14:17 26/11/2025Վազգեն Սաղաթելյանն ու Նարեկ Սամսոնյանը քաղաքական բանտարկյալներ են, որովհետև չեն հանդուրժել այն աղետալի քաղաքականությունը, որը վարվում է այս ռեժիմի կողմից. Ֆիդանյան«Այս ռեժիմից որևէ բան սպասելի չէ, հատկապես մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության, Սահմանադրության պաշտպանության համատեքստում»,- «Հայաստանի Հանրապետությունում առկա քաղբանտարկյալների և նրանց խախտված...
13:06 26/11/2025Արամ Սարգսյանի եղբոր փեսան փորձում է ձեռքերն ազատել Կոմիտասի շուկայի հուշարձան-շենքի սահմանափակումներից. Ազատություն ՌԿԵրևանում նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ ունեցող Կոմիտասի շուկայի շենքի հետ կապված շրջադարձային իրադարձություններ կարող են տեղի ունենալ սեփականատիրոջ կողմից դատարան ներկայացրած երկու հայցերի ու...
12:53 26/11/2025ՄԻԵԴ-ը որոշել է, որ ԵՄ երկրները պետք է ճանաչեն միասեռ ամուսնություններըՄԻԵԴ-ը որոշել է, որ ԵՄ անդամ բոլոր երկրները պետք է ճանաչեն անդամ այլ երկրներում գրանցված միասեռ ամուսնությունները։ Եվրոնյուզի փոխանցմամբ, դատարան են դիմել երկու լեհեր, որոնք ամուսնացել են...
12:28 26/11/2025Վանաձորում անցած ամռանը կատարված սպանության փորձի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի օգոստոսի 9-ին Վանաձոր...
12:17 26/11/2025Մի՛ վախեցեք, ոչինչ ավելի չէ, քան մեր պատիվը, անունը, ժառանգությունը, քան մեր երազներն ու իղձերը. Բագրատ Սրբազանի ուղերձն ընթերցեցին խորհրդարանումՍրբազան Պայքարի առաջնորդ, Հայրենիքի կալանավոր Բագրատ արք. Գալստանյանն ուղերձ է հղել խորհրդարանական լսումների մասնակիցներին, որն ԱԺ ամբիոնից կարդաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե...
11:56 26/11/2025Միասնական քաղաքական ձևաչափ ստեղծելու անհրաժեշտություն կա. Վարազդատ Հարությունյան«Ամիսներ շարունակ բռնաճնշումների ընթացող ալիքը շատերը գնահատում են որպես աննախադեպ իրենց բնույթով, տրամաբանությամբ, իշխանության կողմից ուղեկցվում են քարոզչական մեծ գրոհներով, անմեղության...
09:15 26/11/2025Երբ զեկույցը չունի «զեկույցի իրավական կարգավիճակ». Դավիթ ՏոնոյանՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը փաստաբանի միջոցով տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
21:14 25/11/202573-ամյա գյումրեցի բնակչուհու նկատմամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Փաշինյանին չվստահելու համարԱռերևույթ հանցանքի մասին հաղորդումը ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե՝ քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը որոշելու համար
19:56 25/11/2025Ծափաթաղում 3-ամյա Տիգրանի սպանության գործին միացվել է ֆիզիկական ներգործության վարույթԾափաթաղում 3-ամյա Տիգրանի սպանության գործին միացվել է ֆիզիկական ներգործության վարույթ Panorama.am-ին ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնեցին․ «Ֆիզիկական ներգործության հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական...
19:41 25/11/2025Դերասանուհի Մարի Պետրոսյանի ամուսինը կալանավորվել էԴերասանուհի Մարի Պետրոսյանի ամուսինը կալանավորվել է։ Այս մասին հայտնել են ՀՀ քննչական կոմիտեից։ Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում անձի նկատմամբ հարուցվել է...
19:10 25/11/2025Վերականգնվել է ֆիզիկական անձին պատճառված 75 մլն դրամի վնասըՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում առանձնապես խոշոր չափերով վստահված գույքը հափշտակելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2020...
18:46 25/11/2025«Սևան» ՔԿՀ պետի տեղակալը մեղադրվում է հայտարարագրման ենթակա տվյալները թաքցնելու և ապօրինի հարստացման մեջՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ԱՆ «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի պետի տեղակալը թաքցրել է հայտարարագրման ենթակա տվյալները, որոնք...
