12:28 15/11/2025Սա նշանակում էր, որ Սամվել Կարապետյանն այլևս պետք է լիներ ազատության մեջ. Արամ ՎարդևանյանՄիայն սա արդեն բավարարա է, որ մենք ասենք, որ իրավաբանությունից դուրս ենք գործում
12:03 15/11/2025Սամվել Կարապետյանի գործով գործընթացը ողջ աշխարհում ամենաարագընթացն է. ՄելոյանՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն ՀԿ ղեկավար, սահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանն անդրադարձել է գործարար Սամվել Կարեպտյանի գործով դատական գործընթացներին՝ նշելով «ավելի արագ, քան...
11:42 15/11/2025Արմավիրում «Toyota»-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել բետոնե սյանը և հայտնվել դաշտումՆախօրիեն ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 15։55-ի սահմաններում Արևիկ-Տանձուտ գյուղերն իրար կապող ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում Արմավիրի մարզի բնակիչ...
10:40 15/11/2025Վաղարշապատի ընտրությունների նպատակով Արփինե Սարգսյանի հրամանով սահմանվել են ՆԳՆ աշխատանքի հստակ ուղղություններն ու գործիքակազմըՆոյեմբերի 16-ին Վաղարշապատ համայնքում կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների բնականոն ընթացքն ապահովելու նպատակով ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հրամանով սահմանվել են ՆԳ նախարարության և ենթակա ծառայությունների...
10:03 15/11/2025Աբովյանում կատարված uպանnւթյшն մեջ կասկածվող երկու անձինք հայտնաբերվել և ձերբակալվել ենԱբովյանում կատարված սպանության մեջ կասկածվող երկու անձինք հայտնաբերվել և ձերբակալվել են: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Վերջինները կասկածվում են Աբովյան քաղաքում, նոյեմբերի...
08:08 15/11/2025Վազգենին ու Նարեկին կալանավորելու նպատակն ազատ մեդիան ճնշելն է, իսկ կոնկրետ՝ Antifake լրատվամիջոցը՝ փակելը. Բաբայան«Իշխանությունը «Իմնեմինի» փոդքասթի համահեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի գործով փորձում է իր հիմնական զենքը՝ ստախությունն ու մանիպուլյացիան գործի դնել»,- նշում է Սաղաթելյանի պաշտպան...
20:27 14/11/2025Այսօր կրկին Բագրատ Սրբազանի հետ ՀՀ քննչական կոմիտեում հարցաքննության էինք․ փաստաբանՓաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը գրում է․ «Այսօր կրկին Բագրատ Սրբազանի հետ քննչական կոմիտեում հարցաքննության էինք: Քանի դեռ իրավապահ համակարգը նմանատիպ փութաջանությամբ լծված է քաղաքական հետապնդումներ...
19:20 14/11/2025Վճիռն ակնհայտորեն քաղաքական դրդապատճառ ունի․ Ռոբերտ ԱմստերդամՍամվել Կարապետյանի փաստաբանական խմբի անդամ, միջազգային իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը գրում է․ «Վերաքննիչ դատարանի որոշումն արդեն կանխատեսելի էր․․․ Վճիռն ակնհայտորեն քաղաքական դրդապատճառ ունի, ինչը...
18:34 14/11/2025Մինչ այս պահը Սամվել Կարապետյանի պաշտպաններից որևէ մեկը չի ստացել Վճռաբեկ դատարանի որոշումը․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Կից հրապարակում եմ տվյալը, ըստ որի Վճռաբեկ դատարանից փաստացի ելքագրվել է 2025 թվականի նոյեմբերի 13-ին գրություն, որը ստացվել է 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ին:...
17:26 14/11/2025Եվրոպական դատարանը արձանագրել է Հայաստանի կողմից մարդու իրավունքների խախտում «Մանուկյանն ընդդեմ Հայաստանի» գործումՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) 2025 թ․ նոյեմբերի 13-ի իր վճռով արձանագրել է Եվրոպական կոնվենցիայի 8-րդ հոդվածի ներքո (մասնավոր կյանքի հարգման իրավունք) խախտում «Մանուկյանն ընդդեմ...
17:13 14/11/2025«ՀայՓոստի»-ից գողության փորձ կատարած տղամարդը ձերբակալվել էՆոյեմբերի 13-ի գիշերը «ՀայՓոստի» Լենինգրադյան փողոցի բաժանմունքից գողության փորձի վերաբերյալ ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել: Նշված հասցե Համայնքային ոստիկանության...
