16:38 01/09/2025Մինչ ֆուտբոլային հանդիպման օրը ցանկացած QR կոդ, որը ցույց կտան կամ կվաճառեն, կեղծ է․ ՆԳՆ ոստիկանությունը զգուշացնում էՍեպտեմբերի 6-ին կայանալիք Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային խաղի տոմսերն, ըստ տեղեկությունների, վերավաճառվում են մի քանի անգամ ավելի թանկ: Վերավաճառողները կարող են 1 տոմսը վաճառել մի քանի հոգու, իսկ...
15:50 01/09/2025Բացարձակ շինծու է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի. Գարեգին Խումարյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին«Անվանս շուրջ հարուցված քրեական գործի վերաբերյալ կասեմ հետևյալը․ այն վերաբերում է իմ կողմից դատական կարգով Հանրային ռադիոընկերության տնօրենի այսպես կոչված մրցույթի հետևանքները դատական կարգով...
15:37 01/09/2025ԱԱԾ Հակահետախուզության վարչության պետը հեռացվել է զբաղեցրած պաշտոնից. ArmlurՔիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունում լուրջ կադրային տեղաշարժեր են տեղի ունենում։ ArmLur.am-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ԱԱԾ երկու գեներալներից մեկին՝ Հակակոռուպցիոն...
15:34 01/09/2025ՊԵԿ մաքսային տեսուչի կողմից ծառայողական պարտականությունները դիտավորությամբ չկատարելու հետևանքով պետությանը պատճառվել է 11.234.711 ՀՀ դրամի վնասՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
14:49 01/09/2025Հանրային ռադիոընկերության նախկին տնօրեն Գ. Խումարյանին մեղադրում են կեղծ դատավարական փաստաթուղթ կազմելու համարՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Հայաստանի հանրային...
14:10 01/09/2025Կապանցիները վիճել են, մեկը մյուսին մnւրճnվ մի քանի անգամ hարվածել է՝ պատճառելով մաhՕգոստոսի 28-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն էր զանգահարել Կապան քաղաքի մի բնակիչ և հայտնել, որ Հունան Ավետիսյան փողոցի շենքերից մեկի բնակարանում հայտնաբերել է 49-ամյա մորեղբոր դիակը՝...
12:12 01/09/2025Աբովյան համայնքին կվերադարձվի Հատիս փողոցում գտնվող հողամասըԳլխավոր դատախազության հայցը բավարարվել է դատարանի կողմից
11:48 01/09/20253 օրում Հայաստանում բացահայտվել է 222 հանցագործության դեպքՕգոստոսի 29-ից սեպտեմբերի 1-ը Հայաստանի տարածքում բացահայտվել է 222 հանցագործություն, որոնցից 7-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .41 դեպք՝ մարմնական վնասվածք պատճառելու, .31 դեպք՝ տրանսպորտային...
16:43 31/08/2025Կրшկոցներ Երևանում, կա զnհԴեպքի փաստով Մալաթիայի քննչական բաժնում «սպանություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
20:42 30/08/2025Երևանում բախվել են թիվ 41 երթուղին սպասարկող «MAN» ավտոբուսն ու Toyota-ն, կա վիրավորԱյսօր խոշոր ավոտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 18:50-ի սահմաններում Մյասնիկյան պողոտայում՝ «Ջրաշխարհ»-ի հարևանությամբ, բախվել են Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում...
16:53 30/08/2025Պահանջելու ենք հերքել Արցախի նախագահի վերաբերյալ գրքում տեղ գտած զրպարտչական տեղեկությունները. Փաստաբան«Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանի անունից դիմելու ենք դատական պաշտպանության՝ ընդդեմ 9-րդ դասարանի «Հայաստանի պատմություն» դասագրքի հեղինակների, ԿԳՄՍ նախարարության և պատասխանատու այլ...
16:37 30/08/2025Եթե թույլ ենք տալիս մեզնից մեկուսացնեն միջազգային մեխանիզմները, նշանակում է՝ իրավունքների պաշտպանությունը ստորադասում ենք քաղաքականությանը. Թաթոյան«Անհայտ կորածների և բռնի անհետացումների վերաբերյալ պարտավորությունները միջազգային կարգավորում ունեն, Ադրբեջանն ամեն ինչ անում է, որպեսզի անհետ կործաների խնդիրները դուրս մղի միջազգային հանրության...
