12:28 15/11/2025Սա նշանակում էր, որ Սամվել Կարապետյանն այլևս պետք է լիներ ազատության մեջ. Արամ ՎարդևանյանՄիայն սա արդեն բավարարա է, որ մենք ասենք, որ իրավաբանությունից դուրս ենք գործում
12:03 15/11/2025Սամվել Կարապետյանի գործով գործընթացը ողջ աշխարհում ամենաարագընթացն է. ՄելոյանՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն ՀԿ ղեկավար, սահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանն անդրադարձել է գործարար Սամվել Կարեպտյանի գործով դատական գործընթացներին՝ նշելով «ավելի արագ, քան...
11:42 15/11/2025Արմավիրում «Toyota»-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել բետոնե սյանը և հայտնվել դաշտումՆախօրիեն ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 15։55-ի սահմաններում Արևիկ-Տանձուտ գյուղերն իրար կապող ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում Արմավիրի մարզի բնակիչ...
10:40 15/11/2025Վաղարշապատի ընտրությունների նպատակով Արփինե Սարգսյանի հրամանով սահմանվել են ՆԳՆ աշխատանքի հստակ ուղղություններն ու գործիքակազմըՆոյեմբերի 16-ին Վաղարշապատ համայնքում կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների բնականոն ընթացքն ապահովելու նպատակով ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հրամանով սահմանվել են ՆԳ նախարարության և ենթակա ծառայությունների...
10:03 15/11/2025Աբովյանում կատարված uպանnւթյшն մեջ կասկածվող երկու անձինք հայտնաբերվել և ձերբակալվել ենԱբովյանում կատարված սպանության մեջ կասկածվող երկու անձինք հայտնաբերվել և ձերբակալվել են: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Վերջինները կասկածվում են Աբովյան քաղաքում, նոյեմբերի...
08:08 15/11/2025Վազգենին ու Նարեկին կալանավորելու նպատակն ազատ մեդիան ճնշելն է, իսկ կոնկրետ՝ Antifake լրատվամիջոցը՝ փակելը. Բաբայան«Իշխանությունը «Իմնեմինի» փոդքասթի համահեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի գործով փորձում է իր հիմնական զենքը՝ ստախությունն ու մանիպուլյացիան գործի դնել»,- նշում է Սաղաթելյանի պաշտպան...
20:27 14/11/2025Այսօր կրկին Բագրատ Սրբազանի հետ ՀՀ քննչական կոմիտեում հարցաքննության էինք․ փաստաբանՓաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը գրում է․ «Այսօր կրկին Բագրատ Սրբազանի հետ քննչական կոմիտեում հարցաքննության էինք: Քանի դեռ իրավապահ համակարգը նմանատիպ փութաջանությամբ լծված է քաղաքական հետապնդումներ...
19:20 14/11/2025Վճիռն ակնհայտորեն քաղաքական դրդապատճառ ունի․ Ռոբերտ ԱմստերդամՍամվել Կարապետյանի փաստաբանական խմբի անդամ, միջազգային իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը գրում է․ «Վերաքննիչ դատարանի որոշումն արդեն կանխատեսելի էր․․․ Վճիռն ակնհայտորեն քաղաքական դրդապատճառ ունի, ինչը...
18:34 14/11/2025Մինչ այս պահը Սամվել Կարապետյանի պաշտպաններից որևէ մեկը չի ստացել Վճռաբեկ դատարանի որոշումը․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Կից հրապարակում եմ տվյալը, ըստ որի Վճռաբեկ դատարանից փաստացի ելքագրվել է 2025 թվականի նոյեմբերի 13-ին գրություն, որը ստացվել է 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ին:...
17:26 14/11/2025Եվրոպական դատարանը արձանագրել է Հայաստանի կողմից մարդու իրավունքների խախտում «Մանուկյանն ընդդեմ Հայաստանի» գործումՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) 2025 թ․ նոյեմբերի 13-ի իր վճռով արձանագրել է Եվրոպական կոնվենցիայի 8-րդ հոդվածի ներքո (մասնավոր կյանքի հարգման իրավունք) խախտում «Մանուկյանն ընդդեմ...
