14:47 25/11/2025ՔԿ. Ավարտվել է 7.9 մլն ռուբլին մաքսանենգությամբ ՀՀ տեղափոխելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունըՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է մաքսանենգության դեպքի առթիվ նախաձեռնված...
14:43 25/11/2025Գլխավոր դատախազը չի մասնակցի քաղբանտարկյալների հարցով վաղը խորհրդարանում սպասվող լսումներին. Վարդանյան«Հո՞ հերթական ընդդիմադիր պատգամավորին անձեռնամխելիությունից զրկելու հարց չէ, որ Աննա Վարդապետյանը շատպի ԱԺ»։
13:41 25/11/2025Փաշինյանի այսօրվա հայտարարությունն իրավապահներին ուղղված ուղղակի հրահանգավորում է. Գոհար ՄելոյանՍահմանդրական իրավունքի մասնահետ, «Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի» ՀԿ ղեկավար Գոհար Մելոյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ռոմանոս Պետրոսյանի հետ հանդիպման ընթացքում հնչեցրած...
11:50 25/11/2025ԲԴԽ խիստ նկատողություն է հայտարարել դատավոր Արթուր ԱդամյանինԲարձրագույն դատական խորհուրդը, քննելով Դատավորների ընդհանուր ժողովի էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովի միջնորդությունը՝ Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր...
11:26 25/11/2025ՄԻՊ-ը ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահի հետ հանդիպմանը անդրադարձել է Բաքվում հայ գերիների նկատմամբ իրականացվող գործընթացներինՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը նոյեմբերի 24-ին հյուրընկալել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի գլխավորած պատվիրակությանը: ՄԻՊ...
09:38 25/11/2025Կասեցվել է հանցավոր «Զանգերի կենտրոնի» գործունեությունըՈստիկանության և Քննչական կոմիտեի ծառայողները հանցավոր «Զանգերի կենտրոնում» անսպասելի խուզարկությունն են իրականացրել նոյեմբերի 20-ին: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, հանցավոր «Զանգերի կենտրոնի»...
20:29 24/11/2025Բաքվում շարունակվում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով հերթական դատական ֆարսըԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով հերթական դատական ֆարսը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝ հարցաքննվել են «տուժողները»։ Հաջորդ...
19:18 24/11/2025Վտանգավոր ռեցիդիվի առկայության և մեղմացնող հանգամանքի բացակայության դեպքում անձի նկատմամբ նշանակվել անհամեմատ մեղմ պատիժ, քան Դավիթ Համբարձումյանի․ ՓաստաբանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ « Ի պատասխան իշխանական թևի ներկայացուցիչների այն հայտարարություններին, իբրև ՀՀ-ում քաղբանտարկյալներ չկան, տրամաբանական հարց է ծագում.
17:55 24/11/2025Կալանքից խուսափած կինը հայտնաբերվել է «Զվարթնոց»-ումՔրեական ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության ծառայողները նոյեմբերի 21-ին` առավոտյան ժամը 6-ին, «Զվարթնոց» օդանավակայանում հայտնաբերել են Գորիս քաղաքի բնակիչ 53-ամյա կնոջը: ՆԳՆ ոստիկանության...
17:37 24/11/2025Լիդյա Մանթաշյանը ՄԻՊ-ի ներկայացուցիչներին մտահոգություն է հայտնել կալանքի իրավաչափության վերաբերյալՄարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ ներկայացուցիչները նոյեմբերի 24-ին այց են իրականացրել Արդարադատության նախարարության «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ: ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ...
17:27 24/11/2025Թուրքիայում 15-ամյա տղան մահացել է, երբ գործընկերները նրա ուղիղ աղիքն են մտցրել բարձր ճնշման կոմպրեսորի խողովակըՆրանք կարծում են, որ դա միտումնավոր արարք էր, որը նախատեսված էր տղամարդուն արժանապատվությունից զրկելու համար
17:26 24/11/2025Ո՛չ մի կին չպետք է ապրի բռնության վախի ներքո. ԵԽ գլխավոր քարտուղար«Կանանց նկատմամբ գենդերային հիմքով բռնությունը Եվրոպայում մարդու իրավունքների թիվ մեկ խախտումն է։ Ժողովրդավարության հիմնարար սկզբունքն այն է, որ յուրաքանչյուր ոք արժանի է հավասար իրավունքների ու...
