19:18 31/08/2020Ուռուցքաբանը հրապարակել է քաղցկեղի 95% դեպքերի պատճառըՈւռուցքաբան, վիրաբույժ Իվան Կարասևը բացահայտել է քաղցկեղի 95% դեպքեի պատճառը: Գրում է «Գազետա ռու»-ն: Նրա խոսքով՝ օրգանիզմում չարորակ նորագոյացություններն առավել հաճախ ձևավորվում են բորբոքային...
19:00 31/08/2020Ինչու են կորոնավիրուսից ավելի հաճախ տղամարդիկ մահանումՏղամարդկանց շրջանում կորոնավիրուսից մահացության դեպքերը մեկուկես անգամ ավելի հաճախ են, քան կանանց։ Պատճառը տեստոստերոնն է։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, նման կարծիք է հայտնել բժշկական գիտությունների...
18:25 31/08/2020Շիրակում կորոնավիրուսից արձանագրվել է մահվան ընդհանուր 40 դեպքՕգոստոսի 31-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով Շիրակի մարզի 55 բնակիչ է բուժվում։ Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների...
17:18 31/08/2020Վրաստանում այս փուլում ավելի մեծ համավարակ մտնելու վտանգ չկա. Գամղրելիձե«Երկրում համավարակաբանական իրավիճակը լիովին վերահսկվում է, և այս փուլում ավելի մեծ համավարակ մտնելու վտանգ չկա,- 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի հիվանդությունների վերահսկման...
14:13 31/08/2020«Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցը վերանվանվել էԱռողջապահական համակարգում բարեփոխումների արդյունքում, «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցը վերանվանվել է «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն»-ի։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ինֆեկցիոն...
14:05 31/08/2020Մարզերի ԲԿ-ներում կորոնավիրուսային բաժանմունքները փակվում ենԳյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցը և Սպիտակի բժշկական կենտրոնն այսուհետ վերադառնում են իրենց բնականոն աշխատանքին, փակվում է նաև կորոնավիրուսային հիվանդություն ունեցող քաղաքացիներին սպասարկող Մարտունու...
12:48 31/08/2020Հնդկաստանը աշխարհում երրորդ տեղում է COVID-19-ով պայմանավորված մահերի թվովԱնցած օրվա ընթացքում Հնդկաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված դեպքերի քանակն ավելացել է 78.512-ով, իսկ վարակի հետևանքով մահացությունների թիվը աճել է 971-ով, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Նշվում...
11:28 31/08/2020Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպք չի գրանցվելԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի գրանցվել: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 287...
11:01 31/08/202031.08.2020. Կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք է գրանցվել, երեք հիվանդ է մահացելՕգոստոսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43781 դեպք, որոնցից 37722-ն` առողջացած, 879-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
10:30 31/08/2020Մեկ օրում Չինաստանում հայտնաբերվել է COVID-19-ի 17 նոր դեպքՉինաստանում, վերջին մեկ օրվա ընթացքում, հայտնաբերվել է նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակման 17 դեպք և հիվանդության 19 ասիմպտոմատիկ կրող, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում տալով Չինաստանի հիգիենայի և...
10:22 31/08/2020«Էրեբունի» ԲԿ-ից դուրս են գրվում Covid-19 վարակով վերջին հիվանդներըՀամավարակի սկզբից մինչև օրս «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում սպասարկվել է 797 հիվանդ
19:00 29/08/2020Որքանո՞վ են անվտանգ սննդային հավելումներըՍննդային հավելումները վախեցնում են առողջ սնվելու շատ պաշտպանների: Քիմիկ-տեխնոլոգ Սերգեյ Բելկովը բացատրել է, թե ինչու է այդ վախն անհիմն՝ գրում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Սննդային հավելումները վատ համբավ են...
18:13 29/08/2020Ինչո՞վ են վտանգավոր ականջի փայտիկներըԱկանջները ծծմբից չափազանց հաճախ և ջանասիրաբար մաքրելը ոչ միայն անօգուտ է, այլև վտանգավոր: Նման կարծիք է հայտնել ռուս օտոլարինգոլոգ Իվան Լեսկովը: Ըստ նրա՝ հատկապես վնասակար է ականջի փայտիկ...
