15:06 19/01/2026Այսօր դատավորներն իրենց մասնագիտական, մարդկային որակների համապատասխան որոշում կկայացնեն. Հայկ ՄամիջանյանԱյսքան մարդ պետք է հավաքվի, որ իրենք հասկանան, որ վատ բան են անո՞ւմ
14:53 19/01/2026Ոչ մի բանն էլ ծանր չեմ տանում. Դավիթ Համբարձումյանը՝ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանի քայլերի մասինՈչ մի բանն էլ ծանր չեմ տանում. Դավիթ Համբարձումյանը՝ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանի քայլերի մասին Վերաքննիչ քրեական դատարանի նիստերի դահլիճում Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանին ներկաները...
14:47 19/01/2026Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին. Ազատի կացարանի հրդեհից զnhված զինծառայողի հայր«Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից մեկի հայրը։ Նա նշեց, որ իր պատկերացմամբ՝ ովքեր ողջ են...
14:18 19/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի խնդրով դիմել եմ ԵԽ բոլոր քաղաքական հանձնաժողովներին. Նաիրա ԶոհրաբյանՆախկինում, եթե նման բան լիներ, Սվիտալսկին այստեղ պառկած կլիներ
13:49 19/01/2026Դեպքի նախորդող օրերին արծարածվել է ինչ-որ խմորումների հանգուցալուծմանը մասնակից դառնալու՝ իշխանության կարկառուն ներկայացուցչի անունը, որը պատգամավոր է. Ազատի կացարանի հրդեհի գործով տուժողների ներկայացուցիչ«Գործի մասին ուշագրավ տեղեկություններ է հաղորդել հիմնական մեղադրյալ Եղիշե Հակոբյանը դեռ մեկ տարի առաջ ինձ հետ կոնֆիդենցիալ հանդիպման ժամանակ»,- լրագրողերի հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական...
13:37 19/01/2026ՄԻՊ հիմնավորումները մեզ համար ընդունելի չեն, Սամսոնյանը շարքային հանցագործ չէ. Ա. ՄաթևոսյանAntiFake.am-ի ներկայացուցիչները ՄԻՊ գրասենյակում չեն հանդիպել Անահիտ Մանասյանին։ Նա ինչ-որ խորհրդակցության մասնակցելիս է եղել։ «ՄԻՊ աշխատակազմի ներկայացուցիչները մեզ տեղեկացրեցին, որ գրավոր ու...
12:55 19/01/2026Նոր Խարբերդում հայրն ու որդին իրականացրել են կեղծ խմիչքների շշալցում և իրացնումՔրեական ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Աշտարակ քաղաքի 43-ամյա բնակիչը կեղծ օղիներ է ձեռք բերում և վաճառում: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ,...
12:36 19/01/2026Վալերիյ Օսիպյանին ու կնոջն այսօր հրավիրել են դատախազությունՆախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսպիյանն ու կինն այսօր հրավիրվել են դատախազություն։ Այդ մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ «Ազդարար»-ից։ Ծանուցումը համակարգ մուտք է արվել այսօր վաղ առավոտյան։ Ըստ այդմ, նախկին...
12:19 19/01/2026Ինչո՞ւ ՄԻՊ գրասենյակից որևէ մեկը չի այցելել հացադուլ հայտարարած քաղբանտարկյալին. Ակցիայի երեք մասնակցի ներս հրավիրեցինՄԻՊ խորհրդական, հանրային կապերի պատասխանատու Արթուր Ասլանյանը դուրս եկավ գրասենյակից այցիայի 3 մասնակցի առաջարկեց ներս գնալ ու մանրամասն քննարկել, թե ինչ է կատարվել։ «Մենք ամենայն պատրաստակամության...
11:56 19/01/2026Ինչո՞ւ է Նարեկ Սամսոնյանի համար շտապօգնությունը տեղ հասել 1.5 ժամում. ԱՆ-ն ու ՄԻՊ-ը պարտավոր են անհապաղ պարզաբանում տալ«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ քրեակատարողական հիմնարկում դրվել է նախնական ախտորոշում՝ սրտամկանի ինֆարկտ, ինչի կապակցությամբ կանչվել է շտապ բժշկական օգնության բրիգադ։ Սակայն շտապօգնության...
11:56 19/01/2026Միջնորդելու ենք Նիկոլ Փաշինյանին և Սուրեն Պապիկյանին դատակոչել և հարցաքննել. Ազատի կացարանի հրդեհի գործով տուժողների ներկայացուցիչ«Համապատասխան փուլում միջնորդություն ենք ներկայացնելու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին նույնպես դատակոչելու և հարցաքննելու համար»,- ասուլիսում ասաց Ազատ գյուղի...
