16:38 01/09/2025Մինչ ֆուտբոլային հանդիպման օրը ցանկացած QR կոդ, որը ցույց կտան կամ կվաճառեն, կեղծ է․ ՆԳՆ ոստիկանությունը զգուշացնում էՍեպտեմբերի 6-ին կայանալիք Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային խաղի տոմսերն, ըստ տեղեկությունների, վերավաճառվում են մի քանի անգամ ավելի թանկ: Վերավաճառողները կարող են 1 տոմսը վաճառել մի քանի հոգու, իսկ...
15:50 01/09/2025Բացարձակ շինծու է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի. Գարեգին Խումարյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին«Անվանս շուրջ հարուցված քրեական գործի վերաբերյալ կասեմ հետևյալը․ այն վերաբերում է իմ կողմից դատական կարգով Հանրային ռադիոընկերության տնօրենի այսպես կոչված մրցույթի հետևանքները դատական կարգով...
15:37 01/09/2025ԱԱԾ Հակահետախուզության վարչության պետը հեռացվել է զբաղեցրած պաշտոնից. ArmlurՔիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունում լուրջ կադրային տեղաշարժեր են տեղի ունենում։ ArmLur.am-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ԱԱԾ երկու գեներալներից մեկին՝ Հակակոռուպցիոն...
15:34 01/09/2025ՊԵԿ մաքսային տեսուչի կողմից ծառայողական պարտականությունները դիտավորությամբ չկատարելու հետևանքով պետությանը պատճառվել է 11.234.711 ՀՀ դրամի վնասՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
14:49 01/09/2025Հանրային ռադիոընկերության նախկին տնօրեն Գ. Խումարյանին մեղադրում են կեղծ դատավարական փաստաթուղթ կազմելու համարՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Հայաստանի հանրային...
14:10 01/09/2025Կապանցիները վիճել են, մեկը մյուսին մnւրճnվ մի քանի անգամ hարվածել է՝ պատճառելով մաhՕգոստոսի 28-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն էր զանգահարել Կապան քաղաքի մի բնակիչ և հայտնել, որ Հունան Ավետիսյան փողոցի շենքերից մեկի բնակարանում հայտնաբերել է 49-ամյա մորեղբոր դիակը՝...
12:12 01/09/2025Աբովյան համայնքին կվերադարձվի Հատիս փողոցում գտնվող հողամասըԳլխավոր դատախազության հայցը բավարարվել է դատարանի կողմից
11:48 01/09/20253 օրում Հայաստանում բացահայտվել է 222 հանցագործության դեպքՕգոստոսի 29-ից սեպտեմբերի 1-ը Հայաստանի տարածքում բացահայտվել է 222 հանցագործություն, որոնցից 7-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .41 դեպք՝ մարմնական վնասվածք պատճառելու, .31 դեպք՝ տրանսպորտային...
16:43 31/08/2025Կրшկոցներ Երևանում, կա զnհԴեպքի փաստով Մալաթիայի քննչական բաժնում «սպանություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
20:42 30/08/2025Երևանում բախվել են թիվ 41 երթուղին սպասարկող «MAN» ավտոբուսն ու Toyota-ն, կա վիրավորԱյսօր խոշոր ավոտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 18:50-ի սահմաններում Մյասնիկյան պողոտայում՝ «Ջրաշխարհ»-ի հարևանությամբ, բախվել են Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում...
16:53 30/08/2025Պահանջելու ենք հերքել Արցախի նախագահի վերաբերյալ գրքում տեղ գտած զրպարտչական տեղեկությունները. Փաստաբան«Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանի անունից դիմելու ենք դատական պաշտպանության՝ ընդդեմ 9-րդ դասարանի «Հայաստանի պատմություն» դասագրքի հեղինակների, ԿԳՄՍ նախարարության և պատասխանատու այլ...
