14:47 25/11/2025ՔԿ. Ավարտվել է 7.9 մլն ռուբլին մաքսանենգությամբ ՀՀ տեղափոխելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունըՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է մաքսանենգության դեպքի առթիվ նախաձեռնված...
14:43 25/11/2025Գլխավոր դատախազը չի մասնակցի քաղբանտարկյալների հարցով վաղը խորհրդարանում սպասվող լսումներին. Վարդանյան«Հո՞ հերթական ընդդիմադիր պատգամավորին անձեռնամխելիությունից զրկելու հարց չէ, որ Աննա Վարդապետյանը շատպի ԱԺ»։
13:41 25/11/2025Փաշինյանի այսօրվա հայտարարությունն իրավապահներին ուղղված ուղղակի հրահանգավորում է. Գոհար ՄելոյանՍահմանդրական իրավունքի մասնահետ, «Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի» ՀԿ ղեկավար Գոհար Մելոյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ռոմանոս Պետրոսյանի հետ հանդիպման ընթացքում հնչեցրած...
11:50 25/11/2025ԲԴԽ խիստ նկատողություն է հայտարարել դատավոր Արթուր ԱդամյանինԲարձրագույն դատական խորհուրդը, քննելով Դատավորների ընդհանուր ժողովի էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովի միջնորդությունը՝ Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր...
11:26 25/11/2025ՄԻՊ-ը ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահի հետ հանդիպմանը անդրադարձել է Բաքվում հայ գերիների նկատմամբ իրականացվող գործընթացներինՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը նոյեմբերի 24-ին հյուրընկալել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի գլխավորած պատվիրակությանը: ՄԻՊ...
09:38 25/11/2025Կասեցվել է հանցավոր «Զանգերի կենտրոնի» գործունեությունըՈստիկանության և Քննչական կոմիտեի ծառայողները հանցավոր «Զանգերի կենտրոնում» անսպասելի խուզարկությունն են իրականացրել նոյեմբերի 20-ին: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, հանցավոր «Զանգերի կենտրոնի»...
20:29 24/11/2025Բաքվում շարունակվում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով հերթական դատական ֆարսըԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով հերթական դատական ֆարսը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝ հարցաքննվել են «տուժողները»։ Հաջորդ...
19:18 24/11/2025Վտանգավոր ռեցիդիվի առկայության և մեղմացնող հանգամանքի բացակայության դեպքում անձի նկատմամբ նշանակվել անհամեմատ մեղմ պատիժ, քան Դավիթ Համբարձումյանի․ ՓաստաբանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ « Ի պատասխան իշխանական թևի ներկայացուցիչների այն հայտարարություններին, իբրև ՀՀ-ում քաղբանտարկյալներ չկան, տրամաբանական հարց է ծագում.
17:55 24/11/2025Կալանքից խուսափած կինը հայտնաբերվել է «Զվարթնոց»-ումՔրեական ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության ծառայողները նոյեմբերի 21-ին` առավոտյան ժամը 6-ին, «Զվարթնոց» օդանավակայանում հայտնաբերել են Գորիս քաղաքի բնակիչ 53-ամյա կնոջը: ՆԳՆ ոստիկանության...
17:37 24/11/2025Լիդյա Մանթաշյանը ՄԻՊ-ի ներկայացուցիչներին մտահոգություն է հայտնել կալանքի իրավաչափության վերաբերյալՄարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ ներկայացուցիչները նոյեմբերի 24-ին այց են իրականացրել Արդարադատության նախարարության «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ: ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ...
17:27 24/11/2025Թուրքիայում 15-ամյա տղան մահացել է, երբ գործընկերները նրա ուղիղ աղիքն են մտցրել բարձր ճնշման կոմպրեսորի խողովակըՆրանք կարծում են, որ դա միտումնավոր արարք էր, որը նախատեսված էր տղամարդուն արժանապատվությունից զրկելու համար
17:26 24/11/2025Ո՛չ մի կին չպետք է ապրի բռնության վախի ներքո. ԵԽ գլխավոր քարտուղար«Կանանց նկատմամբ գենդերային հիմքով բռնությունը Եվրոպայում մարդու իրավունքների թիվ մեկ խախտումն է։ Ժողովրդավարության հիմնարար սկզբունքն այն է, որ յուրաքանչյուր ոք արժանի է հավասար իրավունքների ու...