18:00 25/11/2025Ամբերդի հնագիտական պեղումների ընթացքում բացվել են նոր շերտերԿԳՄՍ նախարարության աշխատակիցներն աշխատանքային այց են կատարել Արագածոտնի մարզ՝ Փարպիի 5-րդ դարի Ծիրանավոր եկեղեցի, Բյուրականի 10-րդ դարի Սբ.
17:55 25/11/2025Վրաստանից արտաքսվել են Թուրքիայի և այլ երկրների քաղաքացիներՎրաստանի ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի վարչության աշխատակիցները, գործակալության համապատասխան ստորաբաժանումների հետ սերտ համագործակցությամբ, երկրից արտաքսել են 32 օտարերկրյա քաղաքացու։...
17:09 25/11/2025Բացեք իմ ինքնակենսագրականը, այնտեղ գրված է՝ մաքուր, ճիշտ տղա. Վարդան Ղուկասյանը՝ Փաշինյանի հետ պայմանավորվելու մասին«Իմ անունը թույլ չի տալիս նման բաներ։ Երբ բացեք իմ կենսագրականը, գրված է՝ մաքուր, ճիշտ, պարյադչնի տղա»,-դատական նիստի ավարտին Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ արձագանքելով լրագրողի այն հարցին,...
16:39 25/11/2025Ես հիմա հայտարարում եմ, «Թումո» կենտրոնն է հանդիսանում խոչընդոտ այս 40 սարքովի գործերի. Վարդան Ղուկասյան«Հստակ ես ասում եմ, որ «Օազիս» սրճարանը 60 հոդվածի տակ չի մտնում։ Ֆիքսած է, սևով սպիտակի վրա գրված է։ Ես չգիտեմ, ով է այդ եզրակացությունները տվել, որտեղ է գրված»,-Հակակոռուպցիոն դատարանում ընթացող...
16:12 25/11/2025Հանդիպակաց գոտիով երթևեկող վարորդները հայտնաբերվել և տուգանվել ենՕրերս համացանցում տեսանյութեր էր շրջանառվում, որում երևում էր թե ինչպես է մայրաքաղաքի Փափազյան փողոցում հանդիպակաց վարում «Ջիպ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը։ Համացանցում տեղ գտած մի տեսանյութում էլ...
15:50 25/11/2025ՌԴ-ից կարտաքսեն միգրանտների ընտանիքներին, եթե նրանց երեխաները ռուսաց լեզվի քննությունը չհաղթահարենԿա մեկ այլ տարբերակ. եթե ընտանիքը դիմում է վերահանձնման համար, երեխան կարող է վերահանձնել քննությունը երեք ամսից
15:45 25/11/2025Չիվա բնակավայրի նախկին ղեկավարի կողմից փողերի լվացման և պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու փաստով քննված քրեական վարույթը դատարանում էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ 2004-2017 թթ. ընթացքում ՀՀ Վայոց ձորի Արենի համայնքի Չիվա բնակավայրի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, չարաշահելով պաշտոնեական...
15:17 25/11/20253 %-ով վարկի խոստումով խաբեցին, 5000 դոլար տարան. Խարդախությունից տուժած քաղաքացի«Բարձր տոկոսով վարկեր ունեի, ուզում էի ցածր՝ 3 տոկոսով վարկ վերցնել, մյուսը փակել, խաբվեցի»,- լրագրողների հետ զրույցում պատմեց Արարատի բնակիչ Ազնիվ Գրիգորյանը, որը կիբերխարդախության զոհ է դարձել։...

10:59 13/10/2021Constitutional Court of Armenia rejects president’s appealThe Constitutional Court of Armenia on Tuesday rejected an appeal of President Armen Sarkissian to determine the constitutionality of the law on amendments and supplements to the Judicial Code and...
16:49 12/10/2021Yerevan court rejects request to allow MP Armen Gevorgyan to leave for MoscowThe Yerevan Court of General Jurisdiction denied a motion to allow Armenia’s former Deputy Prime Minister and current MP Armen Gevorgyan to leave the country in late November.
13:36 12/10/2021European court dismisses Azerbaijan's complaint over the Lapshin caseThe European Court of Human Rights (ECHR) dismissed a complaint by Azerbaijan against the Court's earlier ruling concerning the Russian-Israeli blogger Alexandr Lapshin.