17:13 14/11/2025«ՀայՓոստի»-ից գողության փորձ կատարած տղամարդը ձերբակալվել էՆոյեմբերի 13-ի գիշերը «ՀայՓոստի» Լենինգրադյան փողոցի բաժանմունքից գողության փորձի վերաբերյալ ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել: Նշված հասցե Համայնքային ոստիկանության...
17:02 14/11/2025ՊԵԿ-ը «Նյու Մյուզիք»-ին տուգանել է 14 մլն դրամով մոտ 60 աշխատակցի չգրանցելու պատճառովՀոկտեմբերի ընթացքում ավարտված հսկողական աշխատանքների արդյունքներով ՊԵԿ-ը վարձու աշխատողի չձևակերպման դեպքեր արձանագրել է ընդհանուր առմամբ 97 հարկ վճարողի մոտ, իսկ տուգանքի չափը կազմել է 74.250 մլն...
16:21 14/11/2025Վճռաբեկ դատարանն աննախադեպ նախադեպային որոշում է փորձում ընդունել՝ ինչ է, որ առկա է Սամվել Կարապետյան անուն-ազգանունը. Վարդևանյան«Վճռաբեկ դատարանը, վարույթ ընդունելով դատախազության բողոքը 2025 թվականի հոկտեմբերի 24-ին, փաստորեն 2025 թվականի նոյեմբերի 13-ին արդեն որոշում է կայացրել, այսինքն նույնիսկ մեկ ամիս չի պահաջվել...
14:59 14/11/2025Իշխան Խոսրովյանին բաց թողեցինԻշխան Խոսրովյանը Քննչական կոմիտեի կողմից չի ձերբակալվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։ Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն էլ հայտնեց, որ AntiFake.am-ի լրագրող Իշխան Խոսրովյանին քիչ...
14:42 14/11/2025Ինչո՞ւ է ձերբակալված Ռոբսոնն ազատ արձակվելՆոյեմբերի 7-ին ոստիկանության աշխատակիցների կողմից հայտնաբերվել է Ռուսաստանի Դաշնության իրավասու մարմինների կողմից հետախուզվող Ռ.Թաթուլյանը: Ռ.Թաթուլյանն արգելանքի չի վերցվել Հայաստանի Հանրապետության...
13:39 14/11/2025Կեղծ թղթադրամներ իրացրած անձինք ձերբակալվել ենՀամայնքային ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնի ծառայողները նոյեմբերի 12-ին ստացել են օպերատիվ տեղեկություն, որ 43-ամյա գյումրեցի մի կին և Նոր Խարբերդի բնակիչ 28-ամյա երիտասարդ, վերջինիս վարած «Ֆորդ»...
13:22 14/11/2025Դիմակավորված գործողությո՞ւն Շանգրի Լա խաղատանը. Ինչու են քողարկում իրավապահներըՆոյեմբերի 13-ի գիշերը իրավապահ մարմինների դիմակավորված աշխատակիցները մտել են Շանգրի Լա խաղատուն, իրականացրել են գործողություններ։ Ինչո՞ւ է իրավապահների ուշադրության կենտրոնում հայտնվել ԱԺ նախկին...
13:20 14/11/2025Տիգրան Աբրահամյանը ՁՊՎ-ում տեսակցել է «Անտիֆեյքի»-ի լրագրող Դավիթ Ֆիդանյանին«Հասկանալի է, որ նրա նկատմամբ հետապնդումները Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ գործողությունների համատեքստում են, իսկ նպատակը ընդդիմադիր հարթակի` պրոցեսներից դուրս բերումն է»:
12:47 14/11/20253-ամյա Տիգրանի uպանnւթյшն դեպքով նշանակվել են համալիր փորձաքննություններԵրեխային սպանելու կասկածանքով կալանավորված է հայրը։ Panorama.am-ը քննչական կոմիտեից հետաքրքրվել էր՝ երեխայի հայրը կալանավորվելուց հետո ենթարկվե՞լ է բժշկական փորձաքննության, ի՞նչ է արձանագրվել։
11:55 14/11/2025Իջևան համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան

11:32 10/07/2021Mayor of Armenia’s Kajaran town arrested for two monthsThe mayor of Kajaran, a town in Armenia’s Syunik Province, has been arrested for two months, opposition Reviving Armenia Party member Angela Nalbandyan said on Facebook on Saturday.
