19:28 03/09/2025Ստեփան Սամվելյանի կյանքի սպառնացող վտանգը գալիս է Հայաստանում գործող իշխանությունների անպատասխանատու վարքագծիցՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը գրում է․ «Հանիրավի մեղադրյալ Ստեփան Սամվելյանի կյանքի սպառնացող վտանգը գալիս է Հայաստանում գործող իշխանությունների անպատասխանատու վարքագծից և դիտավորյալ անգործության...
18:45 03/09/2025ՍԴ պատվիրակությունը մասնակցել է Աստանայում Սահմանադրության 30-ամյակի միջոցառմանը2025 թվականի օգոստոսի 28-ից 31-ը Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա՝...
18:21 03/09/2025Վրաստանում եվրոպամետ բողոքի մասնակից 11 ցուցարարներն ազատազրկվել են 2 տարովՎրաստանում դատավոր Նինո Գալուստաշվիլին Վրաստանի քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի (հասարակական կարգը խախտող խմբային գործողությունների կազմակերպում կամ դրանց ակտիվ մասնակցություն) համաձայն ընթացիկ...
17:03 03/09/2025Ամուսնուս կյանքը վտանգված է. Վիգեն Էուլջեքջյանի կնոջ ահազանգըԱդրբեջանում պահվող հայ գերի Վիգեն Էուլջեքջյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքջյանը, ահազանգել է այն մասին, որ ամուսինը արդեն 20 օր է հացադուլ է անում Բաքվի բանտում։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Լինդա Էուլջեքջյանը...
16:31 03/09/2025Այս տարվա առաջին կիսամյակում քննվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ 508 քրեական վարույթ. ՔԿՔննչական կոմիտեում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում քննվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ 508 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 949), որից 358-ը փոխանցվել է 2024 թվականից,...
16:11 03/09/2025Տավուշի գյուղերից մեկում 53-ամյա տղամարդը մտել է տան ննջարան և փորձել նախ խեղդել 34-ամյա կնոջը, ապա 1-ամյա երեխայինԿան վիրավորներ։
15:59 03/09/2025Անահիտ Մանասյանն ընդունել է Հայաստանում ԿԽՄԿ-ի պատվիրակության ղեկավարինՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Դաֆնե Մարեին: Պաշտպանը բարձր է գնահատել Հայաստանում ԿԽՄԿ-ի և Մարդու...
15:52 03/09/2025Հայաստանում անցած 1 օրում գրանցվել է 14 ավտովթաՀանրապետությունում սեպտեմբերի 2-3-ը բացահայտվել է 147 հանցագործություն, որոնցից 8-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .18 դեպք՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը...
14:50 03/09/2025Բաքվում պահվող հայ գերիների շրջանում եղել են ինքնասպանության փորձեր. Սիրանուշ ՍահակյանԲաքվի բանտերում պահվող հայ գերիների շրջանում եղել են ինքնասպանության փորձեր», - «Ազատությանն» այսօր փոխանցեկ է Եվրոպական դատարանում գերիների շահերի պաշտպան Սիրանուշ Սահակյանը: Իրավապաշտպանի խոսքով՝...
14:26 03/09/2025Հայաստանի կառավարության միջամտությունը եկեղեցու գործերին նրա աճող ավտորիտարիզմի հիմնական ցուցիչն է. Ամստերդամ«Հայաստանի կառավարության միջամտությունը եկեղեցու գործերին նրա աճող ավտորիտարիզմի հիմնական ցուցիչն է»,-X-ի իր միկրոբլոգում գրել է հայտնի իրավաբան և մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպան Ռոբերտ...
14:02 03/09/2025Հայաստանցիները կարող են Ղազախստան այցելել առանց վիզայիՂազախստանի խորհրդարանի ստորին պալատն ընդունել է «Ղազախստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության միջև քաղաքացիների տեղաշարժի և մնալու մասին համաձայնագրի վավերացման...