11:58 12/10/2021Ombudsman's office revealed 3rd case of Azerbaijani unlawful incursion into the territory of ArmeniaThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan revealed the 3rd case of Azerbaijani unlawful incursion (October, 2020), causing gross violations of RA civilians' rights in Kapan.
17:57 11/10/202148 Armenian settlements of Hadrut region ethnically “cleansed” of Armenian presence by Azerbaijanis - Artsakh Ombudsman"For a year, Azerbaijan has been occupying the entire Hadrut region of the Republic of Artsakh, one of the most important settlements with a permanent Armenian population, which has been inhabited by...
14:09 11/10/2021Lawyer: Armenian authorities seek to hastily change labor, public service laws ahead of October 14The Armenian authorities seek to change the labor and public service laws before the mandatory requirement to get Covid-19 shots or submit a negative PCR test result for employees comes into force on...
12:44 11/10/2021Armenia’s ex-Defense Minister Davit Tonoyan denies charges, will fight to ‘restore his reputation’ – lawyersFormer Armenian Defense Minister Davit Tonoyan, who is charged with “fraud and embezzlement of large sums of money”, pleads not guilty and will fight to “restore his reputation”, his legal team said...
16:21 09/10/2021Artsakh police investigates the killing of Martakert resident by Azeri sniperThe Police of Artsakh Republic commented on the murder of Martakert resident on Saturday by Azerbaijani sniper.
15:57 09/10/2021Constitutional Court says legislation increasing penalties for insult and defamation is constitutionalThe Constitutional Court of Armenia has ruled that legislative amendments concerning the increase of fines for publishing insults and defamatory comments in the media and social networks do not run...
13:45 09/10/2021Armenian ombudsman raises POW issue at meeting with Anglican Church leaderAs part of the delegation led by Catholicos of All Armenians Karekin II, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Friday met with Archbishop of Canterbury Justin Welby, the...
10:11 08/10/2021100-year-old former Nazi camp guard goes on trial in GermanyA 100-year-old former concentration camp guard has gone on trial for assisting in the murder of thousands of prisoners in Berlin during the Second World War, The Independent reports.
19:22 07/10/2021Ombudsman Tatoyan passed reports about tortures of Armenian prisoners by Azerbaijan to His Holiness Pope FrancisArmenian Human Rights Defender Arman Tatoyan has published photos on his Facebook from the meeting with His Holiness Pope Francis.
14:24 07/10/2021Yerevan court refuses to suspend arrested Kajaran head from officeThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Armine Meliksetyan, has denied the motion of the National Security Service (NSS) to suspend Manvel Paramazyan, the arrested head of...
13:35 07/10/2021‘Arrest those who issue fake vaccination certificates’, Pashinyan tells police, NSSNikol Pashinyan told the Armenian police and the National Security Service (NSS) to take strict measures against fake COVID-19 vaccination certificates.
11:54 07/10/2021Armenian ombudsman briefs Italian parliamentarians on ill-treatment of captives in AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan presented the reports on the torture and ill-treatment of Armenian prisoners of war (POWs) and other captives in Azerbaijan after last year’s...
15:46 06/10/2021Ruben Melikyan: If no action is taken, it means everyone agrees to air corridor decisionFormer Artsakh Ombudsman, co-founder of the Path of Law NGO Ruben Melikyan expressed his readiness to participate in any rally against the “Turkic air corridor”.
15:09 06/10/2021Ombudsman raises the issue of Armenian prisoners and civilians at the meeting with Vatican State SecretaryArmenian Human Rights Defender Arman Tatoyan, who is paying visit to Vatican in the delegation of His Holiness Catholicos Karekin II, attended a meeting with the Secretary of State, Cardinal Pietro...
10:13 06/10/2021Ombudsman Arman Tatoyan to meet with Pope FrancisThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan has departed for Italy as part of the delegation of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
19:10 05/10/2021Viva-MTS sums up Museum Days projectIn 2020, Viva-MTS launched its cultural project entitled Museum Days. The project was launched in the high period of the coronavirus pandemic, with the aim of introducing the rich heritage of...
14:35 02/10/2021Deputy chief of Armenian military's General Staff detainedDeputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Stepan Galstyan has been detained as part of a criminal investigation into large-scale embezzlement and abuses during the purchase of...