19:28 03/09/2025Ստեփան Սամվելյանի կյանքի սպառնացող վտանգը գալիս է Հայաստանում գործող իշխանությունների անպատասխանատու վարքագծիցՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը գրում է․ «Հանիրավի մեղադրյալ Ստեփան Սամվելյանի կյանքի սպառնացող վտանգը գալիս է Հայաստանում գործող իշխանությունների անպատասխանատու վարքագծից և դիտավորյալ անգործության...
18:45 03/09/2025ՍԴ պատվիրակությունը մասնակցել է Աստանայում Սահմանադրության 30-ամյակի միջոցառմանը2025 թվականի օգոստոսի 28-ից 31-ը Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա՝...
18:21 03/09/2025Վրաստանում եվրոպամետ բողոքի մասնակից 11 ցուցարարներն ազատազրկվել են 2 տարովՎրաստանում դատավոր Նինո Գալուստաշվիլին Վրաստանի քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի (հասարակական կարգը խախտող խմբային գործողությունների կազմակերպում կամ դրանց ակտիվ մասնակցություն) համաձայն ընթացիկ...
17:03 03/09/2025Ամուսնուս կյանքը վտանգված է. Վիգեն Էուլջեքջյանի կնոջ ահազանգըԱդրբեջանում պահվող հայ գերի Վիգեն Էուլջեքջյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքջյանը, ահազանգել է այն մասին, որ ամուսինը արդեն 20 օր է հացադուլ է անում Բաքվի բանտում։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Լինդա Էուլջեքջյանը...
16:31 03/09/2025Այս տարվա առաջին կիսամյակում քննվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ 508 քրեական վարույթ. ՔԿՔննչական կոմիտեում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում քննվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ 508 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 949), որից 358-ը փոխանցվել է 2024 թվականից,...
16:11 03/09/2025Տավուշի գյուղերից մեկում 53-ամյա տղամարդը մտել է տան ննջարան և փորձել նախ խեղդել 34-ամյա կնոջը, ապա 1-ամյա երեխայինԿան վիրավորներ։
15:59 03/09/2025Անահիտ Մանասյանն ընդունել է Հայաստանում ԿԽՄԿ-ի պատվիրակության ղեկավարինՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Դաֆնե Մարեին: Պաշտպանը բարձր է գնահատել Հայաստանում ԿԽՄԿ-ի և Մարդու...
15:52 03/09/2025Հայաստանում անցած 1 օրում գրանցվել է 14 ավտովթաՀանրապետությունում սեպտեմբերի 2-3-ը բացահայտվել է 147 հանցագործություն, որոնցից 8-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .18 դեպք՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը...
14:50 03/09/2025Բաքվում պահվող հայ գերիների շրջանում եղել են ինքնասպանության փորձեր. Սիրանուշ ՍահակյանԲաքվի բանտերում պահվող հայ գերիների շրջանում եղել են ինքնասպանության փորձեր», - «Ազատությանն» այսօր փոխանցեկ է Եվրոպական դատարանում գերիների շահերի պաշտպան Սիրանուշ Սահակյանը: Իրավապաշտպանի խոսքով՝...
14:26 03/09/2025Հայաստանի կառավարության միջամտությունը եկեղեցու գործերին նրա աճող ավտորիտարիզմի հիմնական ցուցիչն է. Ամստերդամ«Հայաստանի կառավարության միջամտությունը եկեղեցու գործերին նրա աճող ավտորիտարիզմի հիմնական ցուցիչն է»,-X-ի իր միկրոբլոգում գրել է հայտնի իրավաբան և մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպան Ռոբերտ...
14:02 03/09/2025Հայաստանցիները կարող են Ղազախստան այցելել առանց վիզայիՂազախստանի խորհրդարանի ստորին պալատն ընդունել է «Ղազախստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության միջև քաղաքացիների տեղաշարժի և մնալու մասին համաձայնագրի վավերացման...
