13:55 06/09/2025Մահացել է «Յուկոսի» գործով փաստաբանը56 տարեկան հասակում մահացել է «Յուկոսի» գործով փաստաբան Ելենա Լիպցերը։ Այս մասին հայտնում են ռուսական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով «Լիպցեր, Ստավիցկայա և գործընկերներ» փաստաբանական ասոցիացիայի...
13:38 06/09/2025Տնային կալանք ու 2 մլն դրամ գրավ. Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր խափանման միջոցի վերաբերյալ դատարանը որոշում է կայացրելԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ-ում Հայաստանի նորանշնակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանին եղբորը կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել Քննչական կոմիտռեն։ Սակայն Արմավիրի մարզի ընդհանուր...
12:39 06/09/2025Եթե խաղի կանոններն այնպիսին են, որ դրանք ներկայացվում են տեռորիզմ, ուրեմն սկսեք Լիլիթ Մակունցից. ԱվետիսյանՊետական կառավարման փորձագետ Հովհաննես Ավետիսյանի՝ այսօր ասուլիսին մասնակցելու հրավերին միջազգային ներկայացուցչություններից չեն արձագանքել, որևէ աշխատակից այսօրվա ասուլիսին չէր եկել։ Ավետիսյանն ասաց՝...
10:52 06/09/2025Հանրապետության հրապարակում ոստիկանության ծառայողները կանխել են ալկոհոլի ազդեցության տակ գտնվող տղամարդու կողմից ինքնահրկիզման փորձըՍեպտեմբերի 4-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 04։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության զորամասերից մեկի ծառայողները Հանրապետության...
22:43 05/09/202565 ամյա գործազուրկի նկատմամբ Գյումրիում քրեական վարույթ է սկսվել ֆեյսբուքյան գրառման համարՀոդվածի ներքո կատարել է «Քերթել սաղին ընտանիքով» մեկնաբանությունը
21:38 05/09/2025Վրաստանում «գողական աշխարհի» դեմ ռեյդից հետո 30 մարդ է ձերբակալվելՄեղադրանքներ են առաջադրվել «օրենքով գող» Թենգիզ Խոպերիային՝ «Չինկա» մականունով, և նրա հանցակիցներին, որոնք Վրաստանում չեն։
20:23 05/09/2025Անդրանիկ Չամիչյանի կալանքը փոխարինվեց 2 ամսյա տնային կալանքիՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնում է, որ Անդրանիկ Չամիչյանի կալանքը փոխվել է։ « Հայաստանի ամենաերիտասարդ քաղբանտարկյալ 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանի կալանքը երկարացնելու...
18:47 05/09/2025Ազատ գյուղի կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական նիստը հետաձգվեցԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վարդան Հարությունյանի նախագահությամբ, Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական նիստը հետաձգվեց։...
18:19 05/09/2025Քրեական ոստիկանները սպանության փորձի մեղադրանքով հետախուզվողի են հայտնաբերելՔրեական ոստիկանության գլխավոր և Սյունիքի մարզային վարչությունների ծառայողների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում սեպտեմբերի 4-ին Երևան քաղաքի Եղվարդի խճուղում...
18:00 05/09/2025Վանաձորում գտան ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով հետախուզվողինՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում սեպտեմբերի 4- ին Վանաձոր քաղաքի Գրիգոր Լուսավորչի փողոցում հայտնաբերվել և...
17:51 05/09/2025Պարտավոր էի, բայց ինձ պետք է վերադասն ասեր՝ գնա, ստուգի. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վարդան Հարությունյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվեց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական...
16:58 05/09/2025Վեց ամսում կալանվորվել է 15 անչափահաս. Ի՞նչ հանցագործություններ են կատարում նրանքՔննչական կոմիտեում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում քննվել է անչափահասների կողմից կատարված հանցագործությունների վերաբերյալ 344 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 298), որից 172-ը փոխանցվել է 2024...
15:52 05/09/2025Հիվանդ տեղափոխող շտապ օգնության մեքենայի մասնակցությամբ վթար Էրեբունիում. Կան տուժածներԱյսօր ժամը 13:10-ի սահմաններում Էրեբունի - Աթոյան փողոցների խաչմերուկում բախվել են շտապօգնության և «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ից հայտնում են, որ վթարի հետևանքով 3 հոգի տեղում...
