11:33 20/01/2026Միքայել Սրբազանը չի կարողանում իրացնել իր կրոնական ազատությունը. Թագուհի ԹովմասյանԱԺ նիստում «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը բարձրաձայնեց, որ Միքայել Սրբազանը, ով հիմա իր պատիժը կրում է հիվանդանոցային պայմաններում, զրկված է իր սահմանադրական իրավունքից, չի...
09:49 20/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է. Արագորեն սպառվում են Vitamin B1-ի ներքին պաշարներըԱյսօր՝ հունվարի 20-ին քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է: Նարեկը մոտենում է կրիտիկական այն սահմանին, որից այն կողմ օրգանիզմը սկսում է սպաառել իր վերջին պաշարները` քայքայելով...
21:31 19/01/2026Համակ ուշադրությամբ հետևելու եմ, որպեսզի քրեական գործի շրջանակում խուզարկվի նաև Արարատ Միրզոյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի, Արայիկ Հարությունյանի բնակարանները. ԴեմոյանԱյն ձեռք էի բերել անցյալ տարի հոկտեմբերին Վերնիսաժից` 3000 դրամով
20:25 19/01/2026Կարապետյանի գործը զուտ քաղաքական է, իսկ այսպիսի անօրինությունները ձեռնտու են միայն ՀՀ թշնամիներինՍամվել Կարապետյանի միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը գրում է․ «Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Եկեղեցու վրա հարձակումը և քրիստոնյա քաղբանտարկյալներ պահելը բացատրվում է միայն նրա քաղաքական թուլությամբ։...
20:08 19/01/2026Իրավապահ մարմինների անունից կատարվող հեռախոսազանգերով մի փոխանցեք Ձեր գումարներն այլ հաշվեհամարներին․ ԿիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ Կիբեռոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հարգելի քաղաքացիներ, իրավապահ մարմինների անունից կատարվող հեռախոսազանգերով մի փոխանցեք Ձեր գումարները այլ հաշվեհամարներին։...
19:58 19/01/2026«Պապան գործից եկավ»․ Դավիթ Համբարձումյանը վերադարձել է տունՄասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանն արդեն տանն է։ «Պապան գործից եկավ»,- տան մոտ ասաց հավաքվածներից մեկը՝ Համբարձումյանի երեխային։ Նշենք, որ այսօր վարչապետի միասնական թեկնածու, Մասիսի նախկին...
19:50 19/01/2026Փորձում են իմ նկատմամբ ճնշում գործադրել․ Զարուհի Փոստանջյան«Դատավորը, եթե նույնիսկ խնդիր ուներ, ապա ի սկզբանե պետք է այդ խնդրի մասին բարձրաձայներ։ Այսօր ես ներկայացրել եմ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան հրատապ միջոց կիրառելու այդ հատուկ հայցը։Եվ այդ...
19:37 19/01/2026ՀԱՊԿ-ում խորհրդակցություն է անցկացվել․ ինչ է քննարկվելՏեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Թաալատբեկ Մասադիկովի և ՀԱՊԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովի պատասխանատու քարտուղար Սերգեյ Պոսպելովի միջև: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ՀԱՊԿ...
19:00 19/01/2026Վարդան Ղուկասյանը պետք է հետազոտվի, դատական նիստը հետաձգվեցԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի գործով դատական նիստը, որն ընդմիջվել էր՝ պայմանավորված շտապ օգնության ծառայության բժիշկների ժամանմամբ և Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակի զննությամբ, շարունակվեց։...
18:36 19/01/2026Ձեր գործընկերներն ովքե՞ր են՝ Կարեն Անդրասյա՞նը, թե՞ Նիկոլ Փաշինյանը․ Փոստանջյանը ՝ դատավորին«Դատարանը գտնում է, որ առկա է կասկած պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանի, նույն դատական նիստերի մասնակցության առնչությամբ։ Հետևաբար, տիկին Փոսնջյան, դատարանը համապատասխան գրություն կհասցեագրի Փաստաբանների...
18:00 19/01/2026Հայտնաբերվել է 402 ոչ սթափ վարորդՀունվարի 12-19-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5217 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 194 ավտոմեքենա։...
