14:07 30/07/2015Առայժմ միայն ՀՀԿ-ն է հստակ որոշել մասնակցել սեպտեմբերյան ՏԻՄ ընտրություններինՔաղաքական ուժերը, հատկապես ընդդիմադիր հատվածը, խորը հանգստի մեջ են և առայժմ չեն հստակեցրել մասնակցել-չմասնակցելու մասին հարցը:
12:45 29/07/2015Հատուկ ընդմիջում 40-ից բարձր ջերմաստիճանի դեպքում40-ից բարձր ջերմաստիճանի դեպքում գործատուները պարտավոր են հատուկ պայմաններ ստեղծել
12:12 28/07/2015Անկախ սեռից, երեխան քոնն է, քո արյունն է. Ս. Խաչատրյանը՝ նոր օրենսդրական նախաձեռնության մասինԱռողջապահության նախարարի տեղակալ Սերգեյ Խաչատրյանը` նոր օրենսդրական նախաձեռնության մասին
10:15 27/07/2015Է. Զորիկյան. Եթե գրածդ երգն ագռավ է ու այն ձեռքից ձեռք խլխլում են, ուրեմն մեր ժողովրդի ճաշակը բավականին ցածր է-Որոշ երգիչներ թուրքից լավ են կլկլացնում, կամ անգլերեն երգ է, բայց կարծես երգչի լեզվի տակ փոքր գլաքարար են, չես հասկանում՝ ինչ լեզվով է երգում...
18:19 25/07/2015Սուրիկ Խաչատրյանի որդին ձերբակալվել է (լրացված)Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը ձերբակալվել է: Այդ մասին տեղեկությունը Panorama.am-ին հաստատեց Քննչական կոմիտեի մամլո խոսնակ Սոնա Տռուզյանը: Տիգրան Խաչատրյանը ձերբակալվել...
11:15 25/07/2015Երիտասարդ քանդակագործ. Մշակույթը Հայաստանում զարգանում է հեղինակների ջանքերի շնորհիվ-Մշակույթը մեր բրենդն է, պետք է ուշադրություն դարձվի հայ մշակույթին:
10:45 24/07/2015Սահմանադրության նախագծում ամեն ինչի մեջ տրամաբանություն կա, մնում է լավ աշխատեցնել. Գագիկ Ղազինյան-Սահմանադրության նախագծում ամեն ինչի մեջ տրամաբանություն կա, մնում է լավ աշխատեցնել
09:56 23/07/2015Կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր. Չի կարելի քննադատել նրանց, ովքեր ուզում են ճանապարհ հարթել դրսումPanorama.am-ի զրուցակիցն է Կոնսերվատորիայի առաջին վոկալ ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Սուսաննա Մարտիրոսյանը:
11:16 22/07/2015Դժբախտաբար, հակառակորդի էությունն է այդպիսին. Արցախի նախագահի խոսնակը` շփման գծում անհանգիստ վիճակի մասինԱրցախի նախագահի խոսնակը` շփման գծում անհանգիստ վիճակի մասին:
16:04 21/07/2015Երաշտը կարող է ազդել կարտոֆիլի, ցորենի բերքի վրա. Հ. Բերբերյան«Հունիս-հուլիս ամիսների երաշտը մեծ վնասներ է պատճառել գյուղացիներին: Այժմ էլ երաշտային վիճակ է, որը շարունակվելու պարագայում գյուղացիները լուրջ խնդրի առջև կարող են կանգնել»,-լրագրողների հետ հանդիպման...
14:36 20/07/2015ՀՀ Նախագահ. Դիմում եմ բոլոր եվրոպական կառույցներին՝ հրաժարվեն հավասարության նշան դնելու քաղաքականությունից (տեսանյութ)-Երբ որ այդ հավասարության նշանը կա, երբ որ մարդիկ անպատաժելիության զգացողություն են ունենում, մարդկանց ոտքերը գետնից կտրվում են
13:20 18/07/2015«Տոնում ենք իրական արտիստի հարատև ներկայությունը». Արամ Ղարաբեկյանին հիշում են ընկերներըԱրամ Ղարաբեկյանին հիշում են ընկերները:
12:07 18/07/2015Նախարար. Ալյուրի հարստացման ծրագիրը միտումնավոր վարկաբեկելու փորձեր են արվումՄենք առողջապահության նախարարություն ենք և պարտավոր ենք պահպանել բնակչության առողջությունը։ Եվ պետք է շարունակաբար պայքարենք վարակիչ և ոչ վարակիչ հիվանդությունների դեմ: Այս մասին հայտարարել է...
