21:47 04/09/2025Կրшկոցներ՝ Գորիսի կենտրոնումՈստիկանները ու պարեկները հայտնաբերել են կրակված մի քանի պարկուճ, մետաղյա խողովակ և արնանման հետքեր
20:25 04/09/2025ՔՊ-ական Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը առաջին անգամը չէ աչքի ընկել իր անհավասարակշիռ վարքովՀրապարակը գրում է․ «Պարզվում է` ԱՄՆ-ում նորանշանակ դեսպան, ՔՊ-ական Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը առաջին անգամը չէ աչքի ընկել իր անհավասարակշիռ վարքով, մոտ երկու տարի առաջ էլ նա պարեկների հետ քաշքշուքի մեջ...
20:01 04/09/2025Էջմիածնի ռեստորանային համալիրներից մեկի հետնամասում՝ ծառի տակ, զենք-զինամթերք է հայտնաբերվելՍեպտեմբերի 3-ին ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Էջմիածին քաղաքի ռեստորանային համալիրներից մեկի հետնամասում՝ ծառի տակ, զենք-զինամթերք է թողել: Այս մասին հայտնում են...
19:26 04/09/2025Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչն ու ՌԴ դեսպանը քննարկել են միջպետական իրավական հարցերՄիջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչի գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Այսօր` սեպտեմբերի 4-ին, Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանն ընդունել է...
19:16 04/09/2025Դատարանը մերժեց «Ավտոբուսի գործով» դատավճռի դեմ դատախազության ու պաշտպանության բողոքները․ ՄելիքյանՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Վերաքննիչ դատարանը քիչ առաջ մերժեց Սամվել Վարդանյանի վերաբերյալ «Ավտոբուսի գործով» դատավճռի դեմ դատախազության ու պաշտպանության բողոքները։ Առաջին ատյանի դատական...
17:17 04/09/2025Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր մոտ ոչինչ չի հայտնաբերվել, ուղևորը փախուստի է դիմել և իր մոտից նետել արգելված իրերը. Արփինե Սարգսյան«Փարաքարում տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ մեքենայի վարորդը եղել է մեր գործընկեր Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը, նրա մոտ չի հայտնաբերվել ոչինչ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ներքին գործերի նախարար Արփինե...
17:16 04/09/2025Մոնտաժված և հարմարեցված ձայնագրությունները թարգմանվել են նաև ԱՆԳԼԵՐԵՆ և իմ անունը նույնպես տարբեր հարթակներում շահարկվում է. Հ. Ավետիսյանը դիմել է միջազգային կառույցներինՓորձագետ Հովհաննես Ավետիսյանը մեկնարկող դատական պրոցեսին ընդառաջ նամակով դիմել է Հայաստանում գործող դիվանագիտական ներկայացուցչություններին։ «Արքեպիսկոպոս Բագրատ Գալստանյանի և ևս 17 կալանավորված մեր...
16:06 04/09/2025Ապացույցը գտնվում է Հայաստանի Հանրապետության ձեռքում, որը դիտավորյալ կամ անփութորեն չի տրամադրվում ինձ. Դավիթ ՀարությունյանՀայաստանի գլխավոր դատախազությունը դատավարական փաստաթուղթ հանդիսացող հայցադիմումում թաքցրել է ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի՝ տարբեր տարիներին տարբեր կառույցներից ստացած...
15:50 04/09/2025Արձանագրվել են ապօրինի փայտանյութի ու սևահողի տեղափոխման, մթնոլորտային օդի աղտոտման դեպքերԲնապահպանական իրավախախտումների կանխարգելման նպատակով հանրապետության ողջ տարածքում իրականացվող խստացված լայնածավալ ստուգայցերի ընթացքում Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցներն...
15:11 04/09/2025Անչափահասների սեռական ազատության դեմ ուղղված վարույթներն են առավել շատ քննվել դատարաններումՀՀ քննչական կոմիտեում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում քննվել է անչափահասների նկատմամբ կատարված հանցագործությունների վերաբերյալ 1.011 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 887), որից 477-ը փոխանցվել է...
