11:25 03/11/20259 ամսում ապօրինի շրջանառությունից դուրս է բերվել 415 կիլոգրամ 281 գրամ թմրամիջոց. ՍարգսյանՀայաստանում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերի հայտնաբերման թիվն աճել է 18,1 տոկոսով։ Այս մասին ՀՀ 2026 թ.
11:14 03/11/2025Գարեգին Երկրորդի եղբորն ու եղբորորդուն կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել. ՓաստաբանՔննչական մարմինը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի 68-ամյա եղբորը՝ Գևորգ Ներսիսյանին և նրա որդուն՝ Համբարձում Ներսիսյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել Արմավիրի մարզի առաջին...
10:54 03/11/2025Ճանապարհատրանսպորտային պատահարներն ավելացել են. ՆԳ նախարարԱյս տարվա 9 ամիսներին, նախորդ տարվա համեմատ, արձանագրվել է ճանապարհատրանսպոտային պատահարների 10,7 տոկոս աճ։ Այս մասին ՀՀ 2026 թ.
10:41 03/11/2025«Թքեմ քո դոշին, Արցախի դրոշին». Արցախցի փաստաբանը հաղորդում է ներկայացրել նիկոլականի հայտարարությունների վերաբերյալ«Քիչ առաջ հաղորդում եմ ներկայացրել ՀՀ քննչական կոմիտե՝ հիշեցնելով, որ էս տականքի համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետը նախատեսում է մինչև 4 տարվա ազատազրկում»,-գրում է արցախցի...
10:33 03/11/2025Տրանսպորտային միջոցներից կատարված գողությունների մասով ունենք խնդիր. Արփինե Սարգսյան«Տրանսպորտային միջոցներից կատարված գողությունների մասով ունենք խնդիր, բայց նախորդ տարվա 9 ամիսների համեմատ ունենք նվազում»,- ՀՀ 2026 թ.
09:32 03/11/2025Այն վայրում, որտեղից գտել են Տիգրանին, նույնիսկ ես եմ եղել, ոչ մի հետք չկար. Ի՞նչ է պատմում կամավորըՕրեր տևած որոնումներից հետո երեկ Ծափաթաղի բնակիչ երեքամյա Տիգրանին գտան մահացած։ Երեխայի դին հայտնաբերել են Ծափաթաղ գյուղին հարակից Ջիլ գյուղի ցուցանակից մոտ 60 մետր հեռավորության վրա՝ դաշտամիջյան...
09:24 03/11/202512 ժամվա ընթացքում պետք է դատարան դիմեն կալանքի համար կամ ազատ արձակեն. Ռուբեն ՄելիքյանՀուսանք, որ փաստաբանական ծավալուն աշխատանքն արդյունք կտա ու ձերբակալվածները շուտով ազատ կարձակվեն
09:07 03/11/2025Բրիտանիան ցնցած գնացքի զանգվածային դանահակահարության գործով մեկ կասկածյալ կաՄեծ Բրիտանիայում գնացքում կատարած մասայական դանակահարության միակ կասկածյալը 32-ամյա տղամարդն է։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Ոստիկանությունը հայտնել է, որ հարձակումը կանխել փորձող գնացքի անձնակազմի...
20:59 01/11/2025Արցախցի 75-ամյա Ժաննա Անտոնյանը հայտնաբերվել էԱրմավիրի մարզի Վարդանաշեն գյուղի բնակիչ, 75-ամյա արցախցի Ժաննա Անտոնյանը հայտնաբերվել է։ Նրան գտել են սառած ու բոտաբոբիկ։ «Քիչ առաջ ենք գտել ոստիկանների հետ։ Մարգարայի դաշտերից մեկում էր։ Գյուղից մի...
20:38 01/11/2025Ռուսաստանից կարտաքսվի ավելի քան 4000 միգրանտ«Անօրինական-2025» կանխարգելիչ գործողության արդյունքում Ռուսաստանից կարտաքսվի ավելի քան 4,300 օտարերկրյա քաղաքացի՝ տարբեր իրավախախտումների համար։ Ինտերֆաքսի հաղորդմամբ, հայտարարել է Ռուսաստանի Ներքին...
