15:06 19/01/2026Այսօր դատավորներն իրենց մասնագիտական, մարդկային որակների համապատասխան որոշում կկայացնեն. Հայկ ՄամիջանյանԱյսքան մարդ պետք է հավաքվի, որ իրենք հասկանան, որ վատ բան են անո՞ւմ
14:53 19/01/2026Ոչ մի բանն էլ ծանր չեմ տանում. Դավիթ Համբարձումյանը՝ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանի քայլերի մասինՈչ մի բանն էլ ծանր չեմ տանում. Դավիթ Համբարձումյանը՝ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանի քայլերի մասին Վերաքննիչ քրեական դատարանի նիստերի դահլիճում Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանին ներկաները...
14:47 19/01/2026Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին. Ազատի կացարանի հրդեհից զnhված զինծառայողի հայր«Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից մեկի հայրը։ Նա նշեց, որ իր պատկերացմամբ՝ ովքեր ողջ են...
14:18 19/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի խնդրով դիմել եմ ԵԽ բոլոր քաղաքական հանձնաժողովներին. Նաիրա ԶոհրաբյանՆախկինում, եթե նման բան լիներ, Սվիտալսկին այստեղ պառկած կլիներ
13:49 19/01/2026Դեպքի նախորդող օրերին արծարածվել է ինչ-որ խմորումների հանգուցալուծմանը մասնակից դառնալու՝ իշխանության կարկառուն ներկայացուցչի անունը, որը պատգամավոր է. Ազատի կացարանի հրդեհի գործով տուժողների ներկայացուցիչ«Գործի մասին ուշագրավ տեղեկություններ է հաղորդել հիմնական մեղադրյալ Եղիշե Հակոբյանը դեռ մեկ տարի առաջ ինձ հետ կոնֆիդենցիալ հանդիպման ժամանակ»,- լրագրողերի հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական...
13:37 19/01/2026ՄԻՊ հիմնավորումները մեզ համար ընդունելի չեն, Սամսոնյանը շարքային հանցագործ չէ. Ա. ՄաթևոսյանAntiFake.am-ի ներկայացուցիչները ՄԻՊ գրասենյակում չեն հանդիպել Անահիտ Մանասյանին։ Նա ինչ-որ խորհրդակցության մասնակցելիս է եղել։ «ՄԻՊ աշխատակազմի ներկայացուցիչները մեզ տեղեկացրեցին, որ գրավոր ու...
12:55 19/01/2026Նոր Խարբերդում հայրն ու որդին իրականացրել են կեղծ խմիչքների շշալցում և իրացնումՔրեական ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Աշտարակ քաղաքի 43-ամյա բնակիչը կեղծ օղիներ է ձեռք բերում և վաճառում: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ,...
12:36 19/01/2026Վալերիյ Օսիպյանին ու կնոջն այսօր հրավիրել են դատախազությունՆախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսպիյանն ու կինն այսօր հրավիրվել են դատախազություն։ Այդ մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ «Ազդարար»-ից։ Ծանուցումը համակարգ մուտք է արվել այսօր վաղ առավոտյան։ Ըստ այդմ, նախկին...
12:19 19/01/2026Ինչո՞ւ ՄԻՊ գրասենյակից որևէ մեկը չի այցելել հացադուլ հայտարարած քաղբանտարկյալին. Ակցիայի երեք մասնակցի ներս հրավիրեցինՄԻՊ խորհրդական, հանրային կապերի պատասխանատու Արթուր Ասլանյանը դուրս եկավ գրասենյակից այցիայի 3 մասնակցի առաջարկեց ներս գնալ ու մանրամասն քննարկել, թե ինչ է կատարվել։ «Մենք ամենայն պատրաստակամության...
11:56 19/01/2026Ինչո՞ւ է Նարեկ Սամսոնյանի համար շտապօգնությունը տեղ հասել 1.5 ժամում. ԱՆ-ն ու ՄԻՊ-ը պարտավոր են անհապաղ պարզաբանում տալ«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ քրեակատարողական հիմնարկում դրվել է նախնական ախտորոշում՝ սրտամկանի ինֆարկտ, ինչի կապակցությամբ կանչվել է շտապ բժշկական օգնության բրիգադ։ Սակայն շտապօգնության...