14:36 04/09/2025Դшնшկահարություն՝ Կոտայքի մարզումՆաիրիի համայնքային ոստիկանության ծառայողների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել ենթադրյալ կասկածյալի ինքնության վերաբերյալ և ձեռնարկվում են միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ
11:43 04/09/2025Նախկին նախարարի եղբոր դեմ քրգործ է հարուցվել 3 հոդվածներով. Նոր մանրամասներԱշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ-ում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր՝ այս պահին ձերբակալված Մկրտիչ Մկրտչյանի դեմ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 3...
10:54 04/09/2025Կոծկման փո՞րձ. Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր ձերբակալման մասին հարցերին ՔԿ-ն չի պատասխանումԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ-ում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր՝ Մկրտիչ Մկրտչյանի ձերբակալության հետ կապված հարցերին Քննչկան կոմիտեն չի պատասխանում։...
10:42 04/09/2025Բաքվում ձերբակալված ռուս զբոսաշրջիկի հարազատները երկու ամիս չեն կարողանում կապ հաստատել նրա հետՎայսերոյի խոսքով՝ իր որդին Բաքու է մեկնել որպես զբոսաշրջիկ
10:35 04/09/2025Ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման մեջ մեղադրվող ՊՆ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյայի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված մեծածավալ ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 1999-2020 թվականների ընթացքում ՀՀ ՊՆ 5-րդ բանակային...
10:13 04/09/2025Բաքվում լրտեսության մեղադրանքով ձերբակալված ՌԴ քաղաքացին բանտում ամուսնացել է իր ընկերուհու հետՀուլիսի 1-ին ադրբեջանական լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ Բաքվում ձերբակալել են ութ Ռուսաստանի քաղաքացու
10:11 04/09/2025Մարտաֆիլմ Փարաքարում. Թմրանյութի գործով ձերբակալվել է ԱՄՆ նորանշնակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը«Անցած գիշեր Փարաքարում իսկական ամերիկյան մարտաֆիլմ է եղել. ձերբակալվել է աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ -ում դեսպան նշանակված Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը` Մկրտիչը` գրպանը ասում են,...
09:37 04/09/2025Ադրբեջանը լրջորեն հետևում է, որ Հայաստանը պաշտպանության ոլորտում հանկարծ որևէ նոր համագործակցություն չսկսի կամ զարգացում չունենա. Թաթոյան«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարումը ոչ միայն հակադրվում է Հայաստանի պետական շահերին, այլ նաև սկզբունքային առումով ոտնահարում է ԵԱՀԿ գործունեության հիմքերը: Այն հակասում է մարդու իրավունքների պաշտպանության...
09:18 04/09/2025Գիշերվա 4:30 էր։ Արթնացել եմ տղամարդկանց բարձր ձայներից. Տաթևի կալանավորված ղեկավարի դստեր ահազանգըՏաթևի՝ կալանավորված ղեկավար Գոռ Մինասյանի դուստրը՝ Մելինե Մինասյանն ահազանգում է, որ երեկ վաղ առավոտյան, երբ ընտանիքի անդամները քնած են եղել, մի խումբ ոստիկաններ ներխուժել են տուն խուզարկություններ...
20:32 03/09/2025Իմ նպատակն է ցույց տալ՝ դատախազության նման մոտեցումն արդարադատության նկատմամբ ծաղր է. Դավիթ Հարությունյան«Իմ դեմ հայցադիմում է ներկայացվել տարբեր նպատակներով։ Նպատակներից մեկն ինձ վնաս պատճառելն է»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով դատական հերթական նիստից...

17:43 08/10/2022В Армении мужчина случайно выстрелил в своего друга, перезаряжая ружье для охотыОбстоятельства инцидента устанавливаются.
15:43 08/10/2022Установлена личность владельца грузового автомобиля, взорвавшегося на Крымском мостуВ субботу утром на Крымском мосту был подорван грузовик, в результате чего загорелись цистерны соседнего грузового поезда. По данным СК, погибли три человека.
13:38 08/10/2022СК Армении: Возвращенные в Армению военнопленные подвергались пыткамПри участии возвращенных военнопленных пока проходят допросы.
12:19 08/10/2022Эдгар Казарян: Деятельность Никола Пашиняна и его преступной группировки является незаконнойКонкретное требование пункта 12 Декларации о независимости Армении заключается в том, чтобы она являлась основой для деятельности государственных органов.