13:31 03/09/2025Ռամզան Կադիրովի մայրն ընդգրկվել է պատժամիջոցների ցուցակումՄեծ Բրիտանիան Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Կադիրովի մորը ներառել է պատժամիջոցների ցուցակում։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Հակառուսական սահմանափակումների շրջանակներում պատժամիջոցներ են...
11:43 03/09/2025Հայաստանը կամավոր տարբերակով հրաժարվել է ՀԷՑ-ի վերաբերյալ Արբիտրաժի միջանկյալ որոշումը կատարել. Գալյան«Մենք այս պահին ունենք հետևյալ իրականությունը՝ միջազգային Արբիտրաժը կայացրել է միջանկյալ որոշում, ըստ էության, հայցի ապահովում կիրառելու մասին, որն այս պահին չի կատարվում կառավարության կողմից կամավոր...
11:36 03/09/2025Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի սեպտեմբերի 8-ին«2025 թվականի հունիսի 17-ին գործադիր իշխանության ղեկավարի կողմից կատարվեց հետևյալ ֆեյսբուքյան գրառումը.
11:11 03/09/2025Արտակարգ դեպք՝ Տավուշի մարզում․ տղամարդը մտել է քաղաքացու տան ննջարան և փորձել նախ խեղդել 34-ամյա կնոջը, ապա 1-ամյա երեխայինՕրեր առաջ սպանության փորձ է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 05։45-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության...
11:06 03/09/2025Ադրբեջանում մարդկանց պատրաստում են Հայաստանում բնակության. ՔՊ-ական իշխանության պրոպագանդայի հակառակ կողմը«Ադրբեջանում պաշտոնապես հայտարարել են, որ արդեն ավարտել են Հայաստան բնակության գալու համար 100.000-ից ավելի, այսպես կոչված, «արևմտյան ադրբեջանցիների» գրանցումը, և գրանցումը շարունակվում...
10:21 03/09/2025Բաքվի դատարանում Ռուբեն Վարդանյանի կեղծ գործով դատավարությանը «ցուցմունքներ են տվել տուժողները»Բաքվի դատարանում նախօրեին կայացել է Արցախի Նանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի կեղծ գործով դատավարությունը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, դատարանը լսել է «տուժողների և նրանց...
08:25 03/09/2025Թաթոյան. Սա կշարունակվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ ադրբեջանական պահանջները հլու հնազանդ կատարվում են ՀՀ իշխանության կողմից` հանուն սեփական իշխանության«Սեպեմբերի 2-ը պատմական օր է. 1991 թվականին այս օրն Արցախը հռչակեց իր անկախությունը՝ իրավական հիմքով, ժողովրդավարական կամքով և իրավունքների համար պատմական արդարությամբ։ Բայց այսօր, ավելի քան երեք...
18:41 02/09/2025Դատախազը դատարանից պահանջեց 1 ամսով երկարաձգել Միքայել սրբազանի խափանման միջոց կալանքըԴատախազը դատարանից պահանջեց 1 ամսով երկարաձգել Միքայել սրբազանի խափանման միջոց կալանքը: Հիշեցնենք, որ Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ հարուցված քրեական գործով այսօր դատավոր...
18:12 02/09/2025Միքայել Սրբազանի պաշտպանը՝ դատավորին. Առանձին սենյակում վերդիկտ կայացնելիս ազնիվ եղեք ինքներդ Ձեզ հետԲողոքի ակցիայի մասնակիցներին զինվելու կոչ արած մարդն ազատության մեջ է, իսկ Միքայել Սրբազանն այսօր նստած է մեղադրյալի աթոռին։

17:52 18/01/2020Funeral service for Georgi Kutoyan to take place on January 19The funeral service for Georgi Kutoyan, former head of Armenia’s National Security Service (NSS) will be held on January19 at 18:00 at funeral home Erebuni (Don Str.
18:39 17/01/2020Alvina Gyulumyan elected Deputy President of the Constitutional CourtThe judge of the Constitutional Court of Armenia Alvina Gyulumyan was elected on Friday Deputy President of the Constitutional Court during the working session of the Constitutional Court.
17:44 17/01/2020Kutoyan’s body was found by wife – Artur MelikyanThe body of the former head of Armenia’s National Security Service (NSS) was found by his wife, the Head of Department of Investigation of Particularly Important Cases at Investigative Committee...