16:33 24/11/2025Նիգերիայի դպրոցներից մեկից առևանգված աշակերտներից 50-ը փախել ենՆիգերիայի Նիգեր նահանգում ուրբաթ օրը կաթոլիկ դպրոցից զինված անձանց կողմից առևանգված 315 երեխաներից 50-ը փախել են։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Նիգերիայի քրիստոնեական ասոցիացիան հայտնում է, որ նրանք...
16:23 24/11/2025Ցավում եմ ոչ թե առանձնապես իմ դժվարությունների համար, այլ որ մեր պետության իրավական և մյուս համակարգերը ջախջախված են. Լիդյա Մանթաշյանը՝ «Աբովյան» ՔԿՀ-իցԵ՛վ հոգևորականների, և՛ իմ, և՛ մյուս քաղբանտարկյալների կալանավորումը, ի թիվս այլ նպատակների, մեկ ընդհանուր նպատակ ուներ՝ ահաբեկել, վախեցնել, կոտրել մեզ և մյուս այլախոհներին»։
14:28 24/11/2025Ճիշտն ասած, ես արդեն անհագստանում եմ Ձեր ու իմ փաստաբանի հարաբերություններով. Արմեն Գևորգյան«Սա սովորական գործ չի։ Սա ըստ էության քաղաքական գործ է։ Գործով անցնում են քաղաքական գործիչներ, ոնց ուզում եք մեկնաբանեք, պայմանական ասած, փաթեթավորեք, որ սա օբյեկտիվ, բոլոր ընթացակարգերով ընթացող...
14:14 24/11/2025Քաղաքական բռնшճնշnւմների հետևանքով է Լիդյա Մանթաշյանը գտնվում անազատության մեջ. Նստացույց՝ դատախազության դիմաց«Լիդյա Մանթաշյանը քաղբանտարկյալ է, հետևաբար պատվերը քաղաքական է, դրա հասցեատերը նստած է կառավարության շենքում։ Կարծում եմ՝ որոշ քննարկումներից հետո նստացույցը կտեղափոխենք կառավարության շենքի մոտ»։
12:25 24/11/2025Ես դիմել եմ ԱԲ-ին, հնարավո՞ր է առանց քրեական հոդվածի, մարդն ունենա մեղադրյալի կարգավիճակ. Ռ. Քոչարյան«Ես դիմել եմ արհեստական բանականությանը, հնարավո՞ր է արդյոք առանց քրեական հոդվածի, մարդն ունենա մեղադրյալի կարգավիճակ։ Շատ երկար աշխատելուց, տվյալները մշակելուց հետո ինձ ասաց՝ սա աբսուրդ է, անհնար...
12:10 24/11/2025Էկոպարեկների կողմից 18.3 կգ թմրամիջոցներն ապօրինի իրացնելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
10:09 24/11/2025Մոսկվացի կինը և նրա փոքրիկ որդին խորհրդավոր կերպով անհետացել են ԹուրքիայումՄոսկվացի կինը և նրա 10-ամյա որդին անհայտ հանգամանքներում անհետացել են Թուրքիա թռչելուց հետո: Այս մասին հաղորդում է SHOT թելեգրամ ալիքը։ Նրանց հարազատներն արդեն ավելի քան մեկ ամիս է, չեն կարողանում...
15:54 23/11/2025Միխեիլ Կավելաշվիլին ներում է շնորհել 49 մարդուՎրաստանի նախագահին Սահմանադրությամբ տրված բացառիկ լիազորությունների իրականացումը հիմնված է մարդասիրության սկզբունքի և պետության շահերի վրա

15:12 05/09/2023В Ереване многометровые пробкиСегодня с утра в социальных сетях тиражируются фото и видео многометровых пробок в ереванских административных районах Аван и Нор-Норк.
15:23 04/09/2023ЦИК Армении с сегодняшнего дня начинает процедуру проверки подписей инициативы «АйаКве»Для сбора подписей ЦИК назначен срок в 60 дней – с 21 июня по 19 августа.
19:51 01/09/2023Арман Татоян: А сегодня кто, кроме азербайджанских военных преступников, понесет ответственность?Бывший омбудсмен Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook пишет: «Начиная с 2021 года (особенно с октября), я постоянно, с приведением фактов, говорил о том, что азербайджанские незаконные...