11:56 19/01/2026Միջնորդելու ենք Նիկոլ Փաշինյանին և Սուրեն Պապիկյանին դատակոչել և հարցաքննել. Ազատի կացարանի հրդեհի գործով տուժողների ներկայացուցիչ«Համապատասխան փուլում միջնորդություն ենք ներկայացնելու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին նույնպես դատակոչելու և հարցաքննելու համար»,- ասուլիսում ասաց Ազատ գյուղի...
11:47 19/01/2026Վայելեք Նարեկ Սամսոնյանի չկերած սնունդը, եթե կարող եք. Ա. Մաթևոսյանը՝ ՄԻՊ-ին«ՄԻՊ-ը 11 օր շարունակ լռում է։ Լռությունը հավասարազոր է հանցակցության»,-ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց ակցիայի ժամանակ հայտարարեց AntiFake.am-ի խմբագիր, փաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ Նա մանրամասնեց, 11 օրվա...
11:19 19/01/2026Ֆանտա-կոլա, սալաթներ՝ ՄԻՊ-ինՄԻՊ գրասենյակի դիմաց այսօր AntiFake.am-ի թիմի անդամներն գազավորված ըմպելիքներ ու սնունդ էին բերել իրենց հետ՝ դրանք շարելով գրասենյակի աստիճաններին։ Ակցիայի մասնակիցները ՄԻՊ-ին հիշեցրեցին, որ պաշտպանը...
11:08 19/01/2026ՈՒՂԻՂ. Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրն է. Բողոքի ակցիա ՄԻՊ գրասենյակի մոտAntiFake.am-ի թիմն ու հասարակական-քաղաքական գործիչներ այս պահին ակցիա են իրականացնում ՄԻՊ գրասենյակի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
20:45 18/01/2026Հղի կնոջը դшնակահшրելուց հետո ամուսինը դшնшկահարել է նաև կնոջը փրկող տաքսու վարորդինՏեղում պարզվել է նաև, որ Նուշիկ Ա.-ն 6 ամսական հղի է
15:28 18/01/2026Հենց նոր բանտից զանգեց Նարեկը և ասաց, որ իր համար շտապօգնություն են կանչել. Ռուբել ՄելիքյանՀիշեցնեմ, որ այսօր քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 10-րդ օրն է
12:39 18/01/2026Տան դիմաց հավաքված աջակիցները ծափերով դիմավորեցին ԱԱԾ մեկուսարանից տնային կալանքի տեղափոխվող Սամվել ԿարապետյանինՆախօրեին Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվել է
23:13 17/01/2026Հացադուլի 9-րդ օրը ՄԻՊ-ը չի այցելել Նարեկ Սամսոնյանին. ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց ակցիա կիրականացվիԵրկուշաբթի օրը՝ հունվարի 19-ին, ժամը 11։00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի ՄԻՊ գրասենյակի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
22:04 17/01/2026Սյունիքի մարզում ՊՆ N զորամասի ջոկի հրամանատարը վրաերթի է ենթարկել 4-րդ դասարանի աշակերտուհուԵրեկ՝ հունվարի 16-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 14:15-ի սահմաններում Սյունիքի մարզի բնակիչ 32-ամյա Արմեն Ս.-ն իր վարած «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայով Սիսիան քաղաքում՝ Սիսական-Ադոնց...
21:52 17/01/2026Երբ իշխանությունը վտարում է մամուլը խորհրդարանի դահլիճից հենց այնպես, դա նշանակում է՝ նա վախենում է ճշմարտությունից. Մանե Թանդիլյան«Երեկ Ազգային ժողովում տեղի ունեցածը հերթական ապացույցն է, որ գործող իշխանությունը հետևողականորեն սահմանափակում է խոսքի ազատությունն ու հանրային վերահսկողությունը։ Լրագրողների աշխատանքը խոչընդոտվել...

15:30 14/01/2023Armenian media deplore proposed restrictions under martial lawA group of Armenian media organizations issued the following joint statement on the draft law proposing restrictions under martial law on January 12.
14:50 14/01/2023Freedom House again urges Azerbaijan to immediately unblock Lachin corridorFreedom House has reiterated its call for Azerbaijan to immediately end the blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia.
