12:05 03/12/2025Ուժեղացուցիչներով և խլացուցիչներով երթևեկող 270 ավտոմեքենայի սարքերը առգրավվել ենՆերքին գործերի նախարարությունը ձեռնամուխ է եղել ստանդարտին չհամապատասխանող աուդիոհամակարգով և կառուցվածքով չնախատեսված խլացուցիչներով տրանսպորտային միջոցների հայտնաբերման ակտիվ աշխատանքներին։...
09:03 03/12/2025Արցախի նախագահին երեկա ճեպազրույցից րոպեներ անց կանչել են ՔԿԵրեկ տեղի ունեցած դատական նիստից և լրագրողների հետ ճեպազրույցից րոպեներ հետո Արցախի նախագահը հեռախոսազանգով հրավիրվել է քննչական կոմիտե։ Այս մասին հայտնում է Սամվել Շահրամանյանի փաստաբան Ռոման...
20:38 02/12/2025Արմինե Մկրտումյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՆԳՆ Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1983 թվականին ծնված Արմինե Մկրտումյանը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Նրա գտնվելու վայրի...
20:25 02/12/2025Քննչական կոմիտեն հաստատեց Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի պնդումն առ այն, որ տեսագրության բովանդակությունն իր հետ առնչություն չունի․ փաստաբանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Քիչ առաջ էլեկտրոնային փոստի միջոցով ՀՀ քննչական կոմիտեից ստացա Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող տեսագրության առնչությամբ նշանակված դատատեսաձայնագրային և...
20:15 02/12/2025Բաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Ռուբեն Վարդանյանի գործով դատական ֆարսըԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով դատական ֆարսը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ «վկաներ» են հարցաքննվել, կրկին ներկայացվել են որոշակի...
16:50 02/12/2025Այդ հրամանագիրն ընդամենը տեղեկատվական հնարք էր, բնակչությանը փրկելու շարժառիթ, մենք պահանջում ենք՝ ընդամենը գրվի այն, ինչ եղել է իրականում. Շահրամանյանի փաստաբան««Հայաստանի պատմություն» 9-րդ դասարանի դասագրքում տեղ գտած տեղեկությունը, համաձայն որի Արցախի նախագահը ստորագրել է Արցախը լուծարելու վերաբերյալ հրամանագիր, չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
15:56 02/12/2025Այս պատվերը ՔՊ-ի կողմից է, մենք մաքուր են, իմ ձեռքերը մաքուր են. Վարդան ՂուկասյանՀակակոռուպցիոն դատարանում այսօր կայացավ Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի և որդու՝ Սպարտակ Ղուկասյանի գործով հերթական նիստը։ Նիստի սկզբում Վարդան Ղուկասյանն օծանելիք ցանեց իր վրա, ապա տվեց...
15:37 02/12/2025Հովիկ Աղազարյանի՝ խոշոր չափերով կաշառք ստանալու գործով նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով հիմնավորվել է որ 2023 թվականին ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտոնատար անձը Ա.
15:09 02/12/2025Հովհաննես Միդոյանը քիչ հետո ամբողջությամբ ազատ կարձակվի. Արսեն ԲաբայանԳյումրիի քաղաքապետարանի դիմաց հոկտեմբերի 20-ին տեղի ունեցած իրադարձությունների կապակցությամբ մի քանի տասնյակ կալանավորված քաղբանտարկյալներից մեկն ազատ կարձակվի
14:51 02/12/2025ՈՒՂԻՂ. Մեկնարկել է ԱՀ նախագահ Ս. Շահրամանյանին պատմության դասագրքով զրպարտելու գործով դատական նիստըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանին պատմության դասագրքով զրպարտելու գործով դատական նիստը նշանակված է այսօր ժամը 15:00-ին Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական...
12:25 02/12/2025Մայր Աթոռի սահմանադրական երաշխիքից և օրենսդրական կարգավորումներից առավել քան հստակ է, որ 10 եպիսկոպոսների վարքը պետք է ունենա հետևանքներ. Փաստաբան«Մայր Աթոռի եպիսկոպոսաց դասի 57 անդամներից 10-ի վարքագիծը ցույց է տալիս և ապացուցում է այն, որ Սահմանադիրը որքան իմաստուն է գտնվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու կարգավիճակը ամրագրելով հենց...
