14:51 13/08/2015Կարծես դատաքննությունն իրեն չէր վերաբերվում. Փաստաբանը` Պերմյակովի մասին (տեսանյութ)Փաստաբանը` Պերմյակովի մասին
12:03 13/08/2015Սահմաններում իրավիճակը վերահսկելի է սակայն հակառակորդը փորձում է լարվածություն մտցնել. Սեյրան ՕհանյանԼարվածության աստիճանը Եվրոպական խաղերից հետո մեկ բարձրանում, մեկ իջնում է
14:07 12/08/2015Պերմյակովի դասալքության գործը 72 հատոր էԱռայժմ դժվար է հստակ ասել ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովի գործով այսօր դատավճիռ կհրապարակվի՞, թե ոչ
13:24 12/08/2015Ռուբեն Վարդանյանը նոր բիզնես է սկսել«Ռուբեն Վարդանյանը կկառավարի ռուս գործարարների, նրանց ժառանգների և իրավահաջորդների կարողությունները»,- գրում է Forbes.ru-ն` ներկայացնելով հարցազրույց հայտնի հայազգի գործարար Ռուբեն Վարդանյանի հետ, ով...
12:34 12/08/2015Սահմանադրության նախագծի որոշ դրույթներ վիրավորել են ՍԴ անդամինՍԴ անդամներին պատասխանատվության ենթարկելու ինստիտուտը վիրավորական է և նաև չպատճառաբանված
11:07 12/08/2015Չեմ հավատում, որ Պերմյակովը միայնակ է գործել. Ավետիսյանների հարազատ«Ուղղակի ինձ հետաքրքիր է տեսնել նրան, հասկանալ` իրո՞ք կարող էր այդքան բանը միայնակ անել: Միթե ինքն է միայնակ արել այդքան բան, մի տեսակ չեմ հավատում»
17:06 11/08/2015Նոր Սահմանադրությամբ դատավորների «վախը չափողը» դառնում է ԱԺ-ն. Պարգև Օհանյան«Դատական համակարգում արդար մարդիկ պետք է աշխատեն»
13:56 10/08/2015PKK-ի առաջնորդ. Թուրքիան քրդերի վրա հարձակվելով պաշտպանում է ԻԼԻՊ-ին«Քրդական աշխատավորական կուսակցության» (PKK) առաջնորդ Ջեմիլ Բայիքը Թուրքիային մեղադրել է քուրդ զինյալների վրա հարձակում կատարելու միջոցով «Իրաքի և Լևանտի իսլամական պետություն» խմբավորումը պաշտպանելու...
13:03 10/08/2015Նոր սահմանադրությանն անցնելու ընթացքում խժդժություններ չեն լինի.Գ. Մինասյան30 պատգամավորներից ովքե՞ր դուրս կմնան խորհրդարանից
17:02 07/08/2015Սահամանադրության նախագծով դատավորների անկախության երաշխիքն ավելի բարձր է, քան գործող Սահամանդրությամբ. ԻշխանյանԻշխանյանը նորմալ է համարում Սահմանադրության նախագծով Վերահսկիչ պալատի ղեկավարին, ՀՌԱՀ նախագահին, ԿԲ նախագահին խորհրդարանի որակյալ մեծամասնության միջոցով ընտրելու գաղափարը
17:01 06/08/2015Իրական ականը հենց նախագծի հիմնադրույթներն աղավաղված ներկայացնելն է. Գևորգ ԴանիելյանԻրական ականը հենց նախագծի հիմնադրույթներն աղավաղված ներկայացնելն է. Գևորգ Դանիելյան
15:34 06/08/2015Երեխեք, չեմ ուրախացնի ձեզ. Սուրիկ Խաչատրյանը` իր հրաժարականի մասինՍուրիկ Խաչատրյանը` իր հրաժարականի մասին
13:52 05/08/20152-րդ փուլի անցկացումը ժողովրդավարական ձեռքբերում է. Վարդան Պողոսյան«Մենք ունենք մեր փաստարկները, և Վենետիկի հանձնաժողովի հետ բաց ու անկեղծ քննարկումներ ենք ծավալում: Եթե իրենք կարողանան համոզել իրենց փաստարկներով, ոչ մի բան հնարավոր չի բացառել»
11:51 05/08/2015«Լիսկայի» մահափորձի գործով մեղադրյալներից մեկը «ալիբի» ունի«Մենք հիմնավոր կեպով ներկայացրել էինք, որ Աթաջանյանը չի ճանաչել և չի ճանաչում Արա Բուդաղյանին և Վիտալի Մինասյանին, ուստի միջնորդություն էր ներկայացվել պարզելու այդ հանգամանքը»