13:31 03/09/2025Ռամզան Կադիրովի մայրն ընդգրկվել է պատժամիջոցների ցուցակումՄեծ Բրիտանիան Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Կադիրովի մորը ներառել է պատժամիջոցների ցուցակում։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Հակառուսական սահմանափակումների շրջանակներում պատժամիջոցներ են...
11:43 03/09/2025Հայաստանը կամավոր տարբերակով հրաժարվել է ՀԷՑ-ի վերաբերյալ Արբիտրաժի միջանկյալ որոշումը կատարել. Գալյան«Մենք այս պահին ունենք հետևյալ իրականությունը՝ միջազգային Արբիտրաժը կայացրել է միջանկյալ որոշում, ըստ էության, հայցի ապահովում կիրառելու մասին, որն այս պահին չի կատարվում կառավարության կողմից կամավոր...
11:36 03/09/2025Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի սեպտեմբերի 8-ին«2025 թվականի հունիսի 17-ին գործադիր իշխանության ղեկավարի կողմից կատարվեց հետևյալ ֆեյսբուքյան գրառումը.
11:11 03/09/2025Արտակարգ դեպք՝ Տավուշի մարզում․ տղամարդը մտել է քաղաքացու տան ննջարան և փորձել նախ խեղդել 34-ամյա կնոջը, ապա 1-ամյա երեխայինՕրեր առաջ սպանության փորձ է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 05։45-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության...
11:06 03/09/2025Ադրբեջանում մարդկանց պատրաստում են Հայաստանում բնակության. ՔՊ-ական իշխանության պրոպագանդայի հակառակ կողմը«Ադրբեջանում պաշտոնապես հայտարարել են, որ արդեն ավարտել են Հայաստան բնակության գալու համար 100.000-ից ավելի, այսպես կոչված, «արևմտյան ադրբեջանցիների» գրանցումը, և գրանցումը շարունակվում...
10:21 03/09/2025Բաքվի դատարանում Ռուբեն Վարդանյանի կեղծ գործով դատավարությանը «ցուցմունքներ են տվել տուժողները»Բաքվի դատարանում նախօրեին կայացել է Արցախի Նանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի կեղծ գործով դատավարությունը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, դատարանը լսել է «տուժողների և նրանց...
08:25 03/09/2025Թաթոյան. Սա կշարունակվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ ադրբեջանական պահանջները հլու հնազանդ կատարվում են ՀՀ իշխանության կողմից` հանուն սեփական իշխանության«Սեպեմբերի 2-ը պատմական օր է. 1991 թվականին այս օրն Արցախը հռչակեց իր անկախությունը՝ իրավական հիմքով, ժողովրդավարական կամքով և իրավունքների համար պատմական արդարությամբ։ Բայց այսօր, ավելի քան երեք...
18:41 02/09/2025Դատախազը դատարանից պահանջեց 1 ամսով երկարաձգել Միքայել սրբազանի խափանման միջոց կալանքըԴատախազը դատարանից պահանջեց 1 ամսով երկարաձգել Միքայել սրբազանի խափանման միջոց կալանքը: Հիշեցնենք, որ Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ հարուցված քրեական գործով այսօր դատավոր...
18:12 02/09/2025Միքայել Սրբազանի պաշտպանը՝ դատավորին. Առանձին սենյակում վերդիկտ կայացնելիս ազնիվ եղեք ինքներդ Ձեզ հետԲողոքի ակցիայի մասնակիցներին զինվելու կոչ արած մարդն ազատության մեջ է, իսկ Միքայել Սրբազանն այսօր նստած է մեղադրյալի աթոռին։

11:46 04/10/2022Арман Татоян: Фактически, цинизм бывает и такимДиректор Центра права и справедливости Фонд «Татоян», бывший Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «После распространения видео жестокой казни армянских пленных 13 сентября...
11:08 04/10/2022Видео расстрела армянских военнопленных азербайджанцами передано в ЕСПЧ и Международный судВ Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) и Международный суд ООН передано распространенное в соцсетях видео расстрела армянских военнопленных азербайджанскими военнослужащими.
