16:17 27/11/2025Լիդյայի կալանքից ազատվելը հանրային ճնշման հաղթանակն է. ՊաշտպանԼիդյա Մանթաշյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը վերացնելը նրա պաշտպան Տաթևիկ Սողոյանը համարում է հանրային ճնշման արդյունք։ «Ես վստահ եմ, որ դիրքորոշումն այսպիսին չէր լինի, եթե չլիներ...
15:24 27/11/2025Լիդյա Մանթաշյանի կալանքը վերացվեց«Սրբազան» պայքարի» գործով արդեն 5 ամիս անազատության մեջ գտնվող Լիդիա Մանթաշյանի կալանքը վերացվեց։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվեց վարչական հսկողություն, բացակայելու արգելք և գրավ 2 միլիոն...
15:24 27/11/2025Մենք չենք կարողանում նայել ոչ միայն Լիդյայի աչքերի մեջ, այլև Եռաբլուր գնալիս նայել մեր տղաների աչքերի մեջ. Զոհվածի ծնողի հուզիչ խոսքը դատարանում«18 արդարների» գործով դատական նիստի մեկնարկին դատավարության մասնակիցները՝ ամբաստանյալները, նրանց պաշտպանները դատարանին առաջարկեցին առաջնահերթ քննարկել Լիդյա Մանթաշյանի խափանման միջոցի հարցը։ Վահագն...
14:03 27/11/2025Եթե Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջ կալանքը գլխավոր դատախազը փոխեց իր նախաձեռնությամբ, ինչո՞ւ նույն իրավական մոտեցումը չի կիրառվում քաղբանտարկյալ Լիդիա Մանթաշյանի նկատմամբ. ԹովմասյանԹագուհի Թովմասյանն պաշտոնապես դիմել եմ Աննա Վարդապետյանին՝ պահանջելով նախաձեռնել միակ կին քաղբանտարկյալ Լիդիա Մանթաշյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի հրատապ փոփոխություն։
13:56 27/11/2025Հիմնավոր համոզմունք կա՝ նման փորձաքննություն ոչ նշանակվել է, ոչ էլ իրականացվել․ Արշակ Սրբազանի փաստաբանը՝ մամուլում տարածված գրության լուսապատճենի մասին«Ակնհայտ է, որ եթե նույնիսկ նման փորձաքննության եզրակացություն գոյություն ունենար, այն չէր կարող տրամադրվել որևէ այլ անձի, այդ թվում՝ հիշատակվող եպիսկոպոսներին՝ նախաքննության գաղտնիության պահանջների պատճառով»։
13:54 27/11/2025Ինչո՞ւ ավելացան ինտերնետ-խարդախությունները, ինչո՞ւ ՔԿ-ն լքեցին չորս քննիչները և ո՞վ է կանգնած դրանց հետևումԻնտերնետային տարբեր խարդախություններից տուժածներն օրեր առաջ բողոքի ակցիաներ են անցկացրել Գլխավոր դատախազության, ապա նաև Քննչական կոմիտեի դիմաց՝ իրավապահներին մեղադրելով նախ դրանք չկանխելու, ապա նաև...
12:56 27/11/2025Սիսում բախվել են գնացքն ու մարդատար մեքենանԱյսօր կրկին Արարտի մարզում բախվել են գնացքն ու մարդատար մեքենան։ Shamshyan.com-ից հայտնում են, որ ժամը 10:40-ի սահմաններում Սիս բնակավայրի վարչական տարածքում բախվել են մարդատար գնացքն ու «Opel»...
12:22 27/11/2025Մեկքայլանի լուծումներ առաջարկող ուժերը երևի պետք է շնորհակալ լինեին դաշտում արդեն գործող ու պատասխանատվությունից չխուսափած ուժերից. Քրիստինե Վարդանյանը՝ Արման ԹաթոյանինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, դաշնակցական գործիչ Քրիստինե Վարդանյանը երեկ Հայաստանի նախկին ՄԻՊ, «Միասնության թևեր» քաղաքական ուժի հիմնադիր Արման Թաթոյանի հայտարարությունը համարում է...
11:32 27/11/2025Փորձել են ապօրինի կերպով Հայաստանից արտահանել ավելի քան 22 հազար տուփ տաքացվող ծխախոտՊԵԿ ու ԱԱԾ աշխատակիցները համատեղ կանխել են ՀՀ պետական սահամանով, մաքսային հսկողությունից թաքցված խոշոր չափերի տաքացվող ծխախոտի արտահանման փորձ: Կոմիտեից հայտնում են, որ օրերս Հայաստանի տարածքից...
