21:47 04/09/2025Կրшկոցներ՝ Գորիսի կենտրոնումՈստիկանները ու պարեկները հայտնաբերել են կրակված մի քանի պարկուճ, մետաղյա խողովակ և արնանման հետքեր
20:25 04/09/2025ՔՊ-ական Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը առաջին անգամը չէ աչքի ընկել իր անհավասարակշիռ վարքովՀրապարակը գրում է․ «Պարզվում է` ԱՄՆ-ում նորանշանակ դեսպան, ՔՊ-ական Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը առաջին անգամը չէ աչքի ընկել իր անհավասարակշիռ վարքով, մոտ երկու տարի առաջ էլ նա պարեկների հետ քաշքշուքի մեջ...
20:01 04/09/2025Էջմիածնի ռեստորանային համալիրներից մեկի հետնամասում՝ ծառի տակ, զենք-զինամթերք է հայտնաբերվելՍեպտեմբերի 3-ին ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Էջմիածին քաղաքի ռեստորանային համալիրներից մեկի հետնամասում՝ ծառի տակ, զենք-զինամթերք է թողել: Այս մասին հայտնում են...
19:26 04/09/2025Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչն ու ՌԴ դեսպանը քննարկել են միջպետական իրավական հարցերՄիջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչի գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Այսօր` սեպտեմբերի 4-ին, Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանն ընդունել է...
19:16 04/09/2025Դատարանը մերժեց «Ավտոբուսի գործով» դատավճռի դեմ դատախազության ու պաշտպանության բողոքները․ ՄելիքյանՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Վերաքննիչ դատարանը քիչ առաջ մերժեց Սամվել Վարդանյանի վերաբերյալ «Ավտոբուսի գործով» դատավճռի դեմ դատախազության ու պաշտպանության բողոքները։ Առաջին ատյանի դատական...
17:17 04/09/2025Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր մոտ ոչինչ չի հայտնաբերվել, ուղևորը փախուստի է դիմել և իր մոտից նետել արգելված իրերը. Արփինե Սարգսյան«Փարաքարում տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ մեքենայի վարորդը եղել է մեր գործընկեր Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը, նրա մոտ չի հայտնաբերվել ոչինչ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ներքին գործերի նախարար Արփինե...
17:16 04/09/2025Մոնտաժված և հարմարեցված ձայնագրությունները թարգմանվել են նաև ԱՆԳԼԵՐԵՆ և իմ անունը նույնպես տարբեր հարթակներում շահարկվում է. Հ. Ավետիսյանը դիմել է միջազգային կառույցներինՓորձագետ Հովհաննես Ավետիսյանը մեկնարկող դատական պրոցեսին ընդառաջ նամակով դիմել է Հայաստանում գործող դիվանագիտական ներկայացուցչություններին։ «Արքեպիսկոպոս Բագրատ Գալստանյանի և ևս 17 կալանավորված մեր...
16:06 04/09/2025Ապացույցը գտնվում է Հայաստանի Հանրապետության ձեռքում, որը դիտավորյալ կամ անփութորեն չի տրամադրվում ինձ. Դավիթ ՀարությունյանՀայաստանի գլխավոր դատախազությունը դատավարական փաստաթուղթ հանդիսացող հայցադիմումում թաքցրել է ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի՝ տարբեր տարիներին տարբեր կառույցներից ստացած...
15:50 04/09/2025Արձանագրվել են ապօրինի փայտանյութի ու սևահողի տեղափոխման, մթնոլորտային օդի աղտոտման դեպքերԲնապահպանական իրավախախտումների կանխարգելման նպատակով հանրապետության ողջ տարածքում իրականացվող խստացված լայնածավալ ստուգայցերի ընթացքում Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցներն...
15:11 04/09/2025Անչափահասների սեռական ազատության դեմ ուղղված վարույթներն են առավել շատ քննվել դատարաններումՀՀ քննչական կոմիտեում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում քննվել է անչափահասների նկատմամբ կատարված հանցագործությունների վերաբերյալ 1.011 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 887), որից 477-ը փոխանցվել է...