17:02 14/11/2025ՊԵԿ-ը «Նյու Մյուզիք»-ին տուգանել է 14 մլն դրամով մոտ 60 աշխատակցի չգրանցելու պատճառովՀոկտեմբերի ընթացքում ավարտված հսկողական աշխատանքների արդյունքներով ՊԵԿ-ը վարձու աշխատողի չձևակերպման դեպքեր արձանագրել է ընդհանուր առմամբ 97 հարկ վճարողի մոտ, իսկ տուգանքի չափը կազմել է 74.250 մլն...
16:21 14/11/2025Վճռաբեկ դատարանն աննախադեպ նախադեպային որոշում է փորձում ընդունել՝ ինչ է, որ առկա է Սամվել Կարապետյան անուն-ազգանունը. Վարդևանյան«Վճռաբեկ դատարանը, վարույթ ընդունելով դատախազության բողոքը 2025 թվականի հոկտեմբերի 24-ին, փաստորեն 2025 թվականի նոյեմբերի 13-ին արդեն որոշում է կայացրել, այսինքն նույնիսկ մեկ ամիս չի պահաջվել...
14:59 14/11/2025Իշխան Խոսրովյանին բաց թողեցինԻշխան Խոսրովյանը Քննչական կոմիտեի կողմից չի ձերբակալվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։ Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն էլ հայտնեց, որ AntiFake.am-ի լրագրող Իշխան Խոսրովյանին քիչ...
14:42 14/11/2025Ինչո՞ւ է ձերբակալված Ռոբսոնն ազատ արձակվելՆոյեմբերի 7-ին ոստիկանության աշխատակիցների կողմից հայտնաբերվել է Ռուսաստանի Դաշնության իրավասու մարմինների կողմից հետախուզվող Ռ.Թաթուլյանը: Ռ.Թաթուլյանն արգելանքի չի վերցվել Հայաստանի Հանրապետության...
13:39 14/11/2025Կեղծ թղթադրամներ իրացրած անձինք ձերբակալվել ենՀամայնքային ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնի ծառայողները նոյեմբերի 12-ին ստացել են օպերատիվ տեղեկություն, որ 43-ամյա գյումրեցի մի կին և Նոր Խարբերդի բնակիչ 28-ամյա երիտասարդ, վերջինիս վարած «Ֆորդ»...
13:22 14/11/2025Դիմակավորված գործողությո՞ւն Շանգրի Լա խաղատանը. Ինչու են քողարկում իրավապահներըՆոյեմբերի 13-ի գիշերը իրավապահ մարմինների դիմակավորված աշխատակիցները մտել են Շանգրի Լա խաղատուն, իրականացրել են գործողություններ։ Ինչո՞ւ է իրավապահների ուշադրության կենտրոնում հայտնվել ԱԺ նախկին...
13:20 14/11/2025Տիգրան Աբրահամյանը ՁՊՎ-ում տեսակցել է «Անտիֆեյքի»-ի լրագրող Դավիթ Ֆիդանյանին«Հասկանալի է, որ նրա նկատմամբ հետապնդումները Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ գործողությունների համատեքստում են, իսկ նպատակը ընդդիմադիր հարթակի` պրոցեսներից դուրս բերումն է»:
12:47 14/11/20253-ամյա Տիգրանի uպանnւթյшն դեպքով նշանակվել են համալիր փորձաքննություններԵրեխային սպանելու կասկածանքով կալանավորված է հայրը։ Panorama.am-ը քննչական կոմիտեից հետաքրքրվել էր՝ երեխայի հայրը կալանավորվելուց հետո ենթարկվե՞լ է բժշկական փորձաքննության, ի՞նչ է արձանագրվել։
11:55 14/11/2025Իջևան համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան

11:47 03/07/2023BFMTV: Во Франции три сотрудника правоохранительных органов получили раненияГде именно это произошло, канал не уточняет.
16:52 01/07/2023Антисанитария – в центре ЕреванаАдвокат Айк Григорян, заявивший о своем намерении участвовать в выборах мэра Еревана, пишет: «К этой антисанитарной луже в центре города, возле церкви Григор Лусаворич, у Skate-park-а Кольцевого...
15:59 01/07/2023Факты – о несоответствии действительности утверждений Азербайджана о нахождении военнослужащих Республики Армения в АрцахеЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян опубликовал факты о несоответствии действительности азербайджанских утверждений о нахождении...
