11:33 20/01/2026Միքայել Սրբազանը չի կարողանում իրացնել իր կրոնական ազատությունը. Թագուհի ԹովմասյանԱԺ նիստում «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը բարձրաձայնեց, որ Միքայել Սրբազանը, ով հիմա իր պատիժը կրում է հիվանդանոցային պայմաններում, զրկված է իր սահմանադրական իրավունքից, չի...
09:49 20/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է. Արագորեն սպառվում են Vitamin B1-ի ներքին պաշարներըԱյսօր՝ հունվարի 20-ին քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է: Նարեկը մոտենում է կրիտիկական այն սահմանին, որից այն կողմ օրգանիզմը սկսում է սպաառել իր վերջին պաշարները` քայքայելով...
21:31 19/01/2026Համակ ուշադրությամբ հետևելու եմ, որպեսզի քրեական գործի շրջանակում խուզարկվի նաև Արարատ Միրզոյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի, Արայիկ Հարությունյանի բնակարանները. ԴեմոյանԱյն ձեռք էի բերել անցյալ տարի հոկտեմբերին Վերնիսաժից` 3000 դրամով
20:25 19/01/2026Կարապետյանի գործը զուտ քաղաքական է, իսկ այսպիսի անօրինությունները ձեռնտու են միայն ՀՀ թշնամիներինՍամվել Կարապետյանի միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը գրում է․ «Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Եկեղեցու վրա հարձակումը և քրիստոնյա քաղբանտարկյալներ պահելը բացատրվում է միայն նրա քաղաքական թուլությամբ։...
20:08 19/01/2026Իրավապահ մարմինների անունից կատարվող հեռախոսազանգերով մի փոխանցեք Ձեր գումարներն այլ հաշվեհամարներին․ ԿիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ Կիբեռոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հարգելի քաղաքացիներ, իրավապահ մարմինների անունից կատարվող հեռախոսազանգերով մի փոխանցեք Ձեր գումարները այլ հաշվեհամարներին։...
19:58 19/01/2026«Պապան գործից եկավ»․ Դավիթ Համբարձումյանը վերադարձել է տունՄասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանն արդեն տանն է։ «Պապան գործից եկավ»,- տան մոտ ասաց հավաքվածներից մեկը՝ Համբարձումյանի երեխային։ Նշենք, որ այսօր վարչապետի միասնական թեկնածու, Մասիսի նախկին...
19:50 19/01/2026Փորձում են իմ նկատմամբ ճնշում գործադրել․ Զարուհի Փոստանջյան«Դատավորը, եթե նույնիսկ խնդիր ուներ, ապա ի սկզբանե պետք է այդ խնդրի մասին բարձրաձայներ։ Այսօր ես ներկայացրել եմ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան հրատապ միջոց կիրառելու այդ հատուկ հայցը։Եվ այդ...
19:37 19/01/2026ՀԱՊԿ-ում խորհրդակցություն է անցկացվել․ ինչ է քննարկվելՏեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Թաալատբեկ Մասադիկովի և ՀԱՊԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովի պատասխանատու քարտուղար Սերգեյ Պոսպելովի միջև: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ՀԱՊԿ...
19:00 19/01/2026Վարդան Ղուկասյանը պետք է հետազոտվի, դատական նիստը հետաձգվեցԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի գործով դատական նիստը, որն ընդմիջվել էր՝ պայմանավորված շտապ օգնության ծառայության բժիշկների ժամանմամբ և Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակի զննությամբ, շարունակվեց։...
18:36 19/01/2026Ձեր գործընկերներն ովքե՞ր են՝ Կարեն Անդրասյա՞նը, թե՞ Նիկոլ Փաշինյանը․ Փոստանջյանը ՝ դատավորին«Դատարանը գտնում է, որ առկա է կասկած պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանի, նույն դատական նիստերի մասնակցության առնչությամբ։ Հետևաբար, տիկին Փոսնջյան, դատարանը համապատասխան գրություն կհասցեագրի Փաստաբանների...
18:00 19/01/2026Հայտնաբերվել է 402 ոչ սթափ վարորդՀունվարի 12-19-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5217 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 194 ավտոմեքենա։...