16:37 30/08/2025Եթե թույլ ենք տալիս մեզնից մեկուսացնեն միջազգային մեխանիզմները, նշանակում է՝ իրավունքների պաշտպանությունը ստորադասում ենք քաղաքականությանը. Թաթոյան«Անհայտ կորածների և բռնի անհետացումների վերաբերյալ պարտավորությունները միջազգային կարգավորում ունեն, Ադրբեջանն ամեն ինչ անում է, որպեսզի անհետ կործաների խնդիրները դուրս մղի միջազգային հանրության...
15:32 30/08/2025Բեռնախցիկում 1 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա կարՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողների օրեր տևած ծավալուն միջոցառումների արդյունքում ձերբակալվել են մայրաքաղաքի Մարգարյան...
15:20 30/08/2025Ինչպես է Լվովում uպшնվել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախկին նախագահըԱյսօր Լվովում սպանվել է Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի նախկին քարտուղար, Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախկին նախագահ Անդրեյ Պարուբին։ Այս մասին հաղորդում են ուկրաինական...
13:13 30/08/2025Սեպտեմբերի 1-ից տրանսպորտային միջոցի առուվաճառքը հնարավոր կլինի իրականացնել նաև առցանցՀՀ Ներքին գործերի նախարարությունը, Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալության հետ համագործակցությամբ, հայտարարում է «Ունենալ և վարել ավտոմեքենա» կյանքի իրադարձության թվայնացման մասին։ ՆԳՆ...
12:17 30/08/2025Արարատում հիվանդ տեղափոխող շտապօգնության ավտոմեքենան բախվել է երկաթե սյանը, կան վիրավորներՆախօրեին ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 22։40-ի սահմաններում Կանաչուտ գյուղում Արարատի մարզի բնակիչ 47-ամյա Սամվել Խ․-ն իր վարած, հիվանդ տեղափոխող...
09:38 30/08/2025Խնդրի վերաբերյալ իրավական գործընթաց արդեն նախաձեռնված է. փաստաբան«Գրքի հեղինակները, ԿԳՄՍ նախարարությունը և լիազոր այլ անձինք պատասխանատվություն են կրելու երեխաներին նման անհեթեթությամբ կրթելու համար»։
20:53 29/08/2025Տիգրան Ուլուբաբյանը կշարունակի մնալ կալանավորվածՏիգրան Ուլուբաբյանը կշարունակի մնալ կալանավորված։ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Ուլուբաբյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու մասին քննիչի միջնորդությունը։ Այս մասին...
20:35 29/08/2025ՀՀ վարչական դատարանի որևէ դատավոր բերման չի ենթարկվել և ձերբակալված չէ․ ԲԴԽԲարձրագույն դատական խորհուրդը տեղեկացնում է, որ ՀՀ վարչական դատարանի որևէ դատավոր բերման չի ենթարկվել և ձերբակալված չէ: «Հետևաբար միմյանց հրապարակումներն արտատպելու և չճշտված տեղեկություններ...
19:24 29/08/2025Տվյալ անձը բարձրաստիճան պաշտոնյա, ինչպես նաև արտերկրում ՀՀ հյուպատոս չի հանդիսացել․ ՔԿ2025 թվականի հունիսի 20-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդման հիման վրա ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված...

14:17 26/12/2019Armenian president signs Constitutional Court judges bill into lawPresident Armen Sarkissian of Armenia has signed a number of bills into law, including the draft law offering early retirement to Constitutional Court members, the presidential press service reported.
12:10 26/12/201931-year-old Armenian convict dies in hospitalA 31-year-old convict of an Armenian prison has died in hospital, the Public Relations Department of the Penitentiary Department at the Justice Ministry reported.
11:21 26/12/2019Lawyer: Motion to keep Armenian TV station owner under arrest unsubstantiatedThe motion of the Special Investigative Service (SIS) to keep the owner of a TV channel critical of the Armenian government in pre-trial custody is unsubstantiated, his lawyer claims.
18:59 25/12/2019Criminal case opened into obstruction of journalistic work of Kentron TV reportersArmenia’s law enforcement opened a criminal case into the facts about obstruction of professional activity of Epikentron news programme reporter Artur Hovhannisyan and cameraman Simik Mayilyan in...