11:47 19/01/2026Վայելեք Նարեկ Սամսոնյանի չկերած սնունդը, եթե կարող եք. Ա. Մաթևոսյանը՝ ՄԻՊ-ին«ՄԻՊ-ը 11 օր շարունակ լռում է։ Լռությունը հավասարազոր է հանցակցության»,-ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց ակցիայի ժամանակ հայտարարեց AntiFake.am-ի խմբագիր, փաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ Նա մանրամասնեց, 11 օրվա...
11:19 19/01/2026Ֆանտա-կոլա, սալաթներ՝ ՄԻՊ-ինՄԻՊ գրասենյակի դիմաց այսօր AntiFake.am-ի թիմի անդամներն գազավորված ըմպելիքներ ու սնունդ էին բերել իրենց հետ՝ դրանք շարելով գրասենյակի աստիճաններին։ Ակցիայի մասնակիցները ՄԻՊ-ին հիշեցրեցին, որ պաշտպանը...
11:08 19/01/2026ՈՒՂԻՂ. Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրն է. Բողոքի ակցիա ՄԻՊ գրասենյակի մոտAntiFake.am-ի թիմն ու հասարակական-քաղաքական գործիչներ այս պահին ակցիա են իրականացնում ՄԻՊ գրասենյակի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
20:45 18/01/2026Հղի կնոջը դшնակահшրելուց հետո ամուսինը դшնшկահարել է նաև կնոջը փրկող տաքսու վարորդինՏեղում պարզվել է նաև, որ Նուշիկ Ա.-ն 6 ամսական հղի է
15:28 18/01/2026Հենց նոր բանտից զանգեց Նարեկը և ասաց, որ իր համար շտապօգնություն են կանչել. Ռուբել ՄելիքյանՀիշեցնեմ, որ այսօր քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 10-րդ օրն է
12:39 18/01/2026Տան դիմաց հավաքված աջակիցները ծափերով դիմավորեցին ԱԱԾ մեկուսարանից տնային կալանքի տեղափոխվող Սամվել ԿարապետյանինՆախօրեին Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվել է
23:13 17/01/2026Հացադուլի 9-րդ օրը ՄԻՊ-ը չի այցելել Նարեկ Սամսոնյանին. ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց ակցիա կիրականացվիԵրկուշաբթի օրը՝ հունվարի 19-ին, ժամը 11։00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի ՄԻՊ գրասենյակի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
22:04 17/01/2026Սյունիքի մարզում ՊՆ N զորամասի ջոկի հրամանատարը վրաերթի է ենթարկել 4-րդ դասարանի աշակերտուհուԵրեկ՝ հունվարի 16-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 14:15-ի սահմաններում Սյունիքի մարզի բնակիչ 32-ամյա Արմեն Ս.-ն իր վարած «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայով Սիսիան քաղաքում՝ Սիսական-Ադոնց...
21:52 17/01/2026Երբ իշխանությունը վտարում է մամուլը խորհրդարանի դահլիճից հենց այնպես, դա նշանակում է՝ նա վախենում է ճշմարտությունից. Մանե Թանդիլյան«Երեկ Ազգային ժողովում տեղի ունեցածը հերթական ապացույցն է, որ գործող իշխանությունը հետևողականորեն սահմանափակում է խոսքի ազատությունն ու հանրային վերահսկողությունը։ Լրագրողների աշխատանքը խոչընդոտվել...

13:08 11/04/2024Геворг Даниелян: Наступит момент, когда в еще более сложном положении окажутся Турция и ее искусственный младший братДоктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворг Даниелян пишет: «Еще задолго до армяно-турецких протоколов турки ввели в обращение идею так называемой «комиссии примирения», состоящей из...
11:59 11/04/202419-летний военнослужащий с диагнозом «огнестрельное ранение левой стопы» доставлен в больницуЧрезвычайное происшествие произошло 7 апреля в Гегаркуникской области Армении. Около 08:30 в Чамбаракский отдел Полиции МВД Республики Армения поступило сообщение из медицинского центра «Чамбарак» о...
17:50 10/04/2024Сейран Оганян: Эти опасения развеять должны Вы, достопочтенный суд«Я думаю, что в случае изменения меры пресечения Армен Ашотян не будет препятствовать следствию или оказывать вмешательство», – заявил в зале суда руководитель фракции «Армения» НС РА, бывший министр...
