10:06 29/08/2015«Non-stop»-ի տրամաբանական շարունակությունը՝ «Mosfilm»-Նվագախումբը «Non-stop» ծրագրով սեպտեմբեր-հոկտեմբերին ներկայանալու է նաև մարզերում
17:30 28/08/2015Սահմանադրական բարեփոխումներ. Գերմանացի պրոֆեսորը կոչ է անում ընդդիմությանըՀամբուրգի համալսարանի պրոֆեսոր Օտտո Լյուխտերհանդտը մասնակցություն է ունեցել Հայաստանի անկախությունից ի վեր սահմանադրական բոլոր գործընթացներին: Բացառություն չէ սահմանադրական փոփոխությունների նոր...
12:29 28/08/2015Թուրքագետ. Թուրքիայում քրդամետ ԺՀԿ-ն արտահերթ ընտրություններով կանցնի-Այն, որ ԺԴԿ-ն կհաղթահարի ընտրական շեմը, վկայում են նոր ընտրությունների հավանական արդյունքների վերաբերյալ արված սոցհարցումները:
18:00 27/08/2015Գ. Դանիելյան. «Կայուն մեծամասնության գաղափարը` քաոսային իրավիճակները բացառելու անհրաժեշտ ինստիտուտ»-Կոնկրետ փոփոխությունների մասին խոսելը տրամաբանական չէ, դա պայմանավորված է պատգամավորների հնարավոր առաջարկություններով
10:11 27/08/2015Իտալացի դիրիժորը չի վախենում Ադրբեջանի և Թուրքիայի արձագանքից«Ես կվախենայի նման իրավիճակից, եթե իմ ֆինանսականը և կարիերան դասեի ավելի վեր, քան մարդկային հարաբերությունները և գեղարվեստական արժեքները»:
10:05 27/08/2015Միջազգային բորսաներում կաթի գինը նվազում է, Հայաստանում՝ ոչ-Նման բեսպրիդելի պայմաններում տնտեսվարողները կաշկանդվածություն չունեն, ով ինչ ուզում, ինչ գնով ուզում ծախում է
13:17 25/08/2015Համալիրում խաղատուն կկառուցվի, եթե 40 մլրդ դրամից ավելի ներդրում կատարվի. Արման Սահակյան-Անձերի հետ չենք շփվում, բանակցություններ ենք վարում միայն այն ընկերության հետ, որը պետք է ներդրում իրականացնի:
11:15 24/08/2015Նոր բացահայտումներ՝ Տիգրանակերտից (լուսանկարներ)-Եթե այս տեմպով գնանք, 50-60 տարի պետք կլինի քաղաքը պեղելու համար, կարելի է շատ ավելի ինտենսիվ պեղել , բայց միջոցներ են հարկավոր
12:20 22/08/2015Դրամը կարժեզրկվի, իսկ տրանսֆերտները կկրճատվեն. տնտեսագետ-Դրամը կարժեզրկվի, իսկ տրանսֆերտները կկրճատվեն 800 մլն-ից 1 մլրդ դոլարի չափով
15:35 21/08/2015«Կասկածելի խաղադրույք» ասելով՝ Նորիկյանը նկատի է ունեցել, որ Սահմանադրության նոր նախագծում անորոշ տարրեր կան-Կարծում եմ՝ առկա են որոշակի ռիսկային գործոններ...
