16:22 13/02/2026Քրեական վարույթ` մետրոյի Աջափնյակ կայարանի նախագծի գնման վերաբերյալ. «ՀԵՏՔ»Մետրոպոլիտենի Աջափնյակ կայարանի նախագծի պատվիրման եւ ձեռքբերման ժամանակ հնարավոր հանցագործության դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։ Քննչական կոմիտեում քննվող վարույթը նախաձեռնվել է...
15:36 13/02/2026Իշխան Սաղաթելյան. Այս թրքահպատակ իշխանությունների կողմից բռնաճնշումների և հալածանքի ենթարկվելը պատիվ է«Իմ ընկերներ Արթուր Սարգսյանը և Իգոր Սարգսյանը շարունակում են մնալ անազատության մեջ»,-գրում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։ Նա նշում է՝ նրանք, ինչպես Սրբազանի...
15:23 13/02/2026Վարորդական իրավունքի վկայականը կեղծ էր, իսկ մեքենայում թմրամիջոց կարՏավուշի մարզի պարեկները փետրվարի 10-ին՝ ժամը 23.35-ի սահմաններում, Նոյեմբերյան քաղաքի Վերոնայի փողոցում ստուգման նպատակով կանգնեցրել են Երևանի բնակիչ 28-ամյա երիտասարդի վարած «Մերսեդես» մակնիշի...
15:19 13/02/2026Շենգավիթի դատախազություն. Քրեական վարույթներով պետությանը պատճառված վնասը կազմել է 16 միլիոն 948 հազար դրամՇենգավիթ վարչական շրջանի դատախազությունում 2025 թվականին նախաձեռնվել է 2578 քրեական վարույթ (2024 թվականին՝ 2256 քրեական վարույթ): Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ Ժորա Թովմասյանը հայտնել է, որ...
15:00 13/02/2026«Հայփոստ»-ի պաշտոնյան մեղադրվում է խոշոր չափերով հափշտակության մեջ. նրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան«Հակակոռուպցիոն կոմիտեում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ից ստացված հաղորդման հիման վրա նախաձեռնված քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ նշված ընկերության փոստային բաժանմունքի պաշտոնատար անձը, ունենալով տվյալ...
14:38 13/02/2026Արմեն Չարչյանին մեղադրում են իբրև հոգևորականների հետ փոխկապակցված ընկերություններից թանկ գնով պարագաներ գնելու մեջ, հաղորդումը ներկայացրել է ԱԱԾ աշխատակիցը. փաստաբան«Քրեական վարույթը նախաձեռնվել է 4 ամիս առաջ, բայց որոշել են մտնել «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն միայն այսօր։ Հռետորական հարց՝ ինչո՞ւ»,- լրագրողների ասաց «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի...
14:17 13/02/2026Ինչպես Արսեն Բաբայանի, այնպես էլ Խաչիկ Գալստյանի դեմ հարուցված գործը ջուր է. Արթուր Վանեցյան«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանի դեմ հարուցված քրեական գործը ջուր է։ Այս մասին «Հրապարակ»-ին տված հարցազրույցում ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն...
14:01 13/02/2026Պետդուման առաջարկել է սահմանափակել միգրանտների համար նախատեսված նպաստների տրամադրումըՄարդիկ իրավացիորեն վրդովվում են, երբ տեսնում են, որ ռուսական ընտանիքների համար նախատեսված աջակցության միջոցառումները, նպաստները և սոցիալական վճարումները գործնականում հասանելի են դառնում այն անձանց համար, ովքեր միայն իրավաբանորեն են ստացել քաղաքացիություն
13:48 13/02/2026Դոկտոր ջան, դու դիմացել ես, դիմադրել ու հաղթահարել. Արմեն Աշոտյան«Դոկտոր ջան, դու սրանց նմաններին վաղուց գիտես, դիմացել ես, դիմադրել ու հաղթահարել»,-գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ անդրադառնալով «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի աշխատասենյակում...
13:44 13/02/2026ՔԿ կողմից ՀԺ-ին տրված պարզաբանումից ակնհայտ է, որ վերջիններս որոշակի իմաստով ընդունում են՝ մերժել են. Վարդևանյանը՝ Սամվել Կարապետյանին տեսաուղերձով հանդես գալ չթույլատրելու մասին«Բնավ զարմանալի չէ, որ հենց «Հայկական ժամանակ» օրաթերթն է պարզաբանում տարածում նշված հարցի վերաբերյալ և հենց առաջին աղբյուր հանդես գալիս»,- նշում է փաստաբան Արամ Վարդևանյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ...
