12:05 03/12/2025Ուժեղացուցիչներով և խլացուցիչներով երթևեկող 270 ավտոմեքենայի սարքերը առգրավվել ենՆերքին գործերի նախարարությունը ձեռնամուխ է եղել ստանդարտին չհամապատասխանող աուդիոհամակարգով և կառուցվածքով չնախատեսված խլացուցիչներով տրանսպորտային միջոցների հայտնաբերման ակտիվ աշխատանքներին։...
09:03 03/12/2025Արցախի նախագահին երեկա ճեպազրույցից րոպեներ անց կանչել են ՔԿԵրեկ տեղի ունեցած դատական նիստից և լրագրողների հետ ճեպազրույցից րոպեներ հետո Արցախի նախագահը հեռախոսազանգով հրավիրվել է քննչական կոմիտե։ Այս մասին հայտնում է Սամվել Շահրամանյանի փաստաբան Ռոման...
20:38 02/12/2025Արմինե Մկրտումյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՆԳՆ Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1983 թվականին ծնված Արմինե Մկրտումյանը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Նրա գտնվելու վայրի...
20:25 02/12/2025Քննչական կոմիտեն հաստատեց Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի պնդումն առ այն, որ տեսագրության բովանդակությունն իր հետ առնչություն չունի․ փաստաբանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Քիչ առաջ էլեկտրոնային փոստի միջոցով ՀՀ քննչական կոմիտեից ստացա Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող տեսագրության առնչությամբ նշանակված դատատեսաձայնագրային և...
20:15 02/12/2025Բաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Ռուբեն Վարդանյանի գործով դատական ֆարսըԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով դատական ֆարսը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ «վկաներ» են հարցաքննվել, կրկին ներկայացվել են որոշակի...
16:50 02/12/2025Այդ հրամանագիրն ընդամենը տեղեկատվական հնարք էր, բնակչությանը փրկելու շարժառիթ, մենք պահանջում ենք՝ ընդամենը գրվի այն, ինչ եղել է իրականում. Շահրամանյանի փաստաբան««Հայաստանի պատմություն» 9-րդ դասարանի դասագրքում տեղ գտած տեղեկությունը, համաձայն որի Արցախի նախագահը ստորագրել է Արցախը լուծարելու վերաբերյալ հրամանագիր, չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
15:56 02/12/2025Այս պատվերը ՔՊ-ի կողմից է, մենք մաքուր են, իմ ձեռքերը մաքուր են. Վարդան ՂուկասյանՀակակոռուպցիոն դատարանում այսօր կայացավ Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի և որդու՝ Սպարտակ Ղուկասյանի գործով հերթական նիստը։ Նիստի սկզբում Վարդան Ղուկասյանն օծանելիք ցանեց իր վրա, ապա տվեց...
15:37 02/12/2025Հովիկ Աղազարյանի՝ խոշոր չափերով կաշառք ստանալու գործով նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով հիմնավորվել է որ 2023 թվականին ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտոնատար անձը Ա.
15:09 02/12/2025Հովհաննես Միդոյանը քիչ հետո ամբողջությամբ ազատ կարձակվի. Արսեն ԲաբայանԳյումրիի քաղաքապետարանի դիմաց հոկտեմբերի 20-ին տեղի ունեցած իրադարձությունների կապակցությամբ մի քանի տասնյակ կալանավորված քաղբանտարկյալներից մեկն ազատ կարձակվի
14:51 02/12/2025ՈՒՂԻՂ. Մեկնարկել է ԱՀ նախագահ Ս. Շահրամանյանին պատմության դասագրքով զրպարտելու գործով դատական նիստըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանին պատմության դասագրքով զրպարտելու գործով դատական նիստը նշանակված է այսօր ժամը 15:00-ին Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական...
12:25 02/12/2025Մայր Աթոռի սահմանադրական երաշխիքից և օրենսդրական կարգավորումներից առավել քան հստակ է, որ 10 եպիսկոպոսների վարքը պետք է ունենա հետևանքներ. Փաստաբան«Մայր Աթոռի եպիսկոպոսաց դասի 57 անդամներից 10-ի վարքագիծը ցույց է տալիս և ապացուցում է այն, որ Սահմանադիրը որքան իմաստուն է գտնվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու կարգավիճակը ամրագրելով հենց...
