16:17 27/11/2025Լիդյայի կալանքից ազատվելը հանրային ճնշման հաղթանակն է. ՊաշտպանԼիդյա Մանթաշյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը վերացնելը նրա պաշտպան Տաթևիկ Սողոյանը համարում է հանրային ճնշման արդյունք։ «Ես վստահ եմ, որ դիրքորոշումն այսպիսին չէր լինի, եթե չլիներ...
15:24 27/11/2025Լիդյա Մանթաշյանի կալանքը վերացվեց«Սրբազան» պայքարի» գործով արդեն 5 ամիս անազատության մեջ գտնվող Լիդիա Մանթաշյանի կալանքը վերացվեց։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվեց վարչական հսկողություն, բացակայելու արգելք և գրավ 2 միլիոն...
15:24 27/11/2025Մենք չենք կարողանում նայել ոչ միայն Լիդյայի աչքերի մեջ, այլև Եռաբլուր գնալիս նայել մեր տղաների աչքերի մեջ. Զոհվածի ծնողի հուզիչ խոսքը դատարանում«18 արդարների» գործով դատական նիստի մեկնարկին դատավարության մասնակիցները՝ ամբաստանյալները, նրանց պաշտպանները դատարանին առաջարկեցին առաջնահերթ քննարկել Լիդյա Մանթաշյանի խափանման միջոցի հարցը։ Վահագն...
14:03 27/11/2025Եթե Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջ կալանքը գլխավոր դատախազը փոխեց իր նախաձեռնությամբ, ինչո՞ւ նույն իրավական մոտեցումը չի կիրառվում քաղբանտարկյալ Լիդիա Մանթաշյանի նկատմամբ. ԹովմասյանԹագուհի Թովմասյանն պաշտոնապես դիմել եմ Աննա Վարդապետյանին՝ պահանջելով նախաձեռնել միակ կին քաղբանտարկյալ Լիդիա Մանթաշյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի հրատապ փոփոխություն։
13:56 27/11/2025Հիմնավոր համոզմունք կա՝ նման փորձաքննություն ոչ նշանակվել է, ոչ էլ իրականացվել․ Արշակ Սրբազանի փաստաբանը՝ մամուլում տարածված գրության լուսապատճենի մասին«Ակնհայտ է, որ եթե նույնիսկ նման փորձաքննության եզրակացություն գոյություն ունենար, այն չէր կարող տրամադրվել որևէ այլ անձի, այդ թվում՝ հիշատակվող եպիսկոպոսներին՝ նախաքննության գաղտնիության պահանջների պատճառով»։
13:54 27/11/2025Ինչո՞ւ ավելացան ինտերնետ-խարդախությունները, ինչո՞ւ ՔԿ-ն լքեցին չորս քննիչները և ո՞վ է կանգնած դրանց հետևումԻնտերնետային տարբեր խարդախություններից տուժածներն օրեր առաջ բողոքի ակցիաներ են անցկացրել Գլխավոր դատախազության, ապա նաև Քննչական կոմիտեի դիմաց՝ իրավապահներին մեղադրելով նախ դրանք չկանխելու, ապա նաև...
12:56 27/11/2025Սիսում բախվել են գնացքն ու մարդատար մեքենանԱյսօր կրկին Արարտի մարզում բախվել են գնացքն ու մարդատար մեքենան։ Shamshyan.com-ից հայտնում են, որ ժամը 10:40-ի սահմաններում Սիս բնակավայրի վարչական տարածքում բախվել են մարդատար գնացքն ու «Opel»...
12:22 27/11/2025Մեկքայլանի լուծումներ առաջարկող ուժերը երևի պետք է շնորհակալ լինեին դաշտում արդեն գործող ու պատասխանատվությունից չխուսափած ուժերից. Քրիստինե Վարդանյանը՝ Արման ԹաթոյանինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, դաշնակցական գործիչ Քրիստինե Վարդանյանը երեկ Հայաստանի նախկին ՄԻՊ, «Միասնության թևեր» քաղաքական ուժի հիմնադիր Արման Թաթոյանի հայտարարությունը համարում է...
11:32 27/11/2025Փորձել են ապօրինի կերպով Հայաստանից արտահանել ավելի քան 22 հազար տուփ տաքացվող ծխախոտՊԵԿ ու ԱԱԾ աշխատակիցները համատեղ կանխել են ՀՀ պետական սահամանով, մաքսային հսկողությունից թաքցված խոշոր չափերի տաքացվող ծխախոտի արտահանման փորձ: Կոմիտեից հայտնում են, որ օրերս Հայաստանի տարածքից...
