14:04 23/11/2025Արմավիրի ՔԿՀ-ում արցախցի դատապարտյալ է մահացելԱյս տարվա ընթացքում արդեն 21-րդ մահն է գրանցվում բանտերում։
11:29 23/11/2025Հայ-արգենտինական թիվ 76 դպրոցին հարակից տարածքից ԲԿ է տեղափոխվել դшնшկшհшրված 13-ամյա տղաՎնասվածքը պատճառել է Երևանի բնակիչ 16-ամյա Բ․ Հ․-ն
16:35 22/11/2025Վաշինգտոնում կազմակերպված քննարկմանը դատապարտվել է Հայ առաքելական եկեղեցու նկատմամբ կիրառվող քաղաքական հետապնդումներըՄիջազգային իրավագետ Փիթեր Ֆլյուն նշել է՝ Հայ ազգի, Հայոց եկեղեցու բարեր Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ նախնական կալանքը որպես պատիժ կիրառելը խիստ մտահոգիչ է։
14:47 22/11/2025Լոզանի թանգարանից գողացել են հին ոսկե մետաղադրամների հավաքածուՇվեյցարիայի իշխանությունները որոնում են երկու հանցագործների, որոնք հարձակվել են Լոզանի Հռոմեական հնագիտական թանգարանի անվտանգության աշխատակցի վրա, կոտրել ցուցափեղկը և գողացել ցուցադրված տասնյակ...
13:32 22/11/2025Se. 2, ep. 3. Արտոնված հայհոյախոսները. Նարեկ Սամսոնյանի նամակը՝ ՔԿՀ-ից«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը հոդված է հրապարակել «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից.
13:14 22/11/2025Ո՞րն էր «Դոմուսի» հրդեհի պատճառըԱրդեն հայտնի է «Դոմուս» հիպերմարկետի Իսակովի մասնաճյուղի հրդեհի համալիրր փորձաքննության եզրակացությունը: 1lurer.am-ի հաղորդմամբ, հրկիզման վարկածը բացառվել է: Պարզվել է, որ 2024-ի հոկտեմբերի 7-ի...
12:12 22/11/2025Կինն ահազանգել է՝ փեսան ոչ սթափ վիճակում uպшնnւմ է աղջկանՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում փաստաթղթեր են ստացվել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային...
11:11 22/11/2025Բացահայտվել և կանխվել է Իրանից մաքսանենգ ճանապարհով դեպի ՀՀ առանձնապես խոշոր չափերի թմրամիջոցներ տեղափոխելու դեպքՀանցավոր խմբի անդամները հայ-իրանական պետական սահմանի սահմանային գոտում, ԻԻՀ քաղաքացուց ստանալով թմրամիջոցի նշված խմբաքանակը, փորձել են տեղափոխել Երևան, սակայն ձերբակալվել են։
19:06 21/11/2025ՀԷՑ-ի մասնաճյուղի տեսուչի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդումՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության...
18:43 21/11/2025Ընկերությունը թաքցրել է իրական շրջանառությունը, 123 մլն դրամի վնասը վերականգնվել էՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորման...
17:50 21/11/2025Երիտասարդը Երևանում, Արմավիրում, Վաղարշապատում թմրանյութով փաթեթներ է տեղադրելՆա ձերբակալվել է
17:33 21/11/2025Ազատի զինվորական կացարանի գործով հարցաքննված փորձագետն ուշագրավ տեղեկություններ հայտնեց, կասկածի տակ էլ դրեց Փաշինյանի կողմից հենց դեպքի օրը արած պնդումները. Նորիկյան«Այսօր հարցաքննված փորձագետը բավականին ուշագրավ տեղեկություններ հայտնեց, ըստ էության կասկածի տակ էլ դրեց վառարանը բենզինով վառելու հանգամանքը, այն դեպքում, երբ կառավարության նիստում ամենաբարձր՝...
