14:04 23/11/2025Արմավիրի ՔԿՀ-ում արցախցի դատապարտյալ է մահացելԱյս տարվա ընթացքում արդեն 21-րդ մահն է գրանցվում բանտերում։
11:29 23/11/2025Հայ-արգենտինական թիվ 76 դպրոցին հարակից տարածքից ԲԿ է տեղափոխվել դшնшկшհшրված 13-ամյա տղաՎնասվածքը պատճառել է Երևանի բնակիչ 16-ամյա Բ․ Հ․-ն
16:35 22/11/2025Վաշինգտոնում կազմակերպված քննարկմանը դատապարտվել է Հայ առաքելական եկեղեցու նկատմամբ կիրառվող քաղաքական հետապնդումներըՄիջազգային իրավագետ Փիթեր Ֆլյուն նշել է՝ Հայ ազգի, Հայոց եկեղեցու բարեր Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ նախնական կալանքը որպես պատիժ կիրառելը խիստ մտահոգիչ է։
14:47 22/11/2025Լոզանի թանգարանից գողացել են հին ոսկե մետաղադրամների հավաքածուՇվեյցարիայի իշխանությունները որոնում են երկու հանցագործների, որոնք հարձակվել են Լոզանի Հռոմեական հնագիտական թանգարանի անվտանգության աշխատակցի վրա, կոտրել ցուցափեղկը և գողացել ցուցադրված տասնյակ...
13:32 22/11/2025Se. 2, ep. 3. Արտոնված հայհոյախոսները. Նարեկ Սամսոնյանի նամակը՝ ՔԿՀ-ից«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը հոդված է հրապարակել «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից.
13:14 22/11/2025Ո՞րն էր «Դոմուսի» հրդեհի պատճառըԱրդեն հայտնի է «Դոմուս» հիպերմարկետի Իսակովի մասնաճյուղի հրդեհի համալիրր փորձաքննության եզրակացությունը: 1lurer.am-ի հաղորդմամբ, հրկիզման վարկածը բացառվել է: Պարզվել է, որ 2024-ի հոկտեմբերի 7-ի...
12:12 22/11/2025Կինն ահազանգել է՝ փեսան ոչ սթափ վիճակում uպшնnւմ է աղջկանՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում փաստաթղթեր են ստացվել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային...
11:11 22/11/2025Բացահայտվել և կանխվել է Իրանից մաքսանենգ ճանապարհով դեպի ՀՀ առանձնապես խոշոր չափերի թմրամիջոցներ տեղափոխելու դեպքՀանցավոր խմբի անդամները հայ-իրանական պետական սահմանի սահմանային գոտում, ԻԻՀ քաղաքացուց ստանալով թմրամիջոցի նշված խմբաքանակը, փորձել են տեղափոխել Երևան, սակայն ձերբակալվել են։
19:06 21/11/2025ՀԷՑ-ի մասնաճյուղի տեսուչի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդումՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության...
18:43 21/11/2025Ընկերությունը թաքցրել է իրական շրջանառությունը, 123 մլն դրամի վնասը վերականգնվել էՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորման...
17:50 21/11/2025Երիտասարդը Երևանում, Արմավիրում, Վաղարշապատում թմրանյութով փաթեթներ է տեղադրելՆա ձերբակալվել է
17:33 21/11/2025Ազատի զինվորական կացարանի գործով հարցաքննված փորձագետն ուշագրավ տեղեկություններ հայտնեց, կասկածի տակ էլ դրեց Փաշինյանի կողմից հենց դեպքի օրը արած պնդումները. Նորիկյան«Այսօր հարցաքննված փորձագետը բավականին ուշագրավ տեղեկություններ հայտնեց, ըստ էության կասկածի տակ էլ դրեց վառարանը բենզինով վառելու հանգամանքը, այն դեպքում, երբ կառավարության նիստում ամենաբարձր՝...
16:40 21/11/2025Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում հրդեհը բենզինից է առաջացե՞լԻ՞նչ է գրել եզրակացության մեջ և ի՞նչ ասաց դատարանում Փորձաքննությունների ազգային բյուրոյի պայթյունատեխնիկական, պայթյունատեխնոլոգիական և հրդեհատեխնիկական փորձաքննությունների բաժնի պետ Դավիթ Մելքումյանը
16:23 21/11/2025Տաշիրում կատարված սպանության մասին ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնումՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին մի խումբ անձինք իրենցից մեկի հասցեին հնչած...
16:16 21/11/2025Հրազդանում 1 մլն դրամի ոսկու գողերը հարևաններն էինՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչությունում Հրազդան քաղաքի Վանատուր թաղամասի մի բնակչուհուց ստացվել էր հաղորդում, որ օգոստոսի 25-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը մուտք է գործել...
15:31 21/11/2025Գործարար Խորեն Ղազարյանի կնոջ և փոքրիկ դստեր իրական մարդшuպшնը ձերբակալվել էԿոստրոմայում ձերբակալվել է գործարար Խորեն Ղազարյանի կնոջ և դստեր՝ 2015 թվականի սպանության մեջ կասկածվողը։ Այս մասին հայտնում է SHOT թելեգրամ ալիքը։ Իրական մեղավորը Մոլդովայի քաղաքացի է։ 32-ամյա...
14:53 21/11/2025Վարդան Ղուկասյանի որդին կալանավորվեցԳյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, երկու ամսով կալանավորվել է: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին քննչական կոմիտեից։ Հիշեցնենք, որ տնային կալանքում գտնված Սպարտակ...