13:38 13/02/2026Սոցիալիստական ինտերնացիոնալի հայտարարությունը Բաքվում հայ գերիների դատավճիռների վերաբերյալՍոցիալիստական ինտերնացիոնալը տարածել է հայտարարություն Բաքվում հայ գերիների դատավճիռների վերաբերյալ, որտեղ ասված է.
13:12 13/02/2026Հայաստանում մարդուն ազատությունից զրկելով՝ այլևս չես կարող վախեցնել, դարձել է սովորական. Արթուր Վանեցյան«Խաչիկ Գալստյանի պաշտպանությամբ իրավաբանական մասով զբաղվում է փաստաբանական խումբը, ընդ որում, նրանց գնահատմամբ, ընդհանրապես հիմք չկա Խաչիկ Գալստյանին քրեական հետապնդման ենթարկելու եւ ազատությունից...
12:48 13/02/2026Մենք սրան սպասում էինք, հակաեկեղեցական արշավի ևս մեկ դրսևորում է. «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի հոգևոր տեսուչ«Արդեն մոտ երեք ժամ է խուզարկություն է իրականացվում։ Առավոտյան պլանային քննարկման էինք մասնակցում, քննարկումն ընդհատվեց, քանի որ քննչական մարմինները եկել էին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
12:09 13/02/2026Հայաստանում 2025-ին թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերը 614 –ով աճել են. ՆԳ նախարար«Նախորդ տարի Հայաստանում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերը աճել են 614 –ո կամ 20,4 տոկոսով»,- ասուլիսում ասաց ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ միաժամանակ հայտնաբերվել է...
11:48 13/02/2026Եկեղեցուն պատկանող «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում ընթացող խուզարկությունը նիկոլական ռեժիմի հերթական ռեպրեսիան է մեր Մայր Եկեղեցու դեմ. Մելիքյան«Ցավով պետք է արձանագրեմ, որ մեր երկրում «իրավապահ» մարմիններն ամբողջությամբ վերածվել են իշխող քաղաքական ուժի ու անձամբ դրա ղեկավարի նեղ շահերը սպասարկող քաղաքական կառույցների»,- գրել է փաստաբան...
10:47 13/02/2026ՔԿ-ն՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի աշխատասենյակում խուզարկության մասին«Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարվում են քննչական գործողություններ»,- Panorama.am-ին հայտնեց քննչական կոմիտեի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ վարույթի շրջանակում է...
10:43 13/02/2026Մասիսում կինը ոստիկաններին հայտնել է, որ հարևանուհին թունավորել է իր սագերին ու բադինԱրտառոց դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Հունվարի 28-ին ժամը 16։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մասիսի բաժին է դիմել...
10:16 13/02/2026Դատավոր Ժորա Չիչոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի նախագահԴատաբոր Ժորա Չիչոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով: Հրամանագիրը ստորագրել է Հանրապետության նախագաի պաշտոնը զվաղեցնող...
10:10 13/02/2026Կասեցվել է «Էս Էս Օիլ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանի հեղուկ գազի և բենզինի վաճառքի գործունեությունըՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական գործողությունների շրջանակում հեղուկացված ածխաջրածնային գազի և բենզինի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԷՍ ԷՍ ՕԻԼ» ՍՊԸ-ին պատկանող...
10:02 13/02/2026Հաց և տեսարաններ. Քաղաքական վերլուծաբանը՝ մարտի 1-ի գործով զարգացումների մասին«Վալերի Օսիպյանին ու Ռոբերտ Մելքոնյանին (Բազազ) մարտիմեկյան գործով մեղադրանքի առաջադրումը, ինչպես արդեն բնորոշել եմ ֆեյսբուքյան հարթակում՝ հաց եւ տեսարաններ բանաձեւի շրջանակում է անկասկած»,-նման...

15:36 09/10/2023Arrests of Artsakh leaders by Azerbaijan politically motivated, lawyer claimsThe arrests of Artsakh’s current and former leaders by Azerbaijan are politically motivated, human rights lawyer Siranush Sahakyan insists.
12:06 09/10/2023Tatoyan Foundation releases evidence of Azeri attacks on civilians in ArtsakhThe Tatoyan Foundation led by Armenia’s ex-Ombudsman Arman Tatoyan has released evidence of Azerbaijani attacks on civilian communities in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on September 19.