17:49 25/12/2019Robert Kocharyan’s son: We will definitely succeedThe son of Armenia’s second President Robert Kocharyan believes the “fabricated” criminal charges against his father will be eventually dropped and they will “definitely” succeed.
16:39 25/12/2019Quartet Media co-founders condemn prosecution against Armenian TV channel ownerQuartet Media (Qaryak Media) co-founders Karen Bekaryan, Mihran Hakobyan, Arman Saghatelyan and Samvel Farmanyan condemn the criminal prosecution launched against the Fifth Channel owner Armen...
18:30 24/12/2019Reporters of Kentron TV channel attacked in Hovtashen villageDirector at Epikentron news programme at Kentron TV Channel Varduhi Meltonyan submitted a complaint to police about an assault on reporters in Armenia’s Hovtashen village of Ararat province.
17:28 24/12/2019The owner of the Fifth Channel invited to Special Investigation Servicehe owner of the Fifth Channel Armen Tavadyan was invited to the country’s Special Investigation Service (SIS).
15:10 24/12/2019Corruption Prevention Commission files proceedings against Yerevan mayorThe Corruption Prevention Commission has launched proceedings against Yerevan Mayor Hayk Marutyan on suspicion of violating the compatibility requirements.
13:38 24/12/2019Lawyer insists on dropping criminal charges against Ara Babloyan, Arsen BabayanThe decision of the Armenian Prosecutor General’s Office not to approve the indictment in the criminal case involving former Armenian Parliament Speaker Ara Babloyan and former Deputy Chief of the...
12:19 24/12/2019Armenian authorities thwart another drug smuggling attempt by Iranian citizenOfficers of the anti-smuggling department of Armenia’s State Revenue Committee have foiled another attempt to smuggle narcotic drugs and psychotropic substances by an Iranian citizen.
11:34 24/12/2019Lawyer: Criminal case against ex-Armenian parliament speaker returned to investigatorThe Armenian Prosecutor General’s Office has returned the criminal case against former Armenian National Assembly Speaker Ara Babloyan to the investigator, partially satisfying the defense appeal,...
18:41 23/12/2019Judge Samvel Uzunyan declared wantedFormer President of the Court of General Jurisdiction of Avan and Nor Nork Administrative Districts of Yerevan Samvel Uzunyan has been declared wanted by authorities on corruption charges.
14:45 23/12/2019Yerevan City Council opposition member summoned to policeTh head of the opposition Bright Armenia faction at the Yerevan City Council, Davit Khazhakyan has been summoned to police, he said in a Facebook post.
12:53 23/12/2019Yerevan court denies motion to keep Armenian maternity hospital chief under arrestThe Yerevan Court of General Jurisdiction has denied prosecutors’ motion to keep the director of Armenia’s main maternity hospital in pre-trial custody amid the ongoing criminal investigation into...
13:52 21/12/2019The nephew of the former president extradited to Armenia, held in a Penitentiary ServiceNarek Sargsyan, the nephew of former Armenian President Serzh Sargsyan has been extradited from the Czech Republic.
17:01 20/12/2019Yerevan appellate court denies bail for KocharyanThe Yerevan Criminal Court of Appeals upheld the ruling of a lower court to keep under arrest Armenia’s second President Robert Kocharyan standing trial on charges stemming from the March 2008...
16:40 20/12/2019Penitentiary Service chief: Armenia has 2,230 prisoners at the momentArmenian correction facilities hold a total of 2,230 prisoners, including 1,028 people who are under arrest and 1,028 convicts, at the moment, Major-General Artur Goyunyan, Head of the Penitentiary...
11:37 20/12/2019Circumstances of theft attempt from editorial of «Zhoghovurd» daily being found outArmenia’s Investigative Committee launched investigation to find out all circumstances of theft attempt from the editorial of «Zhoghovurd» daily newspaper, hindrance to legal professional activities...