քանի մարզերի բնակիչների համար ջրազրկման վտանգ կաՕգոստոսի 10-14-ն արևադարձային տաք օդային ալիքների ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ ցերեկը ժամը 13։00-18։00 ընկած ժամանակահատվածում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում և...
14:29 09/08/2023Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսի նոր ենթատեսակն արագորեն տարածվում էԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամի նոր ենթատեսակը՝ «Էրիս»-ը (EG.5.1), արագորեն տարածվում է Մեծ Բրիտանիայում, գրում է «Գազետա․ռու»-ն։ «Eris»-ն առաջին անգամ երկրում հայտնաբերվել է հուլիսի 31-ին և ներկայում...
13:48 09/08/2023Արցախից ևս 10 հիվանդ տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր՝ օգոստոսի 9-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
12:28 09/08/2023Արցախում ծայրահեղ ծանր վիճակ է. մարդիկ զանգվածաբար ուշագնաց են լինումՆախորդ տարվա հուլիս ամսվա համեմատ ուշագնացության դեպքերը աճել են 91%-ով։
11:35 09/08/2023Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը օգոստոսի 9-14-ը կլինի նորմայից զգալի բարձրՊայմանավորված առաջիկա օրերին սպասվող բարձր ջերմային ֆոնով՝ ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը օգոստոսի 9-14-ը սպասվում է նորմայից զգալի բարձր։ Այս մասին հայտնում են...
23:08 08/08/2023Արցախի որոշ տարածքներում արձանագրվել են «խոզերի աֆրիկական ժանտախտ» հիվանդության օջախներԱՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը հորդորում և պահանջում է կենդանիների և մսի վաճառք իրականացնող տնտեսավարողներին նշված ապրանքների իրացումը պարտադիր իրականացնել պահանջվող ուղեկցող փաստաթղթերի...
22:55 08/08/2023Դեկտեմբերից ի վեր Կարմիր Խաչն ավելի քան 700 բուժառուի տարհանում է իրականացրել ԱրցախիցԿարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակը 2022 թվականի դեկտեմբերից ի վեր իրականացրել է ավելի քան 700 բուժառուի տարհանում Արցախից։ Նման տվյալ է հրապարակել Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի...
21:55 08/08/2023Մաքուր օդը, առողջարանային բուժումը, հանքային ջրերը. Այն, ինչ հյուրերին կանչում է ՋերմուկԱյս տարի էլ առողջարանային քաղաքում հավաքվել են Ջերմուկի լեռնային օդի ու հանքային ջրի բուժիչ հատկությունների մասին լսած կամ դրա արդյունքն արդեն իսկ զգացած մարդիկ՝ անկախ տարիքից։ «Արդեն երկու օր է՝...
15:21 08/08/2023Արցախից 11 հիվանդ է տեղափոխվել Հայաստան՝ անհետաձգելի բուժօգնություն ստանալու համար11-օրյա լիակատար արգելափակումից հետո։
14:24 08/08/2023Շատ ջուր խմել, խուսափել ճարպոտ սնունդից․ շոգին դիմակայելու խորհուրդներ՝ մասնագետիցՍպասվող շոգ եղանակի պայմաններում պետք է իմանալ ճիշտ, կանխարգելիչ վարվելակերպի կանոնները։ Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի գլխավոր...
10:36 08/08/2023Արցախում բժշկի ցուցումով վիժումներն աճել են 4 անգամ, ուշագնացության դեպքերը 91%-ով․ ԱՀ ԱՆԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը (Լաչինի միջանցքը) Ադրբեջանի կողմից 8 ամիս շարունակ արգելափակված լինելու պայմաններում՝ դեղորայքի ու սննդի խիստ սղությամբ և շարունակական սթրեսով պայմանավորված՝...

19:00 31/08/2021Супругу Шаляпина после свадьбы подключили к аппарату ИВЛНовая супруга российского певца Прохора Шаляпина — 42-летняя гражданка Канады Татьяна Клаудиа Дэвис находится с коронавирусной инфекцией в больнице в тяжёлом состоянии.
17:18 31/08/2021Эксперт рассказал о ранних признаках деменцииДеменция – это обобщающий термин, используемый для описания ухудшения умственных и психических качеств человека, нарушающих его способность самостоятельно поддерживать свое повседневное существование.