15:47 05/09/2025Դատավորի՝ կաշառք վերցրած օգնականի գործն ուղարկվել է հակակոռուպցիոն դատարանՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից ստացված նյութերի հիման վրա ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ ՀՀ Արագածոտնի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի...
15:40 05/09/2025ՍԴ-ն չի շտապում պարզել «ՀԷՑ»-ը խլելու վերաբերյալ իշխանությունների ընդունած օրենքի սահմանադրականության հարցըՍԴ-ն չի շտապում պարզել «ՀԷՑ»-ը խլելու վերաբերյալ իշխանությունների ընդունած օրենքի սահմանադրականության հարցը։ Արդեն 1,5 ամիս է, ինչ ՍԴ-ն ձգձգում է ԱԺ ընդդիմադիր երկու խմբակցությունների կողմից...
15:22 05/09/2025Ննջասենյակը վերածել էր կանեփի ջերմոցիԹմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու վերաբերյալ հերթական տեղեկությունը Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները ստացան սեպտեմբերի...
14:37 05/09/2025Թիվ 2 երթուղին սպասարկող ավտոբուսի մասնակցությամբ վթար Անդրանիկի փողոցում. Ավտոբուսը հայտնվել է մայթինԱյսօր՝ սեպտեմբերի 5-ին, Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված ավտոբուսի մասնակցությամբ հերթական ավտովթարն է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 12:50-ի սահմաններում Զորավար...
13:13 05/09/2025Քաղաքացիների 71.5 տոկոսը Սամվել Կարապետյանին քաղբանտարկյալ է համարում. ՀարցումՔաղաքացիների 62 տոկոսը համարում է, որ Հայաստանում քաղբանտարկյալներ կան։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման տվյալներ հրապարակեց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ...
10:25 05/09/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է կեղծ օղիների վաճառքի բազմաթիվ դեպքերՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչություն օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում շրջանառվում են կեղծ, ինքնարժեքից և շուկայական գներից ցածր...
09:40 05/09/2025Տիգրան Աբրահամյան. Գործող կառավարչի համար սպառնալիք են բոլոր այն անձինք, ովքեր չեն համակերպվում ստեղծված իրողությունների հետԴու քաղբանտարկյալ ես, բայց շատ շատերից՝ ազատ, ոչ մի պահ չթուլացած, չխեղճացած։

21:19 15/10/2022Россиян оштрафовали на 85,7 миллиона рублей за дискредитацию армииЗа дискредитацию армии россияне должны государству уже 85,7 млн руб., следует из данных официальной судебной статистики за первые шесть месяцев этого года.
16:11 15/10/2022В «офисе» упомянутой в сообщении о теракте на Крымском мосту армянской фирмы живут русские туристыВ квартире в армянском городе Алаверди, где зарегистрирована армянская компания "ГУ АР ДЖИ ГРУП", фигурирующая в сообщении о теракте на Крымском мосту, сейчас проживают русские туристы, сообщил РИА...
14:18 15/10/2022В Неркин Ханде вследствие продолжающихся посягательств Азербайджана для жителей общины сложилась сложнейшая ситуация – ЗПЧЗащитник прав человека Армении Кристине Григорян 14 октября посетила село Неркин Ханд Сюникской области, которая из-за азербайджанского нападения на Армению 13 сентября оказалась в наиболее сложной...
19:31 14/10/2022Отвратительное военное преступление. Human Rights Watch о казни азербайджанцами армянских военныхКазнь армянских военнопленных азербайджанскими войсками во время боевых действий между странами в сентябре 2022 г.
12:26 14/10/2022В Турции узаконили уголовное преследование за распространение дезинформацииОппозиция тем не менее считает, что власти используют административный ресурс, чтобы не допустить ее победы на всеобщих выборах, которые планируются в Турции в июне 2023 года.