11:12 27/11/2025Լավագույն բուհերում սովորելու համար զինծառայությունից տարկետում ստացողները պետք է աշխատեն ՀՀ-ում. ՆախագիծՀայաստանում նախատեսվում է փոխել զինվորական ծառայությունից տարկետումներ տրամադրելու կարգը՝ արտերկրի լավագույն համալսարաններում սովորած մասնագետներին Հայաստան վերադարձնելու և նրանց ներուժն օգտագործելու...
10:17 27/11/2025Սպիտակ տան մոտ կրակngներ են հնչել, կան վիրավորներԹրամփը հաստատել էր, որ հարձակվողը Աֆղանստանից ժամանել է ԱՄՆ 2021 թվականի սեպտեմբերին։
10:02 27/11/2025Արայիկ Հարությունյանը բացահայտ ստախոսությամբ է զբաղվել. Արսեն ԲաբայանՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը նախօրեին տված հարցազրույցում «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ և վարողներ, անազատության մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին...
22:11 26/11/2025Վիգեն Էուլջեքյանին օգնելու խնդրանով դիմել են Թրամփին, նրա կնոջը, Իսրայելի նախագահինԻնչ վերաբերում է միջազգային կազմակերպություններին՝ ցավոք նրանք այլևս թույլտվություն չունեն մուտք գործելու Ադրբեջան
17:48 26/11/2025Տաշիրցի տղամարդուն ձերբակալել ենՀամայնքային ոստիկանության Տաշիրի բաժնի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Տաշիր քաղաքի 41-ամյա բնակիչը կանեփից պատրաստված թմրամիջոց է պահում: Նա նոյեմբերի 25-ին ձերբակալվել և...
16:38 26/11/2025ՀՀ-ում քաղաքական հետապնդումների ալիքը նոր թափ է հավաքել՝ իր բնույթով և ծավալներով չզիջելով անգամ բռնшպետшկան Ադրբեջանին. AntiFake.am-ի խմբագիր«Վերջին տարիներին և հատկապես վերջին ամիսներին Հայաստանի քաղաքական հետապնդումների ալիքը նոր թափ է հավաքել՝ իր բնույթով և ծավալներով չզիջելով անգամ բռնապետական Ադրբեջանին»,- «Հայաստանի...
16:28 26/11/2025Ալեն Սիմոնյանն այլ բան չգտավ հակադարձելու այսօրվա լսումներին, քան դահլիճից նկարներ դնել. Քրիստինե ՎարդանյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը, արձագանքելով Ալեն Սիմոնյանի՝ սոցէջերում հրապարակված կադրերին, գրում է.
16:22 26/11/2025Այդ երեխան մերն էր ու մեր մեջ նմանատիպ խոսակցություն երբեք չի եղել. Խեղդամահ արված Տիգրանի մայրը չի հավատում, որ որդուն ամուսինն է սպանելՆախնական տվյալներով, հոր կողմից խեղդամահ արված երեքամյա Տիգրանի մայրը՝ Փառանձեմ Վաթյանը մինչ օրս չի հավատում կատարվածին։ «Առավոտ»-ի հետ զրույցում կինը պատմել է, որ ինքն է անձամբ ահազանգել...
15:40 26/11/2025Մեր գործը տարրական բարոյականության բացակայության և իրավական բեսպրեդելի մասին է. Նարեկ Սամսոնյանի նամակն ընթերցվեց ԱԺ ամբիոնից«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինը՝ Լուսինե Առաքելյանը ԱԺ ամբիոնից ընթերցեց ամուսնու...
15:17 26/11/2025Թ. Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր հղիությունը կեղծելու և տիկնիկին հուղարկավորելու համար, արդարացվել էԹահիրա Էդիլկա Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր իր հղիությունը կեղծելու և ներկված տիկնիկի համար կեղծ հուղարկավորություն կազմակերպելու համար, արդարացվել է։ Այս մասին գրում է Mirror պարբերականը։ Աղբյուրը...
14:45 26/11/2025«Հետույք» բա՞ռն է դատապարտելի, ինչի համար Նարեկը և Վազգենը կալանավորվեցին, թե՞ այս ամբիոնից հնչած «Կուզենամ մատ թափ կտամ, կուզենամ՝ ուրիշ բան»-ը». ԶոհրաբյանՍվիտալսկին և ԵՄ բոլոր դեսպանները ոչ միայն մասնակցում էին ընդդիմադիր քաղքական գործիչների դատերին, այլև նրանց մեզի անալիզների մայկաներով ներկայանում էին բոլոր ակցիաներին

18:25 19/09/2023Фонд «Татоян»: Этот коридор будет использоваться для похищения людейДоказательством тому служат недавние похищения мирных жителей с моста Хакари.