15:51 01/07/2023Нарек Манташян: Только в николовской Армении ты можешь получить 1 июля повестку с вызовом на допрос 29 июняПредставитель оппозиционного блока «Армения» Нарек Манташян, который накануне сообщил об очередном уголовном деле против него, пишет: «Только в николовской Армении ты можешь получить 1 июля повестку...
12:16 01/07/2023Омбудсмен Арцаха: Тела двух погибших в результате азербайджанской агрессии 28 июня военнослужащих МККК были перевезены в АрмениюВ ответ на запросы СМИ сообщаю, что тела двух погибших в результате азербайджанской агрессии 28 июня военнослужащих – Ерванда Тадевосяна и Самвела Торосяна – сегодня Международным комитетом Красного...
11:01 01/07/2023Более 1300 автомобилей и 234 здания подожгли во Франции за ночьБолее 1,3 тысячи машин и 234 здания были подожжены во Франции за ночь в ходе беспорядков, вспыхнувших после убийства полицейскими 17-летнего подростка, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал...
10:26 01/07/2023Во Франции во время беспорядков минувшей ночью задержали около тысячи человекОколо тысячи человек были задержаны во Франции в ходе беспорядков минувшей ночью, вспыхнувших после убийства полицейскими 17-летнего подростка, сообщил в субботу телеканал BFMTV со ссылкой на данные...
19:42 30/06/2023Кишинев: иностранца, устроившего стрельбу в аэропорту, ранили при задержанииВ пятницу вечером в здании аэропорта Кишинева прозвучали выстрелы. Об этом пишет Sputnik Молдова. Иностранец, который устроил стрельбу в Международном аэропорту Кишинева, задержан, он был ранен,...
19:04 30/06/2023Нарек Малян: Главное сражение впереди«Для меня вердикт суда стал неожиданностью. Я готовился к серьезной борьбе, отложил книги, которые буду читать в месте лишения свободы», – рассказал в беседе с журналистами после оглашения вердикта...
18:18 30/06/2023Суд в Ереване оправдал Нарека МалянаОснователь инициативы «ВЕТО» Нарек Малян оправдан в связи с отсутствием состава преступления. Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Вардана Григоряна немногим ранее огласил вердикт...
18:02 30/06/2023Макрон: МВД задействует дополнительные средства из-за беспорядковПрезидент Франции Эммануэль Макрон на заседании антикризисного штаба заявил об использовании министерством внутренних дел "дополнительных средств" на фоне беспорядков.
17:57 30/06/2023Нарек Малян: Ни секунды не жалею о сделанном«Вы имеете право на последнее слово», – обратился председательствующий на заседании судья к основателю инициативы ВЕТО Нареку Маляну.
16:42 30/06/2023Полиции Нидерландов запретили носить религиозные символыПравительство Нидерландов приняло решение запретить сотрудникам правоохранительных органов при ношении ими служебной формы носить еще и какую-либо религиозную символику, сообщил в среду голландский...
15:13 30/06/2023Нарек Манташян: Это очередное политическое преследование, осуществляемое по указке одного сумасшедшего, жаждущего власти человекаСегодня в 18:00 буду допрошен, по имеющимся у меня и моего источника в следственном комитете предварительным сведениям, мне будет выдвинуто обвинение по статье “Неуважение к суду”.
14:19 30/06/2023В Армению доставлена крупная партия наркотиков: гражданин Бразилии арестованРыночная стоимость обнаруженного наркотического вещества превышает 300 тыс. долларов.
12:51 30/06/2023«АйаКве» – законодательная инициатива, имеющая обязательную юридическую силуВсе совершеннолетние граждане РА, независимо от места прописки (включая регистрацию в Арцахе), могут проголосовать в любом пункте сбора подписей.
20:05 29/06/2023Завтра суд вынесет вердикт по делу Нарека МалянаУчредитель общественного движения «ВЕТО» Нарек Малян пишет: «Завтра в 16:00 в суде Масива, после моего заключительного слова, суд вынесет вердикт относительно того, отправлюсь ли я на отдых в...
19:15 29/06/2023Европейская народная партия призвала немедленно освободить Армена АшотянаВыражаем серьезную обеспокоенность в связи с арестом Армена Ашотяна по политическим мотивам.
18:12 29/06/2023Президент Армении отклонил ходатайства о помиловании Карена УнанянаКарен Унанян приговорен к пожизненному заключению.
17:47 29/06/2023Почему ни один депутат НС Армении не выступает с такой инициативой? На это есть очень простое объяснениеОн пояснил, что право выступать с законодательной инициативой имеют также правительство РА и депутаты Национального Собрания РА.