10:32 21/12/2022Առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող 13-ը երեխա Արցախից Հայաստան անհապաղ տեղափոխման կարիք ունեն. ՇտաբԱրցախի Հանրապետության տեղեկատվական շտաբից հայտնում են. «Արդեն 10 օր է՝ Արցախն ամբողջական շրջափակման մեջ է: Դեկտեմբերի 12-ի առավոտյան ադրբեջանական կողմը բնապահպանական կեղծ պատրվակներով փակել է Լաչինի...
09:27 21/12/2022ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 100 միլիոնըԸստ Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալների՝ ԱՄՆ-ում COVID-19-ով վարակվելու դեպքերի թիվը չորեքշաբթի գերազանցել է 100 միլիոնը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Դեկտեմբերի 21-ի դրությամբ ԱՄՆ-ում գրանցվել է կորոնավիրուսով...
12:24 20/12/2022Արցախում 4 ամսեկան երեխայի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծանր. ԱՆԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ...
11:02 20/12/2022Ի՞նչ հետևանքների կարող է հանգեցնել գրիպըԳրիպը սուր շնչառական վարակներից ամենածանրն է, որը կարող է հանգեցնել տարբեր բարդությունների։ «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում ասել է Ռոսպոտրեբնադզորի համաճարակաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի...
19:45 19/12/2022Արցախում ծանր վիճակում գտնվող մեկ հիվանդ մահացել էԱրցախի հիվանդանոցներում դադարեցված են բոլոր պլանային վիրահատությունները։Առավոտյան հայտնի է դարձել, որ ծանր վիճակում գտնվող մեկ հիվանդ մահացել է։ Այս մասին հայտնում է «ԱրցախTV»-ն։ «Հիվանդը պետք է գնար...
17:57 19/12/2022Խոսնակ. Տեր-Պետրոսյանը պլանային բուժզննում է անցնում«Ի պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների՝ հայտնում եմ. Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը պլանային բուժզննում է անցնում «Բեսթ Լայֆ» սրտաբանական կլինիկայում»,-նման հայտարարություն է տարածել ՀՀ առաջին նախագահ...
15:33 19/12/2022Հիվանդին Հայաստան տեղափոխելիս Արցախի շտապօգնության մեքենային ուղեկցել են խաղաղապահների և ԿԽՄԿ մեքենաներըԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական...
14:14 19/12/2022Կարմիր խաչի միջնորդությամբ Արցախից հիվանդ է տեղափոխվել ՀայաստանԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախից մեկ բուժառու այսօր տեղափոխվել է Հայաստան։ Լուրը Panorama.am-ին հաղորդեց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և...
12:07 19/12/2022Ադրբեջանցիների կողմից շրջափակված Արցախում 10 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքումԵրեխաներից մեկը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում։
10:53 19/12/2022Եթե առաջիկայում հրատապ միջոցներ չձեռնարկվեն, ապա կարող ենք ունենալ ԱԱՊ օղակի մասնագետների սուր պակաս՝ իր բոլոր հետևանքներովՍովորել քիչ, փող վաստակել հեշտ, արագ ու շատ։ Ահա լայնորեն տարածված այս մոտեցման պատճառով խնդիրներ են ստեղծվել նաև առողջապահության ոլորտում։ Բժշկական պահանջարկ վայելող մասնագիտությունների ընտրության,...
20:51 17/12/2022Պրոֆեսոր. Կարմիր խաչն այսօր պետք է գա ու ջեռուցումից, դեղորայքից զրկված երեխաներին օգնություն հասցնի«Միջազգային հանրությունն այսօր պետք է Արցախում գտնվող մարդկանց օդային ճանապարհով հումանիտար օգնություն ուղարկի»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԵՊԲՀ դիմածնոտային վիրաբուժական հիվանությունների...
20:23 17/12/2022Վահե Տեր-Մինասյան. Պետք է ձեռնարկել հնարավոր ու անհնար բոլոր միջոցները 120 հազար մեր քույրերի, եղբայրների կյանքը փրկելու համար«Խոսքս ուզում եմ ուղղել ողջ հայությանը միանալու այս ակցիային՝ պահանջելու արդարություն ու հումանիզմ, աշխարհում գործող հումանիտար կազմակերպություններին եմ դիմում, բոլորը պետք է բացեն աչքերը»,-ասաց...
19:37 17/12/2022Ադրբեջանը սպանում է հիվանդներին, որոնք ունեն դեղորայքի կարիք. Բժիշկների ակցիան ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց«Աշխարհում ցանկացած մարդ իրավունք ունի ընտրելու իր բժշկին ու բուժման վայրը», «Ադրբեջանը սպանում է հիվանդներին, որոնք ունեն դեղորայքի կարիք», «Արցախը տեռորիստների ու մարդասպանների հետ ապրելու ոչ մի...
17:11 17/12/2022Արտաշատի ԲԿ-ի Հեմոդիալիզի կենտրոնը դեկտեմբեր 15-ից սպասարկում է այցելուներինԱրտաշատի բժշկական կենտրոնում արդեն գործում է Հեմոդիալիզի կենտրոն, որը դեկտեմբեր 15-ից սպասարկում է այցելուներին: ԲԿ-ից հայտնում են, որ այն վերազինված է ժամանակակից բարձրակարգ սարքերով, որոնք...
14:25 17/12/2022Տուբերկուլոզի ո՞ր փուլում դիմել բժշկիԱռհասարակ հոգեբանին/հոգեթերապևտին դիմելու անհրաժեշտություն առաջանում է կյանքի այն փուլերում, երբ մարդը հայտնվում է այնպիսի իրավիճակում, որն ինքնուրույն դժվարանում է հաղթահարել: Առողջապահության...