11:31 02/12/2025Երևանում առգրավվել է մեծաքանակ մեթամֆետամին և մարիխուանաՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները հերթական օպերատիվ տեղեկությունն իրացրին նոյեմբերի 26-ին: Ոստիկանությունից հայտնում...
10:32 02/12/2025Անձը 2022-2024 թվականների ընթացքում զբաղվել է կավատությամբ. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է,...
20:14 01/12/2025Մանվել Գրիգորյանի դստեր՝ դատավոր Նաիրա Գրիգորյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնում է, որ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի դուստր՝ ՀՀ Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Գրիգորյանը մեղադրվում է իշխանական...
19:49 01/12/2025Ուրալում գտնվող ադրբեջանցիների նոր առաջնորդը ձերբակալվել էԵկատերինբուրգում իրավապահ մարմինները ձերբակալել են Վիդադի Մուստաֆաևին, ով իրեն հռչակել է Ուրալում ադրբեջանական սփյուռքի նոր առաջնորդ։ URA.RU-ի փոխանցմամբ՝ ձերբակալությանը մասնակցել են հատուկ...
18:53 01/12/2025Տարբեր կասկածանքով ձերբակալվել է 31 անձՆոյեմբերի 24-ից դեկտեմբերի 1-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4715 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով...
18:28 01/12/2025Արթուր Սարգսյանի կալանքը վերացվեց և փոխարինվեց` տնային կալանքով և գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «2025 թվականի նոյեմբերի 10-ին բողոքարկել էինք դատավոր Կ. Ֆարխոյանի հերթական որոշումը, որով մերժվել էր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված կալանքի վերացման հստակ...
18:08 01/12/2025Զեղծարարությունների նոր դեպքեր են գրանցվել, այս անգամ «Յունիբանկ»-ումԿԲ կողմից վերահսկվող առևտրային բանկերում հաճախորդները շարունակում են դառնալ զեղծարարությունների զոհեր։ «Բանկային համակարգում բացն այն մակարդակի է հասել, որ հնարավոր է՝ մարդը, ով չի այցելել այդ բանկ,...
16:05 01/12/2025Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 15 մլն դրամի հարկերՔննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք...
16:00 01/12/2025Ֆորբսի ցուցակում կա ընդամենը երկու հայ միլիարդատեր, ովքեր ծնվել ու դպրոց են հաճախել Հայաստանում, նրանք երկուսն էլ կալանավորված են. Գ. Մելոյան«Աշխարհահռչակ Ֆորբսի ցուցակում կա ընդամենը երկու հայ միլիարդատեր, ովքեր ծնվել ու դպրոց են հաճախել Հայաստանում՝ Սամվել Կարապետյանը և Ռուբեն Վարդանյանը։ Երրորդ նման օրինակը պարզապես չկա։ Մնացած բոլորը...

12:50 28/09/2023Профильная комиссия парламента Армении единогласно приняла проект о ратификации Римского статутаПостоянная комиссия Национального Собрания Армении по государственно-правовым вопросам на заседании в четверг, 28 сентября, единогласно одобрила проект заявления о ратификации Устава Международного...
12:16 28/09/2023Армен Ашотян продолжит оставаться под арестомЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян продолжит оставаться под арестом.
11:25 28/09/2023В Азербайджане Рубена Варданяна обвинили в «финансирование терроризма»Служба государственной безопасности Азербайджана сообщает о предъявлении взятому в плен накануне азербайджанскими властями филантропу, бизнесмену и бывшему госминистру Республики Арцах Рубену...
18:54 27/09/2023А. Татоян: Согласно азербайджанским источникам, Виталия Баласаняна похитили с моста ХакариЭто преступное деяние, наряду с несколькими предыдущими случаями, может создать опасный прецедент для Азербайджана.
