21:46 17/01/2026Սամվել Կարապետյանի ազատությունն ահաբեկում է իշխանությանը. Գոհար Մելոյան«Սամվել Կարապետյանի ազատությունն ահաբեկում է իշխանությանը, անգամ տանը, անգամ սահմանափակումների տակ»,-այս մասին նշում է սահմանդրական իրավունքի փորձագետ, «Մեր ձևով» շարժման անդամ Գոհար Մելոյանը։ Նա...
20:16 17/01/2026Վարդան Ղուկասյանի առողջական խնդիրները կարող են հանգեցնել սրտամկանի սուր ինֆարկտի, ընհուպ սրտի կանգի. Ղուկասյանի բժիշկՎարդան Ղուկասյանի անձնական բժիշկ, սրտաբան Վահան Հակոբջանյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
18:59 17/01/2026Լոռու քրեական ոստիկանները ձերբակալեցին տեղադրելու միջոցով թմրանյութ իրացնող անչափահասներինՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Վանաձորի և Սարամեջ գյուղի բնակիչ 17-ամյա երկու տղաներ տեղադրելու միջոցով իրացնում են թմրամիջոցներ։...
18:30 17/01/2026Շտապօգնության բժիշկներին թույլ չեն տվել ՔԿՀ-ում տեսակցել Վարդան Ղուկասյանին. Պաշտպանը դիմել է ՄԻՊ-ին ու գլխավոր դատախազինԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին, չնայած առողջական առկա խնդիրներին, այսօր տեղափոխել են «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ։ Պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանի կանչով ՔԿՀ ժամանած շտապօգնության բժիշկներին թույլ չեն տվել...
17:59 17/01/2026Վրաստան նույնականացման քարտով մուտք գործած ՀՀ քաղաքացին չի կարողացել Թբիլիսիից թռչել ԱմստերդամՎրաստան նույնականացման քարտով մուտք գործած ՀՀ քաղաքացու ճանապարհորդությունը լուրջ խոչընդոտների է բախվել Թբիլիսիի օդանավակայանում։ Քաղաքացին Panorama.am-ի հետ զրույցում պատմում է, որ նախորդ անգամները...
17:50 17/01/2026ՀԷՑ-ը դատի է տվել Գևորգ Պապոյանին՝ պահանջելով 6 մլն դրամ փոխհատուցումՀԷՑ-ի անունից հայց է ներկայացվել՝ ընդդեմ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի։ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ հայցադիմումը դատարան մուտքագրվել է նախօրեին՝ հունվարի 15-ին և նույն օրը մակագրվել Երևանի...
17:28 17/01/2026Անհապաղ ազատ արձակել քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին. Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնություն«Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնություն»-ը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է. «Մեր գործընկեր Ռուբեն Մելիքյանը մեզ ներկայացրել է մեդիագործիչ Նարեկ Սամսոնյանի նկատմամբ քրեական հետապնդման,...
15:43 17/01/2026Եվս 12 հայի վերադարձից հետո միայն կարող ենք խոսել Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վերադարձի մասին. Սիրանուշ ՍահակյանԱվելի քան 210 հայրենադարձման և հայրենադարձման փուլերի վերլուծությունը թույլ է տալիս հստակ օրինաչափություններ արձանագրել և հասկանալ Ադրբեջանի իշխանությունների վարքագիծը։ Այս մասին այսօր ասուլիսում...
15:21 17/01/2026Երևանում Իրանի դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիայի 7 մասնակից է ձերբակալվելԵրևանում գտնվող Իրանի դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիա է իրականացվել։ Հայաստանում ապրող իրանցիներն իրենց աջակցությունն են հայտնել Իրանի տարբեր քաղաքներում ցույցեր իրականացնող իրենց հայրենակիցներին։...
15:02 17/01/2026Ռուբեն Վարդանյանի գործով ձգձգման միտումներ կան. Սիրանուշ ՍահակյանՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում (ՄԻԵԴ) հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ Սիրանուշ Սահակյանը հայտարարեց, որ Ռուբեն Վարդանյանի գործով նկատվում են դատավարական գործընթացի նպատակային ձգձգման և...
14:52 17/01/2026Սամսոնյանը մտքով, հոգով շատ ուժեղ է, բայց հացադուլն ազդում է նրա առողջական վիճակի վրա. Ա. Մաթևոսյան«Հացադուլի ողջ ընթացքում ամեն օր տեսակցել եմ Նարեկ Սամսոնյանին։ Ինչպես մեր ամենօրյա ակցիաների ժամանակ, այնպես էլ հիմա ասում եմ, հացադուլն առաջացրել է հետևանքներ»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը...
