11:25 03/11/20259 ամսում ապօրինի շրջանառությունից դուրս է բերվել 415 կիլոգրամ 281 գրամ թմրամիջոց. ՍարգսյանՀայաստանում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերի հայտնաբերման թիվն աճել է 18,1 տոկոսով։ Այս մասին ՀՀ 2026 թ.
11:14 03/11/2025Գարեգին Երկրորդի եղբորն ու եղբորորդուն կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել. ՓաստաբանՔննչական մարմինը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի 68-ամյա եղբորը՝ Գևորգ Ներսիսյանին և նրա որդուն՝ Համբարձում Ներսիսյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել Արմավիրի մարզի առաջին...
10:54 03/11/2025Ճանապարհատրանսպորտային պատահարներն ավելացել են. ՆԳ նախարարԱյս տարվա 9 ամիսներին, նախորդ տարվա համեմատ, արձանագրվել է ճանապարհատրանսպոտային պատահարների 10,7 տոկոս աճ։ Այս մասին ՀՀ 2026 թ.
10:41 03/11/2025«Թքեմ քո դոշին, Արցախի դրոշին». Արցախցի փաստաբանը հաղորդում է ներկայացրել նիկոլականի հայտարարությունների վերաբերյալ«Քիչ առաջ հաղորդում եմ ներկայացրել ՀՀ քննչական կոմիտե՝ հիշեցնելով, որ էս տականքի համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետը նախատեսում է մինչև 4 տարվա ազատազրկում»,-գրում է արցախցի...
10:33 03/11/2025Տրանսպորտային միջոցներից կատարված գողությունների մասով ունենք խնդիր. Արփինե Սարգսյան«Տրանսպորտային միջոցներից կատարված գողությունների մասով ունենք խնդիր, բայց նախորդ տարվա 9 ամիսների համեմատ ունենք նվազում»,- ՀՀ 2026 թ.
09:32 03/11/2025Այն վայրում, որտեղից գտել են Տիգրանին, նույնիսկ ես եմ եղել, ոչ մի հետք չկար. Ի՞նչ է պատմում կամավորըՕրեր տևած որոնումներից հետո երեկ Ծափաթաղի բնակիչ երեքամյա Տիգրանին գտան մահացած։ Երեխայի դին հայտնաբերել են Ծափաթաղ գյուղին հարակից Ջիլ գյուղի ցուցանակից մոտ 60 մետր հեռավորության վրա՝ դաշտամիջյան...
09:24 03/11/202512 ժամվա ընթացքում պետք է դատարան դիմեն կալանքի համար կամ ազատ արձակեն. Ռուբեն ՄելիքյանՀուսանք, որ փաստաբանական ծավալուն աշխատանքն արդյունք կտա ու ձերբակալվածները շուտով ազատ կարձակվեն
09:07 03/11/2025Բրիտանիան ցնցած գնացքի զանգվածային դանահակահարության գործով մեկ կասկածյալ կաՄեծ Բրիտանիայում գնացքում կատարած մասայական դանակահարության միակ կասկածյալը 32-ամյա տղամարդն է։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Ոստիկանությունը հայտնել է, որ հարձակումը կանխել փորձող գնացքի անձնակազմի...
20:59 01/11/2025Արցախցի 75-ամյա Ժաննա Անտոնյանը հայտնաբերվել էԱրմավիրի մարզի Վարդանաշեն գյուղի բնակիչ, 75-ամյա արցախցի Ժաննա Անտոնյանը հայտնաբերվել է։ Նրան գտել են սառած ու բոտաբոբիկ։ «Քիչ առաջ ենք գտել ոստիկանների հետ։ Մարգարայի դաշտերից մեկում էր։ Գյուղից մի...
20:38 01/11/2025Ռուսաստանից կարտաքսվի ավելի քան 4000 միգրանտ«Անօրինական-2025» կանխարգելիչ գործողության արդյունքում Ռուսաստանից կարտաքսվի ավելի քան 4,300 օտարերկրյա քաղաքացի՝ տարբեր իրավախախտումների համար։ Ինտերֆաքսի հաղորդմամբ, հայտարարել է Ռուսաստանի Ներքին...