14:36 04/09/2025Դшնшկահարություն՝ Կոտայքի մարզումՆաիրիի համայնքային ոստիկանության ծառայողների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել ենթադրյալ կասկածյալի ինքնության վերաբերյալ և ձեռնարկվում են միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ
11:43 04/09/2025Նախկին նախարարի եղբոր դեմ քրգործ է հարուցվել 3 հոդվածներով. Նոր մանրամասներԱշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ-ում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր՝ այս պահին ձերբակալված Մկրտիչ Մկրտչյանի դեմ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 3...
10:54 04/09/2025Կոծկման փո՞րձ. Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր ձերբակալման մասին հարցերին ՔԿ-ն չի պատասխանումԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ-ում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր՝ Մկրտիչ Մկրտչյանի ձերբակալության հետ կապված հարցերին Քննչկան կոմիտեն չի պատասխանում։...
10:42 04/09/2025Բաքվում ձերբակալված ռուս զբոսաշրջիկի հարազատները երկու ամիս չեն կարողանում կապ հաստատել նրա հետՎայսերոյի խոսքով՝ իր որդին Բաքու է մեկնել որպես զբոսաշրջիկ
10:35 04/09/2025Ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման մեջ մեղադրվող ՊՆ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյայի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված մեծածավալ ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 1999-2020 թվականների ընթացքում ՀՀ ՊՆ 5-րդ բանակային...
10:13 04/09/2025Բաքվում լրտեսության մեղադրանքով ձերբակալված ՌԴ քաղաքացին բանտում ամուսնացել է իր ընկերուհու հետՀուլիսի 1-ին ադրբեջանական լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ Բաքվում ձերբակալել են ութ Ռուսաստանի քաղաքացու
10:11 04/09/2025Մարտաֆիլմ Փարաքարում. Թմրանյութի գործով ձերբակալվել է ԱՄՆ նորանշնակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը«Անցած գիշեր Փարաքարում իսկական ամերիկյան մարտաֆիլմ է եղել. ձերբակալվել է աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, ԱՄՆ -ում դեսպան նշանակված Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը` Մկրտիչը` գրպանը ասում են,...
09:37 04/09/2025Ադրբեջանը լրջորեն հետևում է, որ Հայաստանը պաշտպանության ոլորտում հանկարծ որևէ նոր համագործակցություն չսկսի կամ զարգացում չունենա. Թաթոյան«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարումը ոչ միայն հակադրվում է Հայաստանի պետական շահերին, այլ նաև սկզբունքային առումով ոտնահարում է ԵԱՀԿ գործունեության հիմքերը: Այն հակասում է մարդու իրավունքների պաշտպանության...
09:18 04/09/2025Գիշերվա 4:30 էր։ Արթնացել եմ տղամարդկանց բարձր ձայներից. Տաթևի կալանավորված ղեկավարի դստեր ահազանգըՏաթևի՝ կալանավորված ղեկավար Գոռ Մինասյանի դուստրը՝ Մելինե Մինասյանն ահազանգում է, որ երեկ վաղ առավոտյան, երբ ընտանիքի անդամները քնած են եղել, մի խումբ ոստիկաններ ներխուժել են տուն խուզարկություններ...
20:32 03/09/2025Իմ նպատակն է ցույց տալ՝ դատախազության նման մոտեցումն արդարադատության նկատմամբ ծաղր է. Դավիթ Հարությունյան«Իմ դեմ հայցադիմում է ներկայացվել տարբեր նպատակներով։ Նպատակներից մեկն ինձ վնաս պատճառելն է»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով դատական հերթական նիստից...

19:24 24/01/2020Vandals set fire to mosque in east JerusalemIsraeli police said on Friday they are investigating after a “room was ignited” in a mosque on the outskirts of Jerusalem and Hebrew graffiti was found on an outside wall, The Associated Press...
16:33 24/01/2020Constitutional Court head says authorities seek to ‘get rid of' him as soon as possibleConstitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan reacted to the search conducted in his apartment by the Special Investigative Service on Friday.
15:15 24/01/2020New Yerevan police chief namedPolice Colonel Armen Gasparyan has been appointed new Yerevan police chief, the police press service reported.