11:31 02/12/2025Երևանում առգրավվել է մեծաքանակ մեթամֆետամին և մարիխուանաՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները հերթական օպերատիվ տեղեկությունն իրացրին նոյեմբերի 26-ին: Ոստիկանությունից հայտնում...
10:32 02/12/2025Անձը 2022-2024 թվականների ընթացքում զբաղվել է կավատությամբ. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է,...
20:14 01/12/2025Մանվել Գրիգորյանի դստեր՝ դատավոր Նաիրա Գրիգորյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնում է, որ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի դուստր՝ ՀՀ Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Գրիգորյանը մեղադրվում է իշխանական...
19:49 01/12/2025Ուրալում գտնվող ադրբեջանցիների նոր առաջնորդը ձերբակալվել էԵկատերինբուրգում իրավապահ մարմինները ձերբակալել են Վիդադի Մուստաֆաևին, ով իրեն հռչակել է Ուրալում ադրբեջանական սփյուռքի նոր առաջնորդ։ URA.RU-ի փոխանցմամբ՝ ձերբակալությանը մասնակցել են հատուկ...
18:53 01/12/2025Տարբեր կասկածանքով ձերբակալվել է 31 անձՆոյեմբերի 24-ից դեկտեմբերի 1-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4715 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով...
18:28 01/12/2025Արթուր Սարգսյանի կալանքը վերացվեց և փոխարինվեց` տնային կալանքով և գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «2025 թվականի նոյեմբերի 10-ին բողոքարկել էինք դատավոր Կ. Ֆարխոյանի հերթական որոշումը, որով մերժվել էր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված կալանքի վերացման հստակ...
18:08 01/12/2025Զեղծարարությունների նոր դեպքեր են գրանցվել, այս անգամ «Յունիբանկ»-ումԿԲ կողմից վերահսկվող առևտրային բանկերում հաճախորդները շարունակում են դառնալ զեղծարարությունների զոհեր։ «Բանկային համակարգում բացն այն մակարդակի է հասել, որ հնարավոր է՝ մարդը, ով չի այցելել այդ բանկ,...
16:05 01/12/2025Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 15 մլն դրամի հարկերՔննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք...
16:00 01/12/2025Ֆորբսի ցուցակում կա ընդամենը երկու հայ միլիարդատեր, ովքեր ծնվել ու դպրոց են հաճախել Հայաստանում, նրանք երկուսն էլ կալանավորված են. Գ. Մելոյան«Աշխարհահռչակ Ֆորբսի ցուցակում կա ընդամենը երկու հայ միլիարդատեր, ովքեր ծնվել ու դպրոց են հաճախել Հայաստանում՝ Սամվել Կարապետյանը և Ռուբեն Վարդանյանը։ Երրորդ նման օրինակը պարզապես չկա։ Մնացած բոլորը...

15:23 18/11/2021State-sponsored Armenophobia in Azerbaijan got extremist forms of fascism, Armenian ombudsman tells RTArmenia's Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan spoke about the consequences of Azerbaijan’s unlawful incursion into Armenian territory and terrorist attacks against the country, with the...
20:32 17/11/2021Otto Luchterhandt: Armenians in Nagorno-Karabakh have the right to self determinationOne of the most prominent specialists in Germany in the field of international and public Law, the Hamburg University Professor Otto Luchterhandt recalled his opinion published about the status of...
20:29 16/11/2021Azerbaijan’s attacks endangered lives and health of Armenian civilians – ombudsmanAs a result of the November 14 criminal acts and incursions of the Azerbaijani armed forces, and their November 16 armed attacks of terrorist nature, the lives and health of the civilian population...
18:48 16/11/2021Ombudsman: Azerbaijan launched obvious terrorist attack on ArmeniaArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan called Azerbaijan’s fresh border provocation as an obvious terrorist attack on Armenia.
11:05 16/11/2021Opposition factions boycott the work of the parliament"Over the last days the opposition has tried to make use of its constitutional powers and bring the issues of vital interests of the Armenian nation to the National Assembly agenda," the Head of...
