17:42 11/02/2026Լոռու մարզում դպրոցականին ծեծի ենթարկելու դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելԼոռու մարզի դպրոցներից մեկից 13-ամյա երեխային հիվանդանոց տեղափոխելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից։ «Վարույթ է հարուցվել՝ Քրեական...
17:00 11/02/2026Դատարանը մասնակի բավարարեց միջնորդությունը և թույլատրեց, որ Դավիթ Համբարձումյանի երեխաների դայակն այցելի իրենց տունԵրեխաներին խնամող Իրինա Ղուկասյանին թուլատրել այցելությունը Դավիթ Համբարձումյանի բնակության վայր
16:18 11/02/2026Դավիթ Համբարձումյանի վրա զենքին նմանվող առարկա, կամ դրա օգտագործման սպատնալիք չի եղել. Փաստաբանը մեջբերեց ոստիկան վկայի ցուցմունքըՆա պնդել է, որ Դավիթ Համբարձումյանի վերաբերյալ նախաքննության ժամանակ տված ցուցմունքն իրականությանը չի համապատասխանում
15:11 11/02/2026Գարեգին Երկրորդն ու միջազգային իրավաբան Ռոբերտ Ամստերդամը քննարկել են անազատության մեջ գտնվող եպիսկոպոսների և Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ ընթացող իրավական գործընթացներըՓետրվարի 11-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպել է միջազգային իրավաբան Ռոբերտ Ամստերդամին։ Մայր Աթոռի հաղորդմամբ, հանդիպման...
14:15 11/02/2026Կառուցապատողն ամբողջ ծավալով ջուր չի ստանա, եթե համակարգում թերություններ լինեն. Նոր կարգավորումՀանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) ներկայացրած նախագիծը նոր մոտեցում է սահմանում բազմաբնակարան շենքերի ջրամատակարարման գործընթացում՝ հստակ տարանջատելով շինարարության փուլում և...
13:41 11/02/2026Վաղարշապատում «Հաղթանակ» դաշինքի աջակիցները խոչընդոտել են մի շարք անձանց ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը, 6 անձ ձերբակալվել է. ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի նոյեմբերի 16-ին...
12:34 11/02/2026Անհետ կորած 20-ամյա Լիաննա Արաբյանը հայտնաբերվել էՓետրվարի 8-ին հաղորդվել էր 2006 թվականին ծնված Լիաննա Արաբյանի անհետ կորելու մասին։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, համայնքային ոստիկանության Նաիրիի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների...
11:54 11/02/2026Ինչ է իրականում ասել Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի ֆարս դատավարության ժամանակԸնտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանը փոխանցել է փետրվարի 10-ի դատական նիստում իր հնչեցրած եզրափակիչ խոսքի բովանդակությունը։ Հրաժարվելով մասնակցել կեղծ արդարադատությանը՝ Ռուբեն...
11:22 11/02/2026Ոսկյա զարդերի հարկման մեխանիզմը կփոխվի. ՆախագիծՀայաստանի հարկային օրենսդրության մեջ նախատեսվող փոփոխությունները նպատակ ունեն վերանայել ոսկուց և թանկարժեք քարերից պատրաստված իրերի օտարման գործարքների հարկման կարգը։ ՀՀ ֆինանսների նախարարության...
11:11 11/02/2026Այցելություն բանտարկված հայ արքեպիսկոպոսին«Մեդիամաքս»-ը ներկայացնում է Christian Solidarity International կազմակերպության հանրային իրազեկության հարցերով տնօրեն Ջոել Վելդկամպի Visiting an Armenian Archbishop in Prison հոդվածի հայերեն...
09:24 11/02/2026Սա շատ մռայլ օր է ԵՄ-ում մարդու իրավունքների համար. Amnesty InternationalAmnesty International իրավապաշտպան կազմակերպութունը համարում է, որ Եվրոպական խորհրդարանը հարված է հասցրել ապաստանի իրավունքին՝ հաստատելով «անվտանգ երկրի» կանոնները։ Արձագանքելով Եվրոպական խորհրդարանի...
17:38 10/02/2026Որոնվում է 20-ամյա Լիանա ԱրաբյանըՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 2006 թվականին ծնված Լիանա Արաբյանը: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, նա դուրս է եկել Քանաքեռավան գյուղի Շիրակացու...
17:21 10/02/2026Մեքենայում խոշոր չափի թմրամիջոց են գտելՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փետրվարի 7-ին Սիլիկյան...
16:18 10/02/2026Ռուբեն Վարդանյանի գործով Բաքվի դատարանը հեռացել է «դատավճիռ» կայացնելուԱյսօր Բաքվի դատարանում ավարտվել է Ացախի Հանապետության նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանի շինծու գործով դատական լսումները։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, պաշտպանական կողմի և Վարդանյանի...
11:01 10/02/2026Ողբերգական դեպք՝ Արմավիրի մարզում. «Kia»-ի վարորդը հանկարծամահ է եղելԱյսօր՝ փետրվարի 10-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 08:50-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի բնակիչ 62-ամյա Ավետիս Ք.-ն իր վարած «Kia Forte» մակնիշի ավտոմեքենայով Պտղունք գյուղում...
10:35 10/02/2026Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների առկա խմբագրումը չի քննարկվել դատավորների հետ, չեն հայցվել մասնագիտական համայնքների դիրքորոշումներըԴատավորների համայնքը Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների վերջնական խմբագրության մասին փաստացի տեղեկացել է հիմնականում Ազգային ժողովում տեղի ունեցած քննարկումներից։ Դատավորների միությունից հայտնում են,...