14:35 24/01/2020Lawyer: Investigators ‘found nothing’ during search of Hrayr Tovmasyan’s homeInvestigators have found nothing while searching the apartment of Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan, his lawyer Amram Makinyan told reporters on Friday.
13:59 24/01/2020Lawyer posts video from Armenian top court head's home being searched by SISAmram Makinyan, one of the lawyers of Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan, has posted a video on Facebook from the apartment of the top court head where the Special Investigative Service...
11:16 24/01/2020Death toll in China's new coronavirus outbreak reaches 26The death toll in the outbreak of the new coronavirus 2019-nCoV in China has reached 26, and 849 people have been infected, TASS reported, citing China's National Health Commission.
10:27 24/01/2020Authorities searching Hrayr Tovmasyan's apartmentArmenia’s Special Investigative Service (SIS) started a search in the apartment of Hrayr Tovmasyan, the chairman of the Constitutional Court, on Friday morning.
19:34 23/01/2020Surveillance footage captured the moment unidentified gunman entering Erebuni Plaza business centre - Yerevan TodayYerevan Today online outlet released exclusives footage from today’s incident in Yerevan when an unidentified gunman entered Erebuni Plaza business center and reportedly fired shots inside the...
15:52 23/01/2020BREAKING: Shots fired at Yerevan business centerShots have been fired at Erebuni Plaza business center in downtown Yerevan. Police told Panorama.am officers are currently working at the scene. "We cannot provide further details at this time,"...
19:03 22/01/2020Pashinyan ensures law enforcement will reveal all circumstances of the death of former NSS director“I guarantee that the government will use all available means to reveal this and other cases to the last detail,” Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated on Wednesday at the National Assembly.
15:58 22/01/2020Lawyers: Son of ex-Armenian minister Gagik Khachatryan not arrestedLawyers representing the family of Gagik Khachatryan, a former Armenian minister of finance and chairman of the State Revenues Committee, refute media reports alleging his son has been arrested on...
11:37 22/01/2020Armenian parliament passes bill to tackle ‘criminal subculture’The Armenian National Assembly adopted in the second reading on Wednesday a government bill against the ‘criminal subculture’ in the country.
10:36 22/01/2020Artsakh soldier killed in tragic accidentA contract soldier of the Artsakh Defense Army was killed in a tragic accident on Tuesday. The accident happened at a post of a northern military unit at around 1:15pm, the Artsakh Defense Ministry...
19:00 21/01/2020EU vows support to Armenian’s commitment to reforms in justice sectorJustice Minister Rustam Badasyan received on Tuesday the delegation headed by Vassilis Maragos, he Head of the DG NEAR Unit at the European Commission responsible for Armenia.
14:34 21/01/2020Court hearing in trial of Kocharyan, three other former top officials adjourned amid absence of lawyersThe Yerevan Court of General Jurisdiction had to adjourn a hearing in the trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former senior officials Armen Gevorgyan, Seyran Ohanyan...
13:26 21/01/2020Survivor of Baku pogroms: My relatives have been scattered by the massacre and now live in different countriesThe Artsakh National Assembly hosted on Monday a discussion dedicated to the 30th anniversary of the pogroms of Armenians in Baku.
12:12 21/01/2020Armenian parliament unanimously passes bill on military suicidesThe Armenian National Assembly unanimously adopted in the second reading on Tuesday a draft law proposing stricter punishment for suicides in the army.
11:09 21/01/2020Five injured in Yerevan car crashAn Opel Vectra collided with a Toyota Camry in the Armenian capital in the early hours of Tuesday, injuring five people.
13:23 20/01/2020Supporters demand release of Armenian TV station owner outside Yerevan courtA group of supporters of Armen Tavadyan, the owner of Armenian TV station Fifth Channel, are protesting in front of the Yerevan Court of Appeals, demanding his release.
12:57 20/01/2020Artsakh president: Professional judicial system crucial for establishment of democratic stateArtsakh Republic President Bako Sahakyan attended on Monday, January 20, a solemn event marking the Day of the Judicial System Worker.