17:04 17/07/2015Վերարտադրվելու համար կիսանախագահական ու նախագահական համակարգերից ավելի լավ համակարգ գոյություն չունի. ԹովմասյանՇատ ավելի հեշտ է վերարտադրվել այնպիսի համակարգում, որը թուլ է տալիս իշխանության գերկենտրոնացում և որը Հայաստանում գործում է 1995 թվականից. Պողոսյան
13:53 17/07/2015Նաիրիտցիները դադարեցնում են բողոքի ակցիաները-Եթե տասը օրից էլ չլինի, պատկերացնում եմ, թե ինչքան մեղք է լինելու կառավարությունը...
16:34 15/07/2015Ինձ համար շատ կարևոր էր հենց 2015-ին Հայաստանում լինելը. Նաստասյա Կինսկի (լուսանկարներ)Ինձ համար շատ կարևոր էր հենց 2015-ին Հայաստանում լինելը. Նաստասյա Կինսկի (լուսանկարներ)
12:50 15/07/2015Պաշտոնական Ստեփանակերտը Ուորլիքին` Ո՞նց եք պատկերացնումՈ՞նց եք պատկերացնում` հակառակորդը նորից վերահսկողություն հաստատի Քարվաճառի վրա:
09:30 15/07/2015Տնտեսագետ. Իրանի սահմանափակումների վերացումն առաջինը կզգա Հայաստանի տուրիզմի ոլորտը-Իրանի սահմանափակումների վերացումն առաջինը կզգա Հայաստանի տուրիզմի ոլորտը
18:07 14/07/2015Կան բոլոր մտավախությունները, որ հակամարտությունը կարող է ընդլայնվել. Ջեյմս ՈւորլիքՋեյմս Ուորլիքի կարծիքը ազատագրված տարածքների հետագա ճակատագրի մասին
09:30 14/07/201514 տարին մի ամբողջ հավերժություն է Հայաստանից հեռու բնակվող Սամվել Մարությանի համար (լուսանկարներ)-Ազգիս վայրիվերումները տեսնելով՝ այս պահին աչքիս ոչինչ չի գալիս:

11:19 15/07/2013Ширак Торосян опроверг информацию грузинских СМИ о том, что его не впустили в ГрузиюДепутат отметил также, что у него давно нет никаких проблем в связи с пересечением армяно-грузинской границы.
14:38 13/07/2013Маркировка продукции никак не влияет на ее стоимость. Заявление зампредседателя КГД Армении«Применение механизма маркировки в течение последних 12 дней показало, что у хозяйствующих субъектов был зарегистрирован рост товарооборота».
12:37 12/07/2013Артур Агабекян: Ни одна сделка по приобретению Баку вооружений не сломит жителей НКР, а Азербайджан войну не начнет«Я официально заявляю, что приобретением Азербайджаном РСЗО „Смерч” баланс сил, слава Богу, не нарушился», – сказал он.
12:15 11/07/2013Вазген Сафарян: РФ попытается повысить цену на газ, поэтому нужно найти альтернативные пути«По нашим подсчетам, в этом году население, в особенности сельское, будет потреблять на 30-40 млн куб. м. газа меньше, а социально необеспеченные семьи откажутся от использования газа».
13:44 10/07/2013Адвокат А.Алумян назвал предъявление обвинения Артаку Будагяну «абсолютным беззаконием»По его словам, в отношении Артака Будагяна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
12:00 09/07/2013Президент Армении С.Саргсян перечислил в Фонд содействия пострадавшим от стихии жителям сел 80 млн. драмовПо словам Алексана Петросяна, глава государства еще раз доказал, что он стоит рядом с жителями села, поддерживая их в такие трудные минуты.