16:17 19/09/2023Омбудсмен Арцаха: Есть многочисленные жертвы и раненые среди мирного населения, в том числе и детиЗащитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян в соцсети X (бывшая Twitter) опубликовал фото и написал: «Есть многочисленные жертвы и раненые среди...
10:18 19/09/2023МВД Арцаха: Мужчину задержали за продажу сигарет по высокой цене, купленных без акцизной марки18 сентября в результате проверки сотрудниками Мартунинского райотдела полиции, в магазине индивидуального предпринимателя 41-летнего жителя Мартуни М.Г.
13:38 18/09/2023МИД Ирана анонсировал обмен пятью заключенными с СШАПо словам представителя ведомства, стороны обменяют пять заключенных.
23:26 17/09/2023Гоар Мелоян: Это прямой путь к упадку государственностиЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян, коснувшись низкой явки избирателей на выборах в Совет старейшин Еревана, пишет: «.В выборах в Совет старейшин Еревана 2013 года, когда основная борьба...
19:40 17/09/2023Рубен Меликян: Позорно низкий показательПравозащитник Рубен Меликян пишет: «По положению на 17:00, явка избирателей на выборах в Совет старейшин Еревана составила 21%.
14:29 17/09/2023Адвокат: Сурен Алоян освобожден под залог в 1 миллион драмовЧто касается задержанного в рамках того же дела Геворка Алтуняна, Л. Саакян отметил, что в качестве меры пресечения в его отношения избран домашний арест и залог в размере 20 млн драмов.
10:22 17/09/2023Не имеющие гражданства Армении лица также могут проголосовать на выборах в Совет старейшин ЕреванаСегодня, 17 сентября – выборы в Совет старейшин Еревана, участвует 14 политических сил: 13 партий и 1 альянс.
17:47 16/09/2023С воскресенья зарегистрированные в России автомобили не смогут въезжать в ПольшуПольша с воскресенья запрещает въезд на территорию страны автомобилям с российскими номерами, сообщил глава МВД страны Мариуш Каминьский.
16:00 16/09/2023Кадровые изменения произведены в Прокуратуре АрменииСогласно приказу генерального прокурора Армении Анны Вардапетян, 15 сентября 2023 года в прокуратуре произведены кадровые назначения и изменения.
14:10 16/09/2023Азербайджан сообщил о начале арбитражного процесса против АрменииАзербайджан начал арбитражный процесс против Армении в соответствии с положениями Бернской конвенции.
20:41 15/09/2023Полицейские перекрыли дороги в Ереване для правящей партии – под сигналы недовольных водителейШествие правящей партии «Гражданский договор», стартовавшее возле музея «Эребуни», дошло до места проведения митинга у здания мэрии Еревана.
19:47 15/09/2023ЕСПЧ отклонил заявление по вопросу репатриации в Арцах для захоронения останков Элен ДадаянЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) отклонил заявление по вопросу транспортировки тела погибшей в ДТП на трассе Ереван-Гюмри уроженки Республики Арцах Элен Дадаян.
19:00 15/09/2023TikTok оштрафован Евросоюзом на $368 млнTikTok оштрафован Евросоюзом на $368 млн за неспособность защитить конфиденциальность детей в соответствии с европейскими правилами, пишет euronews.
16:22 15/09/2023УЕФА открыл дело против главного тренера сборной Армении Петракова и ФФАУЕФА открыл дисциплинарное дело против наставника национальной команды Армении Александра Петракова и Федерации футбола Армении, сообщает официальный сайт организации.
09:55 15/09/2023Сыну президента США Джо Байдена предъявили обвинения, связанные с владением оружиемРасследование в отношении сына Байдена по вопросу о хранении оружия началось в 2018 году, когда стало известно, что в тот период он принимал наркотики и у него был револьвер Colt Cobra.
20:20 14/09/2023Представители ЗЧП Армении провели встречу с Гариком ГалеяномПредставители омбудсмена также провели обсуждения с администрацией УИУ.
13:58 14/09/2023Фонд «Татоян»: Открытие агдамской дороги является экзистенциальной угрозой для армян АрцахаФондом «Татоян» установлено дислокации азербайджанских ВС от Лачинского коридора и дороги до Степанакерта и от Степанакерта до Агдама.
20:35 13/09/2023Пашинян: Армения полностью ратифицирует Римский статут МУСАрмения полностью ратифицирует Римский статут Международного уголовного суда. Об этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании Армении заявил премьер-министр РА Никол Пашинян....
20:31 12/09/2023Дирижера Сергея Смбатяна освобожден под залог в размере $263 тысячОн освобожден под залог в размере 100 млн драмов.