19:44 13/10/2022В Следственном комитете Армении уволили трех человекВ дисциплинарной комиссии Следственного комитета Республики Армения обсуждены ходатайства председателя СК касательно применения дисциплинарного наказания «освобождение от должности» на основании...
18:07 13/10/2022В Грузии предложили ужесточить наказания за половые преступленияСогласно поправкам, половой контакт в любой форме с ребенком до 12 будет караться лишением свободы на срок от 15 до 20 лет либо бессрочным заключением.
17:51 13/10/2022КГД Армении опубликовал видеозапись транспортировки груза взорванного на Крымском мосту грузовикаКомитет государственных доходов (КГД) Армении в дополнение к вчерашнему сообщению, сегодня, 13 октября, обнародовал видеозапись процесса импорта в РА рулонов полиэтиленовой пленки и, затем процесса...
16:52 13/10/2022В Армении муж с женой ограбили бабушку7 октября в отдел полиции Капана поступило сообщение от одной жительницы города Капан. Она сообщила, что в период с 5 по 7 октября в 15:00 кто-то проник в квартиру её матери-пенсионерки и похитил 900...
15:42 13/10/20225 из 6 обеспечивающих село Норабак водой природных источников теперь находятся под контролем АзербайджанаВ связи с уязвимой ситуацией, создавшейся для жителей приграничных общин Тавушской и Гегаркуникской областей в результате военных действий, развязанных вооруженными подразделениями Азербайджана 27...
15:04 13/10/2022Никол Пашинян: Есть лишь один вопрос, по которому нареканий не было, – организация питания в армии«В связи с событиями последнего периода непрерывно звучат всевозможные жалобы или опасения по поводу организации вооруженных сил, но есть один вопрос, по которому, кажется, не прозвучало никаких...
12:58 13/10/2022СНБ Армении: Инициировано уголовное производство для выяснения достоверности публикаций о подрыве грузовика на Крымском мостуВ средствах массовой информации были опубликованы сведения, что взрывчатые вещества, использованные для теракта на Крымском мосту 8 октября 2022 года, были спрятаны в грузовом автомобиле, за рулем...
18:04 12/10/2022В Степанакерте мужчина бросил гранату в полицейских: ранен один служащийЖизни Лерника Баласаняна ничего не угрожает.
16:52 12/10/2022Омбудсмен: Запечатленные на видео события произошли 13 сентября на территории АрменииУказанные факты детально задокументированы и будут направлены международным специализированным организациям и акторам.
16:10 12/10/2022КГД Армении представляет подробности касательно груза взорванного на Крымском мосту грузовикаКомитет государственных доходов Армении в связи с некоторыми публикациями касательно совершенного на Крымском мосту подрыва представляет детальное описание импорта соответствующих товаров ООО «ГУ АР...
13:25 12/10/2022Генпрокуратура Армении отреагировала на сведения ФСБ РФ по делу о теракте на Крымском мостуВ Генеральной прокуратуре Республики Армения изучили сведения, распространенные Федеральной службой безопасности Российской Федерации 12 октября, и публикации в различных СМИ.
10:51 12/10/2022По делу о теракте на Крымском мосту задержаны 8 человек, среди них – гражданин АрменииФСБ сообщила о задержании пяти граждан России, трех граждан Украины и Армении в рамках расследования дела о теракте на Крымском мосту, организатором теракта названа украинская военная разведка.
18:30 11/10/2022Наири Галстян вступил в должность главы Судебного департаментаС 11 октября с.г. временно исполняющий обязанности первого заместителя руководителя Судебного департамента Наири Галстян Ваграмович вступил в должность главы Судебного департамента. Об этом сообщает...
17:57 11/10/2022ЕСПЧ обнародовал вердикт по делу скончавшегося в армии 22-летнего военнослужащегоСуд счел, что Армения должна выплатить истцу 35 000 евро в качестве компенсации морального вреда и 2 500 евро в качестве компенсации судебных издержек.
20:05 10/10/2022Экс-глава МЧС Армении Андраник Пилоян освобожден под залог в размере 15 миллионовСудья Антикоррупционного суда Тигран Давтян освободил бывшего министра по чрезвычайным ситуациям Армении Андраника Пилояна под залог в размере 15 миллионов.