20:47 20/08/2015Նման հարցերում իրենց խոսքը պետք է ասեն իրավապահ մարմինները. Դավիթ Հարությունյան-Նման հարցերում իրենց խոսքը պետք է ասեն իրավապահ մարմինները
14:00 19/08/2015Սահմանադրական բարեփոխումների հարցում ԲՀԿ-ն այլևս կոշտ դիրքորոշում չունի-Սահմանադրական բարեփոխումների հարցում ԲՀԿ-ն այլևս կոշտ դիրքորոշում չունի
11:50 18/08/2015Մոտ օրերս Սահմանադրության նախագիծը կուղարկվի Ազգային Ժողով. Բաղդասարյան«ԱԺ-ում քննարկվելիք փաստաթուղթը վերջնական չէ, «դոգմա չէ» և դրանում կարող են կատարվել փոփոխություններ»:
11:08 18/08/2015Հայաստանը դեռ պետք է մնա նախագահական երկիր. Սահմանադրագետ-Հայաստանը դեռ պետք է մնա նախագահական երկիր
12:53 17/08/2015Որոշումը կայացնելու է հասարակությունը. Գ. Մինասյանը` ՍԴ բարեփոխումների մասին (Տեսանյութ)-Որոշումը կայացնելու է հասարակությունը
13:13 15/08/2015Սահմանադրության նախագիծը դատավորներին անկախության երաշխիք չի տալիս. ՍահմանադրագետՍահմանադրական դատարանի ներկայացուցիչները կոչվելու են դատավորներ և ոչ թե անդամներ, ինչպես այժմ է, ինչը նշանակում է, որ նրանք պետք է ունենան իրավաբանական կրթություն
12:22 15/08/2015Թուրքագետ. Հայկական կողմը զերծ է մնում գերտերությունների միջև պայքարին մասնակցելուց (տեսանյութ)Վերջին ամիսներին իրավիճակը Մերձավոր արևելքում բավականին սրվել է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց տարածաշրջանային փորձագետ, թուրքագետ Մուշեղ Խուդավերդյանը: «Իրավիճակը սրվել է հատկապես...
16:30 14/08/2015Ովքե՞ր են ի պաշտոնե Անվտանգության խորհրդի անդամ լինելու. Սահմանադրագետի դիտարկումներըՍահմանադրագետի դիտարկումները
17:00 13/08/2015Սահմանադրության նախագծին դեմ են նրանք, ովքեր 2018-ին ցանկանում են նախագահի թեկնածու լինել. Սամվել Նիկոյան«Արձակուրդից, շոգերից հետո դեմ արտահայտվողները կարող է կոնսոլիդացիա լինել: Ամեն ինչ հնարավոր է»
16:39 13/08/2015Հայաստանը չինական կողմից առաջարկներ է ստացել Իրան-Հայաստան երկաթգծի կառուցման վերաբերյալՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանն այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց, որ Հայաստանը չինական կողմից առաջարկներ է ստացել Իրան-Հայաստան երկաթգծի կառուցման...

17:30 17/08/2013Курдские боевики обвели Эрдогана вокруг пальца. Жалобы премьера Турции в интервью не местным СМИОн сказал, что вооруженные отряды Рабочей партии Курдистана (РПК) не исполнили обязательств...
14:23 17/08/2013xxxxxxxxxxxxxxxВсе подлые действия из политических соображений против ААЦxxxx«Предъявляемые сегодня с определенной преднамеренностью обвинения безосновательны и несправедливы».
15:47 16/08/2013Письмо главы Иерусалимского патриархата ААЦ Н. Манукяна – заговор против Первопрестольного Святого ЭчмиадзинаИнтервью с историком, заведующим кафедрой армянской истории Ереванского государственного университета (ЕГУ) Петросом Ованнисяном.
19:11 15/08/2013Заявление Путина в Баку вовсе не новость. Комментарий депутата парламента Армении О. СаакянаДепутат отметил, что будь у азербайджанской стороны хоть малейшая уверенность в своем успехе в случае войны, она бы непременно пошла на этот шаг.
17:01 15/08/2013Пятеро из представленного президентом Х. Роухани состава нового правительства Ирана не получат вотума доверия МеджлисаВ эти дни в политологических кругах Ирана обсуждается вопрос вынесения вотума доверия кандидату на пост министра иностранных дел Мохаммаду Джаваду Зарифу.
16:42 14/08/2013Нагорно-Карабахская Республика предлагает Азербайджану сотрудничествоВласти Нагорно-Карабахской Республики заявили о готовности начать диалог с Азербайджаном вокруг совместного управления водными ресурсами.
14:00 14/08/2013Демонтажи памятников Г. Алиеву и «черный список» МИД – лишь звенья в цепи репутационных рисков для правящего режима АзербайджанаИнтервью с экспертом по геополитике Южного Кавказа Анжелой Элибеговой.