17:43 29/08/2020ԱՄՆ-ում մեկ օրում գրանցվել է COVID-19 ավելի քան 46 հազար դեպքԱՄՆ-ում վերջին մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 46 հազար նոր դեպք է գրանցվել, ավելի քան հազար մարդ է մահացել։ Թվերը հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ հղում անելով Ջոն Հոփքինսի...
15:20 29/08/2020Մոսկվայում COVID-19-ի 677 դեպք է գրանցվելՆախորդ մեկ օրվա ընթացքում Մոսկվայում կորոնավիրուսային հիվանդության ի 677 նոր դեպք է գրանցվել, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ Ռուսաստանի մայրաքաղաքում վերջին մեկ օրվա ընթացքում...
14:05 29/08/2020Երվանդ Էլբակյանը՝ «Առողջապահական ծրագրերի իրականացման» գրասենյակի տնօրենՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երվանդ Էլիբեկյանին առողջապահության նախարարության «Առողջապահական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրեն նշանակելու մասին որոշում է ստորագրել։ Այս մասին...
14:00 29/08/2020Ադրբեջանի իշխանությունները կարանտինի հատուկ ռեժիմը երկարացնում են մինչև սեպտեմբերի 30-ըԱդրբեջանի իշխանությունները մինչ սեպտեմբերի 30-ը երկարաձգել են երկրում կարանտինային հատուկ ռեժիմը՝ փոխացում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ձեռք բերված հաջողությունները համախմբելու, մարդկանց...
13:54 29/08/2020Շիրակում մեկ օրում կորոնավիրուսային հիվանդության 20 նոր դեպք է գրանցվելՕգոստոսի 29-ի ժամը 11.00-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով Շիրակի մարզի 58 բնակիչ է բուժվում։ Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների...
13:02 29/08/2020WP. Թրամփի այցերի պատճառով հատուկ գործակալները զանգվածաբար վարակվել են COVID-19-ովԿորոնավիրուսով վարակվել են ԱՄՆ-ի գաղտնի ծառայության տասնյակ աշխատակիցներ՝ համաճարակի ընթացքում նախագահ Դոնալդ Թրամփի և փոխնախագահ Մայքլ Պենի հետ երկրի տարածքով բազմաթիվ այցերի պատճառով: 360tv.ru-ի...
12:48 29/08/2020Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել 6 քաղաքացու մոտԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է 6 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են, 4-ը` նախորդ...

14:20 14/10/2011«Азадлыг»: Власти Азербайджана отправили ВОЗ данные по суицидам, втрое занизив реальные цифрыГоскомстат Азербайджана, Минздрав, МВД и Республиканская прокуратура скрывают статистику по суицидам в стране.
15:55 12/10/2011Сегодня день борьбы против куренияАрмения 12 октября 2004 года присоединилась к рамочной декларации ВОЗ «О борьбе против курения». По инициативе общественных организаций Армении и предложению министерства здравоохранения 18 декабря...
13:47 11/10/2011Лидер Народной партии Тигран Карапетян доставлен в больницуЗапланированная сегодня утром пресс-конференция председателя Народной партии Тиграна Карапетяна не состоялась из-за проблем с его здоровьем.
10:06 11/10/2011Официально подтверждено: причиной смерти Джобса стал рак поджелудочной железыПричиной смерти основателя AppleСтива Джобса стала остановка дыхания, вызванная раком поджелудочной железы, который распространился на другие органы.
11:02 10/10/2011Змеи и осенью покоя не дают: в Армении зарегистрирован очередной случай укуса змеиВ Армении зарегистрирован очередной случай укуса змеи. Как сообщили в пресс-службе МЧС Армении, 9 октября из Арагацотнской области поступило сообщение, что с укусом змеи в токсикологическое отделение...