16:33 24/11/2025Նիգերիայի դպրոցներից մեկից առևանգված աշակերտներից 50-ը փախել ենՆիգերիայի Նիգեր նահանգում ուրբաթ օրը կաթոլիկ դպրոցից զինված անձանց կողմից առևանգված 315 երեխաներից 50-ը փախել են։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Նիգերիայի քրիստոնեական ասոցիացիան հայտնում է, որ նրանք...
16:23 24/11/2025Ցավում եմ ոչ թե առանձնապես իմ դժվարությունների համար, այլ որ մեր պետության իրավական և մյուս համակարգերը ջախջախված են. Լիդյա Մանթաշյանը՝ «Աբովյան» ՔԿՀ-իցԵ՛վ հոգևորականների, և՛ իմ, և՛ մյուս քաղբանտարկյալների կալանավորումը, ի թիվս այլ նպատակների, մեկ ընդհանուր նպատակ ուներ՝ ահաբեկել, վախեցնել, կոտրել մեզ և մյուս այլախոհներին»։
14:28 24/11/2025Ճիշտն ասած, ես արդեն անհագստանում եմ Ձեր ու իմ փաստաբանի հարաբերություններով. Արմեն Գևորգյան«Սա սովորական գործ չի։ Սա ըստ էության քաղաքական գործ է։ Գործով անցնում են քաղաքական գործիչներ, ոնց ուզում եք մեկնաբանեք, պայմանական ասած, փաթեթավորեք, որ սա օբյեկտիվ, բոլոր ընթացակարգերով ընթացող...
14:14 24/11/2025Քաղաքական բռնшճնշnւմների հետևանքով է Լիդյա Մանթաշյանը գտնվում անազատության մեջ. Նստացույց՝ դատախազության դիմաց«Լիդյա Մանթաշյանը քաղբանտարկյալ է, հետևաբար պատվերը քաղաքական է, դրա հասցեատերը նստած է կառավարության շենքում։ Կարծում եմ՝ որոշ քննարկումներից հետո նստացույցը կտեղափոխենք կառավարության շենքի մոտ»։
12:25 24/11/2025Ես դիմել եմ ԱԲ-ին, հնարավո՞ր է առանց քրեական հոդվածի, մարդն ունենա մեղադրյալի կարգավիճակ. Ռ. Քոչարյան«Ես դիմել եմ արհեստական բանականությանը, հնարավո՞ր է արդյոք առանց քրեական հոդվածի, մարդն ունենա մեղադրյալի կարգավիճակ։ Շատ երկար աշխատելուց, տվյալները մշակելուց հետո ինձ ասաց՝ սա աբսուրդ է, անհնար...
12:10 24/11/2025Էկոպարեկների կողմից 18.3 կգ թմրամիջոցներն ապօրինի իրացնելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
10:09 24/11/2025Մոսկվացի կինը և նրա փոքրիկ որդին խորհրդավոր կերպով անհետացել են ԹուրքիայումՄոսկվացի կինը և նրա 10-ամյա որդին անհայտ հանգամանքներում անհետացել են Թուրքիա թռչելուց հետո: Այս մասին հաղորդում է SHOT թելեգրամ ալիքը։ Նրանց հարազատներն արդեն ավելի քան մեկ ամիս է, չեն կարողանում...
15:54 23/11/2025Միխեիլ Կավելաշվիլին ներում է շնորհել 49 մարդուՎրաստանի նախագահին Սահմանադրությամբ տրված բացառիկ լիազորությունների իրականացումը հիմնված է մարդասիրության սկզբունքի և պետության շահերի վրա

12:46 30/09/2021Armenia’s ex-Defense Minister Davit Tonoyan detainedArmenia’s former Defense Minister Davit Tonoyan has been detained on suspicion of embezzlement of large sums of money, the National Security Service (NSS) said in a statement on Thursday.