14:12 14/01/2023UN court to hold public hearings on Lachin corridor blockadeThe International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, will hold public hearings in the case concerning Application of the International Convention on the Elimination...
12:03 14/01/2023Philippines flood death toll rises to 20The death toll from the floods in the Philippines has reached 20, while another eight people have been injured, Sputnik reported, citing the country’s National Disaster Risk Reduction and Management...
13:30 13/01/2023Artsakh serviceman arrested on suspicion of treasonA serviceman of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has been arrested on suspicion of high treason, the National Security Service (NSS) of Artsakh said.
16:37 12/01/2023Influential human rights organizations urge Azerbaijan to unblock ArtsakhInfluential human rights organizations Freedom House, Human Rights Watch, Amnesty International have referred to the deliberate closure of the Lachin corridor connecting Artsakh to Armenia and the...
14:57 11/01/2023Opposition MP slams 'politically motivated' raids on ARF members' homesThe Armenian Revolutionary Federation (ARF) Armenia chair and an opposition Hayastan bloc MP, Ishkhan Saghatelyan, has denounced the raids on the homes of a number of ARF activists on Wednesday...
13:35 11/01/2023Prosecutors seek forfeiture of former Yerevan mayor's assetsThe department of the Armenian Prosecutor General’s Office dealing with confiscation of illegal assets has asked the Anti-Corruption Court to allow the seizure of assets owned by Taron Margaryan, a...
13:52 10/01/2023Azerbaijani media reports confirm Artsakh blockade – Prosecutor's OfficeAzerbaijan's pro-government media have spread reports falsely claiming that Artsakh is not blockaded, however the reports prove the opposite, the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Prosecutor General’s...
12:34 10/01/2023Armenian envoy: Azerbaijan must respect international lawAzerbaijan must unblock the Lachin Corridor, the only road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, and release Armenian prisoners of war (POWs), Armenia’s Ambassador-at-Large Edmon Marukyan...
14:05 09/01/2023Over 400 arrested as Bolsonaro supporters storm Brazil's CongressOver 400 people were arrested on Sunday after supporters of Brazil‘s former president Jair Bolsonaro broke through a blockade set up by security forces and invaded ministries and the Congress...
12:15 09/01/2023Egypt hands Ukrainian woman life sentence for drug smugglingA Cairo court has sentenced to life in prison a Ukrainian woman arrested at the Egyptian capital's airport with a bag of cocaine, a judicial source said Sunday.
11:30 07/01/20236-year-old student in custody after shooting teacher in VirginiaA 6-year-old boy is in police custody after he shot a teacher at Richneck Elementary School in Newport News, Virginia, Friday afternoon, Police Chief Steve Drew said in a news conference, according...
17:10 05/01/2023Artsakh ombudsman: Society created by Aliyev almost completely poisoned by xenophobiaThe society created by Azerbaijani President Ilham Aliyev is almost completely poisoned by xenophobia, Artsakh's Human Rights Defender Gegham Stepanyan claims.
16:56 05/01/2023Armenian interior ministry to comprise police, rescue and migration servicesThe new Armenian interior ministry will comprise the national police, rescue, migration and citizenship services, according to the amendments to a government decision proposed by the Ministry of...
14:00 05/01/2023One killed, two wounded in Armenia car crashOne man was killed, while two others were wounded in a car crash in Armenia’s Kotayk Province on Wednesday evening.
13:13 04/01/2023334 women killed by men in Turkey in 2022334 women were murdered by men in Turkey in 2022, according to an annual report published on Monday by the We Will Stop Femicides Platform (Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu).
13:35 03/01/2023Washington police chief warns of threat of new Capitol attackUS Capitol Police Chief Tom Manger warned of the threat of a new riot similar to the Capitol attack on January 6, 2021, Sputnik reported.
14:06 29/12/2022Artsakh imposes restrictions on public food servicesThe Artsakh government has decided to impose restrictions on public food services to save food and energy amid the Azerbaijani blockade.
13:36 29/12/2022Tatoyan Foundation members pay new visit to Armenian border villagesMembers of the Tatoyan Foundation for Law and Justice have paid a new visit to border villages of Armenia’s Gegharkunik Province to document Azerbaijani crimes against local residents.