15:00 01/09/2023Представители МККК посетили арестованных в Азербайджане троих студентов из АрцахаНаши представители в Баку 30 и 31 августа посетили троих молодых людей.
20:04 31/08/2023Арсен Гукасян: Никому не доверяю, все находящиеся в Минобороны Армении – лжецы!«Он убежал вчера, как тузик убежал», – отметил он, имея в виду Папикяна.
19:40 31/08/20239 месяцев блокады АрцахаПользователи опубликовали фотографию из Арцаха, на которой видно, как находящаяся в блокаде девочка хлебом кормит котов.
19:33 31/08/2023При стрельбе в Иллинойсе пострадали шесть человек, двое в тяжелом состоянииПо информации полиции, двое пострадавших находятся в тяжелом состоянии. Сообщения о стрельбе поступили вечером в среду.
16:59 31/08/2023ЕСПЧ дал Азербайджану время для предоставления информации о трёх похищенных молодых людяхОб этом сообщают из Офиса представителя Армении по международным правовым вопросам.
20:07 30/08/2023ЗПЧ Арцаха: Зафиксированы препятствия в создавшейся катастрофической гуманитарной ситуации в АрцахеИнформационный бюллетень подводит итоги исследований, проведенных Аппаратом Омбудсмена, в ходе которых были зафиксированы многочисленные проблемы.
19:27 30/08/2023«Грапарак»: Родители пропавших без вести военнослужащих находятся в здании МО и требуют встречи с министромКак пишет газета «Грапарак», сегодня их наконец-то пригласили в Минобороны для проведения встречи.
14:13 30/08/2023Армения обратилась в ЕСПЧ в связи с похищением Азербайджаном троих студентов из Республики АрцахВ Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) представлено заявление с требованием применить в отношении Азербайджана обеспечительную меру для защиты прав трех гражданских лиц, похищенных 28 августа с...
12:48 30/08/2023Экс-глава Минобороны Армении Давид Тоноян останется под арестомАнтикоррупционный суд отклонил ходатайство об изменении меры пресечения бывшему министру обороны РА Давиду Тонояну.
20:06 29/08/2023Похищенных молодых людей подвергают насилию в Азербайджане: фотоНа опубликованных фотографиях видно синяки, что свидетельствует о применяемом в их отношении насилии.
17:45 29/08/202357-летнюю женщину задержали за порчу плаката кандидата на пост мэра Еревана Тиграна АвинянаПо факту возбуждено уголовное производство по ч. 1 ст. 264 УК РА, партия признана потерпевшей стороной.
18:00 28/08/2023Омбудсмен Арцаха: Еще два человека из ранее согласованных списков не прошли через незаконный блокпост Баку, но связаться с ними не удалосьЗащитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян пишет: «28 августа в сопровождении российского миротворческого контингента была осуществлена очередная...
17:20 28/08/2023Дунья Миятович: Подтверждаю свою приверженность и готовность отправиться в Нагорный КарабахКомиссар Совета Европы по правам человека Дунья Миятович вновь призвала восстановить свободное передвижение через Лачинский коридор и обеспечить быструю и беспрепятственную поставку гуманитарной...
15:44 28/08/2023ЗПЧ Армении: Похищение Азербайджаном лиц, перевозимых в Армению при посредничестве международных акторов, в том числе миротворцев РФ, предосудительноПосле получения информации о похищении Азербайджаном с незаконного блокпоста в Лачинском коридоре 22-летнего студента, перевозимого в сопровождении российских миротворцев в Армению, в офисе Защитника...
15:14 28/08/2023В Азербайджане представили подробности о похищенных арцахцахАзербайджанская сторона похитила троих армянских молодых людей на незаконно установленном блокпосту на единственной дороге, соединяющей Армению с Арцахом, в Лачинском коридоре.
15:02 28/08/2023Полиция: Произошло вооруженное нападение на резиденцию президента АрцахаК счастью, никто не пострадал.
14:26 28/08/2023Азербайджанцы похитили 22-летнего студента: подробности представил Тигран Петросян«Это уже конец. Если Ленцов уехал, значит, на это были причины», – сказал Петросян.