16:40 21/11/2025Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում հրդեհը բենզինից է առաջացե՞լԻ՞նչ է գրել եզրակացության մեջ և ի՞նչ ասաց դատարանում Փորձաքննությունների ազգային բյուրոյի պայթյունատեխնիկական, պայթյունատեխնոլոգիական և հրդեհատեխնիկական փորձաքննությունների բաժնի պետ Դավիթ Մելքումյանը
16:23 21/11/2025Տաշիրում կատարված սպանության մասին ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնումՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին մի խումբ անձինք իրենցից մեկի հասցեին հնչած...
16:16 21/11/2025Հրազդանում 1 մլն դրամի ոսկու գողերը հարևաններն էինՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչությունում Հրազդան քաղաքի Վանատուր թաղամասի մի բնակչուհուց ստացվել էր հաղորդում, որ օգոստոսի 25-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը մուտք է գործել...
15:31 21/11/2025Գործարար Խորեն Ղազարյանի կնոջ և փոքրիկ դստեր իրական մարդшuպшնը ձերբակալվել էԿոստրոմայում ձերբակալվել է գործարար Խորեն Ղազարյանի կնոջ և դստեր՝ 2015 թվականի սպանության մեջ կասկածվողը։ Այս մասին հայտնում է SHOT թելեգրամ ալիքը։ Իրական մեղավորը Մոլդովայի քաղաքացի է։ 32-ամյա...
14:53 21/11/2025Վարդան Ղուկասյանի որդին կալանավորվեցԳյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, երկու ամսով կալանավորվել է: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին քննչական կոմիտեից։ Հիշեցնենք, որ տնային կալանքում գտնված Սպարտակ...
14:40 21/11/2025«Եկել ենք այստեղ, զառանցանք ենք լսում, գլխավոր մուտիլովչիկն ասել է, պեչատել էլ խփել տակը». Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով նիստին իրավիճակը լարվեցԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստին Փորձաքննությունների ազգային բյուրոյի...
14:20 21/11/2025Թշնամական վերաբերմունք այլախոհների դեմ. Ժաննա Ալեքսանյանը՝ Լիդյա Մանթաշյանի կալանքը երկարացնելու մասինԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է. «Շատերն են հարց տալիս, թե ինչու Լիդիա Մանթաշյանի խափանման միջոցը չփոխեցին։ Դա խորհդային դատախազական մեթոդներից է(և ոչ միայն)․ եթե դուք շատ եք ուզում, որ փոխվի,...
13:43 21/11/2025Քննարկում էր նաև պայթյունի հնարավորության տարբերակը. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով փորձագետԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվում է Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստը։ Հարցաքննվում են փորձագետները։...

13:01 28/08/2023Неизвестный открыл стрельбу в направлении резиденции президента АрцахаМВД Арцаха не выступило с комментариями в связи с инцидентом.
12:57 28/08/2023В СК Армении представили обстоятельства смерти военнослужащихВедется предварительное следствие.
11:30 28/08/2023В результате перестрелки на курорте в Турции погиб человекПолиция начала розыск скрывшихся подозреваемых, идет масштабное расследование.
15:20 26/08/2023Власти Норвегии убили оленей, перебегавших на территорию РоссииЧтобы положить конец перемещениям оленей, власти Норвегии планируют до 1 октября восстановить полуразрушенное заграждение на границе с РФ.
11:43 26/08/2023Арсен Бабаян: Прокуроры являются настоящими гарантами исполнения пожеланий нашего премьер-министраОбщественная телекомпания не освещает явные преступления, совершенные представителем действующей власти.
17:35 25/08/2023Омбудсмен Арцаха: Пора уже понять, что цель Азербайджана – не мир и не сосуществованиеЗащитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян в сети X (бывшей Twitter) обратился к видео, на котором запечатлено, как азербайджанцы с автомобиля...