13:21 08/07/2013Эксперт: «Беснующиеся толпы» Григориу увидит в Баку, если рискнет заговорить о погромах армян и обстреле Степанакерта из «Града»«Любой человек, побывавший в Ереване, понимает, что здесь вам не Азербайджан, тут под окнами гостиниц устраивать националистические акции – моветон», – указала А. Элибегова.
12:45 08/07/2013Омбудсмен Молдовы Аурелия Григориу опровергла ложь азербайджанских СМИАурелиа Григориу заявила, что «Армения, равно как и Азербайджан, не является вражеской для Молдовы страной».
11:31 06/07/2013Где и как проведут свой летний отпуск армянские депутаты? Выяснял Panorama.amОказалось, что часть из них будет проводить свой отпуск в Армении, часть – за рубежом, а остальные пока не определились.
12:45 05/07/2013Проект строительства железной дороги Армения-Иран обязательно будет реализован. Заявление экономиста Т.Манасеряна«Я настроен оптимистично, данная программа имеет для нас большое стратегическое значение, и я думаю, что при нынешних условиях альтернатив ей нет», – сказал он.
11:37 04/07/2013Дыма без огня не бывает. Глава Конституционного суда Армении о «бунте» адвокатовНедовольство группы членов Палаты адвокатов Армении деятельностью Кассационного суда РА и объявленная в его результате двухдневная забастовка, по его мнению, не были беспричинными.
11:18 03/07/2013Выбор Армении между ЕС и ЕврАзЭС. Гагик Макарян обозначил важность сближения с ЕвропойЗаключение соглашения о создании углубленной и всеобъемлющей зоны свободной торговли, по мнению Г.Макаряна, позволит Армении в дальнейшем решать более глобальные проблемы.
12:35 02/07/2013Н.Зограбян недоумевает по поводу того, что Союз композиторов Армении оставил без внимания просьбу деятелей мировой культуры«Мы сами должны быть заинтересованы в том, чтобы Дом творчества был назван именем Эдварда Мирзояна, поскольку великий композитор достоин этого, он достоин большего», – сказала Наира Зограбян.
11:06 01/07/2013«Мне бы не хотелось придавать случившемуся другую окраску». Ширак Торосян о заявлении активиста Ваагна Чахаляна«Перед законом равны все. Однако обстоятельства ареста моего брата дают мне основание утверждать, что произошедшее – это явная провокация, осуществленная по политическим мотивам», – заявил В.Чахалян.
16:50 29/06/2013Региональная стабильность противоречит интересам Азербайджана. Политолог Т. Абрамян назвал неактуальные для Армении тезисы«Больше всего денег Азербайджан отмывает при заключении военных сделок», «У Азербайджана не хватит духа пойти на такую авантюру», «Азербайджанские солдаты трусливы…»
12:31 29/06/2013Представитель министерства Диаспоры: Сирийские армяне передумали и хотят обосноваться в АрменииМинистр Диаспоры Армении Грануш Акопян обратилась в министерство образования и науки РА с предложением превратить гимназию «Киликян» в школу с арабским и западноармянским уклоном.
14:44 28/06/2013Зашло ли в тупик следствие по делу убийства старосты села Прошян Котайкской области Армении Грача Мурадяна?В связи с этим адвокат Г. Ованнисян заявил также, что обещанное вознаграждение в 5000 долларов не возымело действия.
12:15 28/06/2013Айк Алумян: На основании имеющихся фактов Артак Будагян должен был быть признан потерпевшимОтец убитого в результате инцидента, имевшего место вечером 1 июня возле дома бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна, бывшего кандидата в мэры Гориса Аветика Будагяна – Эмиль...
12:27 27/06/2013Н.Зограбян: На встрече с делегацией Азербайджана в ПАСЕ Армения исключила обсуждение вопросов, находящихся в компетенции МГ ОБСЕПо ее словам, армянская делегация предложила обсудить вопросы, которые касаются пропаганды ненависти и ксенофобии, а также формирования атмосферы доверия.
09:20 26/06/2013Почему новоизбранный президент Ирана Хасан Роухани считает Азербайджан угрозой для безопасности ИРИ… Комментарий А.ИсраелянаНа фоне вышеотмеченного заявления Хасана Роухани с соответствующим докладом об ирано-азербайджанских отношениях выступил Центр исследований Меджлиса Ирана.