11:12 27/11/2025Լավագույն բուհերում սովորելու համար զինծառայությունից տարկետում ստացողները պետք է աշխատեն ՀՀ-ում. ՆախագիծՀայաստանում նախատեսվում է փոխել զինվորական ծառայությունից տարկետումներ տրամադրելու կարգը՝ արտերկրի լավագույն համալսարաններում սովորած մասնագետներին Հայաստան վերադարձնելու և նրանց ներուժն օգտագործելու...
10:17 27/11/2025Սպիտակ տան մոտ կրակngներ են հնչել, կան վիրավորներԹրամփը հաստատել էր, որ հարձակվողը Աֆղանստանից ժամանել է ԱՄՆ 2021 թվականի սեպտեմբերին։
10:02 27/11/2025Արայիկ Հարությունյանը բացահայտ ստախոսությամբ է զբաղվել. Արսեն ԲաբայանՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը նախօրեին տված հարցազրույցում «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ և վարողներ, անազատության մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին...
22:11 26/11/2025Վիգեն Էուլջեքյանին օգնելու խնդրանով դիմել են Թրամփին, նրա կնոջը, Իսրայելի նախագահինԻնչ վերաբերում է միջազգային կազմակերպություններին՝ ցավոք նրանք այլևս թույլտվություն չունեն մուտք գործելու Ադրբեջան
17:48 26/11/2025Տաշիրցի տղամարդուն ձերբակալել ենՀամայնքային ոստիկանության Տաշիրի բաժնի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Տաշիր քաղաքի 41-ամյա բնակիչը կանեփից պատրաստված թմրամիջոց է պահում: Նա նոյեմբերի 25-ին ձերբակալվել և...
16:38 26/11/2025ՀՀ-ում քաղաքական հետապնդումների ալիքը նոր թափ է հավաքել՝ իր բնույթով և ծավալներով չզիջելով անգամ բռնшպետшկան Ադրբեջանին. AntiFake.am-ի խմբագիր«Վերջին տարիներին և հատկապես վերջին ամիսներին Հայաստանի քաղաքական հետապնդումների ալիքը նոր թափ է հավաքել՝ իր բնույթով և ծավալներով չզիջելով անգամ բռնապետական Ադրբեջանին»,- «Հայաստանի...
16:28 26/11/2025Ալեն Սիմոնյանն այլ բան չգտավ հակադարձելու այսօրվա լսումներին, քան դահլիճից նկարներ դնել. Քրիստինե ՎարդանյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը, արձագանքելով Ալեն Սիմոնյանի՝ սոցէջերում հրապարակված կադրերին, գրում է.
16:22 26/11/2025Այդ երեխան մերն էր ու մեր մեջ նմանատիպ խոսակցություն երբեք չի եղել. Խեղդամահ արված Տիգրանի մայրը չի հավատում, որ որդուն ամուսինն է սպանելՆախնական տվյալներով, հոր կողմից խեղդամահ արված երեքամյա Տիգրանի մայրը՝ Փառանձեմ Վաթյանը մինչ օրս չի հավատում կատարվածին։ «Առավոտ»-ի հետ զրույցում կինը պատմել է, որ ինքն է անձամբ ահազանգել...
15:40 26/11/2025Մեր գործը տարրական բարոյականության բացակայության և իրավական բեսպրեդելի մասին է. Նարեկ Սամսոնյանի նամակն ընթերցվեց ԱԺ ամբիոնից«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինը՝ Լուսինե Առաքելյանը ԱԺ ամբիոնից ընթերցեց ամուսնու...
15:17 26/11/2025Թ. Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր հղիությունը կեղծելու և տիկնիկին հուղարկավորելու համար, արդարացվել էԹահիրա Էդիլկա Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր իր հղիությունը կեղծելու և ներկված տիկնիկի համար կեղծ հուղարկավորություն կազմակերպելու համար, արդարացվել է։ Այս մասին գրում է Mirror պարբերականը։ Աղբյուրը...
14:45 26/11/2025«Հետույք» բա՞ռն է դատապարտելի, ինչի համար Նարեկը և Վազգենը կալանավորվեցին, թե՞ այս ամբիոնից հնչած «Կուզենամ մատ թափ կտամ, կուզենամ՝ ուրիշ բան»-ը». ԶոհրաբյանՍվիտալսկին և ԵՄ բոլոր դեսպանները ոչ միայն մասնակցում էին ընդդիմադիր քաղքական գործիչների դատերին, այլև նրանց մեզի անալիզների մայկաներով ներկայանում էին բոլոր ակցիաներին

17:52 19/10/2021Ombudsman's claims are ‘clearly exaggerated’ – Armenian Defense MinistryThe Defense Ministry of Armenia says the claims of Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan over the Azerbaijani activity in Gegharkunik Province are “clearly exaggerated”.