17:26 19/01/2026Ճիշտն ասած ես ձեզ կիսատ եմ լսում, կիսատ եմ տեսնում. Վարդան Ղուկասյանին զննում են շտապ օգնության բժիշկներըԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանց դատավորը հետաքրքրվեց՝ առողջական վիճակը ներո՞ւմ է նիստը շարունակելու համար։ -Կանգնե՞մ,-հարցրեց Ղուկասյանը։ -Եթե խնդիր է Ձեզ համար կանգնելը, կարող եք նստած...
16:46 19/01/2026Քննչական մարմինները Դեմոյանի տանը խուզարկություն են իրականացնում«Այս պահին քննչական մարմինները մուտք են գործել իմ բնակարան և առանց իմ ներկայության իրակամացնում են խուզարկություն»,-այս մասին հայտնում է Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն, պատմաբան...
16:43 19/01/2026Կոտայքի մարզի Աբովյան համայնքին կվերադարձվի զբոսայգու տարածք հանդիսացած՝ 1700 քմ մակերեսով հողամասԿոտայքի մարզի դատախազության հայցը բավարարվել է
16:26 19/01/2026Փոքրիկը շատ կուրախանա, երբ տեսնի հայրիկին. Դավիթ Համբարձումյանի կինԴավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը դատարանի կողմից փոփոխելը հույսեր է առաջացրել նրա տիկնոջ մոտ։ «Արդարություն դեռևս կա»,-դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
16:07 19/01/2026«Տղաները պատվով են տանում այս փորձությունը». Գառնիկ Դանիելյանն ու Լևոն Քոչարյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում տեսակցել են Խաչիկ Գալստյանին, Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ ՍամսոնյանինԱյսօր ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գառնիկ Դանիելյանն ու Լևոն Քոչարյանը «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում տեսակցել են քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանին, Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ...
16:04 19/01/2026Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը փոփոխվեցՎարչապետի միասնական թեկնածու, Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը փոփոխվեց։ Դատարանը որոշեց նրա նկատմամբ կիրառել տնային կալանք: Որոշումը հրապարկեց դատարանը...
15:38 19/01/2026Վերաքննիչ քրեական դատարանը պետք է ազատ արձակի Դավիթ Համբարձումյանին. Պապոյան«Երևանի առաջին ատյանի դատարանը անցած տարվա հոկտեմբերի 23-ին վերացրել է Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ ավելի քան 7 տարի գործող գրավ խափանման միջոցը և կիրառել է կալանք, ընդ որում անժամկետ...
15:33 19/01/2026Դատարանը պարտավորեցրել է քրեական վարույթ նախաձեռնել․ Զոհրաբյան«Վերադասի հրահանգներն ինքնամոռաց կատարելուց առաջ մտածեք, որ ամեն ինչ ժամանակավոր է և գալու է օրենքի առաջ պատասխան տալու ժամանակը, իսկ Եկեղեցու հարցով հավատացեք, որ ծանր պատասխան եք տալու»
15:21 19/01/2026Կամո Ցուցուլյանն ազատվել է Փրկարար ծառայության տնօրենի պաշտոնիցՓաշինյանի որոշումներով փոփոխություններ՝ ներքին գործերի նախարարությունում

17:43 16/04/2024Р.Ишханян: Нарек Самсонян и Вазген Сагателян – узники совести, они должны быть освобождены немедленноАрмянский центр политических прав несколько дней назад представил доклад относительно предъявленного оппозиционным деятелям, соавторам и ведущим подкаста «Imnemnimi» Нареку Самсоняну и Вазгену...
16:49 16/04/2024Власти Турина запретили курить на улице рядом с другими людьмиГородской совет Турина запретил курить табак и электронные устройства на открытом воздухе на расстоянии менее пяти метров от других людей, пишет МИР24.
16:26 16/04/2024Профессор Пьер Д'Аржан: То, что Алиев называет «отечественной войной», привело к полной этнической чистке в Нагорном КарабахеАзербайджан выдвинутыми вторыми предварительными возражениями пытается исключить из обсуждения ряд претензий Армении касательно нарушения Баку Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой...
16:05 16/04/2024Егише Киракосян в суде ООН: Азербайджанских детей школьные учебники учат ненавидеть и убивать армянПравительство Азербайджана десятилетиями насаждало ненависть в отношении этнических армян. Азербайджанских детей школьные учебники учат ненавидеть и убивать армян. Государственные СМИ этой страны...