15:32 30/08/2025Բեռնախցիկում 1 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա կարՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողների օրեր տևած ծավալուն միջոցառումների արդյունքում ձերբակալվել են մայրաքաղաքի Մարգարյան...
15:20 30/08/2025Ինչպես է Լվովում uպшնվել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախկին նախագահըԱյսօր Լվովում սպանվել է Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի նախկին քարտուղար, Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախկին նախագահ Անդրեյ Պարուբին։ Այս մասին հաղորդում են ուկրաինական...
13:13 30/08/2025Սեպտեմբերի 1-ից տրանսպորտային միջոցի առուվաճառքը հնարավոր կլինի իրականացնել նաև առցանցՀՀ Ներքին գործերի նախարարությունը, Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալության հետ համագործակցությամբ, հայտարարում է «Ունենալ և վարել ավտոմեքենա» կյանքի իրադարձության թվայնացման մասին։ ՆԳՆ...
12:17 30/08/2025Արարատում հիվանդ տեղափոխող շտապօգնության ավտոմեքենան բախվել է երկաթե սյանը, կան վիրավորներՆախօրեին ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 22։40-ի սահմաններում Կանաչուտ գյուղում Արարատի մարզի բնակիչ 47-ամյա Սամվել Խ․-ն իր վարած, հիվանդ տեղափոխող...
09:38 30/08/2025Խնդրի վերաբերյալ իրավական գործընթաց արդեն նախաձեռնված է. փաստաբան«Գրքի հեղինակները, ԿԳՄՍ նախարարությունը և լիազոր այլ անձինք պատասխանատվություն են կրելու երեխաներին նման անհեթեթությամբ կրթելու համար»։
20:53 29/08/2025Տիգրան Ուլուբաբյանը կշարունակի մնալ կալանավորվածՏիգրան Ուլուբաբյանը կշարունակի մնալ կալանավորված։ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Ուլուբաբյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու մասին քննիչի միջնորդությունը։ Այս մասին...
20:35 29/08/2025ՀՀ վարչական դատարանի որևէ դատավոր բերման չի ենթարկվել և ձերբակալված չէ․ ԲԴԽԲարձրագույն դատական խորհուրդը տեղեկացնում է, որ ՀՀ վարչական դատարանի որևէ դատավոր բերման չի ենթարկվել և ձերբակալված չէ: «Հետևաբար միմյանց հրապարակումներն արտատպելու և չճշտված տեղեկություններ...
19:24 29/08/2025Տվյալ անձը բարձրաստիճան պաշտոնյա, ինչպես նաև արտերկրում ՀՀ հյուպատոս չի հանդիսացել․ ՔԿ2025 թվականի հունիսի 20-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդման հիման վրա ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված...

19:23 21/09/2022Омбудсмен Армении: В офисе Защитника прав человека приступили к изучению произошедшего в воинском пантеоне «Ераблур»В рамках этого Омбудсмен потребует у полиции детальных объяснений, в том числе относительно действий отдельных сотрудников.
18:10 21/09/2022Егише Киракосян в Конгрессе США представил военные преступления АзербайджанаЕгише Киракосян сообщил конгрессменам США также об армяноненавстничестве, который носит системный характер в Азербайджане, и атмосфере расовой дискриминации.
16:42 21/09/2022Армения представила Международному суду ООН новые доказательства военных преступлений АзербайджанаСуду были представлены также наглядные примеры широко распространенного в Азербайджане армяноненавистничества.
15:51 21/09/2022Отец погибшего в 44-дневной войне в Арцахе М. Галеяна: «Думаю, может, мне произвести эксгумацию, взять прах сына и покинуть страну»«Я честно думаю, может, мне произвести эксгумацию, взять прах сына и навсегда покинуть страну. Эта страна полна турок», – сказал в беседе с журналистами отец погибшего в 44-дневной войне в Арцахе...
14:45 21/09/2022Арман Татоян: Мы не должны допустить, чтобы в эти трудные дни нам привили беспомощность и разрушительное чувство неспособности к борьбеБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал послание по случаю отмечаемого сегодня Дня независимости РА.