20:12 01/11/2025Երևանում հրդեհ է բռնկվել ավտոտեխսպասարկման կետում, այրվել է «Nissan Sentra»-նԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 17:10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն...
18:41 01/11/2025Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ ընտրվել է այլընտրանքային խափանման միջոց, անհապաղ պետք է ապահովել նրա ազատ արձակումը. Պաշտպանական խումբԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի պաշտպանական խումբը դիմել է գլխավոր դատախազին և մարդու իրավունքների պաշտպանին.
18:19 01/11/2025Մայքլ Ջեքսոնի ժառանգները գաղտնի 2.5 միլիոն դոլար են վճարել երգչին բռնnւթյшն մեջ մեղադրողներին. FT2025 թվականի սկզբին երաժիշտ Մայքլ Ջեքսոնի ժառանգները գաղտնի կերպով 2.5 միլիոն դոլար են փոխանցել մի ընտանիքի, որի անդամները երգչին մեղադրել են երեխաների նկատմամբ սեռական բռնության մեջ։ Վեստի.ռու-ի...
14:47 01/11/2025Արման Բաբաջանյանին մեղադրանք է առաջադրվելԱԺ նախկին պատգամավոր Արման Բաբաջանյանին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 507-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Մասնավորապես, Արման Բաբաջանյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա...
14:39 01/11/2025Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի կնոջ վիճակը կայունացել է․ ԱլեքսանյանԿոչուբաևի քրեական գործը կքննի դատավոր Գարիկ Աբելյանը
13:48 01/11/2025Լուրջ դեմքով էլ քննարկում են՝ իբր իրենց նախաձեռնությամբ չէ, որ վերացվել է բանկային գաղտնիքը. Մարուքյան«Մի լուրջ դեմքով էլ հավաքվել, քննարկում են՝ իբր իրենց օրոք և նախաձեռնությամբ չէ, որ վերացվել է բանկային գաղտնիքը, մարդկանց անձնական կյանքի, նամակագրության ու գաղտնիության իրավունքները և այդպես...
11:02 01/11/2025Մեղրի համայնքին կվերադարձվեն 0.5 և 0.2 հա մակերեսով հողամասերըՍյունիքի մարզի դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը դատարանը բավարարել է
10:22 01/11/2025Քանի դեռ Սարգիսը բանտում էր, Հայաստանում քաղբանտարկյալների թիվը կրկնապատկվեց ու եռապատկվեց. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան, փաստաբան Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Օգոստոսի 28-ին հայտնել էի՝ հանրությանն անհայտ հերթական քաղբանտարկյալի մասին։ Սոցցանցում գրառման համար 2 ամսով բանտարկվել էր ազատամարտիկ...
23:28 31/10/2025Ոստիկանության գվարդիայի պետի հավանական թեկնածուներից մեկը ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատարն էԱռաջիկայում նաև կադրային լուրջ փոփոխություններ են տեղի ունենալու ոստիկանության պարեկային ծառայության ղեկավար կազմում
20:43 31/10/2025Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Տաթև Սողոյանը գրում է․ «Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով: Դրժվարանում եմ սա արդարության կամ արդարադատության հաղթանակ համարել, բայց...

14:05 18/03/2021Onik Gasparyan’s dismissal as General Staff chief remains in force, PM’s office saysThe dismissal of Colonel-General Onik Gasparyan as chief of the army’s General Staff remains in force despite a court decision that he can remain in office until a final ruling in his case, Armenian...
19:16 17/03/2021The Ombudsman's office releases an ad hoc report on Azerbaijan crimes in the context of the Covid-19 pandemicThe Office of Armenian Human Rights Defender has released a new ad hoc report on the Azerbaijan’s crimes against humanity during Covid-19.
11:35 17/03/2021Lawyer: Colonel-General Onik Gasparyan's lawsuit assigned to judge Mher PetrosyanA lawsuit of Colonel-General Onik Gasparyan, the former chief of the army’s General Staff sacked most recently, has been assigned to judge Mher Petrosyan of the Administrative Court, his lawyer Aram...
20:11 16/03/2021ECHR notifies CoE Committee of Ministers about Armenian captives in AzerbaijanOn 9 March 2021 the European Court of Human Rights (sitting as a Chamber of seven judges) decided to notify the Committee of Ministers, pursuant to Rule 39.2 of the Rules of Court, of the following...