14:13 17/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի պաշտպանների հրատապ ասուլիսը. ՈՒՂԻՂ«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի պաշտպանները՝ Ռուբեն Մելիքյանը, Աստղիկ Մաթևոսյանը հրավիրել են հրատապ ասուլիս՝ անժամկետ հացադուլ հայտարարած Նարեկ Սամսոնյանի առողջական...
14:00 17/01/2026Վարորդն իրավախախտումը չարձանագրելու համար պարեկներին առաջարկել է նախ 40, այնուհետև 150 հազար դրամ կաշառքՆա ձերբակալվել է
13:55 17/01/2026Խոշոր ավտովթար՝ Արագածոտնում․ բախվել են Արթիկ-Երևան երթուղու «Գազել»-ը ու «ԳԱԶ 69»-ը, կա 8 տուժածԱյսօր ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 12։30-ի սահմաններում Երևան-Վանաձոր ավտոճանապարհի Ալագյազ բնակավայրի վարչական...
13:20 17/01/2026Բաքվում չի թույլատրվում հայ գերիներին փոխանցել Աստվածաշունչ, կրոնական սիմվոլիկայով դաջվածքներն այրվել են. Սահակյան«Բաքվում վերաբերմունքի առումով տարբերակված մոտեցում ենք դիտարկել Ռուբեն Վարդանյանի պարագայում։ Մեծացել է նրա մեկուսածվածությունը արտաքին աշխարհից»,- ասուլիսում ասաց ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի...
12:55 17/01/2026Բաքվում դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը. Սիրանուշ Սահակյան«Բաքվում ընթացող դատավարությունների նպատակն է Արցախի քաղաքական միավորի ապալեգիտիմացումը, ցուցադրական պատիժը բոլոր այն հայերի նկատմամբ, որոնք ի նպաստ Արցախի գործունեություն են իրականավցրել»,-...
12:13 17/01/2026ՈՒՂԻՂ. Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների «դատավարության» տարելիցն է. Սիրանուշ Սահակյան2025 թվականի հունվարի 17-ին Բաքվում մեկարկեցին ապօրինի պահվող հայ գերիների և քաղբանտարկյալների նկատմամբ իրականացվող «դատավարությունները»։ ՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ, «Միջազգային և...
12:13 17/01/2026ՈՒՂԻՂ. Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների «դատավարության» տարելիցն է. Սիրանուշ ՍահակյանՄԻԵԴ-ում հայ գերիների շահերի ներկայացուցիչ Սիրանուշ Սահակյանի ասուլիսը՝ Բաքվում ապօրինի հայ գերիների նկատմամբ իրականացվող «դատավարության» տարելիցի կապակցությամբ։
10:10 17/01/2026Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու միջնորդությունը մերժվեց, կիրառվեց տնային կալանք. Վարդևանյան«Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը մերժվեց, կիրառվեց տնային կալանք»,- հայտնել է գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ «14...
08:44 17/01/2026Միայն Կաթողիկոսի տնօրինությունը ապօրինի դատական վեճի առարկա դարձնելը բավարար է ՀՀ աթեիuտ իշխանության՝ եկեղեցու դեմ ուղղված քայլերի բնույթը պատկերացնելու համար. Փաստաբան«Օրվա իշխանության նպատակը հենց դա է՝ Հայոց եկեղեցին վերածել իշխանության շահերը սպասարկող մի քաղաքացիական կցակառույցի, իսկ անունն էլ դնել եկեղեցու «բարենորոգում»,- նշել է փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը՝...

16:47 03/04/2024Перевезенный из Арцаха в Армению Саркис Галстян арестован по обвинению в шпионажеПеревезенному 29 марта из Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) в Армению Саркису Галстяну предъявлено обвинение в шпионаже.
15:18 03/04/2024Шармазанов – на заседании суда: «Самый лучший из армян – это Армен Ашотян»Содержащегося под арестом заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна и сегодня в зале суда встретили аплодисментами и скандированиями «А-шо-тян!».
14:52 03/04/2024Заявление Алена Симоняна – о выдвижении кандидата в судьи КС АрменииНа официальном сайте Национального Собрания Республики Армения опубликовано заявление Председателя НС РА о выдвижении кандидата в судьи КС.
16:46 02/04/2024Путин перечислил главные правила для въезжающих в Россию мигрантовПо его словам, в Россию должны приезжать те, кто уважает ее традиции, историю, язык.