11:05 30/09/2021Yerevan court to hear appeal against Aghvan Hovsepyan’s arrest on ThursdayThe Criminal Court of Appeals in Yerevan will hear a defense appeal against the arrest of Armenia’s former Prosecutor General and Chairman of the Investigative Committee Aghvan Hovsepyan on Thursday,...
19:06 29/09/2021Prosecutor's Office doesn't deny reports about possible arrest of ex-Armenian Defense Minister Davit TonoyanThe Prosecutor General's Office of Armenia does not deny reports about the raid in the home of former Defense Minister Davit Tonoyan and his possible arrest.
15:20 29/09/2021As a result of the Azerbaijani aggression around 42,000 people displaced from their homes in Artsakh"742 Artsakh servicemen were killed during the third Karabakh war in 2020, while 45 are reported missing.
18:22 28/09/2021Freedom House urges Armenian authorities to immediately stop enforcement of ‘unconstitutional’ insult lawFreedom House notes with concern the recent criminal case opened against a Facebook user who insulted Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in a comment.
14:51 28/09/2021Artsakh ombudsman publishes updated version of report on civilian killings by Azerbaijani forcesHuman Rights Ombudsman of the Artsakh Republic Gegham Stepanyan on Monday published an updated version of the report on the cases of the killing of civilians in Artsakh by the armed forces of...
12:37 28/09/2021PACE resolution contains reference to the concept of demilitarized border zone proposed by the OmbudsmanThe PACE resolution that was adopted yesterday includes the proposal of the Human Rights Defender of Armenia to create a demilitarized zone around the borders of Armenia, Armenian Ombudsman Arman...
14:58 27/09/20213,781 Armenian soldiers and civilians killed in last year’s war – Investigative CommitteeA total of 3,781 Armenian troops and civilians were killed in the 44-day war unleashed against Artsakh by Azerbaijan in 2020, according to the data released by the Investigative Committee of Armenia...
14:33 27/09/2021Arman Tatoyan: Policy of Armenophobia has received new extremist and fascist manifestations in AzerbaijanAzerbaijan carried out a genocidal and ethnic cleansing policy in Artsakh during the 44-day war and its policy of Armenophobia has received new extremist and fascist manifestations, Armenia’s Human...
17:44 25/09/2021Taliban reintroducing the death penalty and mutilationOne of the founders of the Taliban movement, Mullah Nooruddin Turabi, said in an interview with AP News that they will resume executions and hand amputations as punishment.
11:54 25/09/2021Times Square Disney Store evacuated after bomb threatPolice evacuated Times Square for a short time on Friday"out of precaution" as cops investigate a "bomb threat" call near the Disney Store before they determined there was no danger, The Sun reported.
20:29 24/09/2021Azerbaijan systematically fighting against Armenian cultural values in Artsakh - Ombudsman"The fierce struggle waged by Azerbaijan against the state symbols of the Artsakh Republic is another manifestation of the xenophobic behavior of the Azerbaijani authorities towards the Armenians,"...
18:50 24/09/2021Parliament adopted legislation on community enlargementThe National Assembly of Armenia adopted in the second and final reading the draft legislation proposing amendments to the laws “On Administrative-Territorial Division of the Republic of Armenia” and...
16:59 24/09/2021US House passes $768 billion defense spending billThe US House approved a wide-ranging bipartisan defense policy bill Thursday despite strong opposition from a conservative wing of the Republican Party, NBC news reported.
14:54 24/09/2021Ex-Catalan leader Carles Puigdemont detained in ItalyCarles Puigdemont, a member of the European Parliament, was arrested after arriving in Sardinia, Italy, for a Catalan folklore festival, Euronews reported, citing his lawyer.
12:53 24/09/2021Azerbaijan files case against Armenia at UN courtAzerbaijan on Thursday instituted proceedings against Armenia before the International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, concerning the interpretation and...