19:34 13/11/2025Ո՞ր դատավորները կքննեն Սամսոնյանի ու Սաղաթելյանի կալանավորման միջնորդություններըՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Վազգեն Սաղաթելյանին կալանավորելու միջնորդությունը կքննվի այսօր` ժամը 21։00-ին Աջափնյակի դատարանում: Դատավոր Ռոման Սմբատյան»։ Միաժամանակ Նարեկ Սամսոնյանի պաշտպան...
19:31 13/11/2025ՄԻԵԴ–ը երկարաձգել է Բաքվում պահվող հայ գերիների մասին տեղեկություններ տրամադրելու ժամկետըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը երկարաձգել է Ադրբեջանում պահվող անձանց վերաբերյալ տեղեկություններ ներկայացնելու համար սահմանված ժամկետը։ Sputnik Արմենիային այս մասին հայտնել են Միջազգային...
19:16 13/11/2025Ադրբեջանի դատախազը պահանջել է ցմահ ազատազրկում Արայիկ Հարությունյանի և Դավիթ Բաբայանի համարԱդրբեջանի դատախազը պահանջել է ցմահ ազատազրկում Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի և Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանի համար։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։...
18:34 13/11/2025Միքայել Սրբազանի պաշտպանները բողոքարկել են դատավճիռըՄիքայել Սրբազանի պաշտպանները բողոքարկել են դատավճիռը։ Այս մասին նշված է պաշտպանական խմբի տարածած հաղորդագրությունում։ «Գերաշնորհ Տ.
18:03 13/11/2025Բագրատ Սրբազանի կալանքի ժամկետը 3 ամսով երկարացվեցԴատարանի որոշմամբ, դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, 3 ամսով երկարացվեց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի կալանավորման ժամկետը։ «Դատարանը լսելով վարույթի մասնակիցների կարծիքը, յուրաքանչյուրի...
17:09 13/11/2025Տարան հնարավոր ամեն բան խմբագրությունից՝ շտատիվներ, համակարգիչներ, միկրոֆոններ. AntiFake-ի խմբագիրՑանկանում են խոչընդոտել AntiFake.am-ի գործունեությունը։
16:06 13/11/2025Կաշառքի դիմաց շինարարական թույլտվությունների տրամադրման դեպքերի առթիվ քննված քրեական վարույթով որպես մեղադրյալ ներգրավված 16 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ Արարատի մարզի Արարատի...
15:49 13/11/2025ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից անձի՝ իր նախընտրած պաշտպանով հանդես գալու իրավունքի կոպտագույն խախտում. ահազանգում է ՓաստաբանըՓաստաբան Գայանե Պապոյանն ահազանգում է. «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից անձի՝ իր նախընտրած պաշտպանով հանդես գալու իրավունքի կոպտագույն, հերթական, սպասվելիք խախտումը։ Ինչպես նախորդիվ հայտնել եմ,...
15:42 13/11/2025Ձերբակալվել է լրագրող Դավիթ Ֆիդանյանը«Արդարադատությանը խոչընդոտելու» տարօրինակ կասկածով ձերբակալվել է նաև «Անտիֆեյք»-ի լրագրող Դավիթ Ֆիդանյանը։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
15:30 13/11/2025Տիգրան Գալստյանի խափանման միջոցը փոխվեցԴատական նիստերին անվասայլակով ներկայացած Տիգրան Գալստյանի նկատմամբ ընտրել վարչական հսկողություն՝ ընդ որում էլեկտրոնային սարքերի օգնությամբ։ Նման առաջարկ նիստը նախագահող դատավոր Կարեն Ֆարխոյանին...
15:04 13/11/202518 արդարների գործով դատական նիստը մեկնարկեց դատավորի նկատողությամբ ու քաղաքացու ակցիայով18 արդարների գործով դատական նիստի մեկնարկին դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը հորդորեց պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին ոտքի կանգնել, այլևս տեղից ռեպլիկներ չանել։ Ապա հանրային մեղադրողը նկատեց, որ քաղաքացին ակցիա...