16:24 17/01/2020Ex-Armenian security chief found dead in YerevanFormer Director of Armenia’s National Security Service Georgi Kutoyan was found dead with a gunshot wound in his apartment on Yerevan’s Paruyr Sevak Street on Friday, the Investigative Committee...
19:58 15/01/2020Hrayr Tovmasyan, Gianni Buquicchio discuss developments around Armenia’s Constitutional Court during a video callThe President of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan had a conversation with the President of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) and other officials...
19:20 15/01/2020Extraordinary court hearing underway to determine measure of restraint for ex-General Manvel GrigorianThe Yerevan Court of General Jurisdiction is holding an extraordinary hearing on measure of restraint for Manvel Grigoryan, a retired Armenian army general and a former lawmaker facing various...
14:45 15/01/2020Armenian TV station owner’s arrest ruling appealed, lawyer saysA Yerevan court ruling to arrest owner of the Fifth Channel Armen Tavadyan has been appealed to a higher court, his lawyer Hovhannes Khudoyan told reporters on Wednesday.
13:38 15/01/2020Artsakh ombudsman issues statement on 30th anniversary of Baku pogromsArtsakh's Human Rights Defender (Ombudsman) Artak Beglaryan issued a statement on the 30th anniversary of the Baku massacres of Armenians organized by Azerbaijan in January 1990.
12:46 15/01/2020UN: 55 million children in Europe suffer violence each yearEach year, at least 55 million children in Europe suffer some form of physical, sexual, emotional or psychological violence, the UN health agency (WHO) said on Tuesday, according to UN News.
12:31 15/01/2020Armenia’s former security chief says his ‘warnings several months ago’ also concerned Constitutional CourtFormer Director of Armenia’s National Security Service, Major-General Artur Vanetsyan said his warnings several months ago also dealt with the developments surrounding the Constitutional Court.
11:51 15/01/2020Iran plane downing: Person who filmed video arrestedIranian media reported that Iran's elite Revolutionary Guards had arrested the person who filmed the footage showing a Ukrainian passenger plane being shot down by a missile.
11:15 15/01/2020Armenia’s Pashinyan summoned for questioningPrime Minister Nikol Pashinyan of Armenia has been summoned for questioning by the Investigative Committee, the PM said in a Facebook post on Wednesday, sharing a selfie with an investigator.
18:46 14/01/2020Fashion designer, choreographer Nariman Grigoryan killed in TashkentUzbek fashion designer and choreographer of Armenian origin Nariman Grigoryan was assassinated in Tashkent, the local Bureau of Sputnik news agency reported.
16:02 14/01/2020Death penalty for ex-Pakistan president Pervez Musharraf thrown outA court in Pakistan has overturned the death sentence handed down to former president Pervez Musharraf by declaring the legal process unconstitutional, BBC News reported.
19:12 13/01/2020Traffic police: 183 vehicles taken to penalty areas over the past 10 daysTraffic police of Armenia reports that about 183 vehicles were taken to the penalty area from the period of December 3o to January 12 throughout the republic.
09:41 13/01/2020Arpine Hovhannisyan: It is evident for which criminal procedure the authorities are desperately trying to get rid of the CC judgesAccording to my information, last December, the Venice Commission has clearly emphasized that the Commission should follow up that the early retirement of CC judges would be truly voluntary and would...
12:44 11/01/2020Hraparak Daily: Pashinyan gave a week to law enforcement to remove President of the Constitutional Court from officePrime Minister Nikol Pahsinyan held a secret consultation today on the matter of the President and Judges of the Constitutional Court attended by the representatives of law enforcement bodies,...
15:57 10/01/2020Armenian Public Defender's Office has new deputy headA consultation was held at Armenia’s Chamber of Advocates with the participation of public defenders on Friday.
12:07 10/01/2020Preliminary probe into Serzh Sargsyan's case over – reportThe Special Investigative Service of Armenia has reportedly concluded the preliminary investigation into the case of Armenia’s third President Serzh Sargsyan.