15:23 10/04/2024Сломалась перевозящая Армена Ашотяна из УИУ в суд машина«Из-за сломавшегося Maybach уголовно-исполнительного учреждения (УИУ) Армена Ашотяна пока в суд не привезли», – заявил адвокат арестованного зампреда Республиканской партии Армении Армена Ашотяна...
12:11 10/04/2024Арман Татоян: Нельзя допускать какого-либо присутствия азербайджанских ВС по соседству с населенными пунктами Армении«Мы провели работы по сбору фактов в Азатамуте, Каяне, Беркабере, Киранце, Ачаркуте, Воскепаре, Баганисе и других населенных пунктах Тавушской области Армении, а также на межгосударственной дороге –...
14:57 09/04/2024МВД Армении: Вследствие обстрела ВС Азербайджана повреждены крыша и окно одного из домов в селе ТехМВД Армении сообщает, что в результате беспорядочного и неприцельного огня, открытого азербайджанской стороной из стрелкового оружия 8 апреля около 22:50, в селе Тех Сюникской области Армении были...
12:21 09/04/2024Задержанный в центре Еревана мужчина – не азербайджанецАктивно распространяемая в социальных сетях информация о задержании азербайджанского диверсанта в центре Еревана оказалась ложью.
15:22 08/04/2024Рубен Меликян: Очерченных Советом Европы для Армении «красных линий» сейчас не существует«Красных линий», которые были для Армении в Совете Европы (например, это нельзя, то – недемократично, противоправно, человека нельзя задерживать по политическим мотивам), сейчас не существует.
12:53 08/04/2024Совет Европы должен потребовать у властей Армении немедленного освобождения политзаключенных. Акция у МИД Армении«Где демократия?», «Свободу политзаключенным!» – плакаты с такими надписями, а также с фото арестованных соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна,...
12:10 08/04/2024RuCriminal: Замороженный пончик Романа ТроценкоВ СМИ много писалось о том, что Роман Троценко после того, как в результате коррупционной сделки стал основным акционером Зангезурского медно-молибденового комбината (в настоящее время Р.Троценко...
16:19 06/04/2024МВД Армении: Вследствие ночного обстрела ВС Азербайджана в Тавуше повреждена гражданская инфраструктураМинистерство внутренних дел Республики Армения сообщает, что вследствие неприцельного и беспорядочного огня ВС Азербайджана в ночь с 5 на 6 апреля в направлении позиций ВС РА, дислоцированных на...
15:33 06/04/2024В Карцахе погиб сотрудник пограничной полиции Валери ГеделянНа Контрольно-пропускном пункте (КПП) Карцахи Ахалкалакского муниципалитета погиб сержант пограничной полиции Валери Геделян.
14:41 06/04/2024Антисанитария и невыносимый запах: француженку с синдромом Ноя осудили за содержание 160 кошекВ Франции муж и жена получили по году условного лишения свободы за содержание в ненадлежащих условиях 159 кошек и семи собак, передает МИР 24.
13:59 06/04/2024Адвокаты обжаловали решения об аресте политзаключенных Нарека Самсоняна и Вазгена СагателянаАдвокаты арестованных оппозиционных деятелей, соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна выступили с заявлением, в котором говорится: «Сегодня (5 апреля) мы...
11:30 06/04/2024Рубен Меликян: Нарек Малян действительно хочет сказать очень важные вещиПосле вчерашнего судебного заседания адвокат Рубен Меликян в уголовно-исполнительном учреждении «Вардашен» навестил политзаключенного Нарека Маляна.
18:03 05/04/2024«Позор, позор!» Напряженная ситуация на заседании суда по делу Нарека Маляна«В этом зале суда с самого начала не было ничего связанного с правом, право попиралось на каждом судебном заседании», – заявил на сегодняшнем судебном заседании в своем последнем слове обвиняемый...
17:08 04/04/2024Серж Саргсян: Катастрофой стал приход к власти Никола ПашинянаПолагаю, никто не удивится, если я еще раз скажу, что управленец Республики Армения – лжец космического масштаба, заявил в беседе с журналистами третий президент Армении Серж Саргсян после завершения...
14:35 04/04/2024Манасян – о задержании Н.Самсоняна и В.Сагателяна: Если по части применения несоразмерной силы мы обратились к компетентным органам, это означает – у нас были подозрения«Непосредственно после распространения кадров задержания [Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна] и соответствующей общей информации мы посетили указанных лиц.
12:37 04/04/2024ВСС Армении объявил судье Ваге Мисакяну строгий выговорВысший судебный совет (ВСС) Армении удовлетворил ходатайство комиссии по этике и дисциплинарным вопросам Общего собрания судей о привлечении судьи уголовного суда общей юрисдикции первой инстанции...