13:00 04/08/2015Հուլիսին Հայաստանից Վրաստան հանգստանալու է մեկնել 181 հազար մարդԵրկրորդ տեղում ադրբեջանցիներն են՝ 160.2 հազար մարդ է մեկնել Վրաստան, աճը կազմում է 7.9 տոկոս, երրորդ տեղում՝ Թուրքիան է՝ 152 հազար, աճը կազմում է 12 տոկոս:
12:27 03/08/2015Արա Զոհրաբյան. Ապագա Սահմանադրությունը, ընդունվելու դեպքում, չպետք է տեղ թողնի նույնասեռ ամուսնությունների համար-Ապագա Սահմանադրությունը, ընդունվելու դեպքում, չպետք է տեղ թողնի նույնասեռ ամուսնությունների համար
10:46 03/08/2015Սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակԳյուղատնտեսական մշակաբույսերի մոտ կդիտվի ջրազրկում, որից խուսափելու համար անհրաժեշտ է խիստ կերպով վերահսկել ոռոգման ռեժիմը
14:37 01/08/2015Էլեկտրաէներգիայի սակագինը կսուբսիդավորվի «Որոտան» ՀԷԿ-ի վաճառքի գումարներից. ՎարչապետԱյսօրվանից բարձրացվել է էլեկտրաէներգիայի սակագինը
11:30 01/08/2015Մարսել Մարսոյի հայ ուսանողը (լուսանկարներ)«Մարսոն տարբերություն էր դնում նայելու և տեսնելու մեջ: Ասում էր՝ պետք է ինչպես կյանքում, այնպես էլ բեմում, եթե նայում ես, տեսնես: Կամաց-կամաց հասկացա»
13:18 31/07/2015Քաղաքացիական հասարակությունը պետք է կարողանա պատվիրել քաղաքական օրակարգ. Թ.ՊողոսյանՔաղաքացիական հասարակությունը պետք է նաև թելադրի քաղաքական օրակարգ։ Լագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման դիտարկում արեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանը: «Քաղաքացիական...

15:15 02/08/2013Гагик Минасян: Процесс евроинтеграции – новая возможность рассматривать карабахскую проблему на различных площадках«Евроинтеграция предоставит НКР возможность выступать на международной арене в новом формате».
13:07 02/08/2013Азербайджанский политолог: Я засомневался в умственных способностях Саакашвили еще во время августовских событий 2008 годаСаакашвили, говоря об оппозиционном Национальном совете Азербайджана, сказал, что «эта конкретная группа людей является засланной Россией в азербайджанскую политику».
13:09 01/08/2013Рустам Ибрагимбеков: Проводя репрессии, власти Азербайджана продолжают торопливо разворовывать национальные богатства«Решение карабахского вопроса затянулось потому, что существующая ситуация устраивает коррумпированную власть в Азербайджане».
11:45 31/07/2013Отец Эдварда Сноудена планирует приехать в Россию, чтобы повидаться с сыном«Я не буду извиняться за это (за то, что он сделал). Я люблю моего сына, я горжусь своим сыном, и, я думаю, что если мы поедем в Россию, то мы сделаем это на легитимных основаниях», – сказал он.
15:03 30/07/2013«Азербайджан не может просто так начать войну». Комментарий эксперта Тиграна Абрамяна«Это не мешает армянской стороне не только укреплять оборонительную линию, но и сделать все возможное для того, чтобы зафиксировать качественный рост в вопросе боеспособности армии».