14:41 21/09/2022У двух подвергнутых приводу с «Ераблура» матерей погибших военных травмы – адвокатС территории воинского пантеона «Ераблур» в Ереване полиция сегодня рано утром подвергла приводу порядка 30 человек.
10:02 21/09/2022Красноберетники с применением силы с территории «Ераблура» подвергли приводу отцов и матерей погибших военныхС полуночи в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване находятся родители погибших военнослужащих. Они здесь для того, чтобы помешать Николу Пашиняну и другим должностным лицам войти в пантеон в День...
19:42 20/09/2022ДТП в армянском Арарате: есть погибший20-го сентября в 09:35 в Араратский региональный центр управления в кризисных ситуациях был получено сообщение о том, что возле квартала Банаван города Арарат произошло ДТП: есть потерпевший.
15:45 20/09/2022Арман Татоян: Пропаганда армянофобии является источником политической жизни властей АзербайджанаБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян объявил о начале активной общественной деятельности и создании новой организации.
14:38 20/09/2022Вертолет, деньги, удочка: требования грабителя «Банка Грузии» в Кутаиси, где остаются 12 заложниковГрабитель из «Банка Грузии» в городе Кутаиси (регион Имерети) назвал новые требования – теперь помимо 2 миллионов долларов он хочет вертолет, удочку и флаг России.
20:13 19/09/2022Рубен Меликян: Муссируются сведения, число наших павших достигает даже вплоть до 500Правозащитник Рубен Меликян пишет: «Это совместная „математика”алиева и никола. Уже говорится о 207 погибших. Между тем, упорно муссируются сведения о том, число наших павших достигает даже вплоть до...
18:29 19/09/2022На данный момент в распоряжении ЗПЧ данные 16 военнослужащих, находящихся в плену – К.ГригорянОт последнего азербайджанского нападения больше всего пострадали общины Сотк , Кут, Норабак . Об этом заявила Защитник прав человека Армении Кристине Григорян во время «Фейсбуковской...
15:35 19/09/2022В азербайджанском сегменте Telegram созданы стикеры из снимков подвергнутых глумлению тел армянских военнослужащих и гражданских лиц – ТатоянВ азербайджанских платформах социальной сети «Телеграмм» с помощью чат-ботов созданы стикеры (sticker) из снимков тел армянских военнослужащих и мирных жителей, которых подвергли пыткам и тела...
12:55 19/09/2022Представительство Армении по международным правовым вопросам: Давид Гишян фактически был убит в пленуВоеннослужащий срочной службы Давид Гишян (2002 г.р.) фактически был убит в плену. Об этом представительство Армении по международным правовым вопросам уже сообщило Европейский суд. «Сегодня утром мы...
22:19 17/09/2022Карашен и Вагатур – после нападения врагаГруппа по сбору фактов ЗПЧ – в Сюникской области республике, где фиксирует ущерб, нанесенный в результате агрессии ВС Азербайджана в период с 13 по 15 сентября.
16:11 17/09/2022Населенные пункты в Армении – после обстрелов ВС АзербайджанаГруппы по сбору фактов аппарата Защитника прав человека (ЗПЧ) Армении сейчас работают в ставших мишенью ВС Азербайджана населенных пунктах Гегаркуникской, Сюникской, Вайоцдзорской областей.
13:16 17/09/2022В Армении сообщают о более 10 попавших в плен в результате нападения Азербайджана армянских военных – «Арменпресс»В результате нападения Азербайджана на Армению более десятка армянских военнослужащих были взяты в плен.
12:19 17/09/2022Факты пыток и бесчеловечного обращения с армянскими военнослужащими представлены международным организациямЗащитник прав человека (ЗПЧ) Армении обнародовала внеочередной доклад о последствиях азербайджанского вооруженного нападения на Республику Армения.
20:56 16/09/2022Арман Татоян: В этой ситуации мы не должны позволить, чтобы нас убаюкали ложным миротворчествомБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Мы собираем и закрепляем доказательства азербайджанских военных преступлений,...
19:55 16/09/2022Отрезали женщине ноги, отрубили пальцы: глава Генштаба представил зверства ВС Азербайджана на армянских позициях«Я обращаю ваше внимание на зверства подразделений ВС Азербайджана и азербайджанских военных, которые они совершили на наших боевых позициях в отношении наших военнослужащих, в том числе...