15:37 19/10/2021Arms dealer Davit Galstyan to remain in custodyArms dealer Davit Galstyan, better known as Patron Davo, will remain in custody as the Yerevan Court of Appeals on Tuesday upheld a lower court ruling to arrest him, his lawyer Armen Harutyunyan told...
14:08 19/10/2021Venice Commission says Armenian legislative amendments significantly reduce the power of the OmbudsmanThe European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) issued a special opinion on the legislation that reduces the funding and the legal regime of the Office of Armenia’s human rights...
14:38 18/10/2021Ruben Sahakyan has always been concerned with Armenia's well being - Robert KocharyanArmenia's former President Robert Kocharyan sent a letter of condolences on the death of the renowned lawyer, ex-Chairman of the Chamber of Advocates of Armenia, RA Honoured Lawyer Ruben Sahakyan.
13:19 18/10/2021Human rights activist urges release of ‘political prisoner’ Arush Arushanyan after election winHuman rights activist Ruben Melikyan called for the release of arrested opposition politician Arush Arushanyan after the latter won Sunday’s local elections in Armenia’s Goris community.
12:36 18/10/2021Armenian ombudsman: Activity of Azerbaijani forces invading Gegharkunik increased significantlyThe Azerbaijani troops, that have invaded Armenia's Gegharkunik Province, have built large shelters, stocked up on firewood and concreted the roads leading to their positions.
19:03 16/10/2021SIS didn't allow Seyran Ohanyan to leave for Russia to attend CSTO Parliamentary Assembly sessionArmenia's Special Investigation Service didn't allow the Head of "Armenia" opposition faction, ex-defense minister Seyran Ohanyan to leave for St.
20:01 15/10/2021Court of Appeals dismisses complaint over detention of ex-Defense Minister Davit TonoyanThe Court of Appeals on Friday dismissed the motion filed over the detention of ex-Defense Minister Davit Tonoyan.
16:26 15/10/2021Artsakh Ombudsman: Azerbaijani statements on peaceful coexistence are nothing but hollow words covering the Azerbaijani anti-Armenian agenda"On October 14, Azerbaijani Armed Forces opened fire on the bases of the Defense Army of the Republic of Artsakh, as a result of which 6 servicemen were wounded," Artsakh Ombudsman Gegham Stepanyan...
14:15 15/10/2021Armenia’s judicial system has never ‘stooped so low’, human rights activist saysHuman rights activist Ruben Melikyan, who formerly served as Artsakh ombudsman and Armenia’s deputy justice minister, believes the Armenian judiciary has never “stooped so low”.
19:54 14/10/2021Azerbaijan continues to actively promote ethnic hatred against Armenians, Yeghishe Kirakosyan tells UN courtAzerbaijan systematically promotes ethnic hatred against Armenians, Armenia’s representative before the ECHR, Yeghishe Kirakosyan, told the International Court of Justice, the principal judicial...
12:57 14/10/2021Armenian delegation takes part in the first hearing on the case against Azerbaijan at ICJThe International Court of Justice (ICJ) will hold on October 14-15 its first hearings of the proceedings instituted against Azerbaijan for the racial discrimination of ethnic Armenians.
17:28 13/10/2021Iran will never allow terrorists or warmongers to be deployed along the country's borders - Mohammad Jafar Montazeri"The centuries-old, good-neighborly and friendly relations between Armenia and Iran are a good basis for jointly confronting the regional challenges, finding the necessary solutions also by the...
16:22 13/10/2021Iran's Prosecutor General says recent developments require closer cooperation with Armenia"Armenia and Iran have always enjoyed good diplomatic and political relations. The recent developments in the region make us strengthen further the bilateral interactions," the Prosecutor General of...
14:25 13/10/2021Appellate court rejects request to release Goris community headThe Court of Appeals, presided over by judge Mher Arghamanyan, on Wednesday upheld a lower court ruling to keep Arush Arushanyan, the head of the Goris community of Armenia’s Syunik Province, under...
11:06 13/10/2021Why did the Turkish institute in Washington close down?By Harut Sassounian Publisher, The California Courier The Hoya, the student newspaper of Georgetown University in Washington, DC, published last week a lengthy investigative article about the demise...