19:15 29/07/2013Баку упустил свой «Золотой век»: Больше никогда Азербайджан не получит столько доходов, сколько за период с 2006-2012 гг.«Ярким примером тому является утверждение закона об исполнении госбюджета 2013 года в парламенте всего за несколько минут».
12:07 27/07/2013Карен Бекарян назвал возможным и желательным парафирование Соглашения об ассоциации с ЕС до саммита в Вильнюсе«Быстрое завершение переговоров нужно связывать с активной и эффективной работой участников переговоров».
16:00 26/07/2013«Никто не должен сомневаться, что в связи с инцидентом в Горисе правосудие свершится». Заявление командующего АО НКР«Следствием занимаюсь не я, и орган, осуществляющий следствие, даст свою оценку».
13:29 25/07/2013Арцрун Ованнисян: Места службы выпускников Военного института им. Вазгена Саркисяна определит жеребьевка«Это не только является эффективным средством, но и позволяет обеспечить 100-процентную объективность и прозрачность», – сказал он.
12:26 24/07/2013Востоковед: Противники президента Сирии Башара Асада ожидают от Вашингтона руководства к действиюПо мнению Армена Петросяна, «в последнее время ситуация в Сирии и вокруг нее вступила в качественно новый этап и, как очевидно, не в пользу противников сирийского режима.
12:33 23/07/2013Востоковед: Возможные переговоры Ирана с США могут обозначить вступление в окончательный этап обсуждений по ядерной программе«Цель Ирана – вовлечение в наиболее масштабные региональные программы, что позволит этой стране полноценно участвовать, к примеру, в гонке по продаже и перевозке энергетических ресурсов».
16:27 22/07/2013ЕС может применить «Закон Магнитского» и запретить въезд азербайджанскому «хищнику прессы»«По имеющимся данным, ЕС уже внес этих людей в свой "черный список"».
14:00 20/07/2013«Agence France-Presse»: В Нагорный Карабах направляются все больше туристов«Люди очень милы и добродушны. Здесь очень безопасно, есть много туристов из разных стран. Я не чувствую себя в опасности».
17:57 19/07/2013«Надо больше петь и улыбаться, и все урегулируется». Вахтанг Кикабидзе отмечает 75-летиеГрузинский актер и певец рассказал, почему не может приезжать в Россию, не отдает свои мемуары издателям и что, на его взгляд, мешает кинематографу…
16:30 18/07/2013С.Шахиджанян: Когда я снимал Грачья Арутюняна, он почти все время закрывал лицо руками«К тому же, мне не очень понятно, когда человека еще до суда делают виновным во всех грехах и делают его виноватым, убийцей, что не очень корректно», – сказал он.
14:52 18/07/2013Глава ереванского отдела ЗАО «Арминкасация» Г. Микаелян опровергает сведения о потасовке с его участиемНачальник ереванского отдела ЗАО «Арминкасация» Гарик Микаелян назвал дезинформацией муссируемые в прессе сведения о потасовке с его участием, а также участием его супруги и сына.
13:34 18/07/2013Мирча Луческу: Генрих Мхитарян – фантастический игрок«Я обязан восстановить команду – перестроить, провести реконструкцию. Потому что мы потеряли пять важных игроков, и теперь я должен вывести других на тот же уровень».
12:06 17/07/2013Член Палаты адвокатов Армении Р.Балоян готов бесплатно защищать обвиняемого по делу ДТП под Подольском Г.АрутюнянаОбсуждается возможность привлечения третьего адвоката для защиты Грачья Арутюняна, арестованного ранее в России в связи с крупным ДТП под Подольском 13 июля.
10:16 17/07/2013Представитель мэрии Еревана: Проезд в общественном транспорте подорожает не более чем на 50%По его словам, обсуждения будут и в телеэфире, а в ближайшие дни в мэрии Еревана будет организована встреча с журналистами, в ходе которой будут представлены разъяснения.
13:48 16/07/2013Д. Бабаян: Международное сообщество осознает, что без участия НКР серьезных результатов на переговорах добиться невозможно«После освобождения и героизации Сафарова, а также в условиях осуществления политики, нацеленной на разжигание ненависти к армянам, сложно планировать встречу на уровне президентов».