22:33 07/10/2022БДИПЧ/ОБСЕ: Видеозапись очевидно демонстрирует факт пыток армянских военнослужащихПризываем немедленно расследовать это и прошлые сообщения о преступлениях против мирных жителей на армяно-азербайджанской границе.
16:43 07/10/2022Карен Андреасян избран председателем Высшего судебного советаКарен Андреасян тайным голосованием избран председателем Высшего судебного совета. Об этом сообщает пресс-служба ВСС. «Согласно статье 84 Конституционного закона Судебный кодекс Республики Армения,...
15:30 07/10/2022Была проблема по части полицейских, обеспечивающих общественный порядок на месте. ЗПЧ – о действиях Полиции в «Ераблуре»«Защитник прав человека – государственное должностное лицо, но его часто некоторые круги путают с оппозиционным политическим деятелем.
14:20 07/10/2022Кристине Григорян: В военном госпитале Азербайджана армянских пленных оперировали без обезболиванияОмбудсмен сообщила, что варварства со стороны Азербайджана и факты многочисленных нарушений прав человека, должны быть вынесены на стол переговоров.
12:38 07/10/2022Кристине Григорян: Собранные нами факты доказывают, что гибридная война вполне реальна«Первый доклад Защитника прав человека был обнародован 16 сентября, в котором мы зафиксировали события, факты, произошедшие 13-15 сентября», – заявила на сегодняшней пресс-конференции Омбудсмен...
12:07 07/10/2022Татоян: Преступления против армян поощряются именно властями АзербайджанаЭто ещё одно доказательство того, что они спонсируют безнаказанность преступлений против армян.
17:36 06/10/2022Карен Андреасян ответил на нашумевший вопрос о портрете Никола Пашиняна в его кабинете«Разделяю все те ценности, которые есть как в правящей, так и не правящей командах, независимо от того, находятся они сейчас в парламенте или нет.
16:32 06/10/2022Карен Андреасян и Ерануи Туманянц избраны членами ВСС АрменииНовоизбранные члены ВСС приняли присягу с трибуны НС и подписали текст присяги о вступлении в должность.
13:45 06/10/2022Союз адвокатов Монпелье крайне обеспокоен попытками изменить признанные с 1923 года ООН границыСоюз адвокатов Монпелье выступил с заявлением по поводу азербайджанской агрессии в отношении суверенной территории Армении.
12:30 06/10/2022Нападение на детский сад в Таиланде: погибли 30 человек, в том числе 23 ребенкаПо меньшей мере 30 человек, в том числе 23 ребенка, погибли в результате нападения мужчины, вооруженного пистолетом и ножом, на детский сад на северо-востоке Таиланда.
19:46 05/10/2022Выступление Никола Пашиняна изучено в суде как доказательство клеветы в адрес Роберта КочарянаПосле изучения доказательства возникла необходимость рассмотреть вопрос о распространении этого выступления, что в тот момент было невозможно в суде из-за отсутствия интернета.
18:56 05/10/2022Карен Андреасян больше не занимает должность министра юстиции АрменииМинистр юстиции Армении Армении Карен Андреасян распространил заявление, в котором сообщил, что сегодня завершилась его работа в должности министра юстиции Армении.
16:11 05/10/2022Находящегося под арестом Тарона Манукяна исключили из ЕГУКак бы то ни было, Тарон потеряет один учебный год и потом продолжит учебу, однако некоторые окончательно потеряли свое лицо и те крупицы совести, которые, наверное, еще оставались.
18:08 04/10/2022СНБ: Азербайджан распространяет ложные сведения о выводе российских миротворческих сил из Арцаха в ближайшие дниПризываем не поддаваться фейковым новостям и следить только за официальной информацией.
17:03 04/10/2022В США женщина убила беременную девушку и извлекла ребенка из её утробыОтмечается, что вырезанный из утробы ребенок спустя некоторое время скончался.
15:02 04/10/2022Суд разрешил Армену Геворкяну отправиться в СтрасбургСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян позволил депутату Национального Собрания от фракции «Армения» Армену Геворкяну отбыть в Страсбург на предстоящие 10-14 октября...