15:57 03/10/2022Гоар Мелоян: Вы подошли к штанге не вашей весовой категорииЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян, коснувшись записи секретаря Совета безопасности Армена Григоряна, отмечает: ««Все виноваты…» Это заявление – очередной обоснованный аргумент того, что...
13:47 03/10/2022Зара Аматуни: Представители МККК встретились с армянскими военнослужащими, взятыми в плен 13 сентября«Естественно, этот процесс продолжается», – подчеркнула она.
13:16 03/10/2022Новое колесо обозрения в парке «Победа» в Ереване установлено незаконноВ свою очередь глава административного района Артак Овакимян отметил, что в курсе, колесо обозрения построено давно.
16:44 02/10/2022Арман Татоян: Армения должна немедленно обратиться в Международный уголовный судБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Армения должна немедленно обратиться в Международный уголовный суд, хотя бы...
16:32 02/10/2022Защитник прав человека Армении: Видео новое, инцидент произошел 13 сентябряЗащитник прав человека Армении Кристине Григорян распространила заявление касательно видеозаписи с расстрелом ВС Азербайджана армянских военнопленных.
19:45 01/10/2022В Москве мужчину обманули на 60 тысяч рублей: он хотел купить бронежилет для попавшего под мобилизацию другаМужчине прислали еще одну ссылку на оплату, после чего житель Бибирево заподозрил неладное. Когда россиянин понял, что попал на мошенников, он обратился в полицию с заявлением.
21:14 30/09/2022СК: Число идентифицированных погибших с армянской стороны в результате последней агрессии Азербайджана – 201197 военнослужащих и 4 мирных жителя
18:21 30/09/2022Арман Татоян: Азербайджанцы обстреливают мирные населенные пункты Армении, захватили дома людей, поджигают пастбищаДиректор Центра права и справедливости фонд «Татоян» Арман Татоян в ходе высокопоставленных встреч в США представил конгрессменам США Адаму Шиффу и Джеки Спир военные преступления Азербайджана.
18:05 30/09/2022Эрдоган будет судиться с вице-председателем бундестага Вольфгангом КубиккиПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган будет судиться с вице-председателем бундестага Вольфгангом Кубикки (Wolfgang Kubicki), который во время своей предвыборной кампании назвал Эрдогана «маленькой...
12:46 30/09/2022В Москве начали разносить по домам отзывы аннулированных после проверки повестокПовестки, выписанные на основании недостоверных или неточных данных запасников, отзываются по итогам дополнительных проверок с учетом жалоб граждан.
11:27 30/09/2022Инициировано уголовное производство по факту убийства азербайджанскими ВС трех армянских военнослужащихВедется предварительное следствие.
22:20 28/09/2022Давид Тоноян останется под арестомАдвокат сказал, что в качестве залога для изменения меры пресечения была предложена квартира Тонояна стоимостью 35 млн драмов.
19:39 27/09/2022Палата адвокатов Армении: Случившийся у здания СНБ инцидент не связан с профессиональной деятельностью Г. ПапоянСейчас правоохранители ведут работы для выяснения остальных обстоятельств.
17:22 27/09/2022У здания СНБ Армении совершено нападение на адвоката Гаяне ПапоянСпустя 2 часа мужчину удалось найти и задержать!!
14:07 27/09/2022Глава МВД Грузии: У Тбилиси нет оснований закрывать границу с РоссиейГлава МВД Грузии Вахтанг Гомелаури заявил, что у республики нет оснований закрывать границу с Россией, а пока приняты меры по усилению контроля на пограничных контрольно-пропускных пунктах.
11:43 27/09/2022На КПП «Верхний Ларс» на границе России с Грузией появится мобильный пункт военкоматаПеший переход через российско-грузинскую границу разрешили на КПП «Верхний Ларс» в Северной Осетии. В ближайшее время там будет развернут мобильный пункт военкомата, сообщает ТАСС со ссылкой на МВД...
10:01 27/09/2022При стрельбе в ижевской школе погибли 17 человек – 11 детей и 6 взрослыхЧисло погибших при стрельбе в ижевской школе увеличилось до 17 человек, сообщается на сайте главы Удмуртии со ссылкой на данные Следственного комитета РФ.