14:00 03/10/2011В результате оползня в Тавушской области 7 жителей Еревана находятся в больницеВ результате оползня, произошедшего вечером 2 октября недалеко от города Айрум в Тавушской области, в больницу города Алаверды на машине скорой помощи были доставлены 7 пострадавших.
16:58 30/09/2011В 2011 году вдвое выросла смертность среди нефтяников АзербайджанаКомитет защиты прав нефтяников Азербайджана выразил озабоченность ростом случаев гибели нефтяников на рабочих местах.
16:54 30/09/2011В Армении чаще всего умирают от сердечнососудистых заболеванийПочти 50% смертельных случаев в структуре смертности в Армении приходятся на сердечнососудистые заболевания.
16:35 30/09/2011«Pia.az»: Больного солдата врачи убили в аэропорту Баку, чтобы не оплачивать лечение в ТурцииВыяснились новые подробности в связи со смертью 19-летнего азербайджанского военнослужащего Э.Новрузова, который скончался в бакинском аэропорту, когда его с гниющим лицом пытались отправить в...
11:00 29/09/2011Четыре региона Армении входят в зону повышенного риска с точки зрения бешенстваНа территории Армении Тавушская, Лорийская, Гегаркуникская и Ширакская области входят в зону повышенного риска с точки зрения бешенства, сообщает Министерство здравоохранения страны.
13:26 27/09/2011Заведующая акушерско-гинекологическим отделением Вайкской больницы уволенаПо поручению министра здравоохранения Армении и указом губернатора Вайка уволена заведующая акушерско-гинекологическим отделением Вайкской больницы, акушер-гинеколог Метаксия Ованнисян.
12:14 26/09/2011Представитель ВОЗ лично опроверг дезинформацию азербайджанского агентства TrendНа прошлой неделе сайт Мисинформатив разоблачил очередную антиармянскую провокацию азербайджанского информагентства Trend.
14:41 24/09/2011Бако Саакян посетил стройплощадки больницы и роддома в Степанакерте24 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил стройплощадки возводимых в столице новых зданий республиканской больницы и родильного дома и на месте ознакомился с ходом проводимых работ.
14:38 24/09/2011У погибшего в Вайке второго новорожденного диагностирована внутриутробная инфекция – МинздравМинистерство здравоохранения Армении обнародовало новые подробности о смерти второго новорожденного в роддоме города Вайк.
16:00 22/09/201195% алкогольных напитков на прилавках Азербайджана - подделкаВ Азербайджане довольно остро стоит вопрос качества продаваемой продукции. Соответствующие органы, призванные контролировать ситуацию на прилавках, не принимают никаких действенных мер. Как сообщает...
15:42 22/09/2011В Вайке вновь скончался новорожденный. Роженица стояла на учете у Метаксии ОваннисянВ Вайке вновь скончался новорожденный ребенок, а его мать в предродовой период состояла на учете у заведующей родильным отделением больницы Вайка Метаксии Ованнисян.
10:50 22/09/2011Бортинженера, выжившего в катастрофе Як-42, выпишут через две неделиБортинженер Александр Сизов, который стал единственным выжившим в катастрофе Як-42 под Ярославлем, сможет выйти из больницы уже через две недели.
14:30 16/09/2011Президент Армении посетил отремонтированный детский медицинский комплекс АрабкирПрезидент Армении Серж Саргсян посетил сегодня детский медицинский комплекс Арабкир, где ему были представлены результаты программы развития “Медицинского комплекса “Арабкир” – Института здоровья...
17:28 14/09/2011ВОЗ включила Азербайджан в список стран с широким распространением туберкулезаЭксперты Всемирной организации здравоохранения, оценивающие скорость распространения туберкулеза в мире, включили Азербайджан в список стран, где эта болезнь распространена широко.
19:09 13/09/2011Выборочные аборты угрожают мировой безопасности: в Европе хотят запретить определять пол ребенка до его рожденияВ Европе намерены запретить определение пола ребенка до его рождения, считая, что выборочные аборты представляют собой серьезную угрозу мировой безопасности.