14:22 31/08/2021Армения – в списке стран, для которых ЕС рекомендует ослаблять антиковидные ограниченияСовет ЕС в понедельник, 30 августа, в очередной раз обновил список стран и территорий, при въезде из которых в Евросоюз и страны Шенгенской зоны может быть применен ослабленный режим антиковидных...
13:10 31/08/202131.08.2021. В Арцахе за сутки выявлено 5 случаев заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 30 августа проведено 76 тестов, в результате чего выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
12:44 31/08/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 4 778, скончались 79 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 778. Скончались 79 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
12:21 31/08/2021Число инфицированных коронавирусом в мире превысило 217 млн человекЧисло зарегистрированных заражений коронавирусом COVID-19 в мире на утро вторника составило 217 119 281, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
11:50 31/08/2021ВОЗ и ЮНИСЕФ: Мы должны сделать так, чтобы школы вновь открылись, и не допустить их повторного закрытияМиллионы детей в Европейском регионе, где сейчас доминирует высокозаразный вариант вируса COVID-19 – Дельта, возвращаются в школу.
11:28 31/08/202131.08.2021. За сутки в Армении подтверждено 524 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 524 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 5666 тестах), выздоровел 361 человек.
20:06 30/08/2021В Грузии зарегистрирован третий случай детской смертности от последствий COVID-19В Грузии от последствий коронавируса скончался третий ребенок, сообщает ТАСС. У него также был довольно длинный список сопутствующих болезней, в том числе детский церебральный паралич. Информацию о...
18:25 30/08/2021Как изменились за год симптомы COVID-19? Рассказали ученыеПроанализировав результаты массового ПЦР-тестирования, проводившегося в Великобритании в 2020-2021 годах, вместе с историями болезни пациентов, британские ученые выяснили, как изменились со временем...
17:54 30/08/2021Индия: почти 70 человек умерли от неизвестной вирусной лихорадкиВ индийском штате Уттар-Прадеш как минимум 68 человек умерли за последнюю неделю от неизвестной вирусной лихорадки, сообщает местный Минздрав.
15:08 30/08/2021За последние сутки в Грузии сделано 21 411 тестов на коронавирусИз 1 915 случаев коронавируса, выявленных в Грузии за последние сутки, в Тбилиси зафиксировано 727 фактов, сообщается на правительственном сайте Stopcov.ge.
12:18 30/08/2021Еще в одной партии вакцины Moderna, поставляемой Японии, выявлены примесиВрачи прививочного пункта в японском городе Наха (префектура Окинава) обнаружили инородные примеси еще в одной партии вакцины от коронавируса Moderna, поставляемой в Японию.
11:30 30/08/202130.08.2021. За сутки в Армении подтверждено 275 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 275 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 4671 тесте), выздоровели 373 человека, скончались 7 человек с коронавирусом.
10:00 30/08/2021ВОЗ: Введено почти пяти миллиардов доз вакцины от COVID-19Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) обновила данные по смертности от коронавируса, а также назвала число привитых от COVID-19 в мире, данные появились на официальном сайте международной...
18:24 28/08/2021Хирург: Как определить по лицу приближение инсультаХирург-онколог Иван Карасев рассказал в Instagram, как по лицу человека можно узнать о приближающемся инсульте, передает РИА Новости.
16:59 28/08/2021Дания больше не будет рассматривать коронавирус как критично опасное заболеваниеДания с 10 сентября отменит некоторые ограничения, введенные в связи с пандемией коронавируса. Об этом, как передает euronews, сообщило управление здравоохранения страны. Отмечается, что датское...
16:05 28/08/2021Ученые: Штамм "дельта" вдвое увеличивает вероятность госпитализацииЛюди, заразившиеся штаммом "дельта" COVID-19, в два раза чаще попадают в больницу с ним, чем те, кто заражен другими вариациями коронавируса, сообщает Interfax со ссылкой на Sky News, которое в свою...
14:13 28/08/2021В Грузии за минувшие сутки от коронавируса скончались 74 пациентаВ Грузии выявлено 4 247 новых случаев коронавируса. Информация об этом опубликована на сайте stopcov.ge. За последние 24 часа в стране выздоровели 3 053 человека, 74 пациента стали жертвами...
12:04 28/08/202128.08.2021. За сутки в Армении подтверждено 692 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 692 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 6995 тестах), выздоровели 370 человек, скончались 17 человек с коронавирусом.