15:01 02/04/2024Арман Татоян: Армянофобия – гарантия существования политической власти АзербайджанаВосемь лет назад в этот день, 2 апреля 2016 года, Азербайджан начал широкомасштабное военное наступление против Арцаха, напоминает директор фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
17:38 01/04/2024Саакян: Удерживаемые в Азербайджане высокопоставленные руководители Арцаха будут возвращены в последнюю очередь«По официальным данным, в Азербайджане удерживаются 23 армянина в разном правовом статусе: часть из них – военные, которые считаются военнопленными, в плену удерживаются гражданские лица, а также...
16:06 01/04/2024Саакян: Если Армения откажется от межгосударственных исков против Азербайджана, это легитимизирует азербайджанские нарушения«Азербайджан, понимая, что суды и правовые формулировки могут переломить ход процессов и сорвать легитимизацию азербайджанцами «трофеев», начал оказывать давление на власти Армении, чтобы они...
13:41 01/04/2024По случаю 1 апреля политзаключенный Нарек Самсонян поздравил Никола Пашиняна с профессиональным праздникомПо случаю 1 апреля политзаключенный Нарек Самсонян из уголовно-исполнительного учреждения (УИУ) «Армавир» направил поздравительное послание.
17:03 29/03/2024В Азербайджане удерживают 23 армянских пленных: кому и за что мстит Баку?«К данному моменту Азербайджан вернул Армении 210 пленных или имеющих иной статус армян. По официальным данным, Азербайджан продолжает удерживать 23 армянских пленных», – такие данные представила...
16:25 29/03/2024Адресованное послу США письмо Нарека Самсоняна в посольстве не взялиАдресованное послу США в Республике Армения Кристине Квин письмо председателя общественной организации «Гражданское сознание», основателя сайта AntiFake.am, политзаключенного Нарека Самсоняна сегодня...
15:15 29/03/2024Давид Фиданян: Думаю, посол США не в курсе происходящего по делу Нарека Самсоняна и Вазгена СагателянаОт имени председателя общественной организации «Гражданское сознание», основателя сайта AntiFake.am, политзаключенного Нарека Самсоняна послу США в Республике Армения Кристине Квин будет передано...
14:33 29/03/2024«Вы видели кадры моего задержания?» Открытое письмо политзаключенного Нарека Самсоняна послу США в АрменииПредседатель общественной организации «Гражданское сознание», основатель сайта AntiFake.am, политзаключенный Нарек Самсонян из уголовно-исполнительного учреждения (УИУ) «Армавир» направил открытое...
12:10 29/03/2024В Армении силовики проводят обыски в квартире Жирайра Сефиляна и других членов НДП«В эти минуты Полиция проводит обыск в квартире члена Совета «Национально-демократического полюса» (НДП) Жирайра Сефиляна.
16:31 28/03/2024Пашинян: Действия некоторых групп вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха представляют угрозу национальной безопасности АрменииВ ходе сегодняшнего заседания правительства Никол Пашинян заявил, что предпринимаемые волей или неволей некоторыми группами вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха действия и шаги представляют...
15:40 28/03/2024«У ребят все очень хорошо, они крепки»: Агван Варданян посетил Нарека Самсоняна и Вазгена СагателянаДепутат Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» Агван Варданян посетил содержащихся в уголовно-исполнительном учреждении (УИУ) «Армавир» авторов и ведущих подкаста «Imnemnimi»...
13:31 28/03/2024Арман Татоян: Происходящее в Тавуше – результат грубых ошибок«Происходящее в Тавуше – результат грубых ошибок. Нельзя усиливать азербайджанские позиции за счет подрыва безопасности собственного народа», – заявил директор фонда «Татоян», бывший Защитник прав...
15:02 27/03/2024«Свободу политзаключенным!» Фото арестованных оппозиционных деятелей – на общественном транспорте в ЕреванеНа общественном транспорте в Ереване, а также в разных местах армянской столицы расклеены фото политзаключенных – арестованных соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена...
17:55 26/03/2024Обезглавливания азербайджанцами армян – метод причинения душевных страданий их семьям. ДокладОбщественная организация «Центр международного и сравнительного права», «Центр права и справедливости- фонд "Татоян"», фонд «Арбане» и общественная организация «Союз защиты интересов и прав народа...
13:40 26/03/2024Письмо Нарека Самсоняна – из УИУ «Армавир»Предъявлением нам необоснованного обвинения за свободу слова и демонстративным сведением счетов режим Никола преследовал, как минимум, две цели, написал в своем письме из уголовно-исполнительного...