11:41 02/09/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 38 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 38 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված՝ stopcov.ge կայքում: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր...
11:31 02/09/202002.09.2020. Կորոնավիրուսի 197 նոր դեպք, մահվան չորս դեպքՍեպտեմբերի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44075 դեպք, որոնցից 38631-ն` առողջացած, 884-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
10:14 02/09/2020«Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ում հրդեհից տուժածների վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր. ԱՆ«Պռոշյան կոնյակի գործարան» մասնաճյուղում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով տուժած 4 պացիենտի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, դինամիկայում կայուն: Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ...
09:00 02/09/2020Ինչպե՞ս աչքերը պաշտպանել հեռախոսի կապույտ լույսիցԱկնաբույժ Մարինա Ցարեգորոդցևան խոսել է աչքերի համար սմարթֆոնների կամ համակարգիչների էկրաններից արտանետվող կապույտ լույսի վտանգների մասին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ նրա, այդպիսի լույսը...
18:27 01/09/2020ԱՄՆ-ում COVID-19-ի գրեթե 40 հազար դեպք է գրանցվելԱնցյալ օրվա ընթացքում ԱՄՆ-ում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 33,8 հազար նոր դեպք, գրեթե 600 մարդ մահացել է, հայտնում է Ջոն Հոփքինսի համալսարանը։ «Ռիա Նովոստի»-ն փոխանցում է, որ անցած 24...
18:12 01/09/2020ԱՆ. Հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպքՕգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպք, այդ թվում 11-ը՝ մահվան ելքով: Առողջապահության նախարարության խոսնակի հրապարակած...
17:30 01/09/2020Հռոմի պապը հորդորում է դուրս գրել COVID-19-ից տուժած աղքատ երկրներին ունեցած պարտքերըՀռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը մեկ անգամ ևս կոչ է արել միջազգային հանրությանը դուրս գրել կորոնավիրուսի վարակից լրջորեն տուժած աղքատ երկրների պարտքերը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ նրա, այդ երկրները լուրջ...
16:47 01/09/2020Իսրայելում մեկ օրում հայտնաբերվել է ռեկորդային՝ 2.2 հազար COVID-19-ով վարակվածԻսրայելում մեկ օրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակման 2.2 հազար նոր դեպք, ընդհանուր առմամբ, այս պահին երկրում ավելի քան 20,600 հազար մարդ հիվանդ է COVID-19- ով: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ...
16:33 01/09/2020«Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ում հրդեհից տուժածները տեղափոխվել են Երևան«Պռոշյան կոնյակի գործարանի» մասնաճյուղում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով տուժած 4 պացիենտները տեղափոխվել են Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն: Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա...
15:32 01/09/2020Վրաստանում կորոնավիրուսի 23 նոր դեպքից 8-ը ներմուծված էԹբիլիսիի վարակիչ հիվանդությունների հիվանդանոցի բժշկական տնօրեն, Մարինա Էզուգբաիայի հայտարարությամբ, կորոնավիրուսի 23 նոր դեպքերից 14-ը կապված է արդեն գրանցված դեպքերի հետ, 8 դեպք ներմուծված է, իսկ...
14:28 01/09/2020Բոլոր տուժածներն օգտագործել են ոչ գործարանային արտադրության օղի. ԱՆԱրմավիրի մարզում և Երևանում գրանցված ալկոհոլային թունավորման դեպքերից տուժածները բուժում են ստանում հանրապետության տարբեր բժշկական կազմակերպություններում:
13:46 01/09/2020Պռոշյանի կոնյակի գործարանում հրդեհից վիրավորները վիճակը կայունացնելուց հետո կտեղափոխվեն Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնԱրմավիր գյուղի «Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ի մասնաճյուղում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով նախնական տվյալներով կա առնվազն 2 զոհ: Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնում...
12:44 01/09/2020ՍԱՊԾ. Արմավիրում մարդկանց մահվան պատճառ դարձած օղին լաբորատոր փորձաքննության կենթարկվիՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինն առգրավվել է Արմավիրում մարդկանց մահվան պատճառ դարձած օղու է չիրացված խմբաքանակը։ Տեսչական մարմնից հայտնում են, քայլեր են արվում նաև քաղաքացիների կողմից ձեռք...
12:22 01/09/2020Նախնական ախտորոշմամբ, ալկոհոլային թունավորումից 11 քաղաքացի է մահացել․ ԱՆԱռողջապահության նախարարությունից հայտնում են. «Օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ահազանգ է ստացվել, որ նախնական տվյալներով թունավորման կասկածով` «ալկոհոլային ինտոքսիկացիա»...
11:14 01/09/2020Հավանական ժամանակը, երբ կդադարի COVID-19- ի տարածումըԿենսաբանական գիտությունների դոկտորի կանխատեսումը
11:11 01/09/202001.09.2020. 97 նոր վարակակիր ու մահվան երկու դեպքՍեպտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43878 դեպք, որոնցից 38356-ն` առողջացած, 881-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
11:09 01/09/2020Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 նոր դեպքԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը...
11:00 01/09/2020ԱՀԿ-ն աջակցում է միջազգային սահմանների բացմանըԱՀԿ գլխավոր տնօրենի խոսքով, պետությունները պետք է առնվազն չորս հիմնական քայլ կատարեն նախքան նորմալ կյանքին վերադառնալը։
19:36 31/08/2020Արցախի անցակետերում ՊՇՌ բացասական պատասխանով թեստի իսկությունը հետազոտվելու էԱրցախի Հանրապետության պարետի ցուցման համաձայն, ԱՀ տարածք մուտք գործող բոլոր անձանցից անցակետում 3 օրից ոչ ավելի վաղեմության ՊՇՌ բացասական պատասխանով թեստից զատ պահանջվելու է նաև թեստի պատասխանի...