15:23 27/09/2023Задержанный азербайджанцами экс-госминистр Республики Арцах Рубен Варданян перевезен в Баку: видеозаписьАзербайджанские СМИ опубликовали кадры задержания бывшего государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), бизнесмена, филантропа Рубена Варданяна.
15:02 27/09/2023Азербайджан опубликовал фото задержанного Рубена ВарданянаГоспогранслужба Азербайджана опубликовала фото задержания Рубена Варданяна, занимавшего должность государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) до февраля 2023...
14:22 27/09/2023Супруга Рубена Варданяна: Мой муж арестован и взят в плен азербайджанскими властями на границе при попытке покинуть АрцахБывший государственный министр Республики Арцах (НКР) и бывший совладелец «Тройка Диалог» Рубен Варданян был сегодня задержан азербайджанской стороной на КПП в Лачинском коридоре, сообщила его жена...
20:19 26/09/2023Американский университет Армении выразил обеспокоенность в связи с приводом студентовАмериканский университет Армении (AUA) выражает свою глубокую обеспокоенность в связи с тем, что «красные береты» подвергли приводу студентов с территории вуза.
19:24 26/09/2023Тигран Хачатрян: КПП в Корнидзоре пересекли 19000 арцахцев, свыше 2500 из них уже находятся в местах пребыванияОн сообщил, что до июня действовали определенные регулировки, эти товары доставлялись населению при посредничестве российских миротворцев.
18:31 26/09/2023Фонд «Татоян»: В ходе агрессии 19-20 сентября Азербайджан убил 18 гражданских лиц в Нагорном Карабахе, в том числе 6 детейДанные идентифицированы.
17:32 26/09/2023ООН готова оказать поддержку населению, затронутому ситуацией в Нагорном КарабахеООН готова оказать содействие в предоставлении помощи населению, затронутому ситуацией в Нагорном Карабахе, заявила во вторник официальный представитель женевской штаб-квартиры ООН Алессандра...
16:33 26/09/2023«Красные береты» подвергли приводу студентов из Американского университетаБольшое число полицейских в красных беретах задерживают студентов у здания и во дворе Американского университета.
15:29 26/09/2023Постоянная комиссия парламента Армении обсудит ратификацию Римского статута 28 сентябряПроект ратификации Национальным Собранием Армении Римского статута Международного уголовного суда будет обсужден на заседании постоянной комиссии НС Армении по государственно-правовым вопросам 28...
15:24 26/09/2023Журналист Давид Саркисян и преподаватель ЕГУ Цолак Акопян освобожденыПредварительное следствие по этому уголовному производству продолжается.
15:08 26/09/2023Андраник Теванян вышел из отделения полиции«Отказ от борьбы означает потерю Республики Армения», – отметил он в беседе с журналистами.
11:41 26/09/2023Андраник Теванян подвергнут приводуПредставитель Национального комитета Андраник Теванян подвергнут приводу. С мест начавшихся с 08:00 акций неповиновения в различные отделения Полиции города Еревана были подвергнуты приводу около 60...
18:39 25/09/2023Мариам Саркисян: Язык не поворачивается назвать их «последней обвенчавшейся в Арцахе парой»Последняя обвенчавшаяся в Соборе Сурб Аменапркич Казанчецоц (Святого Христа Всеспасителя) в Шуши (ныне являвшийся культурной столицей Республики Арцах город оккупирован Азербайджаном) пара в декабре...
18:14 25/09/2023Сирушо: Арест Левона вместо давления вызвал еще более сильное желание боротьсяИзвестная певица Сирушо, жена младшего сына второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левона Кочаряна – пишет: «Левона лишили свободы на месяц – за «жестокое избиение полицейских в машине»» (хотя...
15:12 25/09/2023ЗПЧ Арцаха: Очевидно одно – мы имеем дело с процессом по вынужденному переселениюЗПЧ сообщила, что они побеседовали с перемещенными лицами по специальной методике.
13:34 25/09/2023Во время задержания полицейские нанесли удары по голове 14-летнему арцахцуФотографию публикую с разрешения родителей.