14:42 13/11/2025Իշխանությունը վաղուց մտել է նախընտրական փուլ և այսօրինակ գործողությամբ նպատակ ունի հանրությանը ենթարկել ահաբեկման. Արսեն ԲաբայանՓաստաբան, իրավապաշատպան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Նարեկի ու Վազգենի ձերբակալումը կալանավորման նպատակով որեւէ աղերս չունի քրեական իրավունքի եւ ընդհանրապես իրավաբանության հետ: Այս գործողությունը...
14:22 13/11/2025Ի վերջո, հաջողվեց հայտնաբերել բլոգեր Օնիկ Հարությունյանին. Փաստաբան«Օնիկ Հարությունյանը ենթարկվում է քաղաքական հետապնդման»
13:33 13/11/2025Դատարանում Ավինյանը կրկին պարտվեց Սաղաթելյանին«Երևանի քաղաքապետն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի ներկայացված հայցերի հիման վրա հարուցված գործով կրկին պարտվեց.
12:59 13/11/2025Ալեն Սիմոնյանը ստում է. Արսեն ԲաբայանՎազգեն Սաղաթելյանին ներկայացված մեղադրանքում սպառնալիքի մասին ոչինչ չկա
12:39 13/11/2025Բիրտ մեթոդներով թույլ չտրվեց մեր լիազորությունների իրականացումը. Վազգեն Սաղաթելյանի պաշտպան«Մեր մոտքը խոչընդոտվեց, մեր լիազորությունների իրականացումը թույլ չտրվեց շատ բիրտ մեթոդներով՝ ուղղակի չէին թողնում ներս մտնել ու վերջ և առանց որևէ բացատրության»,- Երևան քաղաքի քննչական վարչությունից...
12:32 13/11/2025Գոհար Մելոյան. Իրավապահ մարմինների միջոցով իշխանությունները փակում են ընդդիմադիր զանգվածային լրատվության միջոցը«Մամուլի և տեղեկատվության ազատության նոր «բարձունքը» բաստիոնում»,-գրում է Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն ՀԿ ղեկավար, սահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը՝ անդրադառնալով...
12:26 13/11/2025Հայհոյելու, փողոցային բառապաշարով խոսելու, վիրավորելու, մարդու վրա թքելու հեղինակային իրավունքը պատկանում է Նիկոլ Փաշինյանին և Ալեն Սիմոնյանին. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է. «Հայհոյելու, փողոցային բառապաշարով խոսելու, վիրավորելու, մարդու վրա թքելու հեղինակային իրավունքը պատկանում է Նիկոլ Փաշինյանին և Ալեն Սիմոնյանին, մյուս...
12:07 13/11/2025Սա լրատվամիջոցը փակելուն, լռեցելուն ուղղված գործողություն է. Բաբայանը՝ Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ Սամսոնյանին ձերբակալելու մասին«Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի ձերբակալությունները լրատվամիջոցը փակելուն, նրանց լռեցելուն ուղղված գործողություն է։ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունից դուրս...
11:48 13/11/2025Ալեն Սիմոնյանը շատ վատ արտահայտվեց Սաղաթելյանի ու Սամսոնյանի նկատմամբ, հետաքրքիր է՝ քննչականն այդ վիրավորանքի մեջ չի տեսել հանցակազմ. Բաբայան«Եթե այս դեպքում ունենք խուլիգանություն, գուցե այն դեպքո՞ւմ էլ դիտարկենք խուլիգանության հարցը»։

17:15 26/06/2021Julian Assange plans to marry in UK prisonWikiLeaks co-founder Julian Assange is planning to marry in the UK's Belmarsh prison, where he is currently being held, his fiancee Stella Moris told the German news agency DPA on Saturday.
16:48 26/06/2021French police detain members of Georgian-Armenian mafiaFrench police put an end to Georgian-Armenian criminal gang activities, Report.ge reported. Law enforcement officers have reportedly detained 12 criminal gang members led by a Georgian mafia boss and...
