19:25 28/11/2025Արշակ արքեպիսկոպոսը հրաժարվում է այցելել քննչական կոմիտե՝ ծանոթանալու օբյեկտիվությունից զուրկ որոշմանը․փաստաբանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «ՀՀ քննչական կոմիտեից էլեկտրոնային փոստի միջոցով այսօր ստացա ծանուցում այն մասին, որ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության քննիչի կողմից 2025 թվականի նոյեմբերի 25-ին...
17:47 28/11/2025Գլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ բողոք կներկայացնի ահասարուռ ծեծի մասնակիցներին չկալանավորելու որոշման դեմԳլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ դատարան բողոք կներկայացնի Նոյեմբերյանի քոլեջի սանին ծեծի ենթարկածներին չկալանավորելու որոշման դեմ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին դատախազության հանրային կապերի...
17:24 28/11/2025Վրացի հովիվները վաճառել են հոլանդացի ֆերմերին պատկանող 194 գլուխ անասուն ու յուրացրել գումարըՎրաստանում հոլանդացի ֆերմերի համար աշխատող հովիվները վաճառել են նրա կովերը և յուրացրել ողջ գումարը։ Այս մասին հայտնում է Грузия Online-ը՝ վկայակոչելով Վրաստանի դատախազության հաղորդագրությունը։...
17:15 28/11/2025Հրատապ դիմում ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին՝ քաղաքական հետապնդումների, ապօրինի կալանքների և մեդիայի ազատ գործունեության խոչընդոտման վերաբերյալ. AntiFake.amAntiFake.am-ի խմբագրությունը նամակ է ուղարկել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանին՝ հրատապ դիմելով Հայաստանում քաղաքական հետապնդումների, ապօրինի կալանքների և մեդիայի ազատ գործունեության խոչընդոտման վերաբերյալ:...
16:57 28/11/2025Կարեն Ավանեսյանին Բաքուն մեղադրում է ահաբեկչության մեջ. Գործն ուղարկվել է դատարանԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաքի Ստեփանակերտի բնակչին՝ 1967թ.
14:50 28/11/2025Սաղաթելյանի և Սամսոնյանի առաջին ձերբակալությունն էլ միտված էր «Իմնեմնիմի»-ի և Antifake.am-ի տորպեդահարմանը. Դավիթ Ֆիդանյանայաստանում կարող են մարդկանց կալանավորել ուղղակի «Իմնեմնիմի» փոդքաստի ժամանակ հնչած սուր քննադատության համար
13:35 28/11/2025Պարտք ու պահանջի, հայհոյանքի խնդիրներ են եղել. Նոյեմբերյանի քոլեջի տնօրենը՝ ծեծի ենթարկված ուսանողի մասինՕրերս անչափահասների մասնակցությամբ դաժան ծեծի վերաբերյալ տարածված տեսանյութը մեծ արձագանք է գտել և մտահոգություններ առաջացրել հանրության շրջանում։ Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են Զորական գյուղի...
13:24 28/11/2025Հարգելի Քրիստինա Քվին, մի լռեք, նրանք կալանավորվել են իրենց սուր խոսքի համար. Antifake.am-ի լրագրող«Այսօր այստեղ ենք՝ բողոք արտահայտելու վարչախմբի կողմից իրականացվող ռեպրեսիաների ու այդ համատեքստում դեպանատների, միջազգային կառույցների լռության առթիվ»,-ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց իրականացվող բողոքի...
12:35 28/11/2025«Անտիֆեյք»-ի խմբագրակազմն ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց է«Անտիֆեյք»-ի խմբագրության ներկայացուցիչներն այս պահին Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց են։ Նրանք եկել են առձեռն նամակ հանձնելու դեսպանատան ներկայացուցիչներին՝ ներկայացնելու փոդքասթի համահեղինակներ...
11:41 28/11/2025Սկանդալ Նուբարաշենի Ղևոնդ Ալիշանի անվան թ.95 միջնակարգ դպրոցում. բերան են ենթարկվել փոխգնդապետն ու նրա եղբայրըՆոյեմբերի 20-ին սկանդալային դեպք էր տեղի ունեցել Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանի Ղևոնդ Ալիշանի անվան թիվ 95 միջնակարգ դպրոցում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, այդ օրը՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, ՀՀ...