20:12 01/11/2025Երևանում հրդեհ է բռնկվել ավտոտեխսպասարկման կետում, այրվել է «Nissan Sentra»-նԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 17:10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն...
18:41 01/11/2025Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ ընտրվել է այլընտրանքային խափանման միջոց, անհապաղ պետք է ապահովել նրա ազատ արձակումը. Պաշտպանական խումբԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի պաշտպանական խումբը դիմել է գլխավոր դատախազին և մարդու իրավունքների պաշտպանին.
18:19 01/11/2025Մայքլ Ջեքսոնի ժառանգները գաղտնի 2.5 միլիոն դոլար են վճարել երգչին բռնnւթյшն մեջ մեղադրողներին. FT2025 թվականի սկզբին երաժիշտ Մայքլ Ջեքսոնի ժառանգները գաղտնի կերպով 2.5 միլիոն դոլար են փոխանցել մի ընտանիքի, որի անդամները երգչին մեղադրել են երեխաների նկատմամբ սեռական բռնության մեջ։ Վեստի.ռու-ի...
14:47 01/11/2025Արման Բաբաջանյանին մեղադրանք է առաջադրվելԱԺ նախկին պատգամավոր Արման Բաբաջանյանին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 507-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Մասնավորապես, Արման Բաբաջանյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա...
14:39 01/11/2025Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի կնոջ վիճակը կայունացել է․ ԱլեքսանյանԿոչուբաևի քրեական գործը կքննի դատավոր Գարիկ Աբելյանը
13:48 01/11/2025Լուրջ դեմքով էլ քննարկում են՝ իբր իրենց նախաձեռնությամբ չէ, որ վերացվել է բանկային գաղտնիքը. Մարուքյան«Մի լուրջ դեմքով էլ հավաքվել, քննարկում են՝ իբր իրենց օրոք և նախաձեռնությամբ չէ, որ վերացվել է բանկային գաղտնիքը, մարդկանց անձնական կյանքի, նամակագրության ու գաղտնիության իրավունքները և այդպես...
11:02 01/11/2025Մեղրի համայնքին կվերադարձվեն 0.5 և 0.2 հա մակերեսով հողամասերըՍյունիքի մարզի դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը դատարանը բավարարել է
10:22 01/11/2025Քանի դեռ Սարգիսը բանտում էր, Հայաստանում քաղբանտարկյալների թիվը կրկնապատկվեց ու եռապատկվեց. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան, փաստաբան Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Օգոստոսի 28-ին հայտնել էի՝ հանրությանն անհայտ հերթական քաղբանտարկյալի մասին։ Սոցցանցում գրառման համար 2 ամսով բանտարկվել էր ազատամարտիկ...
23:28 31/10/2025Ոստիկանության գվարդիայի պետի հավանական թեկնածուներից մեկը ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատարն էԱռաջիկայում նաև կադրային լուրջ փոփոխություններ են տեղի ունենալու ոստիկանության պարեկային ծառայության ղեկավար կազմում
20:43 31/10/2025Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Տաթև Սողոյանը գրում է․ «Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով: Դրժվարանում եմ սա արդարության կամ արդարադատության հաղթանակ համարել, բայց...

13:21 12/05/2023Сирануш Саакян: Избиение армянских военнопленных сопровождалось лишением их еды и снаПо её словам, прослеживается тенденция по умалчиванию судьбы пропавших без вести.
09:57 12/05/2023Арест бывшего премьер-министра Пакистана Имрана Хана признан незаконнымХан также пожаловался судьям, что его похитили из здания Высокого суда и «били палками».
17:59 11/05/2023Адвокат: Уголовное дело против Сержа Саргсяна сегодня окончательно развалилосьОн подчеркнул, что в деле не то, чтобы отсутствует состав преступления, а вовсе отсутствует преступление.
17:13 11/05/2023Давид Саркисян: Свободу слова в Армении подавляютОтметим, что суд наложил арест на его счета и недвижимость после обнародования репортажа о Тигране Авиняне.