14:39 26/06/2021Trudeau says Pope Francis should apologize on Canadian soilPrime Minister Justin Trudeau said Friday he has urged Pope Francis to come to Canada to apologize for church-run boarding schools where hundreds of unmarked graves have been found, and he said...
11:23 26/06/2021Armenian lawyers seek entry into Azerbaijan to defend POWsArmenian lawyers seek entry into Azerbaijan to defend prisoners of war (POWs) facing criminal charges in the country, lawyer Alexander Kochubaev said.
18:33 25/06/2021Doctors stage protest outside the Office of the Prosecutor-General in support of professor CharchyanDoctors and nurses of Izmirlyan medical centre and other Yerevan medical institutions staged a peaceful protest on Friday outside the Office of the Prosecutor-General, demanding to release...
12:45 25/06/2021Two Turks arrested for violating Greek maritime spaceA serious incident took place in the Greek island of Kastellorizo, with two Turks (31 and 25 years old) arrested and held so they can testify to the felony charges brought against them, Greek City...
11:37 25/06/2021Lawyer: ‘Disgraceful persecution’ against doctor Armen Charchyan will eventually endThe “disgraceful persecution” against prominent Armenian doctor, Armenia bloc member Armen Charchyan will eventually come to an end and all those responsible for the moral and health damage caused...
18:29 24/06/2021Vahe Hakobyan: Armenian Prosecutor’s Office turned into ‘impotent agency’The Prosecutor General's Office of Armenia has turned into an “impotent agency”, one of the leaders of the Armenia bloc, Vahe Hakobyan, told reporters during a protest against the arrest of prominent...
10:46 24/06/2021Professor Armen Charchyan moved to hospital by ambulanceDirector at Izmirlyan medical center, Professor Arman Charchayn was moved to hospital on Wednesday by ambulance.
10:39 22/06/2021A grenade thrown under the car of former MP Mihran HakobyanIn the morning of June 21, unidentified people have thrown a grenade under the car of Mihran Hakobyan, political analyst Hrant Melik-Shahnazaryan reported on Facebook, sharing photos from the scene.
14:11 21/06/2021EU extends sanctions against Crimea by one yearThe EU has renewed the sanctions against Crimea within the strategy approved in 2014, which does not recognize the peninsula’s reunification with Russia, the Council of the EU said in a statement...
13:57 21/06/2021Armenia’s Investigative Committee prepares 87 materials on apparent hindrance to exercise of voting rights in Sunday's electionsAs of 9am Monday, 87 materials on apparent hindrance to the exercise of voting rights during Sunday’s snap parliamentary elections were received and prepared, as well as 2 criminal cases were...
18:23 20/06/2021Actions by the authorities aimed at disrupting the opposition activity on the voting day - Davit HarutyunyanNumber of employees of "I'm Honored" pre-election bloc offices were arrested on Friday, including Gor Sedrakyan, a candidate for MP.
11:46 20/06/2021Yerevan Court granted lawyers' petition to release Professor Armen CharchyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction has granted the petition filed by Professor Armen Charchyan's lawyers about the legality of detention as a preventive measure chosen against him and ruled to...
18:35 19/06/2021Ara Saghatelyan: The ruling regime is in agony"This is a clear political process led by Pashinyan who is clinging to power," former National Assembly Chief of Staff Ara Saghatelyan told reporters outside the Yerevan Court of General Jurisdiction.
18:00 19/06/2021Police arrests a candidate for MP from 'I'm Honored' pre-election blocArmenia's Special Investigative Service has arrested a candidate for MP from 'I'm Honored' bloc Gor Sedrakyan.
17:00 19/06/2021Staff at Izmirlyan Medial Center demands the immediate release of Professor CharchyanThe staff at Izmirlyan Medical Center issued a statement on Saturday, demanding the immediate release of the Director of the medical center, Professor Armen Charchyan.
11:31 19/06/2021Lawyer: Appeal against Armen Charchyan’s illegal arrest assigned to judge Manvel ShahverdyanThe arrest of doctor Armen Charchyan, a candidate for MP from the Armenia bloc, has been appealed, with the case assigned to judge Manvel Shahverdyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction, his...