11:39 28/11/2025Կոտայքում գործող ավտոգազալիցքավորման ընկերությունը վերականգնել է պետությանը պատճառված 10.7 մլն դրամի վնասըՔննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը օրենսդրությամբ...
11:09 28/11/2025Նման դեպքերը ոչ միայն դատապարտելի են և անթույլատրելի, այլ վկայում են հարցին առնչվող խորքային խնդիրների առկայության մասին. ՄԻՊ-ը՝ անչափահասին ծեծի ենթարկելու մասինՏավուշի մարզում բարձր դասարանի աշակերտների կողմից անչափահասի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքը մատնանշում է այն բոլոր խնդիրները, որոնք առկա են մեր հասարակական միջավայրում՝ բռնության նկատմամբ...
10:11 28/11/2025Ղրիմի կամրջի պայթյունի գործով երեք հայազգի անձ դատապարտվեց ցմահ ազատազրկման, նրանք չեն ընդունում մեղադրանքըՄենք բոլորս՝ ութ հոգով, հանձնեցինք պոլիգրաֆի թեստ, մենք ապացուցեցինք մեր անմեղությունը, մենք լիովին համագործակցեցինք, կամավոր ներկայացանք իրավապահ մարմիններին
10:05 28/11/2025Զորականում ահասարսուռ ծեծի, նվաստացման հեղինակներից մեկը ՔԿՀ պետի տեղակալի որդին էԶորական գյուղի բարձր դասարանի աշակերտներ՝ Մխիթար Բաբաջանյանը՝ 9-րդ դասարան, Հայկ Աղաջանյանը՝ 10-րդ դասարան, Հակոբ Գասպարյանը՝ 11-րդ դասարան և այլ հասակակից տղերք խոշտանգել, ծեծել և նվաստացրել են...
20:42 27/11/2025Առեղծվածային և ողբերգական դեպք՝ ԵրևանումԱյսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 15:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության...
20:02 27/11/2025Քաղաքական բնույթի անհիմն քրեական գործերով փաստաբանական աշխատանքը՝ զուգորդված հանրային ճնշմամբ, կարող է լինել շատ արդյունավետ․ ՊապոյանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Քաղբանտարկյալների մասով երեկ կազմակերպված ԱԺ լսումներին շատ խոսվեց հատկապես քաղբանտարկյալ Լիդիայի մասին։ Ի թիվս շատերի, ես ևս անդրադարձա վերջինիս՝ համեմատական...
18:49 27/11/2025Մի՛ փորձեք արդարացնել ակնհայտ անարդարությունը․ իրավապաշտպանԻրավապաշտպան Զառա Հովհաննիսյանը գրում է․ «Դատարանն այսօր վերացրեց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի և մյուսների գործով միակ կին մեղադրյալ Լիդյա Մանթաշյանի կալանքը, կիրառեց վարչական հսկողություն և գրավ:...
18:11 27/11/2025«Չի՛ կարողանալու բանտարկելով ինձ լռեցնել»․ Վահագն Չախալյանի կալանքը երկարացվեց 3 ամսովՎահագն Չախալյանի կալանքը երկարացվեց 3 ամսով, դատարանը չփոխեց խափանման միջոցը: «Վահագն Չախալյանի նկատմամբ խափան միջոց կիրառելիս նախնական դատալսումների ընթացքում դատարանը արձանագրել էր 2 հիմք՝ հանցանք...
17:53 27/11/2025Լիդյա Մանթաշյան. Հայաստանը պետք է ազատագրվի, այսպես չի կարող շարունակվել«Ես միշտ չեմ ցանկացել որևէ մեկի ընտանիք կամ անկողին մուտք գործել։ Ես միջադեպի եմ մասնակից եղել՝ Վահագն Ալեքսանյանի մայրիկի հետ կապված։ Նա վերջերս ՝է մահացել, շատ չեմ ուզում մանրամասնել»,-դատարանի...
16:33 27/11/2025Դատական իշխանության ներկայացուցչի կողմից կաշառք ստանալուն օժանդակելու մեջ մեղադրվող փաստաբանի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով կատարված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ փաստաբանը, տեղեկանալով Հայաստանի բանկերի միության ֆինանսական արբիտրաժային...

12:44 28/10/2021EU fines Poland €1 million per day over judicial reformsThe European Court of Justice (ECJ) ordered Poland to pay a fine of €1 million ($1.2 million) per day on Wednesday over its decision to ignore an EU ruling on Warsaw's judicial reforms, Deutsche...