17:26 19/01/2026Ճիշտն ասած ես ձեզ կիսատ եմ լսում, կիսատ եմ տեսնում. Վարդան Ղուկասյանին զննում են շտապ օգնության բժիշկներըԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանց դատավորը հետաքրքրվեց՝ առողջական վիճակը ներո՞ւմ է նիստը շարունակելու համար։ -Կանգնե՞մ,-հարցրեց Ղուկասյանը։ -Եթե խնդիր է Ձեզ համար կանգնելը, կարող եք նստած...
16:46 19/01/2026Քննչական մարմինները Դեմոյանի տանը խուզարկություն են իրականացնում«Այս պահին քննչական մարմինները մուտք են գործել իմ բնակարան և առանց իմ ներկայության իրակամացնում են խուզարկություն»,-այս մասին հայտնում է Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն, պատմաբան...
16:43 19/01/2026Կոտայքի մարզի Աբովյան համայնքին կվերադարձվի զբոսայգու տարածք հանդիսացած՝ 1700 քմ մակերեսով հողամասԿոտայքի մարզի դատախազության հայցը բավարարվել է
16:26 19/01/2026Փոքրիկը շատ կուրախանա, երբ տեսնի հայրիկին. Դավիթ Համբարձումյանի կինԴավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը դատարանի կողմից փոփոխելը հույսեր է առաջացրել նրա տիկնոջ մոտ։ «Արդարություն դեռևս կա»,-դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
16:07 19/01/2026«Տղաները պատվով են տանում այս փորձությունը». Գառնիկ Դանիելյանն ու Լևոն Քոչարյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում տեսակցել են Խաչիկ Գալստյանին, Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ ՍամսոնյանինԱյսօր ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գառնիկ Դանիելյանն ու Լևոն Քոչարյանը «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում տեսակցել են քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանին, Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ...
16:04 19/01/2026Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը փոփոխվեցՎարչապետի միասնական թեկնածու, Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը փոփոխվեց։ Դատարանը որոշեց նրա նկատմամբ կիրառել տնային կալանք: Որոշումը հրապարկեց դատարանը...
15:38 19/01/2026Վերաքննիչ քրեական դատարանը պետք է ազատ արձակի Դավիթ Համբարձումյանին. Պապոյան«Երևանի առաջին ատյանի դատարանը անցած տարվա հոկտեմբերի 23-ին վերացրել է Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ ավելի քան 7 տարի գործող գրավ խափանման միջոցը և կիրառել է կալանք, ընդ որում անժամկետ...
15:33 19/01/2026Դատարանը պարտավորեցրել է քրեական վարույթ նախաձեռնել․ Զոհրաբյան«Վերադասի հրահանգներն ինքնամոռաց կատարելուց առաջ մտածեք, որ ամեն ինչ ժամանակավոր է և գալու է օրենքի առաջ պատասխան տալու ժամանակը, իսկ Եկեղեցու հարցով հավատացեք, որ ծանր պատասխան եք տալու»
15:21 19/01/2026Կամո Ցուցուլյանն ազատվել է Փրկարար ծառայության տնօրենի պաշտոնիցՓաշինյանի որոշումներով փոփոխություններ՝ ներքին գործերի նախարարությունում

12:04 26/01/2023Parents of fallen soldiers protest outside Armenian Investigative CommitteeA group of parents and other relatives of Armenian servicemen killed in the 2020 Artsakh war on Thursday held a protest outside the Investigative Committee of Armenia.
17:05 25/01/2023Azerbaijan commencing arbitration against Armenia under Bern ConventionArmenia received a notice that Azerbaijan is commencing an arbitration against Armenia under the Bern Convention on the Conservation of European Wildlife and Natural Habitats on 18 January, the...
12:56 24/01/2023Armenian ombudswoman resubmits resignationArmenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan on Tuesday resubmitted resignation to the National Assembly, her office said in a statement.
14:56 23/01/2023Armenian parliament asked to allow opposition MP's prosecutionArmenian Prosecutor General Anna Vardapetyan has asked National Assembly Speaker Alen Simonyan to give the green light to the prosecution of Armen Charchyan, an MP representing the opposition...