14:40 21/11/2025«Եկել ենք այստեղ, զառանցանք ենք լսում, գլխավոր մուտիլովչիկն ասել է, պեչատել էլ խփել տակը». Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով նիստին իրավիճակը լարվեցԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստին Փորձաքննությունների ազգային բյուրոյի...
14:20 21/11/2025Թշնամական վերաբերմունք այլախոհների դեմ. Ժաննա Ալեքսանյանը՝ Լիդյա Մանթաշյանի կալանքը երկարացնելու մասինԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է. «Շատերն են հարց տալիս, թե ինչու Լիդիա Մանթաշյանի խափանման միջոցը չփոխեցին։ Դա խորհդային դատախազական մեթոդներից է(և ոչ միայն)․ եթե դուք շատ եք ուզում, որ փոխվի,...
13:43 21/11/2025Քննարկում էր նաև պայթյունի հնարավորության տարբերակը. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով փորձագետԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվում է Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստը։ Հարցաքննվում են փորձագետները։...

20:04 23/09/2021Prosecutors General of Armenia, Azerbaijan, Russia met in Nur-SultanA trilateral meeting between the RA Prosecutor General Artur Davtyan, the Prosecutor General of Azerbaijan Kyamran Aliyev, and the Prosecutor General of the Russian Federation Igor Krasnov was held...
16:36 23/09/2021Freedom House: Internet freedom in Armenia significantly declined as a result of restrictions on the free flow of informationInternet freedom in Armenia declined significantly as a result of restrictions on the free flow of information the government adopted during the armed conflict in Nagorno-Karabakh, The Freedom House...
13:20 22/09/2021Parliamentary hearings on community enlargement launched at the National AssemblyParliamentary hearing on the community enlargement have started at the National Assembly of Armenia on Wednesday.
20:12 20/09/2021Russian university shooter published sick post detailing his planned crime before murdering six peopleThe detained Russian university shooter Timur Bekmansurov published a long, detailed explanation of his preparation, in which he claimed it was his dream to commit mass murder by any means possible...
12:35 20/09/2021At least 8 killed in shooting at Russian universityAt least eight people have been killed when a gunman opened fire at a university in the Russian city of Perm, officials say.
10:33 20/09/2021Azerbaijan returns two Armenian citizens – NSSThe two Armenian citizens, who had crossed into the territory under Azerbaijan’s control, returned to Armenia late on Sunday, the National Security Service (NSS) reported.
17:38 18/09/2021Ruben Melikyan: Police apparently used excessive force during the Yerevan protestThe co-founder of the “Path of Law” NGO, former Ombudsman of Artsakh Ruben Melikyan believes police actions against the protestors during the Saturday's rally inn Yerevan were apparently...
16:01 18/09/2021Police detain a citizen protesting against the planned 'colorful celebration' of Independence DayA protest action against the September 21 Independence Day celebration is underway near Moscow cinema in Yerevan.
11:02 18/09/2021Ombudsman: Masked and armed Azerbaijani soldiers illegally stopped bus carrying Armenian children to intimidate themMasked and armed Azerbaijani servicemen illegally stopped a civilian bus carrying a group of Armenian children on a road in Vorotan in Armenia’s Goris community to evidently intimidate them,...
16:45 17/09/2021Renaud Muselier: In the face of ongoing barbarism Armenians turn to the international law to defend their right to live in peaceFrench politician Renaud Muselier, serving as President of the Regional Council of Provence-Alpes-Côte d'Azur and former Member of the European Parliament (MEP), has commented on the case filed by...
14:14 17/09/2021On what basis did Armenia file a suit against Azerbaijan at UN court?Armenia has instituted proceedings against Azerbaijan before the International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, stating that Azerbaijan has violated the...
10:40 17/09/2021Armenia institutes proceedings against Azerbaijan before International Court of JusticeArmenia has instituted proceedings against Azerbaijan before the International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, with regard to alleged violations of the...
17:47 15/09/2021Azerbaijanis detain Iranian truck drivers on Goris-Kapan roadAzerbaijani forces have detained the drivers of two Iranian trucks carrying bitumen to Stepanakert and Yerevan on the Vorotan community section of the Goris-Kapan interstate road, Para TV reported on...
13:11 15/09/2021A working group of the Office of the Human Rights Defender leaves for Syunik provinceAt the instruction of the Human Rights Defender of Armenia a working group has left for Armenia's Syunik province.
10:47 15/09/2021Parliament concluded the debate of agenda issues in two daysThe National Assembly of Armenia completed the debate of the agenda of the second four-day sitting, Deputy Speaker Hakob Arshakyan stated on Wednesday, announcing a break.
19:29 14/09/2021Yerevan court holds preliminary hearing in Kocharyan v. Pashinyan caseThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Alexey Sukoyan, on Tuesday held a preliminary hearing on a defamation lawsuit filed by Armenia’s second President Robert Kocharyan...
18:01 14/09/2021Opposition MP: They've decided to punish Armen Charchyan even at the cost of destroying his healthThe whole process carried out against famous Armenian doctor, opposition Armenia alliance MP Armen Charchyan has turned from a criminal prosecution and a matter of measure of restraint into torture,...
17:12 14/09/2021Hovsep Bedevyan elected Court of Cassation judgeThe National Assembly of Armenia on Tuesday elected Hovsep Bedevyan a judge of the Court of Cassation.
19:50 13/09/2021Razmik Khumaryan appointed Ambassador of Armenia to BelarusArmenian President Armen Sarkissian on Monday appointed Razmik Khumaryan as Armenia’s Ambassador to Belarus, the press release posted on the website of the President’s Office reported.