20:28 09/07/2021Artsakh Ombudsman welcomes the position of two international NGOs about Azerbaijan's acts of vandalismThe Artsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan states that although the international community, in general, has not properly condemned Azerbaijan's ongoing acts of vandalism and destruction of...
19:28 09/07/2021The Constitutional Court to resume hearing election appeals tomorrowThe Constitutional Court of Armenia will continue the hearing the appeals of four political forces challenging the results of the June 20 snap parliamentary elections on Saturday, July 10.
16:23 09/07/2021CC judges retired into the deliberations room for a decision on procedure of studying the election appealsJudges of the Constitution Court of Armenia have retired into the deliberations room to decide on the procedure of studying the materials of the case, concerning the appeals to declare the June 20...
12:05 09/07/2021Armenia’s Constitutional Court starts hearing election appealsThe Constitutional Court of Armenia on Friday started hearing the appeals of four political forces challenging the results of the June 20 snap parliamentary elections.
17:41 08/07/2021Professor Charchyan in a ‘good mood’ despite ‘disgusting permissiveness of law’, lawyer saysFamous Armenian doctor, Director of Yerevan’s Izmirlian Medical Center Armen Charchyan is in a “good mood” despite the decision of the Yerevan Court of Appeals to uphold his arrest, one of his...
13:15 08/07/2021Professor Armen Charchyan to remain under arrestThe Yerevan Criminal Court of Appeals on Thursday rejected the motion of lawyers against the ruling of a lower court to extend of arrest of Professor Armen Charchyan, with the former director of...
11:59 08/07/2021Kajaran mayor being taken to Yerevan by NSS officersThe head of Kajaran community Manvel Paramazyan is being taken to Yerevan by the officers of the National Security Service (NSS).
20:04 07/07/2021Goris Mayor Arush Arushanyan taken to Special Investigation Committee - lawyerThe mayor of Armenia's southern Goris town Anush Arushanyan has been taken to the Special Investigation Committee, his lawyer Erik Aleksanyan told Panorama.am.
13:38 07/07/2021Lawyer: Syunik governor’s decisions on financial assistance ‘sharply increased’ in election periodThe number of the decisions on financial assistance signed by the governor of Armenia’s Syunik Province “sharply increased” in the election period, according to lawyer Robert Hayrapetyan, a member of...
11:17 07/07/2021Ombudsman: Azeri shootings pose real threat to life and health of Armenia’s border residentsThe shots fired by Azerbaijani forces near the village of Verin Shorzha in Armenia’s Gegharkunik Province on 5 July prove that their very presence in the vicinity of Armenia’s border villages and on...
15:16 06/07/2021Azerbaijani forces provoke shootout on border area of Armenia's Gegharkunik ProvinceThe Azerbaijani forces have provoked a shootout in the border area of Verin Shorja village in Armenia’s Gegharkunik Province, head of the information department at the General Staff of the Armenian...
17:23 05/07/2021Constitutional Court to examine appeals to annul the election results on July 9The applications filed by four political forces against the results of parliamentary elections held on June 20 in Armenia’s Constitutional Court will be combined in one case and examined at the...
15:50 05/07/2021Russia alarmed about situation in Afghanistan after US troop pullout, says KremlinRussia is concerned about the developments in Afghanistan’s border regions after the withdrawal of US troops from there, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told reporters on Monday, TASS news agency...
10:08 05/07/2021Armenia marks Constitution DayOn 5 July Armenia marks Constitution Day, which is a national public holiday in the country. The Constitution of the Republic of Armenia was adopted by a national referendum on 5 July 1995. The...
20:00 03/07/2021US halts federal executions amid review of death penalty policyUS Attorney General Merrick Garland on Thursday issued a moratorium on federal executions while a review of policy and procedures is pending to address "serious concerns" about the practice.The move...
17:00 03/07/2021Arman Tatoyan: All captives must be immediately released"The convictions of Armenian prisoners in Azerbaijan are an artificial result of artificial processes," Armenia's Ombudsman Arman Tatoyan said in a statement on Saturday, commenting on recent...
20:05 02/07/2021I'm Honored bloc also challenges election results in Armenia’s top courtThe I’m Honored bloc, which garnered 5.22% of the vote in the June 20 snap parliamentary elections, has joined the three other political forces in challenging the election results in the...