19:48 15/11/2021Political interests should not impede the security of our country and each of us - Ombudsman"The servicemen of Azerbaijan, who have brutally tortured Armenian soldiers, are the ones who carry out border control near our villages at present," Armenian Ombudsman Arman Tatoyan reports,...
17:53 15/11/2021The man who threw an explosive device at the Azerbaijani checkpoint near Shushi is at hospital - OmbudsmanArtsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan visited on Monday Norayr Mirzoyan, the Artsakh resident who had thrown an explosive device at the Azerbaijani checkpoint on the Stepanakert-Berdzor...
17:05 15/11/2021'Armenia' opposition bloc member Artur Sargsyan arrestedMember of 'Armenia' opposition bloc, former head of Sisian community of Armenia’s southeastern Syunik Province will be arrested again, lawmaker from Armenia bloc Aram Vardevanyan informed.
19:00 13/11/2021Los Angeles court ends Britney Spears conservatorship after 13 yearsA Los Angeles court has ended Britney Spears’s conservatorship, bringing to a close the 13-year legal arrangement the pop star has ripped as “abusive” and securing victory for her fans' "Free...
18:00 13/11/2021UN Human Rights Committee concerned about undue pressure on judiciary by the executive and legislative branches of ArmeniaThe UN Human Rights Committee issued on Friday its findings on Germany, Ukraine, Armenia and Botswana, the States parties that it reviewed during its latest session.
17:50 13/11/2021Artsakh Investigative Committee launches criminal case over the incident in response to the provocation of the Azerbaijani servicemanThe Investigative Committee of the Artsakh Republic opened a criminal case over the incident that took place on November 13, at 07:00 in response to the explicitly provocative action of the...
17:17 13/11/2021UN Human Rights Committee concerned about undue legal restrictions on the freedom of peaceful assemblies in ArmeniaThe UN Human Rights Committee issued on Friday its findings on Germany, Ukraine, Armenia and Botswana, the States parties that it reviewed during its latest session.
14:42 13/11/2021Avetik Chalabyan: I call for protecting the rights of the killed Artsakh resident Martin Yeremyan and his brave brotherThe Co-Founder of 'National agenda' party Avetik Chalabyan commented on the Saturday incident near Shushi where a man threw an explosive device at the Azerbaijani checkpoint on the...
13:39 13/11/2021Man detained near Shushi to be handed over to Artsakh law enforcement agencies, ombudsman saysThe man detained by Russian peacekeepers near Shushi on Saturday morning will be handed over to the Artsakh law enforcement agencies in a few hours, Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan said in a...
12:09 13/11/2021No casualties among Artsakh citizens after incident near Shushi – NSSAn unknown man threw an explosive device at the Azerbaijani checkpoint on the Stepanakert-Berdzor interstate road near Shushi in response to provocative actions of Azerbaijani servicemen, the Artsakh...
13:28 12/11/2021Zelensky says Saakashvili's rights should be fully guaranteedUkrainian President Volodymyr Zelensky has asked Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili to consider allowing Ukrainian doctors to visit Mikheil Saakashvili, the former president of Georgia and...
16:08 11/11/202133 people taken to police stations during the rally outside the Government buildingThe police detained 33 people on Thursday outside the government building in Yerevan, where a rally was organized by the opposition against the establishment of Azerbaijani customs checkpoints on the...
14:54 11/11/2021Police vehicle carrying detained protesters crashes in YerevanA police vehicle carrying several protesters detained outside the Armenian government building has crashed in Yerevan, MP Kristine Vardanyan from the opposition Armenia faction said on Facebook.
11:23 11/11/2021Armenian ombudsman demands explanations from security chief over Azerbaijani checkpoints on Goris-Kapan roadArmenian Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan reacted to Security Council Secretary Armen Grigoryan's statement on the setup of Azerbaijani checkpoints on the Goris-Kapan highway, saying...
18:24 10/11/2021Artsakh ombudsman: 2 civilians, 9 servicemen killed as a result of Azerbaijan's criminal actions after warDespite the trilateral statement of November 9, 2020 that ended the 44-day war in Artsakh, Azerbaijani forces continued to commit criminal actions against the Artsakh Armenians over the past year,...