15:27 16/04/2024Ара Казарян: Оценка Freedom House объективна, все началось с псевдоидеи Карена Андреасяна«Я и сам, как адвокат, ощущаю скованность судей, имели место злоупотребления в плане дисциплинарных производств», – заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am адвокат Ара Казарян, комментируя...
13:30 16/04/2024Обыск проводится в медицинском центре «Уигмор» – NEWS.amСледственный комитет проводит обыски в медицинском центре «Уигмор», пишет NEWS.am. Ранее СК сообщил, что следователи также проводят обыски в Министерстве здравоохранения. «Обыски проводятся при...
13:26 16/04/2024Обыски проводятся в Минздраве Армении и одном из медцентровВ министерстве здравоохранения Армении и в одном из медицинских центров на данный момент проводится обыск.
12:42 16/04/2024Арман Татоян: Это турецкие власти всегда стремились поставить под сомнение число жертв Геноцида армянВласти [правительство], считая составление поименного списка 1,5 млн жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года «выстраиванием реальных оснований, связанных с Геноцидом», продвигают абсолютно...
17:53 15/04/2024В Нью-Йорке начался суд над Трампом по делу о выплатах порнозвезде Сторми ДэниелсВ Нью-Йорке начинается судебный процесс над Дональдом Трампом по делу о платеже в размере 130 тысяч долларов порнозвезде Сторми Дэниелс.
12:20 15/04/2024У сотрудников медиаресурса AntiFake.am полиция изъяла листовкиУ сотрудников медиаресурса «Антифейк» полиция изъяла листовки с фото Анаит Манасян и надписью «Ищем защитника прав человека!».
17:11 13/04/2024Нарек Самсонян: Наши дети будут с гордостью носить наши фамилии, а их потомки откажутся от своих биологических родителейПолитзаключенный Нарек Самсонян в своем письме из уголовно-исполнительного учреждения «Армавир» коснулся вынесенного 12 апреля приговора писателю, публицисту, общественному деятелю Нареку Маляну и...
13:15 13/04/2024Пять человек стали жертвами нападения в торговом центре в пригороде СиднеяНеизвестный мужчина напал на посетителей торгового центра, расположенного неподалеку от австралийского пляжа Бонди в Сиднее.
17:52 12/04/2024Свободу политзаключенным! Политическая прогулка – по центру ЕреванаС требованием освобождения политзаключенных в Армении ряд общественно-политических деятелей, журналистов, граждан проводят городскую прогулку.
14:42 12/04/2024СНБ Армении касательно сообщений о возможных терактах: Имеем дело с систематизированным информационным терроромС 23:00 четверга, 11 апреля, были зафиксированы отправляемые на армянские Telegram-каналы анонимные сообщения – якобы о планируемых террористических актах в школах Еревана.
14:15 12/04/2024Арман Татоян: Дом жителя Воскепара из-за механических шагов правительства будет разделен на две части: «азербайджанскую» и «армянскую»«Вопрос границ нельзя рассматривать в отрыве от человека. Это все как раз призвано обеспечить безопасную и защищенную жизнь человека, его права», – написал на своей странице в соцсети Facebook глава...
13:41 12/04/2024Нарек Малян приговорен к году лишения свободы, ему остается провести за решеткой 5 месяцев и 7 днейПисатель, публицист, общественный деятель Нарек Малян приговорен к году лишения свободы: с учетом уже проведенного под стражей времени ему остается провести за решеткой 5 месяцев и 7 дней.
17:38 11/04/2024В Азербайджане арестованы блогеры – за неэтичные высказывания и публикации в соцсетяхВ Азербайджане решением суда тиктокер Ровшан Сулейманов по прозвищу «Roşka» приговорен к административному аресту на 20 суток.
16:41 11/04/2024Армен Ашотян: Вы думаете, я соглашусь, чтобы Никол Пашинян поручился за меня?Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян останется под арестом еще 3 месяца.
16:21 11/04/2024Армену Ашотяну продлили арест на 3 месяцаЗаместителю председателя РПА Армену Ашотяну продлили арест на 3 месяца. Такое решение 11 апреля принял Антикоррупционный суд под председательством судьи Ваге Долмазяна. Суд не принял во внимание...
15:49 11/04/2024Армен Ашотян: Новый парламентский кризис в Армении будет зависеть от моего поведения«30 поручителей – это не просто число, фракции – это институт, им будет грозить уголовное преследование в случае моего ненадлежащего поведения.