17:42 11/02/2026Լոռու մարզում դպրոցականին ծեծի ենթարկելու դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելԼոռու մարզի դպրոցներից մեկից 13-ամյա երեխային հիվանդանոց տեղափոխելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից։ «Վարույթ է հարուցվել՝ Քրեական...
17:00 11/02/2026Դատարանը մասնակի բավարարեց միջնորդությունը և թույլատրեց, որ Դավիթ Համբարձումյանի երեխաների դայակն այցելի իրենց տունԵրեխաներին խնամող Իրինա Ղուկասյանին թուլատրել այցելությունը Դավիթ Համբարձումյանի բնակության վայր
16:18 11/02/2026Դավիթ Համբարձումյանի վրա զենքին նմանվող առարկա, կամ դրա օգտագործման սպատնալիք չի եղել. Փաստաբանը մեջբերեց ոստիկան վկայի ցուցմունքըՆա պնդել է, որ Դավիթ Համբարձումյանի վերաբերյալ նախաքննության ժամանակ տված ցուցմունքն իրականությանը չի համապատասխանում
15:11 11/02/2026Գարեգին Երկրորդն ու միջազգային իրավաբան Ռոբերտ Ամստերդամը քննարկել են անազատության մեջ գտնվող եպիսկոպոսների և Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ ընթացող իրավական գործընթացներըՓետրվարի 11-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպել է միջազգային իրավաբան Ռոբերտ Ամստերդամին։ Մայր Աթոռի հաղորդմամբ, հանդիպման...
14:15 11/02/2026Կառուցապատողն ամբողջ ծավալով ջուր չի ստանա, եթե համակարգում թերություններ լինեն. Նոր կարգավորումՀանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) ներկայացրած նախագիծը նոր մոտեցում է սահմանում բազմաբնակարան շենքերի ջրամատակարարման գործընթացում՝ հստակ տարանջատելով շինարարության փուլում և...
13:41 11/02/2026Վաղարշապատում «Հաղթանակ» դաշինքի աջակիցները խոչընդոտել են մի շարք անձանց ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը, 6 անձ ձերբակալվել է. ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի նոյեմբերի 16-ին...
12:34 11/02/2026Անհետ կորած 20-ամյա Լիաննա Արաբյանը հայտնաբերվել էՓետրվարի 8-ին հաղորդվել էր 2006 թվականին ծնված Լիաննա Արաբյանի անհետ կորելու մասին։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, համայնքային ոստիկանության Նաիրիի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների...
11:54 11/02/2026Ինչ է իրականում ասել Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի ֆարս դատավարության ժամանակԸնտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանը փոխանցել է փետրվարի 10-ի դատական նիստում իր հնչեցրած եզրափակիչ խոսքի բովանդակությունը։ Հրաժարվելով մասնակցել կեղծ արդարադատությանը՝ Ռուբեն...
11:22 11/02/2026Ոսկյա զարդերի հարկման մեխանիզմը կփոխվի. ՆախագիծՀայաստանի հարկային օրենսդրության մեջ նախատեսվող փոփոխությունները նպատակ ունեն վերանայել ոսկուց և թանկարժեք քարերից պատրաստված իրերի օտարման գործարքների հարկման կարգը։ ՀՀ ֆինանսների նախարարության...
11:11 11/02/2026Այցելություն բանտարկված հայ արքեպիսկոպոսին«Մեդիամաքս»-ը ներկայացնում է Christian Solidarity International կազմակերպության հանրային իրազեկության հարցերով տնօրեն Ջոել Վելդկամպի Visiting an Armenian Archbishop in Prison հոդվածի հայերեն...
09:24 11/02/2026Սա շատ մռայլ օր է ԵՄ-ում մարդու իրավունքների համար. Amnesty InternationalAmnesty International իրավապաշտպան կազմակերպութունը համարում է, որ Եվրոպական խորհրդարանը հարված է հասցրել ապաստանի իրավունքին՝ հաստատելով «անվտանգ երկրի» կանոնները։ Արձագանքելով Եվրոպական խորհրդարանի...
17:38 10/02/2026Որոնվում է 20-ամյա Լիանա ԱրաբյանըՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 2006 թվականին ծնված Լիանա Արաբյանը: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, նա դուրս է եկել Քանաքեռավան գյուղի Շիրակացու...
17:21 10/02/2026Մեքենայում խոշոր չափի թմրամիջոց են գտելՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փետրվարի 7-ին Սիլիկյան...
16:18 10/02/2026Ռուբեն Վարդանյանի գործով Բաքվի դատարանը հեռացել է «դատավճիռ» կայացնելուԱյսօր Բաքվի դատարանում ավարտվել է Ացախի Հանապետության նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանի շինծու գործով դատական լսումները։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, պաշտպանական կողմի և Վարդանյանի...
11:01 10/02/2026Ողբերգական դեպք՝ Արմավիրի մարզում. «Kia»-ի վարորդը հանկարծամահ է եղելԱյսօր՝ փետրվարի 10-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 08:50-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի բնակիչ 62-ամյա Ավետիս Ք.-ն իր վարած «Kia Forte» մակնիշի ավտոմեքենայով Պտղունք գյուղում...
10:35 10/02/2026Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների առկա խմբագրումը չի քննարկվել դատավորների հետ, չեն հայցվել մասնագիտական համայնքների դիրքորոշումներըԴատավորների համայնքը Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների վերջնական խմբագրության մասին փաստացի տեղեկացել է հիմնականում Ազգային ժողովում տեղի ունեցած քննարկումներից։ Դատավորների միությունից հայտնում են,...
10:31 10/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՇուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
10:23 10/02/2026«Ալեքս 33»-ին պատկանող լցակայանում փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում բենզինի և դիզելային վառելիքի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԱԼԵՔՍ 33» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ ք.
23:13 09/02/2026Դատավորը մեծ պատմական սխալ է թույլ տվել, երբ ներխուժել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ինքնակառավարման տիրույթ. Արա ԶոհրաբյանՀոգևոր կարգավիճակից զրկված մասնավոր անձ Արման Սարոյանը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Մասյացոտնի բանկային հաշվի միջոցներն է տնօրինում
21:13 09/02/2026Արտակարգ դեպք. հայտնել են, որ «հեմառոգիկ շոկ և դաստակի կտրած վերք» ախտորոշմամբ հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդու կյանքին վտանգ է սպառնումԴեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ

18:01 06/08/2024Проходит судебное заседание по делу Герасима ВарданянаВ 17:00 началось очередное судебное заседание по делу члена Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Герасима Варданяна.
17:11 06/08/2024Amnesty International призывает не допустить экстрадиции журналиста Афгана Садыгова из Грузии в АзербайджанВ связи с задержанием 3 августа и помещением в депортационную тюрьму в Грузии азербайджанского журналиста, главного редактора Azel.TV Афгана Садыгова, заместитель директора Amnesty International по...
11:51 05/08/2024Не менее 300 человек погибли в ходе беспорядков в БангладешНе менее 300 человек погибли в ходе волны беспорядков в Бангладеш, из них 94 погибли в воскресенье, передает агентство Франс Пресс, ссылаясь на данные полиции, врачей и властей.
13:14 03/08/202432 человека погибли, 63 получили ранения в результате подрыва смертника на пляже в СомалиНациональное телевидение Сомали со ссылкой на полицию заявило, что 32 человека погибли, ещё 63 получили ранения в результате подрыва террориста-смертника на пляже у популярного отеля Beach View в...
17:46 02/08/2024В результате несчастного случая погиб сотрудник Зангезурского медно-молибденового комбинатаСегодня, 2 августа, около 10:50 на принадлежащем ЗАО «ЗММК» участке «Капанская база» при эксплуатации погрузочной техники произошел несчастный случай со смертельным исходом.
16:42 02/08/2024Четверо азербайджанцев подорвались на мине на участке Тавуша армяно-азербайджанской границыЧетверо азербайджанцев подорвались на мине на границе с Арменией в направлении Тавуша. Об этом сообщают азербайджанские СМИ. Взрыв произошел во время разминирования на территории, которую Армения...
16:00 02/08/2024СМИ: сына актера Армена Джигарханяна расстреляли гангстеры в Лас-ВегасеСына актера Армена Джигарханяна расстреляли в центре Лас-Вегаса, одна из пуль прошла мимо, вторая задела голову, передает Mash.
14:36 02/08/2024Песков – о том, почему Путин поехал встречать обменянных россиянПрезидент России Владимир Путин посчитал нужным встретить освобожденных по обмену заключенных у трапа в аэропорту, потому что это дань людям, которые служат своей стране, сообщил пресс-секретарь...
14:00 02/08/2024Меликян: Решение Апелляционного суда по делу Нарека Маляна мы обжалуем в кассационном порядкеАпелляционный суд по итогам рассмотрения жалоб защиты и обвинения по делу политзаключенного Нарека Маляна постановил оставить без изменений приговор, вынесенный судом первой инстанции.
11:53 02/08/2024Суд запретил москвичу держать в квартире 30 кошекБутырский суд Москвы удовлетворил иск прокуратуры о запрете гражданину содержать в квартире около 30 кошек после жалоб соседей, сообщили РИА Новости в суде.
15:17 01/08/2024В Индии муж приковал жену цепью в джунглях и оставил на 40 днейИндийская полиция задержала мужа гражданки США Лалиты Кайи Кумар, которая была обнаружена прикованной цепью к дереву в джунглях штата Махараштра.
13:18 01/08/2024За сутки в Армении зарегистрировано 10 ДТП: 18 человек получили травмыПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 30 по 31 июля сотрудниками различных подразделений Полиции МВД Армении раскрыто 104 случая преступлений.
12:33 01/08/2024Взрыв с обрушением произошел в жилом доме в селе Воскеаск: погиб ребенокВзрыв с последующим обрушением произошел в жилом доме в селе Воскеаск Ширакской области Армении. Об этом сообщает Спасательная служба МВД Армении. Согласно информации, сигнал о происшествии поступил...
16:41 31/07/2024214 тысяч драмов – за 1 дерево. Новые подробности о стоимости засохшего сквера в центре ЕреванаPanorama.am ранее писал о засохших туях в примыкающем к церкви Св.Григория Просветителя сквере в центре Еревана.
17:36 30/07/2024Из России за полгода выдворили 40 тыс. иностранцев, нарушивших миграционное законодательствоВ первом полугодии из России было выдворено 39,5 тысячи иностранцев, нарушивших миграционное законодательство, сообщили РИА Новости в пресс-службе ФССП РФ.
15:43 30/07/2024Источник: Получившие гражданство РФ будут служить в армии один годЛицам, которые получают гражданство РФ, придется служить в армии по призыву один год, а не два, как предлагалось ранее, сообщил "Интерфаксу" информированный источник в нижней палате парламента.
13:52 30/07/2024В Армении закрыли программу «Статус-кво» за критику политики властейСовет общественного вещателя Армении (председатель – Ара Ширинян) закрыл авторскую политико-аналитическую программу «Статус-кво».
16:52 29/07/2024Азербайджанский военнослужащий совершил суицид в оккупированном АрцахеАзербайджанский военнослужащий совершил суицид в оккупированном Баку арцахском Карвачаре. «Поступила информация о самоубийстве с применением огнестрельного оружия военнослужащего Н-ской воинской...
13:23 29/07/2024Трагическое ДТП в Вайоцдзорской области Армении: 20-летний водитель погиб на местеТрагическое ДТП в ночь на понедельник, 29 июля, произошло в Вайоцдзорской области Армении. Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, сигнал об аварии и пострадавшем возле перекрестка села Кечут...
11:58 29/07/2024В Турции задержали трех наркобароновТрое разыскиваемых Швецией и Черногорией по «красному» бюллетеню Интерпола наркобаронов задержаны в Турции, сообщил в понедельник министр внутренних дел Али Ерликая в соцсети X.