17:03 06/10/2023Azeri ombudsperson meets with David Babayan in prisonAzerbaijan’s Commissioner for Human Rights (Ombudsperson) Sabina Aliyeva on Friday met with David Babayan, a former Artsakh foreign minister held by Baku, the Azerbaijani media reported.
16:34 06/10/2023Criminal case against Pashinyan critic goes to courtA criminal case against Armine Adibekyan, an expert on Azerbaijan, has been sent to a first instance court in Yerevan, her lawyer Ruben Melikyan said on Friday.
15:38 06/10/2023UN court to hold hearings on Armenia's suit against Azerbaijan on Oct. 12The International Court of Justice (ICJ), the principal judicial organ of the United Nations, will hold public hearings in the case concerning Application of the International Convention on the...
15:05 06/10/2023Prosecutor's Office says nothing about probes over Artsakh officials' arrests by AzerbaijanThe Armenian Prosecutor General’s Office has refused to say whether criminal probes have been launched into the arrests of Artsakh’s current and former leaders by Azerbaijan.
11:45 06/10/2023Azeri ombudsperson visits jailed Ruben VardanyanAzerbaijan’s Commissioner for Human Rights (Ombudsperson) Sabina Aliyeva on Friday met with Ruben Vardanyan, Artsakh’s former state minister held by Baku.
11:25 06/10/2023Artsakh: Ombudsperson says Azeri forces mutilated Armenian civilians' bodiesArmenia's Human Rights Defender Anahit Manasyan on Thursday presented the preliminary results of the fact-finding activities conducted by her in different regions of Armenia with the forcibly...
14:35 05/10/2023Ex-Artsakh leaders, parliament speaker placed in 4-month detention in AzerbaijanTwo former presidents of Artsakh (Nagorno-Karabakh), Bako Sahakyan and Arkady Ghukasyan, as well as parliament speaker David Ishkhanyan, have been placed in 4-month detention in Azerbaijan pending a...
11:41 05/10/2023HRW: Azerbaijan's partners should insist on international monitoring mission in Nagorno-KarabakhGovernments involved in facilitating talks between Azerbaijan and Armenia should secure concrete commitments from Azerbaijan’s president on respecting, protecting, and implementing the right to...
11:33 05/10/2023Yerevan court extends Grigory Khachaturov's arrestThe Anti-Corruption Court in Yerevan on Thursday extended the pre-trial detention of Major-General Grigory Khachaturov for two more months, the judicial authorities reported.
15:26 04/10/2023Photos show ex-Artsakh leader's arrest by AzerbaijanPhotos showing the arrest of Artsakh’s former President Arayik Harutyunyan have been posted on Azerbaijani Telegram channels.
13:57 03/10/2023Armenian parliament ratifies Rome StatuteThe Armenian parliament voted on Tuesday to ratify the Rome Statute, the founding treaty of the International Criminal Court (ICC).
13:36 03/10/2023Reports of Artsakh NSS chief's arrest by Azerbaijan not confirmedReports about the arrest of Artsakh National Security Service (NSS) Director Ararat Melkumyan by Azerbaijanis have not been confirmed.
13:06 03/10/2023Armenian parliament debates Rome Statute ratificationThe Armenian National Assembly on Tuesday started debates on the ratification of the Rome Statute at a session boycotted by the opposition.
11:57 03/10/2023Azerbaijan reportedly arrests Artsakh NSS chiefAzerbaijan has arrested Major-General Ararat Melkumyan, Director of the Artsakh National Security Service (NSS), MediaHub said on Tuesday.
13:16 02/10/2023Ruben Vardanyan's children urge world leaders to help free himFormer Artsakh State Minister Ruben Vardanyan's children on Monday issued a statement, which is provided below: "As the four children of Ruben Vardanyan, we respectfully call upon the world leaders,...
12:04 02/10/2023Taguhi Tovmasyan: We must not allow Artsakh Armenians to emigrateMP Taguhi Tovmasyan, chair of the Armenian parliament’s Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, stresses the need for urgent solutions to the problems facing the...
14:06 30/09/2023Azerbaijan destroys monument to Artsakh Liberation War in HadrutAzerbaijani forces have destroyed a monument commemorating the Artsakh Liberation War in Ukhtadzor, a village in the Hadrut region of Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Artsakh Monument Watch reported...
11:01 30/09/2023Armenia files suit against Azerbaijan at UN courtArmenia has filed a lawsuit against Azerbaijan with the International Court of Justice (ICJ), the principal judicial organ of the United Nations, the court said in a press release on Friday.