17:00 11/05/2023Доклад ЗПЧ: Последствия блокады Арцаха Азербайджаном на протяжении 5 месяцевБыло импортировано примерно в 13 раз меньше жизненно важных грузов, чем должно было быть без блокады (4623 тонн вместо 60 000 тонн);
16:16 11/05/2023В соцсетях активно распространяется репортаж Давида Саркисяна – «Тигран Авинян – новоиспеченный олигарх»Ссылку на видеоматериал активно распространяют пользователи соцсетей, советуя обязательно посмотреть репортаж.
14:26 11/05/2023ЕСПЧ отклонил требование об обеспечительной мере для защиты прав двух граждан Азербайджана, пересекших границу АрменииЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) 9 мая отклонил ходатайство родных двух граждан Азербайджана, недавно незаконно пересекших границу РА, о применении к правительству РА обеспечительной меры –...
12:07 11/05/2023Мошенники похитили у Wildberries сотни миллионов рублейСо счетов российского маркетплейса Wildberries похитили 654 млн рублей. Об этом 11 мая сообщил источник «Известий». По его словам, с января 2022 года неизвестные лица вносили изменения в базы данных...
20:34 10/05/2023ЗПЧ Арцаха: Азербайджан намеренно препятствует деятельности Красного КрестаАзербайджанская сторона, преследуя цель полной изоляции Арцаха, предпринимает преднамеренные действия, направленные на воспрепятствование деятельности даже гуманитарных организаций в Арцахе.
16:51 10/05/2023Гегам Степанян: Азербайджан препятствует деятельности МККК в АрцахеЗащитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян сообщает, что после размещения Азербайджаном КПП в Лачинском коридоре на протяжении 11 дней запрещено...
16:01 10/05/2023Известна причина драки у ресторана «Шереп» в ЕреванеИз Следственного комитета сообщили, что задержанные были отпущены, и ни одна из сторон не представила жалобу.
12:11 10/05/2023Суд в Ереване оправдал Игоря ХачатуроваСегодня суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Татевик Григорян вынес оправдательный вердикт по делу Игоря Хачатурова, младшего сына бывшего начальника Генштаба ВС Армении,...
16:53 09/05/2023У ресторана «Шереп» в Ереване произошла дракаСвидетель отметил, что полиция подвергла приводу несколько человек.
13:21 09/05/2023Аргишти Кярамян: Родители погибших военных иногда выходят за рамки правового поля, оскорбляют орган предварительного следствияВ рамках уголовного производства, возбужденного по факту действий полицейских в отношении родных погибших военнослужащих 21 сентября 2022 года в воинском пантеоне «Ераблур», глава СК Армении Аргишти...
12:59 09/05/2023Кярамян: Потеря Шуши – это поражение не властей, а всего нашего народа«Это наше общее поражение, а не поражение властей или отдельных личностей. Это поражение армянского народа, всей нации», – заявил, отвечая на вопрос о потере Шуши, председатель Следственного комитета...
19:01 08/05/2023Адвокат Григория Хачатурова: Суд по непонятным причинам отклонил наше ходатайство«Работу судьи можно будет оценивать только путем обжалования соответствующих процессуальных актов. По остальным вопросам не могу представить позиции», – заявил в беседе с журналистами перед зданием...
17:03 08/05/2023Карен Вртанесян: Армия обезглавлена«Фраза «повестка мира» вводит в заблуждение, поскольку то, что они предлагают, – это кладбищенский мир.
16:41 08/05/2023Тигран Абрамян: Григорий Хачатуров – военный, который до самого конца вел себя так, как это присуще офицеру, генералу«В отношении разных своих оппонентов власть применяет разные виды преследования: одного подвергает нравственному преследованию, другого – психологическому, третьего – правовому и так далее.
12:39 08/05/2023Адвокат: А кого должны пожизненно осудить за сдачу Шуши азербайджанцам?Сегодня ни у кого нет праздничного настроения. Везде царит общее мрачное и разбитое настроение.
17:17 06/05/2023МВД РФ раскрыло подробности задержания по делу покушения на писателя ПрилепинаЗадержанный по подозрению в причастности к подрыву машины Прилепина был ранее судим, сейчас его везут в полицию, сообщила журналистам официальный представитель МВД РФ Ирина Волк.