12:05 23/11/2011Яйца считаются наилучшим энергетикомКаждый из нас переживает те не очень приятные минуты, когда чувство сонливости препятствует нормальной работе.
19:30 22/11/2011Газета «Резонанси»: Почему число абортов в Грузии растет?По официальным данным, за 9 месяцев 2011 года в Грузии, в общей сложности было сделано 21 720 абортов.
14:36 19/11/2011В Армении в 2012 году построят детскую клинику для детей с онкологическими заболеваниями и больных лейкемиейВ Армении в 2012 году совместно с Всемирным банком должны создать современный специализированный Центр детской онкологии, гематологии и онкогематологии, чтобы дети, страдающие этими заболеваниями,...
13:36 15/11/2011ВОЗ: 1% самоубийств в мире приходится на Азербайджан, имеющий 0,15% населения планетыЗа 10 месяцев 2011 года в Азербайджане зарегистрировано 328 фактов суицида. Число случаев самоубийств в Азербайджане растет изо дня в день, однако правительство страны скрывает от общества...
14:46 07/11/2011Министр здравоохранения: Уровень рождаемости снизилсяВ Армении продолжатся реформы в области здравоохранения, сказал сегодня министр здравоохранения страны Арутюн Кушкян в парламенте в ходе слушаний по проекту бюджета на 2012 год.
13:07 07/11/2011Финансирование сферы здравоохранения в 2012 году увеличится всего на 3 млрд. драмовОбъем финансирования сферы здравоохранения в Армении в 2012 году составит 65 млрд. драмов, что на 3 млрд. больше показателя за этот год. Об этом сообщил сегодня в ходе бюджетных слушаний в парламенте...
14:20 04/11/2011Б.Пипоян: От козьего молока «ARMFOOD» пострадавших нетВсе виды молочной продукции «ARMFOOD» переданы в лабораторию для исследования на предмет кишечной палочки и стафилококка, сообщил сегодня на встрече с журналистами руководитель отдела по связям с...
18:11 03/11/2011Стремление сохранить девственность до свадьбы является анахронизмом, - гинекологИзвестный в Армении акушер-гинеколог Георгий Погосян не делает операции по зашиванию разорванной девственной плевы.
16:13 03/11/2011Душевные болезни можно победить, главное, чтобы в этой борьбе больной встал на сторону врача, - психиатрВ связи со Всемирным днем психического здоровья с 10 октября по 10 ноября в Армении объявлен месячник душевного здоровья, в ходе которого специалисты «Армянской психиатрической ассоциации» (АПА)...
14:05 03/11/2011«Каддафи давал деньги молодым семьям, но видите, что стало с Каддафи?», - Георгий Кимыч18% женщин Армении страдают бесплодием – к такому выводу в ходе исследований пришли специалисты Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
11:47 02/11/2011В Ереване трехлетний ребенок отравился угарным газомС признаками отравления угарным газом накануне, 1 ноября в медицинский центр “Св. Богородицы” был доставлен житель Еревана, трехлетний Тигран Микаелян. Как сообщили в МЧС Армении, врачи оценили...
09:50 01/11/2011Элтон Джон госпитализирован с “тяжелым случаем” инфекцииБританский певец сэр Элтон Джон находится в больнице с кишечной инфекцией, из-за чего вынужден отменить ряд концертов в Великобритании и США, говорится на официальном сайте музыканта.
19:27 31/10/2011В Армении на законодательном уровне запретят рекламу детского питанияВ Армении на законодательном уровне будут запрещены все рекламы детского питания. Об этом сегодня на встрече с журналистами сообщил руководитель аппарата министерства здравоохранения РА Сурен Крмоян....
11:15 29/10/2011250 кардиологов из разных стран мира собрались в АрменииВ Ереване открывается 3-я Еврокавказская кардиологическая конференция. Как сообщает министерство Диаспоры, в ней принимают участие около 250 кардиологов-армян из Армении, Арцаха, Франции, России,...
12:33 28/10/2011Президент Армении принял участие в открытии медицинского центра в АпаранеПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом отбыл в Арагацотнскую область. Глава республики принял участие в церемонии открытия медицинского центра в Апаране, осмотрел станцию Скорой...
13:37 24/10/2011«Азадлыг»: В Азербайджане число больных туберкулезом выросло на 56% из-за тяжелых условий жизниВ ходе выступления на пятой международной научно-практической конференции по вопросам туберкулеза и легочных заболеваний в Баку директор Института научных исследований болезней легких Эльджан...
12:17 22/10/2011Армении присвоен статус страны, свободной от малярииВсемирная организация здравоохранения предложила присвоить Армении статус страны, свободной от малярии.
18:25 21/10/2011В Армении запретили медицинский препарат Clavomed powder for suspension румынского производстваМинистерство здравоохранения Армении прекратило регистрацию и оборот в стране препарата Clavomed powder for suspension румынского производства.
16:02 19/10/2011Грузинские парламентарии пройдут семинары по тематике ВИЧ-инфекции и СПИДа19-20 октября Парламентская группа «Цели развития тысячелетия» и Фонд населения ООН (UNFPA) вместе с Комитетом здравоохранения и социальных вопросов парламента Грузии, в рамках совместного проекта...
12:29 17/10/2011Президент Армении подписал закон “О предотвращении болезни, возникшей от ВИЧ”Президент Армении Серж Саргсян подписал принятые Национальным Собранием страны законы о внесении изменений в законы “О предотвращении болезни, возникшей от вируса иммунного дефицита человека” и “О...