19:40 13/08/2013Турция при смерти, и Азербайджан остался без внешнего покровителя. Интервью с М. Колеровым«Если Ильхам Алиев захочет, он обсудит этот проект с Путиным. Но будет очень странно, если окажется, что эту важнейшую национальную инициативу он так долго хранил в тайне».
14:05 13/08/2013В Специальную следственную службу Армении направлены материалы против депутата Ашота Агабабяна. Парламентарий в недоуменииДепутат прокомментировал скандальную новость о том, что он якобы озвучивал угрозы в адрес бывшей сотрудницы ЗАО «Раздан Холдинг» Лианы Шахбазян, «грозил из-за долгов убрать ее и ее дочь».
13:47 12/08/2013Служба нацбезопасности и полиция Турции превратили в кошмар поездку граждан Армении в ВанОдин из задержанных граждан Армении – корреспондент телекомпании «А1+» Мгер Аршакян.
13:31 10/08/2013Как премьер Эрдоган осуществил «революцию» в Турции... Дело «Эргенекон» и ЕС на службе правящей партии АКР«Дело „Эргенекон” дало премьеру Эрдогану прекрасную возможность провести чистки в системе силовых структур и структур безопасности Турции и обеспечить контроль своего правительства».
15:05 09/08/2013Представитель Общественного совета МИД Украины заявил о важности инициативы по признанию Верховной Радой Геноцида армянОтметим, что украинские депутаты, представители интеллигенции, экспертных кругов и общественные организации активно выступают с заявлениями касательно признания украинским парламентом Геноцида армян.
11:15 08/08/2013Вице-спикер НС Армении: «Закон о гендере» направлен на расширение возможностей женщин в общественной жизни«Этот закон вовсе не направлен на разрушение семьи, напротив, он гласит о том, что к женщинам должны проявлять более уважительное отношение и в семье, и в обществе, и на рабочем месте».
17:12 07/08/2013Армянская сторона проявляет гуманный подход к провокациям Азербайджана. Комментарий эксперта«Провокации со стороны противника осуществляются ежедневно, и никогда не прекращаются. Слава Богу, в этот раз жертв у нас не было»,– об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил военный...
10:32 07/08/2013На азербайджано-иранском «фронте» без перемен. А. Исраелян о политике Тегерана с приходом к власти президента Х. Роухани«В целом развитие армяно-иранских отношений способствует сохранению безопасности и стабильности в регионе с учетом деструктивной политики Турции в регионе».
13:25 06/08/2013Азербайджан не отказывается от провокаций. Пресс-секретарь Минобороны Армении предупреждает об ответном ударе«Предупреждаем, что армянские ВС всегда давали и будут давать меткий ответ», – отметил А. Ованнисян, подчеркнув, что всю ответственность за потери азербайджанской стороны несут сами азербайджанцы.
13:49 05/08/2013Жители приграничного с Турцией села Багаран грозят покинуть Армению из-за «унизительной проблемы»«Эта проблема просто унизительная. Будто мало у нас забот, еще и эта. Да разве такое возможно?! Не жалко нас? Кому только мы не жаловались!..»
15:04 03/08/2013Американский журналист: «Карабах – независимое государство с демократически избранным правительством»«Говоря, что Карабах “был отделен от Азербайджана сепаратистами, поддерживаемыми армянами”, автор показывает свое пренебрежение к демократическому процессу, начавшемуся в феврале 1998 года».
12:42 03/08/2013Посещающие НКР деятели делают свой выбор заранее. Комментарий политолога Г. Мелик-Шахназаряна«Этим самым, по сути, они пытаются в дальнейшем предотвратить визиты других политических, общественных и культурных деятелей в НКР».
16:47 02/08/2013Эксперт: Турция пытается сделать все, чтобы исказить информацию об инциденте на армяно-турецкой границе«Если бы Турцию действительно интересовали вопросы, связанные с региональным миром и стабильностью, она бы как можно быстрее ратифицировала армяно-турецкие протоколы».