12:31 28/10/2021Armenian Ombudsman published facts about unlawful reinforcement near the border villages in Gegharkunik provinceThen Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan published on Thursday new facts about the unlawful locations of the Azerbaijani Armed Forces and reinforcement works carried out in the vicinity of...
11:37 28/10/2021Freedom House: Aliyev’s corrupt authoritarianism poses threat to freedom and democracy in the region"It’s time for democratic nations across the world—including the US—stop ignoring the threat President Aliyev’s corrupt authoritarianism poses to freedom and democracy in the region," The Freedom...
13:53 27/10/2021Azerbaijanis steal dozens of cattle from Artsakh residentThe Artsakh Investigative Committee opened a criminal case over the theft of dozens of cattle from an Artsakh resident by Azerbaijanis.
20:31 26/10/2021Court hearing in doctor Armen Charchyan’s case rescheduled for November 22The court hearing in the case of arrested Armenian doctor and opposition MP Armen Charchyan was postponed to November 22, his lawyer Erik Aleksanyan said on Facebook on Tuesday.
18:18 26/10/2021Judge Anna Danibekyan denies motion to recuse herselfJudge Anna Danibekyan refused to recuse herself from the criminal case involving Armenia’s second President Robert Kocharyan and former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan, denying a defense motion.
14:59 26/10/2021Human rights attorney Siranush Sahakyan awarded with ANCA-ER's Freedom AwardHuman rights attorney Siranush Sahakyan, the president of Yerevan’s International Comparative Law Center, has been awarded by the Armenian National Committee of America Eastern Region (ANCA-ER) with...
14:51 25/10/2021German IS bride sentenced to 10 years in prison over Yazidi girl murderA German woman and former member of the self-proclaimed Islamic State (IS) group was given on Monday a 10-year prison sentence by a Munich court for letting a Yazidi girl enslaved in Iraq die of...
11:11 25/10/2021Ombudsman: Armenian captives must be immediately released without any preconditionsAll Armenian prisoners of war (POWs) and civilians illegally held by Azerbaijan must be immediately released and returned home without political or other preconditions, Armenia’s Human Rights...
19:09 23/10/2021ALC announces new cases filed on “disappeared captives” and “unlawful killings” before the ECHRThe Armenian Legal Center for Justice & Human Rights (ALC) has announced the filing of 16 new cases of “enforced disappearances” before the European Court of Human Rights (ECHR) on behalf of 20...
14:47 23/10/2021Migrant detentions at US-Mexico border hit record highThe US says more than 1.7 million migrants were detained along its border with Mexico in the past 12 months - the highest number ever recorded.
15:02 22/10/2021Lawyer: Armenia’s electoral system needs major changesArsen Babayan, a lawyer and senior member of the opposition Homeland Party, stressed the need for major changes in the electoral system of Armenia following last Sunday’s local elections.
14:23 22/10/2021Lawyer: Defendant and victim ‘may switch places’ in Aghvan Hovsepyan’s caseThe criminal case involving Armenia’s former Prosecutor General and Chairman of the Investigative Committee Aghvan Hovsepyan may take a new twist, his lawyer said on Friday.
13:45 22/10/2021Turkey placed on FATF 'grey list' for failing to combat money laundering and terrorism financingTurkey was placed on the Financial Action Task Force (FATF) “grey list” on Thursday for failing to combat money laundering and terrorism financing, reported the Armenian National Committee of America...
12:34 22/10/2021Ombudsman releases evidence of Azerbaijani military's reinforcement in Armenia in response to Defense Ministry’s denialArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has released evidence of increased Azerbaijani activity in Gegharkunik Province in response to the denial of the Defense Ministry.
11:12 22/10/2021Alec Baldwin fatally shoots crew member with prop gun on film setAlec Baldwin discharged a prop firearm on the set of a Western he was making in New Mexico on Thursday, killing the film’s director of photography and wounding the movie’s director, The New York...
15:26 21/10/2021UN court hearings are about forming right international perceptions on Artsakh issue, says Armenia's representativeIf the International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, approves Armenia’s lawsuit against Azerbaijan, that will greatly contribute to the strengthening of the...
14:11 20/10/2021Lawyer: Armenian captives must be released immediately without any preconditionsArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan and the representative of Armenian captives at the European Court of Human Rights (ECHR), lawyer Siranush Sahakyan presented evidence of...