14:43 16/03/2021The work of Armenian Ombudsman's Office assessed 'very favorable' by 30% percent of respondents - SurveyThe work of the Office of the Human Rights Defender of Armenia is assessed 'very favourable' according to the survey results conducted by the International Republican Institute (IRI).
12:32 16/03/2021HRW documents new evidence of torture and inhumane treatment of Armenian civilians by Azerbaijani forcesHuman Rights Watch (HRW) has documented new cases in which Azerbaijani forces used violence to detain civilians in the recent Nagorno-Karabakh war and subjected them to torture and inhuman and...
10:32 16/03/2021Ombudsman: The release and return of captives is an internationally mandated requirement, not an act of "good will"The Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan has issued a statement concerning the remarks by Azerbaijan FM that Azerbaijan has returned all the captives to Armenia in accordance with its...
19:44 15/03/2021Bronze statue of a boy stolen from Yerevan-2800 ParkPolice are currently looking for the people involved in stealing a statue of boy from the central Yerevan park dedicated to the 2800th anniversary of the capital city.
14:20 15/03/2021Armenian ombudsman: Azerbaijani authorities committed crimes against humanityThe Azerbaijani authorities have committed crimes against humanity during the COVID-19 global pandemic with large-scale armed attacks against Artsakh and Armenia.
12:34 15/03/2021Arman Arakelyan, who was convicted for murder of Azerbaijani in Russia, extradited to ArmeniaArman Arakelyan, who was convicted for the murder of an Azerbaijani in Russia, was extradited to Armenia to serve the remaining term, his lawyer Artur Dashyan told Pastinfo.
15:58 13/03/2021Opposition MP to authorities: ‘Stop disgracing Armenia’Leader of the opposition Bright Armenia faction Edmon Marukyan took to Facebook on Saturday to denounce the Armenian government’s move to approve a bill that would cut the funding for the Ombudsman’s...
15:42 13/03/2021Armenian ombudsman says he will apply to top court if parliament passes funding-related billThe possible move to cut the funding for the Armenian Human Rights Defender's Office will have a negative impact on its A status and will clear the way for a process of reviewing the accreditation of...
13:49 13/03/2021Tatoyan deplores bill to cut funding of Ombudsman’s Office as ‘discriminatory’Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Saturday deplored a government-drafted bill which would cut the funding of the Ombudsman’s Office as “discriminatory”.
17:56 12/03/2021Artsakh NSS to examine reports about HAlO Trust handing minefield maps to Turkish forcesMedia reports about British HALO Trust allegedly providing Turks with maps of minefields in Artsakh have been sent to the Artsakh National Security Service (NSS) for examination in line with the...
15:01 12/03/2021Search for war casualties suspended amid snow, Artsakh authorities sayPlanned search operations for casualties of the 2020 war and those missing in action were suspended in areas beyond Artsakh’s control due to snow and snowstorm on Friday.
16:48 11/03/2021Lawyer: Alen Simonyan's ‘disgraceful’ lawsuit rejectedA court in Yerevan rejected a “disgraceful” lawsuit filed by Deputy Speaker of the National Assembly Alen Simonyan against Alternativ.am media outlet for “defamatory” statements in an article, lawyer...
15:32 11/03/2021Hampig Sassounian to be granted paroleThe office of California Governor Gavin Newsom informed the Armenian National Committee of America Western Region Wednesday that the Governor has decided to allow Hampig Sassounian’s release by...
15:00 11/03/2021Criminal case against opposition leader Vazgen Manukyan passed to Prosecutor General's officePreliminary investigation of the criminal case initiated on public calls for seizing state power, changing the constitutional order by force, using violence allegedly made by Vazgen Manukyan during...
14:12 11/03/2021Armen Sarkissian has not signed Pashinyan's proposal to appoint Lt. General Artak Davtyan as new army chiefArmenia's President Armen Sarkissian has not signed yet the proposal by PM Pashinyan to appoint Lt.
10:48 11/03/2021Maral Najaryan is at home after months in Azerbaijani captivityLebanese-Armenian Maral Najarian arrived in Beirut and now is at home after months spending in captivity in Azerbaijan, MP from Prosperous Armenia party Naira Zohrabyan informed on Facebook.