17:17 25/08/2023Офис омбудсмена опубликовал бюллетень о проблемах, связанных с поставкой хлеба населению находящегося в блокаде со стороны Азербайджана АрцахаОфис Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (НКР) опубликовал информационный бюллетень на английском языке – о проблемах, связанных с поставкой хлеба населению в создавшейся в Арцахе...
14:42 25/08/2023AFP: Минюст Дании запретит сожжение Корана на законодательном уровнеПоступок правого радикала спровоцировал серию протестов в мусульманских странах, а также стал поводом для препятствования вступлению Швеции в НАТО со стороны Турции.
19:10 24/08/2023Тигран Атанесян: Никакого расследования не нужно было проводить, необходимо было просто держать в заключении Армена АшотянаСегодня из Следственного комитета получил официальное извещение о том, что завершено предварительное следствие по уголовному производству в отношении Армена Ашотяна.
21:30 23/08/2023МЧС: Частный самолет разбился в Тверской области, среди пассажиров был Евгений Пригожин"На борту находились десять человек, из них — три члена экипажа. По предварительной информации, все находившиеся на борту погибли", — подчеркнули в ведомстве.
20:16 22/08/2023ЗПЧ Арцаха: Срочно прекратить действия по неоправданному нападению и оскорблению Элен АрустамянТребую воздержаться от распространения опубликованного азербайджанским СМИ видеоматериала.
16:40 22/08/2023«Не сожалею, пусть судят»: бросившая в Пашиняна зонт женщина«120 тысяч армян брошены на голодную смерть. Я не о себе думаю. Если хотят судить, пусть судят», – заявила в беседе с корреспондентом Panorama.am Нарине Асатрян, бросившая в премьер-министра Армении...
14:19 22/08/2023Жительница Степанакерта: Я уже более 8 месяцев лишена возможности обнять и поцеловать своего ребенкаЖительница Степанакерта Анна Мангасарян пишет: «Я уже более 8 месяцев лишена возможности обнять и поцеловать своего ребенка.
20:33 21/08/2023В Арцахе ищут пропавшего животноводаПолиция МВД Республики Арцах (НКР) сообщает: «Гражданин разыскивается. 19 августа вышел из дома и не вернулся. В Мартакертское отделение полиции в понедельник поступило сообщение о том, что 35-летний...
19:46 21/08/2023Дело в отношении бросившей зонт в Пашиняна женщины передали в судУголовное дело в отношении Нарине Асатрян, бросившей зонт в Никола Пашиняна в селе Малишка Вайоцдзорской области, передали в суд общей юрисдикции Араратской и Ваойцдзорской областей.
15:07 21/08/2023В Ереване раскрыто убийство трансгендера: подозреваемый задержанПосле тушения пожара сотрудниками спасательной службы МВД было обнаружено тело.
14:19 21/08/2023Ивета Тоноян: В дальнейшем разъяснения, возможно, даст лично Гагик ЦарукянПресс-секретарь лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна – Ивета Тоноян – пишет: «В ответ на множество запросов от средств массовой информации информирую, что в установленном законом...
17:47 19/08/2023У СНБ Армении нет данных о стрельбе у аэропорта «Сюник» перед рейсом из ЕреванаРуководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян и секретарь Совета безопасности Армен Григорян представительским рейсом из ереванского аэропорта «Звартноц» вылетели в Капан по случаю Дня Капана.
16:02 19/08/2023Убивший 77 человек Брейвик подал в суд на Норвегию из-за «бесчеловечных» условий в тюрьмеНорвежский ультраправый террорист Андерс Брейвик, приговоренный к 21 году заключения за совершение терактов в Норвегии в июле 2011 года, подает в суд на государство за якобы нарушение его прав при...
10:19 19/08/2023Постояльцы отеля в Турции устроили драку с сотрудниками и были избиты стуломВ Турции сотрудники избили туристов из Британии под надзором менеджеров отеля. Об этом сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на Daily Mail. Инцидент произошел в Ичмелере 31 июля, но известно об этом стало...