18:54 16/12/2022Շրջափակման հինգ օրերին Արցախում 13 ծնունդ է գրանցվելԴեկտեմբերի 12-ից 16-ը Արցախի Հանրապետության շրջանների և Ստեփանակերտի Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոններում 13 ծնունդ է գրանցվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է...
12:53 16/12/2022ՍԱՏՄ. Կանխվել է 1419 կգ ոչ սպանդանոցային ծագման մսի վաճառքըՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի տեսուչների և ոստիկանության և պարեկային ծառայության համատեղ խստացված վերահսկողական միջոցառումների արդյունքում այսօր գիշերը խափանվել է ոչ սպանդանոցային ծագման...
12:35 16/12/2022Անուշ Նավասարդյան. Ականատեսը եղա, երբ էներգետիկ ըմպելիքի տուփը երեխաները կիսել էին, որ վերջին կաթիլներն էլ խմենԵրևանի Աշոտ Նավասարդյանի անվան թիվ 196 դպրոցի տնօրեն Անուշ Նավասարդյանն ահազանգում է՝ աշակերտների շրջանում լայնորեն տարաված են առողջության համար վտանգավոր էներգետիկ ըմպելիքները։ Ֆեյսբուքյան իր էջում...
21:22 15/12/2022Խորեն Լևոնյանը որևէ լուրջ վնասվածք չի ստացել և չի հոսպիտալացվել․ Համալսարանական հիվանդանոցՄամուլում տարածվեց, որ դերասան և հաղորդավար Խորեն Լևոնյանը ավտովթարի հետևանքով տեղափոխվել է Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։ Համալսարանական հիվանդանոցից Panorama.am-ին տեղեկացրեցին, որ...

14:25 20/04/2021Землетрясение магнитудой 6,0 произошло в ИндонезииСейсмологи зафиксировали землетрясение магнитудой 6,0 у берегов Индонезии. Об этом сообщает Геологическая служба США (USGS). Отмечается, что эпицентр подземных толчков располагался на расстоянии 304...
13:00 20/04/2021Ситуация с COVID-19 в Грузии ухудшается: число инфицированных увеличилось за сутки на 1792Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 792. Скончались десять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
12:40 20/04/2021В Арцахе началась вакцинация населения от COVID-19Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом.
12:19 20/04/2021Мы находимся в одной лодке: Китай объединит усилия с другими странами против пандемииКитайские власти намерены проводить открытую политику по отношению к другим странам и объединить усилия против коронавируса с заинтересованными государствами.
12:07 20/04/2021Отравление в селе Гетаовит: скончался 12-летний подростокСлучай отравления произошел в селе Гетаовит Тавушской области Армении, подробности приводит пресс-служба МЧС РА.
11:42 20/04/202120.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 667 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 667 новых случаев заражения коронавирусом...
10:48 20/04/2021Глава ВОЗ: Уже в ближайшем будущем получится сдерживать пандемию коронавируса COVID-19Глава Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус считает, что уже в ближайшем будущем получится сдерживать пандемию коронавируса COVID-19.
18:32 19/04/2021В Эстонии пожилой мужчина умер после прививки PfizerДепартамент лекарственных средств Эстонии на прошлой неделе получил сообщение о смерти 86-летнего мужчины с заболеванием сердца после получения второй дозы вакцины Comirnaty производства...
16:25 19/04/2021Ситуация с коронавирусом в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 578Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 578. Скончались десять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
13:32 19/04/2021В России зарегистрирован экспресс-тест на антитела для вакцинированных от COVID-19Компания «Рапид БИО» совместно с «Авивиром» зарегистрировала первый в России экспресс-тест для выявления антител к коронавирусу после вакцинации, сообщил РБК, передает РИА НОВОСТИ.
11:36 19/04/202119.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 298 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 298 новых случаев заражения коронавирусом...
11:26 19/04/2021В Израиле снимают маски после вакцинации 70% населенияЖители Израиля отныне могут не носить защитные маски на улице. Министерство здравоохранения страны отменило это обязательное предписание в связи со снижением уровня заражения коронавирусом. В январе...
19:02 17/04/2021Во Франции восемь человек умерли из-за тромбоза после применения вакцины AstraZenecaВо Франции восемь человек умерли из-за тромбоза, возникшего после применения вакцины AstraZeneca, со ссылкой на Национальное агентство по безопасности лекарственных средств (ANSM) передает РИА...
16:20 17/04/2021В Малайзии 40 врачей заразились коронавирусом после полной вакцинацииВ Малайзии у 40 медицинских работников выявили коронавирусную инфекцию после того, как они получили два компонента вакцины.
15:39 17/04/2021Во всем мире от коронавируса скончались более 3 миллионов человекЖертвами коронавирусной инфекции по всему мира с начала пандемии стали 3 000 225 человек. Об этом свидетельствуют данные американского университета имени Джонса Хопкинса, передает Газета.ru. С начала...
12:35 17/04/202117.04.2021. За сутки в Арцахе выявлено 8 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 8 новых случаев заражения коронавирусом.
12:28 17/04/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 1219Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 219. Скончались девять человек, пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
12:26 17/04/202117.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 870 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 870 новых случаев заражения коронавирусом...
10:20 17/04/2021Как защититься от сезонной аллергии? Рассказал врачНачался период сезонной аллергии. Как помочь организму пережить это время без потрясений, рассказал в интервью радио Sputnik врач аллерголог-иммунолог, ведущий телеканала "Пятница" Алексей...
10:15 17/04/2021Перечислены вызывающие бессонницу привычкиВрач и телеведущий Александр Мясников заявил в эфире телеканала "Россия 1", что чаще всего к бессоннице приводят неправильные действия человека.