14:31 23/01/2023Armenian ombudswoman steps downArmenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan tendered her resignation on Monday. In a statement announcing her resignation, the ombudsperson’s office unveiled Grigoryan’s decision to take up a...
12:57 23/01/2023Artsakh ombudsman releases report on human rights violations by AzerbaijanThe Artsakh Republic’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan has released an interim report “On the violations of human rights of Artsakh people as a result of the deliberate disruption of the...
14:40 21/01/2023UK's Sunak fined for failing to wear seatbeltUK Prime Minister Rishi Sunak has been fined by police for failing to wear a seatbelt while riding in a car, CNN reports.
16:45 20/01/2023Dani Alves detained in Spain on suspicion of sexual assaultBrazil defender Dani Alves was taken into custody on Friday in Spain over allegations that he sexually assaulted a woman at a Barcelona nightclub in December, AFP reported, citing police.
13:48 20/01/2023Investigative Committee reveals details of deadly fire in Armenian military barracksArmenia's Investigative Committee has revealed the details of Thursday's deadly fire in a military barracks, which killed 15 servicemen and severely injured three others.
13:11 20/01/2023Armenian parliament speaker asked to allow opposition MP's prosecutionArmenian Prosecutor General Anna Vardapetyan has asked National Assembly Speaker Alen Simonyan to greenlight the prosecution of Seyran Ohanyan, a senior MP from the opposition Hayastan faction and a...
12:36 20/01/2023Azeri 'eco-activists' couldn't have reached Lachin corridor without authorities' permission – Tatoyan FoundationAzerbaijani “eco-activists” could not have reached the Lachin corridor without special permission from the country’s authorities, studies by the Tatoyan Foundation have revealed.
12:15 20/01/20236 dead, including suspect, after shooting in GeorgiaSix people are dead, including a police officer, after a shooter opened fire from an apartment balcony and then killed themselves in a Georgia city on Friday, Global News reported, citing Georgian...
11:22 20/01/2023Police looking into Rishi Sunak's failure to wear seatbeltPolice are looking into U.K. Prime Minister Rishi Sunak’s admission that he failed to wear a seatbelt while filming a video for his Instagram account in the back of a moving vehicle – an apparent...
14:03 19/01/2023One soldier injured as Azerbaijani forces fire at Armenian positionsAn Armenian serviceman was wounded after Azerbaijani troops opened fire at Armenian combat positions near the village of Yeraskh in Armenia’s Ararat Province on Thursday morning, the country’s...
13:46 19/01/2023Several senior officers sacked after deadly fire in Armenian military barracksSeveral high-ranking officers were dismissed after the deadly overnight fire in the barracks of an Armenian military unit which killed 15 servicemen and wounded seven others.
13:36 18/01/2023Armenian MP: Azerbaijani government agents violated key provisions of UN child rights treatyArmenian opposition MP Taguhi Tovmasyan, the chair of the parliament committee on human rights and public affairs, is preparing urgent letters to international organizations over Azerbaijan’s move...
11:24 18/01/2023Tatoyan: Azeri 'eco-activist' agents intimidated 19 kids returning to ArtsakhThe "eco-activist" agents of the Azerbaijani government intimidated 19 Armenian children returning from the town of Goris to Artsakh’s capital Stepanakert on Tuesday, breaking into the car...
12:46 17/01/2023Killings of journalists up 50% in 2022, UNESCO saysEighty-six journalists and media workers were killed around the world in 2022 – one every four days, according to UNESCO data, highlighting the grave risks and vulnerabilities that journalists...
15:00 16/01/2023Italy arrests most-wanted mafia boss Matteo Messina DenaroItaly's most-wanted mafia boss Matteo Messina Denaro has been arrested in Sicily after 30 years on the run, BBC News reports.
11:30 16/01/2023Opera star Placido Domingo faces new accusations of sexual harassmentOpera star Placido Domingo faced new accusations of sexual harassment from a fellow Spanish singer in a television programme broadcast on Sunday, three years after such claims prompted an apology and...