10:31 10/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՇուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
10:23 10/02/2026«Ալեքս 33»-ին պատկանող լցակայանում փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում բենզինի և դիզելային վառելիքի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԱԼԵՔՍ 33» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ ք.
23:13 09/02/2026Դատավորը մեծ պատմական սխալ է թույլ տվել, երբ ներխուժել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ինքնակառավարման տիրույթ. Արա ԶոհրաբյանՀոգևոր կարգավիճակից զրկված մասնավոր անձ Արման Սարոյանը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Մասյացոտնի բանկային հաշվի միջոցներն է տնօրինում
21:13 09/02/2026Արտակարգ դեպք. հայտնել են, որ «հեմառոգիկ շոկ և դաստակի կտրած վերք» ախտորոշմամբ հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդու կյանքին վտանգ է սպառնումԴեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ

17:00 21/09/2023People desperately looking for their relatives in ArtsakhPeople are desperately looking for each other in Artsakh (Nagorno-Karabakh) hit hard by a 24-hour Azerbaijani attack.
14:20 21/09/2023Azeri troops killed Artsakh civilian, says former state ministerAzerbaijani forces have killed a civilian in the Artsakh village of Haterk, Artsakh’s former State Minister Artak Beglaryan said on Thursday, citing preliminary reports.
13:43 20/09/2023Armenia opens criminal probe into facts of committing genocide by Azerbaijani leadershipArmenia’s Investigative Committee has launched a criminal investigation into the facts of committing genocide in Nagorno-Karabakh (Artsakh) by the military-political leadership of Azerbaijan.
13:30 20/09/2023Azeri troops fire at Russian peacekeepers' vehicles evacuating women, children from ArtsakhThe Azerbaijani military opened fire on the vehicles of the Russian peacekeepers as they attempted to evacuate women and children from Artsakh (Nagorno-Karabakh) through the Lachin Corridor, the...
23:45 19/09/2023Armenia applies to ECHR after major Azeri attack on ArtsakhArmenia has asked the European Court of Human Rights (ECHR) to indicate interim measures against Azerbaijan following the launch of a major offensive against Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Office of...
16:22 19/09/2023Ombudsman reports civilian casualties in Artsakh in the wake of Azeri attackArtsakh Ombudsman Gegham Stepanyan has reported casualties among Armenian civilians, including children, in the wake of a full-scale Azerbaijani offensive.
12:33 19/09/2023CEC announces Yerevan election recountArmenia’s Central Electoral Commission (CEC) has announced a recount of votes in Sunday’s municipal elections in Yerevan.
16:05 18/09/2023Yerevan court extends judge Arusyak Aleksanyan's arrestThe Anti-Corruption Court in Yerevan has extended the pre-trial arrest of judge Arusyak Aleksanyan for three months, the judicial authorities reported on Monday.
12:45 18/09/2023Iran, U.S. to swap prisoners todayA prisoner swap involving five Iranian prisoners and five American prisoners will take place on Monday, Reuters cited Iran's foreign ministry spokesperson as saying.
16:01 16/09/2023Azerbaijan initiates arbitration proceedings against ArmeniaAzerbaijan has launched arbitration proceedings against Armenia for "large-scale environmental hazard" in accordance with the rules of the Berne Convention, Deputy Chairman of the Azerbaijani Supreme...
14:02 15/09/2023Local government officials told to attend Avinyan's campaign march, watchdog saysThe Independent Observer has accused Armenia’s ruling Civil Contract party of abuse of administrative resources during the campaigning for the upcoming Yerevan municipal elections.
13:30 15/09/2023UEFA opens disciplinary case against Armenia after Croatia matchUEFA has opened disciplinary proceedings against Armenia’s Football Federation and head coach Oleksandr Petrakov following the Euro 2024 qualifier against Croatia on September 11.
13:35 14/09/2023Regional school staffs forced to attend Avinyan's campaign rallies, lawyer saysLawyer Arsen Babayan warns that staffs of schools in Armenia’s regions are being forced to attend election campaign rallies of the ruling Civil Contract party’s Yerevan mayoral candidate, Tigran...
12:46 14/09/2023Opening of Aghdam route poses 'existential threat' to Artsakh, Tatoyan Foundation warnsThe Tatoyan Foundation, led by Armenia’s former ombudsman Arman Tatoyan, has identified the Azerbaijani armed locations from the Lachin corridor road to Stepanakert and from Stepanakert to Aghdam.
15:02 12/09/2023Former ruling faction MP chargedCharges have been brought against Tigran Ulikhanyan, a former MP representing Armenia’s ruling Civil Contact party.
11:00 12/09/2023Freedom House condemns any plans to attack Armenia's sovereign territoryIn response to increasing military tensions between Armenia and Azerbaijan and worsening conditions in Nagorno-Karabakh, Freedom House president Michael J.
13:59 11/09/2023Armenian political activist summoned to NSSPolitical activist Jirair Sefilian has been summoned to Armenia’s National Security Service (NSS) for questioning, his party reported.
12:15 11/09/2023New Hayastan MP sworn inMher Melkonyan was sworn in as an MP of the opposition Hayastan faction at the Armenian parliament session on Monday.
14:32 09/09/2023Yerevan court OKs pre-trial detention of fallen soldier's fatherThe Shengavit District Court of General Jurisdiction in Yerevan on Saturday ordered a two-month pre-trial detention for Garik Galeyan, whose soldier son Mkhitar was killed in the 2020 Artsakh war.
14:05 09/09/2023Arrest of fallen soldier's father sparks protest in YerevanThe arrest of Garik Galeyan, whose soldier son Mkhitar was killed in